HET OOG GERICHT OP SPORTIVITEIT. SOESTERBERG Vogels en vissen als wereldreizigers. Jongetje veroorzaakt brand. Van der Hueht Kleuterschool, S.E.C. won met 2-1. Diploma's voor melkhandelaren. Beenbreuk. Vanavond H.V.C.-S.E.C. V.V.Z 1-Hees 11-0. Jaarvergadering A.B.T.B. B.D.C.-handbaE Korfbal „De Meteoren". Dag van Europa. Monsterovenvinningen bij M.H.C. Feestavond BeetzlaanschooE Bedrijfscompetitie bridgen. S.E.C. 2 won. Eiermarkt. Soesterberg verloor met 6-0. Harmonie „St. Jozef" geeft uitvoering. DINSDAG 3 MAAKT 1964. SOEST Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. 43ste JAARGANG No. 18. OURANT Abonn. p. kwart, 2.40 - per post 2.55 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Voor het departement Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal dr J. J. Smith, bioloog te Wassenaar, op vrijdagavond 6 maart een causerie met dia's houden in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Rembrandtlaan. Hij zal spreken over vogels en vissen als wereldreizigers. Reeds van de oudste tijden af heeft de vogeltrek de aandacht van de mensen getrokken, maar dat bij nog veel meer diersoorten trek voorkomt heeft men pas veel later ontdekt. Trekverschijnselen vinden wij bijvoorbeeld bij rendieren, walvissen, bisons, schildpadden, vissen en zelfs bij vlinders. Soms staat de trek in verband met de voortplanting, zoals bij zalm en paling, maar meestal is het een voedselkwestie. In de wintermaanden is er voor insecteneters niet veel voedsel te vinden en zij zijn het dan ook hoofdza kelijk, die in het najaar wegtrekken. Sommige insectenetende dieren brengen de wintermaanden slapende door en ze teren dan op hun reservevoedsel. Bij vogels komt dit echter niet voor. De heer Smith zal in woord en beeld aantonen hoe men de vogeltrek bestude ren kan en tot welke resultaten men ge komen is. Speciaal zal er ook iets verteld worden over de nieuwe onderzoekingen betreffende het oriënteringsvermogen van de vogels. Na de vogels zullen onder meer de paling en de zalm ter sprake komen. Het vierjarig jongetje Arie Postema kieeg thuis in de Insingerstraat een gTOte doos lucifers te pakken. Hij ging ermee naar boven en op een overloop tussen een paar slaapkamers stak hij een krant in brand. Oud papier en kle ding vatte spoedig vlam en ook het hout werk werd door het vuur aangetast. Ge lukkig kon de familie Postema met be hulp van een tuinslang blussen. De brandweer, die met volledig materiaal, inclusief de ladderwagen, uitgerukt was behoefde dan ook slechts de nablussing te verzorgen. Het dakbeschot, wanden van slaapkamers en de vloer liepen brandschade op en zowel de boven- als de benedenverdie ping kreeg waterschade. De heer Postema is tegen brand verzekerd. Donderdagavond hield deze kleuterschool haar tweede ouderavond van het school jaar. De voorzitter van de oudercommissie opende de vergadering en stelde 2 nieuwe leden van de oudercommissie voor. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. J. Beekman, het een foto zien van de toekomstige nieuwe noodschool, waar de Van der Hucht-Kleuterschool in het nieuwe schooljaar hoopt in te trekken. Hierna sprak de heer dr. W. A. J. Kooper, Kinderarts te Bilthoven, over „De echt heid van de kleuterwereld". Aan de hand van voorbeelden over kleu- terdromen en kleuterangsten maakte spreker zeer veel duidelijk over het wezen van de kleuter. De kleuter leeft ener zijds in zijn eigen fantasiewereld en is dus nog sociaal onaangepast, anderzijds ontmaskert hij feilloos situaties waarin de volwassenen zich kunnen bevinden. Als zodanig is de kleuter een zuivere spiegel en een kompas, waarop wij vol wassen mensen kunnen varen. Na zeer vele vragen te hebben beant woord gingen spreker en publiek nog de tentoonstelling bezichtigen, die door de leidsters met veel zorg was samengesteld. S.E.C. 1 heeft zondag een bijzonder slechte thuiswedstrijd gespeeld en alleen kunnen winnen van Rood-Wit omdat dit elftal nog slechter speelde. Voor de rust was S.E.C. beter dan Rood-Wit, maar in de tweede helft niet. In het eerste half uur gebeurde er hele maal niets. De voorhoede bracht er wei nig van terecht en de buitenspelers toon den zich duidelijk geïmponeerd door de twee backs. Bij Rood-Wit was midden voor Overmans soms gevaarlijk, maar meestal had Ruttenberg hem wel in be dwang. Oud-prof Krol - 42 jaar - had tegen Hooijer weinig in te brengen. Na 25 minuten spelen gaf De Bruin een pass naar Duijst en de bal bereikte hem via het been van spil Wartenberg. Duijst gaf keeper Rensen geen schijn van kans en het was 1-0. S.E.C. werd nu wat ster ker, maar het gevaar dreigde voor het doel van Adams toen deze een bal naar Hooijer wilde gooien en zich in de rich ting vergiste. Linksbuiten Fafiani kreeg de bal. Zijn schot ging echter net naast het doel. In de tweede helft was het enige malen bijzonder gevaarlijk voor het doel van S.E.C. Soms moest Adams redden door uit te lopen. In de voorhoede werd matig geschoten en het zag ernaar uit dat het bij Rood-Wit beter lukken zou. Door een fout in de S.E.C.-defensie ontstond een paniekerige toestand. Een schot van rechtsbinnen v. d. Heuvel werd door Adams gestopt en een schot van Fafiani ging naast. S.E.C. ging weer in de aanval. Hanasbei In de Verenigde Staten hebben sommige scholen een parkeerprobleem, daar het doodgewoon is voor 16-jarigen met de auto naar school te gaan. In ieder geval één probleem, waarmee we in Nederland nog niet te kampen hebben. Dit is de Miami Beach High School met een behoor lijke parkeerruimte, die echter te klein is geworden. gaf een pass aan De Bruin. Deze schoot, maar zijn schot werd gestopt. Dettmer schoot net naast, maar na twintig mi nuten had Hanasbei succes. Hij kreeg de bal buiten het strafschop gebied, schoot en scoorde (2-0). Een minuut la ter miste Ruttenberg en middenvoor Overmans bracht de stand op 2-1. Rood- Wit ging nu fel ten aanval. Overmars kwam alleen voor Adams te staan, maar hij schoot naast. Nog gevaarlijker werd het toen back Sijmons een strafschop mocht nemen na een overtreding van Van Breukelen. Hij miste- en -onthield daardoor zijn vereniging een gelijk spel. S.E.C mocht zich hierom gelukkig prij zen. De Algemene Vereniging voor Melkvoor- ziening in het district Utrecht, heeft controleurs, die in totaal 860 melkhan delaren in het district controleren en geregeld monsters nemen. Deze controle bestaat hoofdzakelijk uit het zindelijk afleveren van de zuivelpro ducten, maar ook op de zindelijke terug zending van lege flessen enz. Tijdens een vergadering van het district Utrecht, is aan vier Soester melkhande laren, n.1. W. J. Hartman, Birkstraat 25, C. van Dijk, Ossendamweg; A. W. Kok, Van Weedestraat 10 en A. van Tweel, Emmalaan, een diploma uitgereikt, als blijk van waardering voor de goede be drijfsinrichting en bedrijfsvoering. Van de 860 aangesloten melkhandelaren verkregen 150 het diploma. Zaterdagmiddag werd de wedstrijd S.E.C. B-Amsvorde B gespeeld. Deze is reeds na vijf minuten gestaakt omdat de Amsvordespeler P. v. d. Haar bij een bot sing met de S.E.C.-speler De Jong een been brak. De wedstrijd H.V.C.-S.E.C., ter gelegen heid van de ingebruikname van de nieu we verlichtingsinstallatie van H.V.C., zou het vorig jaar al gespeeld worden, maar dat was niet mogelijk door de weers- en terreingesteldheid. Deze wedstrijd is nu vastgesteld op hedenavond 8 uur. Om half acht zal het S.E.C.-bestuur door het H.v.C.-bestuur ontvangen worden. Daarbij zal het college van B. en W. van Amersfoort, het ASLOS-bestuur en het bestuur van de stichting Topsport Amers foort aanwezig zijn. De elftallen zullen deze wedstrijd in de volgende opstelling spelen: H.V.C.: doel Schrijvers; achter Bruijn- se en Beekman; midden Van Loenen, Smit en Van Eeden; voor Maas, Ten Broek, Pluim, Marcus en Van Ginkel. S.E.C.: doel Adams; achter De Rooij en Hooijer; midden Van Breukelen, Rut tenberg en Burgman, voor Aalberts, Hanasbei, De Bruin, Duijst en Dettmer. Het is niet de eerste maal geweest dat V.V.Z. de kampioenskansen om zeep ge holpen heeft door een overwinning te be halen op haar plaatsgenoot en zaterdag werd deze overwinning opnieuw behaald, zodat de kansen van Hees sterk ver minderd zijn. Een machteloos Hees moest een lawine van V.V.Z.-aanvallen over zich laten heengaan. Diverse schoten brachten het doel van Muis in gevaar. Huigen schoot tegen de paal en kort daarna loste Kok van grote afstand een schot. Keeper Muis stompte de bal tegen de lat en via zijn rug ontstond het eerste doelpunt van V.V.Z. dat tevens het laatste en het enige doelpunt van deze weinig fraaie wedstrijd was. Bij Hees viel Van Bloemendaal uit. Hij werd vervangen door H. de Bree. Hop was weer opgesteld maar hij had weinig in te brengen tegen spil Van Grol. Hees deed verwoede pogingen te scoren en vooral Burgstede was actief, maar keeper Van Kooij was op zijn post en als het, .nodig was. kwamen paal en lat te hulp. Aan de andere kant had keeper Muis meer werk Het ging hem nu aar dig goed af en onder meer hield hij een gevaarlijk schot van Floor. In de tweede helft werd wat harder ge speeld en Sakkers kreeg zelfs een waar schuwing van de scheidsrechter. Het overwicht van V.V.Z. nam toe en tegen het einde van de wedstrijd zag het er naar uit dat Demmers de voorsprong vergroten zou Zijn schot werd echter goed door Muis gestopt en het bleef 1-0. Als Hees gewonnen had dan was V.V.Z. nagenoeg uitgeschakeld geweest voor de strijd om het kampioenschap. V.V.Z. won echter en heeft daarmee niet alleen zichzelf maar ook D.O.B., de derde ploeg in de strijd om het kampioenschap een grote dienst bewezen. De afdeling Soest van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond hield een korte jaarvergadering in gebouw St. Joseph, waarna de heer J. M. P. Wolfhagen, assi stent-secretaris van de landelijke A.B.T.B een causerie over de E.E.G. hield. Hij be lichtte de mogelijkheden voor de Neder landse landbouw, tuinbouw en veeteelt, maar ook de moeilijkheden die er met eieren, tomaten en komkommers geweest zijn. Secretaris P. G. Kok bracht het jaarver slag. De afdeling heeft thans 107 leden. Voorzitter A P. Hilhorst sprak er zijn vreugde over uit dat er leden van de A.B.T.B. zijn die hun lidmaatschap hand haafden toen zij afscheid namen van hun bedrijf. De heren Hilhorst en Kok werden als bestuurslid herkozen. Penningmeester Roest meldde een batig kassaldo. Op tweede paasdag zullen jeugdteams van B.D.C'.-handbal en het dames-senio- resteam deelnemen aan het grote tour- nooi dat door de vereniging „IJmond" te Beverwijk georganiseerd wordt. De reis naar Beverwijk zal per bus ge maakt worden. Supporters en andere be langstellenden kunnen zich voor 8 maart opgeven bij Peter Tool, Gallenkamp Pels- weg 9. Zondag worden de eerste veldwedstrijden gespeeld. Het zijn vriendschappelijke ont moetingen. 11.30 uur onderlinge wedstrijd tussen twee aspirantenteams. 12 uur dames-senioresB.D.C.-Laren. 13 uur heren-seniores: B.D.C.-Laren. 14 uur heren-juniores: B.D.C.-A.A.V, 15 uur dames-juniores: B.D.C.-A.S.V. Het eerste team van de korfbalvereniging De Meteoren heeft in Amersfoort met 1-2 verloren van Amersfoort 4. Het was een aantrekkelijke wedstrijd waarin vrij snel door mevr. Hop ge scoord werd. Amersfoort maakte gelijk en meer dan een uur stond het 1-1. Ten slotte werd het 2-1 voor Amersfoort en dat het zo'n kleine overwinning werd was in hoofdzaak te danken aan het uitstekende spel van de tweede verdedi ging. De aanval werd volledig door de Amersfoortse verdediging in bedwang gehouden. Het derde team moest tegen Welgelegen spelen, maar deze wedstrijd ging niet door omdat een speler van het Welgele- genteam bij een verkeersongeluk om het leven gekomen is. De juniores van Samos verpletterden de juniores van De Meteoren met 34-0. De vereniging heeft het honderdste lid kunnen boeken en een zesde team is aan de bond opgegeven. Dit twaalftal zal deelnemen aan een halve competitie. Morgenmiddag, om half twee, zullen de leerlingen van de hoogste klassen der ulo-scholen bijeenkomen in gebouw „Cre do" ter gelegenheid van de dag van Europa. Zij zullen worden voorgelicht over de gewenste éénwording van ons werelddeel. Het eerste damesteam van de Mixed Hockey Club Soest wist ook zondag niet tot een overwinning te komen. Een groot winstpunt was echter dat ditmaal de voorhoede de beste linie vormde. In de voorgaande wedstrijden was de voor hoede vaak debet aan de nederlagen. Hilversum 1 versloeg Soest op de val reep met 2-1 in een bijzonder felle en aardige wedstrijd. De Soester dames maakten in de eerste helft het enige doelpunt van M.H.C. Het werd gescoord door Ingrid Dalenoort. Hilversum stoot te echter in de tweede helft bijzonder spoedig door tot een 2-1 voorsprong. Soest probeerde nog van alles om tot een gelijk spel te komen, maar het lukte niet. Opvallend was het spel van Foekje Bok, die de uitgevallen Ans Eijsink uitste kend verving. Heren 1 kwam tot een monsteroverwin ning. Met liefst 7-1 werd Hilversum 3 verslagen. Eerder in het seizoen werd van dit elftal verloren. Als heren 1 op het zege pad blijft dan is er nog een kans op de eerste plaats van de ranglijst. Voor een nog grotere overwinning zorg de heren 2, dat in zijn opmars naar de vierde klas met te stuiten is. Met 11-1 werd S.C.H.C. 8 verslagen. Heren 3 deed het daarentegen veel slechter. Dit elftal verloor met 1-5 van Amersfoort 6 Ook heren 5 verloor en wel reglementair met 0-5 van Kampong 10 Van de beide andere dameselftallen kwam het tweede na een lange reeks van nederlagen tot een 0-0 gelijk spel tegen Be Fair 2. Dames 3 kon het ook nu met bolwerken en verloor met 1-2 van Voordaan 3. In de geheel gevulde zaal van Eemland werd de jaarhjkse feestelijke ouderavond van de openbare lagere school aan de Beetzlaan gehouden. Het programma voor de pauze werd ver zorgd door leerlingen uit alle klassen. Een aaneenschakeling van zang, muziek, dans en toneelspel viel bij de aanwezigen bij zonder in de smaak. Telkens klonk een hartelijk applaus voor de jeugdige arties ten, die onder leiding van de leerkrach ten vele uren besteed hebben aan het instuderen. Na de pauze trad het gezelschap van de heer Moffie op met tekenen, goochelen en clownerie. Aan het einde van de avond dankte de voorzitter van de oudercommissie, de heer D. de Winter, het gezelschap Moffie en bood de medespelenden een azalea aan. Mevr. Van Vloten, die de volksdan sen ingestudeerd had, kreeg een doos bonbons. Het hoofd der school, de heer L. Over- hoff, deelde de ouders tenslotte mede dat in april een excursie gehouden wordt door de leerlingen van de zesde klas. Zij zullen naar het Rijksmuseum in Amster dam gaan. Op verzoek van de evenementencommis sie van de Soester Zakenkring heeft het echtpaar Alting de bedrijfs-bridgecom- petitie georganiseerd. In hotel v. d. Brink namen hieraan 16 paren deel. Er werd in een B- en een C-groep gespeeld De uitslag was: B-klasse: 1. Mevr. Groe nendijk en mevr. Schlebaum; 2 de he ren Falch en Brouwer. C-klasse: 1. de heren C. en H. Schaap; 2. echtpaar Alting. De voorzitter van de evenementencom missie, dr M. van Driel dankte de heer en mevrouw Alting voor het organiseren van deze wedstrijd en bood een geschenk aan. S.E.C. 2 heeft een uitwedstrijd tegen Veenendaal 2 gespeeld en met 2-0 gewon nen. De groenwitten speelden technisch beter, hetgeen na tien minuten beloond werd Dertig jaar geleden gingen meer dan vijfduizend sportieve Nederlanders per trein, auto en zelfs per fiets naar Milaan om te zien hoe het Nederlands elftal een grootse overwinning op de Zwitsers zou behalen als inleiding tot het behalen van het wereldkampioenschap voetbal. Ze zongen het lied wat toen het tweede volkslied was „We gaan naar Rome", want dat wereldkampioenschap moest in Rome behaald worden. Het kwam er overigens helemaal niet van, want die eerste wedstrijd werd een nederlaag. Dertig Jaar later trokken 6000 Nederlan ders naar Dortmund met de wetenschap dat ze Sjoukje Dijkstra wereldkampioene zouden zien worden, zelfs als ze onver hoopt door het ijs mocht zakken. Ze namen ons nieuwe tweede volkslied mee dat bijzonder elastisch is. Na de woorden en de daden klinkt het leve Sjoukje I haast nog beter dan leve Feijenoord I Het werd dan ook met veel vuur gebruld door brooddronken en hier en daar mis schien wel gewone dronken Nederlanders, die het wereldkampioenschap maar vast vierden. De organisatoren van de wedstrijden om het wereldkampioenschap schrokken zich wild toen deze nog wildere Neder landers de tribunes in beslag namen. Ze hadden zich echter in deze Nederlan ders vergist, want een paar vermanende woorden van een Nederlands official wa ren voldoende om die zesduizend hun sportieve plicht te doen beseffen. Het gebrul hield op om de rijdsters de gelegenheid te geven geconcentreerd te rijden en het kwam pas terug toen Sjoukje als laatste op de baan kwam. Weer werd het echter muisstil voor de grote storm, die losbarste toen onze nieuwe wereldkampioene gereden had. Die stilte is blijkbaar voor acht van de negen juryleden zo dreigend geweest dat ze maar gauw een veel te hoog cijfer gaven, uit angst door de brullende Neder landers verscheurd te worden. Het Nederlandse jurylid mevr. Ch Be- nedict-Stïber was echter helemaal niet bang voor die zesduizend. Ook zij deed haar sportieve plicht en zij gaf Sjoukje slechts 5,7. Zelfs de leek aan het tele visietoestel kon zien dat er door de nieuwe wereldkampioene twee fouten gemaakt waren en mevr. Benedict wilde terecht even tonen dat ze deze gezien had en dat ze haar landgenote niet wenste te bevoordelen. Ik vind dat die zesduizend enthousiaste lingen en mevr. Benedict zich prima gedragen hebben en voor ons land een beste beurt maakten. KANTMAN met een prachtig doelpunt, door Van Berkel gemaakt toen hij de bal ineens inschoot en via de rechterpaal scoorde. Veenendaal kwam nu fors opzetten en nam het doel van Van Limburg onder vuur. Hij weerde zich echter uitstekend en liet zich niet passeren. In de tweede helft speelde de strijd zich aanvankelijk geheel op de helft van S.E.C. af. S.E C. kwam slechts schaars tot een aanval en meestal werd deze ge leid door Dorrestein. Toch zag het ernaar uit dat het 1-1 zou worden Uit een onverwachte aanval van S.E.C. kwam de bal echter van de lat terug en Van Berkel kon in de uiterste hoek scoren. S.E.C. kreeg nu nog enige kansen maar die gingen door slecht schieten verloren en het bleef 0-2. Timmer viel uit en hij werd vervangen door Van Ginkel. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 190.000 stuks in prijzen van 10,tot 11,75. Middenprijs 11, Prijs per kg 1,77. ZATERDAGVOETBAL. In de uitwedstrijd tegen Woudenberg heeft Soesterberg ditmaal met 6-0 ver loren. Aanvankelijk ging de wedstrijd vrij gelijk op, waarbij Soesterberg zelfs verschillende kansen kreeg, die echter niet werden benut. Het was Woudenberg, dat bij een stevig offensief de score opende en daarna de stand al voor de rust opvoerde tot 3-0. Het samenspel van de gastheren, waar bij zij ongrijpbaar waren voor de Soes- terbergse defensie, resulteerde ten slotte na de rust nog in een drietal prachtige doelpunten, zodat het einde kwam met een 6-0 overwinning voor Woudenberg. Vrijdag a.s. geeft de plaatselijke muziek vereniging „St. Jozef" in de garnizoens- ontspanningszaal haar jaarlijkse uitvoe ring. O.a. zal men de populaire melo dieën uit „The West Side Story" kunnen beluisteren. Ter afwisseling is het Bingo- spel in het programma opgenomen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1