VAN DAM'S SCHOENEN ¥oor uw PALTHE VENEMA VERKOOPSTER en FLINKE JONGEMAN. MET RAAD EN DAAD. V.V.V.-nieuws. Officiële mededeling en, SOESTERBERG FILM-PROJECTOR V.V.Z. verloor B.D.C. verloor Inbraak OPTIEK Speciaalzaak College van Bijstand Duiven vanaf Mons Hulp aan scholen Geslaagd. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Soestdijk reinigen, verven en motwerend maken. R.K. Openbare Bibliotheek Interclubcompetitie wielrennen hoortoestellen choonenberg is nu gevestigd Filmmiddag voor de bejaarden Bezwaarschrift Soesterberg-Dolderse Boys 2-1 Maluka Muda-Soesterberg 2-2 P. TEN BERGE, Wijziging spreekuren. V.V.Z. heeft een uitwedstrijd in Bussum gespeeld en daar met 2-3 van Karboys verloren. De nederlaag werd niet veroor zaakt door het feit dat V.V.Z. de min dere van de gastheren was, maar het geluk was tegen en dat was bij Karboys niet het geval. Voor de rust had V.V.Z. een licht veld- overwicht en daarna was de Soester ploeg zelfs veel sterker. Toch gelukte het Kar boys door de linksbinnen een voorsprong te nemen na ongeveer 20 minuten spe len. Door een ongelukkige terugspeelbal van een V.V.Z.-halfspeler werd het zelfs nog voor de rust 2-0. In de tweede helft viel V.V.Z. sterker aan. Na twintig minuten werd een mooi tegenpunt door linksbuiten Van Doorn gescoord. De gastheren verdedigden hun voorsprong nu fel, hetgeen V.V.Z. ette lijke vrije schoppen opleverde. onroerende, goederen WÊ'jd taxates' mmmm- hypotheken' JHrti .assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169'. Uit een voorzet van Van Kooij kopte v. d Kraak na ongeveer een kwartier on houdbaar in. Nu was het 2-2 met nog een minuut of zeven te spelen. Kort daarna werd Timmer in de klem genomen en ten val gebracht. Van Kooij mocht een strafschop nemen. Zijn schot was zuiver gericht maar te zacht, zodat de keeper van Karboys de bal kon keren. Uit deze penalty had V.V.Z. het winnende doel punt kunnen scoren, maar het liep an ders en enige minuten voor het eind signaal viel het doelpunt dat V.V.Z. een 2-3 nederlaag bezorgde. B.D.C. heeft zondag de eerste competitie wedstrijd op eigen terrein tegen Amers- foortse Boys gespeeld. Het is een wat teleurstellende nederlaag geworden. Er waren weinig uitblinkers in de ploeg al deden Theo v. d. Mast en keeper Van Hattem verdienstelijk werk. Het lukte echter niet erg al waren er momenten dat er heel behoorlijk samengespeeld Burg. Grothestraat 8 Telefoon 3859 Soestdijk voor BRILLEN Ziekenfondsleverancier. werd en dat al combinerend goed op het doel van de Boys afgegaan werd. De bei de backs, de spil en keeper Gerth verhin derden het scoren echter. De Boys begonnen met enige schoten van Van Zoeren en Van Zanten. B.DC. wat sterker dan de gasten, maar kwam nauwelijks over het middenveld. Enige malen werden in deze periode B.D.C.-spe lers ten val gebracht en in de tweede helft maakte menige Amersfoortse speler een salto, want er werd niet zachtzinnig gespeeld. De scheidsrechter hield de lei ding echter goed in handen. Opnieuw een Amersfoorts overwicht dat Van Zoeren na een kwartier succes schonk, want hij scoorde het eerste doel punt waarvan later zou blijken dat het het enige zou zijn. Kort daarna schoot Van Zanten tegen de binnenkant van de paal en ontsnapte B.D C op het nipper tje aan het tweede doelpunt. In de tweede helft stopte Van Hattem op fraaie wijze een keihard schot van rechtsbuiten Kreikamp, die nagenoeg ge heel uitgeschakeld werd door v. d. Mast. Aan de andere kant verrichtte keeper Gerth een miraculeuze safe om een kei hard schot van Dick Dorrestein te hou den. Arie Roest maakte zich verdienste lijk door een bal van de doellijn te trap pen toen Van Hattem al gepasseerd was, en de als altijd rustig optredende vete raan Henk van der Lugt. verrichtte even eens een redding. De backs van Amersfoortse Boys, Van der Kuilen en Duiveman, die niet zo best begonnen waren, gingen steeds beter spelen en zij hielden de B.D.C.-ers aardig in bedwang. Aanvallen van de Boys ein digden nagenoeg steeds in buitenspel, dus er viel weinig te beleven. Voor sensatie zorgde v. d. Mast tegen het einde van de wedstrijd toen hij een keurig schot loste. Het was echter op zijn eigen doel. Gelukkig redde Van Hattem resoluut, zodat het 0-1 bleef. Een pover begin. Tijdens de gemeenteraadsvergaderng van 27 mei 1964 werd besloten tot instelling van de gemeentelijke sociale dienst en een college van bijstand, in het kader van de Algemene Bijstandswet, welke op 1 januari in werking zal treden. Het college van B. en W. heeft voor het samenstellen van het college van bij stand de volgende aanbevelingen van twee personen per vakature gedaan: J. G. van Kleef en H. J. Brink, A. G. Hilhorst en H. G. M. Taris, R. Vrede- veld en G. van Schaffelaar, S. B. van Rijs en H. Muis. Er is ingebroken in de Kat-Emaillefa- briek te Soestduinen. Onbekenden hebben zich door een raam toegang verschaft tot het kantoor en de bureaus doorzocht Er werd een geldkistje ontvreemd met ƒ462,4 spaarbankboekjes met een tegoed aan 872,9 Engelse ponden en 23 Duitse Marken. De daders zijn onbe kend. De duiven van de verenigingen De Zwa luw en De Vriendschap hebben 214 km. vanaf Mons gevlogen. Ze werden om 7.45 uur met n.o. wind gelost. Van De Vriend schap waren 103 duiven in concours. De eerste arriveerde om 11.01.15 uur, de snelheid was 1086.53 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif kwam om 11.28.29 uur aan. De uitslag was: E. Veer man 1 4 6 13 15: C. Bokma 2 10 18; Z.K.H. Prins Bernhard 3 5 8 11 12 17 20 21; J. Huurdeman 7; W. Nieuwenhuis 9. B. van Gardingen 14; R. van de Duine 16 19. Van de vereniging De Zwaluw waren 123 duiven in concours. Ze werden om 7.45 uur gelost met n.o. wind. De eerste duif kwam om 10.57.25 uur aan, de snelheid was 1110.17 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif arriveerde om 11.33.12. De uislag was: G. Rijksen 1 2 3 4 5 6 9 10 11 12 14 15 16 18 20 24; C. V. d. Hoek 7 8; G. Visser 13; P. de Bes 17; Gebr. Van Klooster 19 23; J. Rauch 21; R. Voskuilen 22 Comb. Wigtman-Roest 25. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een noodlokaal ter beschik king van de Titus Brandsmaschool in Soesterberg te stellen. De school heeft thans zeven leerkrachten en kan maar zes leerkrachten onderbrengen. Bedoeld noodlokaal was voorheen in gebruik bij de r.k. kleuterschool te Soesterberg. Tevens is voorgesteld 1775,ter be schikking te stellen voor het aanschaf fen van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de r.k. meisjes-v.g.l.o. in de Steenhoffstraat. Bij de aanvang van het huidige schooljaar is gestart met I.V.I. Onderwijs en hiervoor zijn deze leer- en hulpmiddelen nodig. Er is een krediet van 2400,gevraagd voor het maken van een nieuwe toegang tot de Maria-kleuterschool in Soestdijk De school is thans bereikbaar langs een smal pad, dat onverhard is. Ook moet ei een betere verbinding tussen de school en het speelterrein komen. Aan de R.K. Lagere Technische School „Niek-Savio" te Amersfoort heeft Arnold A. Brouwer alhier het onderwijs in bouw kunde met goede uitslag gevolgd. Bij het eindexamen werd alleen aan hem behalve een diploma ook een eer volle vermelding toegekend. Donderdag a.s., des avonds om kwart voor acht, houdt de afdeling Soestdijk van de Christen Vrouwengemeenschap haar eerste ledenvergadering in het nieu we seizoen in het Anna Paulownahuis, Burg. Grothestraat 51. Spreker voor deze avond is ds J. Met- tau, Herv. pr. te Soest, die zal spreken over zijn werk in Duitslsand, waarbij dia's getoond zullen worden. VOOR UW KLEDING, GORDIJNEN, TAPIJTEN F. C KUYPERSTRAAT 28 - SOESTDIJK Nieuwe aanwisten. Romans Bradbury, De laatste Martiaan. Brophy, Vrouwen die het teken dragen. Canning, De drakenbloedboom. Chris- tie, Waarom Evans niet Danella, Dans op de regenboog. Diamond en Adair, Operatie afdeling 10. Van Doorn, Monique. Van Dijk-Has, Als het hart gaat spreken. E Fuller, Op leven en dood E. Stanley Gardner, Het geheim van de beeldschone intri gante. - Het gehem van de kille hand druk. - Het geheim van de verwisselde foto. - Het geheim van het jacht „Ji- nesa". - Telefoon voor Marilyn. Heijermans. Droompaard en andere Falk- landjes. Japrisot, Michèle Isola. Kautner, De grens. Knap, Appels in het gras. Marric, Gideon van Scot- land Yard. - De nacht met Gideon. Masters, Het koraalstrand. P. la Mu- re, Clair de Lune. Ooms-Vinckers, Het huis met de twee lampen. Petrakis, Met al de liefde die ik heb. De Rid der, Pensioenhuis In de galg. Sime- non, Maigret en de clochard. - Maigret en de keurige mensen. - Maigret en de onbekende wreker. - De woede van Mai gret. Stühlen, De overlevenden. Tarr, Rabbijn Cohen zoekt het hogerop. Vestdijk, De zwarte Ruiter. Vidal, Shéhérazade. Wagenaar, Geen kans tot vluchten. - Vlucht naar de zon. Waltershausen, Afscheid van Wenen. Weiss, Afscheid van mijn ouders. Wieren-Bos. De vrijgezellen. Engelse roman: Braine, Room at the top. Heyer, False colours. Mason, The fe- ver tree. Voor onze gemoderniseerde zaak vragen wij een TORENSTRAAT 5 SOEST In vijf categorieën hebben renners van vele verenigingen zondag als gasten van Tempo gereden op het parcours in Soest dijk. Het was een prachtige sportzondag, die slechts werd ontstierd door een valpartij waarbij de jeugdige Baarnse renner S. v. d. Berg, die lid is van Tempo, ernstig aan het hoofd en een arm geblesseerd werd. Na behandeling door dokter Schut te is hij per E.H.B.O.-ziekenauto naar het Baarnse ziekenhuis gebracht. Een kleinere schoonheidsfout was het afstappen van de nationale cyclecross- kampioen Cor Rutgers uit Naarden, die blijkbaar geen zin meer had toen zijn doel, het uitlopen van een ronde, bereikt was. De veteranen reden 13.8 km. A. Milderd van de Volharding won in 24 minuten. Tweede was H. Stouten van de vereniging De Pedaalridders, derde H. Brons van de vereniging Amersfoort, vierde J. Brand- sen van Het Stadion, vijfde G. de Jong van De Pedaalridders en zesde F. Clynck van De Adelaar. Bij de A-aspiranten was de uitslag: L. Verhoeven, Adelaar, 23 km in 35 min; 2. B. Cardool, Volharding; 3. H. Versluis, Jan van Arkel; 4. H. v. Valkenburg, Volharding. 5. J. Visser, Tempo; 6. G. v. d. Pluim, Pedaalridders. Bergstraat 5 telef. 12036 Amersfoort Drie renners namen bij de nieuwelingen een ronde voorsprong en zij streden om de eerste plaatsen. P. v. d. Top uit Amersfoort won de 57,5 km. in 1.33 uur;. 2. D. van Wilgenburg, Stadion; 3. C. Fa- ber. Adelaar; 4. R. de Zoete, Adelaar; 5. A. Lens, Willibrord. 6. P. van Ekeren, Pedaalridders. De B-aspiranten reden 11,5 km. J. v. d. Heide, Tempo, won in 18,5 min. 2. P. Kentie, Jan van Arkel; 3. E. Hugener, Willibrord; 4. J. W. de Lange, Tempo. Bij de amateurs namen A. Werner van de Adelaar en C. Rutgers van De Ade laar een ronde voorsprong. Rutgers stap te af en Werner won de 69 km in 1.47 uur; 2. G. Vianen, Willibrord; 3. A. Se- vers. Volharding. 4. G Daalhuizen, Vol harding; 5 J. Kooyman, Volharding; 6 J. Mocking, Volharding; 7 J. v. d. Berg, Jan van Arkel; 8 A. Post, Tempo; 9. W. Wiegers, Tempo; 10. W. Schaeffer, Tem po. AUTOHUUR. Onlangs huurde ik een auto voor 3 maanden met een bewijs dat de auto verzekerd was. Nu vertelde de verhuurder mij dat de verzekering verlopen is en dat ik voortaan op eigen risico met de auto rijd. Dat vind ik on juist. Wat is uw mening? Antwoord: Wanneer U bij een verhuur- inrichting een auto huurt en daarbij een kaart ontvangt ten bewijze dat de auto verzekerd is, kan de verhuurder twee weken later niet zeggen dat de verzeke ring verlopen is en U voortaan de auto op eigen risico moet rijden. Dat zou hij drie maanden later wel kunnen doen, maar niet eerder. In die periode van drie maanden valt het risico op de verhuur der. MILJONAIRS. Hoeveel miljonairs telt ons land? Antwoord: Op het moment valt niet pre cies te zeggen hoeveel miljonairs er in Nederland wonen. Hun aantal wordt niet zo goed bijgehouden als het aantal ge boorten of sterfgevallen. Tien jaar gele den zijn ze eens geteld, toen waren er 726. Volgens overigens niet-officiële be richten, die dateren van november 1963 zou hun aantal nu 890 bedragen. De meeste van deze miljonairs wonen in Zuid-Holland, Den Haag is de plaats met de meeste miljonairs in ons land. Dan volgen Rotterdam, Wassenaar, Bloe- mendaal en Amsterdam. Enschede komt met 32 miljonairs op een zesde plaats. Het gemiddeld vermogen is het hoogst in Bloemendaal, gevolgd door Zeist. Hoog op de ranglijst staat ook het Groningse Us- quert, een feit, waaraan de rijke boeren wel niet vreemd zullen zijn. „DE KLEM Vroeger is eens 3 keer mijn hulp inge roepen voor een hond, die een andere gebeten had en de klem toen had. Het is mij in alle drie gevallen gelukt, zon der nadelige gevolgen voor de 6 honden ze los te krijgen. De hond die beet was een „bouvier". De slachtoffers waren 'n boxer, spaniel en een terrier. Nu be weerde een hondenkenner dat alleen de oxer dit verschijnsel heeft. Is dit zo |vraagt G. A. J. N. twoord Wat men „de klem" pleegt noemen is een psychologisch ver- chijnsel dat niet bij alle honden voor komt. Het is geen aandoening, zoals u veronderstelde, want een aandoening is een ziekteverschijnsel. „De klem" komt wel voor bij honden, bij rassen die in de loop der jaren speciaal gefokt zijn als „vechthonden" of als „verdedigingshon den". kortom bij rassen waar men mee gefokt heeft op bijtlust. Bij dergelijke honden kan het voorkomen, dat ze in hun woede toebijten en het niet meer kunnen laten. Zij zijn geestelijk zo ge spitst op het toehappen, dat ze een voudig de kaken niet meer van elkaar kunnen doen. Een verheugend bericht! Nadat we enige keren gedwongen zijn geweest diverse plaatsgenoten te moeten teleurstellen, is het nu gelukt voor de grote show Holi- day on ice, met onze Sjoukje Dijkstra, de plaatsbespreking te kunnen verzorgen. Slecht 17 dagen en wel van 24 september tot en met 11 oktober is deze unieke show in het RAI-gebouw in Amsterdam Voor de muziekliefhebbers, degenen, die vorig jaar van de bus-concerten hebben genoten en voor hen, die er dit seizoen mee willen kennsmaken, zijn folders bin nengekomen, die u inlichten over de abonnementen. Het is echter zaak, wanneer u aan de concertenreeks (drie stuks) wilt deelne men, u zo spoedig mogelijk bij ons te wil len opgeven, daar wij vóór 25 september de deelnemers, wat ons district betreft, aan Utrecht moeten doorgeven. Er wordt bij de indeling der plaatsen re kening gehouden met e.v.t, hardhorend heid (vooraan zitten) of met bijzondere voorkeur (boven zitten). De prijs van het abonnement is 15, p. p. De bustocht heen en terug met fir ma Tensen wordt door het U.S.O. gratis aangeboden. Wij vragen u dus vriende lijk zo spoedig mogelijk bij ons uw deel- nemersbewijs te komen halen. WEGAFSLUITING. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, ter voldoening aan het bepaal de in artikel 6 van het Wegenverkeers reglement, ter openbare kennis dat de Sophialaan in die gemeente, voor zover betreft het gedeelte tussen de Juliana- laan en de Prins Hendriklaan, met in gang van 16 september 1964 wegens uit voering van werkzaamheden tijdelijk zal worden gesloten voor het verkeer in beide richtingen. Soest, 15 september 1964. WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan W. Groenestein, Julianaplein 10 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 6 autoboxen, op het perceel, gelegen aan de dokter de Voslaan, kadastraal be kend gemeente Soest, sektie A, nummer 2621 ged. zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in onderdelen voor gronden gelegen in de wijken Soest dijk en 't Hart. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 15 september 1964. De bejaarden van de algemene bejaar- den-societeit hebben vrijdagmiddag in het Hervormd jeugdlokaal weer genoten van een aantrekkelijke filmvertoning, die belangeloos werd verzorgd door de heer Streefkerk uit Soesterberg. Een paar leuke voorfilmpjes gingen vooraf aan de spannende hoofdfilm, dit tot motto had dat geld niet gelukkig maakt. De presi dente van het comité, mevrouw Willem- sen, vertolkte de gevoelens der aanwezi gen in een hartelijk woord van dank tot de heer Sreefkerk. 41 gezinnen, wonende in de luitenant Koppenlaan, Postweg en Veldm. Mont- gomeryweg, hebben bij de raad van de gemeente Soest wederom een bezwaar schrift ingediend, waarin geklaagd wordt over overlast door onwelriekende dam pen, afkomstig van de fabriek Keiler Ne derland N.V. aan de Postweg 38 te Soes terberg. In dit bezwaarschrift wordt ge protesteerd tegen elke vorm van uitbrei ding van genoemd bedrijf, alsmede tegen de aanwezigheid van dit bedrijf op deze plaats. EUMIG P8 NOVO SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 ZATERDAGVOETBAL. Soesterberg heeft haar succesvol begin in de competitie zaterdag voortgezet door in haar thuiswedstrijd met 2-1 te winnen van Dolderse Boys. Het was aanvanke lijk een zeer rommelige wedstrijd, daar er twee spelers van Soesterberg wegens na trappen het veld moesten worden uitge stuurd. De scheidsrechter was slap in zijn optreden. Soesterberg was sterker en al spoedig opende, bij een goed geleide aanval, midvoor Willems voor Soester berg de score 1-0. Daarna maakten de Boys bij een krachtig tegenoffensief gelijk 1-1. Maar nog voor de rust kreeg Soesterberg weer een voorsprong. Met deze 2-1 stand brak de rust aan. In de tweede helft werden er geen doel punten meer gemaakt. In Barneveld werd door Soesterberg een 2-2 gelijkspel gespeeld. Na tien minuten nam Maluka Muda de leiding, toen haar rechtsbuiten de Soesterberg keeper wist te verschalken 1-0. Daarna ging het spel enige tijd gelijk op totdat een aangegeven kopbal, door middenvoor Grootheest benut werd om gelijk te ma ken (1-1). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft kreeg Soester berg e enoverwicht, wat na tien minu ten wederom resulteerde in een doelpunt van middenvoor Grootheest (1-2). Tien minuten later maakte de tegenpartij de gelijkmaker (2-2). In deze stand kwam geen verandering meer. Tandarts. Met ingang van heden Ma., WoDo en Vrijdag 1-2 uur. Zaterdag 8-9 uur. Dinsdag geen spreekuur. Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon JOHNNY. B. E. ONWEZEN. E. C. ONWEZEN- OVEREEM TRUDY. MARTIN. BERT. Soest, 13 sept. 1964. Soester Engweg 44. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon EDWARD ROBERT. Wij noemen hem EDDY. J. M. A. E. GAYTANT E. GAYTANT VAN HOLLAND Soest, 11 september 1964. De Genestetlaan 3A. Amerik. echtpaar zoekt gemeubileerde en gestoff. WOONRUIMTE, 1 woon kamer en 2 slaapkamers. Artur Gutierrez, Hotel Soestdijk, Vredehofstr. 6: Te koop aangeb. TUI- MELBED met toebehoren. Staringlaan 7. Gevr. gem. HUIS, 1 of 2 slaapkamers, woonkamer, keuken, badkamer. Omge ving Soest, Amersfoort, Zeist. Br. Dragon, Hotel „De Bosvijver", Soest, te lefoon 3451. Te koop helft VILLA met tuin, rustig gel., van stat., bussen, centr. Ind. ben. keuken, kelderk.. Boven 3 slaapk. W.C., 2 v. wast., Br. onder no. 481 Soester Crt. dubbele garage, 5 min. winkel- woonk., W.C. badk., zolder, bureau Gevraagd wegens teleur stelling een net MEISJE of jonge werkster, niet beneden de 20 jaar. Don derdags van 9-3 u. Loon 15.Aanmelden Mevr. Kok, F. C. Kuyperstr. 4, Oranjeflat boven De Gruyter. TE KOOP kruimelveger, iets beschadigd 8,95, pe daalemmer plastic (nw.) 4.95, rekje voor reageer buisjes (gebruikt) ƒ2, geijkte weegschaal, wit, niet van nieuw te onder scheiden (weegvermogen 1 kg. 175,N.S.U.- Quickly, loopt na één trap en sneller dan U wel mag, 90,-. Te bevragen Laan straat 1, tel. 2067. Gevraagd WERKSTER v. halve dagen, voor schoon: houden van klein kan toor en lichte kantine werkzaamheden. Tel. 2559 Te huur grote SCHUUR voor stalling van cara van of iets dergelijks. Te bevr Ringweg 14, Soest. JONGEGMAN biedt zich aan voor auto's wassen en verdere voorkomende werkzaamheden, voor de zaterdag. Ook in Soester berg. Br. onder no. 480 bureau Soester Crt. TE KOOP aangeboden 10 houten pakkisten, T.V.an- tenne, twee windbuksen, electr. tussenmeter, luid spreker. Lindenlaan 3, te lefoon 3677.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2