Brandweer demonstreerde HET OOG GERICHT OP DE P.T.T. MET RAAD EN DAAD. sl&feoHe>fdfer/ V.V.Z.-Lage Vuursche. Korfbal. N.C.Y.B. Soest-Zuid. Zilver Tetra. Volièrekeuring. f 35,- f 42,50 f 51,- f 29,75 J. Hoppenbrouwers Roode Kruisbootttocht van I chronische patiënten. Mixed Hockey Club. Afscheid van de koninklijke post. Lenssen+de Wolff Opstelling van B.D.C. Kankerbestrijding. Volleybalvereniging Olvmpia. DAMES Kapkunst Nieuborg voor betere haarverzorging. VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1964. 43e JAARGANG No 67. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrij dat. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post 2.75. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 2IA SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Nog nooit heelt een demonstratie door de Soester brandweer zoveel publiek ge trokken als dinsdagavond. Honderden be langstellenden volgden op de Dalweg, in de flatwijk op de Eng. de verrichtingen rond de autospuit. beide nevelspuiten en het paradepaardje van de brandweer, de ladderauto. Bijna 40 belangstellenden maakten na afloop van de demonstratie gebruik van de mogelijkheid om in de kantine van de brandweercentrale aan de Lange Brinkweg te kijken naar dia's van een aantal branden in de gemeente. Om half acht arriveerde de brandweer met het volledige materieel op de Dal- weg. Voorop de commandowagen met de motorspuit, daarachter de manschappen en materiaalwagen, de autospuit, beide nevelspuiten en tenslotte de ladderauto. Brandweercommandant J. F. Groart zette het werk bij de brandweer uiteen. Hij wees er daarbij op, dat bij een klein brandje hilariteit van het publiek beter achterwege kan blijven, wanneer de brandweer met vier of vijf auto's komt aanzetten. Ook over het blussen bestaat nogal eens misverstand. „Het is de taak van de brandweer om zoveel mogelijk te sparen. Niet in de eerste plaats om het vuur te doven, maar overslaan naar omliggende gebouwen te voorkomen." Op de hoek van de Van Goyenlaan werd daarna een fikse hoop celluloid in de brand gestoken, die voor huizenhoge vlammen, een enorme hitte en dichte, wit-grijze rook zorgde, die tot ver in de omtrek was te zien. Eerst werd het vuur gedoofd met behulp van drie lagedrukstralen van de auto spuit. Na aankomst van de auto duurde het vijf minuten, voordat men water had. Vroeger duurde het altijd zo lang. De nevelspuit deed het heel wat vlugger: in een halve minuut had men water en spoedig waren de vlammen gedoofd. De meeste belangstelling ging ongetwij feld uit naar de verrichtingen met de iadderauto, die 110.000 gulden kostte. De heer Groart legde uit, dat men de ladder voor verschillende doeleinden kan gebruiken, o.a. als brug. Hij is 32 meter lang. Twee meter tekort om de trans van de toren van de Oude Kerk te bereiken Uit het topje van de ladder sprongen tenslotte dappere brandweer lieden aan een reddingskabel naar bene den. Na anderhalf uur demonstreren, rukte de brandweer om negen uur in. Op weg naar de centrale aan de Lange Brinkweg, waar de bezoekers een consumptie kre gen. Dank zij dia's kreeg men daar een beeld van brandbestrijding. Morgen speelt V.V.Z. om 4 uur de eerste competitiewedstrijd op eigen terrein. De tegenstander is Lage Vuursche, die al voor menige vereniging een gevaarlijke tegenstander is geweest. De opstelling van V.V.Z. luidt: doel J. van Kooij ^ach ter: Van de Vlekkert en Pouw: midden: J. van Kooij, H van Kooij en Huigen; voor: Demmers, Timmer, v. d. Kraak, v. d. Bovenkamp en Floor. De korfbalvereniging „De Meteoren" zal met drie senioren- een junioren- en drie aspirantenteams in de competitie spelen welke op 19 september begint. Er moet gespeeld worden tegen teams van de verenigingen Amersfoort, Excelsior, Olym- pia, Samos, Soesterkwartier, Tovers, Wel gelegen, Zwaluwen, Biko, S.K.V. Het seizoen 1964-1965 begint voor de leden van de Nederlandse Christenvrou wenbond op woensdag 9 september in gebouw Eltheto met een vergadering waarin ds P. J. Mietes van Zeist zal spreken over het onderwerp „Gods vinger in de rotsen van Edom". In oktober zal mevr. Roethof-Voorburg spreken over sociaal werk en het aan deel dat vrouwen hierin op Curagao heb ben. In november spreekt hoofdinspecteur Tieman uit Utrecht over humor en tra giek op het politiebureau en op 16 de cember wordt de kerstwijding gehouden. De aquariumvereniging Zilver Tetra houdt op dinsdag 8 september de eerste bijeenkomst van het winterseizoen in restaurant Zonneheuvel. De heer W. A. Tomeij uit Den Haag houdt een lezing over het onderwerp „Van aquariaan tot aquariaan". O De volières van de leden van de vereni ging „De Soester Vogelvrienden" zijn gekeurd door de heer W. Bos uit Doorn en de heer G. Kaal uit Bilthoven, die gis teravond aanwezig waren op de eerste vergadering van de vereniging in het nieuwe seizoen, die in restaurant Zonne heuvel gehouden is. De eerste plaats werd bezet door de heer P. J. F Klören en de tweede tot de vijftiende plaats waren respectievelijk voor de heren H. M. van Doorn, K. de Ruiter, P Dijkman, Th. Majoor, mevr. Zwartjes, J. F. Wijnhoff, H. Wijnands, J. van Brummelen, J. v. d. Berg, K. H. Haremaker, J. Simonsz, B. Sevink, B Westhof en S. de Vries. Voorzitter D. J. Kuijper sprak het wel komstwoord en de heer Bos besprak de volières aan de hand van dia's. Hij vond dat de zitstokken over het algemeen te dik waren. Hij gaf aan hoe de volières doelmatiger ingericht kunnen worden en besprak onder meer de beplanting, die heel belangrijk is omdat zij een schuil plaats voor de vogels is. Ook de badge legenheid van de vogels verdient grote aandacht ROKKEN Van Weedestraat 80 Soestdijk Welkom, ja dat waren wij de 72 langdu rig zieken en invaliden. Op maandag 24 augustus j.1. werden alle genodigden voor deze tocht van huis gehaald met ambulance, taxi of particuliere auto en op tijd afgeleverd aan boord van het Roode Kruis hospitaalschip „J. Henry Dunant", voor een prachtige vakantie- tocht over de Nederlandse wateren. Aan boord bevonden zich reeds de scheepsstaf en voorts sedert zondagavond 'n dominee en de medisohe staf bestaan de uit een dokter met zijn vrouw, een aantal gediplomeerde verpleegsters en helpers, alle lid van diverse R.K. colonnes en afkomstig uit verschillende plaatsen van het district Utrecht. Al het personeel van de medische staf maakt deze reis geheel vrijwillig mede, zij offeren hun vakantie er voor op en ontvangen hier voor slechts de dank der patiënten. Van de gasten zag ik naamkaartjes waarop als godsdienst vermeld stond: N.H., Geref., Prot., R.K. of geen, dus zij waren gekozen zonder onderscheid en kwamen uit alle lagen der bevolking. Om half elf werd afgevaren en begon onze reis door het Amsterdam-Rijnka naal, de Oranje-sluizen en over het IJs- selmeer naar Volendam, alwaar werd overnacht. Dinsdag ging de tocht over het IJssel- meer, langs de Noord-Oost polderdijk en via het Margrietkanaal naar Sneek. Woensdag weer via het Margrietkanaal en over het Sneekermeer naar Lemmer. Donderdag over het IJsselmeer richting Enkhuizen en langs de N.H. kust via Amsterdam naar Zaandam. Vrijdag via het Noordzeekanaal naar IJmuiden en weer terug via een uitgebreide rondvaart door de Amsterdamse havens, en door Amsterdam-Rijnkanaal naar Utrecht. Zaterdag werd ieder weer naar huis ge bracht. In iedere overnachtingsplaats vonden verschillende attracties plaats. Zo werden we in Volendam verrast met zang van enkele jonge dames, kreeg iedere gast een pop in Volendamse klederdracht en schonk de V.V.V. een anzichtkaart met postzegel. Sneek kwam met een volksdansgroep in originele Friese klederdracht van 150 jaar terug, voorts voor elk een fruit schaal met tekening, verzorgd door kin deren van een school. Lemmer bracht een groot gemengd koor op de kade en binnen werden we ver rast met gebakjes. In Zaandam kwam een ggoot muziekkorps met drumband. Dames boden een door leerlingen gete kend echt Zaans geveltje aan, waarach ter een zilveren suikerschep met Zaanse- molen en later kreeg elk der gasten nog een grote doos Zaanse biskwie. Terug in Utrecht kwam de afdeling Ab coude van het R.K., omdat zij vonden dat een afdeling die niet direct langs de verschillende vaarroutes ligt ook wel eens wat mocht doen, met een klein bandje van 13-jarige jongens, die ons prettige muziek brachten en dat niet alleen maar we kregen ook nog een pak ketje waarin een handdoekje met was handje en zeep. Wie van de gasten had dit verwacht? Natuurlijk rekenden wij op een mooie goed verzorgde vankatietocht, maar een zo uitmuntend georganiseerde tocht, waarbij we Nederland nu ook eens van de waterkant konden bekijken en waarbij ons zoveel prettige verrassingen werden geboden, had geen der gasten kunnen verwachten. Wat hebben de gasten, waaronder zich ook drie Soester ingezetenen bevonden, genoten. Zij hebben nu een prettige her innering om aan te denken als zij straks weer maanden aan één stuk in de huis kamer of op bed moeten doorbrengen. Wie heeft dat betaald? Ach het Roode Kruis timmert niet aan de weg; dat doet maar en regelt maar zonder veel gepraat. Toch weet ik dat de afd. Soest in 1965 graag weer en dan nog wat meer Soester patiënten als gast op de „Henry Dunant" welkom zou willen toeroepen en daarvoor nog wel wat leden en extra giften zou kunnen gebruiken. Kom gezonde mensen in Soest helpt U het Roode Kruis helpen, en in 1965 zul len er na afloop van de reis weer Soester invaliden en langdurig zieken met een dankbaar hart op een mooie vakantie kunnen terugzien alvorens zij weer een lange winter in huiskamer of bed tege moet gaan. Een dankbare gast-patiënt. Om te komen tot de samenstelling van dameselftallen die in de competitie zullen spelen, heeft de elftalcommissie 4 elftallen samengesteld, die zondag 6 sep tember selectiewedstrijden spelen. Het zijn bloemrijke elftallen, want om 1 uur spelen de hyacinten tegen de anjers en om 1.30 uur de tulpen tegen le narcis sen. Ook de heren spelen selectiewedstrijden. Zes elftallen komen uit en ze zijn min der poëtisch aangeduid met de letters A tot en met F Ook deze wedstrijden beginnen om 1 uur. De besteller eerste klasse van de P.T.T., de heer G. Visser, ging enige tijd gele den met pensioen, nadat hij ruim 40 jaar in dienst van Tante Pos geweest was. Die liet hem echter niet helemaal los en hij kreeg de eervolle taak de post van paleis Soestdijk te bezorgen. Ook daaraan is nu echter een einde gekomen en ook van deze functie heeft de heer Visser afscheid moeten nemen. Het is een afscheid met ere geworden, want een delegatie van het paleis bood hem in zijn woning aan de Olijkeweg ge schenken aan. Van de koningin en de prins kreeg hij een foto waarop van beiden de hand tekening staat. De secretaris van de ko ningin gaf namens HM een doos si garen. De heer Visser werd in 1917 hulpbestel ler in Soest en kort na de oorlog werd hij vast aangesteld. Er waren in die tijd maar tien bestellers in Soest, die iedere dag hun vier bestellingen liepen. Op maandag waren het er zelfs vijf. Zelfs op oudejaarsavond moest gewerkt worden, want dan moest de post gesor teerd worden die op 1 januari rondge bracht werd. „Wij zijn er voor het publiek en het publiek niet voor ons" was het devies van de heer Visser. De heer Visser heeft 1 directrice en 6 directeuren in Soest gehad. Die zag hij voor de oorlog nagenoeg iedere dag om dat hij nooit ziek was, maar in de oor log was hij zo vaak „ziek" dat de Duit sers er geen heil in zagen hem naar het derde rijk te sturen. Met de heer Vis ser was er voor hen op het gebied van de oorlogvoering geen eer te behalen en dat was ook juist zijn bedoeling Dit afscheid is voor de heer Visser na het 25-jarig en het 40-jarig jubileum en zijn pensionering een hoogtepunt in de bijna vijftigjarige carrière van deze trouwe PTT.-man geworden De P.T.T klaagt er steeds over dat het zo moeilijk is personeel te krijgen en dat het zo moeilijk is winst te maken met de postdienst. Nu kun je natuurlijk net zoveel personeel krijgen als je wilt, wanneer je heel veel betaalt, maar ik kan me voorstellen dat de P.T.T. geen bedragen kan neerleggen die in de aannemerssfeer liggen. Overigens komt er in dat personeelsge brek heus wel verandering, want je kunt geen krant opslaan of er staat in dat een bedrijf het bijltje erbij neerlegt. Wanneer dat zo doorgaat dan krijgen de arbeidsbureaus binnenkort heus wel wat te doen en dan kan de P.T.T. daar te recht. Verlies bij de postdienst maar winst bij de telefoon en juist de telefoon is een bron van ergernis voor velen. Hebt u wel eens geprobeerd op een maandag morgen een gesprek te voeren met ie mand die buiten Soest woont. Mocht u dat nog niet geprobeerd hebben dan moet u dat echt eens doen. Maar wel rustig blijven, dat is beter voor uw hart Zo'n slordige honderdduizend mensen wachten op een telefoonaansluiting en voor velen van hen is zo'n „verrespreker" een levensbelang. De P.T.T. kan echter bij lange na niet aan de vraag voldoen. Dat ligt natuur lijk aan het feit dat men winst maken altijd heel leuk gevonden heeft, maar er niets voor voelde de winst te gebrui ken om voorzieningen te treffen die deze enorme achterstand konden voor komen. De telefoonbezitters moesten met hun geld het tekort van de postdienst weg werken. Vreemde gang van zaken is dat. KANTMAN. onroerende goederen i taxaties hypotheken Ir Ir assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 E.D.C. speelt zondag een vriendschappe lijke uitwedstrijd tegen Limvio in de vol gende opstelling: doel J. van Hattem; achter M. van Asch en A. Roest; midden Th. v. d. Mast, A. Brouwer en H. v. d. Lugt; voor J. Westerveld, M. v. d. Lugt, N. Gros, B. Bakker en nog 1 plaats onbe kend. Wat een zegen zou het zijn als, op een goede dag, de kanker een overwonnen ziekte zou zijn Stap voor stap nadert de medische we reld dat moment, zoals ook, in de loop der eeuwen, de een na de ander, zovele fatale aandoeningen geneesbaar bleken, en daardoor ook hun vreesaanjagende aspekt verloren. Zozeer zelfs, dat wij er niet altijd bij stil staan, hoezeer wij bevoorrecht zijn, vergeleken bij vorige generaties. Ook beseffen wij niet altijd, hoeveel zorgvuldige en diepgaande studie en hoeveel kraehtsinspannend werk er ver zet moest worden om zover te komen. Maar, wij willen nu ook de kanker over winnen! Veel werd reeds bereikt voor onze pa tiënten, dankzij vroegtijdiger diagnose, uitgebreider en verfijnder behandelings methoden, verbeterd instrumentarium, grotere kennis van deze, toch nog raad selachtige, ziekte. Er wordt onafgebroken gezocht en ge werkt in de vele laboratoria en zieken huizen, nieuwe specialisten werden opge leid, die dan ook alle kansen geboden moeten worden hun onderzoekingen te verrichten in goed geoutilleerde labora toria. De beste en nieuwste instrumenten moeten beproefd worden kortom, al het mogelijke moet gedaan worden om de kankerbestrijding vooruit te helpen. Dit alles, voor ons allen gedaan, kost zéér, zéér veel geld, wat wij tesamen bij een moeten brengen, tot daadwerkelijke, maar ook morele, steun aan allen, die gekonfronteerd worden met het kanker- vraagstuk: onderzoekers geneesheren, en ook patiënten, onze medemensen. Laat ons samen trachten, ook deze vre selijke ziekte te overwinnen. Daarom: tast, én extra diep alstublieft, in uw beurs tijdens de kollekte voor de kankerbestrij ding die tot 12 september te Soest wordt gehouden. Dinsdag hervatten de volleybalsters en volleyballers van Olympia hun training met het houden van onderlinge wed strijden. De organisatoren Fennema en Muller hadden een aantal teams van twee spelers samengesteld, alleen van gelijke sterkte, die werden ondergebracht in vier poules van negen teams. De teams die twee wedstrijden verloren waren uitgeschakeld. Er ontspon zich van het begin af aan een felle strijd. Vooral die teams waar oud en jong tegen elkaar streden gaven geen enkel punt cadeau. Na drie uur spelen waren de poulewin naars bekend. Dat waren Erik van Uche- len-Nel Starring, Ad van Brummelen- Gerda van Schaffelaar; Toon van de Oordt-Janne Kamerbeek en Wim van Schaffelaar-Ans van Dijk. Er volgde een enorm gevecht om de pun ten in de beide halve finales. Vooral het „oudere team" Van de Oordt-Kamerbeek beet fel van zich af tegen de jeugdige tegenstanders Wim van Schaf felaar-Ans van Dijk. De laatsten wisten zich echter te plaatsen voor de finale. In de andere halve finale ging de strijd volkomen gelijk cp. Punt voor punt vor derden de 2 teams. Met miniem ver schil legde Erik van Uchelen met Nel Staring beslag op de finaleplaats. In die laatste wedstrijd van deze avond gingen de inspanningen een geducht woordje meespreken. Winnaars werden Wim van Schaffelaar en Ans van Dijk. Op de tweede plaats eindigden Erik van Uchelen en Nel Staring, derde werden Ad van Brumme len en Gerda van Schaffelaar en op de vierde plaats met een extra applaus Toon van de Oordt en Jannie Kamer beek. Alle vier de poule-winnaars ont vingen van de wedstrijdcommissie een pocketboek. De heren Muller en W. Fennema en alle andere leden van de Volleybalvereniging Olympia kunnen terug zien op een zeer geslaagde avond. PHILATELIE. Kunt u mij het adres opgeven van een week- of maandorgaan op philatelistisch gebied (Nederlandse uitgave), vraagt C. v. S. Antwoord: Er bestaat een krantje voor philatelisten, nl. „Mijn stokpaardje", adres „Uitgeverij Postillon", Daandel- straat 29, 's-Gravenhage. Voor het blad „De Philatelist" kunt u zich wenden tot de administratie: de heer J. C. Norenburg, Welgelegenlaan 71, Driebergen, telefoon 03438-2162. Wij herinneren U nog even aan onze betere Permanent Waving. Alleen op maandag reclameprijs f 12,50. Nieuweweg 100, bij station Soest-Zuid Telefoon 4026

Soester Courant | 1964 | | pagina 1