ACTIE ZWARTE ZES VAN DE VEN'S BOEKHANDEL is wegens vakantie gesloten MIDDELMAN XxO Officiële mededelingen. J. Hoppenbrouwers Soestdijk - V.V.V.-nieuws. SOESTERBERG MET RAAD EN DAAD. Jaarvergadering „De Meteoren". Rijwiel en brommer gestolen. Fraai succes voor B.D.C.-jeugd. Verbetering Molenstraat. Puzzelrit voor de jeugd. Toeren op gestolen brommer. van maandag 1 tot en met zaterdag 6 juni. Judo-successen. Marino, weekender-mode die apart is. Hinderwet. Bedrijfssportcompetitie. Autotocht ouden van dagen. Gemeentesecretarie gesloten. Duivenvlucht vanaf St. Denis. Woningwetwoningen voor Soesterberg. OPTIEK OVERHEMDEN van 15.90 tot 22.50 WEEKENDERS van 12.50 tot 29.75 SPORTSHIRTS van 10 90 tot 19.75 S.E.C. oefent. Medewerking aan scholen. Toneel voor bejaarden. Geslaagd. Een diamanten echtpaar. A.G.A.V.S. weer op bezoek bij de Soester Turnverein. 10 jaar K.V.0. Aantrekkelijke opvoering door Utile Dulci. BRANDWEER 3 3 3 3 De korfbalvereniging „De Meteoren" heeft, onder voorzitterschap van de heer J. Edelenbosch, gisteren in gebouw „De Rank" de jaarvergadering gehouden. Uit handen van de heer H. A. Kroes, voorzitter van de Goois-Utrechtse Korf- balbond, ontving hij een vaantje omdat het honderdste spelende lid ingeschre ven werd. Uit het jaarverslag van secretaresse Truus de Langé bleek onder meer dat de vereniging thans 110 leden heeft. Het eerste verenyjingsjaar van „De Meteo ren" was een goed jaar en ook de pen- ningmeesteresse. Riet van Drie, kon op timistisch zijn. De statuten en he.t huishoudelijk regle ment werden besproken, waarna de ver kiezing van bestuurs- en commissiele den plaats vond. Tot nieuwe bestuursleden werden Henk de Jong, Piet van Rouwendaal en Tony Groenestein gekozen. Wedstrijdsecretaris Kees van Rouwendaal stelde zich niet herkiesbaar. In de twaalftalcommissie werden mevr. Meiners en de heren Ver luiden, G. v. d. Bor, W. Wamsteeker, T. Meiners en K. van Rouwendaal gekozen. Mevr. Meiners en de heren Verlinden en Mulder maken deel uit van de kascom- missie en de aspirantencommissie wordt gevormd door Wim Wamsteeker, Ton Meiners, Wim Meiners. Kees v. d. Brink, Ben Zeypveld en Willem Kraay. Leden van de kascommissie zijn Wout Deijs, Frans v. d. Braak, mevr. Meiners, Ma- rian Boot, Fred van Dijk en mevr. H. Hop-van Dijk. De redactiecommissie van het clubblad wordt gevormd door Riet van Drie, mevr. Verlinden en de heren Edelenbosch, W. Meiners en F. van Dijk. De materiaal commissie bestaat uit Piet van Rouwen daal, Peter Verlinden, Fred van Dijk, Wim Wamsteeker en Ben Zeypveld. De heer J. Edelenbosch en mej. R. van Drie werden gekozen tot afgevaardigden naar de vergadering van de Goois-Utrechtse Korfbalbond. Twee jongens op een brommer werden door de politie aangehouden omdat de duorijder in amazonezit op de duo zat. Al spoedig bleek dat de jongens ont vlucht waren uit een tehuis in Hoender- loo. Zij waren naar Apeldoorn gelopen en hadden daar eerst een fiets weggenomen en later een brommer. Zij kwamen in de cel terecht. Evenals vorg jaar zijn de BD.C.-juniores kampioen geworden van het district Utrecht van de Nederlandse Katholieke Sportbond. Op het zondag te Baarn ge houden tournooi wonnen zij de eerste prijs, een prachtige beker. De volgende ronde wordt op 14 juni gespeeld. Dan komt B.D.C. uit tegen de andere districtskampioenen van het bis dom Utrecht. Ook de aspiranten van B.D.C. zetten het afgelopen weekend het beste beentje voor. Zij wonnen eveneens een beker als eerste prijs van het door de vereniging Amersfoortse Boys georganiseerde aspi- rantentournooi. Het door B.D.C. georganiseerde pupillen- tournooi werd gewonnen door H.V.C., D.O.S.C. werd tweede, C.J.V.V. derde en B D.C. vierde. Op zaterdag 30 mei wordt het B.D.C.- juniorestournooi gehouden. Hieraan ne men S.E.C., H.V.C., Amersfoortse Boys, C.J.V.V., D.O.S.C., Limvio en twee junio- reselftallen van B.D.C. deel. Het ligt in de bedoeling van de ge meente de Molenstraat tussen de rijks weg en de Soester Engweg te verbeteren. De verbetering zal bestaan uit het aan leggen van een nieuwe rijweg en trot toirs nadat riolering gelegd zal zijn. De rijweg krijgt een asfaltbetondek en de trottoirs zullen uit tegels bestaan. De totale kosten zullen 224.400,bedragen, inclusief het planten van laanbomen. Door de R KT Instuif-junior wordt op donderdag 28 mei een puzzelrit georga niseerd, Per fiets zal 12 km afgelegd worden en het is de bedoeling dat dit on geveer in een uur gebeurt. Men kan zich vanaf 7 uur voor deelname aan deze rit opgeven bij het St. Josephgebouw, waar tussen kwart over zeven en half acht ge start wordt. O. S. een schooljongen uit Soest-Zuid,- was per fiets naar het zwembad gegaan. Hij zette de fiets in de stalling, nam een bromfiets weg en ging aan het toe ren, Hij kwam tot Breda waar hij de politie om onderdak verzochtnomdat de brom mer het niet meer deed. Hij .is naar huis gebracht. SOESTERBERGSESTRAAT 53 TELEFOON 2419 De Soester Judoka P. Helsdingen, assi stent van de heer W. Boersma van de Amersfoortse sportschool en leider van de Soester judo-afdeling in gebouw El- theto heeft zich bij de landelijke kam pioenschappen middengewicht bij de sterksten getoond. Hij versloeg respec tievelijk Plasman van de Judokwai met' een schouderworp, gevolgd door een houdgreep en De Jong van N.J.J.B. on derging hetzelfde lot. Femmel van de Katholieke Judobond versloeg hij met een achtste heupworp, terwijl in de de mi-finale de sterke N.J.J.B.-man Geel- houd zijn meerdere in Helsdingen vond. Ra een keihard gevecht won de Soester judoka. De finale ging tussen Helsdingen en de international P. Snijders. Tegen deze geroutineerde judoka was Helsdingen niet opgewassen. Hij verloor door een zevende beenworp, maar leverde niette min een prachtige prestatie. Ook Rienus Wortel deed het bijzonder goed. Hij behaalde de titel lichtgewicht juniores-Kyugraden. Deze junior zal ze ker in de toekomst nog van zich doen spreken. PDE Iflllt <1IHH Voor heren met mode inzicht biedt MARINO méér. Wie komt kijken ziet het bij de eerste oogopslag. De afwerking, de stikselvariaties en de nieuwe bijzondere kleu ren, als door de natuur zelf ontworpen. Hier een paar van in uw garderobe om klaar te zijn als de zon zich komt melden. TEXTIEL - CONFECTIE Torenstraat 19 Soest - Tel. 2424 Het college van B. en W. heeft de raad verzocht ontheffing van de verbodsbepa ling in de hinderwet te verlenen ten be hoeve van Coenens Oliehandel N.V. voor het uitbreiden van de benzine-installa- tie Nieuwstraat 13. Gisteravond zijn op het SEC.-terrein de wedstrijden van de bedrijfssportcom petitie begonnen en van de 37 teams die aan het voetballen deelnemen zijn er reeds vele in actie geweest. De wedstrij den worden op 1 juni voortgezet. De uitslagen zijn: P.T.T. 1-Foxboro 1 0-0. P TT. 2-Foxboro 2 0-0. P.T.T. 3-Mercu- rius 3 0-1. Pribor 1-Ceramiek 1 0-2. We genbouw 1-Van Kooij 1 0-1. Wegenbouw 2-Van Kooij 2 1-0. Dalco 4-Warmte- energie 0-1. S.P.S.V. 1-Foxboro 1 5-0. De Muijnk 1-Gem. secretarie 1 3-1. Cera miek 2-Lindner 2 2-0. Mercurius 1-Dalco I 0-1 Dalco 2-S.P.S.V. 1 0-0. Randstad 1- De Muijnk 1 1-0. Pribor 2-Ceramiek 2 2-0. Houdijk 1-Zonnegloren 1 0-0. Ge meentewerken 1-Continental 1-0. Foxboro 2-Mercurius 2 0-0. Mercurius 3-Dalco 3 0-0. Ceramiek 1-Lindner 1 1-0. Van Kooij 1-Bevedeem 1 0-0. De traditionele auotocht zal dit jaar wor den gehouden op woensdag 10 juni a.s. Deelname aan deze tocht staat open voor hen, die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt. Gezien het groot aantal deelnemers vestigt 't comité er nogmaals de aandacht op, dat deze tochten uitslui tend bestemd zijn voor hen, die weinig of nooit in de gelegenheid zijn eens een uit stapje te maken. Het comité doet een dringend beroep op dames en heren autobezitters, gezien de vele voorbereidende werkzaamheden, zich zo spoedig mogelijk voor deelname op te geven. Men zie verder de advertentie's in dit blad. Burgemeester en wethouders van Soest, bengen ter kennis van belanghebbenden, dat de gemeentesecretarie, voor zover betreft de afdeling Algemene Zaken (Wo ningwet, Drankwet, Hinderwet, eigen domszaken, onderwijs) en de afdeling Bevolking, -Militaire Zaken en verkie zingen en voorts de hulpsecretarie te Soesterberg op donderdag 28 mei a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zijn. De ambtenaar van de burgerlijke stand zal van 9 tot 10 uur zitting houden voor gevallen welke geen uitstel kunnen lij den. De Soester duiven vlogen 417 km vanaf St. Denis. Ze werden om 6.30 uur met oostenwind gelost. Van de vereniging De Zwaluw waren 323 duiven in concours. De eerste duif arriveerde om 12.42.20 uur, de laatste prijswinnende duif kwam om 14.05.31 uur aan. De uitslag was: R. Voskuilen 1 4 13 15 22 29 32 33. C. van Soest 2 8 14 27 43 44. G. M. Duiser 3 21 38 40 45. H. Woudstra 5. G. Rijksen 6 10 II 19 39 46 47 49. J. Stalenhoef 7 9 62. P. Duijst 12 18 42 48. J. v. d. Brakel 16 28 55. V. Reijerse 17 60. H. den Dekker 20 24 36. C. Dijkman 23. H. Gorissen 25 41. W. v. d. Mast 26. C. v. d. Hoek 30. Gebr. Van 't Klooster 31. C. van Klingeren 34. J. Knoops 35 56. R. v. d. Brink 37. Comb. Wigtman-Roest 50 52 54 58. Mevr. G. Brink-Zimmerman 51 63. J. Croon 53. M. v. d. Wielen 57. O. Zimmerman 59 65. J. Rauch 61. J. van Herwaarden 64. Van de vereniging De Vriendschap waren 278 duiven in concours. De eerste arri veerde om 13.01.58, de snelheid was 1062.87 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif kwam om 14.26.16 uur aan. De uitslag was: C. Vaessen 1 43. C. Hooijer 2 4 38. W. van Breukelen 3 28 44. J. G. Kamerbeek 5 19 20. W. Nieuwenhuis 6 23 27 29 40 51. E. C. van Daatselaar 7 8 32 35. C. P. Jak 9 16. H Verkerk 10 11. G. Schimmel 12. A. Mees ters 13 14 49 50 55. J. Muis 15 48. Z.K.H. Prins Bernhard 17 26 36 41 46 52 54. D. J. Bos 18 25. J. C. Wijnands 21. A. Beijer 22 47. E. Goldstein Brouwers 24 31 34. G. Reijerse 30. F. Groenestein 33 42. C. Roskam 39. A. B. Grift 45. E. Veerman 53.. C'. Kaats 56. Architect Leicher te Maarssen heeft een plan ontworpen voor de bouw van 56 etagewoningen aan de Prof. Lorentzlaan en de Simon Stevinlaan te Soesterberg en de bouw van 36 garages 8 bedrijfs ruimten, 2 caravanbergingen en 1 club lokaal Er komt een blok van 40 woningen aan de Prof. Lorentzlaan en een blok van 16 woningen aan de Simon Stevin laan. De totale stichtingskosten worden op 1.169.359,44 geraamd. Met de N.V. Bouw en Aannemersbedrijven v. h. Van Asch en Zonen is overeenstemming bereikt over de aannemingssom van 923.300, voor de woningen en 156.700,voor de garages enz. Volgens een voorlopige berekening zal de huurprijs van deze woningen gemiddeld 19,per week bedragen. De gemid delde huur van de garages zal 25, per maand zijn. In de woningen zal cen trale verwarming komen. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht het aannemersbedrijf opdracht tot de bouw te geven. U ziet meer, U ziet veiliger, U ziet zonder hinderlijke schit tering met een POLAROID ZONNEBRIL Burg. Grothestraat 8 Telefoon 3859 Soestdijk lijke oefening, de aanschaffing van een naaimachine en de aanschaffing van leerboekjes. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld deze mede werking te verlenen. Voor de inrichting van de derde klas van de christelijke kleuterschool aan de Rembrandtlaan zal 4000,ter beschik king gesteld worden. WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, p a. Nieuwerhoekplein 1 te Soest, op haar daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een kosterswoning met zaal op het perceel, gelegen aan de Regentesselaan, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nummers 6781 en 6780, zulks in afwijking van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor gronden gelegen in Soestdijk en 't Hart Alvorens een definitieve beslissing te ne men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 26 mei 1964. EEN APARTE MODIEUZE COLLECTIE. Weedestr. 80 Tel. 2670 Op het terrein van S.E.C., voorzien van keurige ballenvangers, zal een combina tie, waarin veel spelers van het eerste team en nieuwe leden uitkomen, donder dagavond, om 7 uur, tegen een team van juniores spelen die overgaan naar de seniores. Het bestuur van de vereniging „De School met de Bijbel" heeft aan de ge meente medewerking gevraagd voor het gebruik van het sportveld aan de Ferdi- nand Huycklaan voor het vak lichame- Drie verheugende mededelingen! Bij ons zijn binnengekomen: Voetspoor nummer 9 van de boswachterij De Vuur- sche en het officiële zak-adresboek van hotels, restaurants, motels enz. 1964- 1965. Zij, die hiernaar gevraagd hebben kun nen dus bij ons terecht en wij behoeven hen niet meer teleur te stellen. Wij willen hierbij de kosten vermelden, zodat u op de hoogte bent van de prij zen. Voetspoor nummer 9 kost 1, Het is een prachtig kaartje van onze bosrijke omgeving met kant en klaar een zevental wandelingen, alsmede een beschrijving van het natuurschoon, dat u op deze tochten te zien krijgt. Het hotelboekje kost 1.50. Hierin vindt u dus alle gegevens omtrent de diverse logiesmogelijkheden in ons land. De prijs ligt hoger dan verleden jaar, maar voor de uitgebreide infomatie die het u geeft nog altijd niet te duur. Wij zullen u gaarne vrijblijvend een en ander tonen zodat u zich eerst eens kunt overtuigen van het practische nut van beide uitgaven, die u van dienst kunnen zijn in uw vakantie. Als derde verheugende mededeling kun nen wij u attent maken op onze expo sitievitrine, waarin voor de derde maal nieuw werk van Marise de Jong valt te bewonderen. De bloemenstukjes behoren tot het beste onder haar kunstuitingen, maar ook het aquarel van het dode vogeltje is een ju weeltje. De liefde en toewijding waarmee zij haar onderwerp benadert spreken uit alle dingen van de natuur, die haar om de stille schoonheid hebben getrof fen. Wij vragen biervoor van u dan ook dezelfde stille aandacht. Alle bejaarden van Soest zijn vrijdag middag, om twee uur, welkom in gebouw Credo aan de Julianalaan. Dan zal de toneelgroep van de afdeling Baarn-Soest van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen het toneelstuk van Stella den Boer „Dag Generaal" opgevoerd worden. Onze plaatsgenoot, de heer P van Beest, slaagde voor het diploma spreekvaardig heid in de Engelse taal. De heer en mevrouw Nooder-Schagen zijn 60 jaar getrouwd. Er is gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 30 mei a.s., in Café-Restaurant ,,'t Zwaantje", van 16 tot 17.30 uur. De vriendschap tussen A.G.A.V.S. en de Soester Turnverein in het Duitse Soest wordt steeds onderhouden Was het ver leden jaar de Soester Turnverein, die een tweedaags bezoek aan A.G.A.V.S. bracht, dit jaar gaat A.G.A.V.S. op za terdag 6 en zondag 7 juni met 20 meis jes en 12 jongens, alsmede enige be stuursleden, naar Soest in Duitsland. Op de eerste dag zal men aldaar deelnemen aan de grote turndemonstraties. De zon dag is speciaal bestemd voor ontspan ning. Dan zal een excursie worden ge maakt naar het Möhnethal en terug wacht een boottocht over het Stuwmeer. De korfbalvereniging „Oranje" bestaat 10 jaar. Op 26 mei 1954 werd zij opge richt, op initiatief van de heren T v. Alphen en J. Dijkhorst, als onderdeel van de buurtvereniging „Oranje". In 1962 is de korfbalvereniging zelfstandig ge worden. Aanvankelijk werd er gespeeld op het terrein tegenover het voormalige Huize Nellystein aan de Amersfoortse- straat. In 1962 was men zo gelukkig dat men in het bezit kwam van een prach tig veld aan de andere zijde van de Amersfoortsestraat en dat er een nieuw clubhuis kon worden geopend. Na met 1 twaalfal in de 3e klas van de G.U.K.B. te zijn begonnen, promoveerde men in 1956 naar de 2e klas, terwijl zelfs in 1958 promotie naar de le klas volgde. In 1963 degradeerde men naar de 2e klas. Maar thans heeft het eerste team weer de leiding in de competitie en ook het 2e team in de 3e klas, In verband met de viering van het tweede lustrum hield KV.O. zaterdag middag in haar clubhuis een receptie, waarop velen hun gelukwensen kwamen aanbieden. Meerdere felicitaties gingen vergezeld van geschenken w.o. een geluidsversterker, Bingo-spel en een stel palen met man den. Onder de talrijke bezoekers merken wij o m. op de heren De Bruin, Sloof en Kas pers. oud-voorzitter der vereniging; de heer Peet, directeur van de Soester Sportstichting, de her Luyf en deputaties van de Bond, zusterverenigingen en plaatselijke verenigingen. De voorzitter, de heer Gaasbeek bracht dank voor de goede wensen en de ge schenken. De dag werd besloten met een feest avond. Utile Dulci vertoonde donderdagavond in Huis ten Halve, het blijspel „Jij weet jij weet wat ik niet weet". De opvoering van dit amusante stuk werd een succes voor Utile Dulci. In dit blijspel gaat het over een jonge advo- kaat die in een gesprek met een hypno tiseur, er niet aan wil geloven dat het mogelijk is om iemand zijn geheugen af te nemen. Bij wijze van proef wordt hij daarop in een toestand gebracht waarin hij zich over de laatste twee jaar niets meer kan herinneren. Als nu.aan 't slot de hypnotiseur weer komt opdagen, dan weigert de advokaat uit de abnormale toestand te worden ver lost, omdat deze hem voor veel narigheid bespaart. VERJARING. Wanneer verjaart een schuld door een overledene gemaakt? Dit met het oog op de aansprakelijkheid van de erfgenamen. 2. Telt bij de ver jaring het ogenblik waarop de schuld is aangegaan of de datum van overlijden, vraagt E. v. D. Antwoord: De eigenlijke verjaring ge schiedt na verloop van 30 jaren. Een be roep op deze termijn bevrijdt dus van de vordering. Voorts bestaat er vermoeden van betaling na zekere korte in de wet genoemde tijden voor verschillende vor- dringen. Als de erfgenamen weten, dat niet betaald is, kan daarop uiteraard geen beroep worden gedaan. Wat niet betaald is, moet door de erfgenamen be taald worden. Zijn er meer schulden dan baten, dan kunnen zij de nalatenschap verwerpen. N.V. Wat is er voor nodig om een naamloze vennootschap op te richten? Antwoord: Omdat de wet niet voor schrijft, dat een zeker aantal personen voor het aangaan van een n.v. nodig is, noch dat een zeker kapitaal daarvoor is vereist, zijn twee personen en is elk ka pitaal hoe gering ook daarvoor voldoen de. (Na de oprichting mogen zefs alle aandelen in één hand komen). Voor de oprichting is een notariële akte vereist In deze „akte van oprichting" moeten de statuten vermeld zijn. Alvorens als n.v. te kunnen handeten, is de „verklaring van geen bezwaar" nodig van de minis ter van justitie. De bestuurders zijn ver plicht de n.v. te doen inschrijven in het handelsregister i Kamer van Koophandel) en de akte van oprichting alsmede de verklaring van geen bezwaar te doen pu bliceren in de Nederlandse Staatscou rant Er is wettelijk bepaald 'n bedrag van min. 10 op elk bi] de oprichting geplaatst aandeel te storten. Een bepaling van weinig betekenis: bij een maatschap pelijk kapitaal van 100.000 is de stor ting van 2000 voldoende, omdat de op richters zelf slechts 1 '5 deel van het maatschappelijk kapitaal behoeven te nemen. A PARI. Wat betekent de uitdrukking „a pari"? Antwoord: „A pari" betekent, dat de koers 100 is, GRENSSCHEIDING. Is het waar dat de grens tussen Nederland en België ter hoogte van de Achelse kluis zo loopt, dat vader abt aan tafel in de refter op Belgisch gebied zit, terwijl de communi teit zich in datzelfde vertrek op Neder lands gebied zou bevinden? De grens zou dus dwars door de gebouwen lopen. Antwoord: De grensscheiding tussen Bel gië en Nederland loopt ter hoogte van de Achelse kluis inderdaad dwars door de gebouwen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2