VERMAGEREN DOOR LINTWORM. EINDELIJK WORDT TRIER GESLOOPT. HET OOG GERICHT OP POSITIEF SOEST. Dichterlijk dagboek. Gevaarlijke vuilverbranding. Bedrijven bestrijden elkaar weer op sportgebied. Twee gewonden. Opstelling van Hees. Kerkconcert. Grote B.B.-oefening. Succes voor brandweerlieden. Laatste bijeenkomst N.C.V.B. Huldiging van Jubilarissen. VRIJDAG 22 MEI 1964. 43ste JAARGANG No. 39. SOESTER Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post 2.55 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Op 25 mei wordt gestart met de wedstrij den van werkneemsters en werknemers uit de Soester bedrijven en reeds om kwart over zes beginnen op het terrein van S.E.C. de voetbalwedstrijden, waar aan ditmaal 37 elftallen deelnemen. Op 26 mei handbal en op 27 mei vol leybal. Dat is woensdagavond en het gevaar dreigde dat vele speelsters en spe lers thuis zouden blijven om op de tele visie de wedstrijd Real Madrid-Inter te zien. Dat gevaar is echter geweken, want Radio De Jongh zal ervoor zorgen dat er op het veld achter het raadhuis een televisietoestel aanwezig is. Zwemmen en atletiek, evenals het vorig jaar, maar ditmaal ook vissen en hier voor hebben zich 140 hengelaars opge geven. De organisatie van dit visfestijn is in handen van de vereniging „De Snoekbaars", die ook de prijzen ter be schikking stelt. Op zaterdag 6 juni zul len de deelnemers lopend naar het vis water gaan en P.V.O. gaat voorop. Ook op de terugtocht zal P.V.O. present zijn. De wedstrijden worden besloten met de prijsuitreiking in café Middelwijk. De evenementencommissie van de Soes ter Zakenkring, dr. M. van Driel, Th. G. L. Schneider, W. Schunselaar, J. Elder- man, R. Blok en secretaris L. Falch organiseert de wedstrijden, ook dit jaar heeft men grote steun van de Gooise Atletiekvereniging in het vooruitzicht. Het vorig jaar waren er 278 deelnemers uit 12 bedrijven, nu 505 uit 24 bedrij ven. Dit levert 1214 deelneemsters en deelnemers aan de diverse takken van sport op, want iedereen mag aan alle sporten deelnemen. Op 12 juni wordt de sluitingsavond in het openluchttheater gehouden. Daaraan deden het vorig jaar de Soester gymna stiekverenigingen mee. Nu zal de Soester Boerendansgroep optreden en een drumband van zeeverkenners uit Hilversum verzorgt een show. De indivi duele prijzen worden dan uitgereikt en de prijzen voor de bedrijven worden op 26 juni uitgereikt tijdens een grote feest avond in het casino te Soesterberg. Het theaterbuieau Benny Vreden zal voor een uitstekend programma zorgen. Wat het vorig jaar startte als een pro beersel is nu al bezig een jaarlijks ge beuren te worden waaraan de Soester werkneemsters en werknemers graag deelnemen en de Soester Zakenkring is dan ook graag bereid te trachten van dit veelvoudig sportfestijn een traditie te maken. Mevr. J. de K., die op het eerste Heeser laantje woont, fietste op deze laan. Op de hoek van de Den Bheklaan gaf ze geen voorrang aan de bromfietser B. J. v. d. V., eveneens een bewoner van dit laantje en er ontstond een botsing en een valpartij. Dokter Rip en dokter van Dorssen verleenden eerste hulp aan de beide slachtoffers. Mevr. de K. had hoofdwonden en klaagde over pijn in het onderlichaam. Per ziekenauto van de E.H.B.O. is ze naar Znnegloren gebracht. De heer v. d. V. had slechts ontvelde handen en hij kon naar huis gaan. Hees speelt morgen de uitwedstrijd tegen Hertha in de volgende opstelling: doel Muis. achter Jekel en De Jong: midden De Jong, Geijtenbeek en Kok: voor Bud- ding. Hop, Elferich, Sakkers en H. de Bree. Een Soester huisvrouw van 35 jaar, moe der van twee kinderen, die onbekend wenst te blijven, vindt dat ze te dik is en ze onderging een vermageringskuur. Het hielp weinig en dit schreef zij aan de fabrikant van de vermageringsmid delen. Ze kreeg een fikse rode pil toe gestuurd. In een begeleidende brief stond dat ze de pil direct moest innemen. Haar man vond dat vreemd en door mid del van een relatie liet hij de pil onder zoeken. Deze bevatte de kop van een lintworm, de nare veelvraat die wel 8 tot 10 meter kan worden. De zaak is in handen gegeven van de G.G. en G.D. te Amersfoort. De directeur van deze dienst sprak van vreemde en vieze praktijken en het laatste woord zal dan ook nog niet gesproken zijn in deze vermagerings affaire. Eindelijk is het dan zover en de vele wensen van vele mensen gaan in vervul ling, want Trier wordt gesloopt. Voor het laatst hebben we nog eens in het verval len gebouw rondgelopen en we hebben er opschriften gevonden. Nee, niet wat u denkt Niet de vun zige taal die op de muren van het zol- dle al heel lang Triest heet, maar het hielp niets. Nu behoeft niet meer geprotesteerd te worden want het aannemersbedrijf van grond- en sloopwerk H. B. van Maanen uit Utrecht is met1 zijn werknemers of ficieel aan het doen wat de jeugd offi cieus deed toen het officieel niet mocht. De pinksterdrukte is voorbij, Mag worden aangenomen; De laatsten uit de files zijn Nu ook wel thuis gekomen; Wie auto rijdt in deze tijd Leert naast geduld ook volgzaamheid. En D.W.S. werd kampioen Van alle voetbalvelden; De spelers werden zo gevierd Als regelrechte helden; Men had na een minuut of vijf Dan ook geen shirt meer aan het lijf. De haringrace begon opnieuw Met veel moderne schepen, Maar heeft het trieste haringlééd Ons ooit wel aangegrepen? Vanuit de zee stijgt het beklag: Is dat nou jullie dierendag? In Moskou heeft Amerika De luisterslag verloren. En Nikita zegt heel devoot: Wie oren heeft, die hore; Die micro's heeft men bovendien Eerst van de Yankees afgezien. Ons leger wordt uit La Courtine Met spoed teruggetrokken, De Nederlandse Maagd is arm, Kan zoveel niet meer dokken; Nou ja, zij heeft dan ook geen man Die het voor haar verdienen kan JAAP MIJDERWIJK. derkamertje geschreven is naast de kun dige tekeningen waarvan zelfs een sou teneur zou blozen. Die teksten zijn van opgewonden jongens, die deel uitmaak ten van de nozembende welke door de politie opgerold is en die tekeningen van - schrikt u niet - een meisje van 15 jaar. De teksten welke wij gisteren vonden zijn uit de vorige eeuw. Ze kwamen bij het werk van de slopers voor de dag om dat ze onder een pleisterlaag verborgen waren. Keurige teksten, die we wel dur ven neerschrijven, terwijl we dat met de schuttingtaal op de zolderkamertjes niet wagen. „Deze kamer is in 1853 behangen door W. en J. Lafebre te Baarn. Het was maart en in Soestdijk lag 2 voet sneeuw". Ergens anders staat „G. Ubink Wzn, Soestdijk, heeft dit laten restaureren in maart 1891 door gebr. Schalkwijk, mr. schilders te Soest". Deze gebr. Schalkwijk zijn al overleden, maar een zoon van één van hen leeft nog. Hij heeft ook in Trier gewerk en met een bedroefd hart heeft hij gezien hoe hotel Trier hotel Triest werd. Vaak ging hij kijken naar het gebouw dat steeds meer verviel en het is hem een raadsel dat hij nooit iets gemerkt heeft van bezoek voor braspartijen en herders uurtjes door meisjes en jongens. Zelfs heeft hij nooit iets gehoord of gezien van de woeste dansfestijnen, waarbij en thousiaste dansers door de vloer van de bovenverdieping gingen en een lelijke smak maakten. Die teksten uit de vorige eeuw zijn wel niet zo opwindend als wat in deze eeuw door de jeugd op de wanden van het hotel Trier geschreven is, maar interes sant zijn ze wel. G. Ubink was de eerste eigenaar van het hotel. Hij had niet veel weg van de ho telhouder in deze tijd, die het niet meer in zijn hoofd zal halen op klompen van Soestdijk naar Amsterdam te lopen, daar de nodige boodschappen te doen en dan heel rustig terug te kuieren. De heer Ubink verkocht het hotel aan de heer C. Trier, de hotelhouder uit Pil- sen, die zijn geluk In ons land beproefde en dat niet tevergeefs deed, want hij importeerde pils uit zijn geboorteplaats en verdrong daarmee het oud-vaderland se lager bier. Het zal beslist niet nodig zijn nog eens te schrijven over opkomst en verval van het hotel. Opkomst tot de tweede we reldoorlog met als hoogtepunt de geboor te van prinses Beatrix en prinses Irene, waardoor Trier in de belangstelling kwam omdat het hotel de pers herbergde en de telexapparaten, waarmee aan de wereld gemeld werd dat op paleis Soest dijk een blijde gebeurtenis plaats ge vonden had. Verval na de oorlog. Eerst heel lang zaam met het afnemen van de belang stelling der gasten die in het hotel com fort misten, en later heel snel door de slopende hand van de jeugd. Van vele zijden is geprotesteerd tegen het voortbestaan van de punihoop Trier, Het slopen gebeurt voorlopig systema tisch en met zorg, want men wil zoveel mogeüjk hout en stenen sparen om die te gebruiken bij het restaureren van oude gebouwen. Straks zal er echter met ge weld gewerkt worden als de gevel om laag moet en die muren tegen de vlakte gaan. De heer Van Maanen verwacht dat Trier voor 1 juli tot het verleden zal behoren. Dat is dan keurig op tijd vóór de grote verplaatsingsdrang het volk in zijn greep krijgt en vele duizenden vakantiegangers door onze gemeente komen. We behoeven ons dan gelukkig niet meer te schamen voor hotel Trier, dat nu als hotel Triest verleden tijd aan het wor den is. Het maandelijkse concert in de Oude Kerk te Soest is vastgesteld op vrijdag 29 mei. Het wordt gegeven door het Hervormd Jeugdkoor onder leiding van Maarten Kooij, cantor-organist van de Oude Kerk. Dit koor heeft zich in de vier jaar van zijn bestaan ontwikkeld van een groep kinderen die eenstemmig bij het orgel zongen tot een koor dat - even tueel aangevuld met mannenstemmen uit het kerkkoor - moeilijke werken uit de koorliteratuur goed aankan. Het koor maakte vele radio-opnamen; op 29 april van dit jaar werden twee cantates van Buxtehude uitgezonden, terwijl onlangs de Missa Brevis van Benjamin Britten, die werd uitgevoerd tijdens het kerk concert van 20 maart, werd opgenomen. Ook bij een recent bezoek aan Olden- burg oogstte het koor veel succes. Tevens werd een gTammofoonopname gemaakt. Het plaatje is in de handel onder het merk C.N.R., cantorijreeks nr. CRE 3000. Hierop werden koraalhewerkingen gezon gen mét medewerking van de blazers van de Muziekkring De Nederlandse Cantorij. Op 29 mei zingt het jeugdkoor de can tate nr. 6 van J. S. Bach „Bleib bei uns, denn es will Abend werden". Solisten zijn Maria v. d. Slikke, sopraan; Ine Kooij, alt; Gerad de Vos, tenor. De can tate heeft een fraaie orkestbezetting van drie hobo's, strijkers en orgel. Het or kest bestaat uit leden van de Muziek kring De Nederlandse Cantorij. Het ove rige deel van het programma is eveneens aan werken van Bach gewijd. Onder meer wordt de solocantate voor sopraan en orkest,, Mein Herz schwimmt im Blut" uitgevoerd. De organist Jan Jansen zal enige orgelwerken van Bach uitvoeren. Gisteravond is de Oude Kerk het doel wit van vele waterstralen geweest nadat een vliegtuig neergestort was. Dat werd althans verondersteld, evenals het feit dat er een fikse brand woedde. De plaat selijke brandweercommandant vroeg as sistentie aan het hoofd van de BB. te Doorn, de politie werd ingeschakeld en leden van de Amersfoortse B.B. kwamen hulp bieden. Zij brachten vier motor spuiten mee en zorgden voor water vanuit de Eem. Daarvoor was 1700 meter slang nodig. Intussen had de Soester brandweer onder leiding van de heer J. F. Groart de blussing met nevelspui ten ter hand genomen, terwijl het water kanon in de top van de ladderwagen vanaf grote hoogte bluste. Vijfenvijftig B.B.-ers uit Amersfoort na men onder leiding van het districtshoofd Buitenhuis aan deze oefening deel en van de Soester brandweer waren 20 man schappen aanwezig. Zij zorgden ervoor dat de denkbeeldige brand grondig geblust werd. De B.B. morste hierbij erg met water maar dat was wel aardig voor het publiek. De onderbrandmeesters P. M. Huizinga en J. Veenendaal hebben in Amsterdam aan de brandweerschool een tweejarige cursus gevolgd. Iedere week gingen ze een avond naar de hoofdstad. Er waren 20 cursisten die onderricht ontvingen, maar slechts 9 slaagden voor het examen dat werd afgenomen door de brandweercommandanten van Utrecht, Haarlem, Haarlemmermeer, de waarne mend commandant van Amsterdam en commandeurs uit Amsterdam en Rotter dam. De beide Soester onderbrandmees ters kunnen zich nu „bevelvoerende bij de vrijwillige brandweer" noemen. In de provincies Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland zijn nog maar twintig leden van vrijwillige korpsen die voor dit examen slaagden. Voor de laatste maal In 't seizoen 1963- 1964 is de afdeling Soest-Zuid van de N.C.V.B. bijeen geweest en in gebuw El- theto is een bijeenkomst gehouden, die geopend werd door mevr. Oosterveen- Wielinga. Zij hield een korte meditatie over een schriftgedeelte, waarna mevr. Van Rooij namens de U.S. Rice Develop- ment Association op onderhoudende wijze over rijst sprak, tceüchtingen bij dia's gaf en voor lekkere rijsthapjes zorgde. Op 17 juni zullen de leden van de af deling een bustocht maken. We hebben het allemaal wel heel erg druk ondanks de vijfdaagse werkweek, maar gelukkig zijn er ook in Soest nog mensen die hun vrije tijd beschikbaar willen stellen om iets te organiseren waaraan anderen plezier beleven. Dat is de dag na pinksteren weer eens gebleken en dat zal de komende weken blijken als vijfhonderd werkneemsters en werknemers de strijd aanbinden op het sportveld, in het water en aan de waterkant. Zij zullen voetballen, hand ballen, volleybalwedstrijden houden, aan atletiek doen, zwemmen en vissen. De oganisatie van de schoolvoetbalwed- strijden op dinsdag na pinksteren eiste heel wat werk en velen waren hiervoor nodig. Scheidsrechters stelden zich ech ter graag beschikbaar om de jeugd een prettige dag te bezorgen en het admini stratieve deel van het werk kwam dank zij de politie fijn voor elkaar. Nog veel meer werk vereist het organi seren van de „bedrijfssportweek", die het vorig jaar twee weken duurde en nu drie omdat steeds meer mensen schik krijgen in de sportieve strijd van werk nemers uit de Soester bedrijven. De leden van de evenementencommissie van de Soester Zakenkring stellen hun vrije tijd echter graag ter beschikking om dit alles op poten te zetten en goed te laten draaien, omdat ze hele prettige herinneringen hebben aan de wedstrij den van het vorig jaar, de grootse slui tingsavond in het openluchttheater en de feestavond in Soesterberg. Dat kostte de Soester Zakenkring meer dan 2000 gulden, maar ook dat vindt men niet erg. Wel zal het op prijs ge steld worden als het publiek ditmaal de doelen, die bij de wedstrijden gebruikt worden, niet vernielt en als de „glas schade" in Soesterberg minder zal bedra gen dan 80,'t bedrag van 't vorig jaar. Echte glasschade werd niet zo erg ge vonden, maar naar de mening van de voorzitter van de evenementencommissie hoort een deel van deze schade „onder het hoofdstuk jatten thuis" en dat is toch wel heel negatief tegenover de posi tieve houding van de Soester Zakenkring en van de evenementencommissie, die zoveel werk verzet om de wedstrijden mogelijk te maken. KANTMAN. De heer J. v. d. W. had toestemming vuil te verbranden in zijn tuin aan de Steen- hoffstraat. Daarmee was tuinvuil be doeld, maar geen stapel hout van 2% meter hoogte en geen oude banden. De brand liep dan ook al gauw uit de hand en de brandweer rukte met groot mate rieel uit. De rookontwikkeling was zo hevig, dat menigeen aan een ernstige brand dacht. Zover is het echter niet ge komen dankzij drie stralen van de nevel spuit, al liep een schuur groot gevaar. Dit „vuilverbranden" zal echter wel gevolgen hebben voor de man die het deed, want het is op hoogst onverantwordelijke wijze gedaan. Woensdagmiddag zijn de heren H. Lam- merse en H. Rouwendaal respectievelijk chauffeur en lid van de bestratings- dienst van gemeentewerken in gebouw St. Joseph gehuldigd omdat ze vijfen twintig jaar in dienst van de overheid en tevens van de gemeente Soest zijn. Hierbij waren familieleden van de jubi larissen en nagenoeg het gehele personeel van gemeentewerken aanwezig. Het welkomstwood werd gesproken door de direceur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen. Dit gold in het bij zonder de jubilarissen, hun familieleden, de wethouder van openbare werken, de heer W. G. van Zadelhoff, mevr. Polet en de heer A. P. Hilhorst, als raadsleden lid van de commissie openbare werken, en oud-directeur J. Tb. van NoeseL De wethouder sprak de heren Lammerse en Rouwendaal toe. Hij zei dat het voor het gemeentebestuur een prettige ge dachte is te weten dat er een kern van oude getrouwen is, waarop steeds gere kend kan worden. Hij prees de ijver, de trouw en de toewijding waarmee de ju bilarissen gewerkt hadden en bood een geschenk aan. De heer v. d. Dussen bood de gebruike lijke gratificatie in enveloppe aan. Hij heeft nog slechts een Jaar kunnen erva ren dat de heren Lammerse en Rouwen daal de handen uit de mouwen weten te steken, maar zijn voorganger, de heer Van Noesel heeft ongetwijfeld gedurende 24 jaar dezelfde ervaring opgedaan. De heer P. de Bos prees de heren Lam merse en Rouwendaal voor de wijze waarop zij hun werk verrichtten en voor de collegialiteit die ze steeds toonden. Hij bood een geschenk aan evenals de heer E. Hoek, die namens de afdeling bestrating sprak. De heer A. Lagerwerf sprak als voorzitter van het jubileum comité en bood een bedrag in enveloppe aan. De heer A. G. Hilhorst zei dat hij in de eerste plaats als oud-wethouder sprak, omdat hij in zijn hoedanigheid als wet houder de beide jubilarissen bij de dienst had zien komen en gezien had wat ze presteerden. Hij bracht hiervoor dank, sprak de wens uit dat ze op deze wijze tot het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd zouden doorgaan en hoopte dat zij daar na nog vele jaren in goede gezondheid de ontwikkelingsgang van Soest zouden blij ven volgen. De beide jubilarissen dankten voor de vriendelijke woorden, de geschenken en de belangstelling op deze dag en voor de collegialiteit en de medewerking die zij gedurende een kwart eeuw mochten on dervinden.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1