GRATIS top form Weekend-aanbiedingen HEI HAMHUIS [M 6645,- Of/Si midaei man Bent U geboren tussen 21 maart en 20 april jie&te- Officiële mededelingen. Gezocht droge opslagruim ten van 500 tot 2000 m2, kleermaker pompier flinke interne hulp Een nieuwe lente De Rammen zijn vechters en doorzetters. de fraaie meubelcatalogus met honderden exclu sieve, meubel suggesties! U krijgt hem gratis. Bel of schrijf de officiële Top-Form meubel Adviseur: Bioscoopprogramma. V.V.D. vergaderde. Onrustige Zenuwen? Trouwe bakker. Evangelisatiesamenkomst. Openbare Nutsbibliotheek Soest-Zuid. Hockeyprogramma. OVERHEMD s 10.75 PLAID 21.90 SOESTERBERGSCHESTR. 51 "SOEST Autorijschool N.V. Autobedrijf J. van Kooy aan verliarde weg. De astrologie is voor velen een omstre den wetenschap. Natuurlijk mag ieder een er over denken zoals hij of zij wil. Voor een grote groep mensen echter heeft de astrologie grote waarde, het zij als richtlijn voor toekomstig handelen, het zij als steun bij de beschouwing van het karakter van zichzelf en anderen. Het is die karakterbeschouwing waar we het deze keer eens over willen hebben. We nemen hiertoe de mensen onder de loep dit geboren werden tussen 21 maart en 20 april en die staan onder het teken „Aries" (Ram) van de dierenriem. Zij, die in deze periode werden geboren, verkeren in gezelschap van een opvallend aantal groten der aarde, die beroemd of belucht waren of zijn. Hieronder geven we een greep uit de grote collectie en we noemen b.v. 22 maart Lenin, de grondlegger van de sowjet-unie 22 maart Hans Grimm, een van de twee gebroeders Grimm die de beroemde sprookjes schreven 24 maart onze nationale zeeheld Michiel Adriaanszoon de Ruyter 25 maart de dirigent Arturo Toscanini 28 maart de Nederlandse dirigent Wil lem Mengelberg 29 maart de Hongaarse kardinaal Jozef Mindszenty 29 maart de indertijd gelikwideerde chef van de geheime sowjet politie Beria 30 maart de schilder Vincent van Gogh 2 april Karei de Grote 2 april de Deense sprookjesschrijver Hans Christiaan Andersen 4 april de dirigent Pierre Monteux 5 april de dirigent Herbert von Karajan 8 april Don Hugo Carlos, verloofde van prinses Irene 10 april Willem de Rijke, vader van Willem van Oranje 10 april Hugo de Groot, in zijn tijd de grootste jurist ter wereld 13 april prof. mr. P. S. Gerbrandy, Ned. minister-president tijdens de tweede we reldoorlog 13 april Catharina de Medici, de be ruchte vrouw achter de schermen van de Bloedbruiloft 14 april prof. dr. A. J. Toynbee, de En gelse socioloog 15 april de schilder en beeldhouwer Leo- nardo da Vinei 16 april Charley Chaplin, de grote komiek 17 april Nikita Chroesjtsjow, premier van de sowjet-unie 18 april koningin-moeder Frederika van Griekenland 19 april prins Hendrik van Mecklenburg- Schwerin, vader van koningin Juliana 20 april de beruchte Adolf Hitier. Plus en min. Zoals bij de karakters van alle tekens hebben we ook hier te maken met per sonen, die beslist bepaalde karaktertrek ken, behorend bij het teken waaronder zij werden geboren, gemeen hebben. Men kent echter zogenaamde positieve en ne gatieve karakters, waardoor vooral bij 't teken van de Aries grote uitersten kun nen ontstaan. De als Ram geborenen vertonen bepaal de karaktereigenschappen waarvan we er hier een aantal zullen noemen. Zij zijn sterk individualistisch. Dat wil zeg gen, zij gaan graag hun eigen weg en ondervinden elke bemoeiing van ande ren als een niet te aanvaarden hinder. Zij zijn energiek en taai vasthoudend, weten meestal niet van wijken en houden zich zeer sterk aan hun eigen inzichten. Zij nemen kennis van wat anderen me nen, doch hun mening is bijzonder moei lijk te veranderen. Het gevolg hiervan kan zijn, dat zij niet of zeer moeilijk bereid zijn ongelijk te bekennen. Zij zijn over het algemeen niet te lei den, aangezien ze graag zelf leiding ge ven, of alleen werken zonder de hmder van anderen. Door dit geestelijke isole ment waarin zij zich plaatsen, zijn velen niet in staat zich te verdiepen in proble men of de geesteüjke structuur van an deren. Zij stellen hun persoonlijke vrij heid op hoge prijs. Uitersten. Veel personen die in dit tijdvak gebo ren werden, beschikken over een sterk overtuigend redenaarstalent. Zij zijn wat men populair zou noemen „goed van de tongriem gesneden" en schromen de strijd niet. In een debat zijn het over het algemeen moeilijke tegenstanders. In zaken zijn het echte vechters en taaie doorzetters, die niet van opgeven weten en principieel de volle konsekwenties aanvaarden van hun eenmaal ingenomen standpunt. Wanneer wij deze globale en vrij alge mene karakterbeschrijving van deze bo relingen bekijken, dan zien we inderdaad, dat hier heel gemakkelijk uitersten kun nen ontstaan, want de Aries-mens die zich een bepaald doel voor ogen heeft gesteld, is een niet te onderschatten per soon. Temeer daarhij of zij geneigd is, zoals boven beschreven, de volle konse kwenties te aanvaarden en tot het ui terste te gaan. Want dat betekent dat deze mensen tot het bittere einde vol houden en niet van wijken of capitule ren weten. Zetten zij zich in voor een wat men pleegt te noemen „goede" zaak, dan zijn zij geboren omberoemd te wordx. isHet zij geboren om beroemd te worden. Is het voor een wat men algemeen ge schouwd een „slechte" zaak, dan worden zij berucht. De leiding. In beide gevallen zal de Aries, voor zo ver hij niet geheel alleen werkt, als leider niet gemakkelijk zijn. Hij of zij eist van zijn of haar medewerkers mees tal een onvoorwaardelijke volgzaamheid en een stipte uitvoering van gegeven op drachten, duldt geen tegenspraak en zal elk verzet trachten in de kiem te smo ren. Een en ander is uiteraard afhanke lijk van de positie die de Ram inneemt. Als ondergeschikte hebben deze mensen het vooral in het begin dikwijls erg moeilijk, zich aan te passen. Zij kunnen echter uitstekende medewerkers zijn, wanneer zij als chef iemand treffen met tactvolle leiderskwaliteiten, waarin zij duidelijk hun meester zien. Toch zal ook de ondergeschikte Ram altijd trachten een zo groot mogelijke zelfstandigheid op zijn of haar bescheiden terrein te vero veren en chefs doen er dan ook goed aan hen hierin tegemoet te komen. Over het algemeen heeft degene die onder het teken Aries is geboren, ook een grote belangstelling voor de kunst. Onder hen vinden we daarom ook vele grote kunstenaars. Hun karakter brengt mee, dat zij het zich niet gemakkelijk maken. Er zijn voldoende voorbeelden, dat zij die op het gebied van kunst niet uitgesproken talentvol waren, zich toch tot een goed niveau wisten op te wer ken, door hun soms bijna ongelooflijke wilskracht, waarbij zij zichzelf in het ge heel niet spaarden. In het huwelijk zijn de Rammen soms moeilijk. Doch wanneer hij een partner treft die tactvol, inschikkelijk of volg zaam is, dan kan er een geslaagd huwe lijk ontstaan. Treft de Ram echter een partner die zelf een sterke persoonlijk heid is, dan is er soms heel moeilijk een basis voor een geslaagd huwelijk te vinden. Dan ontstaat er spoedig een strijd, die zeker van de kant van de Aries tot het bittere einde zal worden uitge vochten. Interieurverzorging Kerkstraat 26 - Hilversum Telefoon 16255 Nassaulaan 23 - Bussum Telefoon 13255 Officieel Top-Form Adviseur 1 Van heden tot en met zondag kan men zich terugwanen in zijn jeugd, al lezend in de boeken van Karl May, want in het City-theater draait de film „De schat in het zilvermeer", gemaakt naar het be kende boek van deze schrijver. Zondagmiddag „Leven in de brouwerij" met George Formby in de hoofdrol. Form- bij, die enige jaren geleden gestorven is, werkt bij een courant, maar het is zijn liefste wens detective te worden. Met een vriend tracht hij een bende valsemunters te ontmaskeren. Ze krijgen winst bij paarderennen in vals geld uitbetaald, George wordt gedwongen aan een wors telwedstrijd deel te nemen, ze arreste ren een verdachte die de chef van Scotland Yard blijkt te zijn, dus het is allemaal even dwaas zoals dat bij een Formby film hoort. Natuurlijk wordt hij de held van de dag als de man die de valsemunters achter de trahes helpt Van maandag tot en met woensdag „Crime Passional", een franse film met Bernard Blier. Hij is een eerzaam apothe ker die niet eerzaam meer is als hij een meisje gewurgd heeft. Niet hij maar een vriend van dat meisje wordt verdacht. De schuldige apotheker is lid van de jury die de verdachte vonnissen moet. Hij weet zijn medejuryleden zo te beinvloe- den dat de verdachte vrijgesproken wordt. Voor nagenoeg iedereen blijft hij echter de dader en hij wil zelfmoord ple gen. De apotheker tracht hem hiervan te weerhouden, maar bij de worsteling om hem de revolver te ontnemen wordt de jongeman gedood. Dan bekent de apotheker dat hij het meisje wurgde. In de donderdagcyclus „Het moeras der liefde", een film waarin een moeder voor geen middel terugdeinst om de liefde van haar zoon te vernietigen en zijn meisje uit te schakelen. Ma verliest tenslotte echter. De afdeling Soest-Soesterberg van de V.V.D. kwam dinsdagavond bijeen in het Oranje Hotel onder voorzitterschap van voorzitter mr. F. Raedt, die in zijn ope ningswoord het overlijden van de ge wezen afdelingsvoorzitter, ir. Begemann herdacht. De heer Raedt vroeg belangstelling voor de radio-uitzending van hedenavond met toespraken van de partijvoorzitter en van de voorzitter van de tweede kamerfractie. M^^uirdt^^Zenuwtab^^^ Hij wekte de leden op de bijeenkomst in Heidepark te Bilthoven, welke op 27 mei gehouden wordt, bij te wonen. Dan zal mevr. Van Someren-Downer spreken. Nadat de voorzitter meegedeeld had dat het hoofdbestuur de reglementswijziging goedgekeurd had was er bestuursverkie zing. Ir. J. G. F. Gijzen en de heer J. A. Detmar traden af en de heren P. Gaaf en A. v. d. Meer werden in hun plaats benoemd. De voorzittter dankte de afgetreden bestuursleden. De heer De Wolf en mevr. Bikkers werden in de kas controlecommissie gekozen en de heren Oranje, De Bruin en Van der Meer zijn de afgevaardigden van de afdeling naar de algemene vergadering welke vandaag en morgen in Eindhoven gehouden wordt. De beschijvingsbrief van deze vergade ring werd hierna besproken. Woensdag behoefde de heer M. van Dor- resteijn niet te werken bij bakkerij Van Beenen omdat hij daar 25 jaar in dienst was. Hij werd met zijn vrouw per auto van huis gehaald om in de zaak van de heer Van Beenen aan de Koninginne- laan gehuldigd te worden, maar hij ging op de fiets terug, en nog wel een splinternieuwe, die hij wegens zijn ak- tiviteit en trouw gedurende een kwart eeuw van zijn werkgever ontvangen had. Hij heeft steeds hart voor de zaak en zijn werk getoond. Een zilveren jubileum in een bakkersbedrijf is een uniek ge beuren, want over het algemeen wordt het met de trouw niet zo nauw genomen. Mevr. Van Dorrestein moest weer met de auto terug om alle versnaperingen te kunnen vervoeren die zij voor de kin deren meekreeg. De heer Van Dorresteijn kwam in 1939 als veertienjarige jongen bij bakkerij Van Beenen. Dinsdagavond wordt in gebouw „De Rank" een evangelisatie-samenkomst ge houden door het Interkerkelijk Evangeli satiecomité. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Nieuwe aanwinsten. Nederlandse romans. Cristie, En het einde is de dood. - Een handvol rogge. Moord in Mesopotamië. - Goytisolo, Festiviteiten. Lubis, Sche mer over Djakarta Mc Connaughey, Heidens paradijs. Martin, Het erfdeel. Mons, Koffie verkeerd. - Kralen. Pau wels, Als het niet waar is. - Ambtsge heim. Roest Crollius, Bezwarend ge tuigenis. Romeijn, Onze heer de Groot. Ruyslinck, Wierook en tranen. Shute, Diamanten voor Janice. Sime- non, Maigret en de blauwe avondjapon. Een dwaze maagd. Trevor, De bran dende grenslijn. Van der Woude, De erfdochter. Buitenlandse romans. Ekert-Rotholz, Mohn in den Bergen, Meyer, Angela Borgia. Lee, Spine chlllers. Wells, Kipps. Giono, Le Moulin de Pologhe Simon, Le palace. Boeken over allerlei onderwerpen. Four- nier, Kinderen van gescheiden ouders. Heybroek, Onze kinderen. Van Darte len, Handleiding voor het damspel. Kromdijk, Van week tot week in eigen tuin Muller, Johannes Brahms. Sinnige, Miguel de Unamuno. Jonck- heere. Ik heb eens radiolezingen. Sophocles, Antigone. - Uit Suriname's historie. Assman, Bent U daar al eens geweest - De Nederlandse Antillen. Het hockeyprogramma voor zondag is zeer mager. Heren 5 speelt een uitwed strijd tegen een team van Kamelon en de veteranen spelen thuis tegen de vete ranen van Hurley. Voor het dr. Brouwer- tournooi dat deze maand gehouden wordt zijn teams van de verenigingen Amers foort, Voordaan, Kameleon, Schaerweijde, Randwijck en Dordrecht uitgenodigd. Soest komt met twee teams uit. PLAN SOESTERVEEN I. De burgemeester van Soest gelet op artikel 37 van de Woningwet, brengt ter algemene kennis, dat vanaf 18 april 1964 ter gemeentesecretarie (geopend van maandag t.m. vrijdag, tussen 9.00 en 12.00 uur) gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- partieel plan in hoofdzaak, regelende de bestemming van gronden gelegen in Soesterveen I. Gedurende de termijn van 4 weken kun nen belanghebbenden bij de gemeente raad bezwaren indienen. Soest, 17 april 1964. ONTEIGENING GRONDEN SOESTERVEEN. De burgemeester van Soest deelt mede, dat gedurende het tijdvak 18 april 1964 tot en met 17 mei 1964 ter gemeente secretarie van Soest voor een ieder ter inzage liggen (op de afdeling algemene zaken, op werkdagen van 9.00-12.00 uur) een bij raadsbesluit van 15 april 1964 voorlopig goedgekeurd plan, met bijbe horende bescheiden, tot onteigening ten name van de gemeente Soest van de ter uitvoering van het ontwerp uitbrei dingsplan in hoofdzaakt voor gronden gelegen in het gebied globaal begrensd door de Nieuweweg, Beukenlaan. Klaar- waterweg. Oude Grachtje en Eigendom weg te Soest (plan Soesterveen I), door deze gemeente benodigde percelen grond. Belanghebbenden kunnen uiterlijk 14 da gen na verloop van bovengenoemd tijdvak hun bezwaren tegen de voorgenomen onteigening schriftelijk aan het gemeen tebestuur mededelen. Soest, 17 april 1964. Modern met ronde boordpunt, effen wit, Bel-O-Fast ALLEEN DIT WEEKEND 7/i VA aan dit teken herkent u onze gouden Jubileum- aanbiedingen. let op onze advertenties. Praktische voor in de auto en bij de picnic op strand of hei Royale maat, fraaie tinten. ALLEEN DIT WEEKEND Recht tegenover Busstation Soest-Zuid. VAN TAMELEN V.A.M.O.R. gediplomeerd. Wij zijn bevoegd uw examen bij te wonen. U slaagt in één keer of wij betalen uw her examen. Soest, Koningsweg 9 Telefoon 4888 Inl. telefoon 03402-4419 VOOR DE KAMER o.a. Begonia's 50 ct. Primu la's 75 ct. Cineraria's f 1.50. Azalea's f 1.50 tot f 3.50. Hertshoornvarens f 2.-. Groene en klimplan ten. Voor de tuin o.a. Vergeet-mij-niet, Made lieven en duizendschonen 10 ct. E. van Oest, Oude Grachtje 17, tel. 2142. Schijfremmen. 4 versn. Kruissnelh. 125 km. Door- smeerbeurten om de 10.000 km. Voorwielaandrijving. Cinerama-uitzicht. Air-con- ditioning. Rugleuningen met 5 standen. SKAI/stof-bekle- ding. Ruim plaats voor 5 vol wassenen. Achteruitrijlam- pen. Enorme kofferruimte. MAAK EEN ONTDEKKINGSRIT BIJ: Uw dealer Telefoon 03402-3841 Den Dolder Brieven onder letter H 2 bureau S.Crt. N.V KLEEDINGMAGAZIJNEN v/h GEBR. BERVOETS Varkensmarkt - Amersfoort zoekt op korte termijn Voor een goede kracht, die met dit werk de nodige ervaring heeft opgedaan, bieden wij uitstekende vooruitzichten. prettige werksfeer 2 weken zomer- en 1 week wintervakantie goed salaris Met vakantie-afspraken wordt re kening gehouden. Schriftelijke sollicitaties te rich ten aan bovenstaand adres. Even tueel kunt U telefonisch een af spraak maken tussen 11.00 en 12.00 uur onder nummer 03490- 14820. IETS COEDS VOOR IETS GOEDS j» Gevraagd per 1 juni in nieuwe bungalow in Soest-Zuid. Eigen zit-slaapkamer met radio en televisie en eigen badkamer. Moet goed met kinderen en dieren kunnen omgaan. Brieven onder letter B 28 bureau Soester Crt. een nieuw begrip voor modieuse kleding voor dames met smaak Jaquard japon in modern rand-dessin Kleuren: aqua noot bleu linde Maten 36 t/m 46 Model Conny Exclusief bij: TEXTIEL-CONFECTIE Torenstraat 19, Tel. 2424 SOEST

Soester Courant | 1964 | | pagina 14