Meningen van lezers. De avonturen van Gertjan en Maartje. SOESTERBERG Eiermarkt. Geiten- en bokkenkeuring Programma Tuinbouw en Plantkunde Lenssen+de Wolff Duiven vanaf Vilvoorde S.V.V.-volIeybal Limvio-B.D.C. 3-8 Dammen Soesterberg won met 4-3 Bejaardensoeiëteit Soesterberg-R.K. Unitas 2-2 eïsige werkkrachten Yakantierust AmelaiifB Soestdi jk Lochtenberg 21EKENF0NDSL E VER ANC IER SOESTERBERGSESTR WEG 26 TEL 2982 Redactie Soester Courant- Mijne Heren. Toen ik vorige week bij de kapper zat te wachten zat er naast mij een meisje van 8 a 9 jaar. Ik maakte een praatje met haar en vroeg of ze met de schat- graverij had meegedaan. Ja, zei ze. Heb je wat gewonnen, vroeg ik. Nee zei ze, maar wel een ijsje gekregen. Tot zover alles goed, maar nu komt het. Zij vertelde mij dat er nog enige doos jes gezocht moesten worden en dat de ouders ook mee mochten doen. Toen zij een doosje half uitgegraven had kwam daar een grote mannenhand die het doosje meenam en aan zijn ei gen kroost gaf Misselijk vind ik zoiets. Ik hoopt dat U dit stukje wilt plaatsen en de man in kwestie dit zal lezen en zich zal schamen. Hoogachtend, Mevr. VAN DER HORST. Soestdijk, september 1964. Geachte redactie, In de Soester Courant van dinsdag 1 september las ik „Krabbels van Knelis", die ik nooit ongelezen laat. Op een vaak geestige manier kan mijnheer Knelis ra ke stukjes schrijven, waar ik het meestal mee eens ben. Deze keer echter niet. Het gaat over een ongeluk in de bocht bij Zonnegloren, waarbij laatst weer 'n slachtoffer viel. Ik ben zelf automobilist en sinds die bocht enige jaren geleden verbeterd is, kan ik niet meer spreken van een gevaarlijke bocht. Het „gevaar" wordt toch duidelijk aan gegeven en als je je ogen gebruikt dan kan iedereen zien dat er een bocht in dq weg ligt. Iemand die ter plaatse niet bekend is, dient dubbel voorzichtig te rijden. Doch nu zijn we gekomen waar ik me alle dagen zo gruwelijk aan erger voor zichtig rijden, rekening houden met voor al onze medeweggebruikers (onze mede mensen), de verkeersregels goed toepas sen. Wat is dat bij veel weggebruikers ver te zoeken. Men heeft altijd haast, het gaat nooit hard genoeg, men beseft niet welk een leed er veroorzaakt wordt in zo vele gezinnen met dit nonchalante, onverantwoordelijke gebruik van de we gen. Het is droevig gesteld met het verkeer in ons land en in 't buitenland is het niet beter. Het ontbreekt velen aan de juiste verkeersmentaliteit. Waarom worden de verkeersregels, die er voor ons aller veiligheid zijn, zo vaak moedwillig genegeerd Waarom is een bromfietser, die zich aan de max. snelheid houdt, een beziens waardigheid 50 a 60 km in de bebouw de kom is heel gewoon Waarom halen velen steeds in op onze overvolle wegen, als er files rijden van km's lang, waar men niets mee wint, waardoor alleen maar dikwijls gevaar lijke situaties ontstaan Waarom rijden er zo velen met voertui gen die beslist een gevaar op de weg zijn, gladde banden, verdroogde flexible remleidingen, verroeste metalen remlei dingen, lekkende wielremcylinder, versle ten remvoeringen enz. enz. Waarom rijdt men vaak met hoge snel heden enige meters van de voorganger Waarom moet het zo hard gaan op gladde wegen of weggedeelten? Waarom moet men passeren met mistig weer op enkelbaanswegen. zonder uit zicht Waarom rijden' zovelen, o.a. fietsers en bromfietsers, als het donker is, zonder licht? De afgelopen winter heb ik van Amers foort naar Soestdijk rijdende het aantal eens geteld en kwam tot het ontstellende getal van 38, 26 helemaal zonder licht en 12 die geen brandend achterlicht hadden, terwijl het toch beslist donker was, ongeveer een uur na zonsonder gang. Zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Het is levensgevaarlijk langs onze wegen. Is daar nu niets aan te doen Ik blijf beweren van beslist wel Als er maar meer gecontroleerd zou worden en er onverbiddelijk hard opgetreden wordt tegen al deze „misdadigers", want dat zijn het voor mij Als je zo roekeloos met andermans leven durft te spelen en daar komt dit alles op neer, dan heb ik geen ander woord. De man die op de Soesterbergsestraat verongelukt is, heeft dit alleen aan zich zelf te wijten door z'n onvoorzichtig rij den. We mogen alleen maar blij zijn dat hij geen andere weggebruikers heeft doodgereden of levenslang invalide ge maakt heeft. Ik ben getuige geweest van een ver schrikkelijk verkeersongeval, een dode,- 5 gewonden waaronder een klein jongetje van een jaar of vier. Driemaal ben ik voor 't gerecht geweest. De dader, een wegpiraat, die zelf niets mankeerde, kreeg uiteindelijk 150,boete en een jaar ontzegging rijbevoegdheid. Gewoon belachelijk vind ik dit en zo lang zo gestraft wordt, zal ons verkeer niet veiliger worden. Het gaat er niet om ons te wreken op mensen die ongelukken gemaakt hebben, maar andere roekeloze rijders te waarschuwen en daardoor het verkeer veiliger maken, kostbare mense levens te sparen. Degene die niet luiste ren willen moeten maar goed voelen Indien mogelijk, zou ik dit gaarne in uw courant opgenomen zien en zeg U daar bij voorbaat hartelijk dank voor. Hoogachtend, uw abonnee, M. MOSK Leeuwerikweg 17. Soestdijk. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 150.000 stuks in prijzen van 11,50 tot 12,50. Middenprijs 12, Prijs per kg. 1,94. Op een terrein aan de Eigendomweg hield de Geitenfokvereniging Soest en omstreken de jaarlijkse geiten- en bok kenkeuring, waarvoor grote belangstel ling bestond, vooral van de zijde van de provinciale bond. De jury bestond uit de heren Beek en Post; arbiter was de heer Fopma, secretaris van de provinciale bond. In de rubriek jonge bokken wist dr. A J. W. Hagedoorn uit Soesterberg met zijn beide bokken de eerste en tweede prijs te behalen. De rubriek lammeren werd gecombineerd. Een klasse apart was Bianca van dr. Hagedoorn voornoemd. De overige lam meren moesten de tweede prijzen delen, n.1. 2A „Regma" van Jaspers uit Amers foort, 2B „Lia" van Woudenberg uit Soest en 2C „Tineke" van Nagtegaal uit Soest. In de rubriek melkgeiten kregen alle een eerste prijs, met lof van de jury, n.L IA en 1B „Ineke" van Jaspers uit Amersfoort, IC en 1D werden respectie velijk „Diana" en „Brenda" van dr. Ha gedoorn uit Soesterberg. Bij de stamboekgeiten werd „Ansje" IA en „Hennie" IC, beide van de heer Jas pers uit Amersfoort. „Linda" van dr. Ha gedoorn werd 1B. Bij de oude stamboekgeiten werd „Jan tje" van dr Hagedoorn IA en de be roemde „Ineke" van Jaspers, Amersfoort 1B. De jonge bokken en vele geiten werden m het stamboek en keurstamboek opge nomen. Een zeer geslaagde keuring, waarbij voor de ingezonden collectie van dr. Hagedoorn opviel met zes eerste en één tweede prijs. De afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde begint het winterseizoen op 23 september met een causerie van de heer G Bootsman van het Pinetum Blijden- stein te Hilversum. Hij spreekt over het onderwerp „Planten in de geneeskunde en in de keuken". De heer G. Muyser, hortulanus van de botanische tuin „Het Cantonspark" te Baarn, zal op 6 oktober een causerie houden over het onderwerp „Minder bekende planten voor de tuin". Op donderdag 5 november spreekt de heer Sj. Kiestra, leraar aan de Middel bare Tuinbouwschool te Hoorn, over het onderwerp „Van wilde plant tot cultuur plant". Op 9 november zal de heer M. A Alberts laten zien hoe men zelf kerst stukjes kan maken. Op 14 januari 1965 spreekt de heer P. den Houter uit Hil versum over het onderwerp „Een bio logische zwerftocht door Nederland". „Het fotograferen van bloemen en plan- E onroerende goederen taxaties ■thht hypotheken -• assurantiën Stëenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 ten" wordt op 17 februari door dr W. Kruyt uit Haarlem behandeld. Onze plaatsgenoot, de heer H. Rubingh, zal op 18 maart spreken over het onderwerp „Cactussen en andere vetplanten in de huiskamer". De heer A. van Riesen, hoofd-boswachter van het Goois Natuur reservaat zal op 28 april het winterpro- gramma van de K N.M.T.P. besluiten met een causerie over het onderwerp „Het Goois Natuurreservaat". Alle avonden worden gehouden in ge bouw De Rank aan de Soesterbergse straat. In het voorjaar van 1965 zullen enige excursies worden georganiseerd naar het Goois Natuurreservaat en naar het Can tonspark in Baarn. Bovendien staat een wedstrijd in het opkweken van chrysan ten op het programma. De Soester duiven vlogen 151 km vanaf Vilvoorde. Ze werden om 14.30 uur met n.w. wind gelost. Van de vereniging „De Vriendschap" waren 176 duiven in con cours. De eerste arriveerde om 17.02.09 uur, de snelheid was 1000.89 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif kwam om 17.42.41 uur aan. De uitslag was; W. Nieuwenhuis 1 6 10; C. Bokma 2 33. J. G. Kamerbeek 3 12 18 29 31; Z.K.H. Prins Bernhard 4 11 13 14 22 23 26 28 35, R. v. d. Duine 5. Mevr. Brou- wer-Roete 7; G. Sukel 8 17 24; D. J. Bos 9 16 25; W. Roest 15, J. C. Wijnands 19 27; F. Groenestem 20 R. Westerveld 21; E. Veerman 30 32; J. Huurdeman 34. Van de vereniging „De Zwaluw" waren 226 duiven in concours. De eerste duif arriveerde om 16.53.18, de snelheid was 1059.03 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif kwam om 17.44.34 uur aan. De uitslag was: G. Rijksen 1 8 11 12 13 15 16 18 20 30 35 36 42: Gebr. Van Klooster 2 22 23 26 31 33; J. v. d Brakel 3 21 28; C. Dijkman 4; J. Coorens 5 24; J. Rauch 6; R. Voskuilen 7 9; C. v. d. Hoek 10 25; P de Bes 17; A v. Dorrestem 19, C. van Klingeren 27; Gebr. Dijkstra 29; Comb. Wigtman-Roest 32 34 40; W. v. d. Mast 37; A Leijssen 38 41 44; J. v. d. Beek 45. De Soester Volleybal Vereniging heeft goed overzomerd, want door uitbreiding van het ledental zullen twee herenteams meer aan de competitie deelnemen. Het aantal damesteams idat aan de kompe titie deelneemt be|kaagt drie, terwijl thans vier herenteams zijn ingeschreven. Door een reorganisatie van de lande lijke kompetitie van de Nederlandse Vol leybal Bond zal het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging op grond van het behaalde afdelingskam pioenschap in het nieuwe seizoen in de overgangsklas uitkomen. Tér voorbereiding zullen door de ver schillende teams van de rood-witten in de komende weken oefenwedstrijden ge speeld worden. Zo zullen woensdag avond verschillende teams van hun kun nen blijk geven tegen het Hilversumse G.V.C. Hoewel de training al weer enkele weken hervat was organiseerde de vereniging j.1 vrijdag, als officiële opening van het nieuwe seizoen, een kontaktavond waar aan door niet minder dan acht en veer tig speelsters en spelers werd deelgeno men. Twaalf teams van vier personen betwist ten in twee poules elkaar de prijzen die werden gewonnen door: le prijs: C. Duwel, G. Peet, F. de Boer en F. Kagenaar. 2e prijs: M. A. Kolthof-van Belois, L. van Schalkwijk, C. van Herwaarden en J. A. Kampen. 3e prijs: M. Tournée, W. Grift, R. Vrak- king en H. Woudenberg. 4e prijs: W. Fokken, T. Hilhorst, B. Ma joor en Verkerk. De uitbreiding van het ledental is voor het bestuur aanleiding geweest een re organisatie door te voeren waardoor een groter aantal leden bij het verenigings werk wordt ingeschakeld en de vereni ging over een bredere basis de beschik king krijgt. Wat was Maartje verschrikkelijk moe en de pijn in haar rug werd steeds erger. Terwijl ze ijverig boende en dweilde, dwa^den ongemerkt haar gedachten naar huis. „Wat zal moeder ongerust geworden zijn," mijmerde ze verdrietig, „en misschien loopt vader ons wel te zoeken in het bos." O, wat verlangde ze naar huis. Ja, Maartje wilde wel graag flink zijn, maar als ze aan thuis dacht, kon ze haar tranen toch niet meer be dwingen. Ook Wiekebol voelde zich uit het veld geslagen. Hij poetste en poetste, zich onderwijl afvragend of Nascar wer kelijk niet wist waar de beukenootjes la gen. Nee, hij begreep er niets meer van. „Klop.... klop klop." Wiekebol luis- sterde aandachtig naar het steeds terug kerende geluid. Dat moest Gertjan zijn. Hij moest immers houtjes hakken. Wie kebol had gelijk. Het was Gertjan en hij hakte of zijn leven er van af hing. Hij kreeg het er verschrikkelijk warm van. Nee, dat viel niet mee, vond Gertjan. Thuis hakte vader altijd het hout. Voor taan zou hij hem best kunnen helpen, immers, de grote stapel die voor hem lag, bewees dat hij het best kon. Maar eerst moesten ze proberen uit Nascar's handen te ontsnappen. „Klop klop klop". Gertjan hakte ijverig verder, zijn handjes stevig om de bijl geklemd. Maar in zijn hoofdje rijpte het plan, om de ontsnapping zo goed mogelijk te doen gelukken. B.D.C. begon de competitie met een vrije zondag en heeft deze benut om in Baarn een vriendschappelijke wedstrijd tegen Limvio te spelen. De gastheren namen een 3-0 voorsprong en bij de rust was de stand 3-1. Het eerste B.D.C.- doelpunt weid gemaakt door Jan Wester veld. In de tweede helft barstte het B.D.C.- geweld los. Uitblinkers waren A. Brouwer, veteraan Henk v. d. Lugt en keeper Smink. Marcel van de Lugt bracht de stand op 3-2 en J. v. d. Lugt op 3-3. Door Nico Gros werd het 4-3 door J. v. d. Lugt 5-3, door Nico Gros 6-3, door Jan Westerveld 7-3, terwijl met een doel punt van Marcel v. d. Lugt de 8-3 eind stand bereikt werd. De heer G. J. Schmidt, kampioen van de Damvereniging O.K.K. te Baarn, van wel ke vereniging ook meerdere Soester dam mers lid zijn, houdt a.s. donderdagavond, 7.30 uur, een simultaanavond in ge bouw Ohr. Belangen te Baarn. Niet-leden, die hieraan deel willen ne men, zijn welkom. ZATERDAGVOETBAL Met een 4-3 overwinning in een uitwed strijd tegen een sterker E.F C dat in de vorige competite als derde geklasseerd was, is Soesterberg de nieuwe competitie begonnen. Reeds na 10 minuten opende Soesterberg door haar rappe linksbuiten Van der Lee de score 0-1. Door een fout echter van de rechtsbak kon E.F.C. vijf minuten later de gelijkmaker lanceren 1-1. Het zag er zelfs naar uit, dat het getij gekeerd was, toen E.F.C. uit een strafschop de bal opnieuw inschoot 2-1. Maar even later gelukte het Van der Lee om voor Soesterberg de stand gelijk te maken 2-2. Daarna verschafte een fout van Soesterberg E.F.C. weer een voor sprong 3-2, waarna bij afwisseling door Soesterberg uit een pynalty weer gelijk gemaakt werd 3-3. De Soesterbergers kre gen zelfs weer een voorsprong door een feilloos schot van rechtsbuiten Esmeijer 3-4. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft werden er geen doel punten meer gemaakt. Wel hadden er over en weer aanvallen plaats, doch de defensies van beide clubs hielden zich taai en wisten doelpunten te voorkomen, zodat ook het einde kwam met een 4-3 overwinning voor Soesterberg. Een be moedigend begin van de competitie. Donderdag 10 september a.s., des mid dags 3 uur, komt de heer Streefkerk uit Soesterberg voor de algemene bejaarden sociëteit in het gebouwtje aan de Buys Ballotlaan, weer een door hemzelf opge nomen film vertonen. Wie een vorige maal de gezellige, aan trekkelijke filmmiddag, die door de heer Streefkerk verzorgd werd, heeft bijge woond, zal zeker niet thuis willen blijven. De thuiswedstrijd van Soesterberg tegen R.K. Unitas is geëindigd in een 2-2 gelijkspel. Aanvankelijk leek het alsof Soesterberg winnaar zou worden in deze wedstrijd. In een met beleid opgezette aanval kon midvoor Huisman, dankzij 'n goed schot, de score voor Soesterberg openen 1-0. Aangemoedigd door dit suc cesvolle begin slaagde linksbuiten Bont- sema erin om de stand tot 2-0 op te voe ren. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft waren de rollen enigszins omgekeerd en was het R.K. Unitas dat kans zag om een tweetal doelpunten te maken. Het eerste ervan was een gevolg van een fout van Soes terberg, die door een vrije schop werd benut. In een beheerst spel werd daarna het tweede schot gemaakt. De defensie van R.K. Unitas zorgde er overigens voor dat geen bal haar meer kon passeren Het einde kwam zodoende met een 2-2 gelijkspel, een uitslag die door velen an ders was verwacht. Enige en algemene kennisgeving. Heden is toch nog plotseling van ons heengegaan onze lieve man, vader, grootva der, schoonzoon en zwager, JAN HENDRIK WESSEL, gepens. Luit.Kol Cavallerie K.N.I.L in de ouderdom van 67 jaar. C. S. Wessel- Heaviside J. H. Wessel H. Wessel-Baars Jan en Bart S F. C. Heaviside- Noordhoorn E. J. Vermeulen- Heaviside Soest, 6 sept. 1964. Schoutenkampweg 80. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben don derdag 10 septom 12.30 uur, op de be graafplaats der N H. gemeente aan de Veldweg te Soest Gez. 28 1 (Ger. bundel). Het heeft de Heere heden behaagd nog vrij plotseling uit ons midden weg te nemen mijn lieve man en onze lieve, zorgzame vader en grootvader, MARTINUS JOHANNES BENDER, in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam J. BENDER- VOOGD. Soestdijk, 5 sept. '64. Van der Veldeplantsoen 1. Liever geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op woensdag 9 september a.s., om ongeveer 1 uur nam., op de Hervorm de begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Te koop of te huur gevr WINKEL-WOONHUIS. In ruil aangeb. woonhuis (koop of huur). Br. on der no. 470 bur. v. d. bi Een goed loon voor een voudig en prettig werk Welke MEISJES of oude re dames hebben hiervoor interesse Gehuwde da mes kunnen bij ons ook halve dagen werken. Aan melden dagelijks van 8- 5.30 en 's avonds v. 6.30- 9.30 uur bij N V. Biscuit fabrieken „Meursing", Smallepad 5-7 te Amers foort. Wie wil naai- en bor duurwerk als THUIS WERK verrichten Voor naaiwerk is zig-zag-ma- chine noodzakelijk. Brie ven onder no. V.W. 21 bureau Soester Crt. Geboren ADRIANUS PETRUS HILHORST (Arie van Piet van Arie van Piet van Ryk). Voorburg. 5 sept. '64. Willem Klooslaan 40. Te koop SOLEX, m zeer goede staat. ƒ145,-. Ring weg 4, tel. 4980 TE HUUR per 15 sep tember, voor dame, b.b. h.h., gr zit-slaapkamer voorzijde, 4x4 m.. met balcon en vrije keuken. Aanleg oliestook aanw. Te bez. Wald. Pyrmont- laan 13, Soestdijk. Prachtig witte KINDER WAGEN te koop. Nieuw- straat 48. WERKSTER gevr voor 1 avond per week a 2,- p. uur. Deto, Eikenlaan 13, Soest, tel. 2246. In ons bedrijf hebben wij nog plaats voor een aan tal flinke JONGENS. Voor onze produktie-afdelin- gen vragen wij tevens ouder mnl. personeel, liefst met enige vakken nis. Nadere informaties te verkrijgen bij NV. Bis cuitfabrieken „Meursing", Smallepad 5-7 te Amers foort. Dagelijks van 8-5 uur. MEISJE gevraagd voor de ochtenduren, in gezin met kleine kinderen. Me vrouw Blaak, Van Strae- lenlaan 36. Te koop V.W. BESTEL WAGEN 1961 m ruiten. Deto, Eikenlaan 13, Soest, tel. 2246. Van particuliere te koop donkerblauwe OPEL Olympia. In goede staat. ƒ425,-. Na 18.00 uur Wil- helminalaan 22 boven. Scholiere zoekt WERK voor de zaterdag. Br. on der no 468 bureau S.Crt. Gevraagd WERKSTER v halve dagen voor schoon houden klein kantoor en lichte kantinewerkzaam heden. Tel. 2559. Af te halen schattig klein zwart POESJE. Tevens gevraagd werkster a 2,- per uur. Zonder goede re ferenties onnodig aan te melden 's Avonds na 6 u. Saenredamplantsoen 17. Soest. Wie wil ruilen een 3-KA- MERFLAT-HOEKHUIS v. een oud vrij huis. Brie ven onder letter TV 20 bureau Soester Crt. Te koop prima KOOKKACHEL, straat 21. Etna Laan- Te koop vrijstaande MID DENSTANDSWONING. Leeg te aanvaarden mits kleine woning beschik baar is. Br. onder no. 467 bureau Soester Crt. TE KOOP Opel Rekord '60 met radio en trek haak. zeer mooi f 2850,-. Austin A 55, iets aparts, f 1750,-. V.W. bestel '62 f 2650,-. Inruil en finan ciering. Ringweg 4, tele foon 4980. Handige MEISJES. Hoge lonen. N.V. Ceramiek Van Breugel, Koningsweg 2, Soestdijk. Aangeb DAMESFIETS, merk Raleigh sport, drie versningeb. dynamo. Kerkpad Z.Z. 24, Soest. Echtpaar met baby zoekt passende WOONRUIMTE, huur of koop, ook event. oud pand; vrouw is ge dipt. verpl. Gaarne be reid hulp te verlenen. Br. onder letter WX 22 bureau Soester Courant. Gevraagd TYPISTE voor het typen van Neder landse teksten, maar be hoorlijke kennis van En gelse taal noodzakelijk. Vosseveldlaan 31. Soest. Te koop PUCH, decem ber '63, als nieuw. Br. on der no. 469 bureau S.Crt. Flinke JONGENS. Fikse lonen. N.V. Ceramiek Van Breugel, Koningsweg 2, Soestdijk. CONIMEX zoekt voor spoedige indiensttreding voor werkzaamheden in de verschillende produk- tie-afdellngen. Daar het loon mede af hankelijk is van uw vaardigheid en prestatie, verzoeken wij U bij voor keur mondeling te solli citeren. Onze kantoren bevinden zich aan de Eemnesser- weg 17 te Baarn. 's Za- Moderne volledig inge richte stenen bungalow per w. te huur. Zeer bil lijke condities. 6 bedden, douche, w. en k. stro mend water, vaste wasta fels, oliestook. Praam gracht 9, Soestdijk, tele foon 2326. ALLES VOOR UW WONING Complete Woninginrichting KAREL BOS Schrikslaan 61. Vrijstaand woon huis m. schuur en tuin. Ind. kam. en suite, keuken, toi let, kelder; boven 3 sl.k. en vliering. In prima staat van onderhoud Dir. te aanv. 37.500, Mak. en Ass. kant. Soesterbergsestr. 8 te Soest Tel. 02955-2064, b.g.g. 030-19707 en 02950-17727.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2