reisdeviezen EN REIS VERZEKERINGEN Sloppendorp vlak bij de Lichtstad NUTSSPAARBANK TWEEDE BLAD LEDERWAREN LUXE TASSEN." Instuif-junior. Gelijk spel voor tennisteam. V.V.Z. en Hees wonnen. Profs tegen jong talent. OVERHEMDEN van 15.90 tot 22.50 WEEKENDERS van 12.50 tot 29.75 SPORTSHIRTS van 10.90 tot 19.75 rioppenbrouwers soestdyk - Tei. 2670 R.K. Openb. Leesbibliotheek. Erelid. cn BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Eiermarkt. Korfbal. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Kinderkoor opgericht. K.A.V. jubileert. Zevende Paleis Soestdijktocht. Dieven op pad. POLITIE TEL 4444 Er zijn vele boeken geschreven over Pa rijs; er zijn liedjes gemaakt over de romantiek van de stad aan de Seine. Men zal er geen woord in vinden over dit Parijs. Over het Parijs van de „voor stad" Nanterre, de schunnige krotten- buurt, waar het leven nauwelijks leven mag heten Twintig minuten van de Are de Triomphe; twintig minuten van de lichten van de Grands Boulevards. 20 minuten van de kostbare etalages van de Champs Elysees. Het vroor op de morgen toen we op stap gingen voor ons bezoek aan Nanterre. Het was niet gemakkelijk een taxichauf feur te vinden, die het risico wilde ne men daar heen te gaan. Eindelijk stemde een van hen toe; zijn eigen nieuwsgierig heid om deze plaats eens te zien was sterker dan zijn aanvankelijke aarzeling. We betaalden hem, waar de normale weg ophoudt en waar het koude, winderige pad naar het dorp begint. Onder ons We hoefden niet lang te wachten. Toen de fotograaf zijn toestel voor de dag haalde sprong een man woedend over eind en het scheelde bitter weinig of er was al direkt een vechtpartij ont staan. RTn Arabische vriend sprong tus senbeide en zijn woorden - in de eigen landstaal gesproken - kalmeerden de op gewonden man die evenwel bleef weige ren om te worden gefotografeerd. „Smeer 'm"?, schreeuwde hij ons nog achterna. „We houden er niet van, dat jullie ons de les lezen. We redden onszelf wel". Als iemand aan lager wal zit, kan hij zich moeilijk voorstellen, dat men hem dat niet kwalijk neemt. Dat de mensen, die zijn lot niet delen, niet zijn natuur lijke vijanden zijn. We liepen een haveloos café binnen met vochtige muren en een koude stenen vloer. Er stond een belachelijk klein ou derwets kacheltje dat de vorst nauwelijks uit deze ruimte kon verdrijven. De ingang tot dit sloppendorp loopt via de vuilnisbelt. lag de dikke wolksherten uitbrakende autofabriek van de Simca; daarachter de daken van Parijs, zoals ze vaak zo lyrisch zijn bezongen. Aan de andere kant, in de richting waarheen onze voetstap pen ons leidden, zag het er heel anders uit. Een wonderlijk, bijna onwereldlijk landschap van armoede en ellende, zo als je het misschien nog ergens in Mexi co of Brazlië zou zoeken, maar allerminst in het hartje van Frankrijk, het welva rende land met zo'n oude beschaving. Tussen de schamele hutten zochten jonge mensen naar oude rommel, die nog brandbaar zou zijn. Ze scharrelden rond als honden in een vuilnisemmer. De hutten zelf hadden geen verwarming, geen sanitair, geen licht en stromend wa ter, of het moest al langs de muren zijn. Het armetierige stuk grond, 't dorp, leek een vuilnisbelt: veel lege blikken en schroot. Veel oude rommel en afval, dat in een onbeschrijfelijke chaos daar al moet hebben gelegen sinds deze „stad" in 1958 ontstond. Politie doet geen dienst in deze neder zetting. Zo nu en dan is er een razzia. Dan komen de agenten, de machinege weren in de aanslag, zoekend naar de een of ander, die ze willen arresteren. Soms komen ze alleen maar ondervragen, bullebakken d als een routinezaak. Natuurüjk zijn er evenmin artsen. Maar toch is er, wonderlijk genoeg, een soort gemeenschapsleven ontstaan. Een Tunesiër, die er dicht bij zat om wat warmte te vinden, begroette ons met een opgewonden nieuwsgierigheid. Hij was een man van middelbare leeftijd, een ervaren man en hij vroeg ogenblik kelijk onze papieren. „Wie zegt me, dat jullie niet van de politie zijn," was z'n commentaar. De opgewonden discussie in het Arabisch duurde twintig minuten. Toen wendde de man zich lachend tot ons, gaf toe stemming tot fotograferen en toonde zich bereid onze vragen te beantwoor den. We waren geaccepteerd en kregen zelfs een borrel aangeboden. In de duis ternis achter de bar, waar je de rook kon snijden was de kok bezig het mid dagmaal te bereiden: cous cous, ge kookte groente met iets van meel. Hij graaide met zijn smoezelige handen on bekommerd in de pan rond. Het tweetal beantwoordde willig onze vragen. Ja, ze verwachtten hier nog wel een paar winters te moeten doorbren gen. Neen, de politie bezorgde hen wei nig moeilijkheden tegenwoordig. Dat was heel anders geweest toen de politieke akkoorden over Noord-Afrika nog niet in kannen en kruiken waren. Natuurlijk, ze misten de zon van het land waar ze waren geboren en getogen wel, maar toch wilden ze niet terug naar Algerië. Ja, er was de laatste tijd steeds meer sprake van rassenonderscheid, maar ach, daar went een mens wel aan. Ze Er stond een belachelijk klein ouderwets kacheltje, dat de vorst nauwelijks uit deze ruime kon verdrijven". De Noord-Afrikaan heeft in Frankrijk, dat nog altijd met een schrikbarend hui zentekort worstelt, slechts de rechten van een tweederangs burger. Zijn kansen om ooit een eigen huis te krijgen zijn daar om minimaal. Hij staat onder aan alle lijsten. Hij wacht. Daarom is hij in wan hoop weggetrokken uit het Parijs met zijn absurd hoge huurprijzen voor ka mers - dubbel zo hoog voor een Noord- Afrikaan - en vooral ook het Parijs met zijn bijna dagelijkse politieacties tegen hem en zijn soortgenoten. Met een beetje hout wat cement en een heleboel oud roest sloegen ze aan het bouwen. Hun eigen huzen, hun eigen „stad" bouwden ze ergens op een braak liggend stuk grond aan de rand van de metropool. De bevolking van Nanterre bestaat vrij wel geheel uit Algerijnen hoewel er een handvol Tunesiërs tussendoor loopt. Ik had een Arabische vriend meegeno men en me op die manier gewapend te gen de conflicten en moeilijkheden die immers onvermijdelijk zouden komen. waren er al aan gewend. Een jonge Algerijn nam me even apart. In een bijna pathetisch aandoend ver haal vertelde hij, dat hij eigenlijk hier niet thuis was. „Weet U, ik ben alleen maar op bezoek bij mijn oom. Ik werkte in Duitsland, maar ik heb nu een baan gekregen in een Parijse nachtclub. Zodra ik volgende week m'n eerste salaris beur, trek ik er tussen uit. Dit is geen plaats waar een mens kan leven. Er zijn er meer zoals ik. Zij komen hier tijdeüjk. Net zolang tot ze ergens anders iets be ters kunnen vinden. Er zijn er ook die er vroeger zo over dachten, maar die zo langzamerhand hier toch vastgegroeid zijn. Ze zijn er nu aan gewend. De ouderen schijnen zelfs van deze stad te gaan houden. Maar weet U, ik ben jong. En dit is geen oord voor een man. Zo'n smerige boel. Nietwaar?" Hij pro beerde zichzelf te distancieren van deze gribus. Hij deed een hartstochtelijke po ging zijn waardigheid als man te bewa ren. Tegenover ons en tegenover zich zelf. SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Telef. 4145 Voor de Pinksterdagen kunt U deze week nog een keuze maken. uit onze pracht collectie O a. een uitgelezen sortering Zijn gezicht had nog niet die vreemde, bijna slaperige uitdrukking van aanvaar den. die al de slachtoffers van onze mo derne samenleving kenmerkt. Die gela tenheid, die men in alle vluchtelingen kampen ontmoet en die ook de ouderen hier al met zich meedroegen. De geschiedenis gaat verder. Algerije is vrij. Frankrijk probeert een steeds be langrijkere rol te spelen in de wereldpo litiek. Maar die voorstad Nanterre blijft. Een kankergezwel in onze moderne we reld. De bedelaar is heilig in de Moham medaanse wereld, maar het armzalige jongetje, dat de caféhouder een hand vol cous cous kwam vragen, werd de deur uitgebonjourd. De armen hebben geleerd hard te zijn. Trouwens, het is niet de liefdadigheid, die de mensen in oorden als Nanterre kan helpen. Dat kan alleen de reïntegratie in de gewone gemeen schap. Het gewoon aanvaarden van deze ongelukkigen als medemensen met ge lijke rechten. Zolang dat niet gebeurt, zal er voor velen in de buurt van de lichtstad nog een reeks heel koude, heel donkere winters volgen. Rascovich, De vlucht van de dansende beer. Rasmussen, De nalatenschap. Remarque, Die nacht in Lissabon. Rennie, Kingside. Ridge, Oma ging naar Rusland. Rop, De traditie. Ruhen, Onder de sterren van Capricor- nus. Schnitzler, Spelen in de morgen schemer. Shepherd, Moord in het kloos ter. Simenon, De anderen. Het einde van een gentleman. De klokken van Bicêtre. Maigret en de bezoekers van zaterdag. De spoken van de hoedenmaker. Vier fatale dagen. Slaughter, Dokter Paul Sutton. Sluysmans, Habis. Topkins, Met de beste wil van de wereld. Troyat, Vrouwe van Kachtanowka. Vos, Het roofdier. De Vries, Ziet. een mens! Walker, Vuur tussen de woonwagens. Waterhouse, Een geboren leugenaar. Weil, Naar het eind van de wereld. Wiesel, De nacht. Winter, De weduwe en haar piloot. Buitenlandse romans: Frans: Martet, Marion des Neiges. Duits: Gast, Die Reise nach Ascona. Engels: Callagher, The sons and the daughters. Lofts, The house at Old Vine. BIJ DB AMERSFOORT - BAARN - NIJKERK SCHERPENZEEL - SOEST RIJDEND BIJKANTOOR Leden van de Instuif-junior komen op donderdagavond 14 mei bijeen in het St. Josephgebouw. Dan zullen The Moon- shots spelen en wordt er gedanst. Het tweede team van de Tennisclub Soest heeft met 4-4 gelijk gespeeld te gen U.L.T.C. De uitslagen waren: A. v. Roosmalen-H. Schepens 2-6 0-6. J. A. Schoute-L. Sleeboom 6-0 6-3 6-1. Mevr. M. v. Breukelen-mejA. v. Veenendaal 6-3 6-3. Mej. L. v. d. Berg-mevr. A. Jan- VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 12 MEI 1964. V.V.Z. en Hees houden de race om het kampioenschap goed vol V.V.Z. won de thuiswedstrijd tegen F.A.K. met 5-0. Na 23 minuten scoorde Demmers het eerste doelpunt en linksbuiten v. d. Bosch bracht de stand op 2-0. Tien minuten na de rust werd het 3-0 door v. d. Boven- kamp en een fout van de keeper van F.A.K., die de bal tegen Floor aantrapte, zorgde voor het volgende doelpunt. Ten slotte werd het door Demmers 5-0. Hees had het minder gemakkelijk tegen S.V.M.-Boys, het team dat na een kwar tier met 2-0 de leiding had. Hees schrok hiervan blijkbaar en door Sakkers werd het 2-1. H. de Bree, de beste man van Hees, bracht de stand op 2-2 en twee mi nuten voor de rust werd het door Piet Kok 3-2. In de tweede helft had Hees geluk en S.V.M.-Boys pech. H. de Bree ging alleen door de defensie, schoot en doelpuntte toen de bal van de paal terugkwam. Met een diagonaal schot bracht Sakkers ten slotte de stand op 5-2. Tijdens de K.R.O.-radio-uitzending profs tegen jong talent heeft het Jeugdige SE C.-lid Lub vorge week Nico van Zo ghei, oud S E C.-lid en keeper van D.O.S., ontmoet en bij het raden van de voetbal uitslagen deed hij het beter dan Van Zoghei, zodat hij 'n bal voor zijn vereni ging won. Als nieuwe tegenstander koos Lub keeper H. Star van de vereniging Telstar, de minst gepasseerde keeper in het betaalde voetbal. Beide voetballers hebben vijf uitslagen goed geraden en bij de K.R.O. zal men nu moeten uitmaken of Lub de voetbalschoenen en voetbal kousen, die hij bij winst tegen Star zou ontvangen, toch krijgt EEN APARTE MODIEUZE COLLECTIE. JT T 1 Van Weedestr. 80 NIEUWE BOEKEN. Romans: Altendorf, 'n Odyssee met z'n twee. Anthony, Victoria en haar prins. Baardman, Wankelbaar evenwicht. Baklanov, De doden schamen zich niet. Baldwin, Verkondig het op de bergen. - Banks, Het meisje van de zolderkamer. Barnes, De holle kroon. Benedetti, Maria Isabel. Berger, Kruis achter prikkeldraad. Bjarnhof, Vroege sche mering. Blaman, Verhalen. Bomans, Op de keper beschouwd. Bratny, He kruis der dapperen. Breedveld, De schaduw van de populieren. Brusse, De weg naar Suzanna. - Burgers, Herberg van 't zesde geluk. - Le Carré, Voetsporen in de sneeuw. Carroll, Achter de ber gen ligt het geluk. Curtiss, De dodende stem. Dood twaalf hoog. Delderfield, Diana kwam in mijn leven. Dickens, Rhapsodie in Londen. Dored, Ik had Tiberius lief. Duncan, De vreemdeling. Eberhart, Man vermist. Mysterie in de Poolse wijk. Eelssema, Geluk komt vroeg of laat. Elbogen, De donkere ster. Fabris, Helden-carroussel. Freeling, Liefde in Amsterdam. Fus- senegger, De weg van een dokter. Gal- lico, Wolkbreuk boven Zalano. Giovan- ni, De cel. De Graaf, De andere weg. Van Gulik, Een gegeven dag. Vier vingers. Ter Haar-Kruize, Zwijg, mijn hart! Heinrich, Gods tweede keus. Helke, De katastrofe. Heyer, Omnibus: Sophy, Léon-Léonie, Nachtelijk avontuur. Hirschler, Tranen voor de overwin naar. Den Hollander-Bronder, Land van zon en wijn. Holt, De bruid van Pendorric. Erfgenaam van Kirkland. Huizinga, Adriaan en Olivier. De Ica- za, Irene. Kenny, Spionnage in Dur- razzo. Kïrst, 08/15 vandaag. Kne- bel, Zeven dagen in mei. Knight, Het huis met de paradijsvogel. Larsson- Marcinkowska, In de schaduw van de houten brug. Ledward, Het was op een zomerdag. Lindbergh, Trouwdag. Van Loggem, Een zon op Hirosjima. Van Manen-Pieters, Rosemarie. Mann, Oordeel te Neurenberg. Marsh, Dood in rok. Marsh en Jelett, Dood op binnen landse zaken. Matti en Spekking, De Executie. Merle, Het wrede eiland. Mons, Stuivertje wisselen. Mulder, Voordat het winter wordt. Murdoch, Op zand gebouwd. Nathan, En het werd lente. Een ster in de wind. Noël Degaulle, Revanche. Nordstrom, Een vrouw als Bengta. O'Meara, De grote strijd. Panova, Het wereldje van Se- rijozja. Peet Pillen, poeiers en pio niers. Plaidy, Het leven van Catharina van Aragon. Queen, moord in Holly wood. Het mysterie van de hoge hoeden. Quentin, Moord in troebel water. sen 0-6 4-6. Van Roosmalen en Schoute- Sleeboom en La Bruyère 6-4 4-6 4-6. Da mes Van Breukelen en v. d. Berg-dames Jansen en Van Veenendaal 0-6 2-6. Mej. v. d. Berg en v. Roosmalen-mej. Jansen en J. Schepens 6-2 6-4. Mevr. Van Breu kelen en Schoute-mej. v. Veenendaal en La Bruyère 6-3 6-4. Het derde team van Soest verloor met 3-5 van PIT. is. De heer J. W. Quelle, eigenaar van boek handel Minerva in Soest-Zuid, is 16 jaar postagent geweest. Op zijn verzoek is hem ontslag verleend, nadat hij de wens te kennen gegeven had dat mej. A. de Zoete, die vele jaren werkzaamheden in het agentschap verrichte, zijn opvolgster zou worden. Aan zijn verzoek is voldaan. Tijdens de jaarvergadering van de ver eniging van postagenten is de heer Quel le tot erelid benoemd. Hij ontving een oorkonde en een gouden draagspeld. cv. ca ca Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 180.000 stuks in prijzen van 9,75 tot 11,Middenprijs 10,50. Prijs per kg. 1,69. In Zeist hebben teams van de korfbal vereniging „De Meteoren" deelgenomen aan een tournooi dat georganiseerd werd door R.D.Z. Het eerste team won en verloor een wedstrijd en speelde eenmaal gelijk. Met een team uit Schiebroek moest door middel van strafworpen uit gemaakt worden wie in de prijzen viel en Schiebroek was gelukkiger. Het tweede team speelde drie wedstrijden en verloor driemaal. De juniores verloren tweemaal, wonnen eenmaal en speelden eenmaal geüjk Ook zij ontvingen geen prijs. Het tweede twaalftal speelde zaterdag tegen Spirit 1 een thuiswedstrijd en won met 8-2. De jeugd verloor op het nippertje in Amersfoort. Het werd een 0-1 nederlaag. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Er is een kinderkoor als onderafdeling van het mannenzangkoor Apollo opge richt. Dirigent G. Muts van Apollo zal ook de jeugd leiden. Er zijn reeds 30 meisjes en jongens van 6-14 jaar lid ge worden, maar men hoopt dat het er 60 zullen worden. Jeugdige zanglustigen kunnen zich "voor 't koor opgeven bij de adressen Birkstraat 48, Schaepmanstraat 37 en Vermeerlaan 3. De afdeling Soest van de K.A.V. bestaat morgen 10 jaar en dit zal gevierd wor den in het St. Josephgebouw. De toneel vereniging Kerkebuurt zal het vrolijk spel in drie bedrijven „In de vergulde os" opvoeren. Meer dan 600 wandelaarsters en wande laars hebben zaterdag deelgenomen aan de zevende Paleis Soestdijktocht, welke georganiseerd werd door de wandelsport vereniging Olympia Men kon deelnemen aan de tocht van 12 km door het Baarnse bos, 18 km door „Pijnenburg", 25 km door „Pijnenburg' en de Lage Vuursche, of 40 km door de Lage Vuursche en over Amersfoorts grondgebied. De leiding van de marsen was in handen van de heer W. A. Suman, die geassi steerd werd door de heren J. v. Londen, J. Hessing en D. v. d. Kamp. De jury be stond uit de heren Keizer, Huizen: Hoek, Geldermalsen en Dijkman, Soesterberg. Iedere deelnemer die de tocht volbracht ontving een medaille en op drie afstan den waren er groepsprijzen, die in ge bouw St. Joseph door voorzitter J. Hes sing uitgereikt werden. Hij deelde mee dat er het volgend jaar een bijzondere tocht georganiseerd zal worden ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan van Olympia afdeling wandelsport. 12 km: 1. Rijnkanters, Eist, 439 punten. 2. Beatrixschool, Veenendaal, 437. 3. „Na tuurvrienden", Hoevelaken, 426. 4. A.G.- A.V.S., Soesterberg, 421. 5. Aalsmeerse wandelvereniging, 409. 18 km: 1. Beatrixschool, Veenendaal, 695. 2. „Valkenheide", Maarsbergen, 676. 25 km: 1. Gemeentepolitie Utrecht, 708 punten. De groep van Hakaspa uit Spa kenburg kwam niet voor een prijs in aanmerking omdat deze met 10 deelne mers te klein was. Het afgelopen weekeinde zijn er weer eens dieven op pad geweest in onze ge meente. De heer H. G. v. d. Broek aan de Soesterbergsestraat kreeg bezoek van een onbekende toen hij met zijn gezin niet thuis was. Een ruit van de keuken werd gebroken om de weg vrij te maken voor het doorzoeken van het gehele huis. Er werd een metalen spaarbus met f 100, meegenomen, een lege geldkist, die later opengebroken in een bos gevonden werd, een cocktailjapon, een stola, een transis torradio en 4 pakjes sigaretten. Op de Lange Brinkweg werden twee tuinkabouters gestolen en er is ingebro ken in de kleedkamer van V.V.Z. op het terrein aan de Ferdinand Huycklaan. Daar wordt niets vermist.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5