HET OOG GERICHT OP POLITIEK, Jaarvergadering Duiiddkkers. S.E.C. verloor. K.P.S-P.T.T. elftal 5-1. Spreekuur Burgemeester. B.D.C.-'s-Graveland 2-1. Ned. Chr. Vrouwenbond. Tempo. Kampioenschap lange afstand. Vergadering Raiffeisenbank. Jaarvergadering V.V.V. Bioscoopprogramma. DINSDAG 12 MEI 1964. 43ste JAARGANG No .37. SOESTER OURAN Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post J 2.55 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Voor de laatste maal heeft de heer J. C. de Vink als voorzitter van de zwem vereniging De Duinkikkers een vergade ring van deze vereniging geleid omdat hij tijdens de jaarvergadering, welke in gebouw De Rank gehouden werd, af trad. Aktieve sportbeoefening kost hem veel tijd, zodat hij zijn functie ter be schikking stelde. Uit het jaarverslag van penningmeester D, J Kat bleek dat de financiële positie van de vereniging gunstig is. In het jaarverslag van secretaris J. Elderman stonden enige hoogtepunten van het af gelopen jaar vermeld. De top hiervan was het organiseren van de internatio nale zwemwedstrijden waaraan door 11 landen deelgenomen werd. Er werden clubkampioenschappen gehouden en met succes waterpolo gespeeld. De vereniging heeft thans 100 leden. Voordat hij aftrad als voorzitter noemde de heer J. C de Vink vice-voorzitter G. Dietrich een ideale opvolger. Deze werd dan ook met 23 stemmen gekozen. De heer J. Brink werd met 26 stemmen tot vice-voorzitter gekozen de heer W. Doove tot bestuurslid en mej. A. Kraaykamp eveneens. Zij is de opvolgster van mej. W. v. d. Brink die zich aan de redactie van het clubblad De Kwaker wijdt. Het voorstel van secretaris Elderman de heer G. v. d. Bor tot vice-voorzitter te be noemen omdat hij het bestuur verant woordelijk achtte voor de achteruitgang van het ledental leverde niets op omdat de heer v. d. Bor hiervoor niets voelde. Tot leden van de materiaalcommissie wer den de heren W. Huijink, W. v. d. Brink, A. Reurink en P. Overbeek benoemd. Ook het komende verenigingsj aar bestaat de technische commissie uit mevr. Ruiten beek en de heren Fraay en Jans. Er werd vastgesteld dat op maandag, woensdag en vrijdag getraind wordt. Voor de jeugd tot en met 16 jaar is 6.45 tot 7.30 uur de trainingstij d en voor de ouderen 7.30 tot 8.15. Op 28 mei en 11 juni zullen de wedstrij den in het kader van de bedrij fssport- week gehouden worden en op 13 en 14 juni is er in het natuurbad een water- polotournooi voor de vijf kringen mid den van Nederland, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Arnhem-Nijmegen. Ook het Nederlands j eugdzevental zal deelnemen. In september worden de clubkampioen schappen gehouden, er zal gelegenheid gegeven worden tot het verbeteren van de clubrecords en er wordt gespeeld om de grote Duinkikker-wisselbeker, die de Pinguins uit Woerden verdedigen moe ten tijdens een waterpolotournooi. S.E.C. heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Roda '23 met 2-4 verloren, nadat de uitwedstrijd het vorig jaar te Boven kerk een 0-4 nederlaag opleverde. De groen-witten hebben de kans gehad deze wedstrijd te winnen en ze hebben zelfs voorgestaan, maar in de tweede helft werd een weinig enthousiast spel letje voetbal gespeeld en de voorsprong werd door gebrek aan fut een nederlaag. Een fel en enthousiast Roda trof een zwakke S.E.C.-defensie en na drie minu ten spelen werd het al 1-0 toen midden voor v. d. Heuvel alleen door de verdedi ging ging en keeper Van Limburg geen kans gaf. Deze v. d. Heuvel was de ge vaarlijke man in de voorhoede van de gasten. Dettmer was dit keer bijzonder aktief en zijn voorzetten waren goed. Ook de voor zetten van Dorrestein mochten er zijn, maar spil Driehuis onderschepte veel. Enige malen traden middenvoor v, d. Heuvel en keeper Van Limburg tegen el kaar in het strijdperk en Van Limburg won door moedige duiken en tijdig in grijpen. In de 29-ste minuut nam Van Breukelen een vrije schop. De bal kwam terug van het levende muurtje dat de spelers van Roda gevormd hadden en v. d. Broek scoorde met een venijnige schuiver (1-1). Kort daarop ontsnapte S.E.C. aan een groot gevaar toen v. d. Heuvel buiten be reik van doelman Van Limburg tegen de lat knalde. Even voor de rust nam De Bruin een corner en Dorrestein schoot ineens in (2-1). Het spel van S.E.C. miste in de tweede helft alle vaart en dit werd funest. Direct na de hervatting verrastte rechtsbin nen C. Kok de S.E.C.-keeper met een draaibal en een kwartier later scoorde dezelfde speler. Deze bal had Van Lim burg beslist moeten houden. De Bruin kreeg een kans toen hij langs spil Driehuis kwam. Hij werd echter bij zonder fors door rechtsback Van Duin aangevallen. Deze raakte door zijn eigen harde spel geblesseerd. Een combinatie tussen Van Breukelen en De Bruin en een schot van De Bruin dwong de Rodakeeper tot optreden en hij redde op fantastisch goede wijze. Kort voor 't eindsignaal kon Ruttenberg slechts een doelpunt voorkomen door de bal uit het doel te slaan. Middenvoor v. d. Heuvel mocht een strafschop nemen en dat deed hij goed, zodat het 4-2 voor Roda werd. Tot verbazing van de inwoners en de politie is er in het Engelse graafschap Kent een groep Arabische bedoeinen neergestreken. Zij hebben hun tenten opgezet, zomaar ergens, en trachten er voorlopig te wonen. Zij zijn van Koeweit onderweg naar Londen. De politie heeft hen in gebarentaal, de bedoeinen spreken geen En gels, echter duidelijk pogen te maken, dat zomaar ergens „kam peren" in deze westerse wereld niet toegestaan Is, dus of ze voor lopig maar weer onderweg willen gaan en blijven, want be doeinen kennen het gebruik van een hotel niet. Moeder en dochter bereiden een maaltijd. Zaterdagmiddag heeft K.P.S. tegen het nieuwe P.T.T.-elftal gespeeld dat als S.O.V.P.S bekendheid moet krijgen. Het zat de P.T.T.-ers ondanks goed spel niet mee en na tien minuten spelen maakte Ten Hove het eerste doelpunt voor K.P.S. Hij deed dit uit een voorzet van Pit. Het viel K.P.S. niet mee door de verdediging van de P.T.T. te komen maar in de tweede helft van de wedstrijd ging dat beter. K.P.S. werd sterker en met een kopbal passeerde Pit doelman Veerman. Na 20 minuten kreeg Mosterd de bal van W. van Soest en hij scoorde de derde goal voor K.P.S. Uit een strafschop maakte de snelle atleet Majoor het eerste en enige zeer verdiende doelpunt voor de P.T.T. Tien minuten voor het eindsignaal bracht Pit de stand op 5-1. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden dat zijn spreekuur is vastgelegd op woensdag, 13 mei a.s., om 14.00 uur. B.D.C. heeft zondag de wedstrijd tegen 's-Graveland met 2-1 gewonnen, maar even leek het erop dat het een gelijk spel of een nederlaag zou worden ten gevolge van een ongeval dat de links back van 's-Graveland overkwam. Zeventien minuten voor het eind van de wedstrijd kwam hij bij een kopduel met middenvoor Roest van B.D.C. zo hevig met deze speler in botsing, dat hij viel en gewond bleef liggen. Snel werd dok ter Tervoert gewaarschuwd die de eerste hulp verleende. Eerst toen zag het ernaar uit dat het allemaal nogal meegevallen was, want de geblesseerde speler kon met zijn teamgenoten per auto naar huis terug. De wedstrijd werd na een half uur onderbreken hervat. De spelers van B.D.C. waren echter zo geschrokken van dit gebeuren dat hun 2-0 voorsprong al gauw tot 2-1 terugge bracht werd door een doelpunt van de middenvoor. Er volgde nu een keihard kwartier dat B.D.C. bijna de zege kostte. Heel gevaarlijk was het toen de mid denvoor van 's-Graveland doorliep op een verre uittrap van de keeper, enige spe lers passeerde en alleen voor keeper Kok kwam. Hij schoot en de bal belandde te gen de paal. In de eerste helft was B.D.C. sterker, maar 's-Graveland gaf het niet cadeau. Na twintig minuten scoorde Dick Dorre stein uit een voorzet van rechts en een kwartier na de hervatting maakte Roest het tweede doelpunt. Deze aardige voor sprong leek onvoldoende na het gebeuren met de 's-Gravelandspeler, maar B.D.C. hield stand ondanks de zware druk van de gasten. De afdeling Soestdijk van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt op donderdag a.s., haar maandelijkse ledenvergadering in het Anna Paulownahuis, Burg. Grothe- straat 51. Spreker voor deze avond is ds C. van Dop te Amersfoort over „Leiding van de rijpere jeugd." Op het fraaie parcours in de industrie wijk namen 25 renners deel in drie klas sen. De 8 amateurs en de nieuwelingen, moesten 90 ronden (103% km) afleggen. De 9 nieuwelingen reden 53 ronden (63% km) en de 6 aspiranten 17 ronden (21 km). Deze laatste groep viel na 3 ronden al uiteen, toen Jan de Lange en v. d. Esschert er tussenuit trokken. Twee ronden later kwamen v. d. Heide en Ca- lis erbij. In de eindspurt was De Lange iets sneller dan Nol v. d. Esschert. Uitslag: 1. Jan W. de Lange, 21 km in 33 min. 2. Nol v. d. Esschert. 3. Johnny v. d. Heide. 4. T. Calis. 5. Wout Hout- losser. 6. Peter Kooi. Inmiddels was bij de nieuwelingen M. v. d. Esschert al in de vijfde ronde door pech uitgevallen. In de 19e ronde nam Piet Soeteman een voorsprong. De gebr. Visser en Jac. v. d. Berg zetten een fu rieuze achtervolging in en in de 25e ronde kregen zij aansluiting. De rest was toen al kansloos en kwam op 1 tot 3 ronden te liggen. In de eindspurt was Jac. v. d. Berg net iets sneller dan Piet Soeteman. Uitslag: 1, Jac v. d. Berg, 63% km in 1 uur 39 min. 45 sec. 2. piet Soeteman. 3. Harry Visser. 4. Johnny Visser. 5. A. Koenen. 6. W. Koenen. 7. Eddy de Lange. 8. Jan v. Slooten: Bij de amateurs was de eerste serieuse uitlooppoging van Wim Wiegers, maar 't attente peloton pakte hem terug. In de 24e ronde probeerde Gerrit Ruttenberg het. Toen bleek dat de poging zou luk ken, sprongen in de 26e ronde Gert de Weerd, Jaap v. d. Burgt en Cees Proosdij erbij. Gezamenlijk trokken zij verder. Aad Post was de eerste pechvogel: ad in de 5e ronde had hij malheur, kwam hier door op een ronde te zitten en stapte in de 57e ronde af. In de 38e ronde kreeg Cees een lekke band, maar met tweemaal verwisselen van fiets wist hij in negen ronden zijn opgelopen achterstand te niet te doen. In de 60e ronde moest Theo, die al op 1 ronde lag, eraf en Gerrit stapte in de 69e ronde af. Daarna kreeg Gert de Weerd pech (62e ronde). Ook hij verwisselde van fiets, maar de cadans was eruit en teleurgesteld stapte liij in de 74e ronde af. Inmiddels hadden v. d. Burgt en Proosdij al de anderen uit de wielen gereden en trokken er samen hard aan, zodat de meegegane Zeedijk moest lossen en terecht kwam hij de goed volgende Wim Schaeffer en Wim Wiegers Deze hadden eerst op ongeveer 100 meter gelegen, maar tenslotte kwa men ze toch op een halve ronde Wim Schaeffer zou Wiegers nog in de steek laten en daardoor een prachtige derde plaats veroveren. In de eindspurt van de twee koplopers was de geroutineerde Jaap v d. Burgt net iets sneller dan z'n rivaal Cees Proosdij. Volledige uitslag: 1. Jaap v. d Burgt, (kampioen), 103% km in 2 uur en 45 min. 2. Cees Proosdij. 3. Wm Schaeffer. 4. Wim Wiegers. 5. Theo Zeedijk. Na afloop stak de voorzitter de kampi oen in de kampioenstrui en alle win naars kregen een bloemetje. Hedenavond, te 8 uur, wordt in de zaal van „De Gouden Ploeg", de jaarlijkse algemene vergadering van de Coöp Raif feisenbank gehouden. Er was gisteravond in De Gouden Ploeg veel meer belangstelling voor de jaar vergadering van de V.V.V. dan gewoonlijk en voorzitter J. v. d. Arend sprak hier over in zijn openingswoord zijn vreugde uit. Hij wees erop dat het jaar 1963 voor de V.V.V. geen jaar van spectacu laire gebeurtenissen geweest is. Wel is er hard gewerkt en niet in het minst door de dames van het verkeershuis. Het jaarverslag van de secretaris, de heer H. G. Scholtmeijer bevatte een uitvoerige beschouwing over de taak die Soest op recr«itiegebied toegewezen is en de aan passing die hiervoor nodig is. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor de steun die steeds verleend wordt. In het jaar 1963 hebben 11.372 personen het V.V.V.-bureau bezocht. Mondeling werden 6215 inlichtingen verstrekt, tele fonisch 3352, schriftelijk 1805, terwijl aan buitenlanders 1152 inlichtingen ver strekt zijn. Ook in het afgelopen jaar zijn jeugd voorstellingen in het openluchttheater gebracht, er was schatgraverij in de Soester duinen en er werd een fietstocht georganiseerd. Penningmeester A. G. Kok had zijn fi nancieel overzicht aan de 511 leden van de V.V.V. toegezonden. In 1964 zijn er 26 leden bijgekomen. De financiële positie is gezond. De heer J. v. d. Arend werd met alge- Ter gelegenheid van het 550-jarig bestaan van de stad Texel zijn vijf meisjes in Texels costuum met een charter van Texel naar Amsterdam gevlogen. Zij hadden twee lammetjes bij zich, die wer den aangeboden aan de Amsterdamse loco-burgemeester Van Wijck. Ook in Soest is de jeugd enige maanden geleden gestart met de actie Europa 1, 2, 3. Er zijn discussie-avonden gehouden en hiervan kwamen korte verslagen in de krant. Lang konden die verslagen niet zijn omdat discussies veelal ontaarden in praatpartijen zonder kop of staart. In zo'n verslag heeft gestaan dat een optimistische vriend van Europa maar direkt alie legers wilde opruimen. Het zou prettig zijn als dit mogelijk was en deze wens geuit had kunnen worden als het niet om een verenigd Europa ging, maar om een verenigde wereld en als niet al leen de jeugd van Europa de wens te kennen gaf alle wapens op te ruimen. De jongeling of het meisje dat dit zei heeft het zich blijkbaar geweldig aange trokken dat er in het verslag op gezin speeld werd dat dit wel een erg sim plistische manier van het verenigen van Europa is. Ais de vrije landen van Eu ropa hun wapens wegdoen dan zullen de onvrije er wel voor zorgen dat er een heel groot verenigd Europa komt. Die jongeling of dat meisje heeft blijk baar de hele winter op wraak lopen zin nen en die nu eindelijk kunnen koelen door in het nieuwe orgaan „Marambie" van de Soester actie Europa 1, 2, 3. het volgende te schrijven: „Volgens de, om haar keurigheid door iedereen geachte, Soester Courant loopt er in Soest een enorme optimist rond die alle legers wil afschaffen. Is de wereldbeschouwing van de Soester Courant dan pessimistisch of is het al leen maar uit haat tegen de P.S.P. (je weet wel, die partij, die ook alle legers wil afschaffen)". Die laatste zin is natuulijk niet volledig maar door de boosheid waarmee dit blijkbaar geschreven is schoot er een stukje bij in. Dom van dat meisje of die jongeman om dit te schrijven, want vele argeloze jon geren van diverse pluimage dachten dat de actie Europa 1, 2, 3 een actie voor de gehele Nederlandse jeugd was, maar nu zuilen ze misschien denken dat het een actie ten bate van de P.S.P. is. KANTMAN. mene stemmen tot voorzitter herkozen en de heren A. P. A. Mol en H. J. Vos, die aftredend waren, blijven lid van het bestuur. De heer J. Th. A. Pas trad af als bestuurslid. In een volgende verga dering zal een opvolger gekozen worden en dit zal een inwoner van Soesterberg zijn. De voorzitter dankte voor zijn herbenoe ming. Hij prees de samenwerking in het bestuur en de medewerking die het be stuur van de informatriee en haar assi stente ondervindt. Hij bracht de heer Pas dank voor het werk dat hij verricht te. Onder auspiciën van de V.V.V. zullen twee voorstellingen in het openluchtthea ter gehouden worden waarvoor de ge meente tot 2000,garant is. Daarnaast zullen er kindervoorstellingen zijn. Op verzoek van een lid zal contact opgeno men worden met de Soester Zakenkring om te trachten tot samenwerking te ko men. Op een vraag waar de wandelroutes, aan gegeven door pijlen, blijven moest de secretaris antwoorden dat een proef ge nomen is, maar de Jeugd sloopt nu een maal graag en in enkele dagen was er van de route niets meer over. Het heeft dus geen zin opnieuw bordjes en pijlen aan te brengen. „Sodom en Gomorra", de spectaculaire film met Pier Angeli, Stewart Granger, Anouk Amée en vele anderen, draait van donderdag 14 tot en met woensdag 21 mei in het City-theater. Het is het Bij belse verhaal van Lot, die met zijn gehele familie naar het dal van de Jordaan trekt. Aan de andere kant van de Jor daan lagen Sodom en Gomorra, de ste den waarin men niet bepaald braaf leef de. Koningin Bera heerste volgens het filmverhaal over deze steden en zij was helemaal geen beste. Lot moet strijd leveren tegen de Hela- mieten en hij doet dit in samenwerking met de Sodomieten. Hij strijdt niet alleen met de wapens in de hand maar ook met vuur en water en dit levert prach tige filmbeelden op. Na de overwinning vestigt Lot zich in Sodom en dan gaat het snel bergafwaarts met de Hebreeërs. Het overbekende lot treft Sodom en Go morra die door vuur vernietigd worden. Lot trekt met zijn naaste familieleden weg omdat hij weet dat verdelging de steden Sodom en Gomorra wacht. Hij wordt uitgelachen, maar spoedig blijkt dat hij gelijk heeft. Achter de wegtrek- kenden wordt het vonnis over de steden voltrokken. De vrouw van Lot kijkt om en zij verandert in 'n zoutpilaar omdat God het bevel gegeven had dat niemand van hen die wegtrokken mocht omkij ken.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1