Op het spoor van de misdaad. VIERDE BLAD VENEMA Wacht niet langer! Koop nu die camera 7.50 - 10,- en 15,-. De nieuwste Pockets Smit's Pockethall nachtjapon of pyama 278 dames met een revolver in de handtas. U kent onze keuze ENORM. Biljarten van K.W.S. V oetbalprogramma. Handbalprogramma. Excursie van 't Nut. Coöperatieve Raiffeisenbank. SANDALETTES vanaf J» 6.95 Dames- en Herenkleding naar maat. Faleon Regenkleding WÊ{ 'WÊm mes z*cl1 nu *n een nac^lt* Ze kan een allerliefst verpleegstertje zijn in een smetteloos wit uniform. Ze kan als een opgedirkte artieste langs de straat slenteren of met een brilletje op, boeken onder de arm als een studente zich naar de universiteit haasten. Ze kan devoot knielen in de kerk als een treu rige weduwe of als een geblondeerde schoonheid aan de bar hangen, een si garet nonchalant tussen de lippen. Ze kan dat zijn en nog veel meer. Maar altijd blijft ze de New Yorkse politie vrouw, in de Naked City ingeschakeld bij de strijd tegen de misdaad en de zedenverwildering. 278 vrouwen leveren op dit ogenblik dagelijks hun aandeel in deze soms levensgevaarlijke, maar al tijd opwindende „slag ~bm de veiligheid van de burger in de grote stad". „Zo'n politievrouw is volledig bevoegd", vertelt mevr. Theresa M. Melchionne, die de chef van het bureau voor de vrou- weijke politie is. „Voornamelijk is haar taak het beschermen van vrouwen en kinderen, maar haar opleiding maakt het mogelijk haar ten alle tijde in te scha kelen voor elk soort politiewerk". Ze werken altijd met z'n tweeën; laten we het duo Dolores Munroe en Helen Nulvany eens volgen op een doodgewone routinedag. Twee knappe brunettes. Dolores heeft biochemie gestudeerd. He len, die een tikkeltje groter is, was op de kunstacademie. Iedere morgen melden ze zich op ka mer 306 op het politiehoofdkwartier Manhattan. Wie daar toevallig binnen mocht komen zou verrast opkijken. In de gangen van het bureau hangt de atmosfeer, die ieder politiebureau ken merkt Maar daar, in kamer 306, lijkt men in een andere wereld binnen te treden. De wereld van lachende stem men, van parfum. Een dozijn dames komen er 's morgens samen. Goed gekapt, welverzorgde nagels, met smaak opgemaakt en ge kleed. Aan de muur hangt een rij foto's van misdadigers, die door de politie worden gezocht. „Wanted", de gezichten zijn even duidelijk in de gedachten van deze dames geprent als hier op de muur. De handtassen van de twaalf druk bab belende vrouwen bevatten alle zaken die men in iedere damestas tegenkomt. Met dit onderscheid, dat er naast de lippen stift een stel handboeien ligt en dat de poederdoos geflankeerd wordt door 'n 32 kaliber pistool. Bovendien vindt de po litiepenning een plaats. „Dertien pond", zegt Dolores, „weegt die tas". Zij en haar collega gaan vandaag in een aantal bios copen op zoek naar zakkenrollers en vooral naar mannen, die de duisternis van de bioscoopzaal opzoeken om vrou wen en meisjes lastig te vallen. In zo'n filmpaleis zijn dames altijd een gemak kelijke prooi. Ze zetten hun tassen naast zich neer en gaan helemaal in het ver haal op, dat zich voor hen op het witte doek ontrolt. Politieagente Carjl Colins en rechercheur Thomas Brady laten zien hoe de „bewakers van de wet" er als een gewoon paartje uitzien, bij hun „werk" in de grote stad. komt halen. Niet zelden denken de on verlaten zo'n vrouw wel baas te kunnen, maar ze komen dan zonder mankeren van 'n koude kermis thuis, want Dolores en haar collega's hebben een grondige training achter de rug en gaan niet voor een man opzij „Ik heb viermaal zo met een arrestant gevochten, dat we op straat terecht kwamen. Het gekke is, dat de mannen, die dan staan toe te kijken, nooit een hand uitsteken om je te hel pen. Je hebt theoretisch het recht, de assistentie van een burger in te roepen, maar als je er al de tijd voor zou hebben tijdens zo'n gevecht, zou je het nog niet doen," voegt ze eraan toe. Bij het arresteren van iemand wegens .wangedrag", is het gebruik van vuurwa- wapens volgens de wet verboden, dus aan revolver heeft Dolores in zulke gevallen niets. Meer aan haai' mensenkennis en geheugen. Want niet zelden zijn de ar restanten recidivisten, die alle vrouwe lijke agenten bekend zijn. Dolores ver telt _van zo'n geval. Ze zag een man overhaast het theater verlaten, een bo- Een revolver, een stel handboeien, een bonboekje en een politie penning behoren tot de vaste „uitrusting" van het damestasje. Bioscoopdirecteuren, die een ingeboren afkeer hebben van de heden, die hun theaters onveilig maken, zijn altijd blij, als de dames van de politie binnenkomen en verlenen hun alle mogelijke mede werking. Daarom kost het Dolores niet de minste moeite om in de maar voor de helft gevulde zaal de meest geschikte zitplaats uit te kiezen. Helen blijft een paar rijen achter haar, ogenblikkelijk tot actie gereed, zo dat nodig mocht zijn. „Wij zullen nooit iemand aanmoedigen." vertelt Dolores nog, alvorens ze haar plaatsje opzoekt. „Dat zou niet eerlijk zijn. Trouwens deze mannen hebben geen aanmoediging nodig. Ze hebben de film al tal van keren ge zien. Maar zelden maken ze de ont knoping mee. Want Dolores is geraffi neerd in het zoeken van een plaats. Zijn er mannen met oneerbare bedoelingen, dan zullen ze haar, de knappe jonge vrouw, die daar zo eenzaam midden in de rij zit, uitkiezen. Zo ook deze keer. De man kijkt bedachtzaam om zich heen en neemt dan plaats op het stoeltje naast de politieagente. Ze lijkt helemaal in de film op te gaan. Ze lijkt de man nauwelijks te zien. Maar haar ervaring vertelt wat voor type hij is. En zodra hij zijn misselijke praktijken tentoon spreidt, gaat de handtas open en klik ken de handboeien. De arrestant wordt in de hal of in het kantoortje van de bioscoop vastgehou den, totdat de overvalwagen hem af scoopbezoekster opgewonden achterla tend. Dolores trok haar conclusie en - wetend, dat een gemolesteerde vrouw eigenlijk nooit aangifte wil doen, omdat ze zich daarvoor schaamt - volgde ze de man. Tot haar verbazing zag ze hem zich aansluiten bij de rij voor de kassa om nog eens naar binnen te gaan. Hij zou zeker een half uur moeten wachten, voordat hij aan de beurt was, want het was een film, die volle zalen trok. Dolo res had hem inmiddels herkend. Ze wachtte rustig het halve uurtje, hield daarna de man in het oog en betrapte hem op heterdaad. De vrouweüjke agenten zijn juist voor dit werk bijzonder geschikt, omdat ze behalve voor de arrestatie ook voor het bewijsmateriaal kunnen zorgen. Maar ze doen ook andere opdrachten. Dolores werkte eenmaal in een ziekenhuis als verpleegster om een ingewikkelde zaak op te lossen. Een collega gaf zich uit voor de zuster van een ontvluchte on derwereldfiguur. Ze maakte een afspraak met diens helpers om de bagage van haar broer op te halen en liet zo de hele bende tegen de lamp lopen. Een andere keer speelde een agente voor actrice om een individu te ontmaskeren, die met valse beloften van filmcontrac ten en wat dies meer zij jonge vrouwen op zijn kamer lokte. Een gevangenbe waker, die in ruil voor bepaalde gunsten zijn klantjes wel eens wat extra's toe wilde stoppen, dankte zijn arrestatie aan het vrouwelijke politiecorps. Handelaars in verdovende middelen, zakkenrollers, profiteurs en handelaars in blanke sla vinnen kunnen hetzelfde zeggen. Uit dit alles blijkt, dat de New Yorkse agenten-in-rok veel meer activiteiten ont wikkelen dan alleen maar verkeersrege lend optreden of door drukke straten te partouilleren, hoewel de surveillance toch wel hun hoofdtaak blijft. Ze moeten er daarbij altijd voor zorgen, zo onopval lend mogelijk te blijven. Een vrouw wekt minder snel argwaan bij boosdoeners als een man, in wie zij eerder een „stille" zien. Er is bijzonder veel belangstelling voor het vrouwelijke poütiecorps. Op het ogenblik zijn er 180 dames beschikbaar, die alle examens en testen met goed ge volg hebben doorstaan en die wachten op een vrijkomend plaatsje. Onder hen zijn vele dochters van politiemensen. Het blijft dus in de familie. Trouwens het is opmerkelijk hoeveel romances er tot stand komen tussen de in dienst zijnde dames en hun manlijke collega's. Vooral als de omstandigheden het nodig ma ken, dat ze samen het een of andere kar weitje moeten opknappen. De kandidaten voor de functie van vrouweüjke agent moeten zowel licha melijk als geestelijk aan hoge eisen vol doen. „We willen vooral, dat ze hun mannetje staan. Ze moeten een redelijke kans hebben hun krachten te meten met mannen als het onverhoopt nodig zou zijn", zo is de mening van de New Yorkse politie. Talenkennis is gewenst. In het corps worden alle mogelijke ta len gesproken. De belangrijkste is en büjft wel de taal van de onderwereld. Met behulp daarvan leveren de New Yorkse agenten in rok-en-blouse strijd tegen de misdaad. Tegen misdadigers van hun eige sexe vooral ook, want, zo zei een veteraan uit het mannencorps „een vrouw kan een man voor de mal houden; een andere vrouw bij de neus nemen is oneindig veel moeilijker". en ruil uw oude box in voor Deze aanbieding geldt van 2 mei tot 7 juni. Birkstraat 2 - Telefoon 2874 t.o. Garage v. Kooy K.W.S. 1, kampioen van de afdeling en districtskampioen, heeft met de dis trictskampioen Gijs, genoemd naar de bekende biljarter Gijs Kemp, een wed strijd gespeeld als eerste stap op weg naar een plaats in de landelijke finale, maar het is geen succesvolle wedstrijd geworden, want het werd een 0-7 neder laag. Er werd gespeeld in hotel De Kleine Witte. De uitslagen zijn: J Riemens v. d. Wal P. v. Asch Van Geest A, v. Opstal Brants Zondag: Z.V.V. 1-S.E.C. 1 2.30 uur. B.D.C. l-'s Graveland 1 2.30 uur. Baarn 3-S.E.C. 3 12 uur. S EC. 4-K.V.V.A 3 12 uur. K.V.V.A. 4-B.D.C 5 2,30 uur. Zaterdag: V.V.Z. 1-Hertha 1 4 uur. Woudenberg 2-V.V.Z. 2 4 uur Hees 2-V.V.J. 2 4 uur. Hees 3-S.O.V.A. 2 2.15 uur. Sterrenwijk A-S.E.C. A 4 uur. S.E.C. B-Amsvorde B 4.15 uur Hoogland b-S.E.C. c 4,15 uur. B I C. ee-Scherpenzeel b 4.15 uur BDC. f-K.V.V.A. d 3 uur. H.V.C. g-S.E.C. d (terrein SEC) 245 u B.D.C. g-C.J.V.V. c 2.45 uur. Pupillen: S.E.C.-Hamersveld 1 2 uur. B D C. 1-Quick 1 2 uur. Amersfoortse Boys 2-B.D.C. 2 2 uur Hamersveld 2-SE.C. 2 2 uur. K.V.V.A 4-BD.C. 4 2 uur. Dames-senioren: B.D.C.-Amersfoort 12 u. (Laatste competitiewedstrijd). Heren-juniores; B.D.C.-A.A.V. 1 uur Heren-aspiranten: H.H.C. 2-B.D.C 12 u. Dames-aspiranten: Spirit-B.D.C. 12 uur. De laatste bijeenkomst van het Departe ment Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen was gewijd aan steden en dorpen langs de Gelderse IJssel, waarover gesproken wordt door de heer Boerkoel uit Aalten. Op zaterdag 23 mei zullen de leden van de afdeling een excursie maken langs deze IJssel. Vanaf Arnhem gaat de reis langs de rivier naar het noorden. Zut- phen, Zwolle en Kampen worden bezocht en langs de dijk van de Flevopolder gaat de tocht terug via Harderwijk. 21 7.77 13 0 134 101. 71 17.69 13 2 230 230. 13 3.00 31 0 104 93. 19 3.35 31 2 104 104. 14 2.25 32 0 80 72. 15 3.06 32 2 98 98. steeds het eerst in Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat. Op dinsdag 12 mei houdt de Coöperatie ve Raiffeisenbank de jaarvergadering in „De Gouden Ploeg". Er is bestuursverkie zing want de heer J. J. Koelman treedt af als bestuurslid. Hij stelt zich herkies baar. Het bestuur heeft de leden de vol gende voordracht aangeboden: 1. J. J. Koelman. 2. J. H. Hom. De heer P. H. Stalenhoef treedt af als lid van de Raad van Toezicht. Ook hij is herkiesbaar en de voordracht luidt: 1. P. H. Stalenhoef. 2. J. v. d. Heuvel. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer D. Bonte een causerie houden over het on derwerp „Moderne financiering". De heer Bonte is kredietadviseur van de Centra- VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 1 MEI 1964. SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Telef. 4145 le Bank. Er traden in 1963 61 leden tot de bank toe. Door overlijden en vertrek werden 18 leden afgevoerd. Het aantal bedroeg op 31 december 962. Het bestuur kwam in 1963 tienmaal in vergadering bijeen en de Raad van Toe zicht viermaal, terwijl tweemaal gecom bineerd vergaderd werd. In 1963 werden 645 nieuwe spaarbank boekjes uitgegeven, terwijl van 296 het totaal tegoed terugbetaald werd. Op 31 december waren 7250 boekjes in omloop. Het aantal voorschotten bedroeg per 31 december 1963 588, het aantal rekening houders met krediet 58 en zonder kre diet 109. Aan spaargelden werd ruim 7 miljoen ontvangen en ruim 5 miljoen terugbe taald. Het spaarsaldo is bijna 12 mil joen. Het jaar 1963 was het 58ste boekjaar. Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden voor dames en heren Steeds de nieuwste modellen. Telef. 2803 - F. C. Kuijperstr. 28 ■■HKNu het zomerseizoen weer '*4^Sf'jH m aantocht is zullen bij 1 -#.y" veel dames de luchtige m J%Ê nachtjaponnen tevoorschijn l.'S' worden gehaald. De tijd x ÊêbÊÉvan lekker warme fla- W[ fcc Seffüfi nellen winterpyama's is ffli A? tÉtP weer voorbij. Maar dat be- lil A f 'if tekent nog niet, dat alle da- WmÈÊÊmkiSBBWHIPi japon gaan hullen. Er zijn jÊ ook nog luchtige zomer- l pyama's en die worden ook jBA1 'ft door velen op prijs gesteld. BPp Wt IR Over het probleem nachtja- Bf Uil WÊ Pon pyama zouden lange Kgl 'Vit I stukken zijn te schrijven, Hsjl ;M WmÊt want voor elk van deze HjPlk i ft' nachtkledingstukken zijn lp U voor- en tegenstanders te vinden. Er zijn genoeg da- OÉ8[ «H mes die niet graag een ||M| nachtjapon dragen. Zij me- W&St "'^1 nen, dat zo'n kledingstuk niet prettig zit. Het is hun iÊÊÊm te wijd en wanneer ze zich 1 IHrai enkele malen omdraaien in bed, dan zit zo'n ruim ge waad als een kurkentrek ker strak om hen heen ge draaid en kunnen ze zich nauwelijks meer bewegen. Anderen vinden dat zo'n omhulling wanneer je even wat dieper onder de wol schuift de neiging heeft omhoog te kruipen, waardoor je benen onbe dekt zijn, wat voor sommi- ^en 00rzaak is dat ze niet Ï-&- in slaap kunnen komen. I Anderen daarentegen pre- ÉMpkfereren de nachtjapon, om- Wm dat bij een pyama na een BK nacht slapen de pijpen van de Pantalon veelal ergens m de knieholte als een prop MOHmB zitten samengedrukt, het- p k' *j geen ook met de mouwen het geval is, die zich ergens in de armholte verzamelen. Wij zullen het er maar op houden, dat het een kwestie van persoon lijke smaak is of men al of niet een nachtjapon of een pyama prefe reert. Voor de liefhebsters van nachtjaponnen tonen we hier een lief en eenvoudig modelletje. Het werd vervaardigd van een heerlijke fijne, zachte en luchtige lingerie in de kleur pastelblauw. Het model heeft een niet te wijde halsopening, iets bijeengehouden door een bandje dat van voren een strikje vormt. Van deze halsopening af valt het bovendeel met kleine plooitjes neer, om dan verder naar beneden ruim uit te vallen. De ontwerpers hebben er wel rekening mee ge houden dat het model niet al te ruim uitstaat. Voorts zien we heel kleine mouwtjes, die de schouder net voldoende bedekken, zonder echter tijdens het slapen hinderlijk te kunnen zijn. Werkelijk een schattig toiletje, waarin de liefhebsters ongetwijfeld heerlijk zullen slapen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 11