m DUllAK route-verkopers Bosch Keuning HM*, „fl Krabbels van Knelis. V te dan zou U dat leuke japonnetje weer met v plezier dragen! Zullen we het eens bekijken? Onze vakmensen heb ben er oog voor. Zij laten niets aan het ^toeval over. maar nemen eerst een proef. Kleding verven kunt U veilig toevertrouwen aan L Geestelijk gestoorden achter het stuur. Krokodillentranen op Cyprus. bekwame metselaars accuraat medewerker. Howson Continentaal N.V. Fa. H. van Herwaarden en Zn. pientere jongeman. LICTOR N.V. BAARN. a. Medewerkster I). Administratief medewerkster e. Magazijnbediende FLINKE JONGENS leerling- bankwerkei Intrede ds. K. van Liere. Optimistische tortelduif. Evangelisatiesamenkomst. Baldadige jeugd. Gebit veroorzaakt botsing. rnr-j 1 der autorijders bleek krankzinnig en 8 zwakzinnig. actieve winkeljuffrouw, A. PATER wis-, natuur- en werktuigkunde. enige werkkrachten Te koop Badhoevedorp Vreeland Amstelveen Soest-Zuid Soestduinen Soestdijk „Raseh" Soestdijk Frans Bosman Telefoon 3367 A. 'T LAM A.Y. Slottelmij. ..liet <«ooi'* Bloemistknecht of aankomende Bloemistknecht, Textielbedrijf ..DE AREND" Het win WELKE Peli WTijfwas 1.19 Peentjes. 79 et. ALLRQUN As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin da wullie zo mak kelek van de winter af- komme. Nie veur de kou en 't stooke al- leenug, maor ok om- datter ebouwd ken worre ast nie vriest. Veurig jaor waore d'r in ongs darp meer as vieftienhongderd minse die 'n huus wou- we hebbe. Noeng binne d'r haost veer- tienliongderd. Das nie zoveul, maor as je 't ming vraogt dan is dat nog veuls te veul. Das zo'n bietje net zoveul as in Aomersfoort en daor woone veul meer minse as bie ongs. Ikke ken 't ok nie snappe dat 't d'r zo veul binne omdajje glad beduusd staot ajje op de Eng gaot kieke. Jonges zuk bouwe. Waor 'n paor jaor eleeje Gart en Riek en Knelis op 't laand ant wark waore daor staon noeng huuze, alsmaor huuze en haost allegaor flets, dus denk- kerom dajje daor wat in verstouwe ken an minse. Hoope groote minse en nog veul meer hoope kleine minse en toch zitte wullie alsmaor mit hongderde minse die gin huus kenne kriege. Daorom motte wullie blie weeze dattie winter an de kaant is, dan ken d'r ebouwd worre. Nie deur ming, waant ikke ken nie bou we, maor deur de vakluu. Wullie kenne vedaog de dag zo'n bietje alles en veur de oorlog konde wullie niks. Wullie konde nie veur wark zorrege veur hoope minse, wullie konde nie veur- komme dat ouwe minse haost altied ar- reme minse waore en wullie konde ok maor nie in de gaote kriege da wullie 'n oorlog zouwe kriege dat 't zo daoverde. Maor huuze waore d'r toeng bie hoope. Veul van die huuze stinge leeg en je kon ik weet nie wat kriege ajje zo'n huus maor huure of koope wou. Noenk kenne wullie alles. Rekette naor de maon schiete, mekaor in twee menuu- te mit zien alle de hoek om laote gaon, wark is d'r zat en ouwe minse binne nie meer arm. Ok hebbe wullie in de gaote wajje mot doen om groote schreeuwers, die oorlog wille d'rluu bek te laote houwe, maor huuze veur alle minse, ho maor. Tien jaor eleeje nie en noeng nie, en ikke schat over twintug of dartug jaor nog nie ase zo deurgaot. In Braobant woont 'n miljenair, die zee teuge 'n man en 'n frommes mit bar veul jochies en deeretjes, hier hejje van ming 'n huus. Messchien binne d'r in Soest ok wel miljenairs die dat kenne zeige, maor die zeige niks. Daor mojje ming nie op ankieke, waant ikke bin gin miljenair en ikke zal 't wel nie worre ok. Heul veul bouwe in Soest en zo af en toe 'n miljenair die 'n huus weggeef, dan kenne wullie d'r wel komme. schat ikke zo, maor 't zal nog wel 'n paor jaor an- loope veurdat wullie teuge mekaor kenne zeige, jonges, d'r binne gin minse meer die 'n huus motte hebbe. Ikke zeig dan niks meer, waant ikke leig dan allaang ongder de groene zooje. En Kneliao ok. Das dan ongze menier om 'n huus weg te geeve. Zuidsingel 3 Amersfoort Vorige week berichtten wij dat ds K. van Liere op zondagmorgen 8 maart in de Oude Kerk bevestgd zou worden en zondagmiddag zijn intrede zou doen in de Emmakerk. Dit was slechts ten dele juist, want zowel de bevestiging als de intrede vinden in de Emmakerk plaats, respectievelijk om 10.15 en 3 uur. Als men de gedragingen van een opti mistische tortelduif maatgevend acht dan kan gezegd worden dat we er met het weer in de komende weken goed voor staan. Deze duif is nu reeds aan het broeden in een lindeboom bij de woning van de heer Blom, Hartmanlaan 23, hoe wel er natuurlijk van blad aan de boom nog geen sprake is. Dat kon er wel eens op wijzen dat het zachte weer aanhoudt en dat het voorjaar als het ware al be gonnen is. Laten we hopen dat de aan staande vogelmoeder het bij het rechte eind heeft. Woensdagavond spreekt ds D. W. Veld kamp, in gebouw Prins Bernhardlaan 2, Soestdijk, over „De komende Koning". Men zie de advertentie in dit blad. Vier jongens in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar vermaakten zich met het lopen op het dak van de openbare lagere school in de Bonifaciusstraat. Zij liepen ook op de fietsenbergplaats. Een jongen van 15 jaar toonde zich al heel wijs door onkuise taal uit te slaan tegen een onderwijzeres. Ze deed hiervan aangifte en het hoofd van de school meldde het lopen op de school en de fietsenbergplaats en vernieling die de jongens in de tum aangericht hebben. Hun ouders zijn van hun gedrag op de hoogte gesteld. Vier jongens van 7 tot 9 jaar waren op een andere manier baldadig. Zij staken gestort vuil en ruigte op de hoek van de Oude Utrechtseweg en de Soester- bergsestraat in brand. De politie bluste het brandje en de brandweer zorgde met de nevelspuit voor de nablussing. Dat een gebit een frontale autobotsing veroorzaakt lijkt vreemd, maar deze bot sing door een gebit vond inderdaad woensdag op de Steenhoffstraat plaats. Daar reed de wat overjarige student E. L. uit Utrecht, die 39 jaar is, per auto in de richting Amersfoort. Ter hoogte van de Raadhuisstraat kreeg hij zo'n last van zijn nood-kunstgebit, dat hij dit uit zijn mond wilde verwij deren en naast zich neerleggen. Hij was zo druk met deze operatie dat hij hele maal niet op het tegemoetkomend ver keer lette en ook niet op de richting waarin hij zelf reed. Hij kwam op de linker weghelft, botste frontaal tegen een auto die uit de richting Amersfoort kwam en zorgde daarmee voor heel wat schade. Gelukkig mankeerden de bestuurders niets en ook het kunstgebit liep geen averij op. De beschadigde auto's konden hun tocht voortzetten. Als het nu die kleur eens had... tip top!... en tóch. voordelig! Tevens reinigen van overhemden en suéde kleding. Ook schoenreparatie Hilversum Langestraat 99 - tel. (02950) 48889. Filialen in: Amers foort, Baarn. Blaricum, Bussum (2x). Hilversum (2x), Huizen, Laren. Ned. den Berg/Ankeveen Soest. Wassalons in: Amersfoort. Bussum. Hilversum. Op de meest uiteenlopende gebieden van de geneeskunde spant nten zich in om patiënten te genezen, ziekten te voor komen, gezondheid te bevorderen. Op onze straten worden echter jaarlijks meer dan duizend mannen, vrouwen en kinderen gewoon doodgereden en nog een veel groter aantal wordt er zwaar verminkt. Rijbewijs ondanks persoonlijkheidsdefecten. Nu zijn er in de loop der jaren reeds al lerlei oorzaken voor de nog steeds toe nemende verkeersonveiligheid genoemd; daar zijn de nodige beschouwingen aan vastgeknoopt. De overheid heeft al velerlei maatregelen genomen om paal en perk te stellen aan de gevaren op de weg; nieuwe voorzienin gen zijn in voorbereiding. Hebben alle verkeers- en andere deskun digen ook kennis genomen van de op zienbarende uitkomsten van de studie die Alan Canty heeft ondernomen Op een vergadering van de Nationale Veilig heidsraad te Chicago deelde deze geleerde, die psycholoog aan het Hof voor Ver keerszaken te Detroit is, de resultaten van zijn bevindingen mee. Zijn onderzoek betrof een aantal van tienduizend automobilisten-brokken-ma- kers, die in de loop der jaren door de rechtbank voor onderzoek naar een kli niek waren verwezen. Krankzinnigheidsverklaring. Om te beginnen waren er onder deze tienduizend verkeersovertreders honderd personen voor wie al dadelijk een krank zinnigheidsverklaring kon worden af gegeven. die konden dus zo naar een gesticht voor verpleging en behandeling! Voorts bleken er zich onder deze mensen achthonderdvijftig lieden te bevinden, die op een of andere manier beperkte geestvermogens hadden en die tot de zwakzinnigen moesten worden gerekend. Dan waren er onder de brokkenmakers ook nog duizend personen die vroeger al eens in een krankzinnigengesticht waren verpleegd, dat is dus een tiende van het totaal aantal onderzochten. Voor de rest bestond „het materiaal" voor deze studie uit psychoneurotische, emo tioneel onevenwichtige, impulsieve en onverantwoordelijke persoonlijkheden. Minderwaardigheidsgevoelens. In deze „restgroep" bevonden zich dag dromers, mensen wier gedachten onder het autorijden geheel en al in beslag werden genomen door financiële, seksuele en andere problemen. Er bevonden zich in deze categorie ook mensen met minderwaardigheidsgevoe lens omdat ze te klein van stuk waren, omdat ze slecht gekleed gingen, omdat ze geen geld hadden, omdat ze in een goed kope auto reden, omdat ze voor een examen gezakt waren. De auto is er wel eens van beschuldigd, dat zij de persoonlijkheid van de be stuurder verandert en altijd ten kwade Zo zou de heer Canty het echter niet willen stellen. Hij is van mening dat de persoonlijk heidseffecten primair zijn en dat de auto de bestuurder slechts in staat stelt zijn minder prettige eigenschappen in het wegverkeer te demonstreren. Zeer bijzonder aspect. Ongetwijfeld zal men zich over deze din gen verbaasd de ogen uitwrijven. Boven dien zal men zich afvragen hoe dit al les In Nederland eigenlijk is; daar zijn nog zoveel andere voertuigen op de weg dan alleen maar automobielen. Daar wordt de hele materie alleen nog maar ingewikkelder door. Hoeveel gees telijk abnormalen bevinden zich onder de anderhalf miljoen bromfietsers en on der de 7 miljoen die zich op gewone rij wielen voortbrengen Natuurlijk zal het tot de algemene ver keersveiligheid bijdragen wanneer men het verkeersonderwijs op de scholen ver plicht stelt, als men de verkeerspolitie uitbreidt, als er meer toezicht langs de wegen is, wanneer gevaarlijke punten beter worden beveiligd. Vanzelfsprekend zal er een heilzame pre ventieve invloed van uitgaan als er stren gere straffen aan verkeersovertreders wor den uitgedeeld. Maar het feit dat zoveel geestelijk gestoorden zich blijkbaar in het verkeer uitleven, is bij dit alles nog een heel bijzonder aspect, dat ongetwijfeld speciale aandacht verdient. In binnenkort uit te breiden drogisterij, omge ving Bilthoven, gevraagd leeftijd ong. 18 jaar. Zeer aantrekkelijke zelfstandi ge werkkring. 2-jarlge praktijkervaring zeer ge wenst. Prot. Godsd Brie ven onder letter J D 93 bureau van dit blad of telef. 03402-2651. Techn. leraar Plasweg 56 - Telef. 4476 geeft lessen in De gestalte van aartsbisschop Makarios leent zich uitstekend voor karikatuur en de politieke prententekenaars hebben daar de laatste tijd goed gebruik van kunnen maken. Het treffendst deed dat waarschijnlijk Papas, die de president van Cyprus op de voorpagina van de Guardian afbeeldde als een krokodil die zijn schijnheilige tranen vergiet over de slachtoffers van de moordpartijen op het eiland. Het valt ook moeilijk vol te houden dat deze geestelijke politicus zijn uiterste best heeft gedaan om bloedvergieten te voorkomen. Hij weigerde iedere interna tionale politiemacht die daarvoor enige garantie had kunnen geven. Omdat het eiland deel uitmaakt van het Brits gemenebest stuurde Londen enige bonderden manschappen. Zeker is dat die veel gevechten hebben verhoed tussen Turks-Cyprioten en Grieks-Cyprioten en zo is het dodencijfer niet zo hoog ge stegen als ongetwijfeld het geval was geweest als niets de twee bevolkingsgroe pen had ingetoomd. Maar nog daargela ten dat aan het „brandbluskorps" van Londen op zoveel plaatsen een beroep gedaan moet worden (Maleisië, Afrika bijvoorbeeldl, de Britten hebben terecht geen lust te eeuwigen dage de landslie den van Makarios tegen te houden als ze elkaar de nek willen afsnijden Verzoening onder dwang. Natuurlijk is welke politiemacht ook geen oplossing voor het probleem dat er in principe op neer komt dat de twee groe pen der bevolking elkaar zo weinig kun nen zetten dat ze tegen elkaar de wapens opnemen. De enige oplossing voor dat droeve feit is dat er op het eiland een verzoening tot stand komt. Dat zullen de eilanders zelf moeten doen, eventueel met hulp van een bemiddelaar. Intussen blijft dan het nut van de politiemacht dat die tijdens de bemiddeling de orde handhaaft. Im mers: tijdens gevechten is het streven naar verzoening vruchteloos. Makarios echter wenste geen politie macht. Hij schijnt het van meer belang te achten dat om de zaak Cyprus de po litieke golven zo hoog mogelijk gaan. Zelfs al zouden er dan wat bloedbaden worden aangericht. En van het begin af aan was zijn streven de Veiligheidsraad van de Ver. Naties in de zaak te mengen. Engeland en de Verenigde Staten voelden hier weinig voor; in de eerste plaats om dat het nu eenmaal een zaak is van de Cyprioten onderling en bovendien omdat via de Ver. Naties de sowjet-unie in de rel wordt betrokken. En om van een kwestie die al om gevoelsoverwegingen de N.A.V.O.-partners Griekenland en Tur kije op de rand van de oorlog brengt tevens een heel warm stukje koude oorlog te maken, lokt hen uiteraard weinig aan. Temeer omdat de oplossing daardoor niet nader komt. Een ander verdrag? Geheel anders Makarios. Hij wil heel wat van de Veiligheidsraad namelijk dat die het verdrag buiten werking stelt waaraan Cyprus zijn onafhankelijkheid dankt. En dan wel speciaal die passage, waarin de Turken (evenals de Grieken trouwens) 't recht krijgen in te grijpen. Hij heeft gelijk dat een dergelijke bepaling ten aanzien van een onafhankelijk land heel vreemd is. Maar hij is er nu eenmaal. En het is zeker niet de taak van de Ver. Naties eenmaal gesloten verdragen te veranderen. Dat behoren degenen te doen die het verdrag sloten en dan in over leg. Bovendien geven de gebeurtenissen in de havenstad Limassol te zien dat de bepaling niet overbodig was. Het is wel zeker dat daar de Griekse Cyprioten hun Turkse landgenoten aanvielen en pro beerden uit te moorden. Het was de eer ste taak van Makarios geweest te vor komen dat zoiets plaats kon vinden. Ankara dat het recht heeft zijn kenne lijk bedreigde verwanten te gaan be schermen, kan men niet verwijten dat het geen geduld heeft betoond. Als er verwijten gemaakt moeten worden dan treffen ze de president die geen kans heeft gezien de orde in zijn land zo te bewaren dat een minderheid niet voor zijn leven behoeft te vrezen. CONIMEX zoekt voor spoedige indiensttreding voor werkzaamheden ln de verschillende produk- tie-afdelingen. Daar het loon mede af hankelijk ls van uw vaardigheid en prestatie, verzoeken wij U bij voor keur mondeling te solli citeren. Onze kantoren bevinden zich aan de Eemnesser- weg 17 te Baarn. 's Za terdags zijn wij gesloten. ZELFBE WONING Ruime halve villa met schuur en fl tuin, gel. v. gar. Ind. k.-suite, keu ken, 3 sl.k., badk., zold., gunstig gel. ƒ67.500.-. Ruime mod. halve villa met oliest. c.v., gar. en siertuin, b.j. '62. Ind. woonk., keuken, 3 slp.k., badk., gr. zold. m. vaste trap, incl. prima stoffe ring. Gunst. gel. 80.000. Nabij winkelcentrum, mo derne ruime 3-k. flat, le et., centr. oliest badk., incl stoffering 64.000,- In aanbouw zijnde riante mod. bungalows m. gar. en tuin, nabij bosr. omg 105.000,- en 111.000,-. In bos- en duinrijke omg. riante helft van dubb. landhuis m. oliest. c.v., gar., ca. 950 m2 tuin, gun stig gel. 97.500.-. Ruime vrijst. villa met oliest. c v., park.vl., tuin. Ind. vest., gr. hal met open haard, zeer royale woon/eetk. m. open h., serre, fl. keuken m. mod. install., keld., boven overl.. mod. badk. en toi let, 5 sl.k., zold. m. slp.k. Alles in uiterst pr. st. v. onderh. ƒ112.000.-. Riant mod. vrijstaand woonhuis m. schuur (gar. mogelijki en fl. tuin. Ind k.suite, keuk., bijkeuken, gang, wc., kelder, over loop, douche-tollet-vaste wastafel, 3 slaapk., zold. Koopsom 75.000,-. Mod. 3-k. flat, 2e et. met zolder, schuur evt. huur- garage gunstig gel., incl. stoff43.000,- etc. etc. Makelaarskantoor Burgem. Grothestraat 53 Telefoon 02955-2002 Voor aankoop of huur van PUEM boilers, koel kasten. fornuizen enz. CENTRIFUGES WASMACHINES WASAUTOMATEN Soesterbergsestraat 20A TE KOOP aangeboden Zweeds hardboard (nog oude prijs) f 1.50 per m2. Kleine maten voor onder uw vloerbedekking f 1.40 per m2. Plastic Golfplaat. 90 To licht, 10 lengtema ten, f 7,50 m2. Vlakke binnendeuren voor schil der- en lakwerk. Alle standaardmaten uit voor raad. Grote sortering raamkozijnen. Voordeuren (ook op maat). Garage deuren. Closetpotten (droog en nat) f22.50 p. stuk. Betontegels 40 cent franco. J. Nijhof, Jac. v. Lenneplaan 15, Baarn, telefoon 3462. Zo spoedig mogelijk gevraagd voor werk in Soest. Aanmelden Birkstraat 48 - Telefoon 3375 Wij zijn een toeleveringsbedrijf voor de gra fische industrie. Ter assistentie van onze magazijnmeester zoeken wij een Wij bieden een goed loon en uitstekende sociale voorzieningen. U komt te werken in een modern bedrijf en een prettige sfeer. Sollicitaties mondeling of schriftelijk te rich ten aan Koningsweg 20 - Soest - Tel. 4651 Wegens uitbreiding van onze verkoopstaf kunnen wij enkele plaatsen, bestemd voor de afdeling Soest. Welke jongeman, in bezit van rijbewijs C. met in teresse voor de verkoop, wil hier zijn kans waar nemen Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan ons kan toor (Erkende bottelaar van Coca-Cola en Fanta) Laarderweg 57 - Bussum - Telefoon 12527 Wij hebben plaats per 1 April as. (onge veer) voor een zelfstandige uitsluitend voor de Bloemisterij Spoorstraat 1-3 - Baarn - Telefoon 2112 Koninginnelaan 79 - Soestdijk - Tel. 4949 Wegens uitbreiding gevraagd voor ons ma gazijn en enige lichte administratie een Sollicitaties schriftelijk of na telefonische afspraak. Gevraagd afd Debiteuren (leeftijd 22-30 jaar). Haar taak zal bestaan uit corresponden tie met Debiteuren, het adviseren van vorderingen etc. Vereisten Tenminste diploma Ulo. Goede type-vaardigheid en enige boekhoudkundige kennis. Het bezit van een diploma stenografie Ned. strekt tot aanbeveling. (leeftijd 18-25 jaar). Vereisten Diploma Ulo en typen. (leeftijd 20-30 jaar). Sollicitaties te richten aan Afd. Personeels zaken, Oude Utrechtseweg 20-22, Baarn. Telefoon 02954-3444 toestel 008. Uitgevers- en drukkersbedrijf te Baarn, kan voor de volgende cursus enkele van 15-17 jaar plaatsen ter opleiding voor typografisch vakman. Basisopleiding in het bedrijf, een dag per week vakschool. it Prettige werkkring en gunstige arbeids voorwaarden De grafische bedrijfstak staat bekend om de sociale vooruitstre vendheid ir Voor doorzetters zijn er prima mogelijk heden tot voortgezette studie na diplo mering. Voorwaarden Tenminste 7 leerjaren moeten met goed gevolg doorlopen zijn. Een medische en psychotechnische keuring gratis l beslist over de geschiktheid voor het vak. Leerover eenkomst wordt gesloten na geslaagde proef tijd. Aanmeldingen worden ingewacht bij de Af deling Personeelszaken, Bremstraat 11, Baarn. Notaris M. van Veerer WOENSDAC des avonds 8 uur. in Middelwijkstraat 74 te PUBLIEI met schuur, erf en tui thestraat 14 te Soest, Verhuurd voor ƒ91, Vaste lasten 100,55 pe Bezichtiging dinsdag 2-4 uur Aanvaarding Bij de voor of 17 april 1964 Nadere inlichtingen t Veeren te Soest, telef kantore van notaris J. Hartsenlaan 2a te Hl Sollicitaties .la, er zijn in omloop welke men Wij willen uw aandac Terwijl er 2 blikken voor 5 kilo (verpakt) MARGARINEFABR vraagt voor sp( Gewend met zv materiaal om t< Sollicitaties met renties te richte soneelszaken.

Soester Courant | 1964 | | pagina 6