Prijsuitreiking van de bedrij fscompetitie wm STERREN STRALEN NIET OVERAL! TWEEDE BLAD Waterpolotournooi midden-Nederland eerste. -»*r \aHüd goedl\ Een schattige pyama Demonstratie van ladder. Hoppenbrouwers soestdijk - Tei. 2070 In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT noch bij Fijenooord, noch bij buitenlandse ploegen. Voor VADER een Polaroid Zonnebril. Voor VADER een Polshorloge of nieuwe Horlogeband. Vrijdagavond zijn in hetopenluchtthea ter de -prijzen van de bedrijssportcompe titie uitgereikt. Deze competitie is door massale deelname een groot succes geworden, maar de sluitingavond was dat niet geheel omdat de belangstelling tegenviel. In zijn openingswoord zei dr. M. van Driel, de voorzitter van de evenementen commissie van de Soester Zakenkring dan ook dat het theater het vorig jaar tijdens de prijsuitreking blijkbaar zo vol geweest is omdat honderden gymnasten aan het programma meewerkten. De heer Van Driel noemde het aantal deelnemers zeer bevredigend. Vijfhonderd werkneemsters en werknemers hebben elkaar op sportieve wijze bestreden. De evenementencommissie heeft heel wat werk moeten verzetten om dit alles voor te bereiden en te organiseren. Veel steun is hierbij ontvangen van de Avia, die het stencilwerk verzorgde. Er is getracht de organisatie zo goed mogelijk te doen verlopen en dit was voor de leden van de evenementencom missie geen geringe taak omdat zij veel werk naast hun eigen werk moesten ver richten. hulde, terwijl ook mevr. Elderman en mevr. Falch, echtgenoten van leden der evenementencommissie niet vergeten wer den. De heer Th. Schneider, propagandist van de evenementencommissie bracht dank aan de dansgroep en de drumband voor de medewerking en het gebodene, dat uitstekend was. De heer A. H. Hoegen Dijkhof sprak als voorzitter van de Soester Zakenkring. Hij dankte de leden van de evenementen commissie die ervoor gezorgd hadden dat de werknemers zich niet verveeldden. Het nare van werken is dat er zoveel vrije tijd in gaat zitten, aldus de heer Hoegen Dijkhof, maai' werken is gezond, mits men zijn werk afwisselt met gezonde ontspanning en die is door de evene mentencommissie geboden. Met de heer De Muijnk reikte hij namens de Zaken kring een boek uit aan de heren Van Driel, Falch, Schneider, Schunselaar, Blok, Elderman en Van de Bos, voor hun grote werkkracht en het enthousiasme waarmee zij ten behoeve van Soester werkneemsters en werknemers de com petitie organiseerden. De heer K. ten Hove bracht dank aan de De heer Van Driel gaf de verzekering dat de leden van de evenementscommissie dit werk graag verricht hadden. Hij bracht dank aan de heer Th. Peet voor de medewerking die hij als direc teur van de sportstichting verleend had. Ook werd dank gebracht aan de leden van de drumband „Zuiderkruis" uit Hil versum, de padvindsters en padvinders die medewerking verleenden aan deze slotavond en aan de Soester Boerendans- groep die optrad. De heer Van Driel reikte prijzen voor het zwemmen uit aan de dames Veenen- daal (2 x), v. d. Brink (2 xl en de heren Reurink (2 x) Borgman en Knuttel en aan de estafetteploegen van Dalco en Foxboro. Foto Drukkerij Smit. evenementencommissie namens alle deel neemsters en deelnemers aan de sport competitie. De leden van deze commis sie hebben iets groots in Soest gebracht. Ook dankte hij de Soester Zakenkring. Tenslotte nodigde de heer Schneider alle deelneemsters en deelnemers uit op 26 juni in het casino te Soesterberg aan wezig te zijn voor het bijwonen van de feestavond, het definitieve slot van de bedrijfssportcompetitie 1964. Voordat woensdagavond de gemeenteraad begint zal de brandweer de nieuwe Ma- girusladder voor de gemeenteraadsleden demonstreren. OVERHEMDEN van 15.90 tot 22.50 WEEKENDERS van ƒ12.50 tot ƒ29.75 SPORTSHIRTS van 10.90 tot 19.75 EEN APARTE MODIEUZE COLLECTIE JT T 1 Van Weedestr. 80 Anneke Eitjes ontving vier eerste prijzen die ze bij de atletiekwedstrijden ge wonnen had. Andere atlethiekprijzen werden gewonnen door de dames Van der Leij, mevr. R. v. d. Brugge-Veldhui- zen, Gerritse (2 x), Epskamp, D Kamer beek en Floor en aan de heren Guds (2 x), Van Klooster, Ruttenberg (2 x), Majoor, Haarsma, Van Beek, De Boer, De Zoete en De Gaaf, terwijl de heren C. Dorst en J. van Kooij voor hun goede hengelresultaten ook hun prijs ontvingen. Een show van de drumband, het eerste optreden van de Soester Boerendans- groep, waarvan de leden in hun verzorgde Soester klederdracht een bijzonder goede indruk maakten en hierna werden de teamprijzen uitgereikt. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Bij voetbal waren dat de Gooise Wegen bouw, Ceramiek, Van Kooij en Dalco, bij handbal dames Dalco, Foxboro en Inter- las, bij handbal heren Dalco, Randstad en Ceramiek, bij volleybal dames Foxboro en Pribor, bij volleybal heren S.P.S.V., Interlas en het team van de gemeente. „Hak maar op de ketel", „Mijn moeder heeft vlas gekocht" en „De Zevensprong" werden gedanst en gezongen door de le den van de dansgroep en hierna werden alle prijswinnaars opnieuw op het po dium geroepen voor de bloemenhulde die gebracht werd door de directies van de bedrijven. De dames van de dansgroep en de pad vindsters van de drumband deelden in de Dat Feijenoord in het seizoen 1963-'64 landskampioen zou worden, daaraan twij felden een jaar geleden weinig Rotter dammers en trouwens heel weinig Neder landse voetbalkenners. De sterrenformatie uit de Maasstad had toen juist beslag gelegd op Guus Haak en Ajax' topsco rer Henk Groot en met deze krachten versterkt zou de ploeg, die enklele maan den eerder Benfica nog een gelijkspel had afgedwongen, moeiteloos de lands titel halen. Zo redeneerde men. Maar de voetbal rolt niet altijd volgens de wetten der logica. De Rotterdammers begonnen het seizoen met nederlagen tegen G.V.A.V. en D.W.S. en verkeerden tot Kerstmis in de onderste helft van de ranglijst. Sterren stralen niet overal en daarover kunnen ook de trainers van sommige buitenlandse sterrenformaties meepraten. 11 sterren nog geen elftal. Anderhalf jaar geleden moest de beroem de midvoor van A. C. Milaan, de Brazi liaan Altafini, 15.000,boete aan het bestuur van zijn club betalen, omdat hij tijdens een competitiewedstrijd te lui was om achter de bal aan te lopen. Hij werd enkele wedstrijden niet in het eerste opgesteld, en veroverde zijn plaats pas weer toen hij in het tweede elftal enkele keren zijn best had gedaan. Voetbalsterren zijn dikwijls lastige heer schappen. Zij weten maar al te goed dat zij voor hun club onmisbaar zijn en kunnen niet altijd de weelde van deze wetenschap dragen. Bovendien weten zij dat 't publiek van hen briljante voetbal staaltjes verwacht. Lukt het in een bepaalde wedstrijd niet Ga nqbrSP'JKER TEL. 2 9 8 2 50ESTERBERGSE5TR. 2 6 de roemruchte Londense ploeg. Kortom, de sterren faalden, en Liverpool kon het halen. In Italië werd de strijd om het lands kampioenschap een gevecht tussen Inter en Bologna. Inter heeft inderdaad een sterrenformatie, maar pas de laatste twee seizoenen blijkt dat uit de prestaties van deze ploeg. En wie had voorspeld dat Bologna een kampioenskandidaat zou worden? Veeleer had men toch aan Roma gedacht, dat op elke plaats in het elftal een briljant voetballer heeft staan. Of aan A C. MUan, dat in Madrid de beste spil van de wereld en in Rivera de beste binnenspeler van ons continent bezit en verder nog de Brazilianen Altafini en Amarilda (gezamenlijke waarde 3y4 mil joen gulden) in de vuurlinie heeft gezet. En waar bleef Juventus (Turijn) dat in de ex-Real Madrid speler del Sol en de Argentijn Sivori spelers van een zeldzame klasse bezit? Selectie nodig. In Frankrijk werd St. Etienne kampioen. Geen Monaco dus, dat ongetwijfeld een briljanter elftal heeft. Ook Racing Club de Paris kwam er weer niet aan te pas. Deze Parijse club is nog slechts één keer kampioen van Frankrijk geweest, hoewel ze altijd een stel briljante voetballers op de been brengt. Maar Real Madrid dan, zal men zeggen. Deze ploeg beschikt toch ontegenzegge lijk over een sterrenformatie. Men ver- gete echter niet dat de leiding van het Spaanse wonderteam altijd de moed heeft gehad om aangekochte sterren, die niet in het elftal pasten, ook niet op te stellen. Men selecteerde als het ware zijn sterren. De Braziliaan Didi en de Zweedse midvoor Simonsson voldeden niet. Dus verdwenen zij naar het tweede elftal en een seizoen later helemaal. Op het ogenblik is de Braziliaan Evaristo, een technisch ongemeen knap voetballer die elke club graag zou willen hebben, aanvalsleider van het twééde elftal van de Madrilenen. Trouwens, ook de leiding van Inter heeft niet geaarzeld de sterke Duitse achterspeler Symoniak niet op te stellen in de finalestrijd om de Euro pacup, omdat de Duitser zich de we ken daarvoor nogal onevenwichtig had gedragen. Als men op verstandige en konsekwente manier met zijn sterren weet om te gaan, kan een sterrenploeg het ver brengen. Maar niet alle clubs beschikken over de reserves, waaruit Inter en Real kunnen putten. Dus stellen zij toch hun sterren op. Ook als die al lang niet meer stralen. Em tegen, ondanks het mooie weer en dat komt waarschijnlijk omdat de aanvangs tijden - zes uur en half zeven - niet gunstig zijn. Men mag van de directie van het bad echter niet verwachten dat de kostbare middaguren, met een top aan zwemlustigen, voor polowedstrijden be schikbaar gesteld worden. De wedstrijden begonnen zaterdag met de ontmoeting Midden-Nederland-Natio nale Jeugdploeg. De jeugd werd met 9-1 weggevaagd en reeds na deze eerste wedstrijd stond het voor nagenoeg iedereen vast dat Midden- Nederland met enige spelers van de nationale ploeg zou winnen In deze eerste wedstrijd werden de doelpunten gescoord door Fred van Dorp, Hans Mul ler, Loet Geutjes, Wormgoor en Hermsen. De laatste scoorde het ene tegenpunt van de jeugd. De wedstrijd tussen Den Haag en Rot terdam werd een 7-4 overwinning voor Den Haag, dat de volgende dag in de fi nale uitkwam tegen de kring Midden- Nederland. Leenaards en Van der Swan scoorden voor Den Haag en Van der Kolk maakte met Nonnikes de Rotterdamsche doelpunten. Na deze wedstijd sprak wethouder K. de Haan een welkomstwoord. De gemeente Soest stelde het bijzonder op prijs dat het natuurbad voor deze belangrijke wed strijden uitgekozen was. Hij sprak de wens uit dat het tournooi goed zou ver lopen, wenste het publiek veel genoegen en de spelers veel succes. De Nederlandse militairen versloegen de nationale jeugd met 6-3. Van de Hoog- akker, Wouda en Voet scoorden de zes doelpunten van de militaire ploeg en Visser en Maas de drie goals van de jeugd. Foto Drukkerij Smit. Inmiddels was een telegram gestuurd aan de heer J. de Vries, voorzitter van de K.N.Z.B., die ziek is. Organisatoren en deelnemers wensten hem spoedig algeheel herstel toe. De finale begon spectaculair. Vijf spelers moesten wegens een overtreding het wa ter verlaten en het team van Midden- Nederland was in de minderheid. Loet Geutjes scoorde uit een strafworp en hij maakte het tweede doelpunt in de derde spelperiode. Muller zorgde voor de derde goal en door Bultman werd het tenslotte 4-0. Tegen het einde van de wedstrijd verrichtte keeper Hermsen enige fraaie safes. In het restaurant van het natuurbad reikte wethouder De Haan aan Fred van Dorp, aanvoerder van Midden-Neder land, de Avia-wisselbeker uit. Elke speler van het team kreeg een kleine beker en bovendien een medaille met inscriptie van de gemeente Soest. Deze medailles waren beschikbaar gesteld voor de spelers van het team dat de beste spelopvatting had. De heer G. Dietrich, voorzitter van de organiserende vereniging De Duinkikkers, bracht dank aan het gemeentebestuur, de Soester Zakenkring, het stichtingsbe stuur van het bad en het personeel, ter wijl de heer S. Bolman van de sportcom- missie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond namens coaches, spelers en de K.N.Z.B. dank bracht. Hij prees de voortreffelijke samenwer king tussen het gemeentebestuur, de di rectie van het bad, de Zakenkring en de vereniging De Duinkikkers. Het zou pret tig zijn als dat in iedere gemeente zo was. Met een driewerf hoera van de spe lers voor allen die 't tournooi tot 'n suc ces maakten, werd dit tournooi besloten. Go noctrSPUKER TEL. 29 8 2 50E5TERBERG5t5TR. 26 VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 16 JUNI 1964. erg, dan kan de „ster" zich dit zo aan trekken, dat hij nog slechter gaat voet ballen dan menselijkerwijs gesproken noodzakelijk is. Hij kan er dan zelfs „met de pet naar gooien", waarmee hij eigenlijk suggereert dat hij niet wil. Door deze houding denkt hij het feit dat hij beslist niet alles kan, te camou fleren. Een stoicijns-kalme voetballer als Abe Lenstra had daar nog niet zoveel last van, een onevenwichtige knaap als Coen Moulijn echter des te meer. Sprekende voorbeelden- Zet men de verschillende sterren nu in één ploeg, dan vormt men een elftal van briljante voetballers, wier prestaties echter vaak onder de maat blijven, om dat deze ploeg mentaal niet sterk genoeg is. Spelers als Henk Groot, Kreyermaat, Bouwmeester, Bergholz e.a. hebben dit seizoen bij Feijenoord even dikwijls ge faald als uitgeblonken. Had ieder van hen in een ploeg gespeeld die verder uit middelmatige spelers bestond, dan had den zij misschien wél geschitterd. Een ploeg met één ster bereikt soms meer dan een ploeg met louter sterren. Hee renveen met Abe Lenstra is hiervan een .klassiek" voorbeeld. In de Duitse bondsliga scoorde Uwe See- ler dit seizoen dertig doelpunten. Toch heeft hij geen briljante spelers naast zich staan. Het is zeer wel mogelijk dat zijn produktiviteit achteruit zou gaan wan neer er wél een paar sterren naast hem stonden. De sterrenformatie van Feijenoord is afgelopen seizoen geen landskampioen geworden. Maar ook in het buitenland waren het vaak niet de briljante ploegen, die aan het langste eind trokken. In En geland werd Liverpool kampioen. Een uitstekende ploeg weliswaar, maar geen elftal met grote namen. Die grote namen vindt men bij Tottenham Hotspur, Man chester United en Arsenal. Maar deze ploegen ontging het landskampioenschap doordat de prestaties te labiel waren en men voortdurend te kampen had met de grillen van zijn sterren. Denis Law (Manchester) werd voor vier wedstrijden geschorst, Bobby Smith, cen tervoor van de Spurs en het Engelse elf tal, werd uit het eerste elftal gezet en is nu zelfs voor een spotprijsje aan een tweede klasser verkocht. De stopper van Dundee, John Ure, die in de Europacup wedstrijden tot een zeldzame hoogte was gerezen, vervulde bij Arsenal lange tijd de functie van zeef in de defensie van Zaterdag en zondag is er in het Soester natuurbad een waterpolotournooi gehou den waaraan de sterkste spelers uit het gehele land deelnamen. Onder hen be vonden zich de spelers die ons land in Engeland en Italië zullen vertegenwoor digen en zij die in het najaar naar Tokio zullen gaan. Het was 'n bijzonder belangrijk tournooi omdat de samenstellers van de ploegen die straks naar het buitenland zullen gaan een keuze konden maken uit het beste wat ons land op pologebied te bie den heeft. De publieke belangstelling viel echter Tenslotte werd zaterdag de wedstrijd Den Haag-Amsterdam gespeeld. Den Haag won met 5-4 Groeneveld, Kraan, Schrieder, Aalders, Van Bekkum, Spingelen en Wim Vriend maakten de doelpunten. Zondagavond versloeg de ploeg van Mid den-Nederland de militairen met 6-2. Fred van Dorp en Muller scoorden ieder driemaal voor Midden-Nederland en de twee tegenpunten werden door Nico v. d. Voet gemaakt. Amsterdam-Rotterdam werd een 3-1 overwinning voor Amster dam door doelpunten van Kraan, Van Bekkum en Wim Vriend, terwijl Van der Kolk tegenscoorde. In weerwil van het feit, dat onze nachtkleding oveT het algemeen slechts door weinige vertrouwen wordt gezien en het eigenlijk voor de hand zou liggen, dat wij daar nu niet zoveel werk van maken, is het tegendeel waar. Ook al zou niemand ons ooit in nachtkleding te zien krij- lp gen, we willen er toch leuk M uitzien in onze pyama, ons ■1 nachthemd of onze baby-doll. Misschien houden we er on bewust rekening mee, dat er zich een omstandigheid kan voordoen, waarbij we wel in nachtkleding gezien worden. Daarnaast speelt waarschijn lijk de behoefte aan zelfres pect een grote rol. Men ver- H liest onherroepelijk zijn zelf respect, wanneer men weet er altijd minder florissant j en minder charmant uit te zien. De behoefte dit te handhaven doet ons gretig I naar de modieuze nachtkle- ding grijpen. De fabrikanten i kennen deze behoefte en voor zien er in op alle wijzen, zodat elk wat wils kan vinden. j Wat denkt u bijvoorbeeld van 1 zo'n schattige pyama als onze illustratie toont Deze bestaat uit een drie kwart broek, die nauw om de kuit sluit en dus niet zo ge makkelijk tot in de knieholte oprolt, iets waar velen een hekel aan hebben. Het is een echte zomerpyama met korte mouwtjes, dus ook daar heb ben we geen last mee. Het voorpand zit aangerim- peld aan het schouderstuk, hetgeen een leuk effect geeft en daarbij zijn het halsdeel, de mouwtjes en de broekran- den afgezet met witte schulp- jes. Echt een pyama voor on ze jonge dochter, vooral wan neer zoiets is uitgevoerd in effen pasteltinten.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5