Duivelinnen met blauwe ogen. Firma G. van de Pol VAN BUUREN Extra vakantie-aanbieding PONTIAC IJZERHANDEL JOH. BUITENDIJK mt™ TWEEDE BLAD Een goed rapport? Dan een POCKET uit Smit's Pockethall VENEMA GARAGE STAM Gemeenteraadsvergadering. Loodgieters- werkzaamheden. Auto- en Seooterrijsehool voor alle rijbewijzen. VAN BUUREN Afleggen zwemproeven. Kinderschoenen vanaf f 5.90 Damesschoenen vanaf 7.90 Herenschoenen vanaf 11.90 Ossendamweg geblokkeerd. J. Th. Vosknilcn Gevaarlijke bocht. is Geen voorrang verleend. Dames- en Herenkleding naar maat. Falcon Regenkleding Weekendwijding in Soestdijk. Medewerking aan kleuterscholen. Renault dealer Concert van P.V.0. Rood van verontwaardiging was het ge zicht van de pastoor uit het liefelijke dorpje Malcesne aan de oever van het Gardameer in Noord-Italië, toen hij vanaf de kansel ,van zijn eeuwenoude kerkje in het hart van de gemeente, met forse stem uitriep: „De duivelinnen uit het Noorden zijn weer in aantocht. Dui velinnen met blauwe ogen en blond haar, die onze mannen komen verleiden. Ik zou, net zoals Christus, de wichelaars met zijn gordelkoord uit de tempel verdreef, een gesel willen opnemen om de pin-up meisjes uit het Noorden, waar ze dan ook vandaan mogen komen, uit ons dorp te verjagen." De gelovigen, schrokken merendeels blijk baar niet van deze woorden en luisterden aandachtig naar de geestelijke, die zijn preek besloot met te zeggen: „Malcesne mag geen Sodom en Gomorrha worden. Iedereen die zich fatsoenlijk gedraagt, is welkom, maar de duivelinnen met de blauwe ogen roepen we een halt toe." Naast een pilaar van het kerkje had ik staan luisteren. Aangetrokken door de serene sfeer, die in het Godshuis van Malcesne heerste was ik binnengestapt en toevallig dus was ik getuige van het gebeuren, dat ik hier boven beschreef. Ik stond wel even raar te kijken en die uitdrukking „duivelinnen met blauwe ogen" liet mij niet meer los. Dat was een boude uitspraak en ik besloot op eigen houtje dit probleem van de pas toor eens te onderzoeken. Natuurlijk was het mij bekend, dat Italianen met een serieuze inslag zich ergeren aan het feit, dat tal van meisjes uit het Noorden in shorts en lange broe ken, en met loshangend haar de cam pings, hotels en straten van het zomerse Italië bevolken, maar om onze meisjes voor duivelinnen uit te maken, leek mij toch te ver gaan. Met critische ogen ben ik de zonovergo ten oevers van het Gardameer gaan ver kennen en ik kan U verzekeren, dat ik meer „duivels met zwarte ogen", dan „duivelinen met blauwe ogen" heb ont moet. Dat neemt echter niet weg, dat ik Chris- tine uit Keulen graag had aangeraden wat minder opvallend te vlinderen en dat ik Annemarie uit Wassenaar had willen zeggen niet zo op een overbevolkt kiezelstrandje te liggen vrijen met een warmbloedige zwartoog, maar over het algemeen was alles nogal aan de opper vlakte en hadden de „duivelinnen met de blauwe ogen" meer reserve dan de watervlugge charmeurs van Garda en wijde omgeving. Wie zoals onze duivelinnetjes een ver schrikkelijke lange winter bij de haard heeft moeten zitten, verlangt er in de vakantie naar te worden vertroeteld door de zon en als je dan ligt te wiegen op een luchtbed in de zee of in het meer en er buigt zich dan plotseling een breed lachende „duivel met hartstochtelijke ogen" over je heen en fluistert: „Wat ben je mooi, wat heb je een prachtig fi guur, wat zijn je haren zacht en blond. Tja, dan kan het gebeuren, dat zo'n dochter uit het Noorden in de ban raakt van dat zoete gelispel aan haar oor schelp en zijn aanbod om met haar te gaan dansen in het Lido aanneemt. Toen ik op een erg hete dag liep te slenteren langs het smalle strandje van Garda trok een glanzende motorboot een diepe voor door het lauwe water. Aan het stuurrad zat een bruingebrande play boy. Zijn witte pet stond scheef op zijn zwarte krullen en zijn gewelfde mond plooide zich in een brede lach toen hij op een groepje blondines uit Duitsland aankoerste. De meisjes - circa achttien jaar oud - zaten op een kleurige plaid te luisteren naar een plaatje van een Italiaanse crooner, die Prego predo" kweelde. Ineens echter was al hun aandacht af geleid, want de motorboot kwam recht op de kant af. Enkele meters voor hij zich diep in het zand zou graven, liet de stuurman zijn schip een halve draai ma ken, waardoor een golf water landin waarts meisjes en plaid overspoelde. „Ha ha ha lachte de hartenbreker, gooide het anker uit en sprong temidden der giechelende Gret- chens. Om kort te gaan nog geen minuut later gingen de Duitsertjes aan boord van „Dolce Vita", zoals de schuit heette en even later bruiste de boot het meer op. Het laatste wat ik zag waren de wappe rende manen van de blonde veulens, die stormenderhand waren ingepalmd door de playboy van het Gardameer. Toen ik diep in de avond het Lido bin nenwandelde, zag ik de hartenbreker terug met een van de meisjes die hij 's middags gesohaakt had, danste en het was hem aan te zien, dat hij ontstellend verliefd was. De „duivel" had zijn „dui velin" gevonden. Zijn onze meisjes nu slechter dan de in getogen dochters van Italië? Welnee. Zijn de vurige licht ontvlambare zonen van het Gardameer of Napels nu slechter dan de meer conventionele of stijve noor derlingen? Welnee. Het is zuiver een kwestie van inborst en klimaat. Als de Italiaanse hartenbre kers een wintertje in Nederland of Zweden moeten doorbrengen zien zij er verpieterd en ontluisterd uit. Als Itali aanse meisjes een zomer in Duitsland of België zouden doorbrengen, zouden zij tot de ontdekking komen dat de vrijheid van bewegen in het noorden groter is dan in hun land met de wijnranken. Nee, mijnheer pastoor. Onze duivelinnen zijn niet slechter dan uw jongens en uw duivels zijn niet slechter dan onze meisjes. De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen woens dag, 15 juli 1964 om 20.00 uur, ten ge meentehuize, ter behandeling van de na volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen, gehouden op 27 mei en 17 juni 1964. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van de NV Nederlandse Spoorwegen te Utrecht d.d. 12 juni 1964 inzake de verbetering van vier overwe gen in de spoorlijn Amsterdam-Amers- foort met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. b. Verzoekschrift van mevrouw W. J. Frankena-Steenbeek en anderen d.d. 30 juni 1964 inzake aanleg van een speel plaats in het plan „Achter Dammers" met voorstel het verzoekschrift in handen Steenhoffstraat 63 - Telefoon 2432 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw te stellen van burgemeester en wethou ders om advies. 3. Voorstel tot het wijzigen van de sta tuten voor de Stichting Verzorgingshuis „De Malvahoeve". 4. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer W. Burgerhout als onderwijzer aan de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 5. Voorstel tot aankoop van grond (met opstallen), gelegen aan/nabij de: a. Nieuwstraat, (voor wegverbreding) van J. van Manen. b. Middelwijkstraat (voor wegverbreding), van H. P. v. d. Veur. c. Dorresteinweg, van de instelling voor maatschappelijke zorg te Soest. d. Klaarwaterweg, van K. E. Hilhorst. e. Molenstraat, van de N.V. Nederlandse Spoorwegen. f. Nieuwstraat, van A. van den Brink, g Nieuwstraat, van R. J. de Bruin. 6. Voorstel tot wijziging van het besluit d.d. 20 maart 1963 tot verhuur van het postkantoortje, plaatselijk gemerkt Dorpsplein 2 te Soesterberg aan het Staatsbedrijf der P.T.T. 7. Voorstel tot het verlenen van onthef fing, als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan: a. J. A. v. d. Breemer, Korte Melmweg 15, voor het oprichten van een distilleer derij aan de Korte Melmweg. b. fa. C. Rijkaart N.V. voor het oprichten van een inrichting tot vervaardiging van bakkerijmachines annex lasinrich- ting en spuiterij op/in het perceel Gal- lenkamp Pelsweg 5a. Personenauto, Vrachtauto en Scooter. Alleen nieuw lesmateriaal en allrisk ver zekerd Personenauto zowel met grond- als stuurversnelling. EIKENLAAN 1 TELEFOON 4685 c. N.V. Purfina te 's-Gravenhage voor het oprichten van een benzine-station aan de Rademakerstraat 9. e. mevrouw G. H. de Ruiter-Van Eek, te Soesterberg voor het oprichten van een garage aan de Rademakerstraat en het weigeren van de ontheffing voor het oprichten van een benzine station en een hefbrug aan de Rademakerstraat. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking, als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan: a. het bestuur van de Onze Lieve Vrouwe Stichting te Amersfoort voor de aanslui ting van de riolering op het straatriool en de aanschaffing van meubilair t.b.v. de R.K. kleuterschool Soest-Zuid. b. het bestuur van de Onze Lieve Vrou we Stichting te Amersfoort voor het aanbrengen van naadloze vloerbedekking en de aanschaffing van meubilair t.b.v. de R.K. kleuterschool Soestdijk. 9. Voorstel tot het verlenen van een kre diet voor de verbetering van het Rust en verpleeghuis „De Malvahoeve". 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een ventilator in de openbare kleuter school Soest-Zuid. 11. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen aan de Parklaan en de Klaarwater weg met H. W. van Beek. 12. Voorstel tot wijziging van de veror dening „Bijdrageregeling krotopruiming". 13. Voorstel tot het aanvaarden van een schenking - t.w. een verbrandingsoven. 14. Voorstelling van het partieel uitbrei dingsplan, regelende de bestemming van gronden, gelegen aan de Lange Brink- weg en de Kruisweg, zijnde het „Partieel plan Lange Brinkweg". 15. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. de Stichting Engendaalschool voor de aanschaffing van enige meubelen t.b.v. de Van der Huchtschool voor u.l.o. aan de Paulus Potterlaan. b. de Stichting Engendaalschool voor de aanschaffing van 660 leerlingen-sets en enige andere meubelen t.b.v. de Van der Huchtschool voor g.l.o. aan de Paulus Potterlaan. c de Stichting Engendaalschool voor de aanschaffing van 24 leerlingensets ten behoeve van de Van der Huchtschool voor ulo aan de Paulus Potterlaan. d. het bestuur van de Vereniging voor Chr. Onderwijs te Soesterberg voor de verkrijging van een terrein voor het vak lichamelijke oefening t.b.v. de school voor g.l.o. aan de Gen. Winkelmanstraat. 16. Voorstel met betrekking tot het aan kopen van onroerende goederen bij openbare veilingen. 17. Voorstel tot benoeming van een lid van de algemene raad alsmede van het bestuur van het G.C.N. 18. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. te Utrecht voor het leggen van een hoog spanningskabel van het transformator station aan de Fokkerstraat tot het transformatorstation aan de Generaal Spoorstraat. In het Soester natuurbad hebben 500 kinderen woensdag zwemproeven afge legd. Voor de gewone zwemproef A had den zich 289 kinderen aangemeld. Van hen kwamen er 43 niet opdagen of ze werden afgewezen en 246 slaagden. Voor het diploma geoefend zwemmen meldden zich 182 kinderen aan. Van hen kwamen er 138 en 4 verschenen niet in het bad Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 Wij verstrekken Contant zegels. of werden afgewezen. Er meldden zich 27 kinderen voor het zwemvaardigheids- diploma 1. Er slaagden 19 kinderen, ter wijl 8 kinderen niet gekomen waren of afgewezen werden. De heer Van Heugen, consulent voor lichamelijke opvoeding woonde als rijks- gecommiteerde dit grootse zwemgebeuren bij en de heer R. K. Jager had de leiding. Woensdagmorgen raakte de Ossendamweg lange tijd geblokkeerd door twee grote vrachtauto's die met elkaar in botsing ge komen waren. In de bocht bij de Braam- weg slipte een vrachtauto, die bestuurd werd door J. R. B. uit Weesp en botste frontaal tegen een vrachtauo die C. W. S. uit Schiebergen achter 't stuur had. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor maar beide auto's werden zwaar beschadigd en er moest een takelwagen komen om een van de vrachtauto's weg te slepen. De ander kon zijn weg op eigen kracht vervolgen. Van Weedestraat 8 - Telef. 2458 Voorheen was de bocht bij Zonnegloren gevaarlijk, maar thans is het de flauwe bocht in de Soesterbergsestraat die dicht bij de v. Beuningenlaan ligt. Woensdag morgen slipte daar een auto, bestuurd door een twintigjarige militair en kwam tegen een boom terecht. De militair werd uit de wagen geslingerd en hij bleef gewond op de weg liggen. Met een Er was zaterdag grote belangstelling voor de heropening van het bedrijf dat de heer D. Waal drie jaar geleden in Soest-Zuid vestigde. De heer Joh. Buiten dijk, die jarenlang gereedschapsmaker was, dus vakman is, werd door deze opening gereedschapverkoper, want hij heeft de zaak van de heer Waal overge nomen. De slagzin „Waal zal 't wel heb ben" geldt dus niet meer voor Soest- Zuid, maar in de zaak van de heer Bui tendijk heeft men het beslist ook wel. Getracht zal worden de opslagruimte zo spoedig mogelijk te vergroten om de voorraad en de sortering nog meer te Foto Drukkerij Smit. kunnen uitbreiden. De belangstelling bleek niet alleen uit bijzonder veel bezoek; maar ook uit meer dan 60 bloemstukken, waaruit blijkt dat deze zaak een belangrijke plaats aan de Soesterbergsestraat en in het zuidelijk deel van Soest inneemt. Niet alleen voor de kenner die bijzonder gereedschap zoekt, maar ook voor huis-tuin-en keu kenartikelen. De heer Buitendijk zal er ongetwijfeld voor zorgen dat die steeds in ruime mate en grote sortering voor radig zijn. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 10 JULI 1964. Voor Boby't hutd|» Moeders Goede Keuze hersenschudding en een shock is hij naar de ziekenzaal van het Kamp van Zeist gebracht door de ziekenaukto van de E.H.B.O., nadat dokter Rip de eerste hulp verleend had. Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat. Met een hersenschudding en ernstige wonden aan hoofd en handen werd de 23-jarige bromfietser W. B. uit Hoevela ken per Baarnse ziekenauto naar het ziekenhuis te Baarn gebracht, nadat hij op de Industrieweg geen voorrang ver leend had aan een auto, die bestuurd werd door de heer G. A. P. uit Amers foort. Hij botste tegen de auto en viel. De Soester ziekenauto kon zijn vervoer naar het ziekenhuis niet verzorgen, want deze was onderweg naar Utrecht om een patiënt weg te brengen. Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden voor dames en heren. Steeds de nieuwste modellen. Telef. 2803 - F. C. Kuijperstr. 28 In de Julianakerk aan de Julianalaan wordt aA. zaterdagavond om acht uur, weer een weekendwijding gehouden. Het volgende programma wordt uitge voerd: Orgel: Introductory Movement van Sa- muel Wasley en Trompet Voluntary van Pucell. Zang: sopraan, Gott ist mein Hirte, Wende dich zu mir, Singet ein neues Lied, allen van Dvorak. Toespraak. Koorzang: Popule meus en O bone Jesu van Palestrina en O Sacrum Convivium van Huigens. Declamatie: De afgezant van H. Roland- Holst en De poppen van J. B. Charles. Zang: sopraan, Entsagung en Das ist der Tag des Hernn van Mendelssohn-Barth. Orgel: Thème et Varions van M. E. Bossi. Het programma wordt verzorgd door: me vrouw Sjoukje Eikelenboom-de Vlugt, sopraan; mevrouw Maria Maatman, de clamatie. ds J. Mettau, toespraak; man nenkoor „Apollo", dir. G. Muts; Orgel, Gert Muts. Toegang vrij - aanvang acht uur. c Het college van B. en W. heeft de raad verzocht medewerking te verlenen voor de aansluting van de riolering van de rJc. kleuterschool te Soest-Zuid op het straat- riool, voor de aanschaffing van meubi lair en ontwikkelingsmateriaal. Er is nog niet bekend hoe groot het krediet moet zijn dat hiervoor nodig is. De r.k. kleuterschool te Soestdijk krijgt naadloze vloerbedekking en meubilair, terwijl voor de openbare kleuterschool te Soest-Zuid 600,ter beschikking ge steld wordt voor het aanbrengen van een ventilator. Renault R 8 van f 5595,af Renault Dauphine van f 4995,af Renault R 4 van f 3995,af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Vanavond geeft P.V.O. een concert in Braamhage en op zaterdag 11 juli wordt bij restaurant Soestduinen geconcer teerd. Dirigent Th. Hulleman heeft de leiding. Het volgende programa wordt uitgevoerd: Per aspera ad astra, mars van Urbach- Molenaar; The Geisha-selection, Jones- Van Leeuwen; The Phantom Brigade, W. H. Middleton; Les Roses du Midi, Showboatselection, Jerome Kerk; The Longest Day, Paul Anka. Het concert te Soestduinen begint om 8 uur.

Soester Courant | 1964 | | pagina 7