O EERSTE G00ISE KLEDING VERHUUR Twee ontwikkelingen bij de zes. VAN BUUREN Smit's Pockethall VIERDE BLAD VOLVO - Veilig VAN WETTEN EN SMETTEN. F0T( VA? sT ESSE? Laat uw CAMERA nazien of repareren ïn memoriam M. G. Versteeg. De V.V.D. in 1963. EEN VERMOGEN ACHTER DE HAND1 Hockeyprogramma. Opstelling van V.V.Z. Auto- en Scooterrijschool Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Ontspanningsmiddag voor bejaarden. Bioscoopprogramma. GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. O boekenweek 29I2J7I3 Standen biljartcompetitie. wrijf PARKGARAGE A. v. d. Hoef Wacht niet tot het laatste moment REPARATIES CONTROLE INRUIL BRANDWEER 3 3 3 3 In het Europa van de Zes zijn twee hoop gevende ontwikkelingen aan de gang. Hoopgevend tenminste voor wie niet zo maar samenwerken, maar hecht samen gaan als ideaal hebben. En dat betekent dus dat generaal De Gaulle niet vooraan staat bij de juichenden. Immers de door hem voorgestelde politieke unie zonder Engeland is wel in de ijskast beland nu de Italiaanse president Segni op bezoek in Parijs ronduit te kennen gaf daarvoor niets te voelen. Wat de tweede ontwikkeling betreft: die gaat evenmin in de door De Gaulle ge wenste richting. Het ziet er naaif uit dat zeer binnenkort de drie naast elkaar werkende gezagsorganen zullen worden samengevoegd. Dat is niet zo'n geweldige verandering, maar het accentueert nog eens dat de ledenstaten het toch echt zoeken in een systeem waarbij elk een beetje souvereiniteit afstaat aan de ge meenschap. Een systeem dat De Gaulle eigenlijk verfoeilijk acht: zijn ideaal is een samenwerking van regeringen. Dat hij zich niet tegen de samenvoeging van EE G. en Euratoom uitsprak - hij heeft zelfs vaaglijk gezegd dat hij het wel goed vond - is wellicht te verklaren als een concessie aan het supranationa- listische ideaal, waarvoor hij van de anderen wat steun terug verwachtte voor zijn Europa der vaderlanden, de rege ringssamenwerking, waarmee bij voorkeur in het algemeen politiek vlak begonnen zou moeten worden. Niet afpoeieren. Als hij de hoop had is hij teleurgesteld, eerst door Erhard en nu ook door Segni en van de Benelux wist hij al dat men er weinig voor voelde al zocht met name Spaak nog wel eens naar een com promis. De Duitse bondskanselier Erhard - die op zijn ronde door Europa in Den Haag te gast gaat - maakt ook wel eens die indruk. Hij is er niet voor de Franse generaal rondweg af te poeieren en daar voor heeft hij zeer goede binnenlandse redenen. Hij moet aan de verkiezingen denken, waarbij hij in Berlijns burgemeester Brandt niet alleen een geduchte per soonlijke tegenstander heeft die aan spreekt tot de massa, maar ook in de nu onder driehoofdigde leiding gekomen S.P.D., een organisatorisch sterke en stevig samenhangende concurrent. En dat terwijl hij bij de partijen van zijn coalitie hoe langer hoe meer last krijgt van de vleugel die vindt dat hij - en vooral de minister van buitenlandse zaken Schröder - zich te veel op Amerika verlaat en te weinig op De Gaulle. In deze vleugel acht men dat riskant omdat men daar altijd met enig wantrouwen ziet hoe Washington en Moskou toena deringspogingen doen, nu weer met een cultureel akkoord. Betrouwbaarder. De Gaulle, zeggen ze, is een veel betrouw baarder anti-communist - waarbij in het midden blijft dat Frankrijk een van de weinigen is die de Oder-Neisse-grens met Polen hebben erkend. Vrees voor zwak lijken tegenover de communistische groep overweegt in deze door Adenauer aange voerde kringen en het is zeer waarschijn lijk met het oog daarop dat Bonn door gezet heeft geen paaspasjes te laten uitreiken voor verkeer door de Berlijnse muur. Dit soort binnenlandse redenen inspi reert Erhard om op zijn ronde door Eu ropa toch een beetje pleitbezorger voor De Gaulle te zijn. Als men zijn zin doet, dan komen de zes regeringsleiders eens bij elkaar. Kwaad kan het nooit en als er iets goeds van komt is het mooi mee genomen. En De Gaulle kan er de hoop uit peuren dat er toch nog eens een soort politieke unie uit groeit zoals hij wenst. Zo de Franse president te paaien, heeft bovendien zin om hem er toe te brengen bij de komende onderhandelingen over tariefsverlagingen (de Kennedyronde) met de andere vijf mee te werken. Hij heeft wel min of meer toegezegd dat te zullen doen, maar het gevaar is er al tijd dat hij zelf weinig zin meer heeft om economisch een lijn met de andere vijf te trekken, wanneer die hem poli tiek een blauwtje laten lopen. De KAMËR VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt, woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Met een uitvoerig In Memoriam heeft het bestuur van de Soester Politie Sport Vereniging in S.P.S.V.-nieuws aandacht geschonken aan het plotseling overlijden van de heer M. G. Versteeg, die 33 jaar in overheidsdienst was en de Soester po litiedienst op 1 mei van het vorig jaar met pensioen verliet, zodat hij nog geen jaar gepensioneerd geweest is De heer Versteeg was 61 jaar. De afdeling Soest-Soesterberg van de V.V.D. werd in 1963 met 22 leden uitge breid en thans zijn er ruim 200. Ook voor de V.V.D. Soest betekende 1963 een jaar van herstel na de inzinking van 1962. De verkiezingen voor de tweede ka mer hadden ook in Soest een bevredigend verloop. In Soesterberg kwam het aan tal V.V.D.-stemmen voor het eerst boven de 500. Achtereenvolgens spraken voor de afde ling mevr. Van Someren-Downer, lid van de tweede kamer, dr P. G. van Vliet, lid van de eerste kamer en mr H. van Riel, de voorzitter van de eerste kamerfractie. De heer F. Brugman trad af als bestuurs lid wegens vertrek naar Baarn. In zijn plaats werd mevr. Alting-Ambrosius be noemd en het bestuur werd uitgebreid Machtig, zoals klein spaartegoed groot wordt. Een vermogen. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservice. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT met een lid uit Soesterberg, de heer J. J. Ebbers. Voor de vrouwengroep van de V.V.D. sprak mevr, H Budding-De Vries Lentsch, er werd een middag verzorgd door de luchtmachtvoorlichtingsdienst en de po sitie van de vrouw in de maatschappij van vroeger en nu werd besproken tij dens een bijeenkomst van de afdeling. Mevr. Franse trad af als secretaresse en werd opgevolgd door mevr. Alting. Zondag worden de volgende hockeywed strijden door teams van de M.H.C. Soest gespeeld Dames 2-Be Fair 2 12.30 uur Kampong 10-Heren 5 2 uur Hilversum 1-Dames 1 11 uur Voordaan 3-Dames 3 11 uur Hilversum 3-Heren 1 2 uur S.C.H.C. 8-Heren 2 12.30 uur. Amersfoort 6-Heren 3 12.30 uur. Morgen wordt de belangrijke plaatse lijke wedstrijd V.V.Z. 1-Hees 1 gespeeld. Deze wedstrijd is reeds driemaal vastge steld, maar door de slechte weersomstan digheden niet gespeeld. Beide vereni gingen hebben kampioenskansen, want Hees bezet de eerste plaats op de rang lijst en V.V.Z. de derde. Er wordt ge speeld op het terrein aan de Ferdinand Huycklaan. De wedstrijd begint om 4 uur. De opstelling van V.V.Z. is: doel Van Kooij; achter Van Kooi) en Pouw. mid den Kok, Van Grol en Huigen: voor Schaap, v. d. Broek, Demmers, Boven- kamp en Floor Op dinsdagmiddag, 3 maart, begint om 2 uur, in gebouw Credo, aan de Julianalaan een ontspanningsmaddag voor alle Soes ter bejaarden, die hiervoor door de U.V.V. uitgenodigd worden. Ir A W Olivier houdt een causerie over de steden van Amerika en vertoont dia's. Spionage in Hongkong" heet de film die van heden tot en met zondag - uit gezonderd zondagmiddag - in het City theater draait. Marianne Koch vervult de hoofdrol. Middenin een sfeer van spionage en ge varen komt de Franse journalist Pierre Dalbert, die Hongkong bezoekt om er zijn vriend Dean Mallory te treffen. Deze is echter vermoord, al noemt de politie Achterom 6 - Hilversum - Telef. 48700 (1 min. van station) OPINIE-ONDERZOEK. Kunt U mij enkele bureaus noemen, die opinie-onderzoek verrichten Antwoord Van de bureaus die opinie onderzoek verzorgen noemen wij u enkele, als bonafide, bekend staande de Neder landse Stichting voor Statistiek, afd. Markt- en Opinie-onderzoek, Bankaplein la te 's Gravenhage, telefoon 070-512661 en 't Nederlandse Instituut v. d. Publie ke Opinie (Nipo), Barentszplein 7 te Am sterdam, telefoon 248844. Verder verwij zen wij naar de beroepengidsen van de plaatselijke telefoonnetten KINDERBIJSLAG. Heb ik recht op kinderbijslag voor twee van mijn kinderen die in een inrichting worden verpleegd Antwoord Het recht op kinderbijslag vervalt niet, wanneer een kind in een te huis is opgenomen. Evenzeer hebt U recht op kinderaftrek voor alle kinderen bene den 16 jaar, waar zij zich ook bevinden. Het inhouden van de kinderbijslag kan dus betekenen, dat deze wordt ingehou den voor het onderhoud van kinderen en overgemaakt aan het tehuis. LOONGRENS. Hoe hoog lag de loongrens voor de in komstenbelasting in 1962, 1963 en hoe hoog ligt deze grens voor 1964 Bestaat er voor de ziekenfondsverzekering ook 'n dergelijke grens Antwoord De loongrens lag in 1962 op f 8000,—, in 1963 op 8650 en in 1964 op 9700,—. De grenzen voor de verplichte ziekenfondsverzekering lagen even hoog. TANDEN. Mijn zoontje van 15 maanden heelt met vallen 2 tandjes verloren. Hoe lang duurt het voor er nieuwe komen Antwoord Dit is niet met zekerheid te zeggen, maar in de meeste gevallen kan men verwachten, dat er nieuwe tanden tevoorschijn komen op de normale leef tijd van het zogenaamde wisselen. Tot het vijde jaar of later behoeft men de moed dus niet te verliezen. us\ OOK IN DE BOKENWEEK NAAR Steenhoffstr. hoek Raadhuisstraat VAN VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964, VAN DE SOESTER COURANT het zelfmoord. De Franse journalist komt in een warnet van misdaden, wordt zelf van moord verdacht en is er vaak heel naar aan toe. Tenslotte ontkomt hij echter aan alle gevaren en trouwt de vrouw van zijn keuze. Zondagmiddag „De leeuwendoder", met de Engelse filmster Ann Todd in de hoofd rol. Deze leeuwendoders zijn blanken die op jacht zijn. Ze ontmoeten in Bomba de jungleboy, een vijand, want hij wil niet dat zij de leeuwen, zijn vrienden, doden. Ais er een jonge inboorling ge dood wordt ziet het er voor de blanken niet zo best uit. Zij jagen de leeuwen op tegen de jagers, hun kamp wordt door de dieren overvallen en slechts twee van hen brengen er dank zij Bomba het leven af. Van maandag tot en met woensdag „Le vend begraven" met super-griezel Vin cent Price in de hofdrol. Het is een film naar een verhaal van Edgar Allan Poe. Hij heeft er voor gezorgd dat men volop griezelen kan, want een doodge waand meisje wordt levend begraven, zij spookt door een kasteel en zorgt voor heel veel misère tot zij werkelijk dood is. In de donderdagcyclus land en volk /an Afrika, gefilmd door een man, die alleen door dit zwarte werelddeel getrokken is. Hij filmde wilde dieren, maar ook wilde mensen en hun bloedige riten. Hij be zoekt vele stammen en geeft bijzonder heden die men ondenkbaar achtte verkoudheid borst gelaten, zij het voor „bijzondere om standigheden". Overigens wordt uitslui tend verlof verleend op grond van de inrichtingseisen Aan reeds bestaande pittoreske kroegjes kan ontheffing wor den verleend. Volle melk. De Vrije Boeren blijven ontevreden over de prijsregelingen. Een tiental heeft te Leeuwarden de koe bij de horens ge pakt en de volle melk tegen een on gekende prijs van 35 cent per liter in de Friese hoofdstad uitgevent. De huis vrouwen, die anders tot 48 cent per li ter voor de afgeroomde melk moeten betalen, lieten zich dit buitenkansje niet ontglippen. Maar ook de boeren verdie nen nog aan de transactie, waarmee dui delijk werd aangetoond dat de melk met volle room voordeliger kan worden geleverd dan de gestandaardiseerde. Eie ren verkochten deze boeren 10 cent per stuk en zó onder de kip vandaan. We moeten natuurlijk niet uit het oog verliezen, dat de melk duur is, omdat Klasse BC 1. Klasse C 4 A. K.W.S. 1 55-26 Princesse 3 83-32 Oranjeb. 1 54-26 Astoria 2 74-39 Ver. Wagen 2 52-29 Poedel 4 71-42 Princesse 1 50-31 V.V.V. 2 65-46 O.d.L. 1 48-32 Centraal 1 57-52 Leusderk. 39-37 Vriends. 1 57-54 Poedel 1 36-35 Ver. Wagen 4 50-59 Poedel 2 29-34 Leusderk. 4 44-64 Ver. Wagen 3 23-51 Zomerlust 3 44-64 Astoria 1 22-45 Soesterk. 3 40-68 Klasse C II. Klasse C 4 B. Soesterk. 1 83-33 Poedel 6 89-28 Soestdijk 1 70-35 Poedel 5 77-36 Poedel 3 66-46 Magneet 1 76-29 VVV. 1 62-49 V.V.V. 3 65-46 Leusderk. 2 60-50 Princesse 4 56-42 Zomerlust 2 51-58 V.O.L. 2 55-56 De Faam 1 47-54 Zomerlust 4 43-57 Zomerlust 1 47-61 Z.E.S. 1 38-70 Puntenburg 2 45-62 Leusderk. 5 36-63 Puntenburg 1 45-64 K.O.T. 2 28-77 Klasse C 3. Klasse C 4 C. Oranjeb. 2 84-30 Poedel 7 78-36 Princesse 2 66-38 Princesse 7 70-44 Leusderk. 3 66-46 Magneet 2 67-44 Soestdijk 2 62-48 Princesse 5 66-46 K.W.S. 2 57-53 De Faam 2 61-43 Puntenburg 3 57-53 Soestdijk 3 58-51 Soesterk. 2 55-54 Princesse 6 53-41 O.d.L. 2 54-48 O.d.L. 3 53-56 V.O.L. 1 42-66 K.O.T. 3 36-72 K.O.T. 1 35-74 V.V.V. 4 23-75 Amalialaan 19/21 Baarn Telefoon 02954 - 2323 Terwijl prinses Irene en don Carlos nog dartelen in de vers gevallen sneeuw van Kitzbühel en koningin Juliana en prins Bernhard wat rustiger skiden in het na bij gelegen Lecht, waar geen kamers meer vrij waren voor het verloofde paar. knalden boven onze hoofden de straal jagers van de N A VO. door de geluids barrière, zwoegde de Tweede Kamer zich door de artikelsgewijze behandeling van Drankwet en Rijnmond. Het laatste ontwerp, de instelling van een openbaar lichaam rondom Rotterdam en de Nieuwe Waterweg, heeft de eind streep gehaald. Er is echter geen sprake van een soort gemeentenbond of nieuw soort waterschap. Eerder kan men dit lichaam zien als een vergadering, waarin de vaak tegenstrijdige belangen van zich uitbreidende en welhaast overvleu gelde gemeenten langs de Nieuwe Water weg en omgeving ter sprake kunnen ko men en in gemeen overleg alle krachten kunnen worden gebundeld. De botsing tussen voor- en tegenstan ders van de nieuwe drankwet resulteer de in een ten departemente geïnspireerd amendement om tijdelijk de instelling van een wijkmaximum mogelijk te ma ken. De maximum aantallen te verlenen verlof worden dus per gemeente opge heven, maar per wijk weer tijdelijk toe- Birkstraat t./o. Garage Van Kooij Telefoon 2874 voor het fotoseizoen begint. Wij de boter en de kaas te goedkoop krijgen. Als de melk niet meer wordt af geroomd en goedkoop naar de klanten gaat. zullen we heel wat meer voor 'n pakje boter en een plakje kaas hebben te betalen. De eieren blijven in deze tijd echter wel voordelig en met Pasen in zicht kunnen we er nu wel wat van inslaan. Overigens zal ons land zich er op moe ten instellen - aldus minister Andries- sen - zich op kwaliteitsprodukten te gaan instellen inplaats van op goedkope levering. Het prijsvoordeel heben wij nu verloren en ook bij de eieren zal de kwaliteit het moeten doen. RijksvertragiDg. De verplichte verzekering tegen wette lijke aansprakelijkheid zal per 1 januari 1965 ingaan. De voorbereidingen hebben zoveel tijd gekost, dat afkondiging van deze wet niet meer in deze zomer kan plaatsvinden. Er is meer vertraging ontstaan bij de heren ambtenaren. Ook de verhoging van de overheidspensioenen heeft op zich la ten wachten en terwijl de prijzen met de dag stegen, zullen de gepensioneerde rijksdienaren de per 1 januari j.1. toe gezegde opslag op z'n vroegst per 1 april ontvangen. We weten het, er is een tekort aan krachten om het werk te doen, ook hier. Mogelijk kan het voor de slachtoffers, die zo lang moeten wachten op hun pericenten, een troost zijn dat reeds eind van dit jaar enige ontspanning wordt verwacht op de arbeidsmarkt. Het Centraal Planbureau heeft aangekondigd dat in 1965 door de sterke groei van de bevolking een grotere ontspanning mo gelijk is. Bij de K.L.M. wacht men die ontspan ning niet af Nu wordt weer een aan tal piloten overgeheveld naar de AU Nip- pon Airways, een Japanse luchtvaartmij die 7 van hen in dienst stelt als ge zagvoerder. Huizen en kruizen. De huiseigenaren hebben in een brief aan de minister aangedrongen op een huurverhoging van ten minste 20 Zij achten dit noodzakelijk, omdat fei telijk per 1 januari J.1. al 10 op de huren zou worden gelegd, zoals is aangekondigd door de vorige minister, en sindsdien de prijzen van herstel- en on derhoudswerk sterk zijn gestegen. Zij vragen de verhoging ook voor aUe hui zen, dus zonder de uitzonderingen van voorgaande huurverhogingen. De aannemers hebben geklaagd over de nieuwe arbeidsovereenkomst voor de bouwnijverheid Van de ingevoerde pres tatiebeloning komt geen vergroting der prestaties in de huizenbouw, zo zeggen zij. 3 Over huizen gesproken de bewoners van de Oude Kleefse Postweg te Spijk, die bij de laatste grenscorrectie de grens over de stoep kregen, klagen steen en been dat zij een pas nodig hebben om de voordeur in te mogen en een groene kaart volgens de Duitse verzekeringswet ten, als zij hun auto voor de deur wil len zetten, 's Avonds na 7 uur en van zaterdagmiddag tot maandagochtend hebben ze bovendien een extra vergun ning van de douane nodig, omdat het grenskantoor dan gesloten is. Zij zijn - met de Nederlanders in Elten en andere correctiegebieden - opgeofferd aan de „General-bereinigung".

Soester Courant | 1964 | | pagina 13