V.V.Z. antwoordt trainer Mosterd DE LANGE DUINEN. SOESTERBERG Het oog gericht op Dr. Martin Luther King. V.V.Z. voetbalde. Gewonden in het verkeer. Gesloten bomen. Hooibroei. Puzzelrit voor de kerkbouw. Muziek in combinatie. Gemeenteraadsvergadering. Honkbal. 43e JAARGANG No. 62. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post f 2.15. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 2IA SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 In het hart der noordelijk van de spoor lijn Utreeht-Amersfoort gelegen Soester boscomplexen ligt een pl.m. 500.000 ra2 grote zandbak die bekend is onder de naam „Lange Duinen". Het gebied „de Lange Duinen" is in zeer veel facetten een bijzonder geschikt recreatieoord voor de inwoners van Soest en omgeving. Sinds de aanleg van de picknickplaat sen aan de Foekenlaan der Vereniging „de Utrechtse Heuvelrug" wordt „de Lange Duinen" echter ook steeds druk ker bezocht door hen, die zelfs vanuit de grote steden in het Westen des lands via de zogenaamde „Heuvelrug-route" naar Soest toekomen. Er is ruimte genoeg voor al deze bzoekers maar toch drukt ieder van hen onmis kenbaar zijn stempel op het gebied en wel in de letterlijke zin des woords. Duizenden voetstappen van wandelaars en spelende kinderen houden het zand der „Lange Duinen" steeds in beweging. Een geringe beweging zult u zeggen. Inderdaad, maar toch groot genoeg om kiemplantjes van grassen en bomen die zich ondanks het droge arme zand plaatselijk toch nog wel zouden kunnen ontwikkelen, te niet te doen. Geen nieu we begroeiing dus, in een gebied waar deze terwille van het behoud ervan, zo nodig is. Door plaatselijk optredende begroeiing wordt het droge losse zand namelijk vastgehouden zodat de vaak over de grote vlakte waaiende voornamelijk Z.W. wind er geen vat op kan krijgen. Daar waar grote onbegroeide stukken ontstaan, wordt het zand door de wind opgenomen en in de aangrenzende bos sen weer afgezet. Er vormt zich daar een dik zandpakket tegen de stammen der bomen die daardoor sterk in hun groei worden belemmerd en zelfs geheel kun nen afsterven. Het aangrenzende bos zou dus langzaam maar zeker worden „opge rold". De plaatsen in de „Lange Duinen" waar de wind het zand opneemt, stuiven daar entegen vaak af tot al het droge losse zand verdwenen is en een vaste donker gekleurde laag zichtbaar wordt. Door deze afstuiving zou het gehele ka rakter van het duingebied dus verloren gaan. Er moest dus worden getracht om aan deze afstuiving een halt toe te roepen. Daarom gaf het college van B. en W. der gemeente Soest aan de instantie die haar bossen beheert en onderhoudt opdracht om een plan voor deze stuifzandvastleg ging op te maken. Het plan werd ge maakt en uitgevoerd. Een echte beplanting op zo'n grote schaal zou namelijk in de toekomst scha de gaan doen aan de wijdsheid van het duingebied. De genoemde takken nu be letten de wind om het zand op te nemen en weg te voeren. Om te trachten deze vastlegging van zand voor de toekomst in meer natuurlijke banen te leiden is direct achter de tak- kenhagen, dus in de luwte een graszaad mengsel gezaaid dat wat betreft de soorten waaruit het bestaat, is afgestemd op de specifieke omstandigheden die in „de Lange Duinen" gelden. Voor een goede ontwikkeling van dit gras is het natuurlijk van het hoogste belang dat de met takken bestoken en ingezaaide terreinen beslist niet worden belopen. Op alle bezoekers van „de Lange Duinen" wordt dan ook een dringend beroep ge daan om het uitgevoerde werk te respec teren en door voorlichting aan speciaal de jongeren mede te werken aan het slagen der pogingen tot behoud van de „Lange Duinen" als een mooi recreatie gebied voor de nabije en verdere toe komst. Burgemeester en wethouders der gemeente Soest. Het bestuur van V.V.Z. had een beker ter beschikking gesteld voor een tour- nooi waaraan vijf teams van V.V.Z. en vijf teams van T.O.V. uit Baarn deelna men. In deze wedstrijden maakten de Baarnse voetballers 13 doelpunten en de Soester spelers 11, zodat T.O.V. de beker won. Deze werd in restaurant Zonneheu- vel uitgereikt door voorzitter W. de Rui ter van V.V.Z. Hij dankte T.O.V. voor de gastvrijheid die de V.V.Z.-spelers tijdens de beslis singswedstrijd tegen D.O.B. genoten had den. Hij sprak zijn voldoening uit over de prettige sportmiddag die de spelers van beide verenigingen hadden en hij hoopte dat er het volgend jaar weer zo'n ontmoeting zal plaatsvinden. De heer H. de Boer, voorzitter van T.O.V. dankte voor de prettige ontvangst en hij sprak de wens uit dat de goede contac ten tussen V.V.Z. en T.O.V. uitgebreid zullen worden. De uitslagen van de wedstrijden waren: V.V.Z.-pupillen-T.O.V.-pupillen 2-3. V.V.Z.-aspiranten-T.O. V.-aspiranten 1-3. V.V.Z. C-T.O.V. C 3-3. V.V.Z. B-T.O.V. B 3-0. V.V.Z. A-T.O.V. A 2-4. Het afgelopen weekend eiste het Soester verkeer vele slachtoffers die meer of minder ernstig gewond werden. Op de Birkstraat reed Th. J. de J. per brommer. H. S. uit Amersfoort kwam plotseling van een erf afrijden en botste tegen de bromfiets. Een valpartij had be schadigde kleding en voertuigen tot ge volg. Op de Steenhoffstraat reden twee meisjes de negentien- en achttienjarige zusjes van D. uit Dieren per brommer in de richting Amersfoort. Vanuit de rich ting Amersfoort kwam de scooterrijder L. E„ die linksaf de Dalweg inreed. Hij ver leende geen voorrang aan de beide meis jes en reed de brommer aan. De twee zusjes vielen tegen de auto van de heer J van N„ die op de Dalweg stond te wachten om de Steenhoffstraat in te rij den. De meisjes werden niet gewond, maar mevr. L. E„ die achterop de scoo ter zat, kreeg een hersenschudding. Per politieauto is zij naar de woning van haar zoon gebracht, nadat zij behandeld was door dokter Stroband. Op de Schapendrift reed R. v. D. uit Amsterdam per bromfiets in de richting Soestduinen. Achterop zat K. V. uit Hoo- gezand. Waarschijnlijk raakte de be stuurder de macht over het stuur kwijt toen hij door een kuil reed, want hij botste tegen een boom. Hij viel evenals de duopassagier en bleef bewusteloos lig gen. Beide berijders van de brommer werden gewond en zijn per E.H.B.O.- ziekenauto naar Zonnegloren gebracht. De heer H. J. van A. uit Soest reed per auto op de Birkstraat in de richting Amersfoort Bij de Bilderdijklaan wilde hij linksaf. Daarbij versperde hij de Soester motorrijder P. A. T. de doorgang. Deze reed tegen de auto en kreeg won den aan zijn benen en een schouder. Na behandeling door dokter Van Beurden is hij met diens auto naar Zonnegloren gebracht. Mej. H. G. M. v. d. B. reed per auto op de Schoutenkampweg in de richting van de Kolonieweg. Op het Driftje reed mej. A de Z. per brommer in de rich ting van de Eikenlaan. Op de hoek van de Schoutenkampweg en de Verlengde Kolonieweg verleende zij geen voorrang aan de auto, die de brommer aanreed. Mej. de Z. viel. Ze kreeg een hoofdwond en enige schaafwonden en is per zieken auto van de E.H.B.O. naar huis gebracht nadat ze behandeld was door dokter Van Dorssen. Brommer en auto werden licht beschadigd. In de nacht van zondag op maandag, kort na twaalf uur, kreeg de politie de melding dat de halve spoorbomen in Soestduinen gesloten waren en niet meer open gingen. Men ging op onderzoek, maar de stationsbeambte kon geen op heldering geven. Het verkeer werd door dc politie tussen de gesloten bomen door geleid en Amersfoort werd gebeld om in lichtingen. Er werd meegedeeld dat de bomen door werkzaamheden gesloten wa ren. Een mannetje had opdracht gekre gen het verkeer te regelen, maar blijk baar lag hij in bed. Een brand in de tot de nok toe met 250 ton hooi gevulde schuur op het erf van de Soestdijker landbouwer H. van Altena aan de Pijnenburgerlaan, achter rest. 't Spiehuis, heeft de Soester brandweer van zondagavond kwart over zeven tot maandagmorgen 6 uur handenvol werk bezorgd. Het door broei ontstane vuur was snel geblust, maar de nablussing vergde nog vele uren. Van de inhoud van de schuur ging 125 ton hooi bijna geheel verloren. De schade wordt geschat op vijftienduizend gulden. De landbouwer is tegen brand verzekerd. Drie zoons van het gezin van Altena, Henk (21), Jan (19) en Teus (18), die Een week geleden brachten wij een uit voerig verslag van de jaarvergadering welke de voetbalvereniging V.V.Z. in de Gouden Ploeg gehouden had. Tijdens deze vergadering werd door het bestuur kritiek uitgeoefend op de manier waarop de nieuwe trainer van B.D.C., de heer W. Mosterd, de vereniging V.V.Z. behandeld had. De heer Mosterd kwam hiertegen in het geweer en in een onderhoud trachtte hij de diverse beschuldigingen te ontzenu wen. Hij noemde het feit dat hij niet van Haarlem kwam, zoals gezegd was geen beschuldiging maar wel een onjuist heid. Tijdens de vergadering was gezegd dat de heer Mosterd reeds twee jaar geleden contact met V.V.Z. opgenomen had met het aanbod iets voor de vereniging te doen. Dit ontkende hij ten stelligste, want hij vestigde zich een half jaar geleden in Soest en nam een maand of twee later contact op. Tijdens het onderhoud sprak de heer Mosterd er zijn spijt over uit dat een vage toezegging aan V.V.Z. opgenomen was als een bindende afspraak, zodat zijn beslissing B.D.C. te gaan trainen voor V.V.Z. een teleurstelling moest zijn. Ook betreurde hij het dat het hem door de vakanties niet mogelijk geweest was V.V.Z. eerder van zijn besluit op de hoogte te brengen dan thans gebeurd is. Wij hebben de heer Mosterd de gelegen heid gegeven te antwoorden op hetgeen gezegd is door bestuursleden van V.V.Z. Het is dan ook redelijk dat wij V.V.Z.- voorzitter W. de Ruiter de gelegenheid geven de heer Mosterd schriftelijk te antwoorden. Dit antwoord luidt: „Ik zou in mijn commentaar op het in terview met de heer Mosterd op de voor grond willen stellen, dat in het belang van de voetbalsport in het algemeen en van de goede verhouding tussen V.V.Z. '49 en B.D.C. in het bijzonder, het beter is, dat de kwestie-Mosterd zo gauw moge lijk tot het verleden gaat behoren. Dit neemt niet weg, dat de heer Mosterd als goed sportman, zoals hij zich wenst voor te doen, geen verdraaien van de feiten moet gebruiken om zijn gedrag tegenover onze vereniging goed te pra ten. Evenmin dient de heer Mosterd zich erover te beklagen, dat op onze leden vergadering, waar ons bestuur zich door de afzegging van de heer Mosterd, te elfder ure tegenover het gros der leden verantwoorden moest, in absoluut nette en volkomen gerechtvaardige bewoordin gen de naar onze mening minder pret tige handelwijze van de heer Mosterd is uiteengezet, hetgeen leidde tot een kran tenartikel. Niet V.V.Z. is in dit geval de schuldige, doch de heer Mosterd, die door zijn toezeggingen op de valreep een streep haalde, alsof djt bij sportmensen de ge woonste zaak van de wereld is. Tenslotte in dezelfde volgorde enige re pliek op het artikel over de heer Mos terd, om mijn bewoordingen te staven. 1. Het is denkbaar, dat Haarlem inder daad niet klopt. De heer Mosterd heeft mij echter plaatsen, verenigingen enz. genoemd, (onder andere Anderlecht, waar hij als prof-voetballer is geweest en Rot Weiss/Essen, waar hij de jeugd onder zijn hoede had, dat het best mogelijk is, dat Haarlem er net niet bij hoort. 2. Ons eerste contact met de heer Mos terd dateert van oktober/november 1962. Reeds toen bood hij zich aan als trainer van V.V.Z. '49. Deze aanbieding hebben wij niet geaccepteerd. Evenmin zijn aan bieding eind 1963. De heer Mosterd woon de toen nog hoog en breed in Bussum. Ne zijn vestiging in Soest heeft hij voor de derde maal contact met ons opgeno men en eerst toen hebben wij „ja" ge zegd. We leven nu in augustus 1964. Dus over twee maanden zijn de genoemde twee jaren inderdaad een feit geworden. 3. Als de heer Mosterd beweert, dat V.V.Z. te elfder ure van zijn besluit ken nis heeft gekregen, is dat niet de schuld van vakanties e.d., maar van de heer Mosterd zelf. Onze secretaris is steeds aanwezig geweest. Hij kende zijn adres of althans zijn telefoonnummer. Trouwens, een van onze bestuursleden, sprak de heer Mosterd drie dagen voor de leden vergadering en toen beweerde hij, dat hij zowel V.V.Z. als B.D.C. zou trainen. Twee dagen vóór de ledenvergadering deelde de heer Mosterd mee, dat hij van zijn plannen jegens V.V.Z. afzag. Op dat moment waren de voorzitter en penning- mester al weer een week thuis van va kantie. 4 De heer Mosterd doet voorkomen, alsof hij V.V.Z. geen positieve toezegging zou hebben gedaan, doch meer in de geest van „misschien zijn er mogelijkheden". Een beter bewijs kan niet worden ge leverd dan door enkele woordelijke pas sages uit het stukje, dat de heer Mosterd schreef in ons clubblad, dat enkele da gen voor de algemene ledenvergadering aan alle leden werd toegezonden. Er stond boven: „Ter kennismaking" en uit de inhoud haal ik: „Wanneer jullie weer de groene wei op rennen om te gaan trainen voor het nieuwe seizoen, zullen jullie daar een nieuwe trainer vinden in de persoon van de heer W. Mosterd, die samen met de heer Huurdeman gaat proberen V.V.Z. op een hoger plan te brengen". „Het is allemaal terwille van jullie, spe lers van V.V.Z., dat wij, trainers, ons inzetten om met jullie samen wat te be reiken. Werk dus allen zoveel mogelijk mee om trouw de trainingen te bezoe ken. Weer of geen weer, wij zijn er steeds". „Op de eerste avond zal ik met jullie een kort babbeltje houden over 't nut van de training enz". Ten slotte zou ik gaarne duidelijk willen stellen, dat onze vereniging t.o.v. de heer Mosterd en uiteraard ten opzichte van B.D.C. (dat naar mijn mening geheel buiten deze kwestie staat) absoluut zon der rancunegevoelens is, ondanks het gebeurde: beide veel succes!" w.g W. de Ruiter, voorzitter V.V.Z. '49. Ten bate van de bouw van een nieuwe Hervormde kerk zal er op zaterdag 29 augustus of 12 september a.s. een puzzel- rit voor auto-, motor- en scooterbezit- ter worden gehouden. Het in de omge ving van ons dorp. langs mooie plekjes en goede wegen uitgezette parcours be draagt ongeveer 75 km. De puzzels zijn niet ingewikkeld, terwijl er een kans van 1 op 3 deelnemers bestaat om een prijs te winnen. De rit zal omstreeks half tien beginnen. Voor deelname kan men zich aanmelden bij de heer J. H. Gemmen, Anthonie van Leeuwenhoek laan 6, Soesterberg. Met de bedoeling om de muziekkorpsen van verschillende plaatsen in breder ver band te laten optreden zullen op 26 en 31 augustus en 5 september e.k. in res pectievelijk Soesterberg, Hoevelaken en Austerlitz gezamenlijke taptoe's worden gegeven door de Harmonie St. Jozef uit Soesterberg, de fanfare uit Hoevelaken en het fanfarekorps „Erica" uit Auster litz. Die muzikale evenementen zullen in Soesterberg te beluisteren zijn op het Dorpsplein, te Hoevelaken voor het ge meentehuis en te Austerlitz op 't Markt plein. Vanavond, om half acht, is er 'n raads vergadering onder voorzitterschap van de loco-burgemeester wethouder W. G. van Zadelhoff. Er zal slechts 1 voorstel be handeld worden. De gemeente heeft het aanbod gekregen een miljoen gulden te gen 5 3/4 te lenen en het college van B. en W. stelt de raad voor deze lening te accepteren. De looptijd is 30 jaar. Vanavond zal beslist worden of de lening aanvaard wordt. direkt na het ontdekken van de brand met een tuinslang de schuur waren inge gaan, werden door de rook bedwelmd. Nog net op tijd wisten zij de schuur te verlaten. Henk van Altena was er het ergst aan toe. Hij klaagde o.a. over zware hoofdpijn. Dokter van Dorssen verleende eerste hulp. Hij achtte overbrenging naar een ziekenhuis niet noodzakelijk, maar liet de jongeman naar bed brengen. De broers Teus en Jan konden later op de avond weer aan het blussingswerk deel nemen. De 50-jarge landbouwer Van Altena be woont al dertig jaar de kapitale boerderij Christoffelhoeve m het landgoed Pijnen burg. De heer Van Altena had nooit eer der brand op de boerderij gehad. Zon dagavond omstreeks zeven uur verzocht hij de brandweer om de aanwezige hooi- voorraad te komen peilen. Toen de com mandowagen onderweg was, kwam het bericht, dat er brand ontstaan was. Toen de heer Van Altena de kalveren ging voeren, ontdekte hij plotseling, dat de vlammen onderuit het hooi sloegen. De brandweer, die zeer snel ter plaatse was, rukte uit met zes auto's. Zij be streed het vuur met behulp van zeven hogedruk-nevelstralen en twee stralen op de waterleiding. Het vuur had men vrij spoedig onder de knie, maar toen begon het tijdrovende leeghalen van de schuur. Met karrevrachten tegelijk brach ten ze het inkt-zwarte hooi naar een weiland. Daar begon het hooi opnieuw te branden, maar de omgeving liep geen enkel gevaar. Pas toen het noodzakelijke deel van het hooi uit de schuur was ver wijderd, ging de brandweer zich met de smeulende massa in 't weiland bemoeien. Duizenden liters water werden over het stinkende hooi gespoten. Ruim drie uur is men in het weiland bezig geweeest om het vuur te verstikken. Toen dat ge beurd was, kon de brandweer inrukken. Het was inmiddels zes uur geworden. QUICK (AMERSFOORT)-S.E.C. 13-1. Door een 13-1 nederlaag in haar uitwed strijd tegen Quick verspeelde S.E.C. defi nitief haar kansen voor promotie naar de landelijke competitie. Op zich zelf is deze nederlaag beslist geen schande. Het Quick-team - voornamelijk bestaande uit spelers van de Ned. Antillen. - speelt honkbal van uitstekend gehalte en onge twijfeld' zullen de Amersfoorters, indien zij althans deze spelers binnen hun ge lederen weten te houden, spoedig door stoten naar de hogere regionen. Ondanks enkele veldfouten, welke het spel der Soestenaren ontsierden, mag toch worden vastgesteld dat S.E.C. naar beste kunnen weerstand heeft geboden. Een 2-tal home-runs, geplaatst over de korte zijde van het veld, bezorgden hun evenwel een onverwacht grote achter stand waardoor elke illusie op een ver rassend resultaat vervloog. In de le en 2e innings wist de S.E.C.- defensie, geleid door pitcher Blok, nog stand te houden, waarbij vooral enkele acties op het le honk - goed bezet door van der Gaast - vermelding verdienen. Wie de negerpredikant dr. Martin Lu ther King in levende lijve of voor de televisie heeft horen spreken die kon zich waarschijnlijk niet voorstellen dat ook deze hoogstaande geestelijke niet ge accepteerd wordt door een groot deel van zijn blanke landgenoten omdat hij nu eenmaal niet blank is. Hierover behoeft men zich niet zo heel erg te verwonderen, want in Amsterdam woont de eigenaar van twee dancings met de exotische namen „Caramella" en .iucky Star". Hooghartige portiers staan voor de deu ren van deze tenten, waar men waar schijnlijk voor een glaasje bier meer dan twee kwartjes moet betalen, want dat is nu eenmaal meestal het geval met dancings die zulke fraaie namen hebben en portiers die er indrukwekkender uit zien dan admiraals in groot gala. Terwijl dr Martin Luther King in ons land was om te pleiten voor de rechten van zijn rasgenoten deden deze portiers met medeweten van hun baas op eigen houtje aan rassendiscriminatie. Als u en ik die bar binnenstappen dan zullen we door de kennersogen van deze knapen waarschijnlijk direct voor plat telanders versleten worden, maar we mogen erin. Als het meest nare stelletje nozems naar binnen wil dan vormt dat ook geen pro bleem. Gaat u echter met een vriend of vriendin van gekleurd ras op pad om deze tenten te bezoeken dan komt erin, maar de indrukwekkende portier zal uw vriend of vriendin de toegang weigeren. „Kleurlingen komen er niet in, die mis dragen zich", aldus een portier. Nozems blijkbaar niet. „Mijn portiers hebben gevraagd maatre gelen te mogen nemen tegen overlast die wordt veroorzaakt door Surinamers, Ma rokkanen, Algerijnen en dat soort", aldus de eigenaar van de beide dancings. Een man „van dat soort" trok in het RAI-gebouw de belangstelling van dui zenden. Hij toonde zich niet erg optimis tisch en ik kan me dat best voorstellen. KANTMAN. In de 3e innings moest S.E.C. capituleren. Via een honkslag en een fout van 2e- honkman v. d. Bovenkamp bereikten Quick-lopers het 2e en 3e honk waarna een home-run van Adelina de stand op 3-0 bracht. Even sloeg S.E.C. in de 4e innings terug: Colson wist het 3e honk te bereiken, waarna Blok hem over de thuisplaat bracht (3-1). Direct hierop volgde nog een honkslag van Houtzager doch 2 vang- ballen van pitcher Hosé voorkwamen verder onheil. Het antwoord van Quick liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Gemiste vangkansen in het verre veld en nogmaals een fout van v. d. Bo venkamp, die in het veld duidelijk een off-day demonstreerde, deden de honken vullen waarna een home-run van Cork tenslotte de stand op 8-1 bracht. Het pleit voor de Soestenaren dat zij ook hierna alles in het werk stelden om tot een beter resultaat te komen, doch enkele fraaie acties in het Quick-binnen- veld stonden verdere S.E.C.-successen in de weg. In de voorlaatste innings nam van Driel de taak van Blok over doch enkele wilde worpen, gevoegd bij een goede honkslag van Richardson, brachten wederom en kele Quick-lopers over de thuisplaat. Een onjuiste actie van Van Driel, die persoonlijk een loper bij het le honk tegemoet ging, bracht de stand daarna op 13-1. In de laatste innings belastte coach Tin- lin zichzelf met de taak van pitcher. Reeds dadelijk bleek dat deze veteraan zijn controle over zijn werpen nog aller minst had verloren en in deze innings was er dan ook weinig eer voor de Quick- slagmensen te behalen. In de laatste slagbeurt wist S.E.C. nog via honkslagen van Brongers en v. d. Bovenkamp alle honken te bezetten doch onoordeelkundig honklopen deed ook deze laatste kans verloren gaan. Het score-verloop: S.E.C. 00010000=1 Quick 0035050x 13 Werpresultaten: S.E.C.: Blok 4-4-5, van Driel 0-2-1, Tinlin 1-1-0. 7 veldfouten. Quick: Hosé 5-3-3. 1 veldfout. S.E.C. II KAMPIOEN. Door een aan duidelijkheid niets te wen sen overlatende 25-1 overwinning op H.M.S. is S.E.C. II onbereikbaar geworden voor al haar concurenten. Dit team speeld tot nu toe 10 wedstrijden waar van er 8 in een overwinning werden om gezet. Slechts 1 wedstrijd ging verloren terwijl 1 ontmoeting onbeslist eindigde. In deze 10 wedstrijden scoorde S.E.C. 148 runs terwijl de tegenstanders 49 keer tot scoren kwamen. De spelers die aan dit fraaie resultaat hebben bijgedragen zijn: Pitcher T. Tinlin, catchers Brongers en Jansen en de velders Kelner, Hofman, Baltus, Harris, Lotze, Nijssen, Burnet, Middelman, Houtzager, Weering en Tho mas.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1