Heropening herenkledingbedrijf René Borgts. HET OOG GERICHT OP VERPLETTEREN. Officiële mededelingen. P.v.d.A. vierde feest. Geluk bij pool. Rowans vierden le lustrum. Katholiek Vrouwengilde. Afscheid S. van Gorkum. Gemeenteraadsvergadering. Jaarvergadering van Crescendo. Slechte zondag. Olympia Volleybal. Herdenking. Nutsbibliotheek. Hockeyteam verloor. DINSDAG 5 MEI 1964. 43ste JAARGANG No. 35. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.46 - per post 2.55 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 De afdeling Soest van de P.v.d.A. heeft in het St. Josephgebouw het meifeest ge vierd met muziek, gebracht door de fa milie Vellekoop, volksdansen en de Rudi Carellshow, waarvoor men een televisie toestel in de zaal geplaatst had. Het welkomstwoord werd gesproken door de heer P. de Bos namens de 1 mei-com missie. Hij gaf het woord aan mej. Blaak van de opleidingsschool voor kader „De Born" te Bennekom. Mej. Blaak betwijfelde of het Nederlandse volk op politiek gebied wel zo lauw is als beweerd wordt. Er is wel belangstel ling, maar over het algemeen durft men deze niet te uiten. Gelukkig vindt men tegenwoordig mensen die aan politiek doen geen rare mensen meer en ten dele is dat te danken aan de televisie Sprekend over de loonsverhogingen zei mej. Blaak dat de meeste mensen niet geloven dat deze 16 bedraagt omdat ze een laag loon hadden en weinig om hoog gingen. Zij hebben ook de laagste vakantietoeslag en het is nodig te strij den tegen de procentenregeling. Het is prettig dat de minister kan op treden tegen prijsverhogingen van roe rende goederen, maar het is gewenst en nodig dat dit ook bij huizen en grond gebeurt. Mej. Blaak vond het onjuist dat de hu ren op 't platteland meer omhoog gaan dan in de stad, ofschoon daar de lonen lager zijn. De socialisten zullen zich verzetten tegen het storten van het bedrag van de huur verhoging in een onderhoudsfonds. Tien jaar geleden kwam dit geld ook in een fonds, maar het is aan de verhuurders teruggegeven. Mej. Blaak sprak er haar vreugde over uit dat de onderwijssalarissen omhoog gegaan zijn. Zij sprak de wens uit dat ouders van kinderen die openbare lagere scholen bezoeken evenveel te zeggen krij gen als ouders van kinderen die bijzonder onderwijs genieten. Mej. Blaak pleitte voor eenheid in de westerse wereld omdat deze eenheid de vrede en de vrijheid beschermen moeten. Wij allen moeten het zedelijk besef heb ben dat er geen oorlog meer mag komen. Over de wegen die hierbij bewandeld moeten worden is men het echter niet eens. De P.v.d.A. zal echter voorstellen een commissie van deskundigen in te stellen die moet onderzoeken op welke wijze de ontwapening bevorderd kan worden. Het is nodig dat landen die geen atoom wapenen hebben deze ook niet krijgen en dat geen inlichtingen over atoomwa penen verstrekt worden. Mej. Blaak drong aan op meer hulp aan onderontwikkelde gebieden. Er moet veel meer gedaan worden en wij moeten ons veel meer verdiepen in het lot van de mensen die in deze gebieden wonen. Met solidariteit zullen wij erin kunnen slagen de wereld wat beter te maken. Twee jaar geleden won de heer J. van Kooperen lid van S.E.C. in de voetbal pool 7500,en een ander S.E.C.-lid won vorige week 1100,met de gelijke spelen. Het ziet ernaar uit dat de heer Van Kooperen opnieuw geluk heeft. Zondag avond. Kwam er een melding binnen met 13 goed uitslagen. De eerste prijs was 101.000,de tweede 55.000,Deze ene melding deed 51.000,naar de 9 meldingen van 12 goede uitslagen gaan, maar toen de 2e melding van 13 binnen kwam werd dit weer teniet gedaan. De 9 meldingen van 12 zijn er inmiddels 24 ge worden en onder hen is de heer Van Kooperen. Voor deze 24 gelukkigen is 55.000,ter beschikking. Bij de St. Donboscogroep vierde zondag de Rowanafdeling dit zijn verkenners van 15-18 jaar) haar eerste lustrum. De dag begon met een H. Mis en daarna was er een gezamenlijk ontbijt in het hoofdkwartier. Hierbij waren alle welpen en verkenners en alle oud-rowans aan wezig Tijdens deze bijeenkomst boden een welp en een verkenner een geschenk aan bestemd voor alle rowans. 's Avonds werd dit feest intiem gevierd in een lokaal van de v.g.l.o. school aan de Steenhoffstraat. Hierbij waren aan wezig alle rowans en oud-rowans met hun ouders en de oudercommissie van de groep De zaal zag er bijzonder gezellig uit. Er werd koffie aangeboden en na een welkomstwoord van rowanleider chef Mulder werden er dia's vertoond van vroegere kampen en trektochten van de rowans. Uiteraard werden hiervan vele herinneringen opgehaald Na verto ning van deze dia's bleef men nog gerui me tijd bijeen. Men kon merken dat de oud-rowans het prima naar hun zin hadden. Zij zaten allen om één tafel om de vroegere verhalen en belevenissen weer eens op te halen. Men werd tevens in de gelegenheid gesteld werkstukken zoals gipsmaskers, verschillende verzame lingen, tekeningen en foto's te bewonde ren. Als men dit alles zag kreeg men wel de indruk dat de jongens in de afgelopen vijf jaar niet stil gezeten hebben maar dat er inderdaad veel door hen gepres teerd is. Tegen elf uur besloot men deze goed geslaagde feestdag. De heer Swager van FOTO SVVAGER bracht dezer dagen een bezoek aan het Dierenpark Amersfoort en maakte deze unieke opname van de chimpansee Plato, die als „Vrijdag" zijn televisie-debuut maakte in de Rudi Carell-show. De heer A. S. Jansen uit Arnhem sprak, namens de voorlichtingscommissie uit het Levensverzekeringbedrijf, voor de le den van het K.V.G. Het onderwerp luidde „Toekomstvoorzie ningen voor de vrouw en haar gezin". Het was niet de bedoeling om reclame te maken voor een bepaalde verzekering maar om duidelijk te maken welke voor delen verbonden zijn aan „sparen" bij een levensverzekering, in tegenstelling met het sparen bij een spaarbank. Op de spaarbank immers ontvangt men alleen het eigen geld plus rente terug, maar bij een levensverzekering, wanneer de verzekerde komt te overlijden, de vol ledige uitkering van 't verzekerde bedrag In ons land zijn er germddel 10 gezinnen per week, die binnen twee jaar na het sluiten van een verzekering deze uitke ring ontvangen door het uitvallen van de kostwinner. Men kan zich ook verzekeren voor een aanvullend bedrag bij het pensioen, de A.O.W.-, A.W.W.-, ziekte- of invaliditeits- uitkering, zodat men op hetzelfde niveau verder kan leven. Wie een levensverzekering sluit leeft zeker en heeft een afspraak met de toe komst. Na de pauze werden er verschillende films gedraaid. Wegens ziekte van de presidente sprak de secretaresse een dankwoord voor de mooie leerzame avond. Na bijna 43 jaar in gemeentedienst te zijn geweest heeft de heer S. van Gor kum vrijdagmiddag, in de vergaderzaal van het gasbedrijf, afscheid genomen van de direktie en het personeel. Om gezond heidsredenen verbet de heer Van Gor kum, voor velen in Soest een goede be kende, de gemeentedienst met vervroegd pensioen. In 1920 trad de heer Van Gorkum voor 11,24 in de week in dienst van de ste delijke lichtfabrieken te Leiden. Hij was 16 jaar en werd leerling-fitter. Na vijf jaar verliet hij de universiteitsstad en ging werken bij het gasbedrijf in Doe- tinchem. Daar hield hij het een jaar uit. In 1926 kwam hij naar Soest, waar hij enkele jaren geleden werd gehuldigd in verband met zijn veertig-jarig jubile um als gemeente-ambtenaar. De direkteur van het Soester gasbedrijf, de heer N H. Breedeveld, zwaaide de scheidende veel lof toe. Hij herinnerde eraan, dat de heer Van Gorkum sinds meer dan 25 jaar voorzitter was van de personeelsvereniging, in welke funktie hij veel werk verzette. „Bovendien bezit u de gave om anderen te helpen, waar dat nodig is. U had altijd belangstelling voor andermans problemen", aldus de heer Breedeveld, die sprak namens di rektie en personeel. Hij bood de heer Van Gorkum een platenbon aan. Me vrouw Van Gorkum kreeg bloemen. De heer Van Gorkum dankte het perso- Vier jaar geleden opende de heer René Borgts een winkel in herenmode-artike len aan de Burgemeester Grothestraat, die langzaam uitgroeide tot een gespecia liseerd herenkledingbedrijf. Deze groei eiste uitbreiding, want de start moest in 1960 door gebrek aan ruimte bescheiden zijn. Er werd begonnen in de kapperszaak van wijlen de heer H. Borgts, waar de heer R. Borgts startte als verkoper van he renmode-artikelen. Dat is na de uitbreiding van 1962 en de laatste uitbreiding die vorige week haar beslag kreeg veranderd en met trots kan René Borgts zijn zaak 'n speciaal-zaak in herenkleding noemen, omdat hij iedere man van top tot teen kan kleden in alle vormen van textiel die hij wenst. Cos- tuums, losse pantalons en colberts, maar nu ook alle soorten overjassen, van tweed tot regenjas en alle herenmode artikelen. Het bedrijf is aanzienlijk vergroot en ook de etalages zijn zeer ruim. Dat was wel nodig, want de heer Borgts stelt er prijs op niet alleen in kwaliteit en prijs, maar ook in voorraad en sortering met succes te concurreren tegen de zaken in de steden, die langzamerhand hun aan trekkingskracht zullen verhezen omdat Soest bedrijven krijgt die het met gemak kunnen opnemen tegen de bedrijven in de grote stad. Zo'n bedrijf is de zaak van de heer Borgts steeds meer geworden en wie bij de heropening of daarna een bezoek aan de zaak gebracht heeft, die moet gecon stateerd hebben dat de winkel van de heer Borgts thans volledig biedt wat de heren der schepping nodig hebben. De gTote voorraad en sortering staan er „borgts" voor dat men niet tevergeefs bij Borgts gaat winkelen. neel en de direktie voor de onverwachte hulde. Hij prees bovendien de geest bij het personeel van het gasbedrijf en de onderlinge samenwerking. Na 't officiële gedeelte was men nog enige tijd gezellig bijeen De afscheidsbijeenkomst werd besloten met een korte vergadering van de per soneelsvereniging, voor de laatste maal voorgezeten door de heer Van Gorkum. De vergadering ging akkoord met de be noeming van de heer H. Kamphorst tot voorzitter van de personeelsvereniging. De eerstvolgende vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden op woensdag 27 mei a.s. In gebouw St. Ludgardis hield de r.k. gymnastiekvereniging Crescendo de jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer M. Smit. Hij heette de weinige leden die deze 31-ste jaarvergadering bezochten welkom. Uit het jaarverslag van penningmeeste- resse, mevr. E. de Wit bleek dat de kas een nadeüg saldo heeft, ondanks de con tributieverhoging van 10 die na de vorige ledenvergadering ingevoerd werd. Zwaardere lasten in verband met de zaalhuur, een verhoging van het salaris van de technische leider en afname van het aantal leden zijn hiervan de oorzaak. Secretaris F. Engberink bracht verslag uit over het afgelopen verenigingsj aar. Er werd deelgenomen aan een demonstratie in het openluchttheater en er werden onderlinge wedstrijden gehouden. Die verhepen prettig, maar de prestaties vie len tegen. Er kwam echter een nieuwe technische leider, de heer R. Habermehl, en het bestuur is zeer tevreden over hem. Gelukkig is het ledental weer op het oude peil gebracht. Aan de traditionele propagandamars van de Soester gymnastiekverenigingen in Soesterherg werd deelgenomen en ook aan de intocht van St. Nicolaas. Op 11 januari 1964 werd met de gym lessen in de zaal van de r.k. ulo begon nen. De kleuters ontvingen eerst les van mevr. Plekkepoel. Thans krijgen 70 kleu ters les van de heer F. Engberink. Mevr. Plekkepoel werd dank gebracht voor het werk dat zij in het belang van de vereni ging verrichtte. De heren-juniores en dames-aspiranten namen deel aan de jeugdcompetitie van het district west en zij hebben getoond dat Crescendo in regionaal verband mee telt. Aan de jurycursus werd deelgeno men door de heren G. Schoonhoven, K. v. d. Dijssel, F. Engberink en G. Dorre- steijn. Zij ontvingen het certificaat. De heer De Rond sr. bracht verslag uit van de drumband. Er zijn thans 15 trom mels en 10 trompetten, maar niet vol doende leden. Het is moeilijk jongens aan te trekken voor de trompetten. De voorzitter dankte de heer De Rond en sprak de wens uit dat hij nog lang voor de drumband werkzaam zal mogen zijn. Om de begroting sluitend te maken werd besloten dat voortaan ook in de maand augustus contributie betaald zal moeten worden. Mevr. Plekkepoel en de heer Schoonho ven werden als bestuurslid herkozen. De heer F. Engberink had zich om studie redenen niet herkiesbaar gesteld. De voorzitter dankte de scheidende secreta ris en bood hem een boekenbon aan. De heer C v. d. Breemer werd als bestuurs lid gekozen. Aan het slot van de vergadering wenste de voorzitter bestuur en leden een goed verenigingsjaar. De eerste bollenzondag is een slechte zondag geworden. Niet alleen voor ïen die een bezoek aan de bollenstreek wil den brengen maar ook voor vele sport verenigingen. De wedstrijden van S.E.C-, B.D.C. en V.V.Z. werden afgelast en de korfbal- en handbalwedstrijden vonden ook geen doorgang. De laatste kompetitieavond van de Ne- vobo afd. Amersfoort, heeft nog geen einde gebracht aan alle wedstrijden. Rest nog de wedstrijd om het kampioenschap met de daaraan verbonden rechten om promotiewedstrijden te mogen spelen. Deze wedstrijd zal gespeeld worden door de eerste herenteams van Olympia en S.V.V. Een Soester derby dus die bijzon der spannend belooft te worden. Dinsdagavond, om 8 uur, wordt deze wedstrijd gespeeld in de Willem Barends- school te Amersfoort. Het tweede damesteam van Olympia heeft de beslissingswedstrijd voor de gradatie tegen S.V.V. 2 met 2-0 gewon nen en zich dus in de le klasse gehand haafd Ook het tweede herenteam liet zich te gen V.V.A. 2 van de goede zijde zien. Met 3-1 bleef het de Amersfoortse heren de baas en distantieerde zich daarmee van de laatste plaats Het vierde herenteam kon tegen Mon- tagnards niet tot de volle winst komen. Het vierde behaalde een 2-2 gelijk spel. Mensen die de wijze waarop Adolf Hitier zijn volk opjutte nog zo gek niet vonden mogen blij zijn dat er een Soekarno is, die niet Stalin, Franco of Chroesjtsjow imiteert maar de Führer. In een toespraak tot zo'n slordige half miljoen arme stumpers van Indonesiërs heeft hij weer staan schreeuwen van geweld. Hij gilde dat het uit is met zijn geduld ten aanzien van Maleisië en be doelde waarschijnlijk dat hij op is van de zenuwen door zijn eigen gekke capriolen. Maleisië noemde hij een belediging voor het Indonesische volk en voor „mij, de grote leider van de revolutie, de stem des volks en opperbevelhebber van de strijd krachten". De arme stumpers gilden terug „Verplet ter Maleisië!" Opperverpletteraar Soekarno had aange kondigd dat hij aan 24 miljoen Indone siërs het verpletterbevel zou geven, maar dat was hem toch wel een beetje te gor tig, zodat hij het bij krijsen liet. En ook bij het verbranden van boeken die scha delijk zijn voor de Indonesiërs. Welke boeken dat zijn werd niet bekend gemaakt, maar ik durf te veronderstellen dat Dik Trom er ook bij is. Dik hield zo van lekker eten en aan eten mogen de Indonesiërs niet denken, want dat is er altijd te weinig. Daarom moeten ze met een lege maag aan het verpletteren. Het is te hopen dat de Nederlandse re gering er niet over piekert die super- verpletteraar uit te nodigen. KANTMAN. Gisteravond zijn twee stille tochten ge houden en honderden trokken vanaf het Kerkplein en de Julianalaan naar het monument Braamhage, waar twee minu ten stilte gehouden werd. Het mannen koor Apollo zong „Ecce quomodo mori- tur" en het Wilhelmus, waarna kransen bij het monument gelegd werden. Loco burgemeester wethouder W. G. van Za- delhoff deed het namens de gemeente, de heren Pol en Hoogenboom namens het voormalige verzet, de heren Festen en Van Veeren jr. namens het Oranje Co mité en de heer H. Butzelaar namens het oorlogsgravencomité. Vertegenwoordigers van padvindersgroepen legden eveneens kransen en bij het défilé dat hierna volgde werden vele bloemen bij het mo nument gelegd. Mevr. M. J. Voskuyl-Van Boeckel, die directrice van de uitleenbibliotheek van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen in de Van Weedestraat was, heeft verzocht van deze functie ontheven te worden. Het stichtingsbestuur van de bi bliotheek heeft mevr. G. G. A. Hoekstra bereid gevonden de functie van direc trice waar te nemen. Het eerste herenteam van de Mixed Ho ckey Club Soest, dat vorige week het kampioenschap behaalde moet met teams van Alliance, Heemstede; S.C.H.C., Utrecht en Santpoort uitmaken welke twee teams in aanmerking komen voor promotie. De Soester heren hebben deze promotie competitie in Heemstede niet zo best ingezet, want ze verloren met 0-3 van Alliance. Deze nederlaag is in hoofdzaak te wijten aan het feit dat in het Soester team veel te individualistisch gespeeld wordt. Met goed samenspel zorgden de tegenstanders voor verrassende aanval len waartegen Soest zich tot rust goed teweer stelde. In de tweede helft werd echter driemaal gescoord en M.H.C. scoorde niet. Ook ditmaal speelde Wim van Es een uitstekende wedstrijd. ONTGRONDING. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij be sluit van 15 april 1964, afd. 2A, nr. 1716'63/491, aan M. M. Northolt te Zeist en zijn rechtverkrijgenden behoudens rechten van derden en tot wederopzeg ging ontheffing is verleend van de ver bodsbepaling genoemd in artikel 2 van de „Verordening op de ontgrondingen Utrecht" voor het afgraven van het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sektie E, nr. 1821, welk besluit vanaf heden gedurende dertig dagen voor belanghebbenden ter sekretarie van deze gemeente ter inzage is gelegd. Ingevolge artikel 6 van de meer genoem de verordening staat van bovengenoemde beslissing beroep open op Hare Majesteit de Koningin binnen vorengenoemde ter mijn. Het beroepschrift gericht aan Hare Maje steit de Koningin, dient te worden inge diend hij de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Soest, 5 mei 1964.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1