FUGERS FIETS Gaat u mee naar Italië? Smit's Pockethall WïïïIZZéA De NOG ALTIJD STIJGENDE ZORGEN VOLVO - Veilig TWEEDE BLAD D. ENGEL Extra vakantie-aanbieding avonturen van Gertjan en Maartje. voor uw LECTUUR VOOR UW VAKANTIE VOOR AL UW WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. PUROL't Superieure blijft altijd nieuw Showavond in openluchttheater. >*sMai „Bartimeus". VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. Vakantie en hengelsport. voor midden- en kleinbedrijf. PARKGARAGE A. v. d. Hoef VOOR AL UW LIKEUREN SLIJTERIJ BROUWER ZN. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Kinderschoenen vanaf J' 5.90 Damesschoenen ook in maat 40 en 41. vanaf ji 7.90 Herenschoenen vanaf 12.90 Jongenssehoenen vanaf 9.90 KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 Itaiië, het toverwoord voor tienduizenden toeristen. Het heerlijke zonnige klimaat, het prachtige landschap, de eeuwenoude steden, trekken de reizigers van de ge hele wereld aan, zoals de honing de bijen. Paspoorten. Sinds kort is voor hen die niet langer dan 3 maanden in Italië verblijf houden een geldig paspoort niet meer vereist. Op vertoon van een geldige toeristen- kaart of een paspoort dat niet langer dan 5 jaar is verlopen mag men Italië binnenkomen. Wel dient men binnen drie dagen na de grensoverschrijding bij de plaatselijke politieautoriteiten een „verblijfsverklaring" af te geven. Zo'n verklaring kan ook worden ingediend door de directie van het hotel of pen sion waar men verblijft. Reisdeviezen. Volgens de Nederlandse deviezenbepa- lingen mag voor elke reis per persoon (ongeacht de leeftijd) voor f 3000,aan reischêques, binnen- en buitenlandse bankbiljetten of munten worden meege nomen. De uitvoer van Italiaans bankpa pier tot een bedrag van 50.000 lire per persoon is toegestaan. De Italiaanse banken zijn geopend van 9 tot 12 uur en van 15 tot 16 uur. 's Za terdags zijn zij gesloten. In zuid-Italië zijn de openingstijden - gedurende de zomermaanden - van 9 tot 13 uur. Er zijn in Italië munten in de omloop van 5, 10, 20, 50, 100 en 500 lire en bankbiljetten van 500, 1000, 5000 en 10.000 lire. 100 Lire komt ongeveer over een met 0,59. Douane. In 't algemeen is de Italiaans douane bij zonder lankmoedig en gemakkelijk. Vrij van invoer zijn alle voorwerpen voor eigen gebruik, waaronder o.a. persoon lijke juwelen, een filmapparaat en twee filmrollen, een fototoestel met 5 rol- filmpjes, een koffergrammofoon met 10 platen, een draagbaar muziekinstrument, draagbaar radiotoestel, een kofferschrijf machine, kampeerbenodigheden etc. 200 sigaretten, 50 sigaren of 250 gram ta bak. Een fles wijn en een kwart liter gedistilleerd, een kwart liter eau de co logne, reissouvenirs tot een waarde van 100 U.S. dollars. Dieren. Mogen worden ingevoerd met een attest van een dierenarts dat er in de plaats van herkomst gedurende minstens 6 maanden lang geen gevallen van honds dolheid zijn geconstateerd. Bovendien moeten alle dieren zijn voorzien van een gezondheids verklaring en althans de honden van een muilkorf. Verkeer. Automobilisten moeten in het bezit zijn van een internationaal kentekenbewijs en een internationaal of een nationaal rij bewijs. De- groene verzekeringskaart niet vergeten. De Carta Carburanta Turistica is een geldig douane document voor de tijdelijke invoer van de auto in Italië. Ook motorfietsen en caravans kunnen op dit document worden geregistreerd. Benzine. Buitenlandse toeristen kunnen een reduc tie van ca. 30 genieten door in het eigen land of in Italië speciale benzine bonnen te kopen. Het max. kwantum be draagt 15 liter per dag voor auto's - max. 225 liter, 10 liter per dag voor motorfiet sen van meer dan 125 cc, maximaal 150 liter en 5 liter per dag voor motorfietsen van minder dan 125 cc. - maximaal 75 liter. De prijs der benzinebonnen is voor normale benzine 0,44 per liter (bonnen van 5 liter) en voor superbenzine f 0,49 per liter eveneens bonnen van 5 liter De geldende benzineprijs zonder reductie bedraagt 0.54 per liter voor normale en 0,62 per liter voor superbenzine Die selolie kost in Italië 75 lire en motorolie 690 lire. Verkeersregels. Binnen de bebouwde kom geldt een snel heidsbeperking van 50 km per uur tenzij anders is aangegeven. Brommers mogen noch binnen de bebouwde noch daar buiten harder rijden dan 40 km/u. In Italië bent u verplicht kenbaar te maken dat u gaat inhalen door het ge ven van geluidsignalen en het inscha kelen van uw richtingaanwijzer. Gemeen telijke parkeerverboden zijn in principe van kracht van 8 tot 22 uur. Pech. U bent in Italië verplicht bij een z.g. „noodstop" op de rijbaan het achterop komende verkeer te waarschuwen door middel van een reflecterende gevaren driehoek, op 50 meter achter de auto te plaatsen. Deze driehoek moet tenminste 40 cm lang en 5 cm brede reflecteren de zijden hebben. Mocht u onderweg pech krijgen, ver van een stad of een garage, zoek dan in het dichtstbijzijnde huis een telefoon en draai nummer 116. Aan de andere zijde van de lijn wordt u in het Italiaans, Frans, Duits of Engels ge vraagd wat er gebeurd is. Direct start er vanuit het provinciale centrum een auto met hulpmiddelen op weg ter assistentie. Taxi's. De taxikosten variëren van plaats tot plaats. De gemiddelde prijs is echter 180 lire voor de eerste 500 meter of een ge deelte daarvan en ca. 30 lire voor iedere verdere of gedeeltelijke 200 meter. Er geld een extra toeslag na 9 uur 's avonds kosten voor bagage van 10 tot 100 lire, overeenkomstig de hoeveelheid. Hotels en pensions. De hotels en pensions in Italië zijn op de volgende wijze geklassificeerd: Luxe hotels I Klasse hotels II Klasse hotels III Klasse hotels IV Klasse hotels Pension I klasse Pension II klasse Pension III klasse De minimum- en maximumprijzen staan vermeld in de Italiaanse hotelgids. Te vens wordt door vele religieuze instellin gen gastvrijheid verleend. Restaurants. De prijzen voor maaltijden bedragen over het algemeen van 2000 tot 2800 lire voor een lunch of diner in een luxe restau rant. Van 1200 tot 1500 lire in een goed restaurant en van 600 tot 900 lire in een eenvoudig restaurant. Voor een Engels ontbijt betaalt men ongeveer 500 lire. Jeugdherbergen. Toegang tot jeugdherbergen hebben zij, die lid zijn van een der 27 associaties van de „International Youth Hostel Fe- deration". Leden genieten een korting van 50 op de toegangsprijs voor staatsmusea en kunstgalerijen. Een overnachting kost ongeveer 300 lire per persoon. Er wordt een toeslag van 25 lire gevraagd voor het gebruik van keu ken. vindt U in Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat. Kamperen. In Italië is geen speciale kampeerver- gunning vereist. Een geldig identiteits bewijs is voldoende. Taal. In de meeste hotels en voornaamste win kels verstaat men wel Frans, Duits of Engels. Telefoon. Het stadstarief voor telefoon bedraagt 25 lire. Tabak. In Italië is tabak evenals lucifers en zout een monopolieartikel en wordt al leen door geautoriseerde verkopers ver kocht. Fooien. Fooien zijn niet verplicht. Het is echter van oudsher in Italië de gewoonte voor verrichte diensten een fooi te geven aan: kappers, kelners, barkeepers, kruiers, portiers en taxichauffeurs. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Pauselijke audiënties. Er zijn twee soorten audiënties welke door zijn Heiligheid de paus worden ver leend: de gewone audiënties, die gewoon lijk iedere woensdag om 12 uur worden gehouden en de speciale audiënties welke 2 of 3 maal per week plaatsvinden. Spe ciale audiënties voor groepen van 20 tot 50 personen. De dames behoren stem mig gekleed te zijn bij voorkeur iets donkers, met lange mouwen en hoofd bedekking. De heren dienen in een donker pak met donkere das deel te ne men aan een audiëntie. Inlichtingen. Voor meer speciale inlichtingen wende men zich tot het Nationaal Italiaans Verkeersbureau, Rokin 52, Amsterdam. ZAANSE KLOKKEN! Ga nqcirSPJKER TEL.2382 5DE5TERBERGSE5TR 26 De verongelukte taart prijkte als een scheef gezakte toren op zijn bol, de room druppelde traag over zijn wangen, een grote kers wiebelde op zijn oor en een lange sliert koek hing als een vaandel om zijn neus. Wat voelde Wiekebol zich ongelukkig. De grond was bezaaid met kersen, die zielig dobberden in een meer van vruchtensaus en met zijn beentje in de lege schaal riep hij wanhopig uit: „Oh, help me toch, help me dan toch". Eerst voelden Gertjan en Maar je, ver- Het show-programma, dat woensdag avond in het openluchttheater werd op gevoerd, is door het publiek enthousiast gevolgd. Of ook de besturen van de Ver eniging voor Vreemdelingen Verkeer en de Stichting Openluchttheater Soest en thousiast zullen zijn, valt te betwijfelen. Er waren vierhonderd mensen en dat aantal beantwoordde niet aan de ver wachtingen van de organisatoren. Zij zullen eerst nog eens een bespreking voeren alvorens te bepalen of de nog ge plande avond moet doorgaan. Het openluchttheater met z'n duizend plaatsen was niet gevuld met achthon derd mensen, zoals de organisatoren ver wachtten, maar met vierhonderd, toen conferencier Peter Piekos het programma opende. Daarna traden op René and the Alligators, een luidruchtige band, The Dutch Rolling Stars met adembenemende stunts op rolschaatsen, Jos Carpay, de hammondorganist, The Silver Stars, twee jongens en twee meisjes met twee gita ren en allercharmantste stemmen en Gery en Co, Balance-act. Zij brachten de verscheidene nummers in vlot tempo. Om kwart voor elf was het show-pro gramma beëindigd. Ook in Soest zijn vele begunstigers van het blindeninstituut Bartimeus. dat in Zeist gevestigd is. Zij hebben het jaar verslag ontvangen dat uitvoerig stilstaat bij de werkzaamheden die ook in 1963 voor blinden en slechtzienden verricht zijn. Men is erin geslaagd een lokaal voor de motorische therapie in Zeist te bouwen, terwijl in Doetichem een kleine inrichting verworven is die ge bruikt wordt voor blinde en slechtziende kinderen die een bijzondere verzorging nodig hebben. In Doorn is terrein aan kocht waarop gebouwd zal worden. De contributies gaven in 1963 een stij ging van f 15.000,te zien. De totaal- opbrengst was 164.500,De eenmalige giften stegen met 4500,terwijl aan legaten 9500,meer ontvangen werd dan in 1962. De bijzondere inkomsten bleven met 125.000,gelijk. Voorzich tigheid op financieel terrein blijft ech ter geboden. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Over twee jaar bestaat Bartimeus 50 jaar. De voorbereidingen voor de viering hiervan zijn al aan de gang. Een voor proefje van dit jubileum kan men al spoedig krijgen als de jubileumgrammo foonplaat uitkomt. Hierop zingt het be kende Bartïmeuskoor met de sopraan Dé Van Oenen een twaalftal liederen. Deze plaat zal spoedig uitkomen. De kosten van de plaat zijn 8,90 en men kan dit bedrag overmaken op gironummer 31454 van Bartimeus te Zeist. De hengelsportverenigng „De Snoek baars", met leden in Soest en Baarn heeft er een traditie van gemaakt ieder jaar in de zomervakantie een hengel- wedstrijd te organiseren voor de Soester en Baarnse jeugd in de leeftijd van 8 tot 13 jaar. Het deelnemen aan deze wedstrijd kost niets toch kunnen mooie prijzen gewonnen worden, terwijl de jeugd getracteerd wordt. De vereniging beoogt hiermee de jeugd van de straat te houden en de moeders een gemakke lijke middag te bezorgen. Het vorig jaar werd door een 150-tal jeugdige vissers aan deze wedstrijd deelgenomen. Dit maal wordt gehengeld op zaterdag 22 augustus. Er wordt begonnen om half drie en er wordt gevist in water langs de rijksweg Baarn-Hoevelaken. Ook is er een wedstrijd voor dames. Met nogal veel lawaai heeft de regering aankondiging gedaan van haar voorne men om per 1 januari a.s. de uitkering van de a.o.w. te verhogen tot een sociaal minimum terwijl daarnaast de tarieven van de inkomstenbelasting omlaag zul len gaan. Wij weten dat dit onvermijdelijk leidt tot verhoging van de premie voor de oudedagsvoorziening. Om de post voor de regering sluitend of bijna sluitend te maken, wordt de premiegrens opgetrok ken tot 12.000,Er zijn groepen, die bij deze regeling zijde spinnen met name de bejaarden, ook de bejaarden onder de zelfstandigen, die het ploegen moe zijn en verlangen naar een bescheiden avond- oogst. Ongetwijfeld profiteren er ook groepen van de verlaging van de inkoms tenbelasting. Het wordt echter vermoeiend te consta teren dat het opnieuw de zelfstandigen zijn met een inkomen van 10.000,tot 12.000,— die hier het kind van dr Veldkamp's rekening worden. Zij zullen door het optrekken van de premiegrens, die met 2,4 verhoogde premie over een veel hoger bedrag moeten betalen. Hun verplichtingen uit sociale wetgeving zul len met enige honderden guldens stijgen tot meer dan 10 van hun inkomen. Hier staat een onvoldoende compensatie in belastingverlaging tegenover. Amalialaan 19/21 Baarn Telefoon 02954 - 2323 Rand van de afgrond. Het is zelfs zo dat er per 1 januari 1965 helemaal geen compensatie is, omdat de belastingverlaging pas per 1 juli op zijn vroegst zal ingaan en mogelijk ook nog later. Het is zonder meer duidelijk dat door deze sociale verplichtingen opnieuw een aantal zaken tot randbedrijf wordt gedegradeerd, terwijl andere adem tekort zullen komen om het hoofd boven water te houden. Een nieuw voorbeeld van de voortgaande pogingen van buitenaf om het midden- en kleinbedrijf te decime ren. De regering heeft dit kunnen voorzien en moeten zorgen voor compensatie. Op stapel staat de arbeidsongeschikt- EN STERKE DRANKEN VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 heidsverzekering voor het gehele volk. Dat betekent een premiedruk voor ieder een. Er zijn nog enige sociale wetten in de pen, die ook de zelfstandigen onder haar beschermende vleugels zal nemen, maar ongetwijfeld ook met een daaraan verbonden premieheffing. In hoeverre voor deze heffing in een of andere vorm naar compensatie zal worden gezocht is nog onbekend. Dit zou de staatssecretaris voor de midden stand zonder meer in voorbereiding moeten hebben, maar wij wagen het te betwijfelen of dit zo is. Geen spoken. Wij zien nog meer lasten opdoemen, die helaas geen spoken zijn. Er wordt al enige tijd door de organisaties in de middenstand gedokterd aan de oprichting van een bedrijfspensioenfonds voor de detailhandel. Aan de komst van een der gelijk fonds is bijna niet te ontkomen, omdat de pensioenvoorzieningen in de personeelssector van de kleinhandel be paald nog niet voorbeeldig zijn. Nu kan men de deelneming aan een pen- VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 17 JULI 1964. sioenfonds een vrijwillige zaak laten voor bet winkelbedrijf, maar het is duidelijk dat een kleine zakenman, die zelf grote moeite heeft om het hoofd boven water te houden, niet veel zin heeft om te be talen voor het pensioenfonds van zijn peisoneel. En toch zal dat moeten ge beuren wil het personeelsbestand voor de detailhandel niet een restje worden, waarmee nauwelijks gewerkt kan worden. De premie zal grotendeels door de on dernemers worden voldaan en het is geen geheim dat deze ca.5 zal bedragen met de mogelijkheid om 1 op de werk nemer te verhalen. Het zou zó moeten zijn dat de handelsmarges zich aan al deze verhoogde lasten aanpasten, zoals dit in andere sectoren van het bedrijfs leven is. De regering zou daarop moeten wijzen, maar onze met inflatiezorgen geplaagde overheid verbiedt dit dikwijls al bij voorbaat en wenst meer produc tiviteit. Waar deze laatste vandaan moet komen is tenslotte geen zaak van de minister NIEUWE WEG 97 TELEFOON 2543 De calculatie. Overigens moet er op gewezen worden dat vele ondernemers in midden- en kleinbedrijf verzuimen om de gestegen lasten voldoende in te calculeren. Daar zijn er al velen aan ten onder gegaan en duizenden zullen er helaas nog volgen om de eenvoudige reden dat zij onvol doende inzicht hebben. Deze opmerkingen zouden zeker niet compleet zijn wanneer wij niet wezen op twee andere dreigende internationale gevaren. Het eerste is de inflatie, die de likwidatie van de zakenmensen steeds meer dreigt aan te tasten. Daardoor zullen de financieringsmoeilijkheden van de kleine zakenmensen steeds groter wor den. Het is bekend dat de z.g. geimpor- Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 Wij verstrekken Contant zegels. teerde inflatie weinig remmen kunnen worden aangelegd. Het 2e gevaar dreigt van de zijde der belasting. Op dit ter rein moeten in E.E.G.-verband een deel der directe belastingen door indirecte worden vervangen. In dit licht moet met name onze omzet belasting worden herzien. Nieuwe belasting! Vóór 1 januari 1967 hebben de E.E.G.- landen waaronder Nederland, zich een niet-cumulatief stelsel van omzetbelas ting aan te meten volgens de richtlijnen van de Europese Commissie. Die zelfde commissie heeft bij die verandering de wens uitgesproken dat ook de kleinhan del in de heffing wordt betrokken. Men acht dit noodzakelijk om te vermijden dat de groothandelsfase de dupe wordt van het gewijzigde systeem. Wij kunnen ons voorstellen dat deze gedachte in onze gehele detailhandel zor gen baart: dit temeer omdat de regering zwijgt en. dus blijkbaar voornemens is om toe te stemmen. Vanzelfsprekend zouden hier nieuwe zorgen, nieuwe li- kwiditeitsvragen uit groeien, waarbij wij de hieruit voortkomende prijsstijging nog niet eens noemen. Wij zijn inderdaad op mars naar een nieuw soort welvaartsstaat. Of daarin nog klein- en middelbedrijven zullen be staan is gezien de ontwikkeling een vol komen open vraag. In elk geval zal hun aantal geringer zijn dan thans en dat betreuren wij. De geweldige fusies van onze grootste banken zijn voor ons een vingerwijzing dar het bestaande econo misch klimaat van concentratie voor ons bedrijfsleven bepaald ongezond is. stijfd van de schrik, zich als aan de grond genageld, maar toen renden ze naar Wiekebol toe, om hem uit zijn be narde positie te bevrijden. In hun ont steltenis zagen ze beiden niet, hoe pot sierlijk Wiekebol er eigenlijk uitzag. Heb je je erg bezeerd?" vroeg Maartje bezorgd, terwijl ze de klonters room van zijn gezicht afveegde. „Nee, dat niet," antwoordde Wiekebol somber, „Maar die kostelijke taart, hij was toch zo prach tig." Al spoedig waren alle sporen van het onheil weggewist en zaten ze weer aan tafel. Eerst staarde Wiekebol treurig voor zich uit, maar plots klaarde zijn gezicht op. Hij keek naar de zielige over blijfselen van de taart, dan naar Gertjan en Maartje.... Wiekebol kon zich niet meer goedhouden. „Hahahaha!" hij scha terde van plezier. Zijn buikje schudde van het lachen en ook de kinderen proes ten het uit.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5