Zijn eten is een kriem SOESTERBERG Meningen van lezers. Een heerlijk jasje U kunt niet alles weten. Moeilijkheden bij alle maaltijden Lenssen+de Wolff Geen spreekuur Duivenvlucht Aanbesteding Eikenlaan P.T.T. won voor de allerkleinsten Kerstpakketten voor overzeese bestemmingen B.D.C. verloor weer. Bazar voor de kerkbouw K.V.0. -nieuws Soesterberg verloor met 0-6 van Rood-Wit F.A.K.-Soesterberg 6-2 In alle huishoudens vormt het eten van de kinderen wel eens een probleem. Teu ten en vieze gezichten trekken duurt bij sommige kinderen zelfs een hele kleu terleeftijd lang. Daai' kan natuurlijk wel ziekte of zwakte achter steken, maar doorgaans is die drie maal daags optredende ellende al leen maar het gevolg van een absoluut verkeerde aanpak. Ach ja, dat wel ze menen het zo goed al die ouders, ze zijn zo vreselijk be zorgd dat hun zoontje of dochtertje iets te kort zal komen. Maar er zijn ook ouders die er stoere opvoedingsdenkbeelden op na houden geen kunsten verkopen, zelfbeheersing leren, alles wat je voorgezet krijgt. Wat doen wij zelf Overmatige bezorgdheid, al of niet ge combineerd met van die krachtige be ginselen, leiden meestal tot zeer onge-' zonde en verdrietige toestanden. Laten we eens veronderstellen, dat een tot nu toe normaal en gezond kind op zekere dag om onnaspeurbare redenen minder trek heeft dan gewoonlijk. Zoiets kan een volwassene ook overko men hij eet dan weinig of niets en de situatie herstelt zich vanzelf. Dat is voor een ieder de gewoonste zaak van de wereld. Een kind krijgt daar echter meestal de kans niet voor. De boterhammen of „het prakje" moeten er met boosheid of vleie rij toch maar worden ingepropt. E onroerende goederen taxaties hypotheken Ir assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Vader gaat ingrijpen. Uit de brand ben je dan als kleuter Wat rest je anders dan om een beetje achter je bord te zitten lummelen en kokhalzend af en toe maar weer eens een hapje te nemen Soms geeft dat eten opdringen aanlei ding tot koppigheidsreacties, een andere keer veroorzaakt het stromen van tranen en langdurige gilbuien Het gevolg hier weer van is boosheid of vertwijfeling bij de moeder en soms vindt vader dat er nu maar eens krach tig moet worden doorgezet. Zeldzaam, zeer zeldzaam zijn de ouders die de zaak wat nuchterder kunnen be kijken en die over een zo onschuldi ge kwestie geen grote deining veroor zaken. Portie voor Fikkie. Verder kan het ook voorkomen dat een kind griezelt van het een of andere ge recht, bijvoorbeeld omdat het kleverige consistentie heeft. Een andere keer zal het de kleur van het voedsel zijn die de kleuter bijzon der onsympathiek is Hij heeft er geen zin in om dat op te eten. Nu mogen we van een jong kind niet verlangen, dat de bezwaren tegen een bepaald gerecht keurig en vormelijk on der woorden worden gebracht- Trouwens, doen wij dat zelf Hoeveel volwassenen schuiven hun bord niet op zij onder 't gemompel van „moet ik niet" of ..geef mijn portie maar aan Fikkie". Lijkt me plagerij. En waarom dan telkens weer zo'n kost je op tafel gebracht onder het motto dat een kind alles moet leren eten. Begint dat nu niet een beetje op plagerij te lijken Omdat 't zo gezond is Welnee, meestal is er heel goed iets anders te vinden dat nagenoeg de zelfde voedingswaarde heeft en dat met smaak wordt veror berd. Waarom zou er wel rekening gehouden worden met de volwassenen als het gaat om „niet lusten" en nooit eens een keer tje met de kleuter En dat Is dan nog maar één van de vele facetten van al dat eetverdriet. Toch zou er al veel gewonnen zijn als er hier eens wat meer aandacht aan werd be steed. Rijstebrijberg. Een andere oorzaak van de eetmoeilijk- heden zijn de veel te volgeladen borden, die een kleuter nogal eens voorgezet krijgt. Zoiets gaat een kind niet onopgemerkt voorbij. Geef de kinderen daarom in plaats van zo'n idiote rijstebrijberg liever een be scheiden portie waar doorkomen aan is. In de regel zullen zij daar zelfs genoeg aan hebben, doch als het ze goed smaakt, komen ze heus vanzelf wel op het idee om „nog een bordje" te vragen. Weer een andere maal - en dat is dan zeer ernstig iets - moet de oorzaak van de geringe etenstrek gezocht worden in de slechte sfeer die er aan tafel heerst. Ruzie, haast en lawaai. Zoiets gaat een kind niet onopgemerkt voorbij. Voor een goede sfeer is het moei lijk richtlijnen te geven, al wil ik er wel iets over zeggen. Soms wordt de harmonie aan tafel ver stoord door ruzie, soms wordt er gege ten onder grote haast, de disgenoten kunnen merkbaar door zorgen worden gekweld, vaak ook is er teveel lawaai. Kleuters kunnen aan tafel ook vervelend zitten doen omdat ze steevast gevoerd worden, terwijl ze groot genoeg zijn om - zij het met enig geknoei - zichzelf te redden. Het omgekeerde geeft ook al reden tot geteut en gezeur. Soms laat men de kinderen veel te vroeg alleen modderen, vaak nog met voor hen ongeschikt eet gerei. Te lang in tafelstoel. Tot slot moet men nog bedenken dat de tijd dat een kleuter zoet en rustig in 'n tafelstoel kan zitten nu eenmaal be perkt is. Wordt het kind moe, dan komen aller lei uitingen daarvan tevoorschijn, die 't kleintje voor de volwassenen ongeniet baar maken, met alle gevolgen van dien Wij vleien ons niet met. de hoop hier nu alles besproken te hebben waardoor eet- moeilijkheden kunnen ontstaan. Dit wa ren slechts veel voorkomende situaties. Met goede wil zullen veel ouders een uit weg uit de moeilijkheden kunnen vinden door iets, misschien niet eens zoveel, te veranderen in hun houding Dr. Alfreda Briebé Belanghebbenden wordt er op gewezen dat de Burgemeester verhinderd is woensdag, 30 september, zijn gewone we kelijkse spreekuur te houden. Soestdijk. 26-9-1964 MH. Naar aanleiding van het ongeluk, dat op 24 sptember j.1. In de Van Weede- straat plaats vond, wil ik het volgende opmerken: Het is mij opgevallen, (daar ik zelf op het verlengde van de Van Weedestraat woon en dit punt derhalve dikwijs pas seer), dat er meer dan eens een auto in achterwaartse richting de K Brink- weg komt uitgereden. Deze gevaarlijke situaties kunnen, naar mijn mening, voor een groot deel, zo niet helemaal voorkomen worden, als er voor, garage Alblas rechts een verkeersbord wordt geplaatst „rechtsaf verboden" en even na de Anna Paulownalaan rechts 'n bord „linksaf verboden". De borden aan het begin van de Korte Brinkweg zijn namelijk zo opgesteld, dat ze door het snelverkeer (vooral uit de richting Amersfoort), ook al rijdt dit 50 km per uur), slecht gezien kunnen worden en wanneer zij opgemerkt wor den, is alleen achteruit rijden mogelijk, wil men niet in handen van de plaat selijke politie vallen. Ik hoopt dat er snel verandering in de ze situatie zal komen, want al eens eer der is het spreekwoord „Als het kalf ver dronken is, dempt men de put", in de Gemeente Soest (bocht bij Zonnegloren) van toepassing geweest. Hoogachtend, H. SCHUTTE Voor de laatste maal hebben Soester dui ven in 1964 deelgenomen aan een wed vlucht. Ze vlogen 98 km. vanaf Esschen. Het lossen vond om 9.45 uur met z.w. wind plaats. Van de vereniging De Vriendschap waren 43 duiven in con cours. De eerste arriveerde om 10.58.45 de snelheid was 1328.66 meter per mi nuut, de laatste prijswinnende duif kwam om 11.03.46 uur aan. De uitslag was: E. Veerman 1 2 5 9; Z.K.H. Prins Bernhard 3 8: G. Sukel 4 6 7. Van de vereniging De Zwaluw waren 58 duiven in concours. De eerste kwam om 10.57.06 uur aan, de snelheid was 1354.23 meter per minuut, de laatste prijswin nende duif arriveerde om 11.05.11 uur. De uitslag was: Comb. Wigtman-Roest 1 3 9; A. van Dorrestein 2 5 6 10: G. Rijk- sen 4 8 R. Voskuilen 7; L. van Klooster 11. Gistermorgen is door de directeur van gemeentewerken, namens het college van B. en W. het leggen van een hoofdriool en de aanleg van een gedeelte van deze laan aanbesteed. De begroting was 90.000,—, de hoogste inschrijving 114.400,en de laagste 69.845. De volgende bedragen werden ingediend: Fa. Achterberg-Treur, Loenen aan de Vecht, 94.000,Fa. v. d. Biezenbos, Amersfoort, 86.850,Fa. Bonneveld. Bunschoten, 83.547,Centraal Aan nemersbedrijf, Utrecht, 83.600,Gooise Wegenbouw, Nw.-Loosdrecht, 88.000, Fa. B. van Hees, Utrecht 94.000, H. S. Hendrikse, Soest, 89.400,G. v. d. Hoek, Amersfoort, 97.100,Gebr. Hogenbirk, Laren N.H., 82.000,Fa. M. Kosterman en Zonen, Wijk bij Duur stede, 69.845. Fa. Krol, Wageningen, 81.100.Fa. Merlis en Co, Wouden berg, 98.500,Fa. Peek, Utrecht, 89.000,— Fa. Van Plateringen, Amers foort, 77.000,Fa. Schuier, Baarn, 114.400,Fa. Gebr Visser, Bilthoven, 94.400,— De wedstrijd K.P.S.-PTT is een over winning geworden voor P T T. Soest. Na een wat aarzelend begin van beide ploe gen kwam het toch tot aardige combi naties. Na ongeveer 10 minuten wist de P.T.T. door te breken en het resultaat was 1-0, gescoord door A. Hodde. Kort daarna werd er gelijk gemaakt uit een vrije schop genomen door de Vries (1-1). De P T T gaf niet op en na een mooie combinatie werd het 2-1 door J. Hodde, maar K.P.S. bracht de PTT. toch weer terug op eigen helft en na een vloeiende combinatie wist K.P.S. weer gelijk te maken 2-2. Na rust werd er door de P.T.T. grote druk uitgeoefend op het K.P.S. doel. waabij de keeper menigmaal moest in grijpen. Alle moeite werd uiteindelijk toch beloond en door een prachtige voorzet van A. Hodde kon G. v. d. Grift uit een moeilijke positie de score voor de P.T.T. verhogen (3-2). Daar is het bij gebleven. Een aantrekkelijke wedstrijd en goed spel van beide ploegen. Oma's zijn over het algemeen dol op hun kleinkinderen, vooral wanneer deze nog zo piepjong zijn. Zij zullen met trots terugdenken aan de tijd dat zij zelf nog in de peuters zaten en vertederd en dankbaar hun kleinkind op de arm nemen. Zo gauw zij maar even in de gelegenheid zijn, zullen zij zich uitsloven het allermooiste voor hun kleinzoon of klein dochter te breien, te haken of wat dies meer zij. Voor de moe ders van de peuters betekent dit vaak een welkome aanwinst voor baby's garderobe. Meestal zijn zij zelf door de zeer drukke huiselijke bezigheden niet in staat echt de tijd voor dit werk te vinden en grijpen zij al gauw naar hun portemonnee om iets kant en klaar in de winkel te kopen. Op onze foto tonen wij u een werkelijk snoezig jasje. Het capuchonnetje beschermt de kleintjes tegen koude oortjes, terwijl het hoofdje hierdoor ook veel minder vatbaar voor tocht en koude is. Ons over het algemeen bijzonder gure en kille klimaat maakt dit nu eenmaal noodzakelijk. Het gehele jasje is gevoerd met gewattoneerde stof, dat al weer de warmte ten goede komt. Voor hen die weing tijd hebben, of het haken niet zo goed beheersen, zijn dergelijke kledingstukjes ook kant en klaar te koop. Ik stel mij echter voor, dat vooral nu de winterdagen voor de deur staan, de verschillende oma's het gezellig vinden bij een heerlijk behaaglijk vuurtje zo'n schat van een jasje in elkaar te Z0tten' WILLY MAENS Met 't oog op een tijdige verzending-van zg. Kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeese bestemmingen (hoofd zakelijk emigratielanden) de data opge geven waarop deze pakketten bij recht streekse ze'epostverzending uiterlijk ter post moeten zijn bezorgd, ten einde on voorziene omstandigheden voorbehouden - vóór Kerstmis te kunnen worden be steld: Australië 30 oktober. Canada 6 no vember. Indonesië 8 oktober. Ne derlandse Antillen (Aruba, Bonaire, Cu- racao Saba, St. Eustatius, St. Maarten (Ned. gedeelte) 5 november. Nieuw Zeeland 13 oktober. Suriname 13 no vember. Verenigde Staten van Ame rika 13 november. Zuid-Afrika 12 no vember. Zuid Rhodesië 6 november. Omtrent de data van verzending met niet-rechtstreekse zeepostverbindingen kunnen, in verband met de tijd van ver werking in de transit landen geen in lichtingen worden verstrekt. Voor de derde achtereenvolgende maal heeft B.D.C. verloren en dat betekent dat de laatste plaats van de ranglijst „ver overd" is. Er werd in Hoogland gespeeld en de be langstelling was groot omdat beide ploe gen nog geen enkel punt veroverd had den, zodat de laatste plaats van de rang lijst de inzet van deze strijd was. Hoogland nam de leiding door midden voor Daatselaar en viel hierna fel aan. Een onverwachte uitval van B D.C. le verde echter de gelijkmaker op Deze werd gescoord door linksbuiten Dorre stein. Kort voor de rust scoorde Daat selaar opnieuw en met een 2-1 voor sprong van Hoogland werd aan de twee de helft begonnen Vijf minuten na de hervatting scoorde Daatselaar opnieuw en toen hij voor de vierde maal het doel van de Soesters vond was het gebeurd met B.D.C. Er werd hard gewerkt maar het leverde maar weinig op Jan v. d. Lugt bracht de stand op 4-2 toen een Hooglandver dediger de bal niet onder controle kon krijgen, maar daarna was Hoogland weer aan de beurt, en zelfs tweemaal. H. Rijn- ders bracht de stand op 5-2 en tenslotte werd het door Daatselaar 6-2. Eet u graag beschuit, toast of kna- ckebröd? Legt u deze dan op een verse boterham als u ze met boter wilt besme ren. U zult dan geen brokken meer krij gen. De best sluitende trommels zijn die met losse deksels. Bij scharnierende deksels zijn immers altijd kleine gaatjes ge maakt om de scharnieren te bevestigen? Plak aan de binnenkant langs de schar nieren een stukje pleister of ander plakkend linnen band en ook de trommel met vaste deksel is nu hermetisch dicht. Gaat u de keuken moderniseren? Maak dan de bergkastjes op ooghoogte, zodat u veel minder zult behoeven te bukken. Tomaten schillen gaat veel eenvoudiger als u de tomaten eerst even in heet water legt. De witte aanslag op glazen die gebruikt worden bij het tandenpoetsen, kunt u verwijderen door de glazen te behan delen met een warme zoutoplossing. Blijven bij u ook zoveel theeblaadjes in de theepot achter als u hem wilt legen? Een goede raad hiervoor is de volgende: Vul de theepot bij met schoon water tot hij vol is. Houdt dan uw vinger of duim op de tuit bij het om gooien van de pot. Alle blaadjes zullen er nu in één klap uit zijn. Het knappen vau saucijsjes bij het bra den is te voorkomen. Leg, terwijl de boter zachtjes smelt, de saucijsjes even m warm water. Saucijsjes en boter krij gen nu ongeveer de zelfde temperatuur, en op deze manier knappen ze niet. Ten bate van de Hervormde kerkbouw- actie in Soesterberg wordt er op vrij dag 2 en zaterdag 3 oktober, des middags van 2 uur tot 's avond 11 uur, in de garnizoensontspanningszaal aan de Kampweg een grote bazar gehouden, die alle vorige bazars voor dit doel aan ver scheidenheid van geprijsde artikelen en attrakties voor de jeugd en volwassenen nog overtreffen zal. De eerste 50 be zoekers ontvangen gratis een consump tiebon. Er zijn tal van mooie prijzen te winnen, die direct bekend worden gemaakt en andere later. Grote loterij met als hoofd prijs een stofzuiger. Aan de puzzle „Wie wordt winnaar van een aanrecht-koel- kast kan iedereen meedoen. Ter ere van de bazar maakt de muziekvereniging „st. Jozef" 's middags een rondgang door het dorp. Net als vorige week regende het weer tijdens de wedstrijd, maar dit kon K.V.O. 1 niet verhinderen de tweede overwin ning te behalen. Er werd enthousiast gespeeld tegen Samos 6 uit Utrecht. Met de rust was er al een 6-1 voor sprong bereikt De eindstand was 13-2. Volgende week speelt het eerste thuis te gen Doorn 1. De wedstrijd begint om 4 uur. K.V.O. 2, dat in een sterke afdeling speelt kon het thuis tegen S.K.F. 2 uit Vee- nendaal niet bolwerken. De eindstand werd 5-2 in het voordeel van Veenen- daal. De junioren verloren thuis met 3-1 van Doorn 1. Aspiranten A won in Vianen met 2-0 van Viko A. De welpen speelden thuis met 1-1 gelijk tegen Soesterkwartier. ZATERDAGVOETBAL Het is Soesterberg niet voor de wind gegaan in haar uitwedstijd in Putten tegen Rood-Wit, dat met 6-0 de VUeg- dorpers versloeg. De vooruitzichten wa ren ook niet mooi voor Soesterberg. Een tweetal spelers, die gestraft waren in vorige wedstrijden, konden nu niet mee doen, terwijl bovendien nog twee militai ren, die dienst hadden, verstek moesten laten gaan. Zo was het dan te verwach ten dat de gastheren de score zouden openen, wat zij echter pas na 10 minu ten deden (1-0). Uit een corner gelukte het hun daarna het tweede doelpunt te maken (2-0). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft gaf Soesterberg aan vankelijk een goed combinerend spel te zien, doch na een minuut of tien zakte het in elkaar. Dat had tot gevolg dat Rood-Wit achtereenvolgens haar voor sprong kon vergroten tot 6-0. Het zondagelftal van Soesterberg was niet erg gedisponeerd, toen het in de wedstrijd tegen F.A.K. in Bilthoven met verschillende invallers moest uitkomen. Toch ging het in de eerste helft nog niet zo slecht. Er werden soms goed gecombineerde aanvallen opgezet en ook de verdediging hield vrij goed stand, zodat de rust met een 2-2 stand aan brak. Het eerste doelpunt voor Soesterberg werd gemaakt door rechtsbinnen Spilker, het tweede uit een vrije schop door de invaller Kolkman. In de tweede helft kwam de kentering en waren de gasten niet langer meer op gewassen tegen hun gastheren, wier aan vallen steeds heftiger werden en ver warring brachten in de Soesterberg-ver- dediging, die nog viermaal de bal moest laten passeren. Nette WERKSTER gevr., halve dag per week. Me vrouw Hoogland, Stations weg 18, Soest. BIJVERDIENSTE. Gevr. diverse werkzaamheden op de dag of 's avonds voor man en vrouw. Brieven onder no. 502 bur. S.Crt, TE KOOP aangeboden t v.-comb., pracht meubel (radio-t v.-pickup), 25 pk. Johnson motor met druk- tank, id. 5 p k., autoradio. Van particulier. Tel. 3766 TE KOOP zebravinken, japanse meeuwen, duif jes. Tevens krielkippen en hok, binnenvolière en werkbank. Foekenlaan 14. Gevraagd FAZANTEN WIJFJE. Tel. 2442. Te koop CIRKELZAAG MACHIENTJE, 220 V. Driftje 2, na 6 uur. Te koop z.g.a.n. Stereo BANDRECORDER. Laan straat 77, tel. 2210. WONINGRUIL. Aangebo den flat met centr. verw naar keuze of een bene den duplex-woning. Ge vraagd een ééngezinswo ning. Br. onder no. 501 bureau Soester Crt. Flinke JONGENS. Fikse lonen. N.V. Ceramiek Van Breugel, Koningsweg 2, Soestdijk. Te koop SCHATTEN op zolder. Kerkpad N.Z. 63. Handige MEISJES. Hoge Ionen. N.V. Ceramiek Van Breugel, Koningsweg 2, Soestdijk. Gevr. chauffeur. Liefst in bezit van alle rijbewijzen. Depot N.V. v.h. G van Dijk, Hartweg 47, Soest. Gevr. zelfstandige WERK STER voor een ochtend per week. Soesterbergse- straat 116, Soest, tel. 3645 Gevraagd MEISJE voor de morgenuren, in de huis houding, van 8 tot half één. Goed loon. Diederik, Pr. Hendriklaan 80. Spoed. Jonge vrouw met dochter, 9 jaar, zoekt WOONRUIMTE, gem.. m. gebruik van keuken of bij ouder echtpaar. Genegen na eigen werktijd in huish. te helpen. Br. on der no. 602 bur. S.Crt. Gevraagd voor halve da gen (morgenuren) nette HULP in de huishouding, in gezin met kinderen. Br. onder no. 497 bureau Soester Crt. TE KOOP, wegens sterf geval, meubels, vloerkle den, lampen enz.. Op donderdag 1 okt., van 14 tot 18 uur en vrijdag 2 oktober van 9-15 uur. Pr. Bernhardlaan 58, Soest dijk. Te koop aangeb. WAS- BOK met wringer, i.z.g.st. Mw. Van Asch, Grote Melmweg 5. Remia N.V.. Den Dolder. vraagt voor spoedige in diensttreding LEERLING- ELECTRICIEN en leer ling-monteurs. Sollicita ties met uitvoerige in lichtingen over opleiding enz. te richten aan Re mia N.V, W. Arntzslaan 71, Den Dolder TE KOOP bureaustoel, creme metalen nachtkast je. bronzen kolenkit, poef, divankleed, schoorsteen- kleden, theebladen, rotan fruitschaal met hengsel, vogelkooi met standaard, 2 zilveren juslepels, lamp. handwerkmandje, eetser vies en ander serviesgoed enz. enz. Flat Park Vre dehof 20, tel. 2983, na 11 uur. Welk aardig, flink MEIS JE wil mij helpen in de huishouding Goed loon. Weekend vrij. Mevr. Du- veen, Vosseveldlaan 19, Soest, tel. 3059. Aanmel den na 4 uur. TE KOOP goede zwarte Etna vulkachel ƒ20 -, 'n gabardine regenjas en 'n winterjas (maat 52), sa men 25,Heideweg 36, Soest, tel. 4755 TE KOOP aangeboden Miele wasmachine en cen trifuge. Te bevr. P Kuij- per, Kerkpad N.Z. 37. Verloofd TAFELZILVER pl. (nieuw), met gr. cn kl. messen f 197,50 a contant. Br. onder letter AD 28 bur. S.Crt.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2