GRATIS top form Postduivenplaag wordt bestreden. VAN BUUREN EERSTE G00ISE KLEDING VERHUUR GARAGE STAM TWEEDE BLAD Firma G. van de Pol Gemeenteraadsvergadering. Loodgieters werkzaamheden. Auto- en Scooterrijschool voor alle rijbewijzen. VAN BUUREN GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. de fraaie meubelcatalogus met honderden exclu sieve, meubel suggesties! U krijgt hem gratis. Bel of schrijf de officiële Top-Form meubel Adviseur: Renault dealer bruining PiGmaderm f2.95 Woensdagavond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Van de P.v.d.A. was de heer Grift afwezig en de V.V.D.-fractie ontbrak geheel. De heer Oranje was ziek, de heer De Bruin met vakantie en de heer Brouwer was even eens verhinderd aanwezig te zijn. Bij het begin van de vergadering wenste de heer HILHORST (K.V.P.) de burge meester geluk met de koninklijke onder - Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw scheiding, die hij ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin ge kregen heeft. Deze persoonlijke onder scheiding kan tevens gezien worden als een beloning voor de wijze waarop onze steeds groeiende gemeente bestuurd wordt. De heer Hilhorst sprak de wens uit dat de burgemeester de onderschei ding nog lang als hoofd van de gemeente Soest zal mogen dragen. De burgemeester zelf was ook van me ning dat het hier niet een geheel per soonlijke onderscheiding betrof, maar dat deze tevens bedoeld was als een on derscheiding van de gemeente en de raad. Hij prees zich gelukkig burgemees ter van Soest te zijn omdat, mede dank zij de steun van de raadsleden, in onze gemeente op voortvarende wijze gewerkt kan worden. 1. Vaststelling der notulen van de vergaderingen gehouden op 19 februari 1964, 18 maart 1964 en 15 april 1964. Zonder bemerkingen goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van de bewoners van De Zoom inzake de verbinding tussen de De Zoom en Den Dolder alsmede een schrijven van ons college hieromtrent, met voorstel deze brieven voor kennis geving aan te nemen. Mevr. MUURLING (prot. chr.) vroeg bij zondere aandacht voor de moeilijkheden van de bewoners van de Zoom, die al tijd op Den Dolder aangewezen waren omdat de weg naar Soest zo slecht is en die gedupeerd zijn omdat de Spoor wegen overwegen afgesloten hebben. Mevr. POLET vroeg zich af hoe het mo gelijk was dat de Spoorwegen de bewo ners van de Zoom toegezegd hebben dat de gemeente Soest voor een oplossing van de moeilijkheden zou zorgen. Van die oplossing is namelijk niets terecht gekomen. De VOORZITTER antwoordde dat dit inderdaad door de NS. gedaan is. Van een toezegging door de gemeente is ech ter geen sprake geweest. Wel van een overweging een weg van het Berkenlaan tje naar Den Dolder aan te leggen. De gemeente Zeist voelt ook wel iets voor deze weg, maar in het huidige stadium is het beter de weg naar Soest te ver beteren, hetgeen gebeuren zal. b. Schrijven d.d. 13 april 1964 van P. Batenburg, Oranjelaan 18, alhier, inzake de straatverlichting, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. Opgemerkt wordt nog dat de uit breiding van de straatverlichting binnen kort wordt behandeld in de ambtelijke verkeerscommissie, waarna het rapport van die commissie in handen zal wor den gesteld van de commissie openbare werken. Conform besloten. c. Vonnis van de rechtbank te Utrecht d.d. 8 april 1964, waaruit blijkt dat de vordering van J. Flapper ingesteld i.v.m. de ingebruikgeving van grond aan J. D. Zoetelief voor de bouw van een nood- winkel aan het Nieuwerhoekplein, is af gewezen met voorstel dit vonnis voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Koninklijk Besluit d.d. I april 1964, no. 24, houdende beslissing op het be roep, ingesteld door A. G. Deelman e.a. tegen het besluit van burgemeester en wethouders, waarbij aan de N.V. Hard- chroom van der Heijden vergunning ver leend Is voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een galvanisch bedrijf aan de De Beaufort- laan, met voorstel dit Koninklijk Besluit voor kennisgeving aan te nemen In dit Koninklijk Besluit is de vergun ning gehandhaafd, doch is de termijn van een jaar vervallen en zijn enige voorwaarden gewijzigd. Conform besloten. e. Koninklijk besluit d.d. 1 april no. 23, houdende beslissing op het beroep, inge steld door A. G. Deelman e.a. tegen het besluit van burgemeester en wethouders, waarbij aan de N.V. Kat Emaillefabrie- ken vergunning is verleend voor het uit breiden en wijzigen van haar bedrijf voor de fabricage, de verwerking en de handel van metaalwaren, kunststoffen en huishoudelijke artikelen, alles in de ruimste zin, aan de De Beaufortlaan, met voorstel dit Koninklijk Besluit voor kennisgeving aan te nemen. In dit Koninklijk Besluit is de vergun ning gehandhaafd, doch zijn enige voor waarden gewijzigd. Conform besloten. f. Schrijven d.d. 12 mei 1964 van ons college inzake de N.V. Chemische Indu strie Randstad, alhier, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. Conform besloten. g. Schrijven d.d. 22 april 1964 van J. B. M. Bremer e.a. inzake hinder welke wordt ondervonden van Keiler Nederland N.V., Postweg 38 te Soesterberg met voorstel dit schrijven in handen te stel len van burgemeester en wethouders ter afdoening, en wel zoals in rapport direc teur van gemeentewerken d.d, 13-5-'64 wordt voorgesteld. De heer PIEREN (P.v.d.A.) noemde de klachten steekhoudend. Aan de opgelegde voorwaarden is niet voldaan. Hij sprak de wens uit dat er een oplossing gevon den zal worden voor de moeilijkheden die hieruit onstonden. Conform besloten. h. Schrijven d.d. 4 mei 1964 van J. in 't Hout inzake de bebouwing van een per ceel grond aan de Sportweg te Soester berg met voorstel dit schrijven in han den te stellen van burgemeester en wet houders om advies. Conform besloten. i. Schrijven d.d. 14 april 1964 van P. Siskens inzake de vestiging van auto's op een perceel aan de Amersfoorsestraat te Soesterberg, met voorstel dit schrij ven in handen te stellen van burgemees ter en wethouders ter afdoening, waarna op grond van de schoonheidsverorde ning mededeling zal worden gedaan- dat burgemeester en wethouders oordelen dat daardoor de omgeving wordt ont sierd en zonodig een aanschrijving tot verwijdering zal worden verzonden. Personenauto, Vrachtauto en Scooter. Alleen nieuw lesmateriaal en allrisk ver zekerd. Personenauto zowel met grond- als stuurversnellmg. EIKENLAAN 1 - TELEFOON 4685 De heer PIEREN iP.v.d.A.) vroeg zich af of de schoonheidscommissie geen be zwaren heeft gehad tegen het plaatsen van het vliegtuig bij restaurant „Het Nieuwe Jachthuis" te Soesterberg, dat in direct een gevaar voor het verkeer vormt omdat de weggebruikers afgeleid worden. De VOORZITTER antwoordde dat dit door de provinciale schoonheidscommissie bekeken is, zodat de gemeentelijke com missie er niet bij betrokken is geweest. Conform besloten. j. Aanbieding overeenkomstig artikel 20 van de „Gemeenschappelijke regeling" met betrekking tot de Bescherming Be volking in de A-Kring Utrecht c van de le wijziging begroting 1964 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. k. Mededeling van gedeputeerde staten dat op 27 april 1964 de gemeente- en be- drijfsrekeningen voor 1960 ongewijzigd zijn vastgesteld met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel inzake toepassing van het erfpachtsrecht in plaats van verkoop. Namens alle fracties werd waardering uitgesproken over het werk dat door de gemeentesecretarie verricht is. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) verzocht ervoor te waken dat grote maatschap pijen veel grond in Soest bemachtigen met het oogmerk te profiteren van de waardevermeerdering. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) was van mening dat naast het geven van grond in erfpacht de gewone ver koop van grond een plaats moet behou den. Conform besloten. 4. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan: a. F. van Klooster, Merelweg 4, alhier, voor het oprichten van een reparatie inrichting aan de Nachtegaalweg. Conform besloten. b. Chemische Industrie Procar, voor het oprichten van een inriching, alwaar chemische produkten worden vervaardigd aan de Grote Melmweg 2, alhier. Conform besloten. c. N.V. Arma, Postweg 60 te Soester berg voor het uitbreiden en wijzigen van een fabrieksruimte aan de Postweg, Conform besloten. d. W. G. de Jonge, Veldm. Montgomery- weg 7 te Soesterberg voor het oprichten van een herstelwerkplaats voor motor voertuigen aan de Veldm. Montgomery- weg. Conform besloten. e. A. v. d. Lee, Kerkstraat 58, alhier, voor het oprichten van een garagebe drijf op een perceel aan de Kerkstraat 58. Conform besloten. f. M. v. d. Broek, Kerkstraat 49, alhier, voor het oprichten van een benzine-, superbenzine-, dieselolie-, mengsmering- en lichtpetroleuminstallatie aan de Kerk straat. Conform besloten. g. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan G. Spruit, Veenzoom 9, alhier, voor het op richten van een bovengrondse gastank aan de Veenzoom. Conform besloten. h Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan Coe- nens Oliehandel N.V. voor het uitbreiden van een super benzineinstallatie op een perceel aan de Nieuwstraat 13. Conform besloten. 5. Voorstel tot verpachting van grond aan P. G. Kok. Dit punt werd aangehouden. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verbeteren van de opritten naar vier overwegen in de spoorlijn Amsterdam-Amersfoort. De heer HILHORST (K.V.P.) toonde zich dankbaar dat deze overwegen verbeterd Achterom 6 - Hilversum - Telef. 48700 (1 min. van station) worden, maar hij zou ook graag zien dat ze beveiligd worden. De VOORZITTER antwoordde dat een eventuele beveiliging afhankelijk is van de verkeersfrequentie. Aan de N.S. zal bericht worden dat onder de Soester raadsleden de wens tot beveiliging van de overwegen leeft. Bij N.S. wil men graag alle overwegen beveiligen, maar dat stuit nu eenmaal op practische bezwaren. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) deed de toezegging dat niet alleen de overwegen verbeterd worden, maar ook het eerste gedeelte van de Maatweg. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het wijzigen van de verkeerslichten op het kruispunt Ra- demakerstraat-Amersfoortsestraat-Kamp- weg-Veldm. Montgomeryweg. De heer PIEREN (P.v.d.A.) sprak van een noodoplossing. Voor voetgangers is de rijksweg in Soesterberg levensgevaar lijk. Hij deed- de suggestie een parkeer verbod bij de marechausseekazerne en automatiekbedrijf Boereboom in te voe ren, langs de noordzijde van de rijks weg een fietspad aan te leggen, voor 'n voetpad te zorgen om het rustig win kelen mogelijk te maken en maatregelen te nemen waardoor de bushalte bij Pronk's geschenkenhuis niet meer levens gevaarlijk zal zijn. De Soesterbergers moeten zich naar de mening van de heer Pieren het verwijt maken dat zij niet door aanhoudende protesten ervoor gezorgd hebben dat er een brug over de rijksweg gekomen is om voetgangers in staat te stellen rustig over te steken. Hij stelde voor de maximum snelheid voor deze weg op 50 km in de bebouwde kom te stellen. De heer VAN POPPELEN (K.V.P.) vroeg voorzieningen waardoor het automobilis ten gemakkelijker gemaakt wordt vanaf de rijksweg linksaf de Van Weerden Poelmanweg in te rijden. De heer ELBERTSEN (K.V.P.) deelde mee dat rijkswaterstaat al plannen heeft voor de aanleg van een rijwielpad aan de noordzijde van de rijksweg. De heer VERHEUS (prot. chr.) vroeg om regeling van het. verkeer bij de Van Weerden Poelmanweg De VOORZITTER antwoordde dat de au tomatische lichten bij de belangrijke wegkruising in Soesterberg zich instel len op de frequentie van het verkeer. De Interieurverzorging Kerkstraat 26 - Hilversum Telefoon 16255 Nassaulaan 23 - Bussum Telefoon 13255 Officieel Top-Form AdviseurI waterstaat is inderdaad bezig met een plan voor het aanleggen van een rij wielpad aan de noordzijde van de rijks weg en dat zal vele moeilijkheden op lossen. Naar zijn mening is een tunnel te verkiezen boven een brug, maar het is de vraag of de waterstaat hiervoor voelt omdat er plannen zijn voor omlei ding van het verkeer over een nieuwe rijksweg. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P. I deelde mee dat het wel tot 1970 zal duren voor deze plannen uitgevoerd zul len worden. Diverse wensen van raadsleden zullen be keken worden, maar van invoering van een maximum snelheid van 50 km zal weinig komen. Deze lage snelheid werkt filevorming in de hand. Naar de mening van de wethouder is een brommer met een snelheid van 40 km gevaarlijker dan een auto die 70 km rijdt. Voorzieningen bij de Van Weerden Poelmanweg zullen het links afslaan bij deze weg verge makkelijken. Conform besloten. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in arikel 72 van de Lager-onderwljswet 1920 aan het R.K. schoolbestuur te Soesterberg voor: a. het vergroten van de opbergruimte van het gymnastieklokaal aan de St. Caro- lusschool voor g.l.o.: Conform besloten. b de aanschaffing van leer- en hulp middelen ten behoeve van de Titus Brandsmaschool voor g.l.o.; Conform besloten. c. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor verschil lende voorzieningen ten behoeve van de Savornin Lohmanschool voor g.l.o. te Soest-Zuid. Conform besloten. 9. Voorstel tot het benoemen in vaste dienst van mevrouw M. S. Molog-Jacobs, onderwijzeres aan de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. Merouw Molog wordt met algemene stemmen benoemd. 10. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe „verordening tot toekenning van een uitkering en een pensioen aan ge- Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphine van f 4995,— af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 wezen wethouders der gemeente, zomede van een pensioen aan hun weduwen en wezen" Conform besloten. 11. Voorstel tot het verlenen van een subsidie over 1964 ten behoeve van de stichting C.A.W.A. en Z.V.O.A. Conform besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in het salaris van de leidster van de Stichting Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting. Conform besloten. 13. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake het woonwa genkamp. Conform besloten. 14. Voorstel inzake de uitvoering van de Algemene Bijstandswet. Conform besloten. 15. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1964 Conform besloten. 16. Voorstel betreffende de jaarwedde- regeling van de wethouders. De heer HILHORST (K.V.P.) achtte het juist dat de jaarwedden van de wethou ders verhoogd worden. Hij zou echter ook graag zien dat de presentiegelden van de raadsleden omhoog gaan. De fractievoorzitters, mevrouw Polet (PvdA.) en Berkelbach v. d. Sprenkel (prot. chr.), sloten zich hierbij aan. De ze wens van de Soester raad zal nog maals onder de aandacht van gedepu teerde staten gebracht worden. 17. Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening- Hinderwet" aan Beijnes Handelsonderneming te Amster dam voor het uitbreiden van een benzi- ne-installatie aan de Koninginnelaan 37. Conform besloten. 18. Voorstel tot aankoop van grond (met opstallen) gelegen: a. aan de Kostverlorenweg van J. Ver woerd: Conform besloten. b. aan de Ringweg van J. M. Goppel, Conform besloten. c. aan de Soesterbergsestraat van de Chr. Vereniging tot stichting en beheer van Ziekeninrichtingen te Utrecht; Conform besloten. d. tussen de spoorbaan Amsterdam en de rivier De Eem van P R. van Roo- men c.s.; Conform besloten. e. aan de Nieuwstraat van R. Hornsveld; Conform besloten. f. aar, de Beukenlaan van C. G. Renooy. Conform besloten. g. aan de Petersteeg van Johan v. d. Bremer. Conform besloten. 19 Voorstel tot oninbaarverklaring van een aantal posten over het dienstjaar 1962. Conform besloten. 20. Belastingreclames. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verstrekken van een garantie in een eventueel tekort van een op 13 en 14 juli in het Soester Natuur bad te organiseren waterpolotournooi. Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het plan tot bouw van woningwetwoningen. Mevr. POLET (P.v.d.A.) betreurde het dat door onjuiste publikaties in een dag blad een blaam geworpen is op de goede naam van architect Schneider. De VOORZITTER antwoordde dat door een rectificatie in dit blad getracht is de indruk weg te nemen alsof de heer Schneider iets te maken gehad heeft met de moeilijkheden bij de bouw op de Eng. Overigens had in het raadsstuk sprake moeten zijn van het architecten bureau Schneider en Van Woerden. Dat het plan van dit bureau niet uitgevoerd kan worden wil helemaal niet zeggen dat VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 29 MEI 1964. er ook maar iets aan te merken is op het werk van de heren Schneider en Van Woerden. Hun plannen kunnen niet uit gevoerd worden omdat het woningwet woningen betreft die te duur zouden worden als ze gebouwd zouden worden volgens dit plan. Conform besloten. 23. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekeningen over 1961 en tot goedkeuring van de rekeningen Maatschappelijk Hulpbetoon en de Stich- Zuidsingel 3 Amersfoort ting Openluchttheater Soest over dat jaar. Conform besloten 24. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een riolering in de Soesterbergsestraat, de Gallenkamp Pelsweg en de Driehoeksweg alsmede de verbetering van de laatste twee wegen. Mevr. MUURLING (prot. chr.) vroeg of er zoveel mogelijk parkeerstroken aan gelegd konden worden. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat ook plantsoenstroken niet vergeten mo gen worden. Conform besloten. 25. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mr vrouw H. H. B. Blanke- stijn-Esch, als hoofdleidster aan de open bare kleuterschool te Soest-Zuid. Conform besloten. 26. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Ossendamweg 28. Conform besloten. 27. Voorstel tot verkoop van grond ge legen: a. aan de Larixlaan aan H. Abbring; Conform besloten. b. aan de Plasweg aan H. M. J. Kinder dijk: Conform besloten. 28. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de inrichting van de derde klas van de Chr. Kleuterschool aan de Rembrandtlaan. Conform besloten. en bescherming 29. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het muziekonder wijs. Conform besloten. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van enige zandwegen in deze gemeente De heer DIJKSTRA (prot. chr.) was van mening dat er werkzaamheden wachten die belangrijker zijn dan het verbeteren van zandwegen. Daaronder de aanleg van waterleiding en verbetering van de straatverlichting. De VOORZITTER antwoordde dat de ge meente de verpüchting heeft de zandwe gen te verbeteren omdat door GS. aan merking gemaakt is op de staat waarin ze verkeren. 31. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de riolering van de even zijde van de Middelwijkstraat Conform besloten. 32. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van de Molenstraat. Conform besloten. 33. Voorstel inzake de verplaatsing van de openbare school voor g.l.o. in de Kerkebuurt. Conform besloten 34. Voorstel tot het aangaan van geldle ningen. Conform besloten. 35. Voorstel inzake de bouw van 56 wo ningwetwoningen (etagewoningen) enz. aan de Prof. Lorentzlaan en Simon Ste- vinlaan te Soesterberg. De heer PIEREN (P.v.d.A.) stelde voor het clublokaal dat gebouwd zal worden onder beheer van de sportstichting te brengen. Op een vraag van de heer ELBERTSEN (K.V.P.) of het clublokaal er komt om dat daarom gevraagd is werd het ant woord gegeven dat het plan voor dit ge bouw verband houdt met de behoefte die eraan is. 36. Voorstel tot verhuur van grond gele gen op de hoek van de Talmalaan en de Pieter de Hooghlaan aan de Hervormde Gemeente Soest. Conform besloten. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) wees erop dat enige tijd geleden door de raad een krediet ter beschikking ge steld was voor de bouw van 'n stenen ga rage bij het politiebureau. De plannen hiertoe zijn niet uitgevoerd omdat de politie naar de Steenhoffstraat of naar de Molenstraat verhuizen zal. Van het krediet is een deel gebruikt voor het plaatsen van een afrastering en de aan schaffing van metalen verplaatsbare ga rages. Op voorstel van de wethouder zul len nog meer van deze garages geplaatst worden. Als de politie verhuist dan kun nen deze garages verplaatst worden. De heer HILHORST (K.V.P.) vroeg de voorzitter wat gedaan zal worden om de overlast van duiven, die akkers kaal vreten, ongedaan te maken. Het antwoord luidde dat de duivenhouders nog maar- heel kort de gelegenheid gegeven zal worden hun duiven op te hokken. Als de overlast aanhoudt zal helaas een verzoek ingediend moeten worden tot het afschieten van de duiven. Er kan niet geduld worden dat gewassen verlo ren gaan omdat duivenhouders hun die ren niet willen ophokken.

Soester Courant | 1964 | | pagina 9