3 MAANDEN GRATIS EEN KOELKAST VAN BUUREN DERDE BLAD EERSTE G00ISE KLEDING VERHUUR Bent U geboren tussen 22 juni en 23 juli? nmzm Krabbels van Knelis. Smeulende lonten in Zuidoost-Azië. Auto- en Scooterrijsehool voor alle rijbewijzen. VAN BUUREN Diploma-uitreiking E.H.B.O. PROFITEER PROFITEER UNIEK WAST0RA AANBOD Val van de vierde verdieping. Bioscoopprogramma. GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. Lezers die tussen 22 juni en 23 juli wer den geboren, hebben volgens de astro logie de zon in Cancer en zijn dus ge boren onder het teken van de dierenriem dat wij in het Nederlands „kreeft" noe men. We zullen de karakters van deze groep eens onder de loep nemen en zien tot wat voor type mensen zij behoren. Zij die in deze periode werden geboren, verkeren in gezelschap van een groot aantal bekende personen. Wij noemen bijvoorbeeld de gewezen Engelse koning Edward VIII, thans beter bekend als de hertog van Windsor, voorts kardinaal Al- frink, de kerkhervormer Johannes Cal- vijn, de Duitse operacomponist Christoph von Gluck, de schrijver Jean Anouilh, de bekende jazz-musicus Louis Arm- strong, de 25 jaar geleden gestorven cabaretier en zanger Louis Davids, de filmsterren Yul Brunner, Vittorio de Sic- ca, Charles Laughton en zovele andere bekende personen die een diepe snee in het ijs des levens hebben nagelaten. Personenauto, Vrachtauto en Scooter. Alleen nieuw lesmateriaal en allrisk ver zekerd. Personenauto zowel met grond- als stuurversnelling. EIKENLAAN 1 TELEFOON 46B5 Gevoelsmens. De kreeft is een echt gevoelsmens en sterk individueel. En dit laatste brengt velen van hen er toe het stijve, stroeve en vormelijke in hun omgeving wat op te lossen en er desnoods tegen te strij den om op die manier te komen tot een omgeving waarin meer intimiteit heerst. In een officieel, vormelijk millieu voelen ze zich doodongelukkig. Om de gevoelens bij anderen wat los te maken, nemen ze soms hun toevlucht tot sensatie en be roering, waardoor de schutting van con ventie en waardigheid snel bezwijkt. Dat zoeken van beroering en sensatie grijpen zij niet alleen aan om anderen tot spontane uiting te brengen, doch het is ook voor henzelf dikwijls een levens noodzaak, omdat de Cancer nu eenmaal niet goed bestand is tegen sleur en ge zapigheid. Hij of zij is dol op afwisseling en op spanning. Velen van de „kreeften" achten het niet voldoende om passief de spanning te ondergaan, zij willen er zelfs een rol in spelen en zijn geneigd, gevaar en avon tuur te zoeken om zo die spanning op te wekken. Geboren acteurs. Het gevolg van een en ander is overi gens, dat zij in hun gehele leven een rol spelen en bewust of onbewust massa suggestie beoefenen. Zij zijn de acteurs die meesleepend werken op hun omge ving, die zoeken naar aandacht en be- F0T0K0PIEERDEM0NS7RATIE Vroeger stond in het kantoor de klerk achter zijn bureau te schrijven. Wat later mocht hij gaan zitten. Nog wat later kwam de schrijfmachinede typistede secretaresse en thans... het kopieerapparaat. Met welk doel Omdat het maken van kopieën voor het moderne kantoor een noodzaak is geworden. Wat de schrijfmachine voor het typen van brieven betekent, betekent' Dalcopy voor het multipli ceren ervan. Dalcopy stelt u in staat zonder ingewikkelde handelingen een gave kopie yan welk origineel dan ook te maken. LI. wilt zelf de mogelijkheden van Dalcopy ervaren? Onze deskundigen zijn graag bereid u alles te demonstreren: WOENSDAG 1 JULI VAN 10.00-21.00 IN RESTAURANT ,,'T ZWAANTJE", Soesterberg. VRAAGT VERDERE INLICHTINGEN BH NEDER- LANDSCHE FOTOGRAFISCHE INDUSTRIE N.V. VERKOOPKANTOOR VOOR DE BENELUX, MOLENSTRAAT 142, SOEST. TEL. 029S5 - 40S7 wondering overal en op welke trap van de maatschappelijke ladder of zij ook staan. Ze zijn overgevoelig en spoedig gekrenkt. Maar men overwint elke ontevredenheid bij hen door het tonen van hartelijke belangstelling en vooral van waardering. Zo gauw de ware gevoelens bloot komen, zijn ze tevreden. Dikwijls is hun karakter moeilijk te doorgronden, want in weerwil van hun natuurlijke hartelijkheid is hun inner lijke houding altijd zéér gereserveerd en eigenlijk wel wat verlegen tegenover het onbekende. Bovendien zijn ze zeer sterk onderhevig aan stemmingen en de be heersing daarvan laat dikwijls te wensen over, want die kan zich in een oogwenk wijzigen van blijdschap in diepe neer slachtigheid. De Cancermens kan niet tegen de sleur en houdt van veranderingen. Hij of zij zoekt veel afwisseling en zal desnoods om er ten volle van te genieten, van een onbelangrijke gebeurtenis een geweldig blijspel of drama maken, alleen om de sensatie en dat het weer wat anders is dan de normale gang van zaken. Ergens hieraan verwant is ook hun behoefte aan romantiek en dat is bij velen oorzaak dat ze dol zijn op film en toneel. Zoals een kreeft alles pakt met zijn scharen en naar zich toehaalt, zo is ook de mens die onder dit teken is geboren. Niet dat hij of zij egoïstisch of schrape rig is, neen, ze zijn gul, maar ze hebben wel een sterke neiging tot vergaren en verzamelen. Men treft onder hen dan ook veel verzamelaars. De kreeftvrouwtjes en -kinderen. De vrouwen die onder het teken „kreeft" zijn geboren, zijn uitstekende moeders en huisvrouwen. Zij zijn zeer goed in staat om in het gezin die fijne en prettige band te scheppen, die het gezin tot een eerlijke eenheid maakt. Het huis wordt gezellig en de sfeer intiem bij zo'n huis vrouw. Velen van hen zien echter geen kans het gezin te regeren en steunen daarbij op de echtgenoot. Zelf hebben ze een sterk sentiment dat dikwijls heel goed past bij de meer verstandelijke manlijke instelling van de echtgenoot. De „kreeftkinderen" zijn voor alles dol op hun moeder zowel de meisjes als de jongens. Ze zijn dikwijls moeilijk op te voeden, omdat ze wat grillig zijn en hun stemmingen zo snel wisselen. Maar ouders moeten vooral onthouden dat bij hen veel te bereiken is met vriendelijk heid, harteüjkheid en eerlijkheid. Zo nu en dan 'n beetje waardering kan hen tot grote prestaties brengen. Tegenover vreemde mensen zijn ze dik wijls wat verlegen en soms wel eens wat onbehoorlijk. Daarom is het goed hierop reeds jong te letten en veel aandacht te besteden aan hun omgang met vreem den. De gelukssteen voor deze groep vsin ge borenen is mos-agaat of smaragd. Hun gelukskleur is groen. SPflRRZnflM SOEPEL SCHOON SNEL lEKKtND INS. S0ESTERBERG5ESTRAAT19 TEL:29*5 SOEST Door de voorzitter van de afdeling Soest der E.H.B.O., dokter W. J. Schutte, zijn dinsdagavond, in hotel La Bordelaise, di ploma's uitgereikt aan hen die met suc ces een cursus volgden. Het waren mevr M. Wiemans-Hendriks, mevr. E. J. M. Kraal-Jongsma, mej. B. Buytenhuis, mej. N. Koudijs, mej. A. C. M. v. d. Hoef, mej. F. G. J. Kleimeer, zuster K. Kropff, zuster T. Kropff en de heren S. Rozema, W. P. C. Fonteijn. F. M. Benschop en J. Zijlstra. Omdat de voorzitter wat later kwam opende de heer H. E. J. Smit, voormalig secretaris, en thans tweede penningmees ter de bijeenkomst. Namens de voorzitter heette hij de ge slaagden en de andere belangstellenden welkom. Hij wees erop dat het diploma en het insigne nauw aan elkaar verbon den zijn, waarna hij sprak over de nieuwe samenstelling van het bestuur. De afdeüng Soest had zeven bestuursle den. Van de 37 afdelingen in het dis trict Utrecht is Soest de derde in grootte. De afdeling exploiteert een ziekenauto en er zijn 22 verbandposten die steeds aangevuld moeten worden. Dit brengt veel werk met zich mee en daarom was besloten het aantal bestuursleden van zeven op negen te brengen. Hiertoe werd besloten in een buitengewone algemene ledenvergadering. Dit besluit heeft ech ter de goedkeuring van het hoofdbestuur nodig omdat het reglement gewijzigd moet worden om deze bestuurswijziging mogelijk te maken. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: dokter W. J. Schutte, voorzitter: mej. Van Herwaarden, secretaresse. Zij is al bijna 35 jaar lid en bestuurslid van de afdeling en is reeds enige jaren se cretaresse geweest: mevr. E. J. M. Kraal- Jongsma, tweede secretaresse: W. Hil- horst, penningmeester; H. E. J. Smit, tweede penningmeester. De heren Klomp, Barends en Van Leeuwen zijn commissa ris van materiaal en de heer C. Klomp is algemeen secundus. De heer Smit sprak de wens uit dat het bestuur in de nieuwe samenstelling tot even vruchtbare samenwerking zal komen als voorheen. Uitvoerig werd gesproken over de hulp verlening. De waarnemend voorzitter wees erop dat de E.H.B.O. niet naar buiten treedt door vergaderingen en ook niet door wedstrijden, want die worden slechts door E.H.B.O.-ers bijgewoond. Collectes zijn uitstekend voor de kas, maar de E.H.B.O.-er treedt slechts vol ledig in de openbaarheid door de hulp verlening. Veelal gebeurt dit bij sportwedstrijden en het had ook moeten gebeuren tijdens de sportcompetitie van de Soester bedrij ven. Helaas is gebleken dat de E.H.B.O. toen niet over voldoende mensen be schikte om gevolg te geven aan het ver zoek van de organisatoren van deze sportcompetitie om E.H.B.O.-ers ter be schikking te stellen voor eventuele hulp verlening. Dit verzoek is trouwens rijke lijk laat gekomen, zodat het niet moge lijk was leden die bereid waren tot hulp verlening tijdig te bereiken. De heer Smit wees erop dat E.H.B.O.-ers „liefhebbers" zijn, van wie verwacht mag worden dat ze het niet alleen in theorie en tijdens cursussen, maar ook in de praktijk zijn. Hier ligt onder meer een taak voor pas-geslaagden. Zij behoeven Door nu een koelkast te kopen bij Wastora, heeft u 3 maanden uw koelkast gratis, want u behoeft deze pas in september te betalen. kleine hoonheldsfoutjes. Alle bekende merken voorradig v. WEEDESTRAAT 18 SOESTDIJK TEL. 02955-2786 niet bang te zijn dat ze alleen op pad moeten, want zij zullen kunnen rekenen op steun van geoefenden. De hulpverlening moet beter georgani seerd worden en dat moet op korte ter mijn, want volgende week worden er in Soestdijk wielerwedstrijden gehouden. Dan zijn er zes E.H.B.O.-ers per avond nodig. Hulpverlening is een plicht te genover Soest en haar inwoners. De ge meente geeft subsidie en de bewoners van Soest tonen zich ieder jaar gul tijdens de collecte. De waarnemend voorzitter deelde mee dat de nieuwelingencursus op 8 september begint en de cursus van gediplomeerden op 29 september. Deze cursus duurt tot half april. Hij wekte de gediplomeerden op deze cursusavonden zoveel mogelijk te bezoeken om te vookomen dat ze „pa pieren" E.H.B.O.-ers worden. Geoefend heid is nodig, want in het uiterste geval, kan het om het leven van een medemens gaan. Dokter Schutte, die de diploma's uitreik te, noemde dit diploma de basis van het praktijkwerk dat slechts goed gedaan kan worden als de gediplomeerde doorgaat met oefenen. Dan zal hij niet hard weg lopen als er hulp geboden moet worden maar helpen. Hij verwelkomde de nieuwe bestuursleden mevr. Kraal en de heer Van Leeuwen en wenste de leden geluk. Zuidsingel 3 Amersfoort Zuidsingel 3 Amersfoort Woensdagmorgen bevond de heer J. Veldhuizen, een veertigjarige uitvoer der van aannemersbedrijf Verwe- lius zich op de vierde verdieping van een blok flatwoningen dat op de Rubenslaan in aanbouw is. Hij struikelde en viel. Met een gebroken been bleef hij bij kennis op de grond liggen. Tijdens zijn val raakte hij het looppad van de derde, de tweede en de eerste verdieping. Na onderzoek door een dokter is hij per zie kenauto van de E.H.B.O. naar het zie kenhuis van zijn woonplaats Bennekom gebracht. In het City-theater draait van heden tot en met donderdag de film „Barabbas" met Anthony Quinn in de hoofdrol. Hij is de beruchte Bijbelse figuur die door Pontius Pilatus in vrijheid wordt gesteld op de dag dat Christus tot de kruisdood veroordeeld wordt. Barabbas zoekt zijn vriendin Rachel op als hij de vrijheid gekregen heeft. Zij blijkt een volgelinge van Jezus geworden te zijn. Zij wordt gestenigd als ze Zijn leer verkondigd. Diep geschokt hervat Barabbas zijn oude roversbestaan. Hij wordt opnieuw door de Romeinen gegrepen en verneemt dat hij niet meer ter dood veroordeeld kan wor den sinds Pilatus hem op verzoek van het Joodse volk in vrijheid liet stellen. Hij wordt veroordeeld tot levenslange dwang arbeid in de zwavelmijnen van Sicilië. Hij beleeft het einde van zijn straf niet en wordt gladiator in Rome, waar hij optreedt in bloedige schouwspelen. Een mede-lotgenoot toont zich christen als hij weigert een overwonnen tegenstander te doden. Hij predikt de christelijke leer en wordt ter dood veroordeeld. Barab bas, die blijk gaf ook een volgeling van Christus te willen zijn, ontkent dit en redt hierdoor zijn leven. Tijdens een hevig gevecht doodt Barab bas op spectaculaire wijze een gevreesd tegenstander. De keizer is als toeschou wer zo geïmponeerd dat hij hem de vrij heid schenkt. Als Rome brandt en de christenen hier van de schuld krijgen bekent Barabbas christen te zijn. Met honderden anderen sterft hij aan het kruis en zijn laatste woorden zijn: „Heer, hier is Barabbas". Zondagmiddag draait de film „Bloed wraak", waarin een man zich terecht wreekt op de moordenaars van zijn va der. Vier van de vijf bandieten zijn be kend en hij doodt hen in gevechten. Tenslotte rekent hij ook met nummer vijf van het bandietenstel af. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 26 JUNI 1964. 'as je 't ming vraogt dan mok zeige dak bar veul respek heb veur de Aomerikaone, waant as die manne d'r twintug jaor eleeje nie ewest waore, dan zaote wullie noeng mit zien alle in 'n kaamp honger te lieje. Veul respek, zee ikke, maor 'n bietje gek binne die manne ok wel. Zo hek eleeze dat vollegend jaor op elk pakkie segrette en in elleke afferten- sie veur segrette mot staon dat 't rooke van segrette bar slecht is en dajje d'r de hoek mee om ken gaon. Das netuurlek heule groote flauwekul, waant ajje daormee begint dan is 't end zoek. D'r binne veul meer minse de hoek om- megaon van te veul eete as van te veul rooke, schat ik zo. Stejje veur dat de slaoger op ellek zak- kie dattie mit spulle uutgeef mot laote zette, dajje dood ken gaon van te veul eete en de bakker ok. Das netuurlek janklaosse van niks. Dan mojje de slokkiesbaoze op d'rluu flesse laote zette dajje van te veul drinke de kolder ken kriege en ajje 'n auto koop dan mot d'r op staon: Gao d'r maor nie in rieje, waant je heb groote kaans dajje de hoek omgaot ajje de weg op komp. En zo kejje maor deurgaon. Op 'n fiets komp te staon dajje d'r mee ongder de bus van Tense ken komme en bie 't Soes- der netuurbad een bord dajje verzuupe ken. Die segrettefabrikaante binne nog nie klaor mit die flauwekul, maor ik zou zo zeigge dattie manne 't maor in 't Soes- ders op die pakkies motte zette, dan ken niemand 't in Aomerika leeze. En zeig noeng nog us da Knelis geen herses heb. De zuidoostpunt van Azië is al jarenlang het toneel van een kruipende oorlog. Het krijgsgewoel werd nooit zo luidruchtig dat het meer aandacht in het westen trok dan een goede voetbalwedstrijd - met een enkele uitzondering voor zich zelf in brand stekende boeddhisten e.d. - en dat is waarschijnlijk ook de opzet geweest van de Pathet Lao, Vietcong en andere onderafdelingen van Pekings strategen, die hier toch langzaam maar zeker hun invloed uitbreidden. Het is de veiligste en goedkoopste ma nier voor de Chinese communisten: ze gingen nooit ver genoeg om de niet-com- munistische wereld te prikkelen tot een houding van „en nu is het welletjes". tijd barstte een reeks verklaringen los, waarvan de felste was dat de V.S. het desnoods tot een volle oorlog met Peking zouden laten komen als de communisten op het Achterindische schiereiland niet inbonden. Waarschuwing. Al die verklaringen komen uit al te of ficiële bron, maar ze lijken wel geïnspi reerd door de regering. Ze zijn kennelijk bedoeld als een dreigende waarschuwing aan Peking Dat daardoor met de moei lijkheid zit: dit dreigement negeren zal in de V.S. worden geïnterpreteerd als een bespotting en zelfs een treiteren van de Amerikaanse macht en dat is iets wat de burgerij daar boos pleegt te maken, misschien wel zo boos dat de regering de morele steun van de publieke opinie krijgt om de Chinezen mores te gaan leren. Maar aan de andere kant weet Peking dat president Johnson in het al gemeen, maar zeker met verkiezingen voor de deur, niet begerig is om een oorlog te gaan beginnen tegen de volk rijkste staat der aarde. Mao is zo (niet onhandig) in de positie gemanoeuvreerd dat hij het zelf voor het kiezen heeft: iets inbinden en bijvoor beeld in Laos de toestand van vroeger herstellen, of een groot risico lopen dat hij in een regelrechte oorlog met de V.S. verwikkeld raakt, iets wat hij waar schijnlijk met het oog op zijn nog altijd zwakke economie liever zal vermijden, temeer daar uit Rusland al een stem klonk die zei dat de Chinezen het niet al te vanzelfsprekend moeten vinden dat Moskou de scheldpartijen wel zal verge ten en te hulp komen als het tot een crisis komt. Alles hangt verder van Mao af. Achterom 6 - Hilversum - Telef. 48700 (1 miu. van station) In de landen van west-Europa voelt men er in het geheel niets voor om zich met de zaken te bemoeien. En in de V.S. is de publieke opinie ook niet erg voor regelrechte inmenging in de strijd. Dit alleen al kan men een succes voor Peking noemen. Niet praten. Voor Washington begint deze zaak erg zuur te worden. Tenslotte is hier een grote verschuiving aan de gang aan de andere kant van de oceaan, waaraan ook de V.S. ügt. En wil men voorkomen dat in dit gebied China een overheersende rol gat spelen, dan moet er toch eindelijk eens iets gebeuren om die opmars door de jungle van Vietnam en Laos te stuiten. Daarom wensen de Amerikanen ook niet in Genève nog eens met de oude veer tien te gaan praten over de toestand in Laos: ze weten te goed dat met praten niet ongedaan is te maken dat de Pa thet Lao het neutralistische regime weer een aardig eind heeft teruggedreven. Er valt niet te praten, zegt Washington, de zaak is duidelijk genoeg: het akkoord van Genève is geschonden en laten de schenners - Pekings satellieten - zich eerst maar weer eens aan de afspraak houden dat Laos een neutraal land be hoort te zijn. Maar wanneer men met praten al niets bereikt, met weigeren te praten richt men nog minder uit. Washington moet dus iets doen. Het deed dat in de vorm van wapenzendingen naar Thailand, de westelijke buur van Laos. En tegelijker- Mislukte vrede. In de zelfde streek is nog een explosie gevaar: Borneo. De top in Tokio tussen de Indonesische president Soekarno, die van de Philippijnen Macapagal en Ma- leisiës premier Rachman, is volgens de verwachtingen mislukt. Rachman wenst terecht niet te praten vóór de zogenaam de guerilla's uit het Maleisische deel van Borneo zijn teruggetrokken naar Kali- manten, het Indonesische deel. En on danks een show van een paar dozijn mannen die demonstratief voor de film camera uit Serawak kwamen, is die eer der gegeven Indonesische belofte niet nagekomen. Dus: geen gesprek. Duidelijk is nu ook dat Macapagal, eens net zo gebeten op Maleisië als Soekarno, geen zm heeft de toestand te verscher pen, integendeel. De Indonesiërs staan alleen. Van geen buur hebben ze steun, en ook niet - ondanks diverse chantages - van de Amerikanen. De vrees is nu alleen dat Soekarno zich van de splitsing in het communistische blok zal bedienen om steun te krijgen. Er is tenslotte een behoefte in Peking en in Moskou om in het ideologische ge schil de zeer grote Indonesische partij aan zijn zijde te krijgen. De aanwezig heid in Djakarta van de Russische vice- premies Mikojan wijst daar al wat op. Wellicht hoopt Soekarno hieruit een slaatje te slaan in de vorm van militaire hulp. Zoiets zou de toestand hier nog onaangenamer en gevaarlijker maken dan ze al is.

Soester Courant | 1964 | | pagina 11