Nieuw Mariënburg niet meer voor bejaarden en baby's. VIERDE BLAD Officiële mededelingen. De veldsportaceomodatie in Soest. Opstelling van B.D.C. Opstelling van S.E.C. Nieuw-Mariënburg, het tehuis van de Augustinessen op Nieuwerhoek, is sinds jaar en dag het tehuis geweest waar be jaarden een goede oude dag konden heb ben en waar aanstaande moeders met een gerust hart konden aankloppen als de baby zich aankondigde Dat zal spoedig verleden tijd zijn. want allang is het de bedoeling het tehuis uitsluitend voor chronische patiënten te bestemmen. Dat betekende niet dat de te hoog worden Tevens is er gebrek aan kraamzusters. De Soester artsen zijn weinig ingenomen met dit bericht en waarschijnlijk zal aan de leiding van de congregatie in Heem stede verzocht worden dit besluit onge daan te maken. De aanstaande moeders die een plaats besproken hebben behoeven zich niet ongerust te maken, want dit bespreken zal niet ongedaan gemaakt worden bejaarden, die in het tehuis waren naar een andere woonruimte moesten omzien, maar wel dat geen bejaarden meer in de gelegenheid gesteld werden het huis te betrekken. Dat was helemaal niet prettig, vooral niet omdat ook het bejaardente huis St. Joseph opgeheven werd Veel moeders hebben hun kind in Nieuw- Mariënburg ter wereld gebracht en het tehuis stond bekend om zijn prima kraaminrichting. Na de bejaarden vallen nu echter ook baby's als slachtoffer van hervormings plannen, want de leiding van de zusters Augustinessen in Heemstede heeft het besluit genomen dat de kraamafdeling opgeheven wordt omdat het niet meer mogelijk is tot een redelijke exploitatie te komen, terwijl het evenmin verant woord is de prijzen drastisch te verho gen, daar dan vele aanstaande moeders zullen wegblijven omdat de kosten veel Foto Drukkerij Smit Als dit besluit definitief is dan zal dit voor vele Soester gezinnen een groot on gemak betekenen, want per jaar werden in Nieuw-Mariënburg 200 tot 300 kinderen geboren. Het volgend jaar werkt de orde der Au gustinessen 60 jaar in Soest. In 1905 kwamen drie Augustinessen naar onze gemeente. Zij gingen wonen in het huis van de heer en mevrouw Ordeman, aan de Van Weedestraat, nu nummer 19, die op eigen gelegenheid hun hulp bo den aan zieken, behoeftige gezinnen en bejaarden. Zorg voor bejaarden zorg voor zieken en chronische patiënten, zorg voor moeders en baby's en de samenwerking met het Wit-Gele Kruis deed de zusters als wijk verpleegsters vertrouwde figuren in het Soester leven van alledag worden. In 1955 is op grootse wijze het feit ge vierd dat de zusters 50 jaar in Soest werkzaam waren en het volgend jaar zal het zestigjarig bestaan zeker niet onge merkt voorbij gaan Bijzondere verdiensten verwierven de zusters zich in de oorlogsdagen en in de hongerwinter leverden ze met succes strijd tegen het gebrek aan voedsel. Soest vergat dit niet en bij het gouden jubileum bood de burgemeester namens de gemeente een luidklok aan. De Duit sers meenden blijkbaar dat ze de oor log zouden kunnen winnen als ze ook de klok uit de kapel van Nieuw-Mariënburg roofden en Soester ingezetenen zorgden ervoor daf er een nieuwe klok kwam met het opschrift „In dankb'are herinne ring aangeboden door het gemeentebe stuur van Soest". Het is niet prettig voor de bejaarden dat de zusters niet in staat waren het be jaardentehuis Mariënburg te handhaven, en dat ze waarschijnlijk ook niet in staat zijn de kraaminrichting te hand haven, maar ongetwijfeld zal nog heel veel goed werk gedaan worden voor chronische patiënten, die in Nieuw-Ma riënburg een uitstekend tehuis hebben, waarin de zusters Augustinessen hun moeilijke bestaan verlichten. Het bestuur van de stichting Lichame lijke Opvoeding en Sport Soest heeft aan het college van B. en W. een rapport uitgebracht waarin gegevens staan over de Soester veldsportaceomodatie en wat men nodig acht aan veldsportaceomo datie in de komende jaren. Burgemeester en wethouders hebben dit rapport ter kennisneming aan de ge meenteraadsleden doorgezonden Er zijn in onze gemeente 17 velden voor voetbal, korfbal, handbal, hockey, honk bal en tennis. Naar de mening van het stichtingsbe stuur zijn er nóg vier velden voor voetbal, hockey en korfbal nodig, één honkbalveld en twee tennisbanen. Er moeten nog 5 oefenhoeken komen (ex clusief de voetbalvereniging Hees) een oefenmuur, 5 kleedgebouwen, terwijl er twee kleedgebouwen verbeterd en uit gebreid moeten worden Verder is er behoefte aan ballenvangers. terreinafras teringen, speelveldafscheidingen, parkeer- gelegenheden, toegangsmogelijkheden, be sproeiingsmogelijkheden, sanitair en toe- schouwersaccomodatie. Het stichtingsbestuur acht het gewenst dat het complex sportvelden aan de Bosstraat uitgebreid wordt met een gras veld en een verhard veld. Als deze vel den zijn aangelegd dan blijft er behoefte aan een korfbalveld, een hockeyveld, 'n honkbalveld, 3 of 4 oefenhoeken, een oe fenmuur en tennisbanen. Het stichtingsbestuur acht het toe te juichen dat Soest weer een korfbalvere niging heeft. De moeilijke zijde van deze oprichting was het feit dat men direct bij het gemeentebestuur aanklop te voor een terrein Thans wordt het veld achter De Schouw gebruikt en dat is beslist ongeschikt Er ontbreekt vrij wel alles wat men minimaal mag ver wachten Toch spelen De Meteoren met enige twaalftallen in de competitie. Vol gens het stichtingsbestuur dient op kor te termijn gestreefd te worden naar het verschaffen van een betere accomodatie aan deze jonge vereniging. Aan het col lege van B en W is dan ook verzocht te willen bevorderen dat het terrein ach ter De Schouw de bestemming krijgt van sportterrein voor de korfbalsport en dat een plan gemaakt wordt voor de aanleg van een korfbalveld. een oefen- hoek en de bouw van een kleedgelegen- heid met wasgelegenheid Ook zal er een terreinafrastering moeten komen. De Mixed Hockey Club kan meer velden gebruiken, maar er is geen sprake van een noodsituatie. Dat is wel het geval met de honkbalvereniging S.E.C. Wil men honkballen als tak van sport in Soest gehandhaafd zien, dan dient spoedig ingegrepen te worden. De kleed- en de wasgelegenheid van de vereniging S.E.C is beslist onvoldoende voor een vereniging die in de derde klas van de K N.V.B speelt. Men kan zelfs spreken van een voor de gemeente Soest onwaardige situatie. Plannen voor de bouw van een nieuwe kleed- en wasge legenheid plus clubhuisgedeelte zijn reeds ingediend en het is gewenst dat deze plannen zo spoedig mogelijk ge realiseerd worden De kleedgelegenheid van de voetbalvere niging Soesterberg voldoet aan geen en kele eis. Thans bouwen heeft geen zin omdat Soesterberg andere velden krijgt, maar het is wel gewenst dat deze vel den zo spoedig mogelijk aangelegd zul len worden. In afwachting hiervan die nen aan de huidige kleedgelegenheid de allernoodzakelijkste voorzieningen getrof fen te worden. De kleedgelegenheid van de vereniging Hees wordt door de vereniging zelf ge bouwd. terwijl de kleedgelegenheid van de vereniging VV Z. '49 door verbeterin gen in goede staat te brengen is. Voor de korfbalvereniging De Meteoren moet een noodoplossing gevonden wor den. terwijl het kleed-clubgebouw van de Mixed Hockey Club Soest te klein ge worden is De honkbalvereniging S.E.C zal voorlopig nog gastvrijheid bij de voetbalvereniging S E C. moeten genieten tot voor terrein en kleedruimte een de finitieve oplossing gevonden zal zijn Uitbreiding van de kleedaccomodatie bij het huidige tenniscomplex is in eerste aanleg een aangelegenheid van de eige naar. Worden in de toekomst nieuwe banen aangelegd door de gemeente dan dient daarbij uiteraard kleedgelegenheid te worden gebouwd. Naar de mening van het stichtingsbe stuur zal een bedrag van ruim een half VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 13 MAART 1964 miljoen gulden nodig zijn voor het ver vullen van alle wensen. Wat de urgentie van de te verrichten werkzaamheden be treft staat het aanleggen van velden voor de vereniging Soesterberg op de eerste plaats met de aanleg van twee velden in de Bosstraat. Nieuwe kleed accomodatie voor SE C staat op de 2e plaats, het aanleggen van een honkbal- accomodatie drie, het uitbreiden van het kleed-clublokaal van de Mixed Hockey club vier en voorzieningen ten behoeve van de korfbalverenignig vijf Op de zesde plaats het maken van een afras tering rond het B.D C-handbalterrein BDC. speelt zondag de wedstrijd tegen Bilthoven in de volgende opstelling: doel Van Hattem; achter Voet en Bakker midden Th Wigtman, Roest en Van Ful pen: voor B. Wigtman, Gros, v. d. Hen gel, M. v. d. Lugt en Westerveld. S.E.C. speelt zondag de belangrijke thuis wedstrijd tegen I.V.V. in de volgende op stelling: doel v. d. Broek, achter De Rooij en Hooijer. midden Van Breukelen, Rut- tenberg en Burgman: voor Aalberts, Ha- nasbei. De Bruin, Duijst en Dettmer HERKEURING VAN MATEN, GEWICH TEN EN MEETWERKTUIGEN. A. Het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1964 te bezigen, zal bij de keuring van maten, gewichten en meetwerktui gen zijn de hoofdletter A in fantasie- vorm. B Voor de herkeuring van maten, gewich ten en meetwerktuigen zal dit jaar zit ting worden gehouden: a. te Soest in het gebouw St. Joseph op woensdag, 1 april 1964, van 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur, en op donderdag 2 en vrijdag 3 april 1964 van 9.30-12.00 en van 13.00-17.00 uur. b te Soesterberg in het gemeentehuis te Zeist op woensdag 8 april 1964 van 9.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur. Maten, gewichten en meetwerktuigen, die gestempeld zijn met een driehoek, mogen niet in winkels enz worden te ruggebracht. Milligramgewichten kunnen niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring worden aan geboden. Soest, 12 maart 1964.

Soester Courant | 1964 | | pagina 9