v.v.v .-nieuws. GEMAKKELIJKE AFWIKKELING GELDZAKEN A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN DOOREN NUTSSPAARBANK Respect oogsten specialiteit van De Gaulle, TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis. Medische inlichtingen bij noodgevallen. OPTIEK xy<j Speciaalzaak Olympia Volleybal. B.D.C. speelde gelijk. Eerste rit interclubeompetitie. BURGERLIJKE STAND. Ook bestuurslid. Zeepost. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT aa aa BATENBLRG's Erkende Auto en Scooterrijsehool Openbare Nutsbibliotheek Soestdijk. Medio Alert Nederland begon 1 maart. Regeren is niet alleen een beleid uit stippelen en uitvoeren, maar ook het aanvaardbaar maken bij het publiek, het „verkopen", om een reclameterm te ge bruiken. En hoe moeilijk dat is ervaren de Britse premier Sir Alec Douglas- Home en de Amerikaanse president Lyn- don B. Johnson. Hoe goed dat kan kun nen zij bewonderen bij de Franse pre sident Charles de Gaulle. Over Johnson laaide bij de Amerikanen geestdrift op toen hij aan de macht kwam: hij nam zelfverzekerd en krach tig de teugels over en bovendien was GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 hij zo heerlijk gewoon. Dat laatste was eigenlijk een verademing voor de Ameri kanen, die toch nog al eens de spot dreven met de wat op een elegante hof- sfeer lijkende geest in het Witte Huis en zich daar zelfs wel eens aan ergerden, getuige allerlei boekjes, grammofoon platen en opmerkingen in t.v.-shows. Dat Johnson zo de gewone jongen uit hing ging er best in. Maar juist de laat ste tijd komt daar een kentering in. Er blijkt toch wel een behoefte te bestaan wat op te kijken tegen een gezag en er komt nu toch wel waardering voor de manier waarop Kennedy en zijn vrouw van het Witte Huis iets maakten dat respect inboezemde doordat het de glans kreeg die men zich bij macht voorstelt. Een jongen die cowboy-gijn bedrijft en bezoekers te grote Texas-hoeden over de oren laat zakken, zal best een fidele vent zijn, maar is niet iemand voor wie je automatisch respect hebt. En van wie je ook niet kunt verwachten dat de bui tenwereld respect zal hebben. De presi dent van de V.S. is het symbool van de natie en als men voor hem geen ontzag heeft, betekent het ook dat men het voor het land evenmin heeft. VOOR SPAARDSRS 8U DE AMERSFOORT - BAARN - NIJKERK SCHERPENZEEL - SOEST RIJDEND BIJKANTOOR voor BRILLEN .Ziekenfondsleverancier. Burg. Grothestraat 8 Telefoon 3859 Soestdijk aanraking met de zaak brengen en dat zal men daar zeer op prijs stellen Wat Cyprus betreft haalt het voorstel misschien niets uit - misschien ook wel, je weet nooit - maar dat de sympathie' voor Frankrijk erdoor stijgt in de halve wereld van het Nabije Oosten is zeker De Gaulle heeft weer een oogst aan res pect binnengehaald, ook binnenlands want iedere Fransman waardeert een president die aan de glorie van de natie bijdraagt. Vooral als het niets kost Zwakke kanten. Zo wordt het Johnson een beetje aange wreven dat hij 't ten aanzien van de V.S. heeft laten dalen. En men spot over zijn geweldige daden: zomaar Engeland bestraft door voor nog geen ton aan mili taire hulp in te houden, daar maak je indruk mee. En onvervaard drie Cubaan se vissersboten overmeesterd, tsjonge toch. Waarbij men het het belachelijkst vindt dat na teruggave nog ijlings met excuses de vlaggen werden nagestuurd. Dit zijn daden, aldus zegt men, waarmee een grote natie zich belachelijk maakt. Deze wrevelige reactie - en de tijdbom van het geval-Baker met zijn fraude luchtje - kosten Johnson zeer veel po pulariteit. Dat is niet alleen naar met het oog op de komende verkiezingen, t is het ook nu al, want hoe minder ge zien een president is, hoe meer het par lement zich durft te veroorloven tegen hem in te gaan. In Engeland daalt het aanzien van Sir Alec. Eerst vond men het charmant en ook eerlijk van hem dat hij wel eens zei iets niet te weten; een premier is ook maar een mens die toch niet alles kan weten. Maar onlangs verklaarde hij dat het Engeland economisch in lang niet zo goed was gegaan. Prompt daarop kwa men berichten over enorme tekorten op de betalingsbalans, min of meer konse- kwenties van het ontwikkelingsprogram ma dat de regering is begonnen. Sir Alec wordt nu toegevoegd dat hij inder daad niet alles hoeft te weten, maar dat er een paar dingen zijn - zoals de toe stand van het land - waarmee hij op de hoogte hoort te zijn. En dan ook goed. De vraag rijst nu of de regering met alle geweld een gunstig klimaat voor de ver kiezingen wil kweken, ook al zou de economische rekening ervoor later wel eens enorm hoog kunnen zijn. Die ver denking vindt niemand charmant meer. En Sir Alec had kunnen voorkomen dat zij opkwam. Speciale conferentie. De eerste beslissing in de Nevobo-compe- titie 63/64 is gevallen. Het eerste herenteam van Olympia had nog slechts 2 punten nodig om onbe reikbaar te worden voor alle overige teams uit de eerste klasse A Deze punten werden donderdag binnen gehaald via een 3-0 overwinning op het tweede herenteam van Olympia. Gemak kelijk is de overwinning niet geweest, want het tweede heeft zich uitstekend geweerd en was in de tweede set verras send dicht bij setwinst. De 14-11 voorsprong was echter net niet voldoende, want het eerste team kwam tijdig terug en won met 14-16. Nog slechts één beslissingswedstrijd tegen'het hoogst geklasseerde Amersfoortse team uit de eerste klasse B scheidt de Olympia heren nog van een kampioenschap. Het derde herenteam leverde een pres tatie van formaat. Het behaalde een 3-1 zege op het nog opgeslagen S.S.S. Dit Barneveldse team zou bij een overwin ning de kampioensvlag hebben kunnen hijsen, maar de Olympia-jongens gooi den met hun uitstekende spel roet in het eten. De eerste set werd een overwinning voor S S.S., maar daarna namen de Olympianen het initiatief geheel in han den en vooral d-oor uitstekend aanval len van o.a. Freddy v. d. Meulen en Adri Wolff brachten zij de volgende drie sets op hun naam. Het vierde herenteam had het tegen N.V.C. bepaald niet gemakkelijk. Slechts met veel moeite slaagden de Olympianen ei in een 3-1 zege te behalen, waardoor zij met 2 punten voorsprong op nummer twee aan kop gaan van de derde klasse Het eerste damesteam handhaafde zich in de middenmoot van de overgangs klasse door een overwinning op Vios 1. Een beste wedstrijd was het niet. Toch was de 3-1 overwinning verdiend, want Vios kon geen enkele maal imponeren. Het programma voor deze week luidt Donderdag 5 maart: Dames: 8.30 uur Olympia 2-Smachers. 9.15 uur Olympia 1-Slotermeer. Heren: 7.45 uur Olympia 2-O.S.O. 8.30 uur Olympia 4-Spirit 5. De wedstrijd R.K.B.V.V.-B.D.C. is in een 2-2 gelijk spel geëindigd, maar het heeft weinig gescheeld of B.D.C. had een ne derlaag geleden, want R.K.B.V.V. heeft met 2-0 voorgestaan. Dat toch nog een gelijke stand uit de wacht gesleept werd was in hoofdzaak te danken aan het goede spel van Gros op de rechtsbuiten- plaats. Hij loste vele harde schoten, maar de R.K.B.V.V.-keeper was in uit stekende vorm, zodat voorlopig niet ge scoord werd. Aan de andere kant ging het beter en na twintig minuten moest Van Hattem een onhoudbaar schot laten gaan. Na de rust was B.D.C. duidelijk sterker, maar een blunder in de defensie bracht de achterstand op 0-2. Nu kwam Gros los en met een prachtige kopbal over de keeper heen, bracht hij de stand op 2-1. Drie minuten voor het einde van de wedstrijd mocht Jan Westerveld een vrije schop nemen. De bal werd door een R.K.B.V.V.-speler van richting veranderd en het werd 2-2. men. Degrood, Australië het nieuwe vaderland. Driekwarteeuw platte- landgroei (Heidemaatschappij), Heine, Reisebilder, 2 dln. Van Kranendonk, Geschiedenis van de Amerikaanse litera tuur. Op het spoor van Israël. Pa- loczi-Horvath, De schrijver en de kom- missarls. Scholte, Griekenland. Volten, Rondom het belijden der Kerk. En dan De Gaulle. Die streeft ernaar het aanzien van Frankrijk in de wereld te verhogen. Inzake Cyprus heeft hij wat dat betreft een meesterwerkje op touw staan. Tot dusver hield hij zich er vol strekt buiten, zodat enige blaam voor chaos hem niet kan treffen. Nu stelt Parijs vaaglijk voor - nadat alles zo'n beetje is vastgelopen en zelfs Oe Thant weinig of niets heeft kunnen bereiken - een conferentie te beleggen van alle landen die belangen hebben in het oos ten van de Middellandse Zee. Zelf heeft Frankrijk daar eigenlijk net zoveel be langen als de IJslanders op Java, maar goed. Of van de voorgestelde conferentie iets te verwachten valt is dubieus, maar ze zou in ieder geval een heel stel andere landen - waaronder Egypte - in directe GEBOREN: Jacquelme Emma Jacoba Maria, dochter van P p. Brandsen en H. E. de Wit, Prof. Lorentzlaan 227 Nicole Henriette, dochter van J. c. I Teengs Schenk en H. C. Mieghout Schou tenkampweg 141. Iris, dochter van K. J. A. Collewijn en J. H den Broeder, F. C. Kuyperstraat 11. Yvonne, dochter van J. Lub en G. J. W. Been, Anna Paulow- nalaan 4. Irene, dochter van N. Over- duin en G. J T. Somsen, Jan Steenlaan 37. Jan Cornelis, zoon van D. J. Beer- nink en M. Bos, Insingerstraat 21. Jo- sephina Andrea Petronella, dochter van A P. van Breukelen en W. M. van Leeu wen, Prof. Lorentzlaan 76. Wilhelmina, dochter van H. J. v. Grol en A. van Rou wendaal, Krommeweg 9. Marianne Lamberta, dochter van J. Strumpel en L. Koops, Klaarwaterweg 23. Johan, zoon van J. J. de Mol en T. M. Beekman, Burg. Grothestraat 28. Yvonne, dochter van M. Velhnga en A. A. Nobelen, Paulus Potterlaan 6. Pieter Jan, zoon van J. Floor en H. Bijlsma, Baarn, Nachtegaal laan 33. Evert Jan, zoon van J A H Wagenaar en L. de Bruin, Anth. v. Leeu wenhoeklaan 213. Jasmine, dochter van D. Meurs en H J. Wimmers, Buntweg 43. Monica, dochter van J. F. Root en J. Heijmans, Baarn, Oosterstraat 215. Josephus Franciscus, zoon van W. J. T van der Klaauw en L. A. Lepelaars Schoutenkampweg 109. Teunis Clasi- nus Cornelis, zoon van T. van der Plas en J. K, van Eldert, Dorresteinweg 60. ONDERTROUWD: Joannes Gerardus Ar- noldus van Egeraat, Stadhouderslaan 156 en Tiny Maria Reckewell, Mercator- straat 169 III, Amsterdam. Coenraad Eykelboom, Klimopstraat 21, Amersfoort en Wilhelmina van de Kuit, Insinger straat 29. De eerste rit van de voorjaarsinterclub- competitie is op het fraaie parcours van de vereniging Tempo in Soestdijk verre den. Renners van de verenigingen Tempo (Soest), De Adelaar (Hilversum), Pedaal ridders iAmersfoort) en de vereniging Amersfoort namen hieraan deel. Zondagmorgen, om 9 uur, gingen de A-aspiranten van start. Zij reden 15 ronden, 17 km. De veteranen startten gelijktijdig. Zij reden 10 ronden, 11% km. Na enige ronden vormde zich bij de aspiranten een kopgroep van 7 man die tot het einde bijeen bleef Na een felle eindstrijd was de uitslag als volgt 1. C. Splinter, Adelaar, 29 min. 2. R. Veltman, Adelaar. 3. Johnny Visser, Tempo 4. M Bakker, Pedaalridders. 5. H. Kisner, Amersfoort. 6 P. Duurland, Adelaar. 7. Z. C. Albert, Adelaar. 8. P Veerhuis, Adelaar. 9. G. v. d. Pluim, Pedaalridders. 10. W. Hees, Tempo. De veteranen bleven met drie van de zeven man aan kop over. Twee deelne mers kregen achterstand en twee staak ten de strijd. De uitslag was: 1. H. Stou ten. Pedaalridders. 2. H Brons, Amers foort. 3. W. Bouwman, Amersfoort 4. C. de Jong, Pedaalridders. 5. G. Visser. De winnaar reed de 11% km in 20 minuten. Even voor tien gingen de 36 nieuwelingen van start voor 25 ronden, 30 km. Hier werd veel strijd geleverd. De uitlooppö- gingen waren niet van de lucht. Halver wege de strijd wisten Kees Proosdij en Raymond de Zoete met het Amersfoortlid K. de Graaf een lichte voorsprong te ver overen en deze, niettegenstaande de di verse achtervolgingen, ook te behouden. Een felle spurt werd met banddikte door Raymond de Zoete en Kees Proosdij ge wonnen. De Graaf werd derde. De spurt van het peloton was voor J. Lichter. De uitslag was: 1. Raymond de Zoete, Tempo, 30 km in 45 min. 2. K. Proosdij, Tempo. 3. K. de Graaf, Amersfoort. 4. K. Lichter, Adelaar. 5. W. van Hoeijen, Amersfoort. 6. M. Middag, Amersfoort. 7. J. Vonk, Adelaar. 8. P. Soeteman, Tempo. 9. J. Seegers, Adelaar. 10. G. Brouwer, Amersfoort. 11. J. v. d. Coterlet, Amers foort. 12. C. Hardeman, Adelaar. Om half elf startten de 38 amateurs voor 35 ronden, 40 km en de 6 B-aspiranten die 15 ronden, 17 km, moesten afleggen. Bij deze jeugdige renners lag de zaak spoedig uit elkaar. De uitslag werd: 1 A. v. d. Esschert, Tempo, 18 min. 2. J. v. d. Heijde, Tempo. 3. B. Eijk, Amersfoort. 4. W. Houtlosser, Tempo. 5. P. Kooi, Tempo. 6. C. Bokma, Tempo. Ook de amateurs hebben prima strijd laten zien. Na de eerste schermutselin gen waren het Dunnewijk, Kisner en Gert de Weerd die op avontuur gingen. Gert liet zich na enkele ronden terugval len op het peloton. Hiervan zal hij later waarschijnlijk spijt gehad hebben. Her haalde pogingen om bij de koplopers te komen mislukten, maar tenslotte slaag de het trio Voorn, v. d. Burgt en Hen driks zich van het peloton los te maken. Kisner en Dunnewijk konden ze echter niet meer bereiken. De uitslag was: 1. P. Kisner, Amersfoort, 1.01 uur. 2. T. Dunnewijk, Adelaar. 3. K. Voorn, Adelaar. 4. T. Hendriks, Adelaar. 5. Jaap v. d. Burgt, Tempo. 6. Gert de Weerd, Tempo. 7. G. Pos, Adelaar. 8. B. Veerman, Adelaar. 9. M. Smit, Adelaar. 10. W. Middelaar, Amersfoort. 11. J. Mel- gert, Amersfoort. Bij het opsommen van de namen der bestuursleden van de vijfjarige afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, in het ar tikel dat wij vrijdag J.l. over deze afde ling plaatsten, verdween de naam H. Abbring spoorloos. De heer Abbring is enige tijd secretaris van de afdeling ge weest. Hij droeg deze taak over aan mevr. Van Hengel, maar hij is thans nog bestuurslid. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 3 MAART 1964. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Wes- terdam" 4/3. Argentinië: ms „Algorab" 3/3 Australië: ms „Münsterland" 4/3. Brazilië: ms „Algorab" 3/3. Voorm. Brits-Oost-Afrika: ms .Africa" 5/3. Canada: ms „Pr. Casimir" 3/3 en ss „Westerdam" 4/3. Indonesië: ms „Calchas" 5/3. Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau" 4/3. Suriname: ms „Chiron" 4/3. Z.-Afrika (Rep.) en Z-W-Afrika: ms „Algol" 4/3. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren Na dat roerende staartje van de winter lijkt nu toch of het voorjaar zich niet meer wil laten verdrijven. Steeds dichter bij komt de vakantie en plots zitten we met ons dolle lentehoofd middenin de voorpret. Lekker erop uit straks! Ver weg of dichtbij? Laten we dit keer eens een beetje in de buurt blijven. Het eigen land is immers zo de moeite waard. Wij hebben hier bijvoorbeeld een aller aardigst gidsje binnen gekregen van V.V.V. Nunspeet en omgeving. Voor een niet hoge prijs kunt u daarin allerlei vinden wat voor de vakantieganger naar Nunspeet, Hulshorst, ook Vierhouten en Doornspijk, belangrijk is te weten. We zijn altijd een beetje trots op die bekende, mooie plekjes in ons land. En voelt u er ook niet voor om, inplaats van dat eeuwige dagelijkse gejakker met de auto langs de hoofdwegen, eens rus tigjes te wandelen of te fietsen midden door de bossen of langs heide en zand verstuivingen? Die binnenpaden door het echte, onge repte natuurgebied, zijn toch zo mooi! As je 't ming vraogt dan mok zeige dak 'n hoop dinge die nie magge nie zo merao- kels vind. Manne die mit zien alle 'n trein beroove mit meljoene guldes van weet ik wat veur rieke baanke bin- ne veur ming nie de grootste schurreke. Die manne die mit mekaor midde in de nach n braandkast uut 'n ketoor haolde kenne bie ming ok 'n potje breeke. Van die manne wier d'r maor eentje epakt. Hie kwam veur de rechter, en die zee. heur us baosje, mit welleke manne heb- bie die barre zwaore kast daor uitte- haold. Dat hek heul alleenig gedaon, meneer de hoogmogende rechter, zee die man. Lao me nie lache, zee die rechter, da ken heul nie, die kast is veuls te zwaor om die allenug weg te sleepe. Dat doch ik ook, hoogmogende rechter, zee die man, maor je weet nie wajje in je zeneuwe allegaor ken. Ik kreeg ut op me zenewe en ik kon 't. Das nog 'n keer waor ok, zee die smerlap. Kiek om zukke boevestreeke kejje nog 'n keer lache ok en denkterom dak 't ok wel us zo op ming zenewe zou wille kriege dak zo'n zwaore braandkast mit meljoene weg zou kenne sleepe. Maor ik ke bin veuls te baang veur de pelisie. Die dinge binne zogezeid nie zukke barre misdaode, maor wat daor bie de Pruuse beurd is das veur ming en veur hoope minse zowat 't arregste wajje ken doen. Een jochie metneeme en die ouwers haost dood laote gaon van angst om 'n paor sente. Da's zo'n minne streek, heul bar. Dat jochie blief alsmaor weg en messehien is dat areme baosje allaang dood. De Pruuse waore tweintig jaor eleeje zo bar makkeluk in 't dood maoke van minse die niks edaon hadde. Da was op- ruume bie meljoene. Ikke hoop heul arg da zullie noeng die manne achtermekaor opruume die zo'n smeeruge streek uutehaold hebbe. Die onterikke verdiene nie beeter. Waor of nie soms. is er zeker een naar uw keus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier C/j -5 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. GEHUWD: Rudolf Hans Rodenrijs, Laan dwarsstraat 15, Baarn en Louise Freekina Brekelmans, Krommeweg 33. Willem Trippenzee, Heisterberg 6, Hoensbroek en Francina van Veen, Kerkstraat 74. Evert Cornelis de Lange. Kerkpad Z.Z. 128 en Trijntje Theodora van Dijk, Schrikslaan 62. Adrianus Marinus Brussee, Soesterweg 229, Amersfoort en C.erritje van Veenendaal, Vondellaan 18. OVERLEDEN: Alberdir.a Hendrika Wams, 84 jaar, echtgenote van R. Veenstra,' Zwaluwenweg 6. Hendrika Kuijer, 70 jaar, weduwe van W. van Bloemendaal, Wieksloterweg O.Z. 83. Henricus Mar- tinus Hilhorst, 2 dagen, Birkstraat 36. Bernardus Aalbert Pietersz., 77 jaar, echt genoot van A. G. M. Budding, Rubens laan 22. William Meijneker, 76 jaar, echtgenoot van H. C .W. Bischoff van Heemskerck, Oranjelaan 14. Dirk van Heilsbergen, 48 jaar, echtgenoot van E. C. Batenburg, Hartmanlaan 18. Nieuwe aanwinsten. Des Cars, Le chdteau de la juive. Du- ras, Moderato Cantabile. Giono, Un de Baumugnes. Palle, Les marches. Simenon, Maigret aux Assises. Engelse romans. Belloc, Richelieu. Buck, East wind west wind. Butler, Tobacco road. Caldwell, Alice's aven- tures in Wonderland and Trough the looking-glass. Conrad, The Nigger of the „Narcissus", Costain, The silver chalice. Cronin, The Spanisch garde- ner. Defoe, The aventures of Robin- son Crusoe. Galsworthy, The silver spoon Swang song. Kipling, The jungle-book. Mackenzie, Carnival. Murdoch, Un unofficial rose. Ward, House party murder. Ned. romans. Den Doolaard, De bruiloft der zeven zigeuners. Haasse, De meer min. Du Maurier, De glasblazers. De Rop, De traditie. Spring, O Absa- lom. Timmers, Enkele reis retour. Waltari, Sinuhe de Egyptenaar. Boeken over allerlei onderwerpen. Bou- man, Op en om Oranje's troon; ons vorstenhuis in de 19e en 20e eeuw. Dagnelie en Dagnelie-Bremer, Droogbloe- G Zondag is men ook in ons land begon nen met doeltreffende medische verzor ging van reizende patiënten en andere personen die veel onderweg zijn, door de stichting Medic Alert (medisch alarm). Het doel van deze stichting is bescher ming te verlenen aan mensen voor wie een overigens normale medische spoed- behandeling schadelijk of gevaarlijk zou kunnen zijn. De stichting wil dat doen door het uit geven van halskettingen en armbanden met een internationaal bekend plaatje, waarop door middel van een inscriptie is aangegeven welke bijzonderheid van de drager de speciale aandacht verdient. Bakermat in U.S.A. Medic Alert heeft zijn bakermat in de Verenigde Staten. De initiatiefnemer al daar was de Amerikaanse arts dr. M. Collins. In de States dragen thans meer dan 100.000 personen een M. A.-halsket ting of M. A.-armband. Medic Alert heeft reeds navolging ge vonden in Canada, Nieuw-Zeeland en Spanje. Voorzitter van de thans opge richte Medic Alert Nederland is jhr. dr. W. J. Quarles van Ufford. In aanmerking voor het diagen van een halsketting of armband met het M. A.-embleem komen vier groepen van personen: a. zij die overgevoelig zijn voor bepaalde medicamenten zoals serums, penicilline, sulfapreparaten etc., b. zij die met anti-stollingsmiddelen wor den behandeld, c. zij die lijden aan chronische aandoe ningen, die bepaalde middelen vereisen, zoals diabetes, epilepsie, astma, d. zij die veel onderweg zijn en die daar om hun bloedgroep graag „zichtbaar" bij zich dragen. Centraal register. Behalve de korte aanduiding van de ziekte of de eigenschap die een normale spoedbehandeling gevaarlijk maakt of die toediening van speciale geneesmiddelen vereist, komt er op de plaatjes ook nog een nummer. Dit nummer verwijst naar een centraal register, dat een behandelende arts des gewenst ten allen tijde telefonisch kan bereiken om nog nadere inlichtingen over de patiënt te verkrijgen. Het centrale register van Medic Alert Nederland wordt gevestigd in het Roode Kruis Ziekenhuis, Sportlaan 601 te Den Haag. Het telefoonnummer van het M.A - kaartsysteem zal zijn 070-614761. Voor de somma van 10,— komt men in het bezit van een M.A.-halsketting of -armband, terwijl men voor dit bedrag tevens voor de duur van de ziekte, zo nodig voor het leven, in het M.A.-register te Den Haag wordt ingeschreven. Echt Nederlands, Hoe mooi en hoe nuttig dit nu allemaal ook moge zijn, toch schuilt er hier nog een klein (organisatorisch) addertje on der het noodgevallengras en dat is dat er op dit gebied een klein beetje langs elkaar heen gewerkt wordt. Sedert 1960 wordt in ons land namelijk door de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst reeds een .jnedicamenten- kaart voor noodgevallen" uitgegeven, waarop staat vermeld of de drager met insuline, anti-stollingsmiddelen dan wel met corticosterioïden wordt behandeld, middelen dus, waarvan de toediening re gelmatig dient te worden voortgezet. Bovendien kennen wij in Nederland thans ook de z.g. overgevoeligheidspas, die na het bezoek van de bovengenoemde Amerikaanse chirurg Collins aan ons land in omloop is gebracht door een grote farmaceutische industrie, dit laats te naar wij menen te weten eveneens op initiatief van de allergoloog jhr. dr. W. J. Quarles van Ufford. Goede redenen. Natuurlijk zijn deze dingen bij de Stich ting Medic Alert Nederland bekend. Zij worden trouwens ook openlijk besproken. De voorzitter van de Medic Alert jhr. dr. W. J. Quarles van Ufford schrijft daar het volgende over: „Er zijn echter bepaalde groepen: sport beoefenaren, kinderen, vrouwen, waar van bekend is dat zij moeite hebben een dergelijk paspoort inderdaad voortdu rend bij zich te hebben. Bij grote rampen is de kans zeer groot dat de vrouw van haar tas wordt ge scheiden of dat een kind zijn schooltas of zijn jas verliest, zodat in deze situ atie veel belangrijke uren verloren kun nen gaan aleer het medisch gegeven in handen van de arts is gekomen. Het ligt bovendien in de bedoeling, dat de patiënt naast het Medic Alert-Insigne ook het paspoort van de maatschappij (bedoeld is de genoemde medicamenten- noodkaart van de Kon. Maatsch. t. bev. der Geneeskunst) ontvangt."

Soester Courant | 1964 | | pagina 5