K?^Dampo k FOXBORO D. ENGEL DERDE BLAD SOESTERBERG Chantage op Parijs. (Nederland) N.V. enige actieve medewerkers. Voor de kleine meid UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Voetbalcombinatie kampioen W aterpolotournooi. Zesjarig knaapje ging "s nachts winkels kijken. Promotiewedstrijd Soester Volleybal Vereniging. Psychopaat gepakt. B.D.C. won van F.A.K. Bezoek aan natuurbad. Woningwetwoningen. Medische dienst. Carolusschool winnaar schoolvoetbal. Opbrengst collecte. Halfuurdienst met Utrecht. Het is - voor de zoveelste maal - weer helemaal mis tussen Frankrijk en Tu nesië. Parijs heeft met het staken van economische bijstand straffend gerea geerd op het besluit van Bourguiba al het buitenlandse (lees: Franse) grond bezit in Tunesië te nationaliseren. Dat is geen geringe klap voor Tunesiës economie, maar een die men terug kon verwachten. Bourguiba moet dus wel goede redenen hebben gehad voor zijn onverwacht nationalisatiebesluit. Op het eerste gezicht blijkt die niet. Het nationalisme in jonge naties verdraagt slecht dat een deel van de produktie- middelen in buitenlandse handen ver keert, dat is algemeen bekend. En daar om was er van buitenlandse zijde weinig animo om Frans grondbezit in Tunesië over te nemen. Maar men nam wel aan dat Bourguiba het areaal van landbouw- en wijnbouwondernemingen van Fransen geleidelijk zou laten uitsterven, min of meer als een tegenprestatie voor de Franse hulp. Nieuwe repatrianten. De kwaadheid der Fransen zit waar schijnlijk ook niet zozeer in de nationali satie - waartoe iedere natie uiteraard het recht heeft - dan wel in de konsekwen- ties ervan. Zoals gezegd: buitenlandse bieders waren er niet en van Tunesische zijde was er evenmin animo of capaciteit om veel te betalen voor deze landerijen. De Tu nesische commissie die de schadevergoe dingen vaststelt kan dus rustig van de marktwaarde uitgaan en de schatkist van Bourguiba hoeft niet te zwaar belast te worden. De onteigenden krijgen daar door dus waarschijnlijk een betrekkelijk gering bedrag voor het verlies van hun bestaan. Met andere woorden: het wor den repatrianten, waarvoor Parijs zal moeten opdraaien. Maar misschien valt dit nog mee. De straf voor Bourguiba is het inhouden van de Franse hulp en dat valt in ieder geval niet mee. Waarom doet hij het dan? Waarschijnlijk om geen andere re den dan dat hij binnenkort bij Ben Bella op bezoek gaat en zich gewoon niet kan permiteren de schijn op zich te laden een nationalist van de koude grond te zijn, die toch nog veel Franse in vloed blijft dulden. Bourguiba en Ben Bella moeten enigszins concurreren wie de beste revolutionair is en daardoor nummer één in dit deel van de Arabische wereld. En als Ben Bella over de olierechten harrewart met De Gaulle en herziening eist van de akkoorden van Evian en de Franse mi litaire privileges wil afdanken, dan moet hij ook wat doen. En beiden speculeren er waarschijnlijk op dat De Gaulle zal blijven vasthouden aan zijn taktiek van dusver in dit ge bied: zich neerleggen bij wat hij niet veranderen kan. Parijs wenst bepaald niet zijn invloed hier te verliezen, al is die behalve woorden niet veel waard. En behalve het intrekken van hulp kan Frankrijk inderdaad niet veel doen. Bo vendien geloven beide concurrerende re volutionairen dat die hulp toch wel te rugkomt om te voorkomen dat beiden al te zeer gaan leunen op Chroesjtsjow. Het is een beetje een chantagespelletje, dat wellicht voor hen gunstig afloopt. Al kun je bij De Gaulle - eerlijk gezegd - nooit met zekerheid voorspellen hoe hij reageert. Maar ook die gok durven die twee kennelijk aan. Koninginnelaan 169 Soestdijk Voor de samenstelling onzer precisie- instrumenten zoeken wij Kennis van dit werk is niet noodzake lijk. Wel vragen wij geduld en pre cisie teneinde U via een grondige op leiding tot een goed instrumentmon teur te ontwikkelen. Voor alle leeftijds-categorieën hebben wij in onze fabriek 'n passende plaats. Dus jong en oud kan zich melden. Lonen en verdere arbeidsvoorwaarden zijn ook gedurende de leerperiode aan trekkelijk. Om het voor sollicitanten gemakkelijk te maken zijn wij op zaterdag 23 mei a.s., van tien tot één uur, aanwezig om U onze moderne werkplaats te tonen en de loonvoorwaarden te bespreken. U kunt ook schriftelijk solliciteren bij onze afd. Personeelszaken. NIEUWE WEG 97 TELEFOON 2543 In Schiedam heeft het voetbalelftal dat bestaat uit leden van de Zeister en Soes ter politiekorpsen het kampioenschap van het district west van de Nederlandse Politie Sportbond behaald door met 3-0 te winnen van het elftal van de Schie- damse gemeentepolitie. De thuiswed strijd werd enige weken geleden in Zeist met 3-1 gewonnen. De combinatie zal in Apeldoorn deelnemen aan de strijd om het kampioenschap van Nederland, die de districten west, oost, zuid en noord met elkaar zullen leveren. De combinatie was veel sterker en er de den zich vele scoringskansen voor, maar middenvoor Schuurman zag geen kans deze te benutten. Na 20 minuten scoorde linkshalf Van Raay echter in eigen doel toen hij terugspeelde op keeper De Rooij. De doelman van Schiedam redde even later op fraaie wijze toen hij een schot van Ten Hove keerde. De bal werd hierbij door een speler van zijn eigen team van richting veranderd. Ook na de rust was de combinatie veel sterker. Na 20 minuten gaf rechtsbuiten Van Duivenbode een voorzet en Baams schoot in. Direct daarna gaf Den Hartog een pass aan Ten Hove die over het hoofd van keeper De Rooij scoorde. Deze stond te ver voor zijn doel en kon de bal onmogelijk houden. De zwemvereniging De Duinkikkers or ganiseert op 13 en 14 juni in het Soester natuurbad een waterpolotournooi om het kringkampioenschap van Nederland, waaraan selectieteams van de K.N.Z.B.- kringen Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Arnhem-Nijmegen, Midden-Neder land en het nationale jeugdteam zullen deelnemen. In de teams zullen alle prominente spelers opgenomen zijn, het geen met het oog op de Olympische Spelen in Tokio attractief spel kan waar- borgen, daar de ploeg voor Tokio op het tijdstip van het tournooi nog niet samen gesteld is. Het organiseren van dit tournooi brengt uiteraard financiële risico's mee. Aan de Soester Zakenkring en aan het gemeen tebestuur is dan ook door het bestuur van de Duinkikkers verzocht samen ga rant te willen zijn voor een eventueel tekort. De Soester Zakenkring is garant voor 500,en het college van B. en W. heeft de raadsleden verzocht eveneens een garantie van 500— te verstrek ken. Burgemeester en wethouders achten dit tournooi van belang voor het Soes ter natuurbad en uit een oogpunt van publiciteit wenselijk dat het gehouden wordt. De Rotterdamse politie heeft 's nachts in Oversehie een winkelkijkende 6-jarige: jongen aangetroffen. Op de vraag wat hij zo iaat op straat deed, zei hij ook wel eens 's nachts winkels te willen kij ken. Van Dam, Torenstraat 5. komt voor de dag met een prachtige kollektie schoe nen en daar komen de „uitgeslapen" be langstellenden overdag kijken en vaak kopen (Adv.) /eel moeders maken ziel echt zorgen over de kledin van hun kinderen. Niet, da die kinderen zo moeilijk te kleden zouden zijn, wan wat dat betreft biedt de kin dermode zoveel leuke moge lijkheden, maar de proble men liggen in een gehee1 ander vlak. Kinderen ver slijten veel kleren, of ze groeien er uit, dat is df moeilijkheid. Het materiaal moet van eer zodanige kwaliteit zijn, dat het sterk is de gewelddadig heden van de jeugd ten op zichte van de kleding kan weerstaan. Dat is voor de industrie een bijzonder moeilijke opgave, want vraagt niet wat de jeugd niet kan vernielen. Toch is men op de goede weg. Zo zijn bijvoorbeeld de kunstvezelstoffen bijzonder sterk en zeer geschikt voor het vervaardigen van stof fen voor kinderkleding, mede doordat kunstvezelstoffen over het algemeen gemak kelijk zijn te reinigen. Onze illustratie toont u een dergelijk stukje kinderkle ding. Het betreft hier een jurkje met jasje voor de kleine meid. Het werd ver vaardigd uit abrikooskleurig terlenkaflanel. Het boven stuk van het jurkje is van een witte stof in ton-sur-ton ruit met effect draad in de tint van het pakje. De losse strik aan de hals en de bies- garnering van het jasje zijn door Chanel geïnspireerd Het is een werkelijk bijzon der aardig geheel, en ijzersterk •-v«r Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging had zaterdag in de Jaarbeurshallen te Utrecht niet alleen de strijd aan te binden tegen de kampioe nen van de afdelingen Amsterdam, 't Gooi en Utrecht en de degradatiekan didaat van de overgangsklasse in hun promotiewedstrijden voor deze klas maar veel meer nog tegen het verlammende verschijnsel dat zich in dergelijke wed strijden somtijds openbaart dat men niet bij machte is tot zijn gewone spel te komen Het was wel teleurstellend dat na een prachtig en succesvol seizoen de mooie kans op promotie naar de over gangsklas verloren ging. In de eerste wedstrijd tegen de kam pioen van de afdeling Amsterdam U.S. bleek reeds dat het team niet zoals ge woonlijk draaide en met 15-8 en 15-12 bleven de Amsterdammers dan ook in de meerderheid. Tegen de degradatiekandidaat V.C.V. uit Veenendaal werd de eerste set met 15-12 gewonnen. Zowel de tweede als de be slissende derde set werd evenwel met 15-11 verloren waarna tegen de kampi oen van de afdeling Utrecht Valbovol moest worden aangetreden. De eerste set was voor de Woerdense dames met 15-11, maar de tweede set werd een overwinning voor onze plaatsgenoten met 15-8. In de derde beslissende set had het er alle schijn van dat deze wedstrijd winst op zou leveren want een regelmatige 12-4 voorsprong werd opgebouwd. Deze bleek evenwel niet voldoende om de winst vei lig te stellen want met 16-14 moest deze set aan de tegenstanders worden overge laten. In de wedstrijd tegen Huizen wisten de dames van de Soester Volleybal Vereni ging zich eindelijk te ontworstelen aan de wurgende greep van machteloosheid. Hartstochtelijk aangemoedigd door de supporters werd een grote achterstand in de eerste set tegen het damesteam uit Huizen in een voorsprong omgezet t.w. 15-13. De tweede set was voor de kam pioenen van de afdeling 't Gooi met de zelfde cijfers zodat de laatste set weer de beslissing zou moeten brengen. Hier herhaalde zich de geschiedenis uit de vorige wedstrijd. Nu was het een 12-2 voorsprong die niet voldoende bleek om de wedstrijd in winst om te zetten. Sterk serveren van een van de Huizense dames stelde dit team in staat om de achterstand langzaam aan weg te wer ken en zonder hierdoor nog een punt tegenover te kunnen stellen werd de wedstrijd door onze plaatsgenoten met 15-12 verloren, waarmee de kans op pro motie definitief verkeken was. Zondagavond kwamen de dames A., die tijdelijk in de woning Van Beuningen- laan 16 woonden omdat de bewoners van dit huis afwezig waren, terug van een korte wandeling. Bij het openen van de deur constateerde zij dat een glas in loodraam vernield was en zij hoorden hoe iemand haastig de keuken uitrende en in het bos achter het huis verdween. De politie kamde het bos uit en vond een bromfiets die op slot was. Deze was kennelijk van de dader, evenals een knoop die in de woning gevonden werd. Aanwijzingen op de brommer maakten het gemakkelijk de leverancier op te zoeken. Deze woont in Amersfoort. Hij verklaarde dat hij de brommer geleverd had aan een mevrouw in de Van Brakel- straat. De politie ging maandagmorgen op pad en belde bij de woning aan. Er werd niet open gedaan, maar men vermoedde dat er wel iemand thuis was. De hoofdcommissaris werd om instructies gevraagd, deze begaf zich naar de wo ning en onder zijn leiding werd het huis „bestormd". Via een balkon klom een agent naar binnen en spoedig bleek nu dat er een goede vangst gedaan was. In de woning werd de 47-jarige psycho paat C. P. aangetroffen. Hij is twee maanden met proefverlof en verbleef in de inrichting Groot-Batelaar te Lunte- ren. De politie vond het sleuteltje van de bromfiets, het jasje, waaraan de knoop ontbrak die in de woning op de Van Beuningenlaan gevonden was, maar ook een grote hoeveelheid goederen en sie raden, die door diefstal met of zonder braak veroverd waren. Er konden 5 kof fers mee gevuld worden. De man, die van beroep beeldhouwer is, bekende onder meer dat hij in de nacht van 9 op 10 mei ingebroken heeft in een woning aan de Soesterbergsestraat. Daar nam hij uit een spaarbus 100,maak te een lege geldkist buit die later open gebroken in een bos gevonden werd en eigende zich een transistorradio, een cocktailjapon en enkele pakjes sigaret ten toe. Hij is naar een cel van het Soester po litiebureau overgebracht. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 22 MEI 1964. rechter vleugel, maar de keeper van F.A.K. weerde zich fantastisch. Na 25 minuten spelen werd echter het eerste doelpunt gemaakt Dorrestein loste een schot waarbij de keeper van F.A.K. geen schijn van kans had. Van der Lugt, van der Hengel en Roest schoten eveneens, maar nu was de F.A.K.-keeper op zijn post. Ook in de tweede helft was B.D.C. sterker maar het duurde tot een kwartier voor tijd eer Westerveld scoorde. Hij loste een effectvol schot van wel 35 meter afstand en al draaiend verdween de bal in het doel. F.A.K. deed intussen moeite een tegen- punt te scoren, maar zag daartoe geen kans. Kort voor het einde van de wedstrijd viel Dorrestein uit. Gros nam zijn plaats in. Hij had pech toen hij alleen voor de keeper kwam en een mooie scoringskans had, maar naast schoot. B.D.C. heeft zich op tweede pinksterdag veilig gesteld door een 2-0 overwinning op F.A.K. uit Bilthoven en is vrij van degradatiegevaar. Dat was voor alle B.D.C.-leden verheugend en voor de pen ningmeester was deze dag een dubbele feestdag, want er was enorm veel publiek naar de Bosstraat gekomen om te zien of B D.C. het vege lijf zou kunnen red den. Het is een sportieve wedstrijd geworden met een sterk B.D.C. dat de keeper van F.A.K. als groot struikelblok had. Er werd een complete serie corners op zijn doel genomen en de achterhoede van de gasten had het bijzonder zwaar, maar de keeper hield voorlopig stand. Reeds in de eerste minuut van de wed strijd schoof de middenvoor van F.A.K. langs Bakker en hij kwam alleen voor keeper Kok. Zijn schot ging echter over. B.D.C. ging nu ten aanval en Dorrestein en v. d. Lugt schoten vanaf de linker en Telling van het aantal bezoekers dat met de pinksterdagen in het natuurbad ge weest is, leverde een totaal van 18.000 op. Zaterdag waren er 3500 bezoekers, zon dag 8000 en maandag 8500. Dank zij de verwarmingsinstallatie was de tempera tuur 20 graden. Op 6 april 1962 is door de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld voor het opmaken van een voorlopig plan voor de bouw van bejaardenwoningen te Soest en etagewoningen te Soesterberg. Door de architect H. J. Schneider is in middels een plan bestekklaar gemaakt. De hieraan verbonden kosten bedroegen 13.249,60, terwijl aan voorschotten 152,13 in rekening is gebracht. Boven dien zijn door de dienst van gemeente werken kosten gemaakt voor de vervaar diging van lichtdrukken tot een bedrag van 502,47. Door een samenloop van omstandigheden kan de uitvoering van dit bouwplan geen doorgang vinden, maar er is een aan vullend krediet van 9505,nodig voor de kosten die aan het maken van dit plan verbonden waren en het college van B. en W. heeft de raad verzocht dit kre diet te verlenen. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel 03463-432, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Hage- doorn te Soesterberg. In het school voetbal tournooi 1964 dat georganiseerd werd door de jeugdcommis sie van de v.v. Soesterberg, werd de Carolusschool winnaar van de hoofdprijs, een nieuwe wisselbeker, die driemaal achtereenvolgens gewonnen moet worden alvorens hem in eigendom te krijgen. De collecte voor de Gezamenlijke Mi litaire Fondsen heeft in Soesterberg, Zeist en De Büt 2249,83 opgebracht. Met ingang van 1 juni 1964 gaat de N.B.M. bus, lijn 17, van Soesterberg naar Utrecht v.v., des morgens en in de na middag op de spitsuren om het half uur rijden. Thans is deze rechtstreekse verbinding via De Bilt nog een uurdienst. Voor het verkrijgen van deze halfuurdienst is onze plaatsgenoot, de heer Pieren, wel een paar jaar bezig geweest. De film „De Bijbel" is op gang gebracht. De eerste opnamen worden gemaakt, uiteraard, van Adam en Eva in het Paradijs. De produktie is van Dino de Laurentis (1.) en wordt geregiseerd door John Huston (r.). In het midden Adam in deze eeuw acteur onder de naam Michael Parks.

Soester Courant | 1964 | | pagina 6