S0ESTERBERG MIDDELMAN MET RAAD EN DAAD. BABY-PIANO'S. PIANOHANDEL W. VAN TOL OVERHEMDEN 11.90 Rode hulp en rode agenten voor roerig Afrika. Soest voor dertig jaar. Hoppenbrouwers Gemakkelijke inbreker. R.K. Bibliotheek. Eiermarkt. Jaarvergadering (mW>e Ook een polo-pull erbij voor straks. Oranj Soesterberg verloor met 2-0. Gevaarlijke export 15.90 - 17.90 - 19.75 - 22.50 e-verennging. K.V.O. behaalde ruime overwinning. 25 jaar bij P.T.T. Kinderkoor „Jonge stemmen.'" Bejaardensociëteit. Katholiek Vrouwengilde. Een onbekende heeft zich toegang ver schaft tot de directiekeet van bouwbe drijf Hogenbirk, op de hoek van de Dal- weg en de Albert Cuyplaan. Hij kwam binnen door een keukenraam, trok de overgordijnen dicht, stak een kaars aan en maakte het zich gemakkelijk. Hij at op zijn gemak, dronk flesjes limonade leeg die zich in de keet bevonden en ging slapen. Bij zijn vertrek liet hij een bruine pan talon, een gestreept overhemd en een riem achter. Een sigarenaansteker en een stukje stof met een wasnummer liet hij eveneens liggen. Bij de Soester wasserijen kon men het nummer niet thuisbrengen. Nieuwe boeken. Lutz, Legende rond de Gele Trui. Malleson, De overgangsjaren van de vrouw. Marée, Knutseltips voor de tuin. Van der Mark, Sierduiven in de lage landen. Mayne, De gemeenschap pelijke markt. Mazure, 'n Portie frit- ten. Meyers en Luitingh, Onze voor namen. Midderigh-Bokhorst, Glans en gloed uit donkere diepten, Moore- head. De Russische revolutie. Müseler, Te paard. Nolthenius, Addio, Grimaldi! Noordzij, Het verzorgen en kweken van Australische prachtvinken. Photi- ades. De schilderkunst van de 18e eeuw. Van der Plas, Uit het rijke Roomsche leven. Pool, 'n Engelse sleutel. Priestley, Dickens; biografie. Van Rhenen, De hond in de straat. Rus- soli. De schilderkunst van de Renaissan ce. Schenk, De aarde. Scherphuis, Welk mineraal is dat? Schrijver, Zilver. Sick, Toekani. Sierens, Al- fred Hitchcock. Sierksma, Vlaggen. Sonneur, Zwanezang. Spinage, De gouden vreugde van Afrika. Spock, Adviezen aan ouders. Spoerl, Geen angst voor pech onderweg, Steinbeck, Op reis met Charley Stenico, De Etruskische en Romeinse schilderkunst. Stevenson, Maak van uw huis een lusthof. Stuvel, Grendel van Holland. Tack, Ruiters van morgen. Tak, Onder de bomen van het plein. Teil hard de Chardin, Het verschijnsel mens. Tervoort en Lansberg, Carillon. Uden Masman, De Vechtstreek. Van Veenendaal, Elke dag een zondag in Griekenland. Vixseboxse-Preij, Ency clopedie voor de tuin. Wels, De Ne derlandse cavalerie. Werkman, Tun nels. Wildiers, Teilhard de Chardin Wolff, Letterlust op Kipperust - World press photo. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van 10.50 tot 1175. Middenprijs 11,25. Prijs per kg f 1,82 basis 62 gram. V ooder di lonpi r/Êt I üillllBlSwfÈW^iwXSviWXvl'.'.-.viv- Dat's ook zo bijzonder prettig om je zo lekker zorgeloos vrij in te voe len. Wij brengen een fij ne kwaliteit ASTRALON. zo iets als TERLENKA DE LUXE. Goede mode-af wisseling met de week ender. Prettig geprijsd ook. TEXTIEL - CONFECTIE Torenstraat 19 Soest Tel. 2424 K.V.O. 2 behaalde thuis tegen het vrij sterke Biko 4 uit Bilthoven een 6-2 overwinning en verstevigde hierdoor haar positie aan de top. De junioren-wedstrijd werd afgelast. De A-adspiranten kwamen ook goed voor de dag. Zij bereikten in Maarn een 2-2 gelijkspel tegen S.V.M.M. A De B-aspi ranten leden een kleine nederlaag in Utrecht tegen Welgelegen A. Stand 2-0 De pupillenwedstrijd vond geen doorgang wegens het niet opkomen van de tegen partij. De club van 't vliegdorp heeft zondag een slechte beurt gemaakt in Eist, waar zij met 2-0 verloor van het lager geklas seerde Oranje-Wit. Het had heel anders kunnen uitpakken, als Soesterberg niet met verschillen de invallers had moeten spelen, wat grote afbreuk deed aan de kracht van het elf- POLDER, Hoe groot is de Haarlem mermeerpolder in ha. en hoe lang is de ringdijk daar omheen Is deze polder groter of kleiner dan de N O. polder vraagt G.S. Antwoord De Haarlemmermeerpolder heeft een oppervlakte van 18.521 ha. De ringdijk heeft een lengte van plm. 20 22 km. De Noordoostpolder is veel groter, die heeft n.1. een oppervlakte van 48.939 ha. VAN GOGH. Kunt U mij enkele inlichtingen ver strekken omtrent de kunstschilder Van Gogh en zijn werken Antwoord Men kan momenteel 850 wer ken met zekerheid aan Vincent van Gogh toeschrijven en daarnaast nog een even groot aantal tekeningen. Zijn bekendste werken zijn wel „De aardappeleters", „Herfstlandschap" (in Museum Boy mans i. „De pastorietuin in de winter" en „Het Wilgenlaantje bij avond", voorts ettelijke ook bekende landschappen, we gen, watermolens enz. Vincent van Gogh verbleef eerst van 1870 tot 1873 in Frankrijk, in Parijs en ging vandaar naar Londen en keerde in 1876 weer in Ne derland terug. Dit zijn de jaren geweest, dat hij in kunstzaken werkte Hij wilde theologie studeren, maar de studie ging hem niet snel genoeg en daarom ging hij als prediker naar de Belgische mijn streek, de Borinage (18781 In 1880 ging hij geheel tot de kunst over In 1886 vertrok hij voor de twee maal naar Parijs, naar zijn broer Theo, die daar in een kunsthandel werkte. Daar verbleef hij tot het eind van zijn leven 29 juli 1890 Van Gogh was hervormd Inder daad is Van Gogh in het laatste jaar van zijn leven opgenomen in een in richting voor zenuwpatiënten in Saint Remy. Hij leed aan verstandsverbijste ring en tenslotte heeft hij zichzelf met een pistoolschot van het leven beroofd. NIEUWE EN BESPEELDE PRIJZEN VANAF 900,—. NIEUWEWEG 103 TELEFOON 2968 trein gegrepen toen zij de spoorlijn over stak. Ze was op de fiets. Deze werd to taal vermorzeld en het kind kwam onder de trein terecht. Deze ging geheel over haar heen, maar ze lag tussen de rails en dit ongeluk liep met wat verwon dingen heel gunstig af. Die waren niet veroorzaakt door de trein maar door de val. Op de hoek van de Talmalaan en de Steenhof fstraat vond 30 jaar geleden een ernstig ongeluk plaats. Uit de rich ting Baarn kwam een personenauto die men 30 jaar geleden nog luxe auto Prima van kwaliteit en pasvorm Modern in dessin en model - De beste fabrikaten Van Weedestr. 80 Soestdijk De Oranj e-vereniging „Wilhelmina" hield vrijdagavond, in restaurant ,,'t Zwaan tje". haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden op 1 januari j.1. 455 bedroeg, het vorig jaar was dit 373. Door verhuizing en om andere redenen hadden 28 gezinnen bedankt, maar door de grote propagandistische ijver van de heer Geers en anderen waren niet min der dan 100 gezinnen toegetreden in het afgelopen verenigingsjaar. Penningmeester Van Balkom kon zich verheugen over de financiële toestand van de vereniging en reeds een zeker be drag reserveren voor het komende jubi leumjaar van de bevrijding. Uit het uitgebreide jaarverslag van de secretaris L. C. J. van As bleek verder de grote activiteit van de vereniging ten aanzien van de GTanje-festiviteiten, die wederom goed geslaagd te noemen wa ren, zoals o.m. de prachtige kinderfilm Gipsy Colt, de wielerronde van Soester berg met als grote favoriet de plaatsge noot Gerrit van Drie enz. Ook de bejaar- dentocht is, dank zij het vele werk van de organisator, de heer Baars weer een groot succes geweest. Voor de komende feest- en herdenkings dagen werd vervolgens het programma vastgesteld. Op Koninginnedag nemen de vijfde en zesde klassen der scholen weer deel aan het gootse défilé te Soestdijk. Des middags o.m. behendigheidswedstrij den voor bromfietsers van 16 jaar en ou der en in de avonduren de traditionele wielerronde voor amateurs, georganiseerd in samenwerking met de Utrechte wie lerclub „De Volharding" Op 4 mei, dag van de dodenherdenking; interkerkelijke herdenkingsdienst en stil le tocht, waarna de plechtigheid op het terrein achter de Marechaussee-kazerne. Een der weinige plaatsen in Nederland die nog de bevrijding viert kan zich 's middags en 's avonds verheugen op het gedurfde optreden van de Boslé-troupe, die op het Dorpsplein staaltjes van ho- gedraadkunst ten beste zal geven. Aan Tony Boltini hebben we het te danken dat dit wereldberoemde gezelschap voor de Soesterbergers kan optreden. Nadat door enige aanwezige leden nog enkele suggesties waren gedaan sloot voorzitter Boer met een opwekkend woord de vergadering. Het Soesterbergse team kreeg zaterdag Sparta uit Nijkerk op bezoek, K.V.O. speelde in de eerste helft een goede par tij, waarin Sparta zich kranig weerde, maar dit niet in doelpunten kon uiten. K.V.O. had met de thee reeds een 7-1 voorsprong bereikt. Daarna geloofde de K.V.O.-ers het wel. Er werd wat nonchalant gespeeld en ook Sparta liet de moed enigszins zak ken. Desondanks verdubbelde K.V.O. haar voorsprong en won de partij met 14-1. tal. Bij de aanval wilde het niet vlotten en ook bij de verdediging was er veel wat te wensen overbleef. Die onzekerhed had tot gevolg het drieste optreden van de tegenpartij, soms bij het ruwe af, waardoor zij voor de rust een voorsprong kreeg van 1-0. Na de hervatting kwam er geen ver andering in het spelbeeld en voor het einde waren het alleen de gastheren die nog een doelpunt scoorden (2-0). De heer H. de Goede, employé 2de klas aan het hulppostkantoor Soesterberg der PTT hoopt op 29 april as het feit te herdenken dat hij 25 jaar bij het staats bedrijf der P.T.T werkzaam is. Men deelt ons mede, dat het kinderkoor „Jonge stemmen" er nog graag wat kin deren bij zou hebben voor het uitvoeren van een operette. Repetities iedere maan dag van half vijf tot half zes in de kerk aan de Rademakerstraat. De ontmoetingsmiddag in de algemene bejaardensociëteit aan de Buys Ballot laan wordt ditmaal niet gehouden op donderdag, maar op woensdag 22 april. Voor de afdeling Soesterberg sprak vrij dagavond E. Th. Rebholz, arts te Zeist, over het huwelijk. Na het openingswoord door de presidente mevr. Van Rooyen hield dr Rebholz een inleiding. Het huwelijk, aldus spreker, is de laatste eeuw sterk veranderd, men zou kunnen zeggen, het is menselijker geworden. Het christelijk huwelijk moet zijn een driehoeksverhouding, te weten God-man vrouw, en voor een verantwoorde beleving zal men op de eerste plaats het geweten moeten laten spreken. Het hele leven door worden voor alles en nog wat vestigingsvergunningen en di ploma's geëist, maar een huwelijk kan men zonder meer aangaan Een goed huwelijk is de beste waarborg voor een goede opvoeding van onze kin deren, terwijl de oudere kinderen de beste voorbereiding op hun huwelijk krijgen door het voorleven van de ouders. De sexuele voorlichting is belangrijk, doch heeft pas zin door dit goede voor leven. Dr Rebholz besprak ook de problemen die zich in de latere jaren kunnen voor doen bij de man zowel als bij de vrouw en de eventuele fatale gevolgen als men geen wederzijds begrip voor elkaar op brengt. Na de pauze doorstond dr Rebholz een spervuur van vragen en hij was zo dui delijk en openhartig in zijn antwoorden dat mevr. van Rooyen hem in haar dankwoord een tweede dr. Trimbos noem de. Uit het applaus bleek dat allen het hiermee van harte eens waren. noemde en uit de richting Amersfoort kwam een motorrijder met zijn vrouw achterop. De autobestuurder ging plot seling naar links om de weg over te steken en daardoor botste de motor tegen de auto. De motorrijder viel, evenals zijn vrouw. Hij had slechts lichte ontvellin gen. Zij was hiertegen beschermd door leren kleding, maar helmen droeg men in die tijd nog niet en met een ernstige hersenschudding werd zij naar een Amersfoorts ziekenhuis gebracht. Vooraf scheelde het maar weinig of de motor rijder en de automobilist waren op de vuist gegaan. De bestuurder van de mo tor wilde de bestuurder van de auto een afstraffing geven voor zijn domme rij den, maar een agent verhinderde dit. Een gToenteman ventte met zijn handkar door onze gemeente. Hij kreeg een bestelling, bracht het gevraagde hij een huis aan de hoofdweg, waar hij achterom moest, leverde het af, zei iets over het goede of slechte weer, kreeg zijn geld en ging naar de wagen terug. Het was echter geen wagen meer maar een hoop planken. Dat had een automo bilist gedaan die er met grote vaart te genop gebotst was. Groente en fruit la gen op vele plaatsen. De autobestuurder was geen heer in het verkeer, want hij reed door. Gelukkig was een oplettende meneer getuige van dit ongeluk en hij nam het autonummer op. Nog dezelfde avond kreeg de groentehandelaar bezoek van de zondagsrijder, die de schade kwam vergoeden en zijn excuses aanbieden. Een Soester ingezetene had een auto bestuurd nadat hij flink gedronken had. Hij had een hek vermorzeld en werd door de politie uit zijn wagen gehaald. De agenten vielen haast flauw van de alcoholwalm, maar voor de katonrechter verklaarde de vrolijke drinker dat hij niets gebruikt had wat ook maar op al cohol leek. Hij was naar zijn zeggen be dwelmd geraakt door de gassen van de auto en daardoor gaan slingeren. Hij kreeg 40 gulden boete, ging brutaalweg in hoger beroep met hetzelfde verhaal en kreeg toen twee weken gevang om dat hij zo goed liegen kon. Vijf Amsterdammers deden zich tegoed aan eten en drinken in een Soester café. De eigenaar had schik in die goede klanten. Dat ging snel over toen bleek dat zij niet aan betalen dachten De caféhouder kon wel een grote mond krijgen en zonodig ook nog een klap. Hij liet de mannen dan ook met rust maar belde de politie toen ze vertrok ken waren want ze moesten langs het bureau. Twee agenten wachtten de auto op maar ze trokken zich niets van het stopteken aan. Achter hen reed een snelle wagen die door de politie aange houden werd en de achtervolging kon beginnen. Op de weg naar Hilversum reed men de auto van de vijf vlotte verteerders klem en ze moesten mee naar het bureau. Een klein meisje had meer ge luk. Bij de Paltz werd zij door een De onrust heerst in Afrika. Gevechten hier, gevechten daar en misverstanden overal. Afrikaanse gebieden, van oudsher onder heerschappij van blanken, bezitten sedert kort de onafhankelijkheid en het zijn voornamelijk deze, tot zelfstandige staten geproclameerde gebieden, die als het ware op drift zijn geraakt en tot de ontdekking zijn gekomen, dat de ware vrijheid, de persoonlijke en geestelijke vrijheid, niet dan met veel offers van de daarbij betrokkenen kan worden ver worven. Het westelijk deel van het oude Europa en Amerika keken „de kat uit de boom", zolang totdat het te laat werd, immers, de aanwezigheid van rode agenten en van rood propagandamateriaal en wapens in Afrika is thans een feit, een fait acompli Gehele scheepsladingen met ma chine-pistolen. munitie, springstoffen, hakmessen, gevechtskleding, ingeblikte groenten, veldtelefoons, verbandmiddelen en tenslotte nog van fraaie zijde ver vaardigde rebellenvlaggen werden uit Oosteuropese havens geëxporteerd naar Algiers en aldaar overgeladen op Alge rijnse schepen, die de „doe-het-zelf-za- ken" keurig netjes afleverden aan de leiders van de organisaties van Afri kaanse vrijheidsstrijders. Het oorlogstuig uit Oost-Europa vloeit in een steeds sneller tempo en regelmaat van leverancier naar gebruiker. Van de twee en dertig volken, welke er in de loop der jaren zelfstandigheid- verkre gen, zijn er reeds meer dan 20 haarden van grote onrust geworden, alle co-exis- tentieplannen - het vreedzaam naast el kaar voort leven - ten spijt Tanganyika. In de achter ons liggende maanden wer den de vreedzame burgers in het zo vredelievende westen opgeschrikt door een op gang zijnde revolutie, die het voormalige Duitse oost-Afrika, Tanganyi ka, een onafhankelijke staat sinds de cember 1961, overspoelde. Op 2 januari 1964 wierp in de haven van de hoofstad Dares Salaam de Algerijn se vrachtvaarder „Khaldoun", de ankers uit en begonnen haven- en dokarbeiders met koortsachtige ijver met het lossen van de lading, bestaande uit omvang rijke kisten, inhoudende de door parti- sanen-experts samengestelde wapenvoor- raden, afkomstig uit Praag. In de nacht van 20 januari van dit jaar kwamen de militairen van het eerste bataljon „Tanganyika Rifles" de voort zetting van de „Eeast African Rifles", in opstand tegen hun Engelse officieren en tegen de zeer gematigde regering van staatspresident Julius Nyerere, die bij zijn volk en ook buiten zijn land in hoog aanzien stond en het volle vertrouwen genoot. De in opstand geraakte soldaten eisten meer soldij, doch kort daarvoor waren rode agenten gesignaleerd rondom hun kwartieren in Dares Salaam. De in opstand geraakte soldaten gingen er toe over hun officieren van de vrijheid te beroven, waarna het paleis van de pre sident werd omsingeld en het vliegveld bezet. Deze militaire opstand werd door te hulp geroepen Britse legereenheden met geweld van wapenen gedempt. Een groot aantal officieren van de „Tanganyika Rifles", allen Engelsen, is met verlof gezonden Voor het overige reageerde de regering van Tanganyika maar zeer zwak op de pogingen van de muiters om het gezag omver te werpen. Achteraf werd bekend dat de muitende soldaten op de voet werden gevolgd door een groot aantal in burgerkleding gestoken personen, die uit gerust waren met vuurwapens van Tsje chisch fabrikaat. Deze ongeïndentificeer- de oproerlingen hielden zich tijdens het op gang komen van de militaire revolte onledig met het plunderen van wonin gen en het neerschieten van onschuldi ger. Oeganda en Zanzibar. De gebeurtenissen in Tanganyika ver oorzaakten de nodige onrust en deining in het naburige Oeganda en op 23 ja nuari j.1, sloegen ook daar een aan tal militairen aan het muiten en namen de minister van binnenlandse zaken Fe- lix Onama gevangen. Ook hier ging het om een verhoging van de soldij Het ver zet aldaar werd gebroken door in Ke nia gelegerde Britse soldaten en wel op verzoek van Milton Obote Een week voor de muiterij in Tangan yika en Oeganda werd het aan de oost kust gelegen eiland Zanzibar het toneel van een omwenteling Zanzibar werd in 1890, in ruil voor Helgoland, aan Enge land afgestaan en op 10 december 1963 tot een onafhankelijke staat geprocla meerd. Eén maand later had er in de jonge republiek een staatsgreep plaats en in aansluiting daarop werd de regering afgezet. Deze omwenteling kostte aan 80 mensen het leven, terwijl er ruim vijf honderd werden gewond. Sociale span ningen, economische moeilijkheden en vooral ook rassenhaat Zanzibar heeft 268.000 negers en pl.m. 40.000 Arabieren als inwoners, waarbij de laatsten de eer sten overheersten) heetten de oorzaak van deze revolutie, die zich echter al vrij spoedig als een communistische greep naar de macht liet kwalificeren. In Zanzibar werd door een communis tische agitator en lid van de negerstam der Kenia's, de zojuist vanuit Cuba in Zanzibar teruggekeerde John Okello, die zich „veldmaarschalk" noemt, de com munistisch volksrepubliek uitgeroepen Aan het hoofd van zijn leger, een zes honderd man revolutionairen, vestigde Okello een „volksrepubliek" in Zanzibar en verdreef hij de sultan Dschamschid ben Abdallah die - op een later tijd stip - gelegenheid had om naar Enge land uit te wijken. Drie geschoolden. Het door Okello gevestigde nieuwe rode bewind bestond uit een drietal commu nistisch geschoolde personen. Sjeik Ama- ni Karume, een gewezen varensgezel, oor spronkelijk afkomstig uit de Kongo en aldaar voorzitter van de Afro-Shirazi- negerpartij, is president geworden van Zanzibar. Sjeik Abdallah Kassin Hanga, van wie bekend is dat hij in Moskou werd op geleid en met een Russische vrouw is gehuwd, werd tot minister-president op Zanzibar benoemd, terwijl als minister van binnen- en buitenlandse zaken ging fungeren een zekere sjeik Rahman Mo hammed Abd-el Babu. Laatstgenoemde is de eigenlijke initia tiefnemer van de revolte op Zanzibar en stichtte kortgeleden de vanuit Peking gefinancierde i communistische Umma- partij. Babu keerde begin januari 1964. na een langdurig verblijf in Peking, naar Zanzibar terug. Ruim drieduizend mensen, voornamelijk Arabieren, verloren bij deze omwente ling het leven, terwijl voor de gegoeden onder hen inderhaast een concentratie kamp werd ingericht. Het waren „president" Karume en de minister van binnen- en van buiten landse zaken Babu die tijdens de om wenteling gewapend met machinepisto len een tweetal Amerikaanse diplomaten, de heren Picard en Peterson, van hun vrijheid beroofden. Beide diplomaten vertoefden op doorreis in Zanzibar. De benen afgehakt. Door dit alles waren de ogen der we reld als het waren geboeid gericht op Zanzibar en op Tanganyika en vergat men te zien naar het meer centraal ge legen Roeanda, een Belgisch mandaat gebied en sinds juli 1962 onafhankelijk. In deze republiek ontstond een van bui tenaf aangewakkerde en in stand ge houden stammenoorlog tussen de stam der Watoesie en die van Bahoetoe, welke stammenoorlog regelrecht op een volke renmoord is uitgelopen. Einde 1963 was de stam der Watoesie, die een minderheid in Roeanda vormt, in opstand gekomen tegen de aan de macht zijnde stam der Bahoetoe. De op stand werd onderdrukt, ten gevolge waarvan ruim 8000 mannen, vrouwen en kinderen van de Watoesie letterlijk en figuurlijk werden „afgeslacht" Aan de kust van het Tanganyika-meer zijn ontelbare stoffelijke resten gebor gen van leden van de Watoesiestam. Van al deze lichamen bleken de benen te zijn afgehakt. Ook elders is het roerig. Reeds geruime tijd woeden verbitterde i grens i gevechten tussen militairen van Ethiopië en van het onder Brits be stuur staande Kenia enerzijds, tegen in de grensstreken van die landen opere rende verzetsgroepen afkomstig uit So- malia, trustgebied der Verenigde Naties anderzijds Deze gevechten hebben voor namelijk in noord-Kenia honderden slachtoffers geëist. Soortgelijke berichten komen ook uit Frans west-Afrika, met name uit de autonome republieken Ni ger en Dahomey In de laatstgenoemde republiek werd de regering in oktober 1963 ten val ge-i bracht, docht het moorden gaat verder In de Kongo is een verhoogde rode par- tisanen- en agentenactiviteit te bespeu ren. Revoluties, stammenoorlogen, grensge vechten en terreur-acties zijn een Afri kaanse specialiteit geworden. We den ken aan de eerste president van Togo. Sylvanas Olympo, die vorig jaar door zijn eigen soldaten werd doodgeschoten en aan de machtige man in Ghana. Kwama Nkroemah, op wie reeds zes aan-f slagen werden gepleegd, de laatste op 2 januari 1964 In het afgelopen jaar brak er revolutie uit in de autonome republiek Ivoorkust, die echter werd neergeslagen. Onrust heerst ook in de Soedan, waar een tot nu toe ononderbroken stammen oorlog aan de gang is. Ook de zoge naamde „Mali-federatie", gesloten tus sen Sénégal en Frans Soedan, verkeert sedert lang in moeilijkheden en is sinds augustus 1960 door onenigheid uiteen ge vallen. De weinige zelfstandige Afrikaanse sta ten waar tot op heden nog orde, rust en veiligheid heersen, worden in een toe nemende mate bezocht door geheime agenten, getraind in rode spionage- en sabotagescholen

Soester Courant | 1964 | | pagina 2