ARTIF0RT PASTOE MEUBELEN TON BEUKEN SOESTERBERG MET RAAD EN DAAD. Si ~Yv Officiële mededelingen. Voe tbalprogramma. J. HOPPENBROUWERS Vijfenvijftig jaar Insingerschool. Opstellingen. Geen spreekuur. Jubilerende N.V.V.-leden gehuldigd. BUREN SWISS A HORLOGERIE VAN WIEREN Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Ernstig gewond door val. nqinn Evangelisatiesamenkomst. Vrouwengroep V.V.D. Instuif R.K. Jong Soest. Korfbalprogramma. Korfbalsucees. Bioscoopprogramma. Ruitersuccessen. B.D.C. handbal in tournooi. Succes met hondendressuur. Modelvliegtuigsport. Ned. Chr. Vrouwenbond. Opstelling van V.V.Z. A.G.A.V.S. nam deel aan Nationale Jeugd-manifestatie. Medische dienst. Zaterdagvoetbal. Zeepost. Zondag: Always Forward 1-S.E.C. 1 2.30 uur. S.E.C. 2-Vriendenschaar 2 12 uur. Amersfoortse Boys-B.D.C. 1 2.30 uur. B.D.C. 2-E.M.M. 2 2.30 uur K.V.V.A. 3-BD.C 4 12 uur S.E.C. 4-Amersfoortse Boys 3 12 uur. Amersfoortse Boys 4-B.D.C. 5 2.30 uur. Quick 6-B.D.C. 7 2.30 uur. B.D.C. 6-H V.C. 5 12 uur Zaterdag: Lage Vuursche-Hees 1, 4 uur Karboys-V.V.Z. 1 4 uur. Hees 2-Jonathan 3 4 uur V.V.Z. 3-Terschuurse Boys 3 4 uur. Hees 3-SOVA 2 2.15 uur. Sterrenwijk A-S.E.C. A 4 uur. Spakenburg A-B D.C. A 4.15 uur. (terrein B.D.C.) Spakenburg C-B.D.C. C 4.15 uur. (terrein B.D.C.) S.E.C. D-Hamersveld A 4.15 uur. Quick a-S.E.C. a 3 uur. K.V.V.A. a-B.D.C. a 4.15 uur. B.D.C c-Hamersveld a 3 uur. B.D.C. f-K.V.V.A. d 3 uur Pupillen: B.D.C. 1-A.P.W.C. 1 1.45 uur. S.E.C. 1-Quiek 1 1.45 uur. H.V.C. 3-S.E.C. 2 1.45 uur. K.V.V.A. 3-B.D.C. 3 1.45 uur. B.D.C. 4-K.V.V.A. 4 1.45 uur. Gedistingeerde herenpullover Heerlijk warme pullover, zuiver wol. Onze pullovers vallen op door de goede pasvorm en de_fraaie kleuren. <^2 j Van Weedestraat 80 Soestdijk De Insingerschool lag vroeger aan de Schoolstraat maar nu aan de Insinger- straat en met deze naamgeving heeft het gemeentebestuur enige Jaren geleden de nagedachtenis geëerd van de man die de stoot gaf tot het stichten van de In singerschool in april 1909, nu 55 jaar geleden. In Hees wenste men allang een christe lijke school maar de financiën ontbra ken. Er werd een collecte gehouden die 1500,opbracht. Daaronder was een flinke gift van burgemeester Lothen van Doelen Grothe. Van de heer A. H. Insin- ger ontving het actiecomité een hectare grond om de school op te bouwen en kort daarop uit het legaat van een fami lielid van de heer Insmger, die in Parijs gestorven was, 17.700,en met dit geld kon gebouwd worden. De heer D. Wouters was 14 jaar hoofd van de school en de heer W. Frederiks was zijn opvolger. Het derde hoofd was de heer H. J. de Boer, die het contact met de familie Insinger herstelde. Mevr. Insinger, die enige jaren geleden in Hil versum met een auto verongelukte, schonk de school op de dag waarop voor het eerst van de Insingerschool sprake was een projectie-apparaat dat enige tijd later gestolen werd en nooit opgespoord is. Mevr. Vink-Insinger, echt genote van professor Vink te Leiden stel de een Insingerprijs in. Dit is een pols horloge, dat eens per jaar aan een leer ling van de hoogste klas uitgereikt wordt. Bij de beoordeling wie de prijs krijgt wordt niet in de eerste plaats op de rapportcijfers gelet, maar ook op karaktereigenschappen, hulpvaardigheid, beleefdheid en andere deugden. Er zijn wel eens 200 kinderen op de In singerschool geweest, maar de Da Cos- taschool, de Groen van Prinstererschool en de De Savornin Lohmanschool zijn concurrenten die leerlingen weggetrok ken hebben. Vijf jaar geleden werd op grootse wijze het vijftigjarig bestaan gevierd, maar een vijfenvijftigjarig bestaan is geen echt jubileum, zodat een nieuwe viering nog wel even op zich zal laten wachten Misschien is het zestigjarig bestaan in 1969 daartoe aanleiding. S.E.C. speelt zondag in Hoorn tegen Always Forward in de volgende opstel ling: doel Van Limburg; achter De Rooij en Van de Beek; midden Van Breukelen, Ruttenberg en Burgman, voor De Bruin, Aalberts, Hanasbei, Duijst en Verhoeve. B.D.C. speelt de uitwedstrijd tegen Amersfoortse Boys in de volgende op stelling: doel Kok; achter C. Hilhorst en Van Fulpen; midden Th. Wigtman, Roest en Voet. voor Gros, M. v. d. Lugt, v. d. Hengel, Westerveld en B. Wigtman. Hees speelt morgen een uitwedstrijd te gen Lage Vuursche en komt met het vol gende elftal uit: doel Muis; achter Jekel en C de Jong; midden Budding, Geij- tenbeek en Kok: voor Budding, Mast, Hop, H de Bree en G de Bree Weth. W. G. van Zadelhoff is verhinderd maandag a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Tijdens een feestavond van de Soester Bestuurdersbond, welke gisteravond in een eivolle zaal van gebouw De Rank ge houden werd, zijn de heren A. J. Witte en C. Besselsen door penningmeester Wijk- stra van het hoofdbestuur van het N.V.V. gehuldigd omdat ze respectievelijk 40 en 25 jaar lid van het N.V.V. zijn. Na de huldiging werd de revue „Het is Carnaval" gebracht en dat gebeurde op uitstekende wijze. Dat is niet onbegrij pelijk als men weet dat Joop Doderer, ons aller Swiebertje, het doldwaze mid delpunt van deze revue was. Hij trad niet op als de sympathieke landloper, vriend van Saartje, bromsnor en de bur gemeester, maar gewoon als Joop Dode rer, en dat was al voldoende om voor heel veel vrolijkheid te zorgen. Hij werd uitstekend geassisteerd door Carla Lahn- stein, die onder meer met haar spre kende poppen en zingende hond op trad. Sacha Denisant, die zong, evenals Wim Scholte, Eddie Schuyer, vaardig goochelaar. De Albanos, met akrobatiek, Jacqueline in sketches en als gooche laarsassistente en Leslie Davis aan de piano. Na een kort openingswoord door de heer A. Brand, die namens de Bestuurders- bond in het bijzonder de hoofdbestuur der en de beide jubilarissen verwelkomde, sprak de heer Wijkstra. Hij wenste Soest geluk met het feit dat het N.V.V. hier van 370 op 520 leden kwam. Dat vond binnen een jaar plaats en de heer Wijk stra zag hierin het bewijs dat de vak beweging zichzelf niet overleefd heeft, zoals onlangs beweerd werd. Hij bracht dank aan de Soester bestuursleden en kaderleden dit tot deze opmerkelijke prestatie gekomen waren, vroeg belang stelling voor de eigen bank van het N.V.V. en wekte op tot het maken van propaganda. De heer A. J. Witte ontving de gouden speld van het N.V.V, een oorkonde en een geschenk, omdat hij 40 jaar lid van het N.V.V. is. Hij werkte 41 jaar bij de Spoorwegen, vanaf 1937 tot zijn pensio nering in Soest. De heer C. Besselsen kreeg de zilveren speld omdat hij 25 jaar lid is Aanvankelijk was hij bij de Bouwbond, later bij de C.B.F.T.T. en thans bij de A.B.V.A. Hij maakt deel uit van het afdelingsbestuur Soest. De dames Witte en Besselsen kregen bloemen, waarna de heer Wijkstra beide jubilarissen dankte voor de trouw aan de vakbeweging die ze getoond hadden. Goede teksten van Annie M. G. Schmidt en René van Vooreri, doorspekt met kos telijke improvisaties van Joop Doderer en het enthousiasme van alle medewerk sters en medewerkers maakten van de revue een groot succes. Een hoogtepunt voor de pauze was het kostelijke verhaal van Doderer over de grove fouten die bij kinderbehandeling en kinderopvoe ding begaan worden, terwijl Carla met haar zingende poppen en hond, die zelfs niet voor imitaties van Johnny Jordaan en Mariene Dietrich terugdeinsden, voor een groot deel tot het slagen van deze avond bijdroeg. Na de pauze onder meer de dolle belevenissen van Joop Doderer in het nieuwe hotel - natuurlijk in Soest - waar hij als gast zijn intrek nam. Het was een ouderwets-gezellige avond met een programma dat de gebruikelijke televisie-ontspanning met lengten sloeg. Voor haarj" een juweel van een horloge Verlang het beste, wan neer U een horloge kiest. Een BUREN horloge uit Zwitserland 1 Van Weedestraat 40 Tel. 4361 De afdeling Soest-Soesterberg van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie houdt op dinsdag 14 april een vergade ring in het Oranje Hotel. Er is onder meer bestuursverkiezing omdat de heren J. A. Detmer en Ir. J. G. F. Gijzen af treden en met herkiesbaar zijn. Het be stuur stel voor de heren P. Graaf en A. van der Meer te benoemen. De beschrijvingsbrief van de algemene partijvergadering welke op 17 en 18 april gehouden wordt, zal besproken wor den en er worden afgevaardigden naar deze vergadering benoemd. De heer G. v. d. B., die werkzaam is bij de P T T. als monteur, viel op de Akker- weg tijdens werkzaamheden van een ladder. Hij kwam op zijn hoofd tereent en kreeg een schedelbasisfractuur. Dok ter Schutte verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer eerst naar Zon negloren en vervolgens naar het Stads en Akademisch ziekenhuis te Utrecht gebracht is. EN V. Soesterbergsestraat 51A t.o. busstation. Woensdagavond spreekt in gebouw Pr. Bernhardlaan 2 ds D. W. Veldkamp, predikant der Vrije Evangelische Ge meente te Hilversum, over het onder werp „De nieuwe hemel en de nieuwe aarde". Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. Voor de Vrouwengroep van de Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie, afdeling Soest-Soesterberg, spreekt mevr. M. Rijp- stra-Verbeek, journaliste, op dinsdag 7 april in het Oranje Hotel over het on derwerp „Europese Burgerzin". Het „Confetti" combo zal de dansmuziek verzorgen tijdens het lentebal dat zon dagavond door de leden van de Instuif R.K. Jong Soest gehouden zal worden. Dit ensemble was ook aanwezig bij het succesvolle prinsenbal dat twee maan den geleden gehouden werd en voor een groot deel was dit succes te danken aan het spel van deze combo. Teams van de korfbalvereniging De Me teoren spelen zaterdag en zondag de volgende wedstrijden: Zaterdag: Spirit 2-Meteoren 2. 4 uur. S.K.F. c-Meteoren b, 2.45 uur. S.K.F. a-Meteoren a,-4 uur. Zondag: Welgelegen 3-Meteoren 1, 2 uur. Meteoren 1 ijuniore^i-Tovers 2. 2 uur. Vijf teams van de korfbalvereniging De Meteoren hebben met pasen deelgenomen aan wedstrijden in Amersfoort. Het twee de team behaalde de eerste prijs na het behalen van overwinningen op Welgele gen 2 (2-0), Meeuwen 1 (3-0) en een '0-1 nederlaag tegen Amersfoort 3. Het eerste team verloor met 1-2 van K.V.O. 1 en met 0-1 van Amersfoort 2. Van Vitesse 1 werd met 2-1 gewonnen. De juniores hadden weinig geluk, want zij verloren alle wedstrijden. Van K.V.O. 1 met 0-2, van Tovers 1 met 0-2, van B.K.C. 1 met 0-5 en van Soesterkwar- tier eveneens met 0-5. De A-aspiranten verloren met 0-1 van Amersfoort A, wonnen met 2-0 van Vo gel A, verloren met 0-1 van Tovers A en speelden met 1-1 gelijk tegen Meeuwen A. De aspiranten B speelden drie wedstrij den die zij verloren. Tegen Amersfoort B werd het 0-4, tegen K.V.O. A 0-7 en te gen Soesterkwartier A 0-3. Van maandag tot en met donderdag blijft de film „Alleman" in het City-thea- ter draaien. Van heden tot en met zon dag, uitgezonderd zondagmiddag, kan men de griezelfilm „Ontwakende driften" zien. Het is een opwindend verhaal van acht revuegirls en hun manager Gary die gespaard blijven hij een vliegramp en op een eiland terecht komen. Het lijkt onbewoond, maar zij vinden het lijk van een man die gewurgd is, dus er moet een mordenaar aanwezig zijn. Gary gaat de jungle in om hem op te sporen. Hij wordt overvallen door een reusach tige spin krijgt een beet en wordt een monster in mensengedaante. Hij zwerft door het oerwoud, wordt gezocht door de meisjes en de eerste slachtoffers val len onder de revuegirls. Er landen twee jonge mannen die de assistent waren van de man die de meis jes vermoord aantroffen en de stemming wordt wat beter, want er is nu tenminste contact met de buitenwereld. De meis jes vieren feest met Joe en Robby, maar de volgende dag is er van de fees telijke stemming niet veel overgebleven, want nu is Robby het slachtoffer ge- korden van een onbekende wurger. Op nieuw wordt een meisje gedood, maar dan is het uit met monster Gary, die door de spin gebeten was, want hij wordt het moeras ingedreven en sterft daar. „Vlammen over de prairie" heet de film die zondagmiddag draait. Gene Autry vervult de hoofdrol m dit verhaal van ranchers, die strijden tegen een giftig onkruid dat de weidevelden onbruikbaar maakt. Een rancher verzet zich tegen vernietiging van het onkruid door che micaliën én hij is bereid met Autry een revolvergevecht te beginnen als hij een voet op zijn grondgebied zet om de strijd tegen het onkruid te beginnen. Autry krijgt hulp van de dochter van de rancher en listig laat hij de chemicaliën per vliegtuig verspreiden. Jeugdige amazones en ruiters hebben 'met paarden van de stal Wilten succes 'gehad tijdens wedstrijden in Bussum en Zeist. De Gooise Jachtvereniging te Bus sum organiseerde wedstrijden, waaraan onder anderen door de bekende amazones Mady Koster en Jos Ernst deelgenomen werd. Bij de dressuurwedstrijden werd Jan Willem Wilten op Fiola eerste en Harry Hartman op Fischerin derde. Bij het springconcours A werd Ada Geertse- ma op Paris eerste en Harry Hartman op Schwadronneur vierde. Het spring concours B werd door Harry Hartman na barrage gewonnen op Fischerin. Jan Wil lem Wilten werd op Fiola derde, Ada Geertsema op Paris vierde en op Jungle Landing zevende. Het jachtspringcon- cours werd gewonnen door Jan Willem Wilten op Fiola en met Master werd hij derde. Ada Geertsema werd op Jungle Landing zesde en Harry Hartman op Fischerin zevende. Bij de dressuurwedstrijd van de Stichtse Rij- en Jachtvereniging welke te Zeist gehouden werd, behaalde Paul Wilten op Atoom Ajax de derde prijs bij de dres suurwedstrijd en hij werd eerste bij het springen. Vier teams van de handbalvereniging B.D.C. hebben deelgenomen aan het tour nooi van de vereniging IJmond in Vel- zen. Het was de bedoeling dat vijf teams zouden deelnemen maar het was niet mogelijk een damesteam op de been te brengen. De successen waren niet enorm, want de dames-juniores werden in de poule van vier teams, waarin zij speelden derde, de dames-aspiranten eveneens, de heren- juniores werden vierde en de jongens ook. De dames-juniores wonnen met 5-2 van het Haarlemse H.B.C., ze verloren met 1-5 van Samen Eén uit Hoofddorp en ze speelden met 2-2 gelijk tegen de Zandvoortmeeuwen. De dames-aspiranten speelden met 3-3 gelijk tegen Victory, ze verloren met 0-2 van de Zandvoortmeeuwen en met 0-1 van Unitas uit Amsterdam. De heren- juniores speelden met 3-3 gelijk tegen Laren, ze verloren met 4-10 van Con- cordia en speelden met 3-3 gelijk tegen IJmond. De jongens verloren met 0-3 van Unitas en met 0-5 van Concordia, terwijl ze met 1-1 gelijk speelden tegen IJmond. De heer M. Kok, leider van de Politie- hondendressuurvereniging De Bewaker heeft in Utrecht succes gehad bij de wedstrijden die door de plaatselijke af deling van de Koninklijke Nederlandse Politiehondenvereniging gehouden wer den. Met minimum verschil ten opzichte van nummer 1 werd zijn jonge bouvier Jan tweede. De eerste wedstrijd modelvliegtuigsport in 1964, welke te Assen werd gevlogen, is voor onze plaatsgenoot de heer Ab- bring, die vooorzitter is van de lucht vaartclub Amersfoort-Soest, bijzonder succesvol verlopen In de klasse A-l zweef legde hij definitief beslag op de wisselbeker door deze voor de derde achtereenvolgende maal te winnen, ter wijl in de klasse A-2 zweef een tweede en in de klasse werpmodellen een derde prijs werd behaald. Op woensdag 8 april zal mr B. ter Lin den uit Zetten voor de leden van de af deling Soest-Zuid der N.C.V.B. in gebouw Eltheto spreken over het onderwerp „Ka rakterkunde". Op 25 juni zuilen de leden van de af deling een reis naar de Veluwe en Twen te maken. Onder meer worden Markelo en Enschede bezocht. In Enschede zal de synagoge bezichtigd worden. In Bussum wordt morgen door V.V.Z. tegen Karboys gespeeld. Het zal geen gemakkelijke wedstrijd worden, want Karboys heeft in de thuiswedstrijd la ten zien dat zij tot een heet behoorlijke partij voetbal in staat is. De opstelling van V.V.Z. luidt: doel Van Kooij; achter Van Kooij en Pouw, mid den Kok, Van Grol en Huigen: voor Demmers, Schaap, Van Kooij, v. d. Bo- venkamp en Floor. Op 2e Paasdag nam A.G A.V.S. deel aan de Nationale Jeugd turn wedstrijden te 's Hertogenbosch. De afd. aspiranten-heren behaalde bij deze wedstrijden de zesde plaats, terwijl de meisjes-groep eindigde op de zeven tiende plaats. Er deden 33 turngroepen mee, dus voor A G.A.V.S. geen slecht resultaat, temeer daar A.G.A.V.S. voor de eerste maal aan Nationale wedstrijden deelnam. Op zaterdag 4 april zal de drumband van A.G.A.V S. deelnemen aan 't Jeugd drumband-concours in Den Bosch. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alex- anderweg 82 Huis ter Heide, tel. 03404- 31574, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. J. R Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. In Amerongen heeft Soesterberg met 6-2 verloren van het sterkere D.W.S.A. Na tien minuten werd de score geopend door D W.S.A. (1-0), maar daarna maak te rechtsbuiten Esmeijer uit een penalty voor Soesterberg gelijk (1-1). In de volgende minuten kwam de Soes- terberg-verdediging onder druk te staan, met het gevolg dat de rust aanbrak met 3-1 voor de gastheren. Na de rust stuitte Soesterberg op de hechte verdediging, maar liet zelf het doel nog tweemaal passeren (5-1). Het was weer Esmeijer die uit een goe de combinatie Soesterberg aan het twee de doelpunt hielp (5-2). Het einde kwam met een 6-2 overwinning voor D W.S.A Een nuttig en tegelijk charmant cadeau. Een fijn uurwerk in een lederen etui Van Weedestr. 40 - Tel. 4361 WEGENVERKEERSREGLEMENT. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid van het Wegenverkeersreglement; maken bekend, dat door hun college is besloten om a. als voorrangskruising aan te wijzen het kruispunt Molenstraat-Soester Eng- weg-Molenweg, waarbij aan het verkeer op de Molenstraat voorrang wordt ver leend; b. de Hartmanlaan gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtui gen, zulks in één richting en wel in die van de Van Lenneplaan naar de Birk- straat; c. het gedeelte van de Aagje Dekenlaan, gelegen, tussen de Staringlaan en de Hartmanlaan gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen, zulks in één richting en wel in die van de Hartmanlaan naar de Staringlaan. Van deze besluiten staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin gericht doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer pro vincie, die een bewijs van ontvangst af geeft. Deze besluiten zijn in afschrift toegezon den aan de desbetreffende hoofdingeni eur-directeur van de rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobielclub, de Koninklijke Ned. Motorrij dersverem- ging en aan gedeputeerde staten dezer provincie. Soest, 3 april 1964. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Ker- kedijk", 8 april. Argentinië: ms „Louis Lumière", 7 april Australië: ms „Blumenthal", 6 april. Brazilië: ms „Talisman", 8 april en ms „Louis Lumière", 7 april. Canada; ms „Harpefjell", 8 april. Chili: ms „Buntenstein" 8 april. Indonesië: ms „Darmstadt", 9 april. Ned. Antillen: ss „Baarn". 7 april. Nieuw-Zeeland: ms „Mam Lloyd", 5 april Suriname: ms „Oranjestad", 7 april. Z.-Afrika (Rep.) en Z-W-Afrika: ms „Oranjefontein", 8 april. Inlichtingen betreffende de verzendings- data van postpakketten geven de post kantoren. EIGENDOMSRECHT. Hoe krijg ik mijn eigendommen uit een huis waarvan de eigenaar ze niet verkiest af te geven omdat hij beweert dat ik ze hem gege ven heb. Antwoord: U kunt hiervoor het beste een aanklacht hij de politie indienen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2