GESLAAGD VAKANTIE Foto van Essen ARTIESTENP ALET' ZIE DE ETALAGES! DERDE BLAD VAN BUUREN w Firma G. van de Pol H$É msm* Dan eerst voor een CAMERA naar SOEST-ZUÏD Artiesten treden belangeloos op voor zieken, tehuizen en instellingen. Grote zalennood in Soest. Loodgieters- werkzaamheden. Intrekking raadsbesluit. Nieuwe kerk in Soesterveen. Onrustige Zenuwen? Weekendwijding in Soestdijk. Auto- en Scooterrijschool voor alle rijbewijzen. VAN BUUREN Bioscoopprogramma. BRANDWEER 3 3 3 3 .':":?ASHica 1/ n ~>- Volautomatische CINE-FILM-CAMERA'S vanaf f 175,-. (T.O. GARAGE VAN KOOY) KLETNBEELD CAMERA met de bekende Jena T2.8 lens en sluiter van l-X/750 seconde. Reeds vanat 199, „Artiestenpalet brengt uitsluitend en be langeloos (slechts tegen vergoeding van reis- en eventueel bijkomende kosten) ontspanningsprogramma's voor ben die door ziekte of anderzins lange tijd buiten het maatschappelijk leven staan, zoals bedlegerigen, herstellenden, lichamelijk of geestelijk gebrekkigen, in observatie ver- blijvenden, gedetineerden en bejaarden." Dit vertelt ons Victor Conselman, op richter, leider en organisator van Ar tiestenpalet. Wij bezochten deze bekendheid uit de wereld van de lichte muze en het amuse ment eens, om met hem een praatje te maken over zijn organisatie, die belange loos zoveel prachtig werk verricht, waar van duizenden en nog eens duizenden mensen die door omstandigheden ge handicapt zijn om aan het normale maatschappelijke leven deel te nemen, genieten. Wanneer wij hem vragen hoe dit alles eigenlijk ontstaan is, glimlacht onze gastheer even en kijkt nadenkend uit het raam. „Ja, hoe ontstaat zoiets?" vraagt hij zelf. ,,'t Is eigenlijk allemaal vanzelf gekomen. Voor een belangrijk deel vloeide een en ander voort uit mijn werk als jurylid van „De Opregte Ama teur". Je krijgt contacten en relaties, die je uiteraard onderhoudt en tenslotte kwam dit ineens in mij op en ik heb hierbij de spontane medewerking gekre gen van een groot aantal artiesten die ik had leren kennen". Op eigen benen. Hoe is de heer Conselman in het amu sementsvak gekomen? Dat blijkt niet zo plotseling te zijn gegaan als bij vele anderen. Hij is er langzaam ingegroeid. Aanvankelijk zat de leider van het hui dige Artiestenpalet gewoon ergens op kantoor en dat beviel hem niet zo erg best. Hij solliciteerde naar andere be trekkingen die in een vlak lagen waar hij meer belangstelling voor had. En zo kwam hij op 1 januari 1957 in dienst van PhonogTam op de afdeling publici teit. Daar heeft hij 5% jaar met veel plezier gewerkt. Hij verzorgde er muziek- en platenrubrieken en kwam daardoor in contact met diverse artiesten. Het milieu waarin hij was terecht gekomen trok hem bijzonder aan en langzamer hand raakte Conselman er geheel in thuis. Toch wilde hij meer vrijheid en de mo gelijkheid tot ontplooiing van eigen ini tiatief. Daarom nam hij ontslag en werd zoals men dat noemt „free lance" Hij schreef over muziek- en grammofoon platen voor vele bladen In Nederland en kreeg daarnaast contacten met de radio. Bij de N.C.R.V. begon hij met het pro gramma Tienertoeren. Later kwam daar bij, samen met Lex Karsemeijer, Wij poetsen de plaat. Sinds oktober 1963 heeft hij ook twee programma's voor de KR.O en wel Disco Rendez-vous en Reisbureau Musica. Ciska Peters, een zangeresje dat vooral bij de jeugdige patiënten bij zonder geliefd is. De ziekenomroep. Toevallig kwam de heer Conselman in contact met de R.A.N.O., een van de vele plaatselijke ziekenomroepen. Een groep mensen, die eveneens geheel belangeloos amusementsprogramma's en dergelijke op geluidshanden opneemt, om deze uit te lenen aan ziekenhuizen en diverse in stellingen, waar mensen verstoken zijn van amusement. Heel wat gehandicapten genieten geregeld van dergelijke pro gramma's en gedurende geruime tijd werkte Victor Conselman hier aan mee. Zoals het in dit werk gaat, rolde hij van het een in het ander en tenslotte kwam hij als jurylid van „De oprechte ama teur" in relatie met vele artiesten. De idee werd geboren, dat gehandicapten het toch leuker zouden vinden om de uitvoerenden persoonlijk aan het werk te zien, in plaats van hen slechts op een band te horen. De heer Conselman sprak hierover met een aantal artiesten die hij kende en de basisidee vond bij val. Zo werd op 1 januari 1963 Arties tenpalet opgericht, waarvan amateurs, semi-beroeps en beroepsartiesten deel uitmaken. Een waar palet om uit te kiezen. In niet minder dan ongeveer 80 inrich tingen worden gezellige en gevarieerde programma's gebracht, terwijl tevens programma's worden verzorgd voor een aantal bonden. De programma's worden geheel afge stemd op het betrokken publiek en de organisatoren kunnen hierbij kiezen uit niet minder dan 30 verschillende genres, variërend van operazang, kamermuziek en ernstige voordrachten, tot teenager- liedjes, rock and roll combo's en moderne Het bekende Zuldamerikaanse gezelschap „Los Andes" komt ook gratis voor de zieken spelen. jazz, met daartussen operette, Franse chansons, poppenkast, goochelen, acro batiek, sneltekenen en wat al niet meer. Een waar palet om uit te kiezen. Door de organisatoren worden de diverse genres aangegeven, die men wenst en hieruit vormt de heer Conselman een fraai pro gramma, dat harmonieus verloopt, ka rakter en lijn heeft. Tot zijn groep van belangeloos meewer kende artiesten behoren veel mensen met een voortreffelijke naam in de amusementswereid, zoals Rob de Nijs en zijn Lords, de zangeres Ciska Peters, het zangeresje Sandra Reemer, de gita rist Ronny Grant, die o.a. optrad voor de Zweedse televisie, Conny Vink de zangeres van het orkest John Kristel, het P.T.T.-meisjeskoor. In het Zuidame- rikaanse genre hekenden als Los Andes, Los Estrellas en het Duo Alegria, broer en zus, die samen winnaars werden van het televisieprogramma „Nieuwe Oogst". Or kestjes als die van Don Mercedes en The Silver Stars, een cabaretier René Vos en zo zouden we nog lang kunnen doorgaan, een keur van artiesten. En al deze men sen stellen zich belangeloos in dienst van de duizenden gehandicapten in ons land. Veel organisatorisch werk. Artiestenpalet is voor de heer Conselman slechts een liefhebberij. „Het werk is mooi en geeft je bevrediging" is zijn mening. Maar uit alles wat hij ons ver telt blijkt wel, dat er op organisatorisch gebied toch heel wat aan vast zit. Con tacten met de organiserende instellingen, het groeperen van de artiesten die in het programma zullen meewerken, de planning van het vervoer, het organise ren van de correcte uitvoering in ver band met de aanwezige accomodatie, toneel of podium, doek al of niet aan wezig, verlichting, geluidsinstallatie en wat dies meer zij, allemaal zaken die bij een dergelijke uitvoering van groot be lang zijn. In noodgevallen moet men zorgen voor eigen vervoer, eigen licht en geluidsinstallatie, kortom er zit heel veel aan dergelijke avonden vast en men houdt slechts tevreden artiesten en pu bliek, wanneer een programma vlot en correct over het voetlicht komt. Al deze zaken behoren tot de taak van onze gastheer en hij heeft er in zijn schaarse vrije tijd de handen vol aan. Toch zou hij dit werk niet graag mis sen, want hij is er van overtuigd, dat het in een belangrijke behoefte voorziet. Artiestenpalet is naast de ziekenomroep een organisatie die bijzonder goed werk verricht. En dit besef brengt drukbe zette artiesten er zelf toe, hun enige vrije avond per week nog ter beschikking van Artiestenpalet te stellen. Strikt persoonlijk... dat Is Uw kleding. Het is niet 'n jas. Ij maar UW jas. die U zo goed staat, zo prettig zit. U verwacht terecht dat wij zo Uw kleding bezien, per- - soonlijk en met alle zorg, die U er zelf aan 1, zou besteden. En daar-^£f voor staan wij U borg met de oude, ver-'-1 trouwde naam voor veilig chemisch reini gen tip topl... en töch voordeUg! Tevens reinigen van overhemden en suéde kleding. Ook schoenreparatie HilversumLangestraat 99 - tel. (02950) 48889. Filialen in: Amers foort, Baarn, Blaricum, Bussum (2x), Hilversum (2x), Huizen, Laren, Ned. den Berg/Ankeveen Soest. Wassalons in: Amersfoort, Bussum, Hilversum. Het ligt in de bedoeling van de Soester raden van hervormde, katholieke ert ge reformeerde kerkgenootschappen te trachten samen te komen tot 't stichten van een cultureel centrum in onze ge meente. Het zal een soort sporthal moe ten worden die ook voor andere doel einden te gebruiken is. Een commissie die dit verwerkelijkt wil zien, heeft zich tot de kerkeraden gericht en het plan is met instemming ontvangen. Echter niet door alle kerkeraden, want enige nemen een afwachtende houding aan. Zo wil de kerkeraad van de gereformeerde ge meente in Soestdijk wel een positief ge- Steenhoffstraat 63 - Telefoon 2432 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw luid laten horen, maar dan moet zij eerst het standpunt weten van de gereformeer de kerk in Soest-Zuid. De zalennood in Soest is groot. Het initiatief van de kerkelijke commissie is dan ook niet nieuw en reeds eerder is getracht een oplossing te vinden. Deze oplossing zal vooral voor de gymnastiek verenigingen een ware opluchting bete kenen, want een vereniging als de chris telijke gymnastiekvereniging Olympia moet ieder jaar drie familieavonden ge ven in de zaal van Eemland, hoewel dit de grootste zaal van Soest is. In één keer kan men echter niet alle belangstellen den herbergen en zelfs niet in twee keer. De instuif R.K. Jong Soest, heeft ook al met het ruimteprobleem te kampen, want de zaal van gebouw St. Joseph kan vaak niet alle instuivers herbergen. Het is daarom verheugend dat de kerkgenoot schappen dit probleem op oeucumenische wijze willen aanpakken. De initiatiefnemers rekenen erop dat gemeente en rijk subsidie zullen verlenen als het tot de verwezelijking van de plannen komt. Reeds is gebleken dat men van de zijde van het gemeentebestuur welwillend tegenover het initiatief staat. Verdere stappen kunnen thans nog niet worden ondernomen omdat men eerst het standpunt van alle kerkeraden in de gemeente wil weten. Er wordt echter verwacht dat geen enkele kerkeraad af wijzend zal staan tegenover dit verheu gende initiatief. Mochten de plannen slagen dan zal Soest eindelijk verlost zijn van de zalennood, die al zo lang vele Soester verenigingen tegenwerkt. De gemeenteraad heeft besloten een raadsbesluit, dat op 29 augustus 1962 genomen is, in te trekken. Het betreft een besluit waardoor de N.V. Coördinatie- bouw te Hilversum een gedeelte van het goedgekeurde uitbreidingsplan Lazarus berg kon uitvoeren. De gronden hiervan worden begrensd door de Oranjelaan, de Anna Paulownalaan, de Van Weede- straat, de Lindenlaan, het verlengde van de Pieter de Hooghlaan en het verlengde van de Nassaulaan. Om tot een sluitende exploitatie te komen moet de gemeente een hogere opbrengst hebben. Het ter rein waarop een verzorgingsflat gebouwd zal worden dient voor 5000,per flat eenheid verkocht te worden en niet voor 20,per vierkante meter, zoals aan vankelijk in de bedoeling lag. Thans kan nog niet precies gezegd worden welke stukken grond aan de N.V. Coördinatie- bouw verkocht worden, terwijl de ge meente nog niet in het bezit is van alle gronden die bij dit deel van het uitbrei dingsplan betrokken zijn. Aan het college van B. en W. wordt machtiging verleend grond te verkopen aan de Coördinatiebouw. Per woning, welke in een rij worden gebouwd, is de prijs van de grond 7000,per dubbele woning 11000,en per flateenheid f 5000,—. Het uitbreidingsplan Soesterveen is door de raad vastgesteld. De kerkeraad van de gereformeerde gemeente te Soestdijk heeft de raad van de gereformeerde kerk in Soest-Zuid voorgesteld samen bij het gemeentebestuur optie te vragen op een stuk grond in het Soesterveen, waarop een kerk met bijgebouwen gesticht kan worden. Het initiatief voor de bouw van een derde gereformeerde kerk is uitge gaan van de gereformeerde gemeente in Soest-Zuid, die reeds een terrein op het oog heeft waarop eventueel vrij spoedig gebouwd zal kunnen worden. Na een be spreking in de kerkeraad van Soest-Zuid heeft men de raad van de Julianakerk te Soestdijk van de plannen op de hoogte gesteld en deze deed 't voorstel, samen optie te vragen op een terrein in het Soesterveen. Het ligt in de bedoeling dat de kerk komt te staan tussen de Klaarwaterweg en de Eigendomweg, ten westen van de Nieuweweg. In dat gedeelte van Soest zal een woonwijk komen met ongeveer 25.000 bewoners. Het plan hiervoor is van de stedebouwkundige ir. S. J. van Embden. Verwacht mag worden dat men met de werkzaamheden in het Soesterveen zal beginnen als het eerste gedeelte van de bouw op de Eng voltooid is. Mogelijk is VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 17 JULI 1964. dat nog dit jaar. Aan het plan Eng 2 kan niet begonnen worden omdat Gede puteerde Staten goedkeuring aan dit plan hebben onthouden. De gemeenteraad is hiertegen in beroep gegaan bij de Kroon. Verwacht mag worden dat de bouw in het veen weinig moeilijkheden zal ople veren. Tegen het uitbreidingsplan dat de bestemming van gronden in het Soester veen regelt zijn slechts twee bezwaar schriften binnen gekomen. Deze zijn door de gemeenteraa-d niet gegrond verklaard. Mijnharde» Zenuwtabletten In de Juliankerk aan de Julianalaan wordt a.s. Zaterdagavond om acht uur weer een weekeindwijding gehouden. Ditmaal werken mee: Alida Leinweber, sopraan: ds P. v. d. Breughel, toespraak, Anna Holtrop voordracht en Gert Muts, orgel. Programma: Orgel: Preludium en Fuga van Georg Böhm. Declamatie „De werkster" van Liddy van Esselsteyn. „Portret van een oude vrouw" en „Zondagmorgen" van Nel Veerman. Zang: Laudate Dominnm" van W. A. Mozart. Toespraak. Zang: „En Priére" en „Pie Jesu" Gabr. Fauré. Orgel: Preludium - Variaties en Fuga en Psalm 92, door Gert Muts. Aanvang acht uur - Toegang vrij. Personenauto, Vrachtauto en Scooter. Alleen nieuw lesmateriaal en allrlsk ver zekerd. Personenauto zowel met grond- als stuurversnelling. EIKENLAAN 1 - TELEFOON 4685 „Morgen wacht de hel" heet de film die van heden tot en met zondag in het City-theater draait. De hoofdrol wordt vervuld door de bekende zanger Harry Belafonte. Het is een spannend verhaal van een bankoverval, bedacht door een politieman die wegens corruptie ontslagen is. Met zijn medewerkers wil hij een slag slaan die 150.000 dollar moet opbrengen. De medewerkers zijn, een verbitterde ex-sol daat, een negerzanger in een nacht club (Belafonte) en een gokker die achtervolgd wordt door schuldeisers uit de onderwereld. Het plan heeft alle kans van slagen, maar er hangt een soort noodlot boven het nobele viertal en van het hele plan komt niets terecht. Drie leden van de kleine bende komen zelfs om het leven. Zondagmiddag „Gebrandmerkt" met Au- die Murphy in de hoofdrol. Hij trekt drinkend, vechtend en gokkend rond tot het meisje Janet zijn weg kruist. Zij beloofde met hem te zullen trouwen als hij een boerderij accepteert waarop hij recht heeft. De bewoners van de boer derij zijn daar echter op tegen. Strijd is het gevolg en op hol geslagen vee zorgt voor extra moeilijkheden, maar tenslotte zegeviert Audie. „Geronimo, de laatste der Apachen," draait van maandag tot en met woens dag. Hij strijdt tegen blanken, die de wapenstilstand welke Washington met de Indianen sloot, saboteren. Hij vlucht met zijn strijders naar Mexico en ver klaart Amerika de oorlog. Als hij ten slotte nog maar 25 krijgers over heeft ziet hij kans het verzet tegen een cava lerieregiment van 5000 man vol te hou den. Als hem beloofd wordt dat aan het groepje en aan alle Apachen recht gedaan zal worden geeft hij het verzet op. In de donderdagcyclus „Nooit op zon dag", waarin een Grieks meisje, dat het met de goede zeden niet zo nauw neemt in contact komt met een Amerikaan, die de fraaie naam Homerus draagt. Hij be sluit het meisje terug te brengen op het pad der deugd en daarmee zorgen zij en hij voor anderhalf uur daverende vro lijkheid.

Soester Courant | 1964 | | pagina 8