31% RENTE MET OPZEG TERMIJN VRIJE BOEREN. NUTSSPAARBANK DE GAULLE WON GEDULDSPEL. Openbare Vergadering SprekerE. J. Harmsen, HEMOFILIE TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis. .V .-nieuws. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND. Winst en verlies voor hockeyclub. BATENBURG's Erkende Auto, en Seooterrijschool Verbetering woning. Onteigi igening van grond. Jongetje gewond. Terlingenfonds. S.E.C. verloor met 0-4. Hees won. Politie telefoon 4444 en 4445 Korfbal van „De Meteoren". In onze collectie BRILMONTUREN Fa.F. VOIGT Zilver Tetra. Hinderwet. Vakleerkracht voor lichamelijke oefening. in Europese vorstenhuizen. De Gaulle heelt het geduldspelletj e met Tsjiang Kai-sjek gewonnen: de oude heerser van Formosa die zijn regering als de enige Chinese beschouwt, heeft de betrekkingen afgebroken. En men zal daar opgelucht zijn Trouwens: tussen haakjes ook in Bonn. Peking maakte geen aanstalten na door Frankrijk erkend te zijn ook een am bassadeur' naai' Parijs te sturen en wel om de eenvoudige reden dat daar nog steeds de afgezant van Tsjiang in func tie was. En zegt Peking, terecht, er is maar één China en er kan dus ook maar een echte ambassadeur van dat land in een hoofdstad geaccrediteerd zijn De Gaulle kwam daardoor in 'n pijnlijke positie, want de Chinezen dwongen hem als het ware om aan hun eis te voldoen en Tsjiangs afgezant naar huis te stu ren. En het maakt een beetje vreemde indruk als een natie die nieuwe initia tieven in de Aziatische politiek wil gaan ontwikkelen, begint met te buigen voor de wensen van Mao. Verloren prestige. Waarschijnlijk op Amerikaanse insti gatie liet Tsjiang Parijs in dit onver kwikkelijke dilemma. In Washington zag men het wel graag dat het Franse diplomatieke offensief in Azië vastliep bij de eerste aanval, temeer omdat in dit werelddeel meer dan ergens anders pres tige een grote rol speelt. Dat is klaarblijkelijk ook de reden waar om Tsjiang uiteindelijk toch maar De Gaulle uit zijn netelig parket heeft ge red. Zijn prestige was er namelijk niet mee gediend dat hij elk land dat Pekmg erkende, bedreigde met de straf dat het dan geen betrekkingen meer met For mosa mocht onderhouden, en als puntje bij paaltje kwam zich dan niet aan zijn dreiging hield. En de opluchting in Bonn heeft te maken met het feit dat het eigenlijk in een dergelijke situatie verkeert als China. Twee Duitslanden. Zoals er twee staten zijn die zich beide als geheel China beschouwen - Tsjiang zegt nog altijd maar tijdelijk van het vasteland te zijn verdwenen en Mao be schouwt Formosa als Chinees gebied waar hij alleen door toedoen van de Ameri kaanse vloot niet kan komen - zo zijn er ook twee Duitslanden. En net als de Chinezen breekt Bonn zijn diplomatieke betrekkingen af met ieder land dat het regime van Ulbricht erkent. In Bonn bestond de vrees dat Parijs een kwalijke mode zou invoeren door met alle twee de China's relaties te onder houden, uitgaande van de overweging dat Mao op het vasteland en Tsjiang op Formosa het feitelijk voor het zeggen hebben. Of zoals De Gaulle zelf zegt: Frankrijk erkent de wereld zoals zij is. En het is ook zo dat er twee Duitslanden Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport i Rouwkamer). GEBOREN: Arnoldus Marcus, zoon van W. A. M. van Beek en J. J. Spies, Ver meerlaan 47. Cornelis, zoon van C. C. Wijnands en W Ramakers, Amersfoort- sestraat 44. Maria Clazina, dochter van W. N. van Lexmond en J. M. Kanna, Antonie van Leeuwenhoeklaan 171. Marijke Astrid, dochter van H. de Vries en R. Schönhage, Eigendomweg 14. Elisabeth Anne, dochter van A. van der Vlugt en C Mulder, Amersfoortsestraat 97. Dominique Odette, dochter van H. Wolfsen en C. M. ten Haaf, Dalweg 10. Manon Evelien Hermina, dochter van J. B M. Bremer en M. G. Birkhoff, Lt. Koppenlaan 18. Hubertus Adrianus, zoon van G. J. Schimmel en J. Zeijder- veld, Stadhouderslaan 100. Hendfikus, zoon van H. van Remmerden en T. de Graaf, Koninginnelaan 47 Cornelis Johannes, zoon van C. van de Werken en J. Grift, Koninginnelaan 123. Jan netje, dochter van H Wielenga en G. Walet, Wieksloterweg O.Z. 27. Elisabeth Maria, dochter van C. E. J. Kaats en E. M. Beijer, Beetzlaan 28 Geertruida Theodora Maria, dochter van A. A. de Knegt en G. M. W. Massar, Prof. Lorentz- laan 32. Agatha, dochter van A. H. v. Velzen en J. M. van D.jk, Gen. Winkel manstraat 4. Willem Jan, zoon van F. Schakelaar en W. van Garderen, Staal- wïjklaan 5. Dirk Cornelis, zoon van J C. van Essen en E, C. Tukker, Veldm. Montgomeryweg 25. Lamberta Victima Maria, dochter van G. A Koelink en B. J. van Velsen, Van Weedestraat 16. ONDERTROUWD: Evert Cornelis de Lan ge, Kerkpad Z.Z 128 en Trijntje Theo dora van Dijk, Schrikslaan 62. Gerar- dus Anthonius Bernardus Tolboom, Spoorstraat 9 en Johanna Petronella Ar- nolda Smit, 2e Heeserlaantje 6. Wil lem Johannes Buninga, Smitsweg 15A en Grietje Lok, Neuweg 100. Hilversum. GEHUWD: Gerardus Johannes Snijder, Heerengracht 348 hs, Amsterdam en Amalia Wilhelmina van Dorresteijn, Klaarwaterweg 3. Gijsbertus Marinus van de Craats, Sinnemaplein 10 en An- tonia Cornelia Carla Vierveijzer, Sterren- bergweg 28. OVERLEDEN: Engelina Johanna Beijer, 64 jaar, echtgenote van A. F. de Rond, Zwaluwenweg 17. Hendrika Wilhelmina van der Laan, 57 jaar, weduwe van G. F. ten Pas, Nieuwstraat 50. Dimpha Ca- tharina van Renswouw, 4 jaar, Dorre- steinweg 70. Rudolf Frank Jozef Vink, 44 jaar, echtgenoot van K. Leiveld, Julia- nalaan 33. zijn en in principe zou Parijs op de zelfde argumenten dus ook Pankow moe ten erkennen Als een politiek van twee China's mogelijk is, dan ook een met twee Duitslanden. Nu blijkt dat het eerste niet mogelijk is, kan Bonn tot zijn op luchting ook wel aannemen dat vooreerst niemand verleid wordt het te proberen met twee Duitslanden tegelijk. De weergoden waren de hockeyliefheb- bers zondag slecht gezind. De toeschou wers moesten al trappelend trachten warm te blijven, hierbij geholpen door het soms hartverwarmende spel van het eerste herenteam van M.H.C. Ook het veld had de nadelige invloed van de slechte weersomstandigheden on dergaan. Door de vorst was het terrein keihard geworden en een regenbuitje zorgde er zondag voor dat de bovenlaag van het veld zacht en ïjsglad werd. Na de wedstrijd was het terrein dan ook een modderpoel. Wat op dit veld gepresteerd werd was soms bijzonder knap. Invaller-nieuweling Jelle Brouwer was als spil de uitblinker van de middag met zijn grote spelinzicht, zijn soepele harde slag en verbluffende balbeheersing Naast hem onderscheidden Peter van Hofwegen en Hans Evenhuis zich. C/3 Ui 03 33 Gedipl. A.BAN.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. De Soester aanvallen beukten onophou delijk de Kameleonveste. Gaten bleven echter uit, alle goede acties ten spijt. André Bolhuis had veel pech met zijn strafcorners, die telkens op een haar na het doel misten. Jelle Brouwer beloonde tenslotte 't grote Soester overwicht door met 'n noncha lante slag zijn ploeg na twaalf minuten de leiding te geven. De hard werkende Dick Eijsink had even later pech toen zijn mooi in het doel gewerkte bal afge keurd werd. Het harde, maar uiterst snelle en ook faire spel ging door met slidings, koprol len en valpartijen. In de twintigste mi nuut kreeg Hans Evenhuis de bal. Zijn knappe solo rondde hij af met een gaaf doelpunt. De tweede helft bood een bedroevende aanblik. De snelheid was weg en de wedstrijd werd wanordelijk. Alles wat in de eerste helft spanning gegeven had was nu verdwenen. Twee mooie doel punten van André Bolhuis, die wat te gen viel, brachten de stand op 4-0 De dames bleven tegen Schaerweijde wel in opgaande lijn, maar zij moesten in hun tegenstandsters de meerdere in tech niek erkennen Voor de rest waren belde teams ongeveer gelijkwaardig, al was de voorhoede van Schaerweijde sterker en productiever dan die van Soest. De eerste helft bood een aardig spelbeeld waarbij aan beide kanten aardig gespeeld werd. Pas in de allerlaatste minuut wist Schaerweijde een 1-0 voorsprong te ne men na een fraaie solo-actie van de middenvoor. In de tweede helft kwam het falen van de Soester voorhoede duidelijk tot uiting. De enige uitblinkster was Loes de Vink. Dit was dubbel jammer omdat de mid denlinie en de achterhoede, met Lies Burgers aan het hoofd, het spel telkens goed naar voren verlegden De voorhoede bleef falen en tenslotte werd het 3-0 voor Schaerweijde. p r Voor de sanering van het industrieter rein zal de woning Weteringpad 2 moe ten worden gesloopt. De gemeente heeft voor de tegenwoordige huurder als ver vangende woning het pand Noorderweg 28 ter beschikking. Deze woning verkeert echter in een zodanige toestand dat di verse extra voorzieningen nodig zijn. De kosten hiervan kunnen niet bestreden worden uit de post van het normale on derhoud. Volgens een door de directeur van ge meentewerken opgemaakte kostenbegro- ting is met deze voorzieningen een be drag van 900,gemoeid. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht een krediet van 900,ter beschikking te stellen. Nu de rechtbank uitspraak gedaan heeft in de zaak gemeente contra J. H. M. Lubbers en de grond aan de Middelwijk straat die de heer Lubbers toebehoort onteigend moet worden, zal de raadsman van de gemeente deze zaak verder af wikkelen Binnen zes maanden na het bindend worden van het vonnis moet de schadeloosstelling worden betaald. Wordt deze termijn overschreden dan is alle moeite voor niets geweest, want dan vervalt het vonnis. Er moet interest over het bedrag van de schadeloosstelling betaald worden vanaf de dag van het vonnis. Mocht de heer Lubbers het bedrag van de schadeloos stelling weigeren, hetgeen de gemeente niet verwacht, dan wordt het bedrag in de rijksconsignatiekas gestort. Het onteigende gaat op de gemeente over, vrij van alle lasten en rechten. De vorige eigenaar kan de grond echter terugvorderen als de gemeente niet bin nen een jaar een aanvang laat maken met het werk waarvoor onteigend werd. De raadsman die belast is met het af wikkelen van deze onteigeningszaak heeft aan de gemeente een voorschot van 4500,gevraagd. De 50 m2 grond kost 1500,en voor werkzaamheden is 1020,— nodig. van Lid 2e Kamer. Donderdagavond, 20 februari, om half 8. in „De Gouden Ploeg". De heer Lubbers kan aanspraak maken op 470,— proceskosten als tegemoetkoming in 'de kosten die hij gemaakt heeft Hij krijgt echter niet alle kosten ver goed. Bovendien krijgt hij 45,zoge noemde nakosten Aan salarissen en verschotten voor de rechtbankdeskundigen dient de gemeente 1 1436,61 uit te keren De kosten die de raadsman van de gemeente maakt zijn nog niet bekend omdat hij nog niet klaar is met deze zaak. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een krediet van 6000te verlenen. Het zevenjarige jongetje H P A Eps- kamp van de Van Goyenlaan kwam in botsing met een auto toen hij plotseling vanachter een werkkeet op de Dalweg overstak De bestuurder van de auto, de heer H M. v. K. trachtte een botsing te vermijden door te remmen en uit te wijken, maar dit mislukte. De Jongen viel en bleef liggen Hij bloed de uit zijn mond. Dokter Rupert verleen de eerste hulp en liet het kleine slacht offer ter observatie naar Zonnegloren brengen met de ziekenauto van de EHBO. Het Terlingenfonds is gesticht door een aantal particulieren, die de volkshuis vesting welgezind zijn. Het fonds ver leent steun aan die gezinnen, waarvan de huisvesting dringend verbetering be hoeft en die dit om financiële redenen niet verwezenlijken kunnen. Aan het ver strekken van een geldelijke bijdrage ver bindt het Terlingenfonds onder meer de voorwaarde dat het betrokken gemeente bestuur een gelijk bedrag als aanvullende steun ter beschikking stelt. De aanvullende bijdrage voor de bouw van een woning waarvoor een bedrag uit het Terlingenfonds ter beschikking gesteld wordt, zal 800, moeten zijn Het college van B. en W is van mening dat dit be drag ter beschikking gesteld moet wor den omdat hierdoor een inwoner van de gemeente een woning zal krijgen waarin zijn gezin op voldoende wijze kan wor den gehuisvest Aan de raad wordt dan ook voorgesteld dit bedrag ter beschik king te stellen. SÉ C heeft het in de uitwedstrijd te gen Neerlandia niet gemakkelijk gehad Ten dele kwam dit door het moeilijk te bespelen veld, maar ook door de vreemde beslissingen van scheidsrechter Nieuwenboer en zijn slappe leiding. Dan was er ook nog het vlegelachtige optre den van keeper Hellegers, die het vooral op De Bruin voorzien had De Soester middenvoor is dan ook met menige blau we plek thuisgekomen. Neerlandia was gevaarlijker en sterker. In de achterhoede van SEC klopte het niet erg en al na tien minuten kon linksbuiten Meyer keeper Adams passeren. Er werd slecht geplaatst bij S.E.Cmaar toch kreeg de voorhoede kansen De Bruin kogelde tegen de lat en Duijst zag de bal net door keeper Hellegers over de lat getipt Adams kreeg veel te doen en soms moest hij buiten zijn strafschop gebied rennen om doelpunten te voor komen. Tien minuten voor de rust werd Dett- mer gevloerd en terecht kende de scheidsrechter een strafschop toe Drei gend sloten de spelers van Neerlandia de arbiter in, De Bruin werd in zijn ge zicht gespuwd en er vielen klappen Keeper Hellegers ging zelfs aan het schoppen. De wedstrijd werd gestaakt en iedereen ging naar de kleedkamer. Daar werd besloten door te spelen. De scheids rechter liet echter niet hervatten met de toegekende strafschop, maar met een vrije schop SE C. .raakte hierdoor van slag. maar hield stand tot de rust. De Bruin liep nog een trap van keeper Hellegers op, maar de scheidsrechter vond dit blijkbaar heel gewoon. In de tweede helft werd SEC. gevaar lijker. maar een enorme blunder in de achterhoede stelde Jansen in staat de voorsprong te vergroten. Door een fout van Adams, die een ingeschoten bal los liet, werd het door middenvoor Mole naar 3-0 en een treuzelende S.E.C.-ach terhoede stelde linkshalf Houweling in staat de stand op 4-0 te brengen S.E.C kreeg nog enige goede kansen, maar had geen geluk. Tegen het einde van de wedstrijd viel Verhoeve uit Hij werd vervangen door Aalberts. De kans op het kampioenschap is door Hees vergroot door de 5-0-overwinning die zaterdag op het zwakke Radiostad behaald werd. Hop was om disciplinaire redenen uit de ploeg gelaten. H. de Bree nam zijn plaats in. Hij scoorde 't eerste doelpunt en Sakkers maakte de tweede goal. Opnieuw scoorde H. de Bree, daartoe in staat gesteld door een pass van G. de Bree, terwijl Burgstede de stand op 4-0 bracht. Geijtenbeek kon uit een strafschop sco ren, maar hij miste. Tenslotte bracht Piet Kok de stand op 5-0 Het eerste team van de korfbalvereniging „De Meteoren" heeft met 5-1 gewonnen van Vogel 4 Het werd 1-0 door Kem- ler jr20 door Kemler sr. waarna twee fraaie doelpunten van Dick Maris en Wlm Wamsteeker om onbekende rede nen afgekeurd werden Wlm Wamsteeker scoorde opnieuw, waarna Vogel de stand op 3-1 bracht Door Truus van Dijk werd het tenslotte 5-1 Het derde team won met 7-2 van Soes- terkwartler 3 Flip Brandsma maakte 2 doelpunten, Piet van Rouwendaal bracht de stand op 3-0 en 4-0, Rob Veerman op 5-0, waarna Soesterkwartler scoorde. Marian Brandsma bracht de stand op 6-1, Flip Brandsma verrichtte de hat trick door opnieuw te scoren en ten slotte werd het 7-2. De junioren verloren met 0-2 van de Vogeljunlores Het was een aardige wedstrijd. De aspiranten ver loren in Maarn met 0-9 van de as piranten van SV.M.M, die veel ster ker waren is er zeker een naar uw keus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Morgen, woensdag 19 februari, om 8 uur zal in De Gouden Ploeg de maan delijkse bijeenkomst van de aquarium- vereniging Zilver Tetra gehouden wor den. Er zal een bandlezing met dia's worden gebracht. De titel van deze cau serie is „De grote vakantie". De lezing is samengesteld dor de heren J Th. ter Horst en H M Murris. Tot opvolger van de heer Bom, die Soest verlaat, is de heer Kalkman tot secreta ris benoemd. Het college van B en W heeft de raad voorgesteld aan de heer H Pul te Soes- terberg ontheffing van de verbodsbepa ling in de hinderwet te verlenen voor zijn garage en reparatie-inrichting aan de Postweg te Soesterberg omdat ver wacht mag worden dat de gronden bij de Postweg een industriële bestemming krijgen. Mej. B Dijkman is vertrokken als vak leerkracht voor het geven van gymna stiekles aan de leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen voor open baar onderwijs. Ter voorziening in de vakature heeft zich de heer T. van Koesveld uit Arnhem aangemeld. Van de heer Van Koesveld zijn gunstige inlichtingen ontvangen en hij gaf op bevredigende wijze een proefles Het college van B en W. heeft de raad dan ook voorgesteld hem in vaste dienst te benoemen voor het geven van gymna stiekles. Afstammelingen vaD Koningin Victoria. Een van onze lezers vraagt zich met een bezwaard hart af of ons aller prinses Irene nu niet introuwt in een „bloeder- familie". Voor haar persoonlijk geluk acht hij deze kwestie heel wat belang rijker dan alle staatsrechtelijke kwes ties, die overigens reeds volledig opge lost schijnen. Ik heb, aldus onze lezer, in een van de mij ter beschikking staan de boeken het navolgende gelezen „Een klassiek voorbeeld biedt de familie van koningin Victoria Zowel zij als haar man stamde af van de familie Koburg, waarin de bloederziekte erfelijk voor kwam. Van haar vier zonen was de jong-» ste een bloeder Haar vijf dochters wa ren „gezond", maar twee van haar had den weer bloeders onder haar zonen en vier van haar lieten de aanleg voor de kwaal na aan de achterkleinzonen, on der wie niet minder dan zes bloeders voorkwamen. Een hiervan was de zoon van de laatste tsaar van Rusland, die, na zonder suc ces door de hofartsen behandeld te zijn, werd toevertrouwd aan de befaamde wonderdoener Raspoetin, die een opzien barende en noodlottige rol speelde aan het hof van deze laatste tsaar. Een overeenkomstig noodlot vervolgt het Spaanse hof De laatste koning van Spanje huwde eveneens een kleindochter van koning Victoria en de eerste zoon uit dit huwelijk, de Spaanse kroonpre tendent, was eveneens een bloeder. Familieverhoudingen. Het is begrijpelijk dat de redactie deze brief aan mij ter behandeling doorzendt. Over de medische aspecten, in het bij zonder over erfelijkheid van de hemo filie, kan ik zeer zeker het een en an der meedelen. Het ligt in de lijn der dingen dat de historici dezer dagen uit voerig op de familieverhoudingen zullen ingaan aan de hand van de stamboom van het Spaanse koningshuis. Pas dan kan de kwestie, die onze lezer bezig houdt, wat beter worden beoordeeld. De hemofilie is een ziekte, die in be paalde families voorkomt, het is een aandoening die wordt overgebracht door de vrouwelijke leden en die volgens de wetten van Mendel recessief erfelijk aan het geslacht gebonden is. Dat houdt in dat de zoons van een bloeder altijd vrij zijn van deze erfelijke bijzonderheid: ze zijn zelf geen bloeder en ook hun gehele nakomelingschap is op dit punt geheel gezond. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 18 FEBRUARI 1964 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak altied schik heb ak lees hoe 't mit be- zwaorschrifte gaot die je an de gemeente stuurt. Niet schik veur die minse die ze stuure, waant die hadde die dinge netzo goed nie kenne stuure. Dat gaot haost altied zo. Lao wullie veronderstelle dat ikke achter ming huus 'n weg krieg en dattie 'n stuk van ming tung gaot wegneeme. Dan schrief ikke netuurlek an de raods- leeje zo van edelhoogmogende heere of hoe dat heit, de tung van Knelis gaot kleiner worre Dan ken die gin piepers en groente meer verbouwe en da kos geld. Die tung wor kleiner dus die is nie zoveul meer weerd, das zo klaor as 'n klontje. Die manne van de raod die geeve die brief an de burregemeester en de wet- houwers. Tien teuge één dattie zeige, die Knelis is heulegaor d'r naost. 'n Kleine tung is veul meer weerd as 'n groote tung. En dat van die piepers en die groente is ok nie waor, want hie ken mit verbouwe omhoog en jonges jonges, dan hettie zo'n lap grongd. Klaor bejje d'rmee maor 't end van 't liedje is datte burre gemeester en de wethouders teuge de raodsleeje zeige wullie moste dat be- zwaorschrift van Knelis maor niet ont- vaankeluk verklaore. Das dan 'n deftig woord veur laotie Knelis maor opvliege mit zien bezwaorschrift. As 't d'r duume dik bovenop leit dat Knelis 't grootste geliek van de vismart heb dan kejje 't netuurlek ok nog zo doen as burregemeester en wethouwers. Dan kejje zeige, die Knelis heb 't groots te geliek van de vismart, maor die weg motter komme, dus wullie hebbe heul niks mit die smoessies van Knelis te maoke. Aster bie ming achter 'n weg komp en dat kost ming 'n stuk van ming tung, dan doek heul niks mit bezwaorschrifte en zo, waant dat hellep toch gin bliksem. Da kejje ok zien an die bezwaorschrifte van de Ossedamweg. BIJ DE AMERSFOORT - BAARN - NIJKERK SCHERPENZEEE - SOEST RIJDEND BIJKANTOOR Veel mensen hebben we moeten teleur stellen, toen de stormloop naar Toon Hermans toenam. Er waren op het laatst geen plaatsen meer te krijgen. Er wordt ons nu telkens gevraagd of wij de kaartverkoop voor zijn optreden in Amersfoort kunnen verzorgen. Nee. Hiervoor moet U bij het Grand Theater zijn, waar hij 24, 25 en 26 maart komt. Ook voor Wim Sonneveld's show moeten wij u afwijzen, want het is ons nog niet gelukt de plaatsbespreking, wat betreft Soest en omgeving, te bemachtigen. Mis schien in de toekomst. Maar wilt u een gezellige avond beleven? Gaat u dan toch maar weer naar Carré. Wij zagen daar „The Sound of Music". Alleraardigst. We hebben ons danig ge amuseerd. Vrolijke liedjes, goed toneel spel van bekende sterren en daarbij prachtige koorzang van de zusters uit het klooster, waar een gedeelte van deze musical speelt. Wij zijn ervan overtuigd, dat u voldaan huiswaarts keert. Meerdere inlichtingen verstrekken wij graag en U weet het hiervoor is de plaatsbespreking bij V.V.V. Soest in goede handen. Bij de dochter van een bloeder is het anders die zijn allen dragers van de (dan overdekte) erfelijke eigenschap, dat wil zeggen dat zij zelf altijd {uiterlijk) gezond zijn, maar dat zij de ziekte op hun zonen kunnen overbrengen. Gevolgtrekking Een mannelijke nakomeling van 'n fa milie waarin hemofilie voorkomt, die zelf aan deze ziekte lijdt, krijgt uitsluitend gezonde zonen, terwijl al zijn dochters, hoewel niet ziek, de erfelijke bijzonder heid met zich meedragen en aan hun nageslacht kunnen doorgeven. Een mannelijke telg van 'n familie waar in hemofilie voorkomt, die deze ziekte zelf niet heeft, kan er op rekenen, dat deze erfelijke bijzonderheid in zijn na geslacht niet meer zal voorkomen. Lijders aan hemofilie zijn doorgaans zwak. Zij moeten zich daarenboven voortdurend in acht nemen opdat zij zich niet stoten of verwonden Er tre den dan gemakkelijk bloedingen op die moeilijk zijn te stelpen. Het ziet er niet naar uit dat de verloofde van prinses Irene - die tijdelijk als ondergrondse mijnwerker heeft gewerkt - met deze ziekte behept is. Dr H. W. SCALONGNE.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5