Moederdag JOH. METS GRIFT* Zn BENT U GEBOREN TUSSEN 21 APRIL EN 22 MEI? BRILLEN. Weinig b W1P auto s en zuinig leven in Nederland. Een mooie doos Bonbons? Een pot of een luxe vaas Gember Een Wadjang of Satérooster Een Delicatessenschaaltje SPECIALE AANBIEDINGEN! Chatka Crab (de allerbeste), per blik 4.50 nu 3.35 Een grote partij Gember, per pot nu 149 FIJNE VLEESWAREN DELICATESSEN \V1 ONDERHOUDSMONTEUR. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Speciaalzaak voor OPTIEK weinig Gewonden in verkeer. B.D.C.-jeugdtournooi. Honkbal. H.B.C. II-S.E.C. 6-9. SPAR TA TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 Hierin zijn wij zeer ruim gesorteerd. Daarvoor kunt U bij ons ook een goede keus maken. Ook een leuk geschenk. Voor iedere moeder een leuk cadeau. WEER ONTVANGEN Pink-zalm (hele moot), per blik 115 Rode Zalm, per blik 195 Achterham - Ardenner ham - Paté - Tong Kolbasz - Salami - Rookvlees - Bacon Kip's Leverworst. Van Weedestraat 90 - Telefoon 2404 IHSETS, alles voor uw avondjes. RAM O Mensen die tussen 21 april en 22 mei zijn geboren, hebben volgens de astro logie die zon in taurus en zijn dus ge boren onder het teken van de dieren riem dat wij „taurus" of „stier" noemen, We zullen deze keer de karakters van deze groep geborenen eens onder de loep nemen en zien tot wat voor ty pen mensen zij behoren. Zij, die in deze periode werden geboren, verkeren in gezelschap van een groot aantal bekende of beroemde personen. Hieronder geven we een greep uit de grote collectie. Wij noemen b.v. 22 april de beroemde zangeres Kathieen Ferrier. 23 april de Russische componist Serge Prokowjew. 24 april Willem van Oranje, onze Vader des Vaderlands. 24 april de bekende Franse maarschalk 28 april de Amerikaanse filmacteur Lio- nel Barrymore. 29 april de Amerikaanse krantenkoning Hearst. 30 april koningin Juliana 1 mei de Franse theoloog en filosoof Teilhard de Chardin. 2 mei president John F. Kennedy van de Ver. Staten. 2 mei koning Feisal II van Irak die in 1959 werd vermoord. 2 mei de Amerikaanse zanger Blng Crosby. 5 mei de filmster Tyrone Power. 7 mei Eva Péron, vrouw van de vroegere Argentijnse dictator. 10 mei de grote Duitse politicus Strese man. 11 mei de schilder Salvador Dali. 14 mei de negermusicus Sidney Bechet. 22 mei de grote operacomponist Richard Wagner. Afhankelijk van de inspiratie. Taurus behoort astrologisch tot het ele ment aarde, hetgeen het negatieve, pas sieve, ontvankelijke is, iets dat wij bij deze typen niet dadelijk in ongunstige zin moeten opvatten. Het hangt er van af hoe ze worden bewerkt en van hun aanleg en karakter is van alles te ma ken Alle grondstoffen zijn aanwezig en wat er uit voort zal komen is afhan kelijk van de inspiratie. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. In veel opzichten gelijkt de „stier" op de „ram" die aan hem vooraf gaat, maar bij de stier is het wachten op een impuls, terwijl de ram uit zichzelf actief wordt. Komt zon impuls, dan wordt daarop gereageerd, veelal in gun stige zin. De stier is daardoor in tegen stelling tot de ram een type dat ge hoorzaam en volgzaam is met een sterke toewijding aan een zaak die eenmaal werd geaccepteerd en aanvaard. Deze medaille heeft uiteraard twee kan ten. Afhankelijk van de beinvloeding kan dit type de goede, zowel als de slechte kant uitgaan en zal zich dan met alle ijver aan de zaak wijden. Van deze karakters is van alles te ma ken en daarom is het zo belangrijk om kinderen die onder het teken „stier" werden geboren, van jongs af op de juiste wijze op te voeden. Eenmaal aan geleerde fouten zijn mede door de be houdendheid 'en halsstarrigheid moeilijk later te corrigeren. Niet te stuiten De genoemde passiviteit is slechts in aanvang aanwezig. Is eenmaal door in spiratie de belangstelling voor iets ge wekt, dan zijn deze typen bijzonder ijve rig en bezitten zij een ongelooflijke taaie volharding. Dat vloeit ook weer voort uit het feit, dat ze zich graag houden aan een eenmaal gevormd werk schema. Is hun activiteit gewekt, dan is het een inbreuk op hun werkwijze en de gang van zaken om er mee op te houden of een en ander te wijzigen. In dat op zicht zijn ze dus bepaald koppig en hals starrig. Onder dit „materie-teken" worden ook veel mensen geboren die echte materia listen genoemd kunnen worden. Geld en goederen zijn voor hen bijzonder be langrijk. Voor hen betekent dikwijls het geen zij bezitten méér voor hen, dan dat wat ze zijn. Omgekeerd beoordelen zij anderen ook op deze wijze en kijken naar de materiële welstand. Bijzonder opvallend is bij dit teken de grote mate van eerlijkheid en betrouw baarheid, dat ook weer wederkerig is. Dit type is namelijk erg goed van vertrouwen en verwacht van anderen ook eerlijkheid en betrouwbaarheid, het geen er wel eens toe leidt, dat zij ge makkelijk zijn te bedriegen. Worden zij bedrogen dan kan ze dit een enorme geestelijke schok geven en is het ver trouwen maar zeer moeilijk weer te ver werven. Het positieve, goede taurus-type is een echte doorzetter en een standvastig mens, die veelal ook optimistisch is en rustig zijn gang gaat, waarbij hij of zij een ongekende werkkracht ten toon kan spreiden. De vriendschap van deze mens is van bijzondere waarde, omdat het type eer lijk en betrouwbaar is, terwijl zo'n vriendschap tevens blijvend is. Hij heeft een onwankelbaar geloof en kan bergen verzetten in een onvermoeibaar streven naar zijn gestelde doel. Het negatieve, slechte type, ls langzaam, dikwijls lui en zelf toegeeflijk, heeft snel medelijden met zichzelf en biedt weinig weerstand tegen negatieve dingen die hij of zij graag wil, ook al weet deze mens beter. Deze taurus zal steeds de weg van de minste weerstand bewandelen In het materiële wil hij of zij graag groot doen. wordt dan dikwijls een zo genaamde „showfiguur", die achter een massa uiterlijk vertoon de ware aard tracht te verbergen en tracht nog iets te lijken, wetend dat de inhoud hol is. Over het algemeen zijn ze allemaal vro lijk en hebben een goed gevoel voor hu mor, waarbij ze ook zelf best tegen een grapje kunnen. Men krijgt ze niet gauw kwaad, maar is het eenmaal zo ver, dan kan er een uitbarsting volgen, die de ge hele omgeving doet schrikken. Het type is niet agressief en zal als het even mogelijk is de strijd vermijden Vrouwen en kinderen De Taunus-vrouw is over het algemeen genomen een heel goede partner in het huwelijk, want ze heeft als vrouw een aantrekkelijk karakter. Ze is eerlijk en betrouwbaar, volgzaam en wil graag met volle overgave en toewijding zich aan haar taak van echtgenote en moeder ge ven. Burg. Grothestraat 8 Telefoon 3859 Soestdijk Als regel is ze vrolijk en schept daar mee een prettige sfeer in huis. Ze is ver draagzaam. maakt geen scènes, alleen uitgezonderd als manlief het al te bont heeft gemaakt. Kinderen onder dit teken geboren, zijn als baby vaak opvallend zoet en ook als kleuter blijven ze volgzaam en ge hoorzaam, waardoor in de meeste ge vallen de opvoeding geen grote proble men schept. Men moet echter streng waken tegen gemakzucht en zelf toegeef lijkheid. Als de opvoeder eenmaal het vertrouwen van zo'n kind heeft gewon nen, dan is het opvoeden geen groot probleem meer. 9 De Nederlander is, vergeleken met de gemiddelde Europeaan, een zuinig man. Dat blijkt wel heel duidelijk uit de sta tistieken, die door nijvere rekenaars van de Europese Economische Gemeenschap lE.E.G.) zijn opgesteld. Het zijn meest dorre cijfers, maar zij geven toch een beeld, dat wel wat anders is dan wij zo in het algemeen over ons zelf hebben gevormd. Wat b.v. de woon situatie betreft, staat Nederland helemaal niet zo slecht genoteerd, maar afgaande op de cijfers is het met de gezondheids zorg m ons landje niet zo best gesteld. De meeste artsen bijvoorbeeld in West Europa bezit Italië, dat ons met 163 dok toren per honderd duizend inwoners da nig de loef afsteekt. Nederland heeft er 111. Rusland, ter vergelijking, 194. Met de apothekers is het in Nederland ook karig gesteld: wij hebben er zeven per honderdduizend inwoners. Dan zitten Bel gië en Italië met 61 wel heel wat beter in de edele pillenmakers. De ziekenhuis ruimte is ook niet om over te adverte ren. Wij hebben 744 bedden per honderd duizend mensen, tegen, om maar wat te noemen, ruim vijftienhonderd in Zwe den, twaalfhonderd in Luxemburg en elfhonderd in Oostenrijk. Hiertegenover staat, dat Nederland wel het veiligste land is voor wat betreft het werk. Als men tenminste de cijfers in de metaalindustrie als basis mag nemen. Het aantal dodelijke ongevallen in deze tak van nijverheid in Nederland was in 1962 0,05 per miljoen arbeidsuren, tegen, 0,2 in Frankrijk, 0,12 in Duits land en 0,15 in Italië. Nederland is, volgens de E.E.G.-statistie ken, nog altijd het dichtst bevolkte land je van Europa: 351 inwoners per vier kante kilometer, tegen 303 in België. Het is echter een fabeltje, dat bij ons ook de meeste geboorten per duizend inwo ners voorkomen. Wij hebben er 20,8 per duizend, Spanje en Portugal steken Ne derland duidelijk de loef af met 21,1 en 24,7 terwijl het onze ook heel wat min der is dan het cijfer, dat zowel voor Rusland als Amerika geldt: 22,4. Het laagste geboortecijfer in Europa heeft overigens Zweden, waar per jaar slechts 14,2 geboorten op duizend inwoners voor komen. Het sterftecijfer is in Nederland gunstig laag (7,9 per duizend inwoners), maar nog altijd hoger dan in Canada (7,6) en Rusland (7,5). Het hoogste sterftecijfer in Europa heeft overigens Oostenrijk (12,8). Wie gedacht had, dat de Nederlander de beste aardappeleter van Europa is heeft het mis. Wij consumeren gemiddeld 96,1 kilo per hoofd per jaar. Maar wij wor den toch verslagen door de Belgen, die 125,5 kilo aankunnen en de Duitsers, die iedereen de baas zijn met 131,5 kilo. Wel zijn wij heel karige wijndrinkers. Daar winnen het de Fransen met 124 liter per hoofd per jaar, op de tong gevolgd door de Italianen met 112 liter. De Nederlan der komt niet verder dan 2,3 liter. Auto's hebben wij hier, ondanks het drukke beeld op de wegen, ook nog niet zo veel, gerekend naar ons inwo nertal. De Zweden zitten er het dikst in met 173 auto's per duizend inwoners. Nederland heeft er 56. Frankrijk en Engeland al ruim tweemaal zoveel. Om nog even op de tafel terug te komen: wij eten er vrij zuinig van. De Neder lander geeft gemiddeld 32,9 percent van zijn „consumptieve uitgaven" uit aan eten, heel wat minder dan de Fransen (50.6), de Italianen (57,8) en de Duitsers (40.7). Voor wat het aantal calorieën, de brandstof voor ons lichaam, betreft: daarin worden wij in onze dagelijkse consumptie voorbijgestreefd door de De nen, Zwitsers en Finnen die boven on ze dagelijkse 3.020 calorieën uitkomen. Zelfs als melkmuiltjes worden wij ver slagen De Nederlander drinkt per jaar 120,6 liter, De Zwitser 178,6 liter. Aan ro ken en ontspanning besteden wij ook niet zo veel: 4 en 6.4 percent van onze con sumptieve uitgaven, waarmee wij het zui nigjes aandoen, vergeleken met de Euro pese broeders. Tot slot de woonruimte. Ondanks onze schrijnende woningnood hebben wij nog niet eens zo weinig levensruimte. Ten minste als men het uitdrukt in het aantal mensen per vertrek. Nederland heeft hetzelfde getal als Zweden: 0,8. De Luxemburgers en de Amerikanen hebben het in de wereld nog het ruimst met een gemiddelde van 0,6 per vertrek. Ter verdere vergelijking: Belgen, Britten en Denen staan op 0,7. En wie het niet ge looft kan het gaan narekenen bij de E.E.G. De heer M. G. S. uit Ouderkerk aan de Amstel reed met zijn bestelauto op de Hellingweg. Hij stopte bij het Van Arkelinstituut. Achter zijn auto reed de monteur J. G. M. op een brommer. Deze wilde remmen maar dat lukte niet erg en hij botste tegen de auto. Hij werd aan hoofd en handen gewond door de val die hij maakte. Dokter Tervoert ver leende de eerste hulp. Op de Groen van Prinstererstraat reed de heer H J. M. van R. uit Hilversum Op de hoek van de Hartweg verleende de brommende scholier B. J. L. geen voorrang. Hij botste tegen de auto, even als zijn duopassagier R. v. V., eveneens een scholier. L. kreeg een hoofdwond en van V. eveneens. Deze kneusde bovendien nog een duim Dokter Rupert verleende de eerste hulp waarna de beide jongens naar de ouderlijke woning van L. ge bracht zijn. Op twee velden van B.D.C. wordt op za terdag 9 mei een jeugdtournooi gehou den. Er worden twaalf wedstrijden in twee poules gespeeld en daarna volgen de beslissingswedstrijden. Aan dit tour- nooi wordt deelgenomen door teams van B.D.C.S.E.C., H.V.C., Actif, C.J.V.V., en Limvio en D.O.S.C Het begint om half twee en is omstreeks half zes geëindigd. Het eerste optreden van S.E.C.-honkbal in de competitie 1964 was bijzonder wei nig overtuigend. Weliswaar werd in de wedstrijd tegen H.B.C. II met 6-9 de eer ste competitie-winst binnen gehaald doch de slordige wijze waarop een veilige 9-2 voorsprong in de laatste innings nog in gevaar werd gebracht, was bepaald te leurstellend. Na de uitstekende resultaten in de oe fenwedstrijden, waarbij o.m. reeds werd gewonnen van H.B.C. I, traden de Soes- tenaren hun tegenstanders wellicht iets te zelfverzekerd tegemoet. In de eerste innings zag het er dan ook wel naar uit dat S.E.C. een gemakkelijke en royale overwinning tegemoet zou gaan. Honkslagen van Blok, v. d. Gaast en Prior en niet minder dan 4 „vrije lo pen" bezorgden S.E.C. een ruime 6-0 voorsprong. Voorlopig konden de Hilver summers hier slechts één run tegenover stellen, welke run bovendien tot stand kwam door een onbeschrijvelijk misver stand in de S.E.C.-defensie (1-6). Onder voor honkbal abnormale weers omstandigheden kwam S.E.C.-pitcher Van Driel tot de alleszins bevredigende pres tatie van 8x3 slag, 7 X 4 wijd en 0 honkslagen tegen. Aangezien ook cat cher Tinlin jr. in goede vorm verkeerde zag het er niet naar uit dat deze voor sprong nog in gevaar zou komen, temeer daar S.E.C. in de 4e en 7e innings nog verder uitliep tot 9-2 door runs gescoord door Colnson, Tinlin en Mc. Donnel. Een nodeloze omzetting in de laatste in nings haalde evenwel alle rust uit de S.E.C.-defensie en toen, mede door enkele veldfouten, HB.C. terug kwam tot 6-9 kwam de overwinning nog onverwacht in gevaar. Nog tijdig keerde coach Blok terug naar zijn eerste opstelling (v. Driel-Tinlin), waarbij pitcher Van Driel de zware taak greeg, met 't 2e en 3e honk bezet en geen .nullen", de wedstrijd tot een goed eind te brengen. De eerstvolgende H.B.C. slagman nam Van Driel zelf voor zijn re kening, waarna fraaie vangballen van Tinlin en Bongerts een einde aan alle spanning maakten. Het scoreverloop was: H.B.C. 1 0 0 1 0 0 4 6 S.E.C. 6002001 9 Werpresultaten: S.E.C. Van Driel: 8x3 slag, 7x4 wijd, 0 honkslagen tegen. Mc. Donnel: 0x3 slag, 1x4 wijd, 2 honkslagen tegen. H.B.C. 8x3 slag, 6x4 wijd, 5 honk slagen tegen. Flinke JONGENS. Fikse lonen. N.V. Ceramiek Van Breugel, Koningsweg 2, Soestdijk. ADLER SCHRIJFMACHINES vanaf f 325,-. Rademaker, LaaDStraat 44 Soest - Tel. 2957 nm-yj.r:-;"''"*m BROMFIETSEN TELZ870 KR0MMEHEG 28 - SOEST W—mm voor Komt U eens kijken Van Weedestraat 5a-b Telefoon 2504 Voor onze technische dienst vragen wij een Eén van de plezierigste kenmerken van het werken bij een onderhoudsdienst is „afwisseling". Deze afwisseling vraagt echter ook „vakmanschap". Wij zoeken daarom iemand die een gedegen technische opleiding heeft genoten en door ervaring met allerlei gereedschappen en gereedschapmachines kan werken. Inlichtingen en sollicitaties dagelijks van 8-5 uur en iedere dinsdagavond van 7-8 uur, bij de afdeling Per soneelszaken, Poort 3, Eemzijde van ons bedrijf.

Soester Courant | 1964 | | pagina 6