REISDEVIEZEN EN REIS VERZEKERINGEN Als verliefden een boek gaan schrijven. TWEEDE BLAD NUTSSPAARBANK MET RAAD EN DAAD. J. Hoppenbrouwers Krabbels van Knelis. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool OVERHEMDEN WEEKENDERS SPORTSHIRTS van 110.90 tot 19.75 Gering resultaat. Hengelen in de bedrijfssportcompetitie. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND Instuif-junior. Succes voor Olympia. Korfbal „De Meteoren". Honkbal. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Zware, witte stoommassa's wolken onder de enorme overkapping van het hoofd station van Keulen, als de D-trein uit München binnenstoomt. Blazend en piepend komt het gevaarte tot stilstand! Portieren zwaaien open kruiers wringen zich een weg door de wachten den naar de bagage-wageneen me talen, bijna onwereldlijke stem galmt door de luidsprekers: „De D-trein uit München is zojuist op perron 7 gearri veerd. Reizigers met bestemming Dort- mund en Wuppertal moeten overstap pen Als ergens gejaagdheid van de moderne tijd tot uiting komt, is dat op het sta tion van een wereldstad. Mensen wrie melen door elkaar. Electrisch voortbe wogen karretjes racen langs de afgrond, die voert naar de dofglimmende rails, en een stationschef loopt zenuwachtig - het afscheidsfluitje in de mond - op zijn horloge te kijken. Haast, haast, haast. Schematijd, geen vertraging, voort, voort, voort. Perron 7! Als de D-trein met veel gesis weer op trekt, steekt de conducteur in zijn „cockpit" lachend een vettige duim om hoog. der kosten of andere verplichtingen doen. De ogen van Ursula lichten even op. Een vleugje hoop flakkert aan. Haar ogen vliegen over de bladzijden. Haar vingeTS volgen de data 3 april 6 april Gedlpl. A.B.A.N.-Instructeor PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) D wordt gehaald en gebracht. 12 april geen teken van leven, niets, geen enkel bericht. Met de indis cretie van het journalistenvak heb ik Ursula gevolgd. Nu neemt zij een vulpen uit haar hand tasje en met op elkaar geklemde lippen schrijft zij zelf een paar regels in het verliefdenboek. Ursula is al lang in de verte verdwenen als ik - de onbescheidenheid wordt mij Vlak bij de balie-employé staat een groot bord dat verwijst naar het „Treffbuch", waarin een wereld van liefde, maar ook van tragiek ligt opgesloten. Dan lijkt het, alsof een windhoos per ron 7 heeft schoongeveegd. De bedrij vigheid en chaos van enkele tellen ge leden is als bij toverslag verdwenen. De trappen en tunnels hebben alles en ie dereen opgeslokt en ginds vér verdwijnt ook de D-trein in een wijde boog. Een lange, verwazende stoompluim blijft een paar seconden hangen. Mensen zijn weer onderweg! Mensen kwamen weer thuis! Even snel als de stoomwolken zich op lossen in het heelal, even snel vervaagt de romantiek van perron 7. Niets is zo droefgeestig als een verlaten perron een paar stukjes papier schuifelen over de grond en de seinen aan het uiteinde floepen op rood. De tornado van de haast heeft echter één mens niet in zijn ban gekregen. Per ron 7 is niet totaal verlaten. Langzaam loopt een vrouw, in elke hand een goed gevulde citybag torsend, op en neer. Haar ogen zoeken onophoudelijk naar alle kanten. Dan zet zij de koffers neer en gaat er op zitten. Zo handen onder de kin, blijft zij ruim een kwartier voor zich uitstaren. Stil en onbeweeglijk! Plots draait zij zich om en loopt naar door mijn vak opgedrongen lees: „Lieve Dieter. Vergeefs heb ik naar je uitgezien op het station. We hadden toch afge sproken dat je me zou komen ophalen? Ik weet niet waar ik je kan vinden. Ik ben toch acht uur vanavond in de sta tionsrestauratie. Als je niet komt, weet ik niet, waar ik heen moet Ursula. Een wereld van tragiek ligt er in die paar hanepoten. Iedereen mag en kan dit zinnetje lezen en zelfs fotogra feren. Hoe kan Dieter een meisje als Ursula nu laten wachten, gaat het door mij heen. Misschien komt die knaap hele maal niet en dan Onwillekeurig blader ik terug in het boek, dat geschreven werd door een zamen, wachtenden en verlorenen in de pulserende domstad. „Frans-Jozef kon vandaag niet komen. Kom nooit meer! Ga liever te rug naar Luxemburg. Het beste? Mari- anne". Dit is waarschijnlijk de laatste brief die Frans-Jozef van zijn Marianne onder ogen kreeg. Uit het geschrift van Marianne spreekt de koude hardheid. Een egoïsme, dat Frans-Jozef waar schijnlijk deed verbleken, toen hij de Niets is zo droefgeestig als een verlaten perron. Zij heeft haar kof fers neergezet en is op gaan zitten en waeht, en wacht het uiterste puntje van perron 7, waar de trein, die haar afzette, reeds lang verdwenen is. Het is een jong meisje met een regel matig, prettig gezicht. Zij is in een volle dig vreemde omgeving, dat is haar aan te zien. Aarzelend loopt zij vervolgens de trap, die naar de uitgang voert om laag. Bij het inlichtingenbureau in de tunnel blijft zij staan. Voorzichtig drukt zij de deur naar de met neon-buizen verlichte ruimte open en staat voor een ambtenaar. „Ik heet Ursula Muller heeft misschien een man hier een bood schap voor mij afgegeven De balie-employé, die slechts één arm heeft en in wiens brein een compleet spoorwegboekje ligt opengeslagen, ant woordt vriendelijk: „Mijn beste juffrouw, behalve voor de lopende dienstregeling kan ik ook nog niet gaan spelen voor tussenpersoon van verloofde paartjes, maar kijkt U eens in het Treffbuch ginds in de hoek, misschien heeft „hij" daarin iets voor U geschreven". Ursnla's tragiek. Treffbuch. Aan een koperen ketting vastgeklonken ligt het „trefboek" - dat ik na inzage onmiddellijk herdoopte in verliefdenboek - voor iedereen ter in zage, en wie dit medium der Duitse spoorwegen wil benutten door er een paar regels in te schrijven, kan dit zon- boodschap las. Een wereld van verwach ting werd terloops aan gruizelementen gegooid. Teleurstellingen, mysteries. En het was een Nederlandse Willem, die in het Treffbuch de volgende ontboe zeming neerpende: „Lieve Cobi, daar ik je niet om 2.05 en niet om 3.05 heb aan getroffen, zal om twee minuten over half zes toch op het perron 2B zijn, om te zien of je er bent. Willem" Wil lem ging weer vergeefs naar de trein, want onder het eerste relaas volgt dan deze trieste mededeling, die boekdelen spreekt: „Ook om 17.32 heb ik je niet gezien. Ben nu om 19.10 weer op het perron 5B. Ben Je er dan nog niet dan weet ik geen uitweg meer Willem". Hopelijk hebben Cobi en Willem elkaar uiteindelijk getroffen, want de roman wordt niet vervolgd en het is Binge, die de pen heeft overgenomen en het vol gende hoofdstuk in het verliefdenboek schreef. „Schat ben om half negen aange komen. Heb gewacht en gewacht. Tot nu toe vergeefs. Ga nu naar je huis. Als je daar niet bent, neem ik vannacht een lift naar Gelserikirehen ik heb geen geld meer. Je Binge." „Fritz", zo schrijft Inge Schmidt, „Ik was hier! alsjeblieft, kom vanavond om elf uur onder de klok EEN APARTE MODIEUZE COLLECTIE. van 115.90 tot 22.50 van 12.50 tot 29.75 Van Weedestr. 80 Soestdijk - Tel. 2670 In groene inkt bericht Wolfgang aan D Hik ben wanhopig, helemaal niets van Je gehoord te hebben. Morgen en overmorgen sta ik aan alle treinen die uit Metz komen Wolfgang". Of Wolfgang weer teleurgesteld het sta tion Keulen is uitgestapt, vermeldt de historie niet. Evenmin staat er geschre ven of „Lieber Nicaulas" of September op het dringende appèl van Grethe is verschenen evenmin! En zou de automobilist, die op 18 september schreef: „Ik vertrek morgen om half negen naar Wenen met de auto. Ik zoek een keurig meisje, dat met mij mee wil rijden. Ik stel voor, dat we elkaar om zeven uur treffen achter de dom. Nummer 33647," het charmante gezel schap hebben gekregen waaraan hij be hoefte had? Wie zal het zeggen? Wie zal het zeggen? Het leven is vol mysteries en het is soms nuttig om geconfronteerd te wor den het 't lot van andere mensen Het is leerzaam. Op het station had ik daar alle gelegenheid voor Twee meisjes van de Stadhouderslaan hebben met een intekenlijst op de Eigen domweg en de Den Blieklaan 85 huizen bezocht om een bijdrage voor het Roode Kruis te vragen. Hun ijver is maar heel slecht beloond, want deze 85 gezinnen brachten met elkaar niet meer dan 8,op en dat is wel een slechte belo ning voor de ijver van de meisjes en een mager succes voor het Roode Kruis. Het is wel eens nodig dat de politie mensen vangt en het Soester korps is hierin succesvol geweest gedurende de vorige maand. Dat de leden van het korps ook met het vangen van vissen uitstekend over weg kan is zaterdag gebleken tijdens de hengelwedstrijd van de bedrijfssport competitie. want drie politiemannen wonnen een prijs en samen zorgden ze voor de eerste plaats bij de teams. Met P V O. voorop gingen de deelnemers naar de Grote Melm, waar ijverig gevist en weinig gevangen werd. Dat gaf ech ter niets, want het was mooi weer en het rustig zitten aan het water was al veel waard. De PTT.-er R Veerman ving de eerste Dlr. H W. Velllnga Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). GEBOREN: Mike Edwin, zoon van A. L. van Apeldoorn en W. G. Tinnemans. Ver meerlaan 31. Constance Odette Marie, dochter van C. D. Laout en Th. M. Wit te, Baarn, Kerkstraat 27-29. Meinar dus Dirk, zoon van J. Visscher en G. de Groot, Plesmanstraat 241. Pamela Prisciila, dochter van J. Bruinier en E. Coenraad, Plesmanstraat 38. Johannes Antonius Maria, zoon van N. J. A. van Sijl en J. A. M. Koppen, Beetzlaan 3. Ernst Jan, zoon van A. Blankestijn en H. H. B. Esch, Stationsweg 8a. Hen drik Cornelis Franciscus, zoon van H. C. Lensink en S. E. van der Veer, Sinnema- plein 9. Marcus Isaac, zoon van I. Spetter en A. Borcherding, Ericaweg 14. Jacobus Johannes, zoon van J. Groot- veld en J. Borstel, van Weedestraat 33. Thomas Johannes, zoon van J. G. H. Zeij derveld en G. Walet, Wieksloterweg O.Z. 27. Gertina, dochter van D. Rad- stok en H. J. van Stuijvenberg, Nachte- gaalweg 29. ONDERTROUWD: Dirk Jan Klaren, Ver meerlaan 1 en Jannetje van Altena, Schoutenkampweg 3. GEHUWD: Hendrik Gerrit van Ee, Leu- venumseweg 90, Ermelo en Maria Wij- nands, Postweg 44. Hans Georg Cor nelis Gouwentak, Jutphaaseweg 89, Utrecht en Johanna Alida Westerveld, Sinnemaplein 14. Joseph Anton Witte, Kampweg 60 en Johanna Susanna Blind, Generaal Spoorstraat 26. Marinus Ge- rardus Grootveld, Pompstraat 6, Baarn en Maria Buitenhuis, Schaepmanstraat 82. Jan Marinus van de Pijpekamp, Vermeerstraat 43, Amersfoort en Catha- rina Cornelia de Bruin, Waldeck Pyr- montlaan 46. OVERLEDEN: Maria Carolina Papoe, 82 jaar, echtgenote van P. van Doorn, Mo lenstraat 134. Johanna de Bruin, 80 Jaar, weduwe van G. Beker, Waldeck Pyrmontlaan 22. Dirk Bleijerveld, 83 jaar, gehuwd met G. Legemaat, Van Len- neplaan 32. Willem Rosing, 15 Jaar, A. v. Leeuwenhoeklaan 3. Jacob Cor nelis Johan Vermeulen, 52 jaar, echtge noot van M. C. A. M. van Trier, Amers- foortsestraat 43. - Maria Thielen, 74 jaar. Stationsweg 31, Baarn. Jacobus v. d. Broek, 60 jaar, echtgenoot van M. C. H. van Oest, Nieuwstraat 77. Jan van den Berg, 73 jaar, echtgenoot van H. H. Tullman, Emmalaan 12. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 9 JUNI 1964. vis. Het was een scharmlnkeltje van 5 cm, die een zesde plaats opleverde. De uitslag was 1. P Drost, politie, 51 cm. 2. J. van Kooij, garage Van Kooij (41). 3. H. de Graaf, NV. Randstad (23). 4. C. de Bruin, politie (17). 5. J. W. Kaspers, politie (10). 6. R Veerman, PTT. (5). De teamprijzen waren 1. Politie (78). 2. Garage Van Kooij (41). 3. N.V. Rand stad (23). 4. P.T.T. (5). P.V.O. voerde de stoet aan die na de wedstrijd opgewekt naar het St. Joseph- gebouw ging en in de zaal van dit ge bouw werd onder meer gespeeld dat het overal bal ls waar de meisjes zijn. Dr. van Driel, voorzitter van de evene mentencommissie van de Soester Zaken- kring dankte de heer M. Schunselaar, organisator van deze wedstrijd en de vereniging „De Snoekbaars", die de lei ding had en naast enige bedrijven prij zen beschikbaar gesteld had. Ook werd dank gebracht aan de politie en de heren K. Veenkamp. J. van Brum melen, D. van 't Riet, H. Mans en J. de Bruin, die de jury gevormd hadden De heer Van Driel nodigde de hengelaar - sters en hengelaars uit aanwezig te zijn bij de sluitingsavond van de bedrijfscom- petitie welke op vrijdag 12 juni in het openluchttheater gehouden wordt en bij de feestavond in het casino te Soester- berg op 26 juni. Daar heben alle deelnemers aan de be drijscompetitie gratis toegang op vertoon van hun deelnemerskaart. De heer F. Posthumus, voorzitter van „De Snoekbaars" reikte de prijzen uit. Hij sprak de wens uit dat het volgend jaar opnieuw een viswedstrijd gehouden zal worden en deed de toezegging dat zijn vereniging ook dan graag medewer king zal verlenen. Verwacht wordt dat dan alle deelnemers zich lopend naar het viswater zullen begeven. P.V.O. speelde een slotnummer en de heer Van Driel dankte de harmonie voor de medewerking. Donderdagavond, 11 juni, begint om half acht in het St. Josephgebouw de slui tingsbijeenkomst van het seizoen 1963- '64 van de Instuif-junior. De Beatles zul len niet komen, maar wel The Hot Figh- ters, jongelui die de bekende Amers- foortse band van die naam vormen. Zij zijn in diverse grote steden opgetreden en zullen over een maand voor een audi tie in de K.R.O.-studio aanwezig zijn. Het zal dan ook ongetwijfeld voor de le den van de Instuif-junior een gezellige dansavond worden. In Zeist hebben 26 juniores van de wan delsportafdeling der chr. gymnastiekver eniging Olympia deelgenomen aan de vijde Bartimeus tocht, die gehpuden werd op de trefdag van de afdeling Midden- Nederland van de Nederlandse Christe lijke Wandelsportbond ter gelegenheid van het tienjarige bestaan van deze af deling. Zij wonnen onder leiding van de heer W. A. Suman een eerste prijs, de wissel- prijs en de trefdagprijs. Onder leiding van de heer L. Vogel presteerden 24 se niores hetzelfde, zodat zes prijzen gewon nen werden. Het waren grote bekers. De juniores liepen 10 en de seniores 18 km. 8 IJ DE AMERSFOORT - BAARN - N IJ KERK SCHERPENZEEL - SOEST RIJDEND BIJKANTOOR Het A-team van de korfbalvereniging „De Meteoren" behaalde een eerste prijs bij de Jeugdseries van de korfbalvereni ging „Oranje" in Soesterberg en het C- team behaalde bij het pupillentournooi een tweede prijs. Strafworpen moesten hier de beslissing brengen. Het B-team won geen prijs. De uitslagen van A en B waren: A-K.V.O. 0-0, A-B 1-0, B-K.V.O. 0-2, K.V.O.-A 0-0, A-K.V.O. 2-0, B-K.V.O. 0-0. Een aspirantenteam zou in Hilversum spelen maar deze wedstrijd ging niet door omdat het regende. Seniores en juniores speelden in Utrecht. De seniores wonnen tweemaal en verlo ren eenmaal, de juniores speelden door de regen slechts 1 wedstrijd en zij verlo ren die. In verband met het feit dat 3 spelers van S.E.C. werden gekozen voor een ver tegenwoordigend rayon-team, werd de wedstrijd Scimitars-S.E.C. verschoven naar een latere datum. De overige uitslagen in deze afdeling luiden: Holland-Quick 1-12. H.C.A.W. 2- As Je 't ming vraogt dan mok zeige dak heul in de war was toenk heurde van die Jonge die neereschoote is deur 'n pelisieman, die achter 'm an rende en struukelde waor- deur zien piestooi af- gong. Da was 'n bar ongeluk. Veur die arre- me jonge, veur~die ouwers, maor ok veur die pelisieman. Netuurlek motte jonges 's nachts nie op de straot weeze om te prebeere hier of daor een brommer te pikke en netuurlek hebbe zukke jonges straf verdiend, maor zo'n arrege straf deur zo'n ongelukkig schot is veuls te arg. Die jonge had nog nooit niks slims ge- daon, dus astie veur de rechter had motte komme dan hajje groote kaans ehad dattie ezeid zou hebbe, ming zien jullie hier van ze leevesdaoge nie meer. Da ken noeng nie meer deur dat schot. D'r binne netuurlek minse die zeige, dan motte die pelisiemanne maor geen pie- stoole hebbe, maor wat denkie van 'n pelisieman in Amsterdam mit al die noo- zems die graog de heule boel in mekaor slaon en de pelisie d'rbie as 't zo uut- komp. Ikke veur ming ken d'r heul niks teuge hebbe as pelisiemanne piestoole gebruu- ke ast zo uutkomp en aster dan 's 'n heul naor ongeluk beurt, zoas zondag- nach, dan kejje niet zeige die pelisieman had dit zus of zo motte doen. Die man loop ok nie veur zien lol achter jongens an die in d'rluu bed motte leige. 't Is heul arreg veur die jonge en beul arreg veur die pelisieman, die heul gin schuld heb, as je 't ming vraogt. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. F.A.K. 1-0. H.M.S. 2-Donar 7-10. De stand luidt thans: H.C.A.W. 2 S.E.C. Donar Quick Holland 5-9 5-8 5-8 5-6 5-5 Scimitars U.V.V. 3 F.A.K. HM.S. 2 H.B.C. 2 4-4 4-4 5-2 5-2 5-0 S.E.C. 2 verspeelde haar eerste punt in deze competitie door in Utrecht met 8-8 gelijk te spelen tegen H.M.S. 3. Pitcher Tinlin wierp niet minder dan 12 x 3 slag doch moest tevens 9 vrije lopen toestaan. Brongers maakte een uitstekend debuut als catcher .Hier luidt de stand: S.E.C. 2 4-7. H.M.S. 3 4-5: H.C.A.W. 3 3-4. U.V.V. 5 3-2. F.A.K. 2 4-0. MUNT. Hierbij zend ik u de afdruk van een munt die ik gevonden heb en verzoek u mij hieromtrent nader te wil len inlichten. Antwoord: Uw munt is een herinne- ringsmunt en geslagen bij het eeuwfeest van de bevrijdingsoorlogen tegen Napo leon. Er zijn er echter precies een mil joen van geslagen en daar men deze bijzondere stukken in bet algemeen goed bewaard heeft, zijn ze niet zeer zeld zaam. De waarde kunt u, indien de munt nog van zeer goede kwaliteit is, stellen op rond 5,Het iets gebruikte of beschadigde (bekraste) stuk is veel min der waard, daar het merendeel goed be waard is. OMROEP. Kunt u mij de namen ge ven van de omroepers, omroepsters en nieuwslezers van de radio? Antwoord: A.V.R.O.: de dames: M. van Arnhem en C. Janssen en de heren v. d. Berg, Braamhorst, Kellenaars, Emmink en D. van Campagne. K.R.O.: de dames Doilu en Friederich en de heren Disch en Terlingen. N.C.R.V.: Mej. A. Holleman en S. Blom en de heren Vonk, Rakurs en v. d. Schee. V.A.R.A.: Mej. Sneek en de heren Serrée, Smits en Brand. V.P.R.O.: Mieke van Dillen, incitenteel ook wel Philip Veltema. De nieuwslezers van het A.N.P. zijn de heren M. Huizing, J. van Ginkel, W. Graf, A. Hazewinkel, H. Kamperman, H. J. de Kreek en M. de Kruyf. FELICITATIEKAART. Wat mag er nu precies op een felicitatiekaart staan, zonder dat de ontvanger strafport moet betalen? Antwoord: Als u een prentbriefkaart wilt verzenden tegen het tarief voor drukwer ken, dan mogen daarop slechts voor komen: 1. het adres: 2. plaats en datum van afzending: 3. een groet of beleefd- heidswens van ten hoogste vijf woorden: 4. de ondertekening: 5. naam en adres van de afzender. Indien er meer op de kaart wordt ge schreven, is het tarief van normale brief kaarten verschuldigd. BANKBILJET. Ik bezit een bankbiljet van vijftig gulden en een cent uit 1884. Hebben deze nog waarde? Antwoord: Voor het briefje van 50 gul den zowel als voor de cent van 1884 geldt dat zeer belangrijk is of ze nog in goede staat verkeren. Het briefje van 50 gul den kan dan ƒ1.tot 1.50 waard zijn, Is het zo van de pers, dan meer en is het van mindere kwaliteit, dan is het waar deloos De cent kunt u op 1.of 1.25 houden, indien hij werkelijk stempel nieuw is. Is hij dat niet, dan is hij prak tisch waardeloos.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5