FUGERS FIETS Anneke Grönloh evenaarde Fanny Blankers-Koen Gemeenteraadsvergadering MOCCASSINS TWEEDE BLAD Lastig meisje werd bereisde vrouw BROKAATMUILTJES Bioscoopprogramma R.K. Charitatief Centrum REPAREERT U ZELF heeft alles voor uw Gods vinger in de rotsen van Edom Hinderwet Voetbalprogramma Sociaal-psychiatrische diensten „Anneke Grönloh is een lastig meisje» dat eigenlijk nooit tevreden is. Niet ovep de begeleiding, niet over haar eigenj stem. Een opname met haar in de pla- tenstudio loopt meestal uit op een woe-| de-uitbarsting. Of stampen met de voe ten en soms zelfs traantjes". Hoe vaak is het niet gezegd in de afge lopen jaren. Trouwens, hoeveel vreemde verhalen hebben niet de ronde gedaan over deze jonge vrouw, die alle records in de Nederlandse platenwereld brak. Hoevelen zullen avond aan avond Anneke zo hebben zien optreden terwijl zij zong Nina Bobo. Die in een jaar vijf gouden platen bij elkaar zong, een prestatie, die alleen door Fanny Blankers-Koen met haar vijf gouden plakken bij de Olympische Spe len van Londen werd geëvenaard. Wat is de waarheid Dat Anneke moe derskindje is Of dat ze de hele we reld om zich heen terroriseert Eindhoven groeide de kleine Anneke op. Ze werd een aantrekkelijk meisje dat bovendien over een allerliefste stem bleek te beschikken. Dat bewees ze op de Ulo, waar ze deel ging uitmaken van de schoolband en waar ze aansluting kreeg bij 'n revuege zelschap. Moeder Grönloh vond het leuk, dat die kittige kleine meid zo aardig kon zingen. Dat kwam trouwens wel goed uit ook, want breed had de familie het niet en de liedjes, die Anneke zong, zichzelf be geleidend op de gitaar, brachten zo nu en dan wel 't een en 't ander in het laadje. Zeventien jaar was ze toen ze een baan tje aannam als typiste. Niet voor lang, want het toneel wenkte meer naarmate de mogelijkheden groter werden. En die mogelijkheden kwamen er. Als Yokkotjang ging Anneke naar Brus sel, waar ze 25,per optreden kreeg. Als doodgewoon Anneke nam ze kort daarop deel aan het Cabaret der Onbe kenden in Eindhoven, waar ze met vlag en wimpel de eerste prijs won. Platen volgden - Nederlandse, maar ook Malelse liedjes - en de sneeuwbal rolde. Een verkiezing voor de Knocke ploeg betekende het laatste duwtje. De Neder landers bereikten niets in die Belgische badplaats, maar Anneke Grönloh's op treden deed de altijd bij dergelijke ge legenheden aanwezige insiders zich de ogen uitwrijven. We behoeven de jongste historie niet op te halen. De gouden platen, de reizen naar het verre Oosten; het internatio nale songfestival nu. Anneke is alle sterren van naam, die beroemdheden waren, toen zij nog niet eens aan bod was, voorbij gestreefd. Niet alleen krijgt ze de meeste fanmail, niet alleen worden haar platen het meeste verkocht; ook moet ze de meeste publiciteit over zich heen laten gaan. Kort geleden is Anneke getrouwd met haar vriend Pim Jaap van der Laan, disc jockey van radio Veronica. Anneke heeft daarom een villa gekocht voor haar moeder. Eerlijk gezegd, erg gelukkig is ze nooit geweest met haar eigen stem en zin gen was nauwelijks een hobby van haar. Ze deed het, omdat ze moest. Ze trok door dorpen en steden - duizenden ki lometers per jaar, inclusief een stuk of wat lang niet malse auto-ongelukken - ze liet haar mooiste glimlach zien. Maar of ze er gelukkig mee was Het kwam te snel, het overdonderde haar en het heeft erop geleken, dat ze op een kwade dag er de brul aan zou geven. Dat ze gewoon een typiste wilde zijn. Een gewoon meisje, zonder pose, zonder dag en nacht werken. Het is allemaal voorbij. Anneke is een echte artieste geworden. Vrouwelijk, maar als het nodig is - en dat is het in Met Kerstmis zagen wij een heel andere Anneke Grönloh. Zoals altijd ligt de waarheid in het mid den. Het door al die plotselinge succes sen wat overspannen meiske van weleer is een allerliefste, zachtmoedige jonge vrouw geworden met een showbiz-routine waarop maar weinige kunnen bogen. Met successen overal in de wereld. Zo groot, dat Catherina Valente - ontdek ker en top-bandleider Kurt Edelhagen haar uitnodigde een tournee naar Rus land mee te maken. Anneke zei dapper neen. Om de simpele reden, dat ze geen tijd had. Want ze heeft het druk. Schrik barend druk. Geen avond is ze vrij, want iedereen wil haar horen zingen, in alle delen van het land. Anneke Grönloh is in de loop der jaren nogal eens in het nieuws geweest. Maar dat zijn alle grote sterren. Trouwens haar carrière was ook niet zo'n heel gewone. Zes jaar was ze, toen ze liedjes zong voor het K.N.I.L. en in Indonesië gele gerde Nederlandse militairen. Haar wieg stond in Indonesië, om precies te zijn in Tondona, Noord Celebes. En om de volledigheid geen geweld aan te doen, op 7 juni 1942 legde moeder Grön loh het kleine hoopje mens erin. In 1950 kwam diezelfde moeder Grönloh met haar spruiten naar Nederland. In dit vak - keihard voor zichzelf en an deren. Een meisje dat weet wat ze wil. Ze heeft veel gereisd en een heleboel van de wereld gezien. Ze heeft ervaring opgedaan. Haar armband is versierd met vijf gouden plaatjes. Dat vergoedt veel heel veel. En zo langzamerhand mag ze best eens zingen wat ze zelf wil. Zijn haar op namen met de Dutch Swing College Band niet goed Ze ls nu een ster, met wie rekening wordt gehouden. Ze kan eisen stellen. Ze mag een beetje moeilijk zijn, want Anneke Grönloh ls een ar tieste geworden tot in de toppen van haar vingers. Nerveus als een raspaard en dat verklaart veel. Toen ze uit Knocke terugkwam zei ze uit de grond van haar hart, dat ze doods bang was geweest en dat ze nooit, nooit weer in een of ander festival zou willen optreden. Goed, een jaar later vertegen-, woordlgt ze Nederland in Kopenhagen tijdens het Internationaal Songfestival. Een zwaar karwei, waarvoor geen ande re zangeres van naam zich durft te le nen. Anneke doet het zonder blikken of blozen. Maar ze heeft dan ook de steun van vijfmaal goud Brandend zand, Soe- rabaja, Nina Bobo, Paradisi en Cimeroni. En die krijg Je niet voor niets. De raad onzer gemeente komt op woens dag, 16 september, 's avonds te 19.30 uur, in openbare zitting bijeen, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 15 Juli 1964, alsmede van 15 augustus 1964. 2. Ingekomen stukken. a.. Schrijven d.d. 27 augustus 1964 van T. Rietveld, Groen van Prinstererstraat 2bis te Soest, inzake het knippen van hagen, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. b. Schrijven d.d. 2 september 1964 van p. Siskens, inzake de vestiging van be drijven in deze gemeente, met voorstel te berichten zoals is aangegeven in het eveneens ter inzage gelegde schrijven van burgemeester en wethouders. c Controlerapporten van het Centraal Bureau voor ferificatie en financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, d Begroting van het Gasbedrijf Centraal Nederland over het dienstjaar 1965 met voorstel hiermede akkoord te gaan. e. Rekening van het Gasbedrijf Centraal Nederland met voorstel hiermede ak koord te gaan. Schrijven van .de directeur van het Gasbedrijf d.d. 4 september 1964 inzake aanschaffing van een bestelauto met in rood en zwart - stevige loopzooi. met bontrand ƒ4.95 Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 Wij verstrekken Contant zegels. voorstel dienovereenkomstig te besluiten. 3. Verdeling van de raad in twee afde lingen in verband met de behandeling van de begroting /oor het jaar 1965. 4. Voorstel tot vaststelling van een nieu we straatverlichtingsovereenkomst. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de inrichting van de hoof denkamer van de Van der Hucht- kleuterschool aan de Paulus Potterlaan. C. Voorstel om het aanwezige krediet voor de aanleg van een speelplaats na bij de Koninginnelaan-Schaepmanstraat beschikbaar te stellen voor de aanleg van een speelplaats nabij de Vinkenweg-Me- relweg en Nieuwstraat. 7. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake het genees kundig schooltoezicht. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet in verband met het plaatsen van een houten nood schoot in de wijk Soester Eng. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het bouwrijp maken van gronden, gelegen in bet plan Soester Eng 1. 10. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet aan: a. A. Schouten voor het oprichten van een inrichting tot het vervaardigen van metaalwaren annex spuitinrichting op het perceel Grote Melmweg 13, alhier; b. Gebr. van Kooy, voor het oprichten van een herstelinrichting voor motor voertuigen aan de Soesterbergsestraat, alhier c. Keiler Nederland N.V., voor het uit breiden van een fabrieksruimte aan de Postweg te Soesterberg; d. W. A. M. Akkerman, Amersfoortse- straat 78b, te Soesterberg, voor het op richten van een herstelwerkplaats voor motorvoertuigen en een pompinstallatie met een ondergrondse tank aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg. e. J. van Asch, Ferd. Huycklaan 44, al hier, voor het oprichten van een her stelinrichting voor auto's op een per ceel aan de Ferd. Huycklaan, alhier. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering van de uitmonding van de Heideweg op de Soesterbergsestraat. 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het herstel van een noodlokaal bij de Chr. school voor g.l.o. te Soesterberg. 13. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van: a het openbaar lager onderwijs over 1963; 14. Voorstel tot wijziging van de gemeen te- en bedrijfsbegrotingen voor 't dienst jaar 1964. 15. Voorstel tot aankoop van grond: a. gelegen nabij de Eigendomweg van J. H. Hoogeveen; b. gelegen nabij het Oude Grachtje en op de Eng van J. de Bruin; c met woning Smitsweg 51 van G. H. Hilhorst; d. gelegen nabij de Petersteeg van W. B. Majoor; e. gelegen aan de Prins Hendriklaan hoek Anna Paulownalaan van D. C. Stam; f. gelegen aan de Smitsweg van J. Vonof te Amersfoort; g. met opstallen gelegen aan de Nieuwe- weg van H. J. Hilhorst. 16. Voorstel tot het verstrekken van een krediet van 150.000,waaruit voor schotten kunnen worden verleend aan de Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden te Amsterdam. 17. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan W. van Bloemendaal, Wieksloterweg o.z. 83, al hier, voor het oprichten van een be- tontegelpers aan de Wieksloterweg o.z. 18. Voorstel inzake het presentiegeld voor het bijwonen van raads-, afdehngs- en commissievergaderingen. 19. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer B. J. W. Rohde als vakleerkracht handenarbeid aan de open bare school voor uitgebreid lager onder wijs, alhier. 20. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet in verband met de plaatsing van een houten nood- school, ter vervanging van de openbare lagere school in de Kerkebuurt, in de wijk Soester Eng. 21. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het voeren van de aktie „Houdt Uw Stoep Schoon" in Soes terberg. 22. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de kleuteronderwijswet aan: a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest, voor de stichting van een twee-klassige kleuter school in Soest-Zuid; b het bestuur van de O. L. Vrouwe Stichting te Amersfoort voor het maken van een nieuwe toegang tot de Maria kleuterschool te Soestdijk. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de inrichting van de hal en de garderobe in het St. Lud- gerusschool voor g.l.o. aan de Hilde- brandlaan te Soest-Zuid tot klaslokaal. 24. Voorstel tot inbreng van gronden in het grondbedrijf. 25. Voorstel tot verhoging van de sub sidie voor Sociaal-psychiatrische diens ten. 26. Voorstel tot het bouwen van een garage voor de dienst van gemeentewer ken. 27. Voorstel tot het goedkeuren van een wijziging van de verpleegprijs „De Mal- vahoeve." 28. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ontbinding van een pacht c.q. huurovereenkomst met J. G. Tolboom. 29. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. schoolbestuut te Soest voor de aanschaffing van enige leer- en hulp middelen voor de R.K. meisjesschool voor v.g.1.0. aan de Steenhoffstraat; b. het R.K. schoolbestuur te Soesterberg voor de beschikbaarstelling van een noodlokaal t.b.v. de Titus Brandsma- school voor gewoon lager onderwijs. 30. Voorstel tot het verlenen van een compensatie in verband met de huur verhoging per 1 juli 1964, alsmede van een uitkering ineens over het jaar 1964 in verband met de nacalculatie „trend". 31. Voorstel tot het vaststellen van het onteigeningsplan Soesterveen I. 32. Voorstel tot het samenstellen van een college voor de verlening van bijstand. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1904 welgezind was, terwijl zij een afzichte lijke afgod hadden aan wie kinderoffers gebracht werden. De Edomieten waren trots op hun hoofd stad Petra, die zij als onneembaar be schouwden. Thans kan men de ruïnes van Petra bezoeken. De stad bestaat nog, maar er woont niemand meer. Het is al leen te paard te bereiken en de laatste Wï km moet men door een hele smalle spleet in de rotsen rijden om de dode stad te bereiken. Dan vindt men huizen en gebouwen, uitgehold in de rotsen en zelfs een arena voor 20.000 mensen Vele profetieën hebben erop gewezen dat het slecht met Edom zou aflopen en dat is het geval geweest. De profeten spra ken uit naam van God en God heeft door het lot van Edom getoond dat Hij niet met zich laat spotten. De bevolking van Edom was hoogmoedig, vervuld van haat tegen de de Joden en zij dienden een afgod uit haat tegen God. De cultuur van de Edomieten stond op een hoog peil. Zij leerden de Egyptena- ren het alfabet en het varen op de ster ren en men heeft in Egypte schepen ge vonden waarvan het beeldhouwwerk van Edom afkomstig is. Israël is gestraft maar het bestaat nog, Edom is vernietigd, zoals het voorspeld is door de profeten. „Yeah! Yeah! Yeah! Hier zijn we" is de titel van de film die van heden tot en met woensdag in het City-theater draait. U hebt natuurlijk wel begrepen dat dit niet de noodkreet van 'n Engelse ezel is, maar van de roemruchte Beatles, de luidkeelse jongens die zo enorm populair zijn en die waarschijnlijk in een uur meer verdienen dan alle Soester ingeze tenen in een week. The Beatles hebben het in deze gezel lige film al net zo moeilijk met het ontlopen van hystrische meisjes als in het werkelijke leven. In een treincoupé maken zij kennis met de oude John Mc Cartney, de grootvader van Beatle Paul. Het is een heel lastig mannetje, die de boel altijd in de war stuurt, maar dat verhoogt slechts de vrolijkheid. Hij speelt voor hartenjager, kelner en laat zich zelfs Lord John Mc Cartney noemen. Intussen musiceren The Beatles voor de televisie tot Ringo er de brui aan geeft en er vandoor gaat. Grote consternatie en drie Beatles gaan op zoek naar één Beatle. Opa en Ringo komen in het ge vang, maar het komt allemaal op z'n pootjes terecht en u kunt ervan verze kerd zijn dat de jongens uit Liverpool zich heel duidelijk op het scherm laten horen. Deze afdeling bejaardenzorg van het R.K. Charitatief Centrum heeft haar pro gramma voor de a.s. winter weer sa mengesteld en het ziet er naar uit dat de bejaarden deze winter weer heel wat geboden wordt. Op 23 september zal ge start worden met een H. Mis in elke pa rochiekerk, waarna een ontbijt in het St. Josephgebouw wordt aangeboden en het winterprogramma zal worden uit eengezet. Elke bejaarde zal een uitnodigingskaart ontvangen. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 Woensdagavond heeft ds P. Mietes van Zeist voor de leden van de N.C.V.B. Soest-Zuid een interessante causerie ge houden over het onderwerp „Gods vinger in de rotsen van Edom". Hij werd inge leid door mevr. W. Oosterveen-Wielinga, die een meditatie over een schriftge deelte hield nadat zij de leden verwel komd had op deze eerste bijenkomst van het nieuwe seizoen. Ds Mietes wees erop dat Bijbelse voor spellingen over „de beroering der volken" in deze tijd wel heel erg aanspreken. Er zijn echter veel directer voorspellingen geweest en om dit aan te tonen nam ds Mietes zijn gehoor in gedachten mee naar het nabije oosten. Van Tyrus is in de Bijbel voorspeld dat 't verdwijnen zou en Alexander de Grote liet 't verdwijnen na 'n lange belegering. De geschiedenis van de Filistijnen levert eveneens sporen van vervulde profetieën, evenals het lot van Niniveh, dat verwoest werd nadat een profeet de verwoesting aan gezegd had. Het lot van Babel was niet veel beter. Slechts vier puinhopen zijn er over van de prachtige stad Baby- Ion. Edom, thans bekend als Idumea, lag tussen de Rode Zee en de Dode Zee als een vruchtbaar cultuurland, maar thans is het een dor land met de resten van een rivierbedding, waaruit blijkt dat de Rode Zee en de Dode Zee vroeger door een rivier verbonden waren. Ook zijn er restanten van irrigatiewerken gevonden. De Edomieten, die van Ezau afstammen, waren landbouwers en veehouders maar ook handelaren. Tevens hadden ze een sterke militaire macht. Zij haatten de Joden, nakomelingen van Jacob, die het eerstgeboorterecht van Ezau „gestolen" had en zij haatten de God die de Joden Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld ontheffing van de verbods bepaling in de hindrwet te verlenen ten behoeve van de reparatiewerkplaats en pompinstallatie van de heer W. A. M. Akkerman aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg. Tevens is onthelling gevraagd voor de heer J. van Asch ten behoeve van zijn autoreparatie-inrichting aan de Ferdi- nand Huycklaan. Voorgesteld is de ont heffing te weigeren voor het oprichten van een betontegelpers aan de wiekslo terweg. Dit voorstel is gedaan omdat het perceel waar de pers geplaatst zou wor den een agrarische bestemming heeft. J.S.V. 1-S.E.C. 1 2.30 uur. B.D.C. 1-Amersfoortse Boys 1 2.30 uur. V.V.O.G. 2-B.B.C. 2 2.30 uur. Baarn 3-S.E.C. 3 2 uur. B D C. 3-Baarn 4 12 uur. Amsvorde 3-B.D.C. 4 12 uur. Lage Vuursche-Hees 4 uur. Karboys-V.V.Z. 4 uur. C.D.N. A-S.E.C. A 4 uur. B.D.C. A-Quick B 4.15 uur. B D C. B-Quick C 415 uur. S.E.C. B-C.J.V.V. B 4.15 uur. B D.C. C-Quick D 4.15 uur. K.V.V.A. B-V.V.Z. A 4.15 uur. S.E.C. C-B.D.C. D 2.45 uur. De gemeente betaalt per inwoner 20 cent subsidie aan de sociaal-psychiatri sche diensten. De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid heeft voorgesteld dit bedrag met 8 cent per inwoner te verho gen. Daar de aktiviteiten van de diens ten aanzienlijk uitgebreid zijn heeft het college van B. en W. de raad verzocht aan dit verzoek te doen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5