„SHOWT" PALTHE VENEMA Luxe bank ii i Amsterdam 4 Oktober dierendag DERDE BLAD LUXE AUTOVERHUUR ZONDER CHAUFFEUR VAN BUUREN DANNY KAYE FILM-PROJECTOR De avonturen van Gertjan en Maartje. FoTo^ag' WASSERIJ GELRIA Voor uw Handbalprogramma van oktober af tweemaal per maand op net 1 of net 2 Japanse schone leidt cliëi it over weelderige tapijten Vlaggen uit voor gymnasten reinigen, verven en motwerend maken. SPflflRZRRM SOEPEL SCHOON SNEL SOESTERBERGSESTRRHT19 TEL:2945 SOEST „Ja" zegt hij, „maar u moet bedenken dat zij in haar -vaderland reeds vanal haar derde jaar de klassieke Japanse danskunst heeft beoefend. Het is wel dui delijk, dat gratie en elegance een deel van haar gehele wezen zijn geworden". „En die vloerbedekking?" informeren wij. „Deze hal is bedekt met een 160 jaar oud Fereghan Perzisch tapijt van zeer grote waarde," vertelt de bediende," en de rechterwand, daar tegenover de ramen, is geheel bekleed met een kostbare Ja panse houtsoort, tamo. Die groep klok ken in het midden geven de verschillen de tijden aan die op dat moment gelden voor diverse belangrijke hoofdsteden in de wereld. De muur aan het eind van de hal is geheel bedekt met een schitterend wand tapijt, waarop voorstellingen die een dui delijk beeld geven van de wereldomvat tende praktijken van deze internationale bank. Aparte sfeer. We staan verstomd over de bijzonder aantrekkelijke wijze waarop we hier wor den bediend. Buiten de originele ont vangst wordt er nog een zeer aparte sfeer geschapen tussen bank en cliënt door het ontbreken van loketten of een balie. Door de Japanse receptioniste wordt iedere cliënt naar een bankbe- ambte gebracht die de taal van de be zoeker spreekt. Deze zit achter een prach- tional Bank daarom bezig uit te zien naar een geschikte bouwmogelijkheid op of nabij het Frederiksplein om daar het permanente bijkantoor te gaan vestigen, in een tot dat doel speciaal te bouwen perceel". Speciaal vestigde de heer Heath de aan dacht op het aardige feit, dat de First National Bank nog een persoonlijke band met Amsterdam heeft, doordat burge meester Van Hall in het begin van zijn carrière in de twintiger jaren enige tijd bij deze bank werkzaam is geweest Op zondag 20 september worden de volgende handbalwedstrijden gespeeld: B.D.C.-Sport Vereent (dames-senioren) 2 uur. B.D.C.-Olympia (dames-junioren) 3 uur. E.D.C. 1-Sport Vereent (dames-aspiran ten) 1 uur. B.D.C. 2-Attilla (dames-aspiranten) 12 u. U.D. 3-B.D.C. (heren-aspiranten) 12 uur. A A.V. 2-fe.D.C, 2 (heren-senioren) 1 uur. Laren-B.D.C. (heren-junioren) 1 uur „Ik ben ongeveer vijfendertig jaar oud. Om precies te zijn, vijftig, zei 's werelds grootste komiek, de heer Daniël Ko- minsky, zoon van een Russische immi grant (beter bekend als Danny Kaye) in het Grand Hotel Gooiland te Hilversum. „Boem boem," de vloer kraakte onder het enorme gewicht van de dikke luie Nascar die duizelig naar zijn hoofd greep, waar de kwast van zijn muts als een klepel heen en weer zwaaide. Wiekebol deed erg verschrikt en riep uit: „O, dat heb ik niet zo bedoeld, nee, dat heb ik heus niet zo bedoeld!" „Jij lelijke geme ne Knobbelneus!" Nascar stikte haast van woede, „daar zul je voor moeten boeten. Hoe durf je!" en hij wreef pijn lijk over zijn knie. Neen, zo'n brutaliteit had hij nog nooit beleefd. Maartje die eerst geschrokken achter de stoel was büjven staan, kwam nu met haar centi meter naar voren. „Zal ik nu maar even de maat nemen?" vroeg ze met een be nauwd stemmetje, bang dat Nascar ook tegen haar zou uitvallen. Maar eerst was hij niet tot bedaren te brengen, doch toen Maartje hem trachtte te sus sen, door te vertellen dat Wiekebol wel eens meer domme dingen uithaalde, stemde hij toe. Wiekebol haalde vlug de stoel weg en knielend trok Maartje de centimeter onder Nascars arm door. „Hihihi!" giechelde Nascar, terwijl hij heen en weer wiebelde. „Je kietelt me zo, hihi!" EUMIG PS NOVO SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burg. Grothestraat 45 - Telefoon 3911 Onbestudeerde grappigheid. In het dagelijks leven is deze komiek een beminnelijk, maai' rusteloos mens. Hij kan geen twee minuten stilzitten. Zijn gebaren zijn intens, zijn ogen leven, zijn hele lichaam speelt mee als hij spreekt. Hij is gehuwd met de schrijfster en com ponist Sylvia Fine, dochter van een tandarts die in de zelfde straat woonde als Danny's vader. In Danny Kay steekt iets wat anders is dan „gewoon" en dat is een argeloze spontaneïteit, die op een gegeven mo ment het kostbaarste kan zijn wat een artiest bezit. Dat air van plotseling opko mende, volstrekt onbestudeerde grappig heid vertedert en verovert de mensen. Dat is het geheim van zijn menselijke dwaasheid en daarom heeft hij zo'n suc ces bij het publiek. Dat zal hij straks met zijn koldervoorstellingen via eerste en tweede net ook in ons land hebben, waar de ernst des levens altijd zo vurig wordt beleden, dat men voortdurend be hoefte gevoelt af en toe eens door een komiek van dit formaat bevrijd te wor den. Meer en meer werpen grote Amerikaanse banken zich op de veelal zeer lucratieve internationale financiële transacties en om de beste kansen te hebben, belang rijke firma's die zaken doen met de Ver enigde Staten aan te trekken, wordt het ene kantoor na het andere in het bui tenland geopend. In vele landen van de wereld en in de belangrijkste handels centra nestelden zich reeds Amerikaanse banken. Zo vestigde onlangs de First National City Bank van New-York een bijkantoor in Amsterdam aan de Herengracht. Dit is echter een schamele behuizing verge leken bij de andere vestigingen van dït bankconcern Het nieuwste „bijkantoor" te New-York is een luxueus internatio- tig bureau en daarvoor staan comfor tabele stoelen, waarop de gast kan plaatsnemen. Een dergelijk contact is bij zonder aangenaam. Wij spraken in Amsterdam met de heer Lawrence Heath, manager van de First National City Bank van New-York voor het gebied van de E.E.G. Alsof hij zich wilde verontschuldigen vertelde onze gastheer dat het nieuw gevestigde bij kantoor in Amsterdam als een tijdelijke huisvesting moet worden beschouwd, waaraan men uiteraard niet zoveel kos ten wil spenderen. Naar 't Frederiksplein. „En waar komt uw definitieve pand?" „Volgens mijn directie zal binnen enkele jaren het zwaartepunt van het Amster- De besturen en de leden van de Soester gymnastiekverenigingen Crescendo, Odyrn- pia en S.T.C. en van de Soesterbergse verenigingen Laetitia en A.G.A.V.S. zou den het hijzonder op prijs stellen als uit de huizen, waarlangs de gymnasten van deze verenigingen op zaterdag 26 sep tember een propagandamars maken de vlaggen zullen steken. Zij hopen dat de ouders van de leden die aan de mars deelnemen het goede voorbeeld zullen geven. Er wordt om drie uur bij de Mariaschool gestart en de route is als volgt: Maria- straat, Van Straelenlaan, Hellingweg, Nachtegaalweg, Pelikaanweg, Schrikslaan, Beetzlaan, Koekoekweg, Leeuwerikweg, Zwaluwenweg, Vinkenweg, Schrikslaan, Beckeringstraat, Hartweg, Thorhecke- straat, Schaepmanstraat, Nieuwstraat, Beetzlaan, Mariastraat. VOOR UW KLEDING, GORDIJNEN, TAPIJTEN Prachtige bewerkte ramen, kostbare tapijten, planten en bloemen en een Japanse receptioniste in klederdracht scheppen een apar te sfeer, die aangenaam aandoet. 4 Oktober is de sterfdag van Franciscus van Assisi (1182-1226), een monnik van voor de middeleeuwen, de helpende vriend van mensen in nood. In zijn kor te leven heeft hij een boodschap ge bracht en daden gesteld, waarover wij leven en streven was dienende liefde, nu nog spreken en schrijven. Heel zijn dienstbetoon aan de naaste, dus ook aan de dieren. Tijdens een wereldcongres van dieren vrienden in Genève in 1926 maakte een der aanwezigen de voorzitter van het congres er op attent, dat het die dag 4 oktober was, de sterfdag van Franciscus. Hij stelde voor om deze datum tot We relddierendag uit roepen, hetgeen spon taan geschiedde. Deze mooie gedachte kreeg als het ware vleugels en binnen enkele jaren veroverde zij schier alle volkeren der beschaving. Vooral de jeugd werd er door aangegrepen en aangevuurd om voor dleren-in-nood In de bres te staan Woorden èn Daden Naast Franciscus van Assisi noemen wij Albert Schweitzer. De man die driemaal professor is, maar die zijn gehele car rière eraan gaf om zich voor mensen en dieren in nood geheel te kunnen ge ven. Hij ls de Franciscus der twintigste eeuw Ook van hem geldt Woorden en Daden Noch Franciscus, noch Albert Schweit zer zouden zelf de Werelddierendag heb ben uitgevonden, want het spreekt im mers vanzelf, dat een rechtschapen mens eerbied voor alle leven heeft. Hij weet zich rentmeester over de schepping, met de hem toevertrouwde dieren. Zij staan niet onbeperkt ter beschikking ter voldoening van elke winzucht, aan elke VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 Amerika's filmclown no. 1 (Walter Mitty, De Hofnar en The Wonder Man) zal het komende seizoen tweemaal per maand (vrijdags) op het Nederlandse televisie scherm verschijnen en dat betekent voor het met goede humor sleoht bedeelde va derlandse kijkerspubliek een gebeurtenis van de eerste orde. De A.V.R.O. zal 12 shows van hem bren gen („Meer durfden ze niet te kopen", zei Danny op de persconferentie) waarin uiteraard Danny Kay zelf de hoofdrol vervult en - evenals destijds Perry Como - allerlei bekende artiesten zal ontvangen en aan de kijkers zal voorstellen. Ook zichzelf. Vaak zichzelf. EIKENLAAN 1 - SOEST - TELEF. 4685 Meesterlijke imitator. In Londen heeft Danny zich eens als chauffeur vermomd en ving bij het vliegtuig een van de rijkste producers op, die in een groot hotel zou logeren. De producer vond het heel gewoon dat hij werd afgehaald, maar hij keek vreemd op, toen de chauffeur hem in een achterbuurt bracht en daar verklaarde: „U bent in handen van de onderwereld. U moet mij honderdduizend dollar ge ven, anders bent u mijn gevangene." u W t. TV W F. C KUYPERSTRAAT 28 - SOESTDIJK sensatie en elke grillige dictatuur van mode en smaak. De schokkende bewijzen daarvan, die de Ned. Vereenlging tot Bescherming van Dieren telkens op tafel deponeert, vor men slechts een paar stenen van een berg van zinloos en weerloos dierenleed, welke hoog boven onze veelgeroemde be schaving optorent. Ook ons volk in al zijn geledingen draagt onder onbegrijpe lijke onverschilligheid en onnadenkend heid het zijn er toe bij. Met Franciscus van toen en Albert Schweitzer van nu halen wij de schou ders op over sentimentele lieden, die die ren verwennnen. Een dier wil graag een dier blijven. Als een mens dan maar mens wil zijn en blijven. 4 Oktober is er niet om de dieren', te ver wennen te vertroetelen. De boodschap van die dag wil de mens liever opwek ken om zich te bezinnen op zijn verhou ding tot zijn - van hem geheel afhan kelijke - medeschepselen. Wij kunnen de kwestie van dierenbe scherming en haar noodzakelijkheid uit verschillende standpunten benaderen, maar 'n feit is, dat geen denkend mens er aan voorbij kan gaan. Een denkend mens zal zich bovendien realiseren, dat de hoogste functie van dieren is - zij het onbewust - om aan ons menszijn te herinneren. Dit te meer, omdat wij vaak beschaamd en verontwaardigd staan aan de oever van de stroom, die - wij zouden bijna zeggen onstuitbaar - over de we reld golft. Op gevaar af misverstaan te worden stellen wij, dat Werelddierendag niet is gericht tegen de dierenbeul, die het ge bod der liefde tot de naaste in de schep ping met voeten treedt - wij zwijgen nu maar over de wettelijke bepalingen op dierenbeschermend gebied - maar tegen de tallozen die met onverklaarbare ge latenheid dat onrecht verdragen. Dierenbescherming is bovendien een eis van sociale gerechtigheid. De verbijsterde producer greep naar zijn chequeboek, schreef het bedrag uit en keek bij het overhandigen in het stra lende gezicht van Danny Kaye. „Eerlijk Danny, ik had Je niet herkend," stamelde hij vol verbazing. De rasartiest valt niet alleen op door zijn rode kuif en zomersproeten, maar vooral door een hevige belangstelling in de karakters en hebbelijkheden van zijn medemensen, die hij beter imiteert dan zij zelf hun van nature gegeven rollen vertolken. Hij doet dit op zo'n sublieme manier, dat zelfs zijn naaste vrienden hem soms niet terugkennen. Zo speelde hij eens voor huisknecht en ontving als zodanig zijn gasten, die er niets van merkten. Vooral iemands stem kan hij meesterlijk nadoen. Zo helde hij eens de filmster Marlon Brando op: „Hallo, u spreekt met president Kennedy. Wilt u even naar het vliegveld komen, ik wil u spreken." Brando snelde hals over kop naar het vliegveld. Daar stond Danny al glunderend te wachten. In zijn televisieshows zal Danny Kaye ook verschillende imitaties geven die ze ker tot de hoogtepunten van zijn pro gramma behoren. Zelf zei hij eens van zijn acteertalent: „Ik hen niet één mens, maar duizend mensen. En al die perso nen krioelen op het toneel als ik een voorstelling geef. Ik ben zelf een ensem ble." De hal met het 160 jaar oude Perzische tapijt en de beambten die diverse talen spreken. Rechts de houten wand met de klokkengroep die de verschil lende tijden in de wereld aangeeft. naai bankcentrum dat in mei geopend werd met het oog op de stroom inter nationale zakenlieden en te verwachten vloed van buitenlandse toeristen naar de Newyorkse wereldtentoonstelling. Het cen trum is gevestigd in een van de aller nieuwste wolkenkrabbers. Even wisselen. damse zakenleven zich verplaatsen naar het Frederiksplein, waar immers ook het hoofdkantoor van de Nederlandse Bank wordt gebouwd. Wij zijn bij de First Na- Op de hoek van de Naohtegaalweg en de Beetzlaan wordt gedefileerd voor het col lege van Burgemeester en Wethouders, de directeur van de sportstichting, de waar nemend korpschef van politie en be stuursleden van de deelnemende vereni gingen. Na het défilé zal een neutrale jury uit maken welke vereniging de beste indruk maakt. Die ontvangt een wisselbeker en een plaquette. De drumbands van de ver enigingen blijven hierbij buiten beschou wing. Alle deelnemende verenigingen ontvangen een herinneringsmedaüle. Na de mars zal de waarnemend korpschef van politie, hoofdinspecteur H. G. Scholt- meijer de prijzen uitreiken. De r.k. gymnastiekvereniging Crescendo organiseert deze mars. De entree ligt aan de elegante Park Avenue, waar men binnentredend eerst de portier passeert. Deze „doorman" is reeds een opvallende verschijning. Het is een Sikh uit India in zijn landskleding compleet met tulband en baard. In <ïe grote hal wordt men opgevangen door de charmante receptioniste, de Ja panse Noriko Shnoda, eveneens in tradi- tionale klederdracht. Als wij onze wen sen kenbaar maken vraagt ze vriendelijk uit welk land wij komen en alhoewel we alleen maar geld willen wisselen en een cheque komen verzilveren, leidt zij ons over een uitzonderlijk kostbaar Perzisch tapijt naar een bankbeambte die ons met „Goedemorgen heren" in het Neder lands verwelkomt en onze taal uitstekend blijkt te beheersen. We maken tegen hem een opmerking over de bijzondere gratie, de elegance van het meisje.

Soester Courant | 1964 | | pagina 9