Johnson's eigen tijdperk 10-jarig bestaan Huishoudschool HET OOG GERICHT OP EVENWICHTIGHEID. E. H. Bosboom opende showroom S.E.C. speelde voet- en honkbal Demonstratie van de brandweer. Padvinders speelden spel. Succes voor Tempo. Jeugdtournooi van B.D.C. Vernielingen van auto's. De Soester Vogelvrienden. DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964. 43e JAARGANG No. 66. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post 2.15. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN JVEEDESTRAAT 2IA SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Als iets duidelijk wordt op de circusach tige conventie van de democratische par tij in Atlantic City, dan is het wel dat Lyndon B. Johnson vast voornemens is de Amerikanen ervan te doordringen dat ze niet meer leven in een Kennedy-tijd- perk, maar in het Johnson-tijdperk. Hij wil niet meer gezien worden als de bekwame voortzetter van wat anderen begonnen, hij legt er de nadruk op dat hij wel degelijk zelf wat in zijn mars heeft. En ook dat hij een volkomen an dere persoonlijkheid is. Hij laat zich af schilderen als de man „who gets things done", die het voor elkaar krijgt, de effi ciënte, nuchtere en zakelijke werker waar mee men vol vertrouwen in zee kan gaan. Dat is waarschijnlijk ook de juiste aan pak tegen een concurrent, als Goldwater, die op niets van dat alles kan bogen. De senator immers kan zich er moeilijk op laten voorstaan dat hij staatkundige resultaten van enig belang heeft bereikt of zelfs maar geïnspireerd. Dat hij de gave van de nuchterheid niet bezit laat hij in elke uiting blijken en Johnson heeft handig de kansen gegrepen om dit contrast met hem sterk te laten opvallen. Het is Johnsons eigen taktiek en een die de zelfde slimheid verraadt als waar mee hij allerlei netelige zaken door het parlement sleepte. Het programma. Het partijprogramma is doortrokken van de zelfde geest. Er ademt niet iets in van de grote visie die Kennedy in zijn uitin gen wist te leggen. Johnson probeert dat niet te imiteren, waarschijnlijk omdat hij weet dat hij zich bij de kiezer niet als een surrogaat voor Kennedy kan ver kopen. Als John Kennedy sprak, sloeg tussen hem en zijn gehoor vaak een vonk over; dat gebeurt bij Johnson niet. Hij laat wel de indruk achter van: daar staat een vent die van wanten weet. En met die idee trekt hij tenstrijde. Het grote probleem voor Johnson was - en is - de rassenkwestie. De weigering van de delegatie van Alabama zich ach ter hem te scharen en het feit dat de afvaardiging van Mississipi de conventie boycot, alsmede allerlei geharrewar over een blanke en een zwarte uit Mississippi zijn er een gevolg van. De vice-president. Senator Humphrey heeft als 't ware zijn proefwerk voor vice-president moeten maken door hierin te proberen te bemid delen, met betrekkelijk weinig succes, al slaagde hij wel voor zijn benoeming. Maar wat hij wel bereikt heeft, is dat hier het conflict tussen een soort Ame rikaanse apartheidsapostelen en de rui mer denkende anderen niet zo'n laaiend vuur geworden is, dat de conventie er 'n soort demonstratie van tweedracht door is geworden. De kijkers hebben enige smakelijke chao tische taferelen jjunnen aanschouwen, maar het bleef steeds duidelijk een ge- S.E.C. heeft zondagmiddag een hele ma tige wedstrijd tegen het Rotterdamse Tediro gespeeld en met 1-2 verloren. Voor middenvoor Ista werd het een wedstrijd waaraan hij geen prettige herinneringen zal overhouden, want met een zware bloeduitstorting onder een enkel moest hij het veld verlaten. Tediro is vierde klasser en S.E.C. derde, maar het leek wel alsof het omgekeerd was. De voorhoede van S.E.C. had weinig in te brengen en Hanasbei kreeg weinig kans bij de spil van de gasten. De mid denlinie van S.E.C. deed het evenmin best, behalve Ruttenberg, die in goede vorm stak. Lang kon hij de aanvallen van Tediro afslaan, maar tenslotte doel puntte rechtsbinnen Dinar uit een voor zet van de linksbuiten. Van de Broek werd in het strafschopge- bied gehaakt en uit de toegewezen straf schop werd de gelijkmaker gescoord. Kort hierna maakte Tediro een prachtig doelpunt, dat ten onrechte door de scheidsrechter wegens buitenspel afge keurd werd. Hij deed dit op vlaggen van grensrechter Pureveen. Middenvoor Ista kreeg in de tweede helft de bal van linksbinnen Collee en scoorde het winnende doelpunt. Kort hierna kwam hij in botsing met Leo van Breu- kelen en moest geblesseerd uitvallen. S.E.C. 2 won met 2-0 van Tediro 2. S.E.C. 3 met 7.-0 van Amsvorde 3, S.E.C. 4 met 4-1 van Laren 4 en S.E.C. 5 met 5-1 van Baarn 5 Het eerste honkbalteam van S.E.C. won met 3-1 van Donar en deze overwinning is voor een groot deel te danken aan het goede werk van pitcher Tony Tinlin, die de tegenstanders het scoren belette. S.E.C. nam de leiding na een honkslag van Colsan, waarop Tinlin binnenkwam. Hierna scoorde SE.C. nog tweemaal en Donar behaalde 1 punt. Rudi Blok wierp goed en Henk Prior verraste met enige prachtige vangballen. sputter van een minderheid. En ook dui delijk werd dat Johnson de partij als ge heel even efficiënt leidt als hij het zijn staatszaken doet. De opinie-onderzoeken geven de demo cratische kandidaat op het ogenblik on geveer ruim twee keer zoveel stemmen als Goldwater. Daar kan men niet te zeer op vertrouwen, maar het is in elk geval een marge die de democraten reden geeft om zonder paniek de verkiezingen van november tegemoet te zien. Iedereen Is vanavond welkom ln de brandweercentrale aan de Lange Brink- weg na de demonstratie welke de brand weer vanavond om half acht op de Dal- weg geeft. Voor iedere gast Is er koffie en er zullen dia's van branden getoond worden. De demonstratie begint om half acht. De Koningin Emma Huishoudschool be stond gisteren tien jaar en dit is gevierd met een receptie in de school, een feest middag voor de leerlingen en een reünie, welke gisteravond in de school en de ver lichte tuin gehouden is. is. De heer Koudijs zei dat deze kast bestemd was „voor de meisjes die de toe komstige vrouwen van zijn leerlingen zijn". Hij beloofde dat er een nieuwe kast zou komen als deze te klein mocht worden. De directrice Mej. Jirris ontvangt uit handen van de heer L. Pama, voorzitter van het schoolbestuur, een geschenk bij gelegenheid van het feit dat zij 10 jaar directrice i9 van de jubilerende huishoud school. Een bijzonder moment tijdens de receptie was het aanbieden van een portret van wijlen koningin Emma, dat door HM. koningin Juliana, „voor eeuwig" aan de school in bruikleen is afgestaan. Het welkomstwoord werd gesproken door de heer L. Pama, voorzitter van het schoolbestuur. Hij wenste mej. Jirris geluk met het jubileum van haar school en het feit dat zij tien jaar directrice is. Het bestuur heeft in 1954 goed gehan deld toen het besloot mej. Jirris tot di rectrice te benoemen. Ongetwijfeld is zij haar werk begonnen met de ge dachte „Hoe pakt dat uit?" Het werd een succes en het bestuur had zich geen be tere directrice kunnen wensen. Met en thousiasme heeft zij gewerkt en dank zij haar leidsterschap heeft zij dit enthou siasme kunnen overbrengen op leer krachten en leerlingen. Mej. Jirris kreeg een gesohenk, evenals de leraressen mej. S. M. Wallenburg, die naailes geeft, en mej. J. c. Schonk, mu zieklerares. De heer Pama noemde het werk van mej. Wallenburg bijzonder moeilijk omdat zij de leerlingen tot scheppende arbeid moet brengen en het werk van mej. Schonk is weinig gemak kelijker omdat zij in deze tijd van hoogst vreemde muziek de jeugd behoor lijk muzikaal genot moet trachten bij te brengen. Mevr. S. M, Polet-Musler is dertien jaar bestuurslid. Zij werd dit drie jaar voor het oprichten van de school en had deel aan alle voorbereidende werkzaamheden. De heer Pama bracht haar dank en sprak er zijn spijt over uit dat mevr. Polet de tijd gekomen acht om afscheid te nemen. Haar levendige belangstelling voor de school zal bij de bestuursverga deringen gemist worden. Ook mevr. Polet kreeg een geschenk, evenals de heer H. Borreman, die tien jaar bestuurslid is. Dit werd hem aangeboden door 't mede bestuurslid mevr. E. J. Rijk-Lagro. Mej. Jirris dankte mede namens de da mes Wallenburg en Schonk. Ze zei haar werk te zijn begonnen met de hoop dat het aan de verwachtingen zou beant woorden en ze kreeg de indruk uit de woorden van de heer Pama dat dat in derdaad enigermate gelukt is. Zij hoopte dat de samenwerking met de leerkrach ten goed zal büjven, want zonder deze samenwerking kan een directrice niets beginnen. De heer J. Koudijs, hoofd van de tech nische school bood een medaillekast aan die door zijn leerlingen gemaakt Van het voltallige personeel ontving de school een boekenrek. De heer C. J. Jan sen Verplancke, leraar aan de school, bood het portret van koningin Emma aan. Lang was gezocht naar de gekleur de copie van een schilderij en tenslotte had de koningin de oplossing moeten bieden. Mej. Wallenburg prees het werk van mej. Jirris en de goede teamgeest bij de on derwijskrachten. In de afgelopen tien jaar was het zelfs mogelijk gebleken moeilijke meisjes op te leiden tot meisjes die een goede betrekking konden krijgen. Mevr. Polet ontving van de meisjes Lies- beth van Setten en Willy de Gooijer een taart die door de leerlingen vervaardigd was. Willy de Gooijer dankte haar voor het vele werk dat zij in het belang van de school en daarmee voor de leerlingen verrichtte. Zij sprak de wens uit dat mevr. Polet de school nog eens zal bezoe ken. Onder hen die hun gelukwensen aanbo den bevonden zich dr. D. J. P. Oranje als voorzitter van de V.V.D.-raadsfractie, oud-leerkrachten en oud-bestuursleden, de heer J. van Leeuwen, hoofd van de B B.-zelfbescherming, de dames E. Schue- ler en W. Kehl namens de katholieke meisjes v.g.l.o., mej. Waszink namens de afdeling Baarn-Soest van de Vereniging van Huisvrouwen, mevr. Oranje en mevr. Kruik namens de U.V.V. en ook namens de afdeling Baarn-Soest van de Vereni ging van Huisvrouwen. De viering van dit tweede lustrum van de school is zo officieus mogelijk gehou den om te trachten er een echt gezellig feest van te maken en dat is het dan ook geworden. Leden van de Soester en Soesterbergse padvindersgroepen hebben een aantrek kelijk spel gespeeld in de Soester duinen. Vooraf werd een mars door Soest ge maakt uit propagandistische overwegin gen. Niet in de eerste plaats om meisjes en jongens belangstelling voor de pad vinderij bij te brengen, want die belang stelling is groot genoeg, maar om volwas senen erop te wijzen dat er een groot gebrek aan leidsters en leiders is. De drumband van de Amersfoortse pad vinderij ging voorop. Rowans, verkenners en welpen van Don Bosco, verkenners en welpen van de Paltzscouts, welpen, ver kenners en voortrekkers van de Hopman Masselmangroep, kabouters en gidsen van St. Agnes, Soest en St. Agnes Soest- dijk, padvindsters en kabouters van „De Eendracht", Soesterberg en van de Soes terbergse groep „De Boskabouters", en „De Fakkeldraagsters" uit Soestdijk vormden de fleurige stoet die bij het V.V.V.-kantoor startte en over de hoofd weg naar de Sparrenlaan ging. Trotse welpen en kabouters droegen de totems van hun groepen. Hopman C. v. d. Schoor sprak de meis jes en jongens toe voordat ze begonnen aan een aantrekkelijk stedenspel onder leiding van het echtpaar Borreman. In Deventer werd koek gehapt, in Alkmaar werd kaas gedragen, In Hilversum wer den de studio's bezocht en het atoom- centrum Petten werd voorgesteld door knallende rotjes. Het was een geslaagde inzet van het sei zoen 1964-1965. Tijdens de clubwedstrijden van de Amersfoortse wielrenvereniging „De Pe daalridders" werd Gerrit Ruttenberg van de vereniging Tempo winnaar van de tijdrit. In de rit van de B-klasse werd Jan Willem de Lange eerste, J. v. d. Hei den tweede en S. v. d. Berg derde. Bij de rit over onbepaalde afstand werd Harry Visser derde en Gerrit Ruttenberg vierde. Bij de B-klassers won Jan Willem de Lange deze rit. Meer dan 30 teams hebben deelgenomen aan het jeugdtournooi van de handbal vereniging B.D.C.dat op het terrein Birkstraat hoek Ferdinand Huycklaan gehouden is. Bij de dames-junioren won het eerste team van de vereniging Eind hoven en het tweede team van deze vere niging werd tweede. B.D.C. werd in poule A vierde. Bij de heren-junioren werd B.D.C. 2 in poule B vierde. B.D.C. 1 deed het in poule A beter en werd eerste. Ook bij de eindstand bezette B.D.C. de eerste plaats. Bij de meisjes-aspiranten bezette B.D.C. 1 de vierde plaats en B.D.C. 2 de derde. SJD.O. ontving de beker die door „De Viersprong' voor het meest sportieve team beschikbaar gesteld was en een team van acht- en negenjarigen van de vereniging Laren kreeg een extra prijs omdat dit team voor de eerste maal speelde. Bij de jongens-aspiranten kwam B.D.C. niet verder dan een zesde plaats. De prijzen werden uitgereikt door de heer Th. M. Peet, directeur van de Sport stichting. Een bekend psychologe schrijft wekelijks in een al even bekend damesblad over de taak van de ouders, die moeilijker is dan vroeger omdat er zoveel dingen zijn die we moeten doen waardoor er vaak van opvoeden niet veel terecht komt. Zij schrijft over de plicht van de ouders hun kinderen zo op te voeden dat zij later als evenwichtige en harmonische mensen in het leven zullen staan. Dat is mooi gezegd, maar ga er maar eens aan staan. Als je die taak zo goed mogelijk wilt vervullen dan moet je beginnen om de kranten van maandag uit handen van de jeugd te houden en er is geen ouder paar dat hiertoe kans ziet. Gisteren: vrouw vergiftigt 5-jarig neefje, vrouw bekent 7 jaar geleden haar kind vermoord te hebben, vier motorrijders tijdens wedstrijden verongelukt, trein ramp met vijf doden, slimme Rietje Afink terug in ons land, aanslag op De Gaulle mislukt en ga zo maar door. Wie dit allemaal heerlijk rustig en even wichtig en harmonisch verwerken kan is wel een hele kei. Er zijn zoveel mensen die dat kunnen, maar dan doen ze het met een schouderophalen of zelfs zonder dat omdat ze denken ,,'t Is ver van m'n bed". Dat heeft meer met onverschillig heid dan met evenwichtigheid, rust en harmonisch leven te maken. Ik vind het maar erg moeilijk. KANTMAN. Op een terrein aan de Belvédèreweg stond de auto van de heer D. B. Onbe kenden hebben deurkrukken afgerukt, ruiten stuk geslagen en kabels los ge trokken. Van een auto op de Rubenslaan, die voor een flat geparkeerd stond, zijn de nieuwe koplampen verwijderd en oude aange bracht. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, „De Soester Vogelvrienden" begint het winterseizoen op woensdag 2 september met een ver gadering in restaurant Zonnebeuvel. De uitslag van de gehouden volièrekeuring wordt bekend gemaakt en aan de hand van kleurendia's worden de volières be sproken. De heer E. H. Bosboom startte in 1955 in de Birkstraat met zijn handel in ge bruikte automobielen, die in een show room tot kopen lokten. Ze zagen er meestal als nieuw uit omdat ze grondig onderhanden genomen werden voor ze doorverkocht werden. nieuwe auto's en de oude blijft voor de gebruikte wagens. Wie zaterdag niet ge weest is kan nog de hele week van 10 tot 10 uur terecht voor het bezoeken van de show van aile types Ford-auto- mobielen die in de handel zijn. Wie wel eens gedacht heeft dat de heer De showroom werd twee jaar later uit gebreid en aan het eind van net vorig jaar waren er plannen voor een werk plaats. Aannemersbedrijf K. Stulp begon aan het uitwerken van de plannen en de werkplaats bleek zo mooi te worden dat het besluit viel er een showroom van te maken. Het werd een bijzonder mooie showroom, die door de firma Stulp in sa menwerking met loodgietersbedrijf v. d. Pol, installatiebureau J. Bosboom, schil dersbedrijf L. v. d. Kooij stucadoorsbe- drijf gebr. Wassenaar, en de firma v. d. Broek en Smit, die de verwarmingsinstal latie verzorgde, geplaatst werd. De firma Bosboom zorgde voor een zee van licht en de Gooise Wegenbouw met een enorm parkeerterrein voor een zee van ruimte. Deze werd zaterdag bij de opening voor het eerst benut om de auto's van vele honderden bezoekers te parkeren. Er wa ren 65 bloemstukken, manden fruit en vele geschenken. De nieuwe showroom is bestemd voor Bosboom alleen maar gebruikte automo bielen kocht en deze als occasions ver kocht, die was abuis, want hij repareer de ook voor zijn cliënten en zorgde voor het doorsmeren van de wagens. Het allermodernste doorsmeerstation van Soest staat thans ter beschikking van iedereen, men kan voor benzine en olie terecht en de Fordservice staat ten dienste. Op het terrein van 4000 m2 kwam 400 m2 nieuwbouw. Onder hen die deze belang rijke uitbreiding zaterdag in ogenschouw kwamen nemen bevonden zich de loco- burgemeester, wethouder W. G. van Za- delhoff en de directeur van Beverol. Met deze uitbreiding waren niet alleen de eigen klanten van de heer Bosboom ge baat, maar ook iedereen die wil profite ren van bet zeer moderne smeerstation en het servicestation en natuurlijk ook zij die een nieuwe Ford of een occasion auto willen kopen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1