Charlotte van Engeland brak met Kroonprins Willem II. MARCHAL - HAARMODE D. ENGEL M. TUSSEN VENEMA De nieuwste Pockets Smit's Pockethall NASLEEP VAN WISSELTRUC. Geen einde aan het Stalintijdperk in Oost-Berlijn. TWEEDE BLAD 7eiwd~ puistjes GABAGE STAM 16 juni 1814 eindigde een vorstelijke romance. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Rouw- en Trouwkleding Vereniging van Huisvrouwe.n Zomercompetitie Tempo. Gemeenteraadsvergadering. Dames- en Herenkleding naar maat. Falcon Regenkleding Meisje kreeg hersenschudding. Renault dealer Kroonprins Willem II, zoon van Willem Frederik, de latere Koning Willem I en Wilhelmina van Pruisen, dochter van koning Frederik Willem II van Pruisen, werd op 6 december 1792 in Den Haag geboren- In zijn vroege jeugd heelt koning Willem II echter weinig gelegenheid gehad het Nederlandse volk, met z'n typische eigen aardigheden te leren kennen, want toen de Fransen ons land binnenvielen, vlucht ten zijn ouders met hem en zijn boer, prins Frederik, naar Engeland, waar zij gastvrij werden ontvangen door koning George III van Engeland die hen het prachtige buitenverblij f „Hampton Court" ter beschikking stelde. Hier bleef de fa milie niet lang: mede door 't feit dat zij hier niet goed konden aarden trokken zij naar Berlijn, waai" tenminste nog enig familiecontact mogelijk was. Toch zou Willem II, die in Berlijn twee jaar op de militaire academie de grond slagen van 't militaire handwerk leerde, in 1809 weer naar Engeland terugkeren, omdat zijn vader het nuttig achtte de band met Engeland strakker aan te ha len met het oog op de verhouding tus sen Nederland en Oranje. Vermoedelijk meende de vader ook, dat het wel gun stig zou kunnen zijn, als zijn zoon eens kennismaakte met Charlotte de, toen nog weliswaar twaalfjarige kleindochter van George III, die in de toekomst kans maakte de troon van Engeland te be stijgen. Op 10 februari 1809 werd de komst van Willem II naar Engeland aangekondigd, nadat er eerst enige misverstanden tus sen de Engelse regering en het Neder landse Oranjehuis uit de weg waren ge ruimd, met betrekking tot de plaats waar Willem zijn studie zou volgen. Twintig juni van dat zelfde jaar zette de erfprins voet op Engelse bodem en, nadat hij aan de Britse koninklijke fa milie en de regering was voorgesteld, ver trok hij naar Oxford, waar hij voorlopig tot de zomer van 1811 studeerde. Na het voltooien van zijn studie nam hij dienst in het Engelse leger dat toentertijd in Spanje tegen de Fransen vocht. Al spoedig bleken de bijzondere militaire capaciteiten van de jonge prins, die zich onderscheidde op het slagveld van El Bodon, bij Ciudad Rodrigo, Badajoz en Salamanca. Het was niet verwonderlijk dat de jonge Oranjetelg langzaam maar zeker een goede reputatie opbouwde, zowel bij Wellington in Engeland, alsook bij de Nederlandse prinsgezinden. Vader en zoon. In Spanje ontving Willem II van zijn vader eens een brief, waarin onder meer stond dat het misschien wel raadzaam was om, indien hij plannen voor een huwelijk had, eens te denken aan Char lotte, de kleindochter van George III. Willem schreef zijn vader echter terug, dat hij hier niet veel voor voelde. Hij wilde terug naar Duitsland, want hier hoorde hij thuis. Trouwen zou hij met iemand van zijn eigen stand, zoals bij voorbeeld de dochter van zijn oom, de koning van Pruisen, of met Caroline van Hessen. Inmiddels had stadhouder Willem VI, de latere koning Willem I het denkbeeld geopperd om zelf naar Engeland te gaan en eventueel te onderhandelen met de Britse regering. Ondanks het feit, dat hij in Engeland niet populair was, ging hij toch. Eenmaal in Engeland riep Willem I zijn zoon bij zich, die blij was dat hij zich even kon losmaken uit het Spaanse oorlogsgeweld. De vader wenste eens ernstig met zijn zoon te spreken. Het ging niet alleen om een eventueel doorzetten van zijn verlangen zijn zoon aan Charlotte van Engeland te koppelen, maar ook door het feit dat Willem I in zijn zoon een mededinger naar het ko ningschap in Nederland zag. Willem II had door zijn belangrijke successen op het slagveld een enorme good-will ge kweekt en in Engeland gingen al stem men op om bij een terugkomst van het Oranjehuis in Nederland Willem II in plaats van Willem I op de troon te helpen. Zo aantrekkelijk de erfprins van uiterlijk was, zo zwak was hij van karakter. Zijn vader wist hem geheel te be- invloeden en na een verblijf van drie weken m Engeland verlangde de zoon weer sterk terug naar Spanje. Sindsdien is Willem de eerste ook veilig geweest voor een eventuele mededinging van zijn zoon. In december 1813 werd Willem weer teruggeroepen naar Engeland. De En gelse regering met de prins-regent aan het hoofd, was nu ineens een vurig voor stander van een huwelijk van Oranje met de koningsdochter van Engeland, dit in volkomen tegenstelling tot enige jaren daarvoor, toen zij er niets van wilde weten. Een en ander had zijn oor zaak. In Engeland verlangde men vurig naar een verfrissing van het vorsten huis dat zo sterk afstak, door 'n krank zinnige koning en zijn onbelangrijke ver liederlijkte zoons, bij de rest van west- Europa. Het huwelijk van de Engelse regent was diep treurig. Hij had zich een vrouw gekozen omdat zijn vader (George III) hem anders niet van zijn ontzaglijke schulden wilde verlossen. Carolina van Brunswijk en zij maakten elkaar het leven tot een hel. Charlotte. De dochter Charlotte werd opgevoed door personen die haar vader aanwees. Af en toe mocht zij haar moeder bezoe ken. Toen Nederland in 1813 het Franse juk afwierp, liep de regent plotseling warm voor een huwelijk tussen de erfprins van Oranje en zijn dochter, een huwelijk dat hem eerst onverschillig liet. De prins verbleef in Londen en de regent wist een verloving tussen hen door te drij ven. Hij had er zelfs geen bezwaar te gen, dat Charlotte op dit continent zou gaan wonen. Twintig december van dat zelfde jaar kwam Willem II in Den Haag terug en op 26 december deelde Willem I de verloving mede aan de familiebetrekkingen in Eu ropa. Het huwelijk zou eind mei of be gin juni van het volgende jaar worden voltrokken. In april 1814 begonnen echter de moei lijkheden, die 'n betrekkelijk lange na sleep zouden krijgen. Charlotte, bein- vloed door haar moeder en haar raad gevers, maakte bezwaar tegen de bepaling in het huwelijksverdrag, dat zij zich niet buitenslands zou mogen begeven dan al leen met goedkeuring van de koning. Volgens haar zou dit moeten luiden: „dan met haar vrije wil en goedvinden van de koning". Haar vader weigerde dit te veranderen en op 9 mei verbrak Charlotte haar ver loving Van alle kanten probeerde men nu de twee partijen tot elkaar te bren gen. Charlotte eiste mondeling van Wil lem II dat hij er in zou slagen de wijzi ging in het contract tot stand te bren gen. Tenslotte gelukte het Willem I de regent zo ver te krijgen, zodat Willem II aan zijn moeder Wilhelmina van Prui sen nog kon schrijven: „Vous voyez donc, qu'entre noes deux toute marche k mer- veille, et que nous sommes parfaitement d'accord". De tijd zou echter leren, dat het er echt niet zo rooskleurig uitzag voor beiden, want de regent, Charlotte's vader, had inmiddels volledig wraak ge nomen op zijn vrouw. Toen in Juni souvereine vorsten van geheel Europa een bezoek aan Engeland brachten, hield hij haar zo op de achter grond, dat zij haar nauwelijks of niet te zien kregen. Het huwelijkscontract werd opgemaakt en de datum van de bruiloft vastgesteld. Maar toen kwam de klap op de vuurpijl. NIEUWE WEG 97 TELEFOON 2543 Volkomen onverwacht verbrak Charlotte haar verloving op 16 juni opnieuw, maar nu voorgoed. Het gebeurde na een twist gesprek tussen beide geliefden, over de voorkeur voor moeder of echtgenote, bij welke ruzie Charlotte „d'une manière si révolante" optrad, dat de erfprins woe dend het paleis verliet. Vervolgens vroeg hij haar schriftelijk om rekenschap, waarop zij als antwoord om. schreef: „After what has passed upon this sub ject this morning between us which was much too conclusive tot require furthes explanation, I must consider our enga gement to be totally an for ever at an end Hoe de regering ook praatte, welke voor stellen er ook waren er hielp niets meer aan. Charlotte had gekozen tussen haar moeder en een zeer geliefde prins. Haar moeder overwon. De erfprins werd na de val van Napo leon, in de slag bij Waterloo, waar hij reeds bevelhebber was van het Neder landse leger, benoemd tot opperbevelheb ber van de Anglo-Hannoveraanse strijd krachten in België, om de wereld dui delijk te maken, dat het afspringen van de verloving zeker niet aan de Engelse regering lag. Charlotte huwde in 1816 met Leopold van Saksen Coburg, een Oostenrijkse of ficier, met wie Willem II later op zo'n merkwaardige wijze in de Belgische af scheidingsoorlog in aanraking zou ko men. personeelsbeleid. 7. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwexploitatie-verordening. 9. voorstel tot het verlenen van mede werking bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor enige voorzieningen met betrekking tot de Savornin Lohmanschool voor gewoon lager onderwijs te Soest-Zuid: b. het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg voor de aanschaffing van leermiddelen wegens stijging van het aantal leerlingen van de christelijke school voor gewoon lager onderwijs te Soesterberg. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van sportvelden alsmede een aantal overige voorzieningen ten behoeve van de sport. 11. Voorstel tot vaststelling van het uit breidingsplan in hoofdzaak „Soesterveen 1". 12 Voorstel tot de bouw van woningen aan de Kruisweg. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van een noodlokaal. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 De afdeling Soest-Baarn van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen gaat rustig door met haar werk ten behoeve van de leden, terwijl de meeste andere verenigingen al aan de zomervakantie bezig zijn. Woensdag was er een uitstapje met pan- nekoekenmaal en gisteren heeft mej. Smeenk in Baarn gesproken over „Taak en achtergrond van de militaire vrou wenkorpsen". Op 23 juni zal „Sheherazade" over haar belevenissen op het journalistieske pad spreken, op 8 juli is er een ochtendbij eenkomst in de Pekingtuin te Baarn en op 12 augustus in het Oranje Hotel te Soestdijk. Aan de derde rit van de Tempo-zomer competitie namen 43 amateurs en nieu welingen deel. Ze reden een uur en 10 ronden. Acht B-aspiranten reden 20 ron den, 23 km. Van de spiranten namen er vijf de kop. Een valpartij tje door een loslopende hond liep gelukkig nogal goed af. Van Brummelen viel wel, maar hij stapte meteen weer op zijn fiets. Al gauw had hij weer contact met het peloton. Als de hond in het grote peloton te recht gekomen was dan zouden de gevol gen heel wat ernstiger geweest zijn en het bestuur van Tempo raadt de omwo nenden dan ook aan hun honden vast te houden als er een rit is. De uitslag bij de aspiranten was: 1. Jan Willem de Lange, 23 km in 43 min. 2. Theo Calis. 3. John v. d. Heide. 4. Nol v. d. Esschert. 5. A. van Brummelen. 6. Pe ter Kooij. 7. Dick Wegerif. 8. Kees Bok- ma. Inmiddels was er al heel wat strijd bij de seniores geleverd. In de eerste ronde gingen Enders en de Adelaarleden Rut- gers en Voorn op avontuur uit, maar na vier ronden was de pret gedaan. In de negende ronde waren het Ruttenberg en Wimmer die een kleine voorsprong had den. Zij kregen in de twaalfde ronde ge zelschap van Raymond de Zoete en in de dertiende ronde sprong ook Poltrock er bij. Dit werd het peloton te erg en alles werd weer vereend. In de zestiende ronde namen Ruttenberg en Enders een voorsprong die ze vier ronden behielden. In de zesentwintigste ronde flitsten Poltrock en Voorn weg. Twee ronden later volgden De Graaf en Wiemer. De eerste kreeg aansluiting, maar Wiemer viel terug. Enders en Fa- SCHRIKSLAAN 19 SOES TDIJK TELEFOON 3990 De raad onzer gemeente komt woensdag, 17 juni as., te 19.30 uur, bijeen ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. a. Mededeling, dat de gemeentebegroting en de bedrijfsbegrotingen voor 1964 op 2 mei 1964 door gedeputeerde staten zijn goedgekeurd met voorstel dit voor ken nisgeving aan te nemen. 2. Voorstel inzake de vaststelling van in- ruilvergoedingen aan gasverbruikers in verband met de overschakeling van stadsgas op aardgas. 3 Voorstel tot aankoop van grond ge legen: a. aan de Nieuwstraat van H A. van Roomen b. aan de Nieuweweg van J. Kok: c. aan de Nieuwstraat van C. v. d. Broek, d. aan de Nieuwstraat van de C. V. Was serij Soestdijk: e. aan de van Weedestraat van de N.V. Geldersche Credietvereniging te Amster dam f. aan de Nieuwstraat van J. G. Wester- veld: g. aan de Steenhoffstraat van Fennis Bouw- en Exploitatie Maatschappij N.V. te Bussum. 4. Voorstel tot verkoop van grond gele gen: a. aan de Plasweg aan F. Timmer: b aan de Vredehofstraat aan J. Hasper: c aan de Soesterbergsestraat aan M. Speek. 5. Voorstel tot het aanbrengen van di verse wijzigingen in de rechtspositierege ling van het gemeentepersoneel. 6 Voorstel tot het instellen van een ef- ficiency-onderzoek van het gemeentelijk ber trachtten in deze ronde eveneens naar de kop te wippen, maar het was te vergeefs en ook zij werden teruggehaald. Twee ronden voor het einde ontsnapte Wim Schaeffer toch nog aan het peloton en hij werd daardoor vierde. In de eindspurt van de kopgroep kwam Voorn prachtig naar voren, maar zijn clubmakker De Graaf flitste hem precies op de streep voorbij. De uitslag was: 1 Karei de Graaf, Adelaar, 54 km in 1.17.30 uur. 2. Krijn Voorn, Adelaar. 3. Poltrock, Tempo. 4. Wim Schaeffer, Tempo. 5. Wimmer, Tempo. 6. Wiemer, Tempo. Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden voor dames en heren. Steeds de nieuwste modellen. Telef. 2803 - F. C. Kuijperstr. 28 steed3 het eerst ln Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat. Het vijfjarig meisje W. K. stapte op de Duinweg uit de auto van haar vader om naar de kleuterschool te gaan. Ze liep achter de wagen langs en werd aangere den door een bromfiets, bestuurd door de Soester H. A. P. Het kind kreeg een lichte hersenschudding. Aiida Zorah, geboren te Parijs op 31 ja nuari 1935, dus 29 jaar oud, die zich ook wel Ehna Hana, geboren op 31-ll-'35 te Valence, noemt, is dinsdagavond opgeslo ten in een cel van het politiebureau omdat zij verdacht werd zich op 2 au gustus 1963 bij de Raiffeisenbank te Soest door een wisseltruc 60 briefjes van 100 gulden toegeëigend te hebben. Op verzoek van de officier van justitie te Utrecht is zij door de Duitse politie bij de grens aan de Soester poütie overgele verd. Op vrijdagmiddag 2 augustus 1963 kwam omstreeks half een een vrouw van op vallend zuidelijk type aan een loket van de Raiffeisenbank aan het Kerkplein. Ze zwaaide met een briefje van duizend en trachtte in een mengelmoesje van vreemde talen de lokettiste haar bedoe ling duidelijk te maken. De directeur van de bank, de heer C. van den Bremer, schoot behulpzaam toe en liep zelfs naar de andere zijde van het loket, nadat hij door de altijd afge sloten deur gegaan was die het publiek van het kantoor, en daarmee van het geld scheidt. Hij trachtte aan de hand van een kaart de herkomst van zijn cliënte aan de weet te komen, maar de vrouw had an dere bedoelingen. Snel glipte ze door de deur die de heer Van den Bremer had laten openstaan en ze bevond zich in het kantoor. Direct deed ze een greep in de harmo nica-portefeuille en in beide handen had ze briefjes van honderd gulden, waarmee ze opgewonden zwaaide. Zij duidde aan- dat ze haar eigen biljet tegen deze brief jes gewisseld wilde zien en maakte daar bij het internationaal bekende betalings- gebaar. De assistente van de heer Van den Bre mer, de 28-jarige mej. H. Kappelhof, be gon de vrijpostigheid van de onbekende schone wei wat al te gortig te vinden. Zij probeerde de biljetten uit de handen van de zwarte vreemdelinge te trekken en dat ging met nogal wat gerucht ge paard. De echtgenote van de heer Van den Breemer kwam uit haar woning het kan toor binnen en wat ze zag vond ze zo vreemd dat ze kordaatweg de vrouw de deur wees. Ze ging, maar het briefje van duizend werd eerst gewisseld. De heer Van den Bremer vond het uiteraard een nogal pijnlijke affaire. De rust keerde terug in het bankgebouw, maar om 3 uur was het daarmee gedaan. Bij het opmaken van de kas werden 60 briefjes van honderd gemist en men nam direct aan dat de onbekende vreemde linge die meegenomen had. De recherche werd ingeschakeld en haar signalement werd verspreid Spaans of Italiaans type, 35 tot 40 jaar oud, opgestoken zwart haar. gebruinde huidskleur, een overda dig opgemaakt gezicht, waarin vooral de zwarte ogen opvielen, en gekleed in een bruine regenmantel, blauwe blouse, beige rok en zwarte schoenen met hoge hak ken. Om een pink droeg ze een opval lend grote ring. Het was een drukke dag geweest voor de zuiderlinge, want in Amersfoort had ze ook geopereerd. Zij was bij de Phoe- nix brouwerij het kantoor binnen geko men. Toevallig had de boekhouder vrij veel geld voor zich liggen en hij voelde er niets voor zich in te laten met de brabbelende vrouw die hij toch niet ver staan kon. Zij zwaaide wild met haar bankbiljet en de boekhouder begreep dat ze het wilde wisselen. Hij gaf aan een jongeman opdracht haar naar een bank te brengen. Ze gaf hem een gulden, liet zich naar de bank brengen, drentelde binnen wat rond, kwam weer naar bui ten, gaf de jongen die ze inhaalde op nieuw een gulden en verdween. Ook bij garage Van Keulen op de Amsterdam- seweg deed ze een vergeefse poging het geld gewisseld te krijgen en ook hier ving ze bot. Ijverig speuren bracht aan het licht dat ze nog dezelfde dag met enige mannen de grens gepasseerd was. Veel later werd ze in Duitsland gearres teerd. In Keulen heeft men haar gecon fronteerd met mevr. Van den Bremer, die pertinent verklaarde dat zij het geweest is die de wisseltruc toepaste. Ze ontken de echter en blijft ook nu ontkennen. Nadat op het 22ste partijcongres in Mos kou Stalin van godheid tot boef gedegra deerd werd, volgde overal in de sowjet- unie en de satellletlanden de destalini satie. Ook in oost-Berlijn werden namen en andere tekenen, die aan Stalin herinner - VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 12 JUNI 1964. den uit het straatbeeld verwijderd. Maar het zijn slechts de uiterlijke tekenen die verdwijnen. Het Stalintijdperk wordt ln de sowjet- zone van Duitsland verpersoonlijkt door niemand minder dan Ulbrlcht zelf. En zo zal in dit deel van Europa het oude systeem blijven voortbestaan, ook al lijkt het er op dat er een en ander is ver anderd, Stalins methoden van terreur en vervol ging zijn het, die Ulbrlcht na de be ruchte 13de augustus toen de zonegrens in Berlijn gesloten werd, ln zijn machts gebied invoerde. De muur die de communistische machts hebbers van noord naar zuid door Ber lijn optrokken, heeft de mogelijkheid van het uitoefenen van een afschuwelijke terreur pas goed mogelijk gemaakt. Tot de 13e augustus waren Duitsland en Berlijn politiek verdeeld, maar sinds deze dag Is het land en de hoofdstad ln de ware zin des woords verscheurd door een echte doodsstreep. Nu de mensen ln de sowjetzone niet meer naar het vrije wes ten kunnen vluchten zijn ze geheel en al aan de willekeur van het communis tische systeem overgeleverd. Ulbrlcht probeert zijn wankelende posi- PUROL-POEDER tie te verbeteren door zijn volk met ter reur en geweld te onderdrukken en hij heeft zich hiervoor vanaf 13 augustus de benodigde middelen verschaft. Tirannie. De eerste schrede op dit pad was de „Verordnung über Aufenthaltsbeschran- kung". Het zich bevinden op een plaats, die de staat niet aanstaat is al voldoende om voor een fiks poosje naar een ar beidskamp te worden gestuurd. In ver band met de veiligheid van de staat kun nen de machthebbers vrijwel alles doen wat zij wensen. Een. bescheiden kritische opmerking over het regeringssysteem of het regeringsbe leid is ook al voldoende om naar een arbeidskamp te verhuizen. En laten we echt niet denken dat deze communis tische arbeidskampen beter zouden zijn dan die onder het Hitier-regiem. De Oost duitsers zijn echt wel van de regen in de drup gekomen. De gerechten in de sowj et-zone werken continu aan dit soort veroordelingen. En steeds meer rechters en advocaten kun nen het niet met hun geweten overeen brengen om deze terreur langer te steu nen. Van de 14 350 rechters en advoca ten die aanvankelijk in de oostzone leef den en werkten, zijn er nog slechts 850 over en in. functie. Deze lieden zijn zelfs fanate partijmensen en staan ook ge heel onder invloed en controle van de partij. De overige 13.500 hebben hun po sitie er aan gegeven en zijn naar het westen gevlucht. Dergelijke cijfers zeggen toch wel iets. Vrije juristen. Een belangrijk deel van hen heeft zich verenigd in de groep van vrije juristen. Aan de deur van een oude villa ln Grii- newald in een van die romantische stra ten van west-Berlijn ziet men een bord waarop staat „Untersuchungsausschusz freiheitlicher Juristen e.V Het ziet er allemaal uit als een gewoon advocatenkantoor. Maar ln wezen ls er niets gewoon aan deze instelling, waar diverse naar het westen gevluchte juris ten bij zijn aangesloten. De groep heeft tot taak de mensen in de oostzone rechts kundig bij te staan (weliswaar tegen de zin van Ulbricht c.s.). Zij kennen de wet ten van de D.D.R. op hun duimpje en tot nu toe adviseerden zij cliënten in oost-Duitsland per brief of vla de radio, hoe te handelen ln een rechtszaak. Zij bestrijden het onrecht en de wille keur met het recht van de D.D.R. zelf en maken bovendien gebruik van de men senrechten, die ook door de sowjet-unle zijn ondertekend. Uiteraard is het con tact van deze groep met personen ln Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphine van f 4995,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekpleln 1 - Soestdijk Telefoon 2850 de oostzone door de maatregelen van 13 augustus ernstig bemoellijkt. Ulbricht is er op uit op alle denkbare manieren zijn volk het contact met het westen onmogelijk te maken. Hij laat alle aan de zonegrens levende Oostduit sers naar plaatsen dieper in de zone de porteren, laat muren en prikkeldraad versperringen aanbrengen en hanteert de terreur. Op een leder die ln de nabijheid van de zonegrens durft te komen wordt met scherp geschoten. Het stalinisme leeft in bijna geen enkel gebied van de sowjetsfeer zo fel voort als juist in oost-Duitsland. Moskou laat het oogluikend toe in weerwil van de destalinisatie, want voor het zo sterk westers zijnde en denkende oost-Duits land is Stalins recept nog steeds het bes te middel. En aan wie kunnen ze dat beter toe vertrouwen dan aan de keiharde stali nist Ulbricht, die gespeend is van elk gevoel voor humor en menselijkheid Maar wanneer hij zijn taak heeft vol bracht, dan kan hij vertrekken evenals zijn vrienden Molotof, Worosjilow, Malen- kow enzovoort. Dan zullen de heren ln Moskou ook hem een boef noemen. Maar zover schijnt machthebber Ulbricht niet door te denken I

Soester Courant | 1964 | | pagina 5