OVERHEMDEN f. Hoppenbrouwers x\etieve personen Garage Van Dolderen Boekhandel Minerva Rembrandt Bijbel 120.- MIDDELMAN S0ESTERBERG MET RAAD EN DAAD. Zonder commentaar. 15.90 - 17.90 - 19.75 - 22.50 Door trein gegrepen. Veelbelovend. Goed nieuws voor bejaarden. Ruitersuccessen. OPTIEK Speciaalzaak Kerkconcert. Toneel voor N.V. Van Kooij. Verbetering gymnastiekzaal. Brand op vliegbasis. Geslaagd. Jaarvergadering Philatelica. Jaarvergadering Humanisten. Zilver Tetra. mode Toneel voor Volksonderwijs. N.C.V.B. Soest-Zuid. Instuif-junior. „Parels aan een kronkelend snoer." Pasen is vroeg dus kom niet te laat Voet- en rijwielpaden Birkstraat. S.E.C. 2 verloor. Tuinbouw en Plantkunde Biggen- en eiermarkt. Vertelmiddag voor de bejaarden. S.G.K. gaf prachtig concert. Veel werk voor de brandweer. Winst voor K.V.0. Soesterberg versloeg Langbroek. Soesterberg won van Achterveld. Zeepost. Prima van kwaliteit en pasvorm Modern in dessin en model - De beste fabrikaten Van Weedestr. Soestdijk De 32-jarige K. S. uit Amersfoort fietste gisteren op de Peter v. d. Breemerweg in de richting Soest. Hij werd gegrepen door een trein die uit de richting Amers foort kwam en werd op slag gedood. De heer S. was ongehuwd. In het Monnikenbos zijn de dertienjari ge W. J. N. en de twaalfjarige S. A. de N. uit Amersfoort door de politie aange houden. Ze haden strikken gezet als volleerde stropers. Ze moesten de strik ken aanwijzen en verwijderen, kregen 'n fikse schrobbering en zijn thuis nog eens duchtig onder handen genomen. Daar werden eveneens strikken aangetroffen. (boven 40 jaar) kunnen bij ohs op aantrekkelijke voorwaarden lichte werkzaamheden verrichten. Vast dienstverband. Afwisselende ochtend- en middag- dienst. Burg. Grothestraat 68 Tel. 2330 De leiding van de congregatie der zus ters Augustinessen is teruggekomen op haar besluit geen bejaarden meer aan te nemen als pensiongasten voor Nieuw- Mariënburg. Dit besluit werd lang gele den genomen, terwijl kortgeleden beslo ten werd de kraamafdeling van het te huis op te heffen. Dit laatste besluit blijft gehandhaafd, maar na een interne verbouwing en reorganisatie zal het te huis weer bejaarden als pensiongasten aannemen De verzorging van chronisch zieken gaat voort en zij die reeds voor de kraamafdeling besproken hebben zul len er nog terecht kunnen. Jeugdige Soester amazones en ruiters hebben succes gehad bij wedstrijden van de Sticlitse Rij- en Jachtvereniging welke in Zeist gehouden werden en bi] wed strijden van de Gooise Jachtvereniging. In Zeist werd Jan Willem Wilten eerste bij de wedstrijden om de Prix Caprilli met Master en tweede met Queen Patri- cia. Zaterdag werden de wedstrijden van de Gooise Jachtvereniging gehouden. Hier aan werd onder andere deelgenomen door Tineke Zwolsman. Irene Jansen, Anton Ebben en Harry Wouters v. d. Oudeweijer. Jan Willem Wilten werd eerste in het springconcours met hoogten tot 1.10 me ter na een barrage op tijd. Hij bereed Master. Mej. A. Geertsema werd zesde op Jungle Landing, en kreeg de eerste prijs om haar goede stijl van rijden. Bij het springconcours met hoogten tot 90 cm werd Joke Duiser vierde op Lotus. In het relais-springconcours werd de combinatie Anton Ebben-Jan Willem Wil ten, die op Master reed, derde. Burg. Grothestraat 8 Telefoon 3859 Soestdijk voor BRI L L E N Ziekenfondsleverancier. Het eerstvolgende concert in de Oude Kerk te Soest zal plaatsvinden op vrij dag 20 maart. Zoals steeds in de lij - denstij d zal het worden verzorgd door het Hervormd Kerkkoor Soest, terwijl ook het jeugdkoor meewerkt. Dit laat ste zorgt voor een bijzonder programma onderdeel, namelijk een Missa Brevis van Benjamin Britten voor driestemmig kin derkoor en concerterend orgel. Britten schreef dit werk voor het koor van de Westminster Cathedral. De orgelpartij wordt vertolkt door de organist Jan Jan sen. Het wordt waarschijnlijk een eerste uitvoering in ons land. Het kerkkoor brengt eveneens een no viteit, namelijk de Lucas Passie van zijn cantor Maarten Kooij, in opdracht van de N.C.R.V. geschreven en reeds eni ge malen voor de microfoon gebracht. De voornaamste partijen zijn in handen van bekende solisten, n.1. de tenor Si- mon Meerdink, die de evangelistenpartij zingt en de bas Rom Kalma, die de Christuspartij vertolkt. Garagebedrijf Gebr. Van Kooy Soest N.V. heeft een personeelsverenigng met een formidabele naam. Die heet namelijk „Komervosobana" en dat heeft meer weg van een prijsvraag dan van een naam. KOoy MERcedes Volkswagen SOest BAarn NAarden waren de woorden die aanlei ding gaven tot deze naam. In de zaal van Eemland hebben de leden den van deze vereniging het toneelstuk „Het witte legioen" opgevoerd. Er werd goed gespeeld en mevr. Nieuwenbroek- Fokken als verpleegster verdient met de heer C. Kelder als korporaal de toneel- pluim. Na opening van de avond door regisseur Kelder werd het stuk gebracht dat in een hospitaal speelde. Artsen, verpleeg sters en gewonde soldaten, maar ook een geestelijk gestoorde luitenant op wie 'n verpleegster verliefd is. Er ontstaat wrij ving over de wijze van behandeling, er wordt een verkeerde injectie toegediend, maar tenslotte komt alles op zijn pootjes terecht. Na een slotwoord van de heer J. van Kooy, die de spelers en speelsters hul digde. werd een bal gehouden. De directeur van gemeentewerken heeft een plan gemaakt voor de verbetering van de gymnastiekzaal in de Kerkebuurt. Het plan voorziet in het maken van een bergnis alsmede de verbetering van de kleedruimte. De gymnastiektoestellen zijn thans in de kleed-bergruimte geplaatst. Deze ruimte voldoet aan geen enkele eis en is ook niet doelmatig te achten. Indien het opgemaakte plan zal zijn uitgevoerd heeft dit gymnastieklokaal de beschik king gekregen over een doelmatige berg ruimte en een hygiënisch verantwoorde kleedruimte. De kosten van dit plan worden op f 11.100.geraamd. In dit bedrag zijn de kosten voor de omslag van de dienst van gemeentewerken en de kosten van toezicht begrepen. Het college van B. en W heeft de raad voorgesteld tot de uitvoering van dit plan te besluiten en een krediet van f 11.100.beschikbaar te stellen. Op het programma rond de commando- overdracht, welke op de vliegbasis plaats vond, stonden een défilé en fly past maar geen brand. Die brak echter uit toen een lichtkogel, welke het sein gaf voor de luchtparade een fikse grasbrand ver oorzaakte. De harde wind blies de vlam men in de richting van het kamp New Amsterdam en aanvankelijk leek het erop dat de basisbrandweer het niet alleen zou kunnen klaren en assistentie ingeroepen zou moeten worden Het is echter op het nippertje gelukt. Het gras op de vliegbasis is langer dan gewenst in verband met het vogelgevaar. Het is ongeveer tien centimeter hoog en de droogte van de laatste weken was een goede bondgenoot van de vlammen. Een tweede bondgenoot was de harde wind, die ervoor zorgde dat het vuur zich snel uitbreidde. Aanvankelijk was 1 brand weerwagen ingezet maar een tweede moest komen assisteren De manschappen zagen kans het vuur tot staan te brengen dicht bij de hangars van de Delta Dag- gers. De brandweercommandant moest bij dit alles van grote afstand toekijken, want hij nam deel aan de parade ter gelegen heid van de eommandowisseling. Voor het rijbewijs slaagden de dames M Rozenberg, C Hoekstra. A. v. d. Voort, L de Zoeten, G. Vale en C. Kne- temann en de heren Kuyer, H. Schouten, H Broggel, B v d Akker, P de Jong, G. Sturm, D Moree, A. Marsé, A. Bueno Bibaz, B. Schouten, C. de Ruig, J Akse, A. v d Ward, H v d. Ward, W. v. Beek, H. Rijnaard. J. Rebel, S. Westbroek, J. v. d Valk, W. Zoetelief, A. Westeneng, R. de Zoete. Zij genoten hun opleiding bij Auto- en Scooterrijschool Van Buuren, Eiken laan 1. De afdeling Soest en Omstreken van de Internationale Vereniging Philatelica hield in gebouw De Rank de jaarverga dering onder leiding van de heer J. K. de Bruin. In zijn openingswoord her dacht hij het overlijden van de heer W. Meyneke, tweede secretaris van de afde ling, die in het begin van deze maand overleed. De jaarverslagen werden goedgekeurd, waarna de grote jaarlijkse gratis verlo ting zonder nieten gehouden werd voor alle leden die hun contributie op tijd betaalden. Uit het jaarverslag van secre taris J. H. Muntinga bleek dat de ver eniging op 1 januari van dit jaar 122 le den had tegen 112 op 1 januari 1963. Er zijn 95 gewone leden, 13 juniorleden, 7 jeugdleden en 7 buitenleden van de af deling Amersfoort. De Internationale Vereniging schreef het 6000-ste lid in. Het erelid van de afdeling, de heer W. B. Brocx werd in 1963 tachtig jaar, het geen hem niet belette opnieuw de bonds- wisselbeker te winnen tijdens de bonds dagen in Breda. Op de juni-vergadering herhaalde dc heer Brocx voor de afdeling de lezing waarmee hij de wisselbeker won. Later kwam déze lezing op de tele visie. In november werd het besluit genomen het 25-jarige bestaan van de afdeling in 1965 met een tentoonstelling te vieren en er werd een tentoonstellingscommissie benoemd. Het vergaderingbezoek was goed te noe men gezien het bezoek aan vergaderingen van soortgelijke verenigingen. Op de voorjaarsvergadering van de Internatio nale Vereniging werd de afdeling verte genwoordigd door. de heren J. K. de Bruin en J. H. Muntinga en op de na- Jaarsvergadering door de heren J. K. de Bruin en A. C de Rooy. De gemeenschap Soest-Baarn van het Humanistisch Verbond houdt morgen avond, 18 maart, de jaarvergadering in gebouw „De Rank". Daar door verschil lende omstandigheden enige bestuurs leden meenden te moeten aftreden zal de bestuursverkiezing een belangrijk punt van de agenda uitmaken. Verder zal een nieuwe oriëntatie inzake de werkzaam heden van de gemeenschap de aandacht vragen, waarbij vooral gedacht wo^dt aan uitbreiding van de contacten met jongeren. De heer J. S. Jansen uit Amsterdam heeft gisteravond in De Gouden Ploeg voor de leden van de aquariumvereni ging Zilver Tetra een causerie gehouden, die tot titel had „Onbegrensde moge lijkheden". Deze mogelijkheden hadden betrekking op de liefhebberij van plan ten, vissen, een terrarium en een aqua rium, waarmee men kan komen tot het inrichten van een oeveraquarium of paludarium, een combinatie van een verlichte en verwarmde vitrine voor ka merplanten, gecombineerd met een aqua rium. Er werden vele dia's getoond, waarbij muziek voor een stijlvolle begeleiding zorgde. Niet alleen vissen, planten, am fibieën en alles wat men kan gebruiken bij een apuarium, paludarium en terra rium kwamen ter sprake, maar ook de planten en vissen van tuin en vijver. De heer Jansen werd ingeleid door de voorzitter, de heer K. Zeldenrust, die ook een dankwoord sprak. antttr de leuie (in 10 mnd. termijnen a f 12. Grote keus in Belijdenisgeschenken Bijbels, psalm- en gezangenboekjes in eenvoudige en luxe uitvoering Het N. Testament, r.k. uitgave. Alles uit voorraad leverbaar J. W. QUELLE G. Pelsweg 11, Soest, telefoon 4060 In gebouw St. Joseph heeft de toneel groep van Volksonderwijs het stuk „Het witte schaap van de familie" opgevoerd. Voor dit blijspel was veel belangstelling Zaterdagmiddag werd de generale repe titie een flop, zodat verwacht mocht worden dat de uitvoering een top zou zijn. Dat was ook het geval Irene v. d. Laan en Bep de Graaf blonken uit, maar de andere rollen werden eveneens goed vervuld. Dominee Kees Holleman was een wat erg jonge dominee, maar dat wordt met de jaren beter. Annie Schuiling, Irene v. d. Laan, Lam- my de Vries, Ina Kronemeijer, Bep de Graaf, André de Rooij, Kees Veenkamp, Luits Houkes en Kees Holleman hebben de aanwezigen onder regie van de heer K. Veenkamp veel plezier bezorgd met het dwaze stuk, waarin een familie uit misdadigers bestaat en dit het juiste leven vindt, terwijl zoon Peter, André de Rooij, die genoeg heeft van de mis daad en bij een bank gaat werken, be schouwd wordt als de verloren zoon die zich op het slechte pad begeven heeft. Als zelfs dochter Angela, dochter van een lid van Scotland Yard, zich op het „goede pad" begeeft en de kluis van de bank kraakt, is de kolder compleet. Het Uep allemaal natuurlijk goed af. Het welkomstwoord werd gesproken door de heer C. v. d. Schoor, voorzitter van de afdeling Soest van de vereniging Volksonderwijs, en een dankwoord door de heer C. F. van Vliet. De afdeling Soest van de Nederlandse Christenvrouwenbond Soest-Zuid houdt op woensdag 18 maart een bijeenkomst in gebouw Eltheto. Ds H. Groenewoud uit Amersfoort zal een lezing houden over de Mattheuspassion van Joh. Seb Bach en deze met pianomuziek illustreren. Op donderdag 19 maart zal kapelaan Van Heemskerk uit Hilversum in het St. Jo- sephgebouw voor de leden van de In stuif-junior spreken. Tijdens de laatste bijeenkomst speelden The Fire Cats uit Hilversum en de belangstelling was over weldigend. Het bestuur hoopt dat de be langstelling voor kapelaan Van Heems kerk even groot zal zijn en niet alleen omdat hij ook uit Hilversum komt. Het winterprogramma van het departe ment Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen wordt op vrijdag 20 maart besloten met een causerie van de heer G. A. W. Boerkoel te Aalten, die zal spreken over de steden en dorpen langs de Gelderse IJssel. De titel van de causerie is „Parels aan een kronkelend snoer". Deze lezing wordt gehouden in VRAAG VROEG 'n blik in onze kollektie. Wij zijn er trots op. dat wij deze modieus feestelijk kun nen noemen. Kom U oriënteren op flitsen uit wereld-herenmode. U zult niets beters wen sen Met PASEN „in de puntjes" TEXTIEL - CONFECTIE Torenstraat 19 Soest Tel. 2424 hotel De Bosvijver. Aan de hand van dia's zal een bezoek gebracht worden aan Kampen, Zwolle, Deventer, Zutphen, Doesburg en enige kleinere piaatsen. De directeur van gemeentewerken heeft een plan met begroting voor de aanleg van voet- en rijwielpaden in de Birk straat gemaakt. In dit plan is tevens de aanleg van de riolering met kolk- en huis aansluitingen opgenomen. Het rijwiel pad zal een breedte van 2.40 meter krij gen en het verhoogde voetpad van 1.50 meter. De kosten van aanleg bedragen f 180.000,In dit bedrag is een post op genomen voor verbetering van de straat verlichting. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een krediet van 180 000,te verlenen. Het tweede elftal van S.E.C heeft ge dacht te kunen winnen van B.F.C. 2, maar het is een nederlaag geworden. De S.E.C.-voorhoede kreeg vele kansen, maar de keeper van B.F C was uitstekend op dreef. Daarnaast werden heel wat kansen om zeep gebracht. In de tweede helft speelde S E.C. met de wind in de rug en het zag ernaar uit dat het nu beter zou gaan. Dat was ech ter niet het geval en de goed spelende v. d. Beek had bijzonder veel pech toen hij de bal vanaf de zijlijn naar zijn ei gen doel speelde en keeper Van Limburg gepasseerd werd door een speler van B.F.C. D Hooijer viel met een blessure uit De afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt hedenavond een bijeenkomst in De Gouden Ploeg. De heer J. Voordouw uit Bodegraven zal een causerie houden over één- en tweejarige zaaibloemen. Op de weekmarkt werden aangevoerd: 130 biggen van 85,tot 100,en 2 drachtige zeugen van f 475,tot 575. Op de eiermarkt 180.000 in prijzen van 12,tot 13,25. Middenprijs 12,70. Prijs per kg f 2,05. Voor de algemene bejaardensociëteit heb ben de heer en mevrouw Van den Brink van Soesterberg verteld over hun reis naar Australië Ter toelichting van het gesprokene was een landkaart aanwezig en werden dia's vertoond alsmede foto's, platen en ander materiaal. De vertellers hadden een bij zonder aandachtig gehoor. Er was veel belangstelling voor het con cert. dat vrijdagavond in de garnizoens- ontspanningszaal gegeven werd door Soesterbergs Gemengd Koor, met mede werking van enige solisten en het Stichts Symphonie orkest Het programma werd ingezet door het orkest met een mooie vertolking van het Concerto grosse van Vivaldi. Een tweetal sonates van Vinei en Locil- let werd door mevr. Wilbrenning, piano en mevr. Le Coultre, fluit, met grote innigheid gebracht. Bij de uitvoering van de Sonate in f gr. terts van Mozart kon men het klank volle samenspel beluisteren van mevr Boissevain, viool en mevr. Wilbrennink, piano. Een overweldigende indruk maak te aan het slot van de avond de uit voering van de Missa Brevis van Mozart door koor en orkest. De burgemeester, mr S. P Baron Ben- tinck, vertolkte de gevoelens der aan wezigen, toen hij het koor en alle me dewerkenden feliciteerde met het succes van deze avond, waarna hij het Kon. Besluit voorlas van de Kon. goedkeuring der statuten van S G.K. Vrijdag was het een drukke dag voor de brandweer. Nadat men in de namid dag was teruggekeerd van een bos- en heidebrand nabij het Laboratorium voor pluimvee-onderzoek, moest men tegen de avond weer uitrukken voor een brand in het zandgat van de firma Tammer De oorzaken van deze branden waren onachtzaamheid met vuur en kwaadwil ligheid. K V O. I zette haar reeks van over winningen voort door de Vinken I op ei gen terrein te verslaan. In de eerste helft liet K.V.O. 4 doel punten aantekenen en na de pauze werd de stand snel op 6-0 gebracht Na het 7de K V O.-doelpunt wisten de Vinken de eer te redden. K.V.O. won deze ontmoeting tenslotte met 8-1 KV.O 3 verloor van Welgelegen 2 met 4-0. De A-aspiranten speelden tegen Mete oren A in Soest De eindstand werd 2-2 De pupillen lieten met 0-8 de winst aan S.V.M.M. C. ZATERDAGVOETBAL. In haar thuiswedstrijd tegen Langbroek heett Soesterberg gewonnen met 6-3. Al spoedig openden de gasten de score en na een kwartier was het al 0-2, Soesterberg zette zich daarna schrap. Door Esmever werd' het 1-2 en even later door Van der Lee 2-2 Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting vond middenvoor Wil- lems nog tweemaal het doel en Esmever en v, d. Lee elk nog eenmaal (6-2). Langbroek maakte nog één doelpunt, zo dat het einde kwam met 6-3 voor Soes terberg. In haar thuiswedstrijd tegen Achterveld heeft Soesterberg met 3-2 gewonnen. Gezien de klassering van beide clubs had men op een grotere winst gerekend Het begin was goed en al spoedig open de Hartwigsen bij een goed opgezette aanval de score voor Soesterberg (1-0) Spoedig daarna volgde onverwacht de gelijkmaker. Met deze 1-1 stand brak de rust aan. Na de pauze nam Soesterberg door een fraai schot van Van Weert weer de lei ding (2-1). Tegen het einde kwam de ge lijkmaker (2-2), maar Kolkman be zorgde uit een penalty Soesterberg de overwinning (3-2). Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika m.s. „Pr. Margriet", 18 maart. Aigentinië: ss „Artillero", 18 maart. Australië m s. „Bischofstein", 17 maart en m.s. „Trianon", 18 maart. Brazilië: ms „Laënnec". 17 maart. Canada m.s. „Ferd. de Lesseps", 18 maart en m.s. „Pr. Margriet". 18 maart Indonesië m.s. „Braunschweig", 19 mrt. Ned. Antillen m.s. „Sarpedon", 17 mrt Suriname: m.s. „Kreon". 18 maart. Z.-Afrika en Z.W-Afrika ms „Radja", 18 maart. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren KOMMIESBROOD. Uit welke meel soort bestaat het z.g. kommiesbrood of het „staalmannetje" dat bij de Marine werd gebruikt?, vraagt mevr. K. D. Antwoord: Kommiesbrood, voorheen van iets zwaarde kwaliteit het „staalmanne tje" bij de marine, is evenals weitebrood en doorstoken brood, een officiële naam voor brumbrood: „brood, waarin zemelen met het blote oog waarneembaar zijn, met uitzondering van roggebrood". Nadat een inwoner van Praag aangifte gedaan had, dat hij in een van de druk ste winkelstraten door onbekenden in een auto was gesleurd en buiten de stad van al zijn bezittingen was beroofd, vroeg de politie hem, waarom bij niet direct in die drukke winkelstraat alarm had geslagen. Het nuchtere antwoord was: „Aanvankelijk dacht ik met een normale arrestatie te maken te hebben". Balen HOOI te koop H Jong, Zoom 1, Soest, tel. 4004. Handelsonderneming vr. voor spoedige indiensttre ding beschaafde JONGE DAME voor het verrich ten van eenvoudige kan- toorwefkzaamheden. Lft. ca. 17 jaar Goede voor uitzichten. Br. onder let ter JD14 bur. S.Crt. Voor ons magazijn vra gen wij 'n accurate MA GAZIJNBEDIENDE, ter assitentie van de maga zijnmeester. Aanmelden dagelijks aan de fabriek Artimeta, Braamweg 43, Soest, van 9-17 uur. Gevraagd flinke HULP in de huishouding, liefst voor iedere ochtend en 1 middag of een paar da gen. Gezin van 2 pers was buitenshuis, centrale verwarming, flat Park Vredehof 20, Soestdijk (bij Paleis), tel. 2983.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2