-■■—-v -* Circus Boltini treedt op in Soest J. J. Koelman 25 jaar voorzitter Raiffeisenbank. Eind mei - begin juni. Brutale roof met grote buit. V.V.V.-nieuws. HET OOG GERICHT OP PANDIT NEHROE. „Oudjes" tegen jeugd. Uitstapje Kath. Vrouwengilde. BRANDWEER 3 3 3 3 Zwemwedstrijden bedrij f ssportcompetitie. Politie speelde gelijk. Puzzelrit Instuif-junior. B.D.C.-handbal Korfbal. POLITIE TEL 4444 VRIJDAG 29 MEI 1964. 43St£ JAABGANG No- 41 SOESTERUOURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post 2.55 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566 GIRO I2S156 De heer J. J. Koelman, voormalig ei genaar van de textielzaak De Vlijt in de Steenhoffstraat, is op dinsdag 2 juni, 25 jaar onafgebroken voorzitter van de Raiffeisenbank, die meer dan 55 jaar Boerenleenbank geheten heeft. Deze bank werd opgericht in 1905. De heer P. van Roomen was voorzitter tot 1914 en de heer J. J. van Schadewijk van 1914 tot 1939. Op de dag van zijn zilve ren jubileum overleed hij. Op de tweede juni 1939 werd in De Gou den Ploeg een vergadering van de leden van de bank gehouden De opkomst was overweldigend, want er waren 300 leden aanwezig. De vergadering werd geleid door de heer C. van den Bremer, toen kassier van de bank en nu directeur. Tijdens deze vergadering werd de heer Koelman tot bestuurslid gekozen en de bestuursleden maakten onderling uit dat hij de opvolger van de heer Schadewijk zou zijn. Tijdens deze bijeenkomst werd de jaarre kening van 1938 goedgekeurd. De om zet was drie miljoen gulden en 25 jaar later, in 1963, 108 miljoen, hetgeen wel heel duidelijk aantoont dat de voormalige Boerenleenbank het in de laatste kwart eeuw onder leiding van voorzitter Koel man uitstekend deed. Toen waren er 1367 spaarders en thans 7250, ook een opmer kelijk verschil. De heer Koelman heeft de viering van het 40-jarig bestaan als voorzitter mee gemaakt, evenals het 50-jarig bestaan en natuurlijk zal hij het op prijs stellen als hij ook het 60-jarig bestaan als voor zitter kan meemaken. En waarom zou hij ook niet als voor zitter op 12 april 1967 directeur C. van den Bremer huldigen omdat deze dan 40 jaar bij de bank werkzaam is? Hij kreeg op 12 april 1927 zijn officiële aan stelling nadat hij reeds 2 jaar werk zaam geweest was. De heer Koelman heeft er geen enkel bezwaar tegen deze beide jubilea in zijn huidige functie mee te maken en het ziet ernaar uit dat hij nog menig jaar de bank zal leiden als eerste man van het bestuur, gesteund door zijn medebe stuursleden en de leden van de Raad van Toezicht. In maart 1922 kwam de heer Koelman in Soest wonen. Hij was in Amersfoort in een textielbedrijf werkzaam geweest en stichtte aan de Steenhoffstraat ma gazijn De Vlijt in het pand dat thans door het levensmiddelenbedrijf C. Ker- ver gebruikt wordt. Soest stelde nog niet veel voor, in de Steenhoffstraat stonden weinig huizen en het passeren van de paardetram was een gebeurtenis die toen meer opzien baarde dan nu het overvliegen van straaljagers. In 1926 werd verbouwd en in 1932 liet de heer Koelman een nieuw pand zetten. Daarin is de zaak thans nog gevestigd. In 1961 is het bedrijf in andere handen overgegaan, zodat de heer Koelman het veertigjarig jubileum net niet heeft kun nen vieren. Mogelijk kan hij dat wel als voorzitter van de Raiffeisenbank. De heer Koelman vindt dat er enorm veel veranderd is in Soest. Veertig jaar geleden kon hij hier zomaar een zaak beginnen, zonder dat iemand naar di ploma's of vestigingsvergunningen vroeg. Aanvankelijk werkte hij met zijn vrouw in het bedrijf, maar later met enige meisjes als personeel. Hij legde het bijltje er in 1961 bij neer omdat hij het lange staan in de zaak steeds meer als een nare bijkomstigheid van het zaken doen ging zien. Hij heeft de veertig jaar als Soester zakenman net niet gehaald, maar velen zullen hem toewensen dat hij het veertigjarig jubileum als voorzitter van de Raiffeisenbank wel haalt en wij doen dat ook. Op zich zegt die aanduiding niemand iets. Ieder jaar ziet men deze periode weer genoemd op de raambiljetten. En dan is het iedereen duidelijk, want er staat een rood kruis bij en de aanmoediging „GEEF!". Ja het is de tijd van de landelijke Roode Kruis collecte. Éénmaal per jaar doet het Roode Kruis een beroep op een ieder om door middel van een bijdrage het onafhankelijke en een ieder dienende werk mogelijk te maken. Alleen geleid door het beginsel menslie vendheid helpt het Nederlandse Roode Kruis overal waar en een ieder die ge holpen moet worden. Hiervoor moeten organisaties in stand worden gehouden. Wie kent niet de Bloedtransfusiedienst, de Moedermelkcentrale, de Trombose- dienst, de dienst voor Hoornvliestrans plantatie, het Welfarewerk voor zieken, de hulpposten langs de wegen en het Roode Kruis Korps. Verder het organi seren van boottochen van chronische pa tiënten met de Henri Dunant. In het be gin van het jaar zijn reeds 3 patiënten uit Soest mee geweest, meerdere zullen volgen. Dan zijn er nog vele minder bekende, doch niet minder noodzakelijke taken te vervullen zoals het lektuurdepot, het in formatiebureau, hulpverlening bij ram pen, de Roode Kruis-colonnes enz. Voor dit alles is in Soest, Soestdijk en Soesterberg een huis-aan-huis collecte begonnen. Ter afsluiting van de inzamelingsperiode zal op 6 juni een straatcollecte worden gehouden, waarbij een ieder, die niet aan huis zijn bijdrage kon geven, in de gelegenheid wordt gesteld dit dan te doen. Velen rekenen op het Roode Kruis, daarom rekent het Roode Kruis op U! Het B.D.C.-elftal dat in 1960 het kam pioenschap behaalde zal morgenavond om half zeven aantreden tegen het eerste elftal. De kampioenenkomen in de volgende opstelling uit: doel G. Roest; achter E. Hilhorst en J. Appelhof; midden Th. Simons, B. Bakker en H. v, d. Lugt; voor Gros, Van Megen, Kaats, Westerveld en De Ruigt. Het eerste team speelt in de volgende opstelling: doel Van Hattem; achter A. Hilhorst en Voet: midden E. Dorrestein, C. Hilhorst en Wigtman; voor B. Wigt- man, M. v. d. Lugt, A. Roest, v. d. Hen gel en D. Dorrestein. Dinsdagmorgen stapten 38 dames in een van de nieuwste bussen van de fa. Ten- sen om het jaarlijkse uitstapje te ma ken dat deze keer naar Brussel ging. De eerste etappe was naar Breda, waar in een motel koffie werd gedronken. Er werd een toertje door Antwerpen ge maakt en om voor half twaalf was het doel van de reis bereikt. Na de lunchpauze werd er 'n rit gemaakt langs de vele bezienswaardigheden van Brussel, de paleizen, de kathedralen, de regeringsgebouwen en niet te vergeten, „het manneke". Er werd een bezoek gebracht aan het ter rein van de wereldtentoonstelling, waar nog steeds het Atominum te bezichtigen is. Per lift werd de tocht naar boven gemaakt, waar genoten werd van de prachtige vergezichten. Verder werd er nog gelegenheid gegeven om 1% uur te wandelen of te winkelen naar eigen keuze. Tegen half vijf was het weer verzame len voor de terugtocht. In Udenhout werd genoten van een goed verzorgde, smakelijke maaltijd. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat Circus Boltini zou optreden op het ter rein achter hotel De Birk aan de Birk- straat, maar dat is veranderd en de grote tent wordt nu opgezet op een terrein aan de Koninginnelaan. Zater dagavond, morgen, is er om 8.15 uur een voorstelling en zondagmiddag om 3 uur en om 8.15 uur. Tony Boltmi brengt als enig Nederlands reizend circus een voortreffelijk pro gramma. De muzikale Spaanse clowns de Hermanos treden op en de koningen der lucht The Diamonds zullen voor spanning zorgen. Uit Marokko kwam de wereldberoemde Marakech-groep, waar van de leden zo lenig zijn als tuinslang. Dat is het acrobatisch wonder Omar Bombay trouwens eveneens. Een bijzondere attractie is de doden sprong van Leon de Rousseau, de Duit ser met de Franse naam. In de oorlog was hij parachutist en hij hoorde tot de vermetele groep die Mussolini bevrijdde. Vanaf een hoogte van veertien meter duikt hij naar beneden. Dat is niet altijd naar wens verlopen bij vorige voorstel- tijdens de feestavond welke de vereni ging K.P.S. in november van het vorig jaar in Eemland hield. De jongste artieste van het circus is Antoinette, de dochter van Tony en Dicky Boltini. Zij treedt met haar lieve lingspaarden op. De 62-jarige Franse dompteuse Marffa la Corse doet het veel gevaarlijker. Zij is de enige vrouw ter wereld die met Tibetaanse tijgers optreedt. Zij heeft twaalf dieren en de ingewijde weet dat tijgers veel gevaar lijker zijn om mee op te treden dan leeuwen of panters. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de heer Boltini in Amersfoort een voorstelling te geven. Daar mag hij ech ter niet met roofdieren optreden, terwijl het terrein aan de Hellestraat, dat hij enige malen in gebruik had, niet meer beschikbaar is. Soest werd nu gekozen omdat in Soesterberg de winterresidentie van het circus is. Vele Amersfoorters zullen echter ongetwijfeld ook komen, want zij kunnen gratis gebruik maken van een bus die hen naar Soest brengt en na de voorstelling weer terug. Bij de „Biltse Hoek" werd nog een laat ste kopje koffie gedronken en de chauf feur, de heer P Blom, die behalve een prima reisleider ook nog een goede con ferencier bleek te zijn, was zo vriende lijk alle dames zo dicht mogelijk bij huis af te leveren Mevrouw Pouw sprak namens alle dames een dankwoordje tot het bestuur en mevr. Robijns tot de bestuurder. lingen en menigmaal dook De Rousseau het ziekenhuis in. Hij kan het eenvoudig niet laten zijn leven in de waagschaal te stellen en het publiek tot enthousiasme te brengen. De Belg Paulton treedt met alleraardig ste honden op en Pilade Christiani heeft een kleine groep van bijzonder aardige apen. Valeska Wilke presenteert zes Friese en zes Gelderse paarden in vrij heidsdressuur en Ilonka Karoly, telg uit een vermaard circusgeslacht, brengt twee klassieke paardenummers. Eerst als bal lerina te paard en dan als hogeschool rijdster. In de nok van het circus halen de Fran se Twins Barley adembenemende stunts met een raket uit en voor het lachwerk zorgen niet alleen de clowns, maar ook de dwergen van de groep Eduardini, die al menigmaal voor film en televisie op traden. Josette Boltini brengt een antipode- nummer, waarvan zij een deel liet zien De artiesten die zaterdag en zondag optreden staan reeds twee maanden on der contract bij de heer Boltini en zij hebben reeds tientallen voorstellingen gegeven. En dit alles onder de muziek van de circuskapel, die geleid wordt door Frans Seuren. Spreekstalmeester is ook ditmaal Willy Klijs, bij het hooggeëerde publiek geen onbekende. Circus Boltini was vijf jaar geleden in Soest. Toen was de voorstelling alleraar digst, maar nu is ze overweldigend. Het circus van Tony en Dicky Boltini is dan ook uitgegroeid tot een enorm circus, dat onder meer beschikt over maar liefst 150 Mercedes-diesels voor het vervoer. Na het bezoek aan Soest wordt de tour nee van Boltini voortgezet tot 31 okto ber. De eerste voorstelling werd op 1 april in Den Haag gegeven. Het was een gala-première waarvoor vele Soester in gezetenen uitgenodigd zijn omdat Tony Boltini Soester ingezetene is en zich ook zo voelt. Voor f 35.000,— aan juwelen zijn woensdagavond verdwenen uit de villa van mevr. L. aan de Amers- foortsestraat, nadat twee onbe kenden een bezoek hadden ge bracht. Veel baar geld en gouden munten ondergingen hetzelfde lot. Om half negen werd aangebeld. Mevr. L. was met thuis, maar het dienstmeisje wel. Zij opende de deur en twee mannen vroegen om water voor de auto. Zij kregen het en ook een tweede maal. Ze verdwenen en het meisje ging naar haar kamer. Even later hoor de ze de hond blaffen en ze ging kijken. Plotseling werd ze beet gepakt en op een bank gezet. De mannen dreigden haar te zullen doden als ze niet zou zeggen waar geld en kostbaarheden te vinden waren. De ene man hield haar in bedwang, de andere door zocht het hele huis en verzamelde de grote buit. Het meisje werd in haar kamer op een stoel vast gebonden, waarna de mannen het huis verlieten. Korte tijd later kwam mevrouw L. thuis. Ze vond de deur open en trof het gebon den meisje aan. Ze wilde de po litie bellen maar kon dit in huis met doen omdat de telefoondra den doorgesneden waren. Het kistje met juwelen dat nu gestolen werd behoorde zeven jaar geleden ook tot de buit van die ven die het meenamen. Kistje en juwelen zijn toen terecht geko men. Dit is ook nu gebeurd, want he dennacht, te ongeveer 4 uur, zijn de daders aangehouden door de Soester en Utrechtse politie. Het zijn de 26-jarige G. W. de V. en de 25-jarige J. A. H. beiden te Utrecht. De gehele buit werd in de wonin gen van beide personen aange troffen, terwijl tijdens het onder zoek nog meer zaken aan het licht zijn gekomen. Gisteravond zijn onder grote belangstel ling de zwemwedstrijden als onderdeel van de bedrijfscompetitie gehouden. Op donderdag 11 juni vinden de demi-finales plaats. De uitslagen waren: 50 m. schoolslag dames. De series werden gewonnen door Wie het in de vakantie niet zo ver van huis wil zoeken, vindt in ons eigen land nog overal gelegenheid, waar het goed is een poosje van de rust te genieten. Wij kregen in dit verband een gids van Apeldoorn en omgeving. Deze gids is zeer uitgebreid en U vindt daarin vele adressen voor logies-moge- lijkheden, behalve de gewone hotels, pensions, motels, kleuterverblijven en kinderpensions. Voorts de gemeubileerde kamers, huizen, bungalows en kampeerterreinen. Kortom voor ieder, die iets zoekt, is er naar zijn of haar smaak wat te vinden. U kunt deze gids bij ons kopen voor slechts 0,75. Voor degenen die het buitenland prefe reren biedt Ebato-Hagenouw nog 10-, 13-, 14-, 17-, 20- en 21-daagse reizen naar Seefeld in Tirol of naar Torri del Benaco aan het Gardameer. Hotel „Hohe Munde" te Seefeld en Al- bergo „Pace" te Torri de Benaco zijn beiden zaken, die onder eigen beheer staan van reisbureau Ebato. De personeelsstaf is Nederlands, zodat U zich dus in het buitenland „als thuis" voelt, terwijl U toch zo ver weg bent. Met uitzondering van de bouwvakweken beschikt men in het gehele seizoen nog over plaatsen. Er zijn diverse reismo gelijkheden per trein, per autocar of op eigen gelegenheid. Naar Torri del Be naco kunt U bovendien nog per vlieg tuig reizen. Wie interesse heeft stapt maar eens bij ons binnen om erover te praten. De premier van India, Pandit Nehroe is plotseling heengegaan, na zijn land ze ventien jaar gediend te hebben op de hoogste post. Vrij algemeen is men in de gehele we reld van mening dat een groot man stierf. Maar ook een man die te goed van vertrouwen was, zoals Chamberlaln dat dertig jaar geleden was en Roose- velt ruim 20 jaar geleden. Chamberlain dacht dat er met Hitier wat te bereiken viel langs de weg van onderhandeling en Roosevelt was van mening dat Stalin een bovenste beste man was. Nehroe geloofde dat hij wat met de Chi nese communisten zou kunnen bereiken als hij zich maar strikt neutraal hield. Dat dachten wij in 1940 ook, maar toch werd ons land aangevallen. India is na tuurlijk ook aangevallen, want leiders van dictatoriale staten zien neutraliteit voor zwakte aan. Nehroe heeft tot zijn eigen schade, en tot schade van zijn land moeten ervaren dat je met fatsoen tegenover communis tische leiders niets bereikt en nog veel minder met ontwapening. Misschien kan dit een les zijn voor de velen die net zo goedgelovig zijn als Nehroe heel lang geweest is. KANTMAN. Nel Brons, Dalco, 52 sec. Anette Ramge, politie (50). Willy v. d. Brink, gemeente (51). Hilde Veenendaal, Dalco (49,3). Dini Wijman, Dalco (56,4). 50 meter vrije slag: Nel Brons, Dalco (52,3). Thea Géval, Daleo (41,6). Willy v. d. Brink, gemeente (38). Hilde Vee nendaal, Dalco (37,5). Dini Wijman, Dalco (53,3). 50 meter schoolslag heren. Harry Boon stra, Foxboro (43,4). Karei Limpen, Fox- boro (44). Joop van Bemmel, Pribor (45,8). Anton Reurink, Foxboro (40,5). Ben Borgman, Foxboro (42,3). Freddy Veltman, Foxboro (45). 50 meter vrije slag: Harry Boonstra, Foxboro 31,1). Karei Limpen, Foxboro (39). Leo de Haan, Foxboro (42,3). An ton Reurink (33). Ben Borgman, Foxboro (36). Jan y. d. Noen, Foxboro (34,3). Het elftal van de Zeister en Soester po litie heeft een bekerwedstrijd tegen een team van de Koninklijke Marechaussee uit Amsterdam gespeeld. Het werd een gelijk spel. De combinatie begon met 10 man omdat Ten Hove te laat kwam. De marechaus sees benutten dit overwicht door het scoren van een doelpunt dat door rechts buiten In 't Veld gemaakt werd. Debutant rechtsbinnen Van Duin maakte gelijk en nog voor rust werd het 2-1 voor de combinatie door een strafschop die genomen mocht worden wegens on juist optreden tegen Baams. De mare chaussees waren het met het toekennen hiervan helemaal niet eens. Na de rust speelde Ten Hove mee. Ook hij gaf Baams vele kansen, maar deze werden niet benut. Tenslotte werd het 2-2 toen Putman op keeper Koster terug speelde. Deze stond te ver voor zijn doel en kon de bal niet houden. Dinsdag neemt de voetbalcombinatie Zeist-Soest deel aan het tournooi om de Starmanbeker dat in Zeist gehouden wordt. De leden van de R.K. Instuif-junior heb ben gisteravond een puzzelrit van 12 km gehouden met start en finish bij het St. Josephgebouw. Er namen 15 koppels en een enkele individualist deel die 6 opdrachten moesten uitvoeren. T. de Kruif en R. Stam kregen ieder een zilveren bekertje als eerste prijs. Zij hadden 32 strafpunten. R. Nijssen en P. Dorrestein kregen een medaille als twee de prijs. Ze hadden 53 strafpimten. F. van Leek had als winnaar van de derde prijs 54 strafpunten en de andere aan tallen strafpunten varieerden van 59 tot 184. Iedere deelnemer ontving een ball point. Teams van de handbalvereniging B.D.C. spelen zondag de volgende wedstrijden: Dames-juniores: B.D.C.-Limvio, 12 uur. Heren: B.D.C. 2-Rhenen 2, 1 uur. Jongens-aspiranten: B.D.C.-Atilla 2, 2 u. Dames: B.D.C. 2-Rhenen, 3 uur. Heren: B.D.C. 1-Rhenen 1, 4 uur. Het derde team van de korfbalvereniging De Meteoren speelt zondag, om 2 uur, een wedstrijd tegen Vogel 4 op eigen terrein. Juniores I speelt om 12 uur thuis tegen Samos-juniores 1. De seriewedstrijden welke in Utrecht op het terrein van de vereniging Welgelegen gespeeld zouden worden gaan niet door.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1