tapiflex OEDEN oppenbrouwers OVERHEMDEN Hoppenbrouwers Een Engels ensemble S0ESTERRERG Soest voor dertig jaar. Zonder commentaar. kunt niet aiies weien. C. RIJKAART N.V. A. aankomend machinebankwerker B. all-round machinebankwerkers Bazar in Credo. S.V.V.-volleybal. S.E.C.-honkbal. Bridgesuecessen. Kerkdienst op televisie. Modeshow Maison Termonde. 15.90 - 17.90 - 19.75 - 22.50 Katholiek Vrouwengilde. Bejaardensociëteit. Brandweer rukte viermaal uit. Maluka Muda-Soesterbers; 0-0. Harmonie St. Joseph gaf concert. De Meubelhal SOEST H VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK In ons blad van vrijdag j.1. stond dat de U.V.V.-bazar morgen in gebouw Eltheto gehouden zal worden. Dit moet zijn gebouw Credo aan de Julianalaan. Mor genochtend om 10 uur zal de echtgenote van de burgemeester de bazar openen. Men kan terecht van 10 tot 22 uur voor het kopen van handwerken en kinder kleding ten bate van het U.V.V.-bejaar- denwerk. In de afgelopen week moesten zowel het eerste als het tweede damesteam en het eerste en tweede herenteam aantreden om van hun kunnen blijk te geven. Het eerste damesteam moest de strijd aanbinden tegen het Hilversumse O.S.O. Hoewel de dames van S.V.V. momenteel niet in hun beste vorm steken wisten zij hun tegenstandsters toch met lege handen naar huis te sturen. De eerste set werd een overwining voor onze plaatsgenoten, maar in de tweede set waren het de OS.O.-dames die aan het langste eind trokken. Door de derde en vierde set moeizaam te winnen brachten de Soester dames hun puntenaantal op 20 uit elf wedstrijden, zodat zij nog slechts één punt nodig hebben om zich kampioen te mogen noemen van de eerste klasse A. Het tweede damesteam leed in een van haar kant goed gespeelde wedstrijd een 3-0 nederlaag tegen V.I.F. Vooral in de derde set hadden de Hilversumse meisjes alle moeite om zich de S.V.V.-dames van het lijf te houden. De spanning om de laatste plaats zal in deze klas wel aan wezig blijven tot de wedstrijd tegen V.V.A. 2. De heren deden in de Expohal in Hil versum goed werk door het team van Jeugd-sport een puntje af te snoepen. De eerste twee sets leverden voor onze plaatsgenoten de volle winst op. maar in de derde en vierde set toonde Jeugdsport niets voor een nederlaag te voelen. In het bijzonder de vierde set had een span nend verloop. Een vrij grote achterstand werd door de S.V.V.-heren goed ingelo pen, maar verder dein 14-12 konden zij het toch niet brengen. Met deze stand werd nog diverse keren van serve gewis seld. Tenslotte was 't Jeugdsport dat het beslissende vijftiende punt maakte en daarmee deze set op zijn naam bracht. Het jeugdteam van S.V.V. behaalde een kostbaar puntje tegen V.I.O.S. 4 De twee eerste sets gingen verloren maar de der de en vierde set werden in winst omge zet. Voor aanstaande donderdag staan voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrijden op het programma.' S.V.V. 2-Keizer Otto (damesl. S.V.V. 3-V.I.O.S. 3 (dames). S.V.V. 2-V.I.O.S. 5 (heren). Binnenkort begint de training van de S E C.-honkballers onder leiding van de heer W. Tinlin. De directeur van de sportstichting heeft de toezegging gedaan dat achter het B.D.C.-veld getraind kan worden, terwijl de competitiewedstrijden op het terrein van S.E.C. gespeeld wor den. De afdeling wordt thans geleid door voorzitter F. Niewenhuis. secretaris C. v. d. Bovenkamp. wedstrijdleider H. Lu- schen. penningmeester H Houtzager, ter wijl R v. d. Gaast de pers- en propa- ganda-aangelegenheden behartigt. De spelers hebben de ploeg uit het wa pen van Soest als embleem gekozen en zij noemen zich voortaan „The Ploug- hers". Binnenkort zullen zij enige vriendschap pelijke wedstrijden spelen, onder meer tegen een team van DAF en Feijenoord. Het vierde team van de bridgevereniging „Ontspanning na Inspanning", dat be staat uit de heer en mevr. Mooy, mevr. Groenendijk en mevr. Schlebaum, is kam pioen van de derde klasse geworden en gepromoveerd naar de tweede. Mevr. Kloet en mevr. Wissink werden kampioen van de eerste klas en promoveerden naar de hoofdklasse Zondag a.s. wordt vanuit de nieuwe ka tholieke kerk te Baarn de mis per tele visie uitgezonden. In verband hiermede wordt des avond-s te 7 uur een avondmis gehouden. Zeer vele Soester dames zullen ongetwij feld verheugd zijn met het bericht, dat de modeshow van Maison Termonde weer in zicht komt. Deze show, die zich jaar lijks in een zeer grote belangstelling mag verheugen, wordt dit jaar gehouden in de zaal van Hotel „La Bordelaise", Bur. gemeester Grothestraat 37, Soestdijk, op woensdag 18 en donderdag 19 maart a.s., telkens te 's avonds acht uur. De show omvat een zeer exclusieve collec tie japonnen, pakjes, rokjes, blouses, jumpers en twinsets, alsmede de 1964- modellen in hoeden, tassen, paraplu's, shawls, handschoenen en byous. Voorwaar een collectie die de moderne vrouw het water aan de lippen zal bren gen. De belangstelling voor deze show is zo groot, dat men nu reeds van een succes verzekerd kan zijn. Voor belangstellenden zijn aan de zaak nog toegangsbewijzen verkrijgbaar. De desbetreffende advertentie in dit nummer vermeld alle bijzonderheden omtrent deze show. Prima van kwaliteit en pasvorm Modern in dessin en model - De beste fabrikaten Van Weedestr. 80 Soestdijk IN VELER OGEN zijn het Frankrijk en Italië die de toon aangeven in de mode. Maar er zijn nog andere be langrijke modecentra in Europa, zoals Engeland en Duitsland, die elk een belang rijke toon meespelen in het modeconcert. Bovendien mo gen we niet vergeten, dat het een Engelsman was die in Frankrijk de basis Jegde voor de beroemde Franse mode. Echt, de Engelsen weten er ook wel iets van en dat zien we bijvoorbeeld in het prach tige Engelse cape-ensemble op onze illustratie. Het geheel is vervaardigd uit een prachtige schots-ge ruite wollen stof en bestaat uit een gladde rok, waarop in dit geval een zwart truitje wordt gedragen (doch waar voor men ook een mooie blou se of iets dergelijks kan ge bruiken) en dan het fraaiste onderdeel van het geheel, de cape Het is een werkelijk schit terende creatie, deze cape, ze heeft iets klassieks en toch iets sportiefs. Van binnen is zij gevoerd met zacht zwart nappaleer. De randen aan de voorzijde en de kraag zijn dubbel doorgestikt, terwijl er opzij ruime openingen zijn. waardoor de armen of han den naar buiten kunnen wor den gebracht. Deze cape-man tel sluit met drie forse kno pen. Het gehele ensemble is echt iets aparts en getuigt van een voorname Engelse stijl. Zondag vierde de afdeling Soesterberg van het K.V.G. haar 3e lustrum De viering begon met een H Mis, waarna een 60-tal dames aanzaten aan een fees telijke koffietafel in café „Het Centrum" Met een kort woord begroette de presi- den, mevr. Van Rooijen-Verhoeff de aan wezigen en bood de ere-presidente, mevr. v d. Donk een doos bonbons aan. Pastoor De Bruin wenste de vereniging geluk en noemde het Vrouwengilde de meest bloeiende vereniging van de pa rochie. Het bestuur had voor deze viering de voordrachtkunstenares mevr. Harriëtte Freezer uitgenodigd, die haar gehoor kos telijk wist te amuseren en te boeien. Donderdagmiddag, te 3 uur, komen de heer en mevrouw Van den Brink uit Soesterberg, aan de hand van dia's, voor de bejaarden van de algemene bejaarden sociëteit vertellen over hun reis naar Australië, De vrijwillige brandweer moest zondag viermaal uitrukken voor het blussen van bos- en heidebrandjes, t.w. voor een brandje langs de Kerklaan, een achter het oude Jachthuis en op twee plaatsen nabij het Zeister spoor. O In de uitwedstrijd van Soesterberg tegen Maluka Muda in Barneveld werden door beide partijen geen doelpunten gemaakt In de eerste helft kon Soesterberg, dat de wind tegen had, niet tot een ge richte aanval komen. De gastheren echter trachtten herhaaldelijk het doel te be reiken, wat hun door de hechte Soes- terberg-defensie werd belet. In de tweede helft kon Soesterberg meer aandacht aan de aanval schenken, maar ook de defensie van de tegenpartij gaf niets toe, zodat de wedstrijd eindigde met een blanco stand. In de garnizoensontspanningszaal gaf vrijdagavond de plaatselijke Harmonie St. Josef een concert dat maar matig was bezocht. In zijn welkomstwoord deed de voorzitter, de heer C. Lensink, een krachtig beroep op de jongeren om zich als lid aan te sluiten. Voorts werd gewezen op de onmisbare steun, welke men de vereniging door toetreding als donateur kan verlenen. Het program ma begon met enige activerende num mers van de drumband. Daarna kon men de Harmonie beluisteren in het program ma, dat in zijn geheel bestond uit muziek in moderne stijl. D^t kan wellicht de jon geren bekoren, doch de smaak van de ouderen gaat over 't algemeen nog steeds uit naar de klassieke muziek. De dirigent, de heer W. Wakelkamp, gaf vooraf op elk nummer een toelichting. Onder diens bekwame leiding werd een uitvoering ge geven, die weer op peil stond. Een motorrenner uit Hilversum kwam met grote vaart door Soest heen op een moment dat het verkeer vrij druk was. Op de verordening van 'n agent, die hem wilde aanhouden, reageerde hij niet, maar hij reed met grote snelheid door. De agent kon slechts nauwelijks aan een aanrijding ontkomen door snel terzijde te springen. De motorrenner is echter be kend en hij zal zich nader hebben te verantwoorden over het niet stoppen op bevel van de politie, alsmede omdat hij de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht heeft. Al deze dingen stonden 30 jaar geleden in de Soester Courant. Dames, juffers en mevrouwen, hebt u even tijd misschien? kom dan naar ons schoon landouwen, want daar is iets moois te zien. Dit dichtte een meneer die het blijkbaar heel goed met Soest meende. Minder gunstig was de houding van een Amersfoorter, die per auto naar Soest kwam om een vriend rijden te leren. De auto stond voor de gesloten spoorbomen in Soestduinen en de amateur moest weg rijden toen deze open gingen. Daarvan kwam niet veel terecht, want het werd een sprong. Een zestienjarig meisje werd hiervan het slachtoffer. Ze stond met haar fiets voor de spoorbomen, werd om ver gereden en kreeg twee wielen over haar rechterbeen. Ze liep lelijke ver wondingen op en haar fiets kon naar de sloperij. De domme chauffeur was zo geschrokken dat hij met de trein naar huis ging. Tweeëntwintig Soester winkeliers kre gen een proces-verbaal toen de keurings dienst voor waren op grote schaal een onderzoek naar de kwaliteit van con sumptie-artikelen instelde. Vol ontzetting keek een gezelschap in de Zweedse plaats Strömstad naar de huiskat, die had meegesmuld van het vlees, maar nu kermend op de grond lag. Met grote haast spoedde men zich allen naar het ziekenhuis om de mage» leeg te laten pompen. Gerustgesteld na deze medische ingreep keerde men weer naar huis terug, om daar tot de ontdek king te komen, dat de kat zes jongen gekregen had. Ook het record pianoslopen is aan diggelen. Duurde dat vroeger nog bijna 4 minuten, vier studenten uit Man chester hebben kans gezien om in twee minuten en twintig seconden een pia no volkomen aan brokken te slaan. POSTZEGELS, H. d. B. bezit enkele postzegels uit het vm. Ned. Indië met de beeltenis van H. M. Koningin Wilhelmi- na. Hebben deze waarde en waar kan hij ze laten taxeren of verkopen? Antwoord: De waarde van oude postze gels kunnen wij van hieruit moeilijk be oordelen. Bij de grote toeneming van het aantal zegels is men aan de kwaliteit zeer hoge eisen gaan stellen wat be treft gaafheid, kleur, frisheid, afstempe ling enz. en bovendien is de geldelijke waarde van postzegels ook nog van verschillende andere faktoren afhanke lijk, want ook hier geldt de wet van vraag en aanbod. U zult dus bij een ter zake kundige postzegelhandelaar moeten informeren. HUIS VAN ORANJE. Waar is een stamboom van het Huis van Oranje te koop? Antwoord: Een stamboom van het Huis van Oranje kunt u vinden in bekende encyclopedieën, bijv. de grote encyclo pedie van Winkler Prins, of geschied kundige werken, welke u in openbare bi bliotheken kunt raadplegen. RIJBEWIJS. Voor het rijbewijs heb ik 11,50 betaald. Op het gemeentehuis moest ik nog eens 5,betalen. Waar is dat voor? Antwoord: De afgifte van rijbewijzen is wettelijk bepaald in het Wegenverkeers reglement. Rijbewijzen worden afgege ven door de Commissarissen der Konin gin via de gemeentelijke instantie, die u de vastgestelde administratiekosten enz in rekening brengt, tegen overlegging van een rijvaardigheidsbewijs en de medische verklaring. Deze worden verstrekt door het Centraal Bureau voor de afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen, een door de overheid erkende particuliere instelling, die u voor het afleggen van het theo retische en praktische examen 11,50 in rekening heeft gebracht. REGENMETER. Hoe zit een regenme ter in elkaar? Antwoord: De regenmeter i pluviometerl is een instrument, waarmede men de hoeveelheid neerslag meet, die er in de voorafgaande periode is gevallen. De regenmeter bestaat uit een ronde opvang trechter met een scherpe bovenrand. De oppervlakte bedraagt 4 of 2 dm2. Het opgevangen water vloeit uit de nauwe trechtermond in een vergaarbak: op deze wijze wordt de verdamping zoveel mogelijk beperkt. Op vaste tijden, of na een bui, wordt de regenmeter afgetapt en de opgevangen hoeveelheid wordt in een maatglas, dat een ijking in mm neer slag heeft, gemeten. In Nederland is de voorgeschreven hoogte 40 cm boven de grond. Om de regenval op de voet te kunnen volgen, gebruikt men een regi strerende regenmeter pluviograaf NATIONALITEIT. Waarom moest voor de geboorte van prinses Margriet een stukje Canada tot Nederlands gebied worden verklaard? Zij werd toch gebo ren uit Nederlandse ouders en bezat dus toch de Nederlandse nationaliteit? Antwoord: Volgens de Canadese wet krijgt een kind dat in Canada geboren wordt, ook al zijn de aldaar wonende ouders beide Nederlanders, de Canadese nationaliteit. Vandaar dat vóór de ge boorte van prinses Margriet de vleugel van het ziekenhuis waar toendertijd prin ses Juliana vertoefde, tijdelijk tot Ne derlands territoir verklaard. VERTICALE PRIJSBINDING. Wat be tekent verticale prijsbinding? Antwoord: De verticale prijsbinding gaat van de fabrikant van bepaalde artikelen uit en is, in eenvoudige woorden gezegd, het voorschrijven van door hem vast gestelde prijzen waarvoor bepaalde merk artikelen door grossiers en detailhandel moeten worden verkocht. LOCOMOTIEF. Op het Waterloosta- tion in Londen stond een stoomlocomo tief met het opschrift „Holland-Africa Line Merchant-Navy Class". Kunt u mij daarover inlichten? Antwoord: Dit zal een eigen locomotiefje zijn geweest van de N.V. Verenigde Ne derlandse Scheepvaart Maatschappij „Hoiland-Afrika lijn" ten behoeve van aanvoer van lading en scheepsvolk naar ae aanlegkade in Londen. Citroenen geven meer sap wanneer ze voor het uitknijpen goed verwarmd zijn. Een vuile spons wordt weer als nieuw als u deze 24 uur in een oplossing legt van 125 gram zout op 1 liter water Hebt u het „weer" in uw ruiten, dat zijn min of meer zwarte plekken, dan is het enige middel nieuwe ruiten. Dit weer is n.1. niet te verwijderen. Borstelwerk reinigen. Ruw borstelwerk kan schoongemaakt worden in zout wa ter. Flink uitspoelen. Zachte borstels kunt u uitwassen in water, waaraan ammonia is toegevoegd in een verhouding 1 op 20. Het poeder van fijn gestampte eierdop- pen is een goede mest voor potplanten Laat uw konijnen op wat droog of rijs hout knabbelen, dan krijgen ze geen lan ge tanden. Uitstekende zwarte Bech- stein PIANO te koop Duinweg 9, Soest. Zelfstandige HULP in de huishouding gevr. voor hele óf halve dagen (maandag en vrijdag de gehele dag). Mevr. v. d Broek, Van Lijndenlaan 3, Soestduinen, tel. 4094. Gezocht in Soest of om geving prettige ZIT- SLAAPKAMER (liefst ge- gelijkvloers en met cv.), voor gezonde, rustige da me van 82 jr waar zij evt. later volledig verzorgd en liefdevol verpleegd kan worden. Pensionprijs pl.m 325,per mnd Br. on der letter S K. 24 bureau Soester Crt. WERKSTER gevr. Van Lijndenlaan 14, Soest duinen, na 5 uur. Tele foon 2776. 3 z.g.a.n. BANDEN te koop, 3.50 x 18- a 10,-. Terpstra. Balidwarsstraat 13, achter het ziekenhuis, Baarn. Gevraagd flinke HULP in de huishouding, per 6 april, voor hele of halve dagen, wegens huwelijk van tegenwoordige Ma- riastraat 20, tel. 2277. Te koop gevr. van parti culier BOERDERIJTJE en /of pl.m. 1000 m2 grond Brieven onder letter P P 53 bur. Soester Crt. Te koop BANKSTEL, afro- teak, modern, ais nieuw U kunt niet zien dat het gebruikt is 310,W. v Woerkom, Waldeck Pyr- montlaan 58. TE KOOP 2 Sparta Vil- liers cross motoren, ook ruilen tegen bromfiets', Tevens antieke haard, kachel, enige herenover jassen. Heuvelweg 43. KOOPRUIL. Aangeboden vrijstaand huis met gro te tuin. Gevraagd huur huis of benedenflat. Br. onder letter K10 bureau Soester Crt Bejaarde dame vraagt per 1 mei of later gestoffeer de ZIT-SLAAPKAMER m. pension. Br onder no. 289 bureau Soester Crt. Zwarte POEDEL te koop Parklaan 31, Soest. WERKSTER gevr. Br on der letter P14 bureau Soester Crt. Gevraagd flinke WERK STER voor enkele hele of 2 halve dagen per week. Van Beuningenlaan 5, telefoon 2626 PLASTIC-OP-VILTTAPIJT is bestand tegen krassen, morsen en schuiven kan niet krimpen of uitzetten is heel eenvoudig schoon te houden; géén wrijfwas! is leverbaar in vele kleurschakeringen is ongelofelijk voor delig Laanstraat 37 Soestdijk Voor het schoonhouden van ons modern kantoor te Soest vragen wij 1 of 2 DAMES voor maandag en donderdagavond van ca. 18.30-ca. 20.30 uur. Br. onder letter A43 bur. Soester Crt Aangeb. middenstands- of bejaardenflat te Soest. Gevr. eengezinswoning m. 3 of 4 slaapkamers. Br onder no. Soester Crt 259 bureau van SCHALKWIJK STEENHOFFSTF.SS TEL.2906 SOEST vraagt voor haar afdeling SPECIAAL MACHINES" Naast aantrekkelijke loonvoorwaar- den en goede sociale voorzieningen, bestaat de mogelijkheid tot plaat sing in de buitendienst. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan het adres Gallenkamp Pelsweg 5A, of na telefo nische afspraak (02955-2889-4533), b.g.g. 4337

Soester Courant | 1964 | | pagina 2