25 Jaar raadslid SEPTEMBER. L. Houkes erelid van S.P.S.V. VRIJSPRAAK ALLIA ZORAH. HET OOG GERICHT OP RODE LIEFDE. Officiële mededelingen. Koning Henk I Plas veroorzaakte botsing Artiestenpalet Jaarvergadering Soester Schaakclub Meisje kreeg hersenschudding fi; V.V.Z. won Onderlinge tenniswedstrijden DINSDAG 8 SEPTEMBER 1964. 43e JAARGANG No. 68. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post 2.15. UITGAVE DRUKKERU SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT !IA SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Wethouder K. de Haan is 25 jaar lid van de gemeenteraad van Soest en zater dagmorgen. 12 september, zal hij reci piëren in gebouw Eltheto. Van halt elf tot half twaalf voor genodigden en daar na voor iedereen die hem geluk wil wen sen. Kort voor de oorlog werd de heer de Haan tot raadslid voor de S.D.A.P. be noemd, maar hij maakte de eerste raads vergadering na de vakantie van 1939 niet mee omdat hij in Zeeland lag om het vaderland als korporaal te verdedigen. Dat deed hij een half jaar later daad werkelijk toen de Duitsers Zeeland bin nentrokken. Aan dit gevaarlijke Zeeuwse avontuur hield de heer de Haan zijn huidige echtgenote over. Na de lagere school volgde hij een op leiding als timmerman, maar de verf kwasten lokten meer dan hamer en zaag, zodat van beroep veranderd werd. De jonge schilder toonde zich al gauw vol ijverig in de vakbeweging, hij werd lid van de S.D.A.P. en was raadslid van 1939 tot 1941. Toen werden de gemeente raden ontbonden omdat de Duitsers ze overbodig achtten. Na de bevrijding werd de heer De Haan voor de P.v.d.A. lid van de noodraad en in 1946 van de eerste na-oorlogse offi ciële gemeenteraad. Op 13 juni 1946 werd hij wethouder. In 1958 heeft hij zijn 12%-jarig jubileum in deze functie ge vierd. Wethouder De Haan beheert Sociale Za ken en Maatschappelijk Hulpbetoon, on derwijs en cultuur, volksgezondheid, sehooltandverzorging en het natuurbad. Hij is voorzitter van de onderwijscom missie, van de commissie Sociale Zaken, van de adviescommissie van het arbeids bureau, lid van de raad van beheer van de streekwerkplaatsen C.A.W.A. en Z.V.O A. te Amersfoort, voorzitter van de commissie gemeenteüjke sociale werk voorziening, voorzitter van de instelling voor maatschappelijk hulpbetoon, van de September is weer in het land, Dus iedereen moet werken: Vakanties hebben afgedaan, Ons wacht de school weer of de baan. Dat zul je spoedig merken. Eerst wordt er nog wat nagekaart Van buitenlandse reizen; Men gaat niet weg omdat het moét, Maar omdat iederéén het doet, Je ziet toch de bewijzen! Er komen foto's, handen vol: Hier hebben we ontbeten: Daar vader op het Lunerloch, Hier moeder op de Jungfraujoch, Om nooit meer te vergeten. Da's Hansje voor hoe-heet-die-kerk, Wat was het héét in Rome; Kijk, Willy op een Dolomiet En naast haar die bewuste Piet, Waar toch niks van kon komen. Zij lag er een nacht wakker van, Je zag ze zó maar kwijnen; Maar 't was weer over in Milaan, Hier zie je ze gearmd met Daan, Toen ging de zon weer schijnen. Ja, het was wel een dure reis, Dat heb je met zo'n mooie: Maar och, wanneer Je het kunt doen. Je moet zo eens in het seizoen Je eventjes ontplooien! Zo gaat dat heel de avond door, Want Karei is net jarig; En zelf vertel je, nonchalant: Ik bleef dit jaar in eigen land; Al klinkt het ook erg karig. De conversatie stokt er door, Ze denken: Wat een krènten; Die lui gaan met hun tijd niet mee, De Hondsrug is hun Pyrenee, Hoest mogelijk.... in Drènte! JAAP MIJDERWIJK. stichting natuurbad en de stichting voor huisvesting van bejaarden. Klaas de Haan werd geboren in Zaan dam op 2 juni 1915, maar voor hij zijn eerste verjaardag vierde woonde hij in Soest. Hij bezocht de lagere school en had als hoofd de heer M. van Wely, met wie hij later in de gemeenteraad zat. Menig gildebroeder, die zondagmiddag zou deelnemen aan de schietwedstrijden van het Groot Gaesbeeker Gilde, keek zondagmorgen mistroostig naar de lucht, want het zag er naar uit dat de regen nooit meer zou ophouden. Gelukkig viel het allemaal nogal mee en om twee uur kon het gildebestuur, met ouderman W. Schimmel aan het hoofd, koning Arie I, die het vorig jaar de ma jesteit van het gilde werd door zijn goede schieten, van huis halen. De koning trad officieel af en daarna begon het schieten, ex-koning Arie loste het eerste schot dat door honderden schoten gevolgd werd. Er waren vijftig deelnemers. Van hen was Gijs Hilhorst de man die de kop van de vogel van de romp schoot. Het hou ten dier op een hoge mast moest meer veren laten, want Bert v. d. Dijssel schoot de rechtervleugel omlaag en de linkervleugel werd een prooi van Ben v. Schalkwijk. Anton v. d. Dijssel verwij derde de staart met een goed schot en tenslotte toonde Henk v. Doorn zich de meester door de restanten omlaag te halen. Omdat het bestuur van het gilde van mening is dat bij het schieten om het koningschap het geluk een heel woordje meespreekt werd er ook geschoten op het schutterskampioenschap. Een hoge paal met aan de top kleine ballen bood de meesterschutters kansen, want wie de meeste balletjes omlaag haalde was de matador. De heer W. Sukkel was die man en hij werd de kampioen. Koning Henk en de kampioenschutter zijn zondagavond in De Gouden Ploeg door ouderman W. Schimmel gehuldigd, waarna het feest was tot in de kleine De automobilist J. G. van D. reed zater dagmiddag door een grote plas op de Van Weerden Poelmanweg ter hoogte van het zwembad. Zijn auto schoot over de weg en kwam tegen een boom aan de andere kant.' De bestuurder was onge deerd, de auto zwaar beschadigd. Artiestenpalet, dat in meer dan 95 in richtingen en tehuizen voor zieken en bejaarden belangenloos ontspanning brengt, komt woensdagavond, 9 septem ber, met een programma in Sanatorium Zonnegloren. Hier zullen optreden Hans Borghardt met gekke en gewone liedjes, de van TV bekende goochelaar Nico Bur- co, het vocaal kwartet The Silver Stars (dat onlangs een tweede grammofoon plaat maakte), de zingende RANO-om- roepster Tiny Saté en accordeonist Mats van Eek. Maandag 14 september, aanvang 8 uur, wordt weer een programma gebracht in het bejaardencentrum Braamhage in Soestdijk. Medewerking verlenen Ans Joore met voordracht] es, Suzan en Wil- liam met eigen Nederlandse liedjes, Ron- nie Grant (bekend van binnen- en bui tenlandse TV) met volksliedjes en spiri tuals, pianist Frans Smulders en gooche laar-manipulator Leo Adriëtto. De leden van de Soester Schaakclub zijn niet van plan het onderspit te delven in de strijd tegen de kracht- en li- chaamssporten, waaraan de Soester dam club enige jaren geleden ten offer viel. Voorzitter A. G. Hilhorst liet dit tijdens de jaarvergadering van de vereniging heel goed merken. Deze vergadering werd in het Oranje Hotel gehouden. De voorzitter schonk aandacht aan de prestaties van de beide teams, die zich respectievelijk in dj eerste en de derde klasse handhaafden' Hij bracht hulde aan de jeugd, die zich e.ied geweerd had. Het jaarverslag v_J secretaris C. Blok poel, dat de leden toegezonden was en het financieel overzicht van penning meester J. F. Wamsteeker werden goed gekeurd. Het ledental liep terug en het In De Gouden Ploeg hield de Soester Politie Sportvereniging de jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer P. J. Bergman, die de leden namens het bestuur voorstelde de heer L. Houkes, met de heer Voet, oprichter van S.P.S.V., lid van verdienste te maken. „Nee" zei den de leden, die de heer Houkes als erelid wilden zien. Hij werd dit en ont ving deze mededeling van de voorzitter, nadat hij telefonisch „ontboden" was. Hij dankte voor de onderscheiding, die hij naar zijn mening niet verdiend had. Staande herdacht men het overlijden van de heren F. Sonders, M. Versteeg en F. Spijker, oud-leden van het korps, die in het afgelopen verenigingsjaar gestorven zijn, In zijn openingswoord schonk de voor zitter aandacht aan de vele aktiviteiten van de vereniging. Dat deed ook het jaarverslag van secretaris W. v. d. Brink, waaruit wij reeds bijzonderheden publi ceerden. De voorzitter dankte erevoorzitter H. G. Scholtmeijer, die als waarnemend korps chef onder moeilijke omstandigheden gewerkt heeft, maar de belangen van S.P.S.V. niet uit het oog verloor. Ook werd dank gebracht aan de be schermheer, mr. S. P. baron Bentinck. Naar de mening van de voorzitter gaat het allemaal wat moeilijker dan 20 jaar geleden bij de oprichting van S.P.S.V., omdat de dienst veel meer eist dan toen. Het jaarverslag van secretaris W. v. d. Brink, dat de leden toegezonden is, en het financieel verslag van penningmees ter K. den Ouden werden goedgekeurd. Tegen het beleid van het bestuur en het beleid van de redactiecommissie van het cluborgaan kwamen geen bezwaren bin nen. De heer W. ter Haar volgt de heer T. v. d. Meulen als lid van de redactie commissie op. Eerevoorzitter H. G. Scholtmeijer bracht dank aan het bestuur voor de wijze waarop in het belang van de vereniging gewerkt is, waarna de bestuursleden P. J. Bergman, R. ten Hove en K. den Ou den herkozen werden. De vereniging heeft in Noordwijk een ca ravan staan gedurende de zomermaan den. Die is vervaardigd door de heren A. de Raadt en H. Segenhoudt. Deze cara van wordt door de leden van S.P.S.V. tijdens de vakanties gebruikt. Dat gaat allemaal uitstekend al is het hoge staan geld geen affaire om prettige brieven over naar huis te schrijven. Het ligt in de bedoeling te trachten een tweede ca ravan aan te sahaffen. Dan zal het mo gelijk zijn dat alle leden die dit wensen twee weken gebruik maken van een cara van. Het winterprogramma vermeldt vele at- tiviteiten, maar twee feestavonden voor de donateurs zijn er ditmaal niet bij, om dat het bestuur van SP.S.V. het volgend jaar het twintig-jarig bestaan met luis ter wil vieren en dat zal veel geld kosten. kassaldo eveneens, maar in de vereniging leeft de wil niet het voorbeeld van de damclub te volgen die ter ziele ging. De contributie van f 2,— per maand werd dan ook op 2,25 gebracht, en van de kapitalisten onder de leden wordt ver wacht dat ze eens wat extra's geven, althans van hen die tijdens de verga dering lieten weten dat ze dit wel willen. De commissaris van materiaal, J. K. van Zijtveld, en wedstrijdleider C. Samsom, brachten eveneens verslag uit. De wed strijdleider deelde mee dat er weer een onderlinge competitie volgens het Kaiser- systeem gehouden zal worden. Voorzitter Hilhorst huldigde de heer Samsom met een beker, woorden en bloe men omdat hij kampioen van de vereni ging werd. Het volgend jaar zal er weer een clubkampioen zijn maar tevens een snelschaakkampioen, want om dit kam pioenschap zal gespeeld worden. De heren C. Samsom en C. Blokpoel wer den tot bestuursleden herkozen. De heer G. Geijtenbeek bedankte wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid maar er werd geen opvolger gekozen. Dat zal be keken worden in 1966, het jaar waarin de heer Geijtenbeek had moeten aftre den als hij niet bedankt had. De voorzitter bracht dank aan de herko zen bestuursleden die het werk verrich ten, terwijl hij er naar zijn mening zelf „maar zo'n beetje bijhangt". De heer C. Blokpoel werd herkozen tot voorzitter tan de commissie die het jaar lijkse nationaal tournooi op Hemel vaartsdag organiseert Dit tournooi zal ook in 1965 gehouden worden. De ver eniging hoopt op subsidie van de ge meente. De heren A. van Dijk en J. A. Wolswijk vormen de kascommissie voor het vol gende jaar, de beren C. Samsom en C. Blokpoel zijn de afgevaardigden naar de vergadering van de Stichts- Gooise Schaakbond en wedstrijdleider Samsom deelde mee dat het eerste team voor het volgende sizoen bestaat uit de volgende spelers: W. Benschop, J. K. van Zijtveld, W. Huiser, A. G. Hilhorst, A, van Dijk, C. van Dijk, C. Blokpoel, J. Timmers, A. van Zuilen en C. Samsom. Het 13-jarige meisje M. J. Gordeau werd zaterdagmiddag op de Dorresteinweg aangereden door een auto die van tegen gestelde richting kwam. Zij werd van haar fiets geslingerd en kwam in een weiland naast de weg terecht evenals de auto, bestuurde door J. W. v. d. G. De wagen slipte bij het remmen en uit wijken waarmee de bestuurder een aan rijding probeerde te voorkomen. Auto en fiets kwamen met elkaar in botsing toen de auto een geparkeerde wagen pas seerde. Het meisje kreeg een hersen schudding en na behandeling door dokter Kuipers is ze naar Zonnegloren gebracht. Hedenmorgen heeft de president van de Utrechtse rechtbank, mr. M. B. van der Werk, uitspraak gedaan in de strafzaak tegen de 26-jarige Algerijnse vrouw Allia Zorah, die er van verdacht werd in au gustus van het vorig jaar de Soester Raiffeisenbank door een wisseltruck voor f 6000,te hebben opgelicht. Zij werd vrijgesproken. De president achtte wel bewezen dat er geld verdwenen is, maar niet dat het gestolen is door de onbekende vrouw, die de bank bezocht op de dag waarop het geld verdween. Ook achtte hij niet bewezen dat deze vrouw de verdachte geweest is. De vrij gesproken vrouw wordt overgebracht naar de vrouwengevangenis te Den Bosch waar zij verblijven zal tot haar uitleve ring naar Frankrijk, waar ze nog een gevangenisstraf van 5 jaar te goed heeft wegens beroving van een Oostenrijkse bank. ?C- De omstreden Scheveningse Pier heeft zijn definitieve vorm gekregen, n.L het vierde piereiland is aangekoppeld en zal binnenkort voor het publiek worden opengesteld. Foto Overzicht van de pier met links het nieuwe vierde pier eiland. Het is natuurlijk een hele nare zaak als een man totaal overspannen raakt en daardoor niet in staat is voor zijn gezin te werken. Als deze overspannenheid te wijten is aan eigen schuld dan ziet het er nog veel triester uit. Helaas is dat het geval met ds Hugo van Dalen, predikant in Zeeuws Vlaanderen, die ontslag heeft genomen omdat hij be ter wat anders kan gaan doen dan een kerkelijke gemeente leiden, want men heeft genoeg van hem. Dominé Hugo van Dalen is dusdanig rood gekleurd dat voor hem in Rusland alles wit en in Amerika alles zwart is. Hij heeft hiervan enige jaren in ons openluchttheater blijk gegeven tijdens een bijeenkomst van mensen die geloven dat alles koek en ei zal zijn als de vrije wereld alle wapens in zee zal gooien. Ds Van Dalen wees op de vredesfiets- tocht die idealistische mensen aan het maken waren. Ruimtevaarder Gagarin had kort tevoren de wereld verbaasd en ds Van Dalen zei woordelijk: „Als je aan Gagarin zou vra gen of hij mee wil fietsen dan is hij meteen bereid dit te doen: als je het aan Kennedy zou vragen dan zou hij beslist zeggen dat hij een lekke band had". Het was wel heel dom van die dominé president Kennedy op deze manier te be ledigen en het was ook heel dom een klein meisje op het toneel te laten ko men, op haar te wijzen, en met ontroer de stem te zeggen dat het arme kind niet door een atoomhom gedood mocht wor den, daarbij suggererend dat dit alleen maar een Amerikaanse bom kon zijn, hetgeen natuurlijk volslagen kolder is. Dominé Van Dalen is zolang tegen de draad ingegaan dat bij nu het bijltje er bij moest neerleggen. Prof. dr. J. de Graaf, voorzitter van de vereniging Kerk en Vrede, was zeer ge schokt toen hij van de moeilijkheden van ds Van Dalen hoorde. „Het is een begaafd man met hoge idealen, hij heeft een warm hart, maar hij is misschien wel wat te romantisch", aldus prof. De Graaf. Dat was dan wel rare romantiek. KANTMAN. V.V.Z. is zaterdagmiddag de voetbalcom petitie met een 3-0 overwinning op Lage Vuursche begonnen. De eerste competi tiewedstrijd begon onder weinig gunstige weersomstandigheden, want het regende hard toen de scheidsrechter het beginsig- naal gaf. De eerste aanvallen waren voor de thuis club. Na vijf minuten spelen gaf rechts buiten Demmers een voorzet, die door een achterspeler van Lage Vuursche van rich ting werd veranderd. Het gevolg hiervan was dat de bal over de doelman in het doel belandde. Vijf minuten later mocht v. d. Bovenkamp op links een corner nemen. De hoge voorzet werd door Dem mers ingekopt, waardoor de stand 2-0 werd. Hierna trok Lage Vuursche weer ten aanval, maar steeds zonder resultaat. Na een half uur spelen wist de fel door zettende middenvoor Kraak de keeper opnieuw te passeren. De ruststand was 3-0 en het zag ernaar uit dat in de tweede helft nog meer doelpunten gescoord zouden worden. V.V.Z. was sterker maar de gasten lieten zich niet onbetuigd. Er werd echter niet meer gescoord en V.V.Z. behaalde een 3-0 overwinning. De onderlinge wedstrijden om de kam pioenschappen van de tennisclub Soest zijn begonnen. Er zal gedurende drie weekends gespeeld worden. De uitslagen zijn: J. H. van Breukelen-A. Sprangers 2-6 6-4 0-6 D. Alexander- R. van Coeverden 3-6 1-6. H. Ebben-J. Schoute 6-1 6-4. J. Smit-J. Faber 11-9 3-6 6-0. R. De Bruin-G. v. d. Poll 4-6 6-4 6-4. Mevr. Goedkoop-mejvan Beur den 3-6 6-4 6-3. Mevr. Groart-mej. Vee- nendaal 6-0 6-0. Mevr. Stevert-mevr. Schoute 6-4 6-0. Mej. van Beurden-mej. Jansen 6-4 6-3. Mej. Siemens-mevr. Van Breukelen 6-3 6-3. Mej. Veenendaal-mevr. Stevert 6-2 6-1. Mevr. Thiellier en mej. Hofman-mej. J. Jansen en mej. A. Jansen 6-2 6-2. GEDEELTE VELDWEG AFGESLOTEN Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat in verband met ver beteringswerkzaamheden, de zuidelijke zijtak van de Veldweg m.i.v. 9 september a.s. tot nader orde voor alle verkeer ge sloten is. Soest, 8 september 1964.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1