k MARCHAL- HAARMODE Veldweg wordt eindelijk verbeterd. Smit's Pockethall winkeljuffrouw VAN BUUREN Firma G. van de Pol SOESTERBERG DERDE BLAD Krabbels van Knelis. M. TIJSSEN Raadsvergadering. Auto- en Scooterrij school Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Hotel - Restaurant - Bar Loodgieters- werkzaamheden. 7euqd' puistjes *^*^7 PURQL-POEDER Fred Spijker ter aarde besteld. V oetbalprogramma. Trier had gasten. Volksdansen. Medische dienst. Rouw- en Trouwkleding De K.A.J. hield raadsvergadering. Scholieren plantten bomen. Onderscheiding voor kapitein Jansen. De burgemeester, met een been in het gips, heeft woensdagavond een raads vergadering geleid die vrij onbelangrijk was wat de discussies betreft. Ten dele zelfs totaal onbelangrijk, want een deel van de raadsleden neemt niet de moeite zo te spreken dat ze door alle aanwezi gen te verstaan zijn. De schoolkinderen op de publieke tribune hebben er dan ook nagenoeg niets aan gehad en voor hen zullen raadsleden wel ten eeuwige dagen mannen en vrouwen zijn die maar zo'n beetje voor zich heen zitten te mompelen. Ze hebben voor het eerst een raadsver gadering bijgewoond, maar- het kon ook wel eens de laatste keer zijn, want het is niet aantrekkelijk te luisteren naar volksvertegenwoordigers die zelfs niet de moeite nemen duidelijk te spreken. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering gehouden op 18 december 1963, 15 januari 1964. Goedgekeurd, nadat de heer DE BRUIN (V.V.D.) opgemerkt had dat men met de notulen wel een heel eind achter is. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 5 februari 1964 van gedeputeerde staten te Utrecht inzake de woningverdeling voor 1964, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Mevr. POLET (P.v.d.A.) vroeg hoe het stond met het contigent woningen voor de industrie. Wethouder VAN ZADEL- HOFF (K.V.P.) antwoordde dat de toe wijzing 9 woningen voor de industrie ver meldt. Dat is niet veel, zodat het toewij zen van woningen wijs beleid vereist. Conform besloten. b. Brochure inzake de fluoridering van drinkwater van Dr. J. R. Jansma, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Schrijven d.d. 31 maart 1964 van A. P. Gaasbeek inzake de toewijzing van een woning met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders ter afdoening. De VOORZITTER deelde mee dat de briefschrijver door het college van B. en W. ter verantwoording geroepen zal wor den in verband met de ongegronde in sinuaties m zijn schrijven. Conform be sloten. d. Schrijven d.d. 7 april 1964 van de Stichting Soester Natuurbad inzake be steding van een deel van het bij raads besluit van 20 november 1963 verleende krediet met voorstel dienovereenkomstig te beschikken. Conform besloten. e. Schrijven van de financiële commissie d.d. 30 september 1963 inzake het onder zoek van de gemeenterekening en be- drijfsrekeningen over 1960 met antwoord van burgemeester en wethouders d.d. 8 oktober 1963 met voorstel dit voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten. f. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen met voorstel deze voor kennis geving aan te nemen. Conform besloten. g. Schrijven van de raadsfractie van de K.V.P. d.d. 18 maart 1964 inzake de om schakeling op aardgas met rapport van de directeur van het gasbedrijf. Voorge steld wordt dit schrijven met het rap port voor kennisgeving aan te nemen. De heer HILHORST (K.V.P.) toonde zich dankbaar voor het uitgebreide rapport dat het schrijven van zijn fractie tot gevolg had. Hij sprak de wens uit dat er voldoende technisch personeel zal zijn voor de omschakeling op aardgas en dat alles op de juiste wijze uitgevoerd zal worden. Wethouder v. d. AREND (prot. chr.) ant woordde dat rekening gehouden zal wor den met de wens van de heer Hilhorst en de K.V.P. De Raad zal volledig met de gang van zaken op de hoogte gehou den worden. De ombouw zal door des kundigen uitgevoerd worden. De heer DE BRUIN (V.V.D.) had een schrijven tot het college van B. en W. gericht over de klachten die gerezen zijn ten aanzien van de woningen op de Eng. Er is een rapport hierover opgesteld en de voorzitter deelde mee dat dit in de volgende raadsvergadering behandeld zal worden. h. Rapport van de directeur van gemeen tewerken d.d. 8 april 1964 inzake de dak goten van de openbare school aan de Bonifaciusstraat met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage aan het Waterschap Soester - veen. Conform besloten. 4. Voorstel met betrekking tot het aan kopen van onroerende goederen bij open bare veilingen. Dit punt zal in de volgende raadsverga dering met een iets gewijzigde redactie behandeld worden. 5. Voorstel tot aankoop van grond gele gen: Leesbibliotheek en Boekhandel vraagt, wegens huwelijk van onze assistente, die na een inwerkperiode in staat is zelfstandig te kunnen werken. Sollicitaties Steenhoffstraat 15a, Soest. a. aan de Soesterbergsestraat van N.V. Coördinatiebouw te Hilversum en ande ren; b aan de Van Weedestraat van de N.V. Nederlandse Woningfinanciering Maat schappij „Newomij" en anderen; c. aan de Nieuwstraat van W. van Ek. d. nabij de Ossendamweg en de Soes terbergsestraat van J. H. B. A. Holtus; e aan de Verlengde Talmalaan met de woning Verl. Talmalaan 11c van me vrouw L. v. d. Wijngaart-Groen. f nabij de Prins Bernhardlaan van G. J. Brouwer. Conform besloten. 6 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbreding van een gedeelte van de Veldweg. Conform besloten. 7. Voorstel tot ruiling van gronden. a. gelegen aan de Kastanjelaan en de Plasweg met het Aannemings- en bouw bedrijf H .W. van Asch N.V. te Soest; b. gelegen aan en nabij de Noorderweg en de Dokter Rupertlaan met de N.V. Bouwbedrijf van der Schaar te Hilver sum. Conform besloten. 8 Voorstel tot verkoop van grond gele gen aan de Nieuwstraat aan K. Verbaan. Conform besloten. 9. Voorstel tot het verlenen van een za kelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. voor 3 hoogspannings- en een telefoonkabel langs de Kampweg. Conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor: a. de aanschaffing van een naaimachine ten behoeve van de openbare school voor gl.o. in de Kerkebuurt te Soest; b. het wijzigen van de cokes-centrale verwarming in de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk in een gas-centrale verwarming. Conform besloten. 11. Voorstel tot wijziging der gemeente begroting 1963 (algemene wijziging). Conform besloten. 12. Voorstel tot wijziging van de Inter communale I.Z.A. regeling Utrecht. Conform besloten. 13. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van het bepaalde in artikel 1 van de zoneverordening Hinderwet aan: a. de Ned. Fotografische Industrie „Dal- co" N.V., De Beaufortlaan 28 te Soest voor het oprichten van een fabrieks- ruimte op het perceel De Beaufortlaan 28; De heer ORANJE (V.V.D.) vond het on juist dat het afvalwater van deze fabriek in het natuurreservaat afgevoerd wordt. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat men betreffende deze aangelegenheid wacht op een rapport dat onder meer aangeeft onder welke voor waarden de gemeente het afvalwater van de Dalco ontvangen kan. Mogelijk is een zuivering nodig voor het in de riole ring komt. Conform besloten. b. N. van Es, Sterrenbergweg 8 te Soes- terberg, voor het oprichten van een in richting alwaar oude materialen en af valstoffen worden verwerkt en opgesla gen op een perceel aan de Sterrenberg weg; De heer ORANJE (V.V.D.) vroeg of er al een ambtenaar aangesteld is voor het toezicht houden op Hinderwetaangele genheden. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat deze inderdaad aange steld is. Hij is echter nog niet met zijn werkzaamheden begonnen. c. J. Meerding, Braamweg 49 te Soest, voor het oprichten van een bankwerkerij en lasinrichting op het perceel Braam- weg 49. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) was niet gerust over de laswerkzaamheden in dit bedrijf. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat het bedrijf niet buiten laswerkzaamheden kan. Naar zijn mening moet men het de eigenaren van kleine bedrijven in woonwijken niet al te las tig maken. Zij die de moed opbrengen deze bedrijven te leiden moeten gehol pen worden. Men kan maar niet eenvou digweg zeggen dat ze naar het indu strieterrein moeten, want voor velen brengt dat grote bezwaren van financiële aard mee. Natuurlijk moeten er voor- ROOT BAARN - Telef. «2950-45217 Unieke gelegenheid voor uw zakenlunches, huwelijksparties, receptie's etc. Zalen-accomodatle voor 20-250 personen. waarden gesteld worden om hinder te voorkomen. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) vroeg of er ook voorwaarden gesteld zijn ten aanzien van het storingsvrij maken van motoren. De WETHOUDER antwoordde dat dit storingsvrij maken overal geldt. Mevr. POLET (P.v.d.A.) vroeg waar men zich moet vervoegen als voorwaarden met voeten getreden worden, zoals weieens gebeurt. Aangeraden werd met klachten naar gemeentewerken, afdeling bouw- en woningtoezicht, te gaan of zich tot het college van B. en W. te richten als men de indruk heeft dat een bezoek aan ge meentewerken niet tot het gewenste resultaat leidt. Mevr. MUURLING (prot. chr.) vond het juist dat men kleine bedrijven in woon wijken de hand boven het hoofd houdt. Als ze echter gaan uitbreiden dan is het wel gewenst te wijzen op de mogelijkhe den die het industrieterrein biedt. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat dit al gebeurt. Conform besloten. 14. Voorstel tot ontbinding van een pachtovereenkomst met P. K. Rossen berg. Conform besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw van een aanvullend krediet voor het verbeteren van de Insingerstraat en een gedeelte van de Den Blieklaan. Conform besloten. 16. Voorstel tot wijziging van de veror dening, regelende de voorwaarden voor de levering van gas door het gemeente lijk gasbedrijf te Soest. Conform besloten. 17. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Beckeringhstraat 8. Conform besloten. 18. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid van de Schoon heidscommissie in de gemeente Soest. Mevr. POLET (P.v.dA.) wees op de sug gestie van mevr. MUURLING (prot. chr.) een vrouwelijke architect in de schoon heidscommissie te benoemen. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat men rondgekeken had naar een vrouwelijke architect, maar in wijde omtrek is deze niet aanwezig. De heer W. G. Elshuis te Hilversum werd benoemd. 19. Voorstel tot intrekking van het be sluit tot onteigening van een perceel grond gelegen nabij de Noorderweg. Conform besloten. 20. Voorstel tot vaststelling van gemeen telijke vergoedingen over 1963 overeen komstig de bepalingen van de Kleuter onderwijswet. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verlenen van mede- K.V.P.) mee dat onteigening als het laatste redmiddel beschouwd zal worden en dat getracht wordt door onderhande ling tot aankoop van de benodigde grond in het Soesterveen te komen. Er zijn reeds aanbiedingen gedaan en over het algemeen blijkt uit de reacties dat men deze fatsoenlijk vindt. Het stoffelijk overschot van de heer F. Spijker is woensdagmiddag onder bij zonder grote belangstelling op de be graafplaats aan de Veldweg ter aarde besteld. Vele leden van het Soester po litiekorps waren hierbij aanwezig want de heer Spijker - voor zeer velen Fred - was tien jaar bij de politie-administra- tie werkzaam. Enige jaren geleden ging hij om gezondheidsredenen met pensioen en zaterdagmorgen is hij plotseling in zijn woning overleden. Er waren ook vele leden van de voetbal vereniging S.E.C., waarvan de heer Spij ker bestuurslid was en namens hen voerde voorzitter M. Wilhelm het woord. Hij bracht dank voor de wijze waarop de heer Spijker in korte tijd enthou siasme had weten te brengen. Wie Fred Spijker voor het eerst ontmoette kreeg de indruk dat die ontmoeittng eigenlijk al veel eerder had moeten plaats vinden. Hij was een goed mens en een goede vriend van S.E.Cde vereniging die heel veel verliest door zijn overlijden. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer sprak namens het politiekorps, S.P.S.V. en de intieme vriendenkring waartoe de heer Spijker behoorde. Hij prees de wijze waarop hij zijn werk verrichtte en de manier waarop hij zich een vriend toon de. Mej. C. E. Jolles, voorgangster van de Nederlandse Protestantenbond las de Za ligspreking uit 't Mattheusevangelie. Zij noemde de overledene een groot mens en sprak woorden van troost tot mevr. Spijker en haar kinderen. Aan de groeve bad zij het Onze Vader, waarna een broer van de overledene dankte voor de grote belangstelling die getoond was bij de laatste gang van wijlen Fred Spijker, om zijn opgewektheid en prettig karak ter een vriend van zeer velen. Zondag S.E.C. 1-K.V.V. 1, 2.30 uur. S.E.C. 2-Gooi 4, 12 uur. Actif 1-B.D.C. 1, 2.30 uur. Donar 3-B.D.C. 2, 12 uur. S.D O 6-B.D C. 3. 2.30 uur. Soeserberg 2-B.D.C. 4, 2.30 uur. A P W.C. 3-S.E C. 4, 12 uur. B.D.C. 7-A.P.W.C. 6, 12 uur. Zaterdag V.V.Z. 1-Lage Vuursche 1, 4 uur. Hees 1-Nijenrodes 1, 4 uur. Sova 2-V.V.Z. 3, 4 uur. Hees 3-C.J.V.V. 5, 4 uur. H V.C B-B.D.C. A, 4.15 uur. S.E.C. B-Hoogland A, 4.15 uur. Spakenburg B-B.D.C. (terrein B.D.C.), 4.15 uur. B.D.C C-K.V.V.A. B, 4.15 uur. SCHRIKSLAAN 19 SOES TDIJK TELEFOON 3990 werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de bouw van een derde lokaal aan de kleuterschool, waarvoor reeds deze medewerking is verleend. Conform besloten. Mevr. MUURLING (prot. chr.) vroeg naar speelgelegenheid voor kleuters en oudere kinderen. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat deze tussen de Dalweg en de Talmalaan komt. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van een hoofdriool in de Eikenlaan en het aan leggen van een gedeelte van deze laan. Conform besloten. 23. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de vereniging „De School met den Bijbel" voor het aanschaffen van enig gymnastiekmateriaal ten behoeve van de Chr. school voor u.l.o. Conform besloten. 24. Voorstel tot het aanvaarden van twee schenkingen, t.w. een potloodtekening en een fotoalbum. Conform besloten. 25. Voorstel tot verdaging van de be slissing inzake het uitbreidingsplan Lan ge Brinkweg. Conform besloten. 26. Voorstel tot extra-afschrijving van de boekwaarde van niet meer in gebruik zijnde leidingen .van het gasbedrijf, als mede tot verkorting van de afschrijvings termijn van het hoofdbuizennet van het gasbedrijf. Conform besloten. 27. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. Conform besloten. 28. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan Soesterveen I. Naar aanleiding van vragen, gesteld door de heer BERKELBACH VAN DER SPREN KEL (prot. chr.) en HILHORST (K.V.P.) deelde wethouder VAN ZADELHOFF B D.C. D-Hamersveld A, 3 uur. B.D.C. a-Cobu boys a, 3 uur. S.E.C. b-A.P.W.C. a, 4.15 uur. S.E.C. c-Amsvorde b, 3 uur. H.V.C. d-B D.C. c, 2 uur. A.P.W.C. c-S.E.C. d, 3 uur. Pupillen S.E.C. 1-B.D.C. 1, 2 uur. B.D.C. 2-S.E.C. 2, 2 uur. B.D.C. 3-H.V.C. 4, 2 uur. Quick 4-B D C. 4, 2.45 uur. Woensdag zag een agent van politie op de Steenhoffstraat drie jongens en hij hield ze aan omdat ze de indruk wek ten dat ze nogal verloren liepen. Dat klopte, want het waren drie Belgische jongens, zeventien en zestien jaar, die in Antwerpen thuishoorden. Ze beweerden naar Amsterdam te willen, maar ze had den geen geld bij zich. De nacht tevoren hadden ze in het bouwvallige hotel Trier doorgebracht. Door twee agenten zijn ze naar de grens post Zundert gebracht en daar zijn ze overgegeven aan de douane. Voor de liefhebbers en liefhebsters van onder andere Engelse, Shotse en Isra ëlische volksdansen bestaat bij de Baarn- se Gymnastiek- en schermvereniging ie dere woensdagavond, van 8 tot 10 uur, de gelegenheid in 't gymnastieklokaal van de Oorspronschool aan de Eemnes- serweg, achter het kantoor van Publieke Werken in Baarn. Men zie de advertentie in dit nummer. Dokter D. J. R. ellema, Paltzerweg 299, Den Dolder, telefoon 03402-4555, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 17 APRIL 1964. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin datter hoope min- se marrege op pad gaon om de konegin te huidige as ze mit de prins trug komp. Ikke bin d'r nie bie maor de konegin zal ming beslis nie kwao- lek neeme dak nie heulegaor naor Schiphol ken fietse op ming leeftied. Ikke gao wel naor t pe- leis bie de verjaordag van de konegin om hoerao te roepe. Netuurlek motte d'r marrege hoope min- se weeze, dan kenne die laote zien dat al dat gezeever in buutelaandse kraante over de konegin en wullie nie waor is. Die kraante int laand van Sunterklaos maoke d'r heulegaor 'n potje van mitter gezeur. D'r loop daor zo'n half gaor grietje, die zeit dazze de sikketaoresse van de prin ses is, alsmaor kolder uut te kraome en de Spanjaorde geleuve dat allegaor ne tuurlek. Dat wil zeige die leeze kenne, waant ikke heb ming laote wiesmaoke dat daor veul meer minse nie kenne leeze as wel. Sunterklaos en Franco en nog zo'n paor die kenne ut, maor van de rest nie veul. Jonges, jonges wat zal me dat marrege n drukte weeze en wat zal 't verkeer bie Schiphol in de prak raoke. Maor da ken heul nie scheele. Laote al die minse maor gaon kieke as de konegin tuus komp en laote al die minse maor roepe da zullie 't fing vinde dat wullie 'n konegin hebbe en gin hal- leve gaore diktaotor zoas veule laande. En laote wullie ongs nie in de war laote bringe deur manne die de heule zaok op zien kop wille zette, omdatter zo brood- neudig 'n man keuning mot worre die dat pas worre ken as ikke eerst keizer van Sjienao bin, dus zogezeid van zien- leevesdaoge nie. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Helm te Huits ter Heide. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. In huize „Kontakt der Kontinenten" te Soesterberg hield zondagmiddag de K.A.J., de katholieke arbeiderjeugd in Neder land, haar jaarlijkse raadsvergadering. Een hoofdpunt van het programma was wel de inleiding van de voorzitter van de K.A.J., de heer W. Zondag, die sprak over „Jeugd en toekomst". De vooruitzichten voor de jeugd, aldus spreker, zijn niet zoals ze wezen moes ten. Reeds zes jaar geleden heeft de kath. jeugdbeweging de wenselijkheid ge uit van een verlenging van de leerplicht tot 16 jaar en de invoering van een vor mingsplicht gedurende de eerste twee werkjaren van twee werkdagen per week, bestemd voor zowel levensvorming als vakopleiding. Het onlangs tot stand gekomen voor waardelijke arbeidsverbod voor 14-jarige jongens maakt deze verlangens echter tot een fictie. Op die manier wordt er, zo ging spreker voort, in ons land op grove wijze misbruik gemaakt van de vrijwel weerloze positie waarin deze ar beiderskinderen zich bevinden. Terwijl velen tot in de twintig op staats kosten kunnen studeren, worden deze jongens gebruikt in dienst van de wel vaart. Spreker kon wel begrijpen dat de ver langde maatregelen niet ineens konden worden verwerkelijkt, maar al was het dan maar in etappes, waarbij de urgentie van de invoering van een vormingsplicht gedurende de eerste twee werkj aren voor op zou moeten staan. Naar zijn oordeel is meer dan ooit noodzakelijk dat deze jongeren na het verlaten van de school in de eerste jaren levenshulp krijgen door middel van vormingsinstituten. Er volgde een levendige discussie. In het kader van de nationale boom feestdag hebben ook leerlingen van de verschillende scholen in Soesterberg woensdagmorgen bomen geplant, onder deskundige leiding. In aanmerking hiervoor kwamen de Si- mon Stevinlaan en de Veldmaarschalk Montgomeryweg, die in de toekomst geen boomloze, kale wegen meer zullen zijn, maar zich als schaduwrijke lanen zullen aanpassen bij de bosrijke omgeving. Kapitein M. G. Jansen, in vlieger van de koninklijke luchtmacht, zal zaterdagmid dag in restaurant 't Zwaantje te Soes terberg tijdens een algemene ledenver gadering der koninklijke vereniging „On ze Luchtmacht" worden onderscheiden met de medaille van verdienste van die vereniging. De onderscheiding wordt hem toegekend voor het feit dat hij op 16 januari jl. Enschede en Hengelo voor een ramp heeft behoed door een in brand gevlogen Starfighter niet te verlaten maar op de basis Twenthe aan de grond te zetten.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5