Krabbels van ICnelis. LENI EN RIET VERTROKKEN NAAR ISRAeL Tanja verlovings- en Trouwringen. Meningen van lezers. Zonder commentaar. Hockey. Heren 1 is kampioen. Rectificatie. Eerste dames- en herenteam van S.Y.V. kampioen. Honkbal. U.V.V.-S.E.C. 5-11. De moderne ring voor deze tijd. Go nqorSPUKER Korfbalprogramma. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bie 't pelies beduusd estaon heb van al die minse mit al die vaon- dels en vlagge, die heul uut Braobant ekomme waore om de keunegin us goed te laote zien dazze ongze keunigin is. hek ble 't peleis en ik sting d'r al bar vroeg, waant ajje daor laot komp kejje 't wel schudde. Jonges, jonges, zukke vlagge en zo'n drokte. Ik sting veur De dag d'rveur had ik op de kiekkast Bie drokte in Rome ezlen bie 't trouwe van de prinses. Da was nog 'n bende d'rbie, maor da was 't gistere heul nie. Die manne mit al die vlagge en vaon- dels en manne mit grote en kleine tromme deeje alles op kemmando en dat deeje zullie bar best. Jonges. jonges, 't was 't daggie wel. Zo- veul minse hek van ming Ieevesdaoge nog nie bie mekaor ezien. Bar veul Soes- ders en netuurlek P.V.O maor ok heule hoope minse die nie uut Soest kwaome Daor waore dan al die vendelzwaojers en vlaggedraogers uut Brabant bie. Daor hak schik in dat al die gildebreurs ekomme waore, maor ikke had d'r geen schik in dat ongze gildebreurs d'r nie bie ware. Hadde die manne van ongs gild 't peleis nie kenne belle en kenne zeige, wullie komme ok. Heul uut Brabant kwaome die manne mit duuzende en de manne van 't gild die zo'n bietje om de hoek woone die waore d'r nie. Da klop volleges ming nie. Wullie hebbe 'n gild dat meer as vierhongderd jaor oud is en ik schat dat maor weinig van die tweeduuzend manne uut Brao bant kenne zeige, ongs gild is ok meer as vierhongderd jaor oud. Daorom hadde de manne van ongs gild d'r ok bie motte weeze, al hebbe die nie zukke finge pakke en zoveul vlagge en vaondels as die manne uut Braobant, waant de keunegin woont haost in ongs darp. Dinsdagmorgen in alle vroegte zijn ze ver trokken, nagewuifd door familieleden vrienden en kennissen. Het regende een heel klein beetje maar dat had niets te betekenen, want twee meisjes, die het aandurven op de fiets naar Israël te gaan, die zijn niet bang voor een beetje regen en straks zullen ze niet bang zijn voor heel veel warmte en misschien nog wel eens verlangen naar een echte ou derwetse dag met Nederlands weer dat hier en daar een bui biedt, met de hoop dat het hier eens heel lang zal plenzen. Leny de Bruin, 23, en Riet de Hartog, even oud, vertrokken respectievelijk van de Van Weedestraat en de Soester Eng- weg om de grote tocht per fiets naar Israël te maken. Ze zijn opgewekt gestart m de overtui gingdat er heel wat moeilijkheden over wonnen moeten worden voor ze Jeruza lem zullen binnenrijden. Die moeilijkhe den zijn onvermijdelijk omdat ze met een reisbedrag van 1500,— een heel eind kunnen komen, maar niet tot Israël en dan ook nog eens de lange weg terug. Tijdens deze vakantie wordt de 24-ste verjaardag van Riet gevierd, maar dat wordt heus geen uitbundige viering, want de beide fietsheldinnen weten dat ze heel zuinig moeten zijn op de 1500, waarmee ze vanmorgen van start ge gaan zijn. Na de vakantie in Parijs, waarbij ze heel veel willen bezichtigen, zal dan ook naar werk uitgekeken wor den. In ons land is werk genoeg en Leny en Riet nemen aan dat er in Frankrijk en de andere landen die ze zullen bezoeken ook genoeg te doen is. Niet op een kan toor, waar Leny werkte en droomde van verre reizen, ook niet in een laboratori um. waar Riet analiste was en dezelfde droom had, maar overal waar iets te doen is en daarbij denken ze in de eerste plaats aan hotels, die straks aan het hoogseizoen beginnen en zeker wel een paar fikse Nederlandse meisjes gebruiken kunnen die bekwaam zijn in het doen van de afwas en ook niet voor ruwer werk uit de weg gaan als ze zich daar mee de weg naar Israël kunnen banen. Het eerste herenteam van de Mixed Hockey Club is gisteren kampioen ge worden door een 5-2 overwinning op Schaerweijde 2 en met drie andere teams moet nu uitgemaakt worden wie zal pro moveren. Peter van Hofwegen maakte het eerste doelpunt, de rechtsbuiten van Schaer weijde zorgde voor de gelijkmaker en Dick Eijsink bracht de stand op 2-1. Na de rust werd het door H. Evenhuis 3-1 en door André Bolhuis 4-1. De spil van Schaerweijde bracht de stand op 4-2 en tenslotte werd het door André Bolhuis 5-2. Wim van Es speelde een bijzonder goede wedstrijd en Hans Evenhuis viel op door het geven van goede passes. In de voor hoede werd uitstekend samengespeeld, invaller Vriens speelde een goede wed strijd en doelman F Bolhuis toonde zich betrouwbaar. En dat alles op de zwaarbeladen nieuwe fietsen, die alles meeslepen wat twee on dernemende meisjes met een reiskas waarmee ze zuinig willen omspringen, nodig hebben. Fietstassen voorop, fietstassen achterop en daarin een grote verscheidenheid aan kleding, maar ook een tent, slaapzakken, luchtbedden en gereedschap waarvoor een rijwielhersteller zich niet behoeft te schamen; bandenlichters, een combi natietang, schroevedraaiers en alles wat van pas kan komen als er moeilijkheden met de fietsen komen. Het was maandag een bijzonder drukke dag voor de beide meisjes, die enorm veel te doen hadden voor ze zich volle dig startklaar voelden. Pa de Hartog hielp ijverig mee, ma de Hartog deed hetzelfde en ma de Bruin zat evenmin stil. Pa de Bruin echter ook niet en meermalen kon men hem horen mompe len: „Ik wou dat ik mee kon". Terwijl u en ik dinsdagmorgen nog in bed lagen of ons gereed maakten voor het dagelijkse werk, stapten Leny en Riet op hun fiets, op weg naar onbekende ver ten. Het eerste vastomlijnde reisdoel is Parijs. Daar zullen ze op 6 mei aanko men, want ze zijn helemaal niet van plan van hun tocht naar het zuiden een soort Tour de France te maken. In Pa rijs zullen ze een weekje vakantie hou den, nadat ze hun tent ergens hebben opgeslagen waar niet uitsluitend huizen staan. Dat kan het Bois de Boulogne zijn, maar mogelijk is het ook Versailles. De Koninklijke familie neemt op het bordes van het palels Soest- dijk de duizenden gelukwensen in ontvangst. Foto Swager - Soest. Foto Drukkerij Smit. Frankrijk, Andorra en dan naar Spanje. Barcelona wordt aangedaan, de Costa Brava bezocht en dan wordt de reis over Marseille, Toulon en Nice naar Italië voortgezet, Genua, Pisa, Rome en Napels. Daar zal onder meer bekeken worden of de bekende zin „Napels zien en dan sterven" zin heeft, maar dan moeten de beide fietsende meisjes weer verder. Dwars door Italië naar Tarente en Brin- disi, waar getracht zal worden de over steek naar Griekenland te maken. Dat zal niet zo eenvoudig zijn omdat het niet gefinancierd kan worden uit de reiskas, tenzij die door hard werken en veel ver dienen aan uitpuilen toe is. Griekenland zal grondig bekeken worden. Van Marathon tot de Olympus en van Delphi tot de Acropolis. En intussen zullen de plannen beraamd worden die voortzetting van de reis naar het Heili ge Land mogelijk moeten maken. Die plannen zijn nu nog erg vaag maar dat geeft niet want Griekenland is nog heel ver weg en minder vage plannen kun nen problemen scheppen, terwijl Leny en Riet al fietsend helemaal niets met problemen te maken willen hebben. Ze zijn vertrokken en ze hebben beloofd dat ze nog eens zullen schrijven. Niet alleen naar familie, vrienden en kennis sen, maar door middel van de krant aan allen die ook best eens zo'n tochtje zou den willen maken, maar die er niet toe komen kunnen op de fiets te stappen en rustig trappend op weg te gaan naar onbekende verten die toch altijd lokken. Door onjuiste voorlichting werd door ons in het verslag „Tien jaar U.V.V.", ge meld dat het toepasselijke lied vervaar digd was door de heer Van Es. Dit moet zijn de heer Renes. Verder werd het cabaretprogramma niet uitgevoerd door een Baarns doch door een Amsterdams gezelschap. Het was woensdagavond in de markthal wel een bijzonder belangrijke avond voor de Soester Volleybal Vereniging. Op de laatste kompetitieavond moesten name lijk niet minder dan drie van haar teams aantreden om in beslissingswedstrijden een beslissing te forceren over een bo venste dan wel een onderste plaats. De wedstrijd van het eerste damesteam was wel de belangrijkste omdat hier uit eindelijk het kampioenschap van de af deling Amersfoort met het recht om promotiewedstrijden te spelen als inzet gald. Waren de Soester dames in de eerste PHILIPS SPECIAALZAAK klas A ongeslagen kampioen geworden, niet minder goed hadden de dames van V.V.A het in de eerste klas B gedaan. Gezien het feit dat laatstgenoemd team al enkele jaren een verwoede strijd voert aan de top van het Amersfoortse volley bal voor de begeerde titel van kampioen van Amersfoort en onze plaatsgenoten voor het eerst in de eerste klas uit kwamen, golden de Amersfoortse dames algemeen als de grote favorieten voor de wedstrijd die de beslissing moest brengen. Onze plaatsgenoten waren even wel kennelijk bezield met de vaste wil om te winnen en dank zij hun instelling om zelfs bij de grootste achterstand door te vechten slaagden zij er in de wedstrijd met 3-2 in hun voordeel te beslissen. Een prachtig succes dan ook voor dit jonge team waarvan de gemiddelde leeftijd nog geen achttien jaar is. De eerste set werd door de V.V.A.-dames gewonnen, waarna de tweede set voor on ze plaatsgenoten was. De derde set was ook weer voor de Amersfoortse dames en toen zij in de vierde set een 7-0 voor sprong namen, leek het er op of de S.V.V.-dames de door hen begeerde titel niet zouden halen. Verbeten bleven de rood-witte dames evenwel doorvechten en niet zonder suc ces, want na vier sets was de stand weer gelijk zodat een vijfde set moest worden gespeeld om te beslissen welk team zich het sterkste mocht noemen. Leek het er aanvankelijk op dat dit een gemakkelijke overwinning voor de Soes- ters zou worden, bij een 14-6 voorsprong scheen het of de vermoeidheid zich zou laten gelden. Langzaam liepen de V.V.A.- dames de achterstand in tot 14-13 zodat de spanning ten top steeg. Een goede serve bracht voor de dames van de Soester Volleybal Vereniging evenwel het verlos sende punt en de vreugdedans die toen uitgevoerd werd behoefde niemand in het ongewisse te laten wie zich uiteindelijk kampioen van Amersfoort mocht noe men. De aanvoerster kreeg bloemen van het bestuur van de eigen veremging, het af delingsbestuur en de aanvoerster van V.V.A., die dit nog gepaard liet gaan met een prachtige doos chocolade. Aan deze wedstrijd ging nog een kompe titiewedstrijd tegen V.I.O.S. 2 vooraf. Om de dames van het eerste team te sparen werd deze wedstrijd grotendeels overge nomen door het tweede damesteam. De 3-0 nederlaag betekende de eerste ne derlaag in deze kompetitie. Het tweede damesteam moest voor de definitieve onderste plaats de strijd aan binden tegen plaatsgenoot Olympia 2. Laatsgenoemde toonde zich in deze wed strijd het betere team en wonnen vrij gemakkelijk met 2-0. Door deze nederlaag zal het tweede damesteam van de Soester Vollebal Vereniging waarschijnlijk vol gend jaar weer in de 2e klas uitkomen. Het eerste herenteam moest op dezelfde avond met de rug tegen de muur de strijd aanbinden tegen het Baarnse B.G. S.V. Alleen een overwinning namelijk kon de Soesters gelijk doen eindigen met Spirit 2. In een spannende wedstrijd wisten onze plaatsgenoten de 1-0 achterstand na de eerste set weg te werken zodat zij uit eindelijk met een 3-1 voorsprong de wed strijd beëindigden. Hierdoor kwamen zij gelijk te staan met Spirit 2 en moest tussen deze teams een beslissingswedstrijd gespeeld worden wie zich uiteindelijk het beste team uit de afdeling Amersfoort in deze klas mocht noemen. Tegen het jonge en technisch goede Spi rit-team werd na een kwartier rust we derom de strijd aangebonden. Ook nu weer ging de eerste set voor de rood- witten verloren. Ook in de tweede set kregen de S.V.V.-ers aanvankelijk een achterstand, maar van een inzinking aan Spiritzijde werd uitstekend gebruik ge maakt, zodat na twee sets de partijen weer op gelijke voet stonden. De derde set moest in deze wedstrijd de beslissing brengen en hierin lieten de S.V.V.-ers de blauwhemden niet meer gevaarlijk wor den. Uiteraard heerste ook over deze overwinning grote vreugde in het S.V.V.- kamp. De uitslag van deze wedstrijd brengt met zich mee dat aanstaande dinsdag de strijd om het uiteindelijk kampioen schap van Amersfoort gespeeld zal wor den tussen Olympia en S.V.V. De win naar hiervan zal op zaterdag, 9 mei in de Jaarbeurshal te Utrecht het recht heb ben om deel te nemen aan de promotie wedstrijden voor de overgangsklasse. Het was al laat toen speelsters, spelers en supporters van de Soester Volleybal Vereniging in de Karseboom waarderen de woorden van hun voorzitter aanhoor den die een beroep deed op speelsters en spelers zich ook in de resterende wed strijden ten volle te geven. S.E.C.-honkbal heeft haar oefenprogram ma gisteren afgesloten met een goede 11-5 overwinning op een sterke combi- Alle maten vijfvoudig in voorraad. Ei.2982 SPE5TCRBEKG5t'5TW. 2fi natie van U.V.V. Deze overwinning hield inderdaad de nodige beloften ln voor de zaterdag be ginnende competitie. In voorafgaande wedstrijden had SEC. reeds bewezen over een vakkundig binnenveld te be schikken doch de slag-prestaties bleven duidelijk beneden de maat Dit keer kwam evenwel ook de slagploeg van de Soestenaren, met niet minder dan 8 honkslagen, uitstekend voor de dag. Een ander winstpunt was het feit dat coach Tinlin wederom met succes een nieuwe pitcher-catcher-combinatie pro beerde. Colnson toonde zich een be trouwbare achtervanger terwijl Mc Don- nel. die in de 2e helft Blok verving, zich een veelbelovend pitcher toonde. Reeds in de le innings nam S.E.C. een duidelijke 4-0 voorsprong door honk slagen van Colnson, Blok, v. d Gaast en Prior. Vooral de 2-honkslag van Prior was van uitstekende kwaliteit. In de gelijkmakende slagbeurt bleek SEC.-pitcher Blok nog even aan de werpheuvel te moeten wennen, waar door hij in deze innings 3 vrije lopen moest toestaan. Een honkslag zorgde voor de stand 4-2 waarna een 2-honk- slag en een fout van 3e honkman Lü- schen zelfs voor een gelijke stand 4-4 zorgde. Een goede 2-honkslag van v. d Gaast bracht daarna in de 3e innings Blok over de thuisplaat terwijl een opoffe ringsslag van Lüschen eveneens v. d. Gaast tot scoren in staat stelde (4-6). In de 4e innings werd de strijd defini tief beslist toen Spikman, Colnson en Blok op enkele korte slagen binnen kwamen (4-9), want daarna kregen de beide verdedigingen duidelijk de over hand. Enkele fraaie vangen in het verre veld (o.m. van mid-velder Long) zorgden er voor dat U.V.V. niet verder kwam dan nog slechts één tegenpunt, gescoord in de voorlaatste inmngs. In de laatste innings profiteerde S.E.C. tenslotte nog van een 2-tal fouten in het U.V.V.-veld, waardoor de eindstand 5-11 werd in het voordeel der Soeste naren. Bongers toonde zich een veel belovend 2e honkman. Scoreverloop U.V.V2 2 0 0 0 0 1 0 5 SEC40230002 11 Werpresultaten S E C. - Blok 5x3 slag. 5x4 wijd, 5 honksl. tegen. Mc. Donnel 1x3 slag, 1 en 4 wijd, 1 h.s. tegen. U.V.V. - Heinen 7x3 slag, 3x4 wijd, 8 h.s. tegen. Morgen, zaterdag 2 mei, speelt het 2e team van de korfbalvereniging De Mete oren om 4 uur een wedstrijd tegen K.V.0 2 op eigen terrein. De aanvang is 4 uur Meteoren 1 speelt zondag om half drie een uitwedstrijd tegen Biko 3 in Biltho- ven. In Utrecht wordt deelgenomen aan het Samostournooi en op Hemelvaartsdag spelen teams van De Meteoren in de R.D.Z.-series. Soest, 27 april 1964. Aan de redaktie van de Soester Courant. Weled. heer. Mag Ik voor het onderstaande een plaats je in uw blad Bij voorbaat mijn dank Mag ik de politieautoriteiten opmerk zaam maken op het veelvuldig links rij den van wielrijders en bromfietsers langs de hoofdweg Ik kan alleen constateren het grove ver zuim van fietsers en bromfietsers op de Steenhoffstraat en Van Weedestraat. Hedenmorgen kon ik ternauwernood, bij het in huis halen van de vuilnisem mer, aan een aanrijding ontkomen. Het linksrijden op de fietspaden, hetgeen aan de rechterkant moet geschieden, neemt verontrustend toe en zal van daag of morgen wel een ongeluk ver oorzaken. Hopende dat aan mijn schrijven aan dacht zal worden geschonken. Hoogachtend, K. H. KRETZ De stamhoofden der Zuid-Soendane- zen hebben zich genoodzaakt gezien de prijs van de bruiden te verhogen. Kon men vroeger nog terecht voor twintig speren per bruid, thans moeten er niet minder dan 50 voor worden betaald. James Corn uit Bal timore is door de politie gearresteerd, omdat hij in de dierentuin in de berenkooi was geklom men om de pinda's te verzamelen, die de bezoekers naar deze dieren hadden ge gooid. Een meneer uit Den Haag, die elke dag een half wit en een pakje gesneden brood voor zijn vrouw moet halen, loopt steeds drie bakkers voorbij, omdat de vierde een snoepje toegeeft. Een Amerikaanse soldaat, die op een zeer afgelegen post gelegerd was, vroeg een draagbare generator voor verlich tingsdoeleinden en twee schrijfmachines aan. Men stuurde hem een kaars en twee balpoints.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2