Tc#«, Afrits 11 \$/\aSlorq/ TSJOMBES TERUGKEER. S. 0. s. VLIEGEN OP DE GROND. VIERDE BLAD Jersey Pakjes van bach tot beatles..... \~111 Dat costuum zit XJ zo prettig... Circus Boltini begint op 1 april tournee. J. Hoppenbrouwers GRAMMOFOON- PLATEN-AFDELING van Weedestraat 18, tel.: 2786 Soest Opbrengst bazar f 2303,88. Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. De troepen van de Verenigde Naties zou den al lang uit Kongo zijn vertokken - tot groot genoegen van de financieel krom liggende volkerenorganisatie - als de regering in Leopoldstad niet dringend had gevraagd dat ze nog wat bleven. De blauwhelmen waren nu eenmaal de ruggegraat van de staat geworden; en dan nog een vrij zwakke, want ook dit groepje militairen kon niet voorkomen dat op vele plaatsen muitende horden aan het moorden en plunderen sloegen. Maar ze hielden in ieder geval de alge mene chaos tegen. Tegen het midden van dit jaar zullen de V.N.-soldaten echter toch vertrekken, logisch, want hun hulp was slechts als tijdelijk bedoeld. Het is de taak van de regering om de orde in een land te handhaven en niet van de V.N. Het naderend afscheid maakt de regering in Leopoldstad nerveus. Premier Adoela ziet zijn positie al weer wankelen nu verscheidene groeperingen voorzien dat na het wegvallen van de rem der blauwhel men voor hen weer allerlei kansen ko men. Het ernstigst bezorgd maakt dr. Ralph Bunche van het secretariaat-generaal zich over allerlei alarmerende tijdingen uit Katanga. Het heeft er de schijn van dat Tsjombe na het aftrekken van de V.N. zijn kans opnieuw wil wagen. Nu kan men wel zeggen dat hij als enige Kongolees er althans in slaagde enige orde te schep pen in zijn staat - waarbij de geldvoor raad van de kopermijnen wel hielp - maar dat weegt niet op tegen de chaos die in het land als geheel ontstaat. Dui delijk is, dat de vroegere Belgische ko lonie op eigen benen is komen te staan - op eigen wens, trouwens - toen ze daarvoor niet rijp was. Duidelijk lijkt ook dat de jarenlange bemoeienis van de Ver. Naties in die situatie niets heeft veranderd. En dat ze alleen wat tijd heeft gewonnen, wat uitstel voor een grote jammerlijke misère die toch nog komt. Cyprus. Nu een nieuwe internationale macht aan de gang gaat op Cyprus, trekt men on- en wat doen wij er mee? Wees gerust: veilig rei nigen betekent ook: de stof sparen en de coupe perfect behouden. Vei lig reinigen isvakwerken het echte klasse-werk komt al van ouds van tip top!... en tóch voordelig! Tevens reinigen van overhemden en suéde kleding. Ook schoenreparatie HilversumLangestraat 99 - tel. (02950) 48889. Filialen in: Amers foort, Baarn, Blaricum, Bussum (2x). Hilversum (2x), Huizen, Laren. Ned. den Berg/Ankeveen Soest. Wassalons in: Amersfoort, Bussum, Hilversum. Wéér gaat zich 't oerinstinkt der vrouw In al zijn felheid uiten; Wéér krijgt 't gezond verstand "n knauw, De waanzin treedt naar buiten. Wéér wordt 't een massa-mottenmoord Op motjes, pas ontloken. Wéér gaan ze een onzichtb're spin En stofloos stof bestoken. Wéér zien ze plekjes in 't behang, Waar héél geen plekjes zitten, Wéér moet de witter met wit wit Wat witter is witter witten. Wéér de gordijnen, één voor één Behoedzaam van hun stangen. Wéér worden ze, net als voorhéén, Behoedzaam opgehangen. Wéér komt de werkster in het huis Ons met haar zang verblijden Wéér non-stop zang, die slechts verstomt Op thee- en koffie-tijden. Wéér staat een nijv're kwastoloog Al fluitende te verven. Wéér valt, met loodrechte boog, Een oud Delfts bord in scherven. Wéér raken mijn papleren zoek Plus ook mijn brievenweger. Wéér geeft mama mijn liev'iingsbroek Weg aan de schoorsteenveger. Wéér speelt de kille noordenwind Door gangen en vertrekken. Wéér zitten man en vrouw en kind Met hoest en stijve nekken. Wéér waait de vuile-stofdoek-vlag, Wéér riekt de soep naar boenwas, Wéér doen ze of de belleknop Een groot stuk kopergroen was. Wéér leest pa in ieder vrouweoog: Loop me niet voor de benen, Wéér zorgen emmers op de trap Voor blauw-geschaafde schenen. Wéér blijkt, dat bezem, ragebol, Géén ijdel machtsvertoon zijn Een goede huisvrouw zal en moet Beslist vóór Pasen „schoon" zijn. CLINGE DOORENBOS. Wanneer u niet durft te vliegen of het te duur vindt, dan kunt u toch in een heel echt vliegtuig door een charmante stewardess bediend worden, die zelf ook nooit gevlogen heeft dus het u niet kwa lijk neemt dat het vliegen tot het zitten in een toestel beperkt wordt. Dat kan vanaf zaterdag in Soesterberg op de grens van Amersfoort, want daar is enige land en nam contact op met de maat schappij. Men kwam tot een akkoord en enige weken geleden landde het toestel op Soesterberg. Over de weg werd het naar „Het Nieuwe Jachthuis" gebracht en daar staat het nu. volkomen intact. Deze twintig jaar oude bommenwerper heeft natuurlijk van binnen een grondige wijziging ondergaan om hem tot bar te tijd geleden voor restaurant „Het nieuwe Jachthuis" een groot Vickers-Viscount- toestel neergezet dat de eigenaar van het restaurant, de heer John Bouvy van Channal Airways ten geschenke kreeg als hij de kosten van overtocht vanuit Engeland wilde betalen en het toestel voor zijn restaurant zou neerzetten om er een bar van te maken. Dat is gebeurd en stewardess Carla v. d. Akker uit Zeist heeft zaterdag de eerste gasten' bediend. Uiteraard in een keurig uniform. Wie denkt vele uren in het toestel te kunnen doorbrengen en heel veel Schie- dams vocht te kunnen nuttigen die komt bedrogen uit, want de Vickers is een koffiebar, waarin geen alcoholhoudende dranken geschonken worden. Het idee. waarvan deze bar het gevolg was is van de heer Bouvy. Hij vliegt veel op Enge- Foto Drukkerij Smit. laten worden, maar men zit toch in een echt vliegtuig en kan door de orginele raampjes naar buiten kijken waardoor twintig jaar geleden bemanningsleden van de RAF uitkeken naar vijandelijke jagers. Nu kan men dit doen zonder angst voor die jagers en zonder de kans luchtziek te worden. Na een handige zakenman in Denemar ken is de heer John Bouvy de tweede in Europa, die een dergelijke aantrekkelijke stunt uithaalde. Terecht verwacht hij de komende zomermaanden veel bezoek en het ligt dan ook in de bedoeling dat stewardess Carla assistentie krijgt van een Engelse stewardess. Dan zal men heus niet altijd kunnen binnenstappen om iets te gebruiken in dit vliegtuig, dat 28 be zoekers kan herbergen, want dan zal het menigmaal vol zijn. willekeurig vergelijkingen. De vriende lijke ontvangst van de zijde der Griekse Cyprioten voor de eerste Canadezen met blauwe baretten is bedrieglijk. Makarios' blijdschap over deze strijdmacht is waar schijnlijk voornamelijk ingegeven door de overtuiging dat deze politie-troepen beter dan de Britten zijn te gebruiken om zijn doeleinden te verwezenlijken; het in de kiem smoren van de invloed der Turkse Cyprioten, Als de Ver. Naties daar niet aan meewerken, lopen deze soldaten goede kans van beide zijden beschoten te worden, net als de Britten ervoeren. Het belangrijkste werk zal de bemidde laar moeten doen, de twee groepen tot een onderlinge vrede te brengen. Een dergelijke verzoeningssfeer is er nu be paald nog niet. Makarios wenst geen gesprek, hij eist slechts toegeven van zijn Turkse landge noten en zijn politiek is er op gericht hen zo in het nauw te drijven dat ze geen been meer hebben om op te staan en dus wel aan de eisen van de Griekse Cyprioten moeten toegeven. Makarios verwacht van de Ver. Naties ongeveer dat ze de Turkse Cyprioten be handelen als een soort Katangezen, maar zo liggen de verhoudingen niet De bestaande grondwet, wat voor be zwaren men er ook tegen kan hebben, staat hun rechten toe die hun niet toe gekend worden. Als dr. Kutchuk en de zijnen wat van die rechten vrijwillig willen afstaan om tot een nieuwe rege ling te komen, dan zou dat zeer hoop vol zijn. Hun die rechten afpakken kan er geen surrogaat voor zijn. En de V.N. behoren daar in ieder geval niet aan mee te werken. De bemiddelaar zou bovendien een goed werk doen als hij de verhouding tussen Athene en Ankara wat kon verbeteren, die nu door het opzeggen van het ver drag, dat de Grieken wat voorrechten in Turkije geeft, weer verder is teruggelo pen, alsmede door de machtiging van 't Turkse parlement aan de regering om eventueel in te grijpen op Cyprus. Want zolang deze twee landen tegenover el kaar staan als vechtersbazen, is het ijdel te verwachten dat hun verwanten op het eiland zich verzoenen. De enige gemeente in Nederland die er zich op beroemen kan het winterverblijf van een circus te hebben is Soest, want in Soesterberg ligt de circusresidentie van Toni Boltini, de man die als eenling irf ons land circusdirecteur is. Hij woont met zijn gezin in El Paradiso, het gezel lige restaurant dat woensdagmiddag door persvertegenwoordigers uit het gehele land bezocht werd omdat de heer Boltini een persconferentie hield. Bij de aan vang bracht hij dank aan het Soester gemeentebestuur waarvan hij bijzonder veel medewerking ondervindt. Hij voelt zich volledig inwoner van deze gemeente en wil graag met bevrijdingsdag, 5 mei 1964, een openluchtnummer als attractie voor de bewoners van Soest en Soester berg brengen. Het wordt een spectaculair nummer waarvoor iedere circustent te klein is. Spreekstalmeester Willy Klijs deelde mee dat Boltini als enig circus in ons land voorstellingen zal geven omdat directeu ren van buitenlandse circussen niets voor ons land voelen. Hier moeten ze omzet- en vermakelijkheidsbelasting betalen en 2- en 3-delig. Een bijzonder mooie collectie 47.50 - 89.50 - 110.— Van Weedestraat 80 Soestdijk in vele andere landen van Europa niet. Er wordt hard gewerkt in het winterver blijf. Niet alleen aan de komende tour nee, maar ook aan de circusruimte die overgenomen werd van circus De Jonge in België. Dat wordt het vaste circus van El Paradiso. Niet voor gewone voorstel lingen, maar voor het oefenen van de nummers, waarbij publiek toegelaten zal worden en voor kindercircussen, waar van er 15 in ons land zijn. Als alles klaar is dan zal het grand gala des artistes onder leiding van Fred Oster in deze circusruimte gehouden worden. De galapremière vindt plaats op 1 april te Den Haag. Daar staat het circus een kleine drie weken op het Malieveld, daarna op het Heeswijkplein en ten slotte in de Hengelolaan. Tientallen plaatsen zullen bezocht wor den voordat circus Boltini tegen het einde van juni in Groningen arriveert. Daar traden de artisten vorig jaar on der meer op ter gelegenheid van een ju bileum dat het stads- en academisch ziekenhuis vierde. Onder de aanwezigen bevonden zich vele patiënten op bran cards. Blijkbaar is de Groningers dit ge beuren zo goed bevallen dat het jubi leumfeest van de universiteit ten dele in circus Boltini gevierd zal worden Hoogleraren zullen optreden als spreek- stalmeesters, studenten zullen al het werk doen dat anders door personeel van circus Boltini gedaan wordt en de paarden van het circus zullen een ere haag vormen als aan H.M. de Koningin het eredoctoraat van de Groningse uni versiteit verleend wordt. In augustus, september en oktober is België aan de beurt en Israël, waarvan sprake was, komt helemaal niet aan de beurt omdat de impressario niet genegen was de benodigde waarborgsommen te storten. Voor het programma van deze zomer is o.m. de Franse dompteuse Marffa la Corse geëngageerd. Zij treedt met acht Tibetaanse tijgers op. Tijdens het afbre ken van de kooi zal mademoiselle Ketty haar luchtacrobatiek brengen. De jong ste dochter van het echtpaar Boltini, Antoinette, zal haar paard en pony in een hartveroverend nummer laten op treden en een bijzondere attractie wordt het optreden van de acht dwergen van de Spaanse groep de Eduardini, die bij het circus Ringling Barnum Bailey gewerkt hebben. Uit Marokko komt acrobaat-jongleur Abdullah ben Liazeed met zijn zoon en The Pyramids brengen hun vermaarde Icarische spelen, terwijl Chimpansees zullen laten zien wat ze kunnen. Zij treden op onder leiding van Pilade Christiani, die in Lissabon ge contracteerd werd. De Twins Barley brengen een gewaagd luchtnummer met een vuur uitbrakende raket en het echt paar Paulton zal optreden met hun klei- VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 20 MAART 1964. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak 't heul gin gek plan vind van die hoofdonder- wiezer om de deeres en jonges van de hoogste klas van zien school us met te ne me naor 'n raodsver- gaoj ering. Hoope minse komme daor van zien leevesdaoge nie en da deug netuurlek heul nie, waant die frommesse en manne van de raod die zitte daor veur ongs en veur nie veul sente. As daor heul gin mense zaote dan kwaome d'r geen weege en dan wier de Eng nie vollebouwd en gao zo maor deur. De zeun van Gart was ter ok bie, maor noeng mojje heul nie denke dat kleine Gart zee, hao zo fing, die raodsvergao- j ering, waant die zee gif ming Swieber- tje maor, daor hek meer an as an die frommesse en die manne die je temet niet verstaon ken. Wijje geleuve dak blie was dattie dat zee, want as ikke wel us bie 'n ver- gaoj ering van de raod kom, dan zit ikke mit allebei ming haande an ming oore, waant d'r binne heul wat raodsleeje bie die ikke ok nie verstaon kon. Ak dan tuus kwam en ikke zee dat teuge Kneliao dan zee die altied maor dak 'n ouwe kérel ont worre was mit slecht heure en slecht zien. Jao, amme klompe. Die kleine Gart die ken zo goed heure, heul meraokel. Die ken strakkies heure dat 't gras op- komp ast nie zo meraokels koud meer is. Maor die manne in de raod ken die nie heure omdattie zo zachies praote dajje denk datter zieke int raodhuus binne. Messchien wille de raodsleeje daoran den ke as zullie wat zeige en ak dan 'n vollegende keer gao luustere dan zak jullie us vertelle of alles goed gaot goed gaot int gemeentehuus. -.<V i Grote keus in alle genres, klassiek vindt u in f onze rijkvoorziene f Luister in onze 1 1 moderne discobar, kies de plaat naar uw hart. en modern, jazz en chansons. grammofoonplaten-afdeling u heeft er uw draal ne maar goed gedresseerde hondjes. Leon de Rousseau komt uit Zwitserland om vanuit de nok van het circus zijn dodensprong te maken en vijf muzikale clowns werden in Madrid geëngageerd. In München werd een contract gesloten met The Diamonds koningen der lucht en uit Marokko komen springers en pyramidebouwers, die twee jaar in Black - pool werkten en te zien waren in een televisieprogramma rond het Billy Smart- circus. De vrijheidspaarden zullen worden gepre senteerd door Valeska Wilke, dochter van de overleden circusdirecteur W. Wilke. Ilonka Karoly zal hogeschool rij den Tenslotte zal Josette Boltini een gedurfd antipodenummer brengen. Fritz Seuren van het Wiener Eisrevue-orkest zal het circusorkest van Boltini leiden. Dit orkest is door hem zelf samengesteld. Van l april tot en met 31 oktober zal circus Boltini op tournee zijn en dan worden de winterkwartieren aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg weer betrokken en voorbereidingen getroffen voor de tournee van 1965. De bazar van de U.V.V., welke vorige week in gebouw Credo gehouden is, on dervond zoveel belangstelling dat men reeds kon spreken van een bijzonder geslaagde bazar voordat het juiste be drag van de netto-opbrengst bekend was. De bazar leverde het kapitale bedrag van 2308,88 op ten bate van de U.V.V.- kas en daarmee ten bate van het werk voor Soester bejaarden. Er heeft een commandowisseling plaats gehad in het Anna Paulownahuis, want mevr. Pausma heeft haar taak als leid ster van de Stichting voor Huishoudelij ke- en Gezinsvoorlichting overgedragen aan mej. M. van Waardenburg, die iedere morgen, behalve op zaterdag, van 10-12 uur spreekuur heeft en ter beschikking staat van alle Soester huisvrouwen die zich willen laten inschrijven voor een cursus of problemen op huishoudelijk gebied hebben. De winter loopt ten einde en daarmee eindigen enige cursussen, maar thans kan men zich nog opgeven voor de cur sus Cesar-bewegingsleer, naaien en uiter lijke verzorging. Na de pasen wordt met nieuwe cursussen begonnen en adver tenties zullen hiervan de bijzonderheden geven. Op 24 maart is er in het Anna Pau lownahuis een demonstratie, die mej. Van Waardenburg verzorgen zal. Er wordt aandacht geschonken aan het klaarmaken van een paaspudding en paashapjes. Het ligt in de bedoeling voor taan eenmaal per maand zo'n demonstra tie te geven en zo mogelijk op een vaste dag, zodat belangstellenden gemakkelijk onthouden kunnen wanneer ze terecht kunnen. Voorheen lag het werk van de Stichting gedurende enige maanden nagenoeg stil, maar sinds het Anna Paulownahuis ter beschikking staat en er een leidster is gaat het 365 dagen min de weekends, en dit jaar zelfs 366 dagen, door ten be hoeve van de Soester huisvrouwen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5