U VOELT U OP UW GEMAK J LUXE AUTOVERHUUR ZONDER CHAUFFEUR MET RAAD EN DAAD. SOESTERBERG FILM-PROJECTOR NUTSSPAARBANK SBSEZSfil De avonturen van Gertjan en Maartje. PLOEG STOFFEN TON BEU KÊ N Voor uw FüTolSijog1 Benoeming van onderwijzers In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Jonge Anton Geesink Openbare bibliotheek n 3 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Tegen auto gereden Korfbal: De Meteoren Gevelornament voor gasbedrijf Ruitersuccessen Hees versloeg V.V.Z. Lenssen+de Wolff OPTIEK Speciaalzaak H. Kaats kampioen biljarten S.V.V.-Volleybal Ga noorSPJKER Woninginrichting Soesterberg klopte Austerlitz met 3-1 Verandering spreekuur f 449,- Hf Onderwijzeressen en onderwijzers aan openbare scholen worden benoemd door de raad na een voordracht van het college van B. en W. In juli zijn diverse bepalingen van de onderwijswet 1920 gewijzigd. Zo is het nu mogelijk de be noeming van leerkrachten aan openbare scholen - met uitzondering van de hoof den van scholen - over te dragen aan het college van Burgemeester en Wet houders. Een dergelijke benoeming moet geschieden na ingewonnen met reden omkleed advies van het hoofd van de school en na overleg met de inspecteur van het lager onderwijs. Reeds enige malen is gebleken dat het noodzakelijk is zo spoedig mogelijk na het sluiten van de sollicitatietermijn tot benoeming over te gaan. Een grote ruimte tussen deze termijn en het tijd stip van benoeming brengt namelijk vaak met zich mee dat kandidaten zich terugtrekken wegens benoeming in een andere gemeente. Het college van B. en W. heeft de laad dan ook verzocht deze benoemingen aan het college te delegeren. IN DE KANTOREN VAN DE AMERSFOORT - BAARN - NIJKERK SCHERPENZEEL - SOEST RIJDEND BIJKANTOOR ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Martin Duiser is judo-kampioen van de school Vollenberg te Bussum en Baarn geworden in de afdeling van 13- en 14- j arigen. Romans: Bottome, Psychiater op drift in oorlogstijd. Colebrook, De Australiër. Cormack, Gemist bestek. Dickens, Rhapsodie in Londen. Glaskin, De man die een ander werd. Hall, Liberty Belle. Den Hertog, Vrouwen naar Jacatra. Van Kampen, Zee zonder ge nade. Van Loggem, Een zon op Hi- rosjima. Marshall, De werkers van het elfde uur. Masters, Basis Medina. Du Maurier, Jamaica inn Ruyslinek, De stille zomer Schmidt, In Holland staat een huis. Simenon, Maigret en de bezoeker van zaterdag. Simenon, Maigret en de maniak van Monmartre. Simenon, Maigret in de wereld van gisteren. Simon, De voddenrapers van Emmaüs. Steinbeck, Op reis met Char- ley. Timmermans, Pallieter. Duitse romans: Baumgart, Der Löwen- garten. Bergius, Heisser Sand. Gast, Die Reise nach Ascona. Geissler, Dame mit Vogel. Hasek, Eine peinli- sche Staatsaffare und andere Erzahlun- gen. Krell, Das Haus der roten Kreb- se. Von Michalewsky, Holle auf See Remaxque, Die Nacht von Lissabon. Sebestyén, Der Mann im Sattel. - Seidel, Vor Tau und Tag. Stahl, Tage der Schlehen. Valentin, Die Fahndung. Valentin, Holle für Kinder. bd ca 3 CC GedlpL A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. Boeken over allerlei onderwerpen. Basten, De ideale autorijder, Basten, Beatrijs. Berkhof, De katholiciteit der kerk. Bouman, Algemene maatschap pijleer. Brown, Inleiding tot de al gemene economie. Geers, Meesters der Spaanse vertelkunst. Hammacher, Beeldhouwkunst van deze eeuw en een schets van haar ontwikkeling in de 19e eeuw. De Jong, De bezetting. Kockelmans, Martin Heidegger. Men schaar, Verenigde Naties. Van Raalte, Het Nederlandse parlement. Roemens, Elseviers kleine operagids. Rol, Kruis steek. dl 1. Schaafsma, Televisie. Theunissen, Ikonen. Theunissen, Van den vos Reynaerde. Zahn, Leven met de welvaart. Gistermorgen stond de auto van de heer W. v. V. geparkeerd op de Ossendamweg. Vanaf de Nieuweweg kwam de heer H. v. D„ die op een brommer reed. Hij zag de auto niet, reed er tegenaan, viel en kreeg een ernstige wond aan rechter scheenbeen. Ook was hij aan zijn bovenlip gewond. Dr Kuipers verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto van de E.H.B.O. naar Zonnegloren ge bracht is. De roofoverval te Amsterdam. Voor alle zekerheid heeft de Amster damse politie de sportwagen van de 55-jarige advocate uit Essen Maria Anna Kreu/.cr-Birkenbach voor het bureau Singel aan de ket ting gezet. Commissaris Landman, die het onderzoek in handen heeft, onderzoek nog eens de wagen. Het eerste team van de korfbalvereni ging De Meteoren heeft een uitwedstrijd tegen Excelsior in Hilversum gespeeld en met 2-6 verloren, ondanks een 2-0 vin sprong door doelpunten van Trees van Dijk Bij de rust was de stand 1-2. Daar na ging de fut er snel uit en scoorde Excelsior vijfmaal. Het tweede moest in Soesterberg tegen K.V.O. spelen maar deze vereniging kon geen volledig team op de been brengen en de wedstrijd ging niet door. De junioren speelden uit tegen Zwalu wen 1 en ze verloren met 2-3. Na de rust stond de Soester jeugd met 0-2 achter, het werd 2-2. Dat bleef het tot kort voor net einde van de wedstrijd en op het nippertje scoorde Zwaluwen het win nende doelpunt. Otto Prinsen, de jonge Soester kunste naar, zal een gevelornament bij het gas bedrijf aanbrengen als het college van B. en W. de medewerking van de raad krijgt. Voorgesteld is namelijk dit orna ment op de blinde voorgevel van het gasontvangststation te laten aanbren gen. Naar mening van B en W. zal dit het gebouw aanzienlijk verfraaien. De heer Prinsen heeft een ontwerp ge maakt waarmee de schoonheidscommissie akkoord gaat. Het ornament zal van koper vervaardigd worden omdat dit materiaal beter tegen weersinvloeden be stand is dan ijzer en door oxydatie fraaier wordt. Het college van B en W. heeft de raad voorgesteld 1410,krediet voor het vervaardigen en aanbrengen van dit ge velornament ter beschikking te stellen. EIKENLAAN 1 - SOEST - TELEF. 4685 Soester amazones en ruiters hebben suc ces gehad bij wedstrijden van de Gooise Jachtvereniging te Bussum. Bij de dres suur B 6 werd Ada Geertsema met haar paard Quarz eerste en met Doreal twee de. Joke Duiser werd derde met Quarz. Dressuur L 5 leverde Ada Geertsema een eerste prijs op. Zij won deze met Jungle Landing. Mevr. Van der Spoel, Soestdijk, werd met Iskander derde. Jeugddressuur B 6 was voor Jan Willem Wilten succesvol. Met Fiola werd hij eerste en met Nonius Chlum tweede. Paul Wilten werd derde met Schwadronneur en Ascha Wilten vierde met Lotus. Harry Hartman werd met Fischerin vijfde. Bij het springconcours voor A-senioren werd Ada Geertsema met Doreal eerste en bij de A-junioren werd Jan Willem Wilten op Lotus derde. Het springcon cours B, maximum hoogte 1 meter, met twee barrages, bracht Jan Willem Wilten op Lotus de zege. Paul Wilten werd op Schwadronneur zevende, Harry Hartman op Fischerin achtste en Jan Willem Wil ten op Fiola negende Het springcon cours C, maximum hoogte 1.20 meter, werd gewonnen door Jan Willem Wilten op Fiola. Het was zaterdag een sombere dag voor V.V.Z. Van Hees werd met 3-1 verloren, v. d. Kraak en v. d. Flekkert werden ge wond en een speler van een lager elf tal liep eveneens blessures op. Er was zeker 800 man publiek op het terrein van Hees om de belangrijke ont moeting bij te wonen. Na 4 minuten keek Hees al tegen een achterstand aan toen v. d. Bovenkamp de bal door het midden naar Demmers plaatste. Muis kwam zijn doel uit maar hij aarzelde en met een hooghal in de uiterste hoek werd hij geslagen. I onroerende goederen A taxaties hyp°theken r Mr. assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 V.V.Z. was technisch beter maar Hees gevaarlijker en vooral van linksbuiten De Bree had V.V.Z heel wat te duchten. Bosman kreeg na 16 minuten een kans maar hij aarzelde Een nieuwe kans werd hem geboden door De Bree met t en trek- bai en nu kopte hij over. Na 33 minu ten had V.V.Z. pech. Keeper J. van Kooij dacht dat spil H. van Kooij de bal zou wegkappen, maar deze gleed van zijn hoofd en Elferïch kon ongehinderd- over de uitlopende Van Kooij plaatsen. Even later stompte hij de bal na een vrije schop van Jekel uitstekend corner. Van de Flekkert viel uit en Van* Doorn nam zijn plaats in. Na rust verdween C. de Jong van Hees uit het veld en Blom viel in. Na een kwartier had Van Kooij weinig geluk toen hij uit zijn doel kwam om een bal te grijpen en deze miste. Budding schoot in maar H. van Kooij redde op de doellijn De bal kwam nu bij Bosman, die via de voeten van v. d. Munt scoorde. Na twintig minuten viel de beslissing. Keeper Van Kooij stelde zich op bij de voorste doelpaal toen er een corner door De Bree genomen werd en over het hoofd van de V.V.Z.-keeper heen verdween de bal in het doel. Van der Kraak, de V.V.Z.-middenvoor viel uit en Grol verving hem. Van der Kraak was tegen keeper Muis aangelo pen en zo ernstig gewond dat hij naar Zonnegloren gebracht werd. Hij moest er blijven omdat hij een paar beschadigde wervels had. Dat was het weinig prettige einde van een prettige wedstrijd. Burg. Grothestraat 8 Telefoon 3859 Soestdijk voor BRILLEN Ziekenfondsleverancier. De heer H Kaats van biljartvereniging „Centraal" is in Amersfoort kampioen derde klasse libre van het district Eem- land geworden. De heer R. van Asch van de Soester vereniging K.W.S. en de heer F. van der Schoot van de vereniging „Soestdijk" namen ook aan het tournooi om dit kampioenschap deel. Kaats versloeg op de eerste avond Smit en IJzeldoorn, Van der Schoot won van Hazekamp en Van Asch van Beitler. Van der Schoot verloor van Beitler en Van Asch van Smit. Op de tweede avond won Kaats van Hazekamp, Van Asch en Van der Schoot. Van Asch verloor ook van Hazekamp en won van IJzelendoorn. Van der Schoot won van Bitterling en ver loor van IJzelendoorn. Op de voorlaa'ste avond won Kaats van Bitterling en Van Asch versloeg Van der Schoot. Op de laatste avond won Kaats van Beitler en hij werd daardoor ongeslagen kampioen. Van Asch verloor van Bitter ling en Van der Schoot van Smit. Kaats, Van Asch en Bitterling promoveerden naar de tweede klas. De eindstand was: Kaats Beitler Bitterling Van Asch IJzelendoorn Smit Van der Schoot Hazekamp 14 700 204 3.43 10 655 232 2.82 8 640 208 3.07 6 646 210 3.07 6 540 212 2.54 6 638 262 2.43 4 495 224 2.20 2 497 214 2.32 rirvtf. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging speelde vrijdag de eerste wedstrijd in de overgangsklasse. In deze wedstrijd moesten de Soester dames beide punten aan hun tegenstan ders t.w. ATHLON uit Utrecht laten. In drie sets toonden laatstgenoemden zich de sterksten. Onze plaatsgenoten boden m alle drie sets goed tegenstand, maar door zwak serveren gaven zij steeds weer de kans uit handen om een achterstand in te lopen dan wel een voorsprong vast te houden. De voor de S.V.V.-dames onbe kende zaal zal hier wellicht mede debet aan zijn, terwijl bovendien het goede spel van de tegenpartij de rood-witte dames weinig kansen bood. De setstan den waren 15-10, 15-7 en 15-8. DAMESFANTASIERINGEN TEL.2982 SOESTERBERG SE 5TR. 2 6 De afdelingskompetitie zal eerst op don derdag, 22 oktober een aanvang nemen. Op die avond zal het eerste damesteam aan moeten treden tegen de volleybal vereniging Unitas uit Doorn en het eer ste herenteam tegen VIOS 2. Buiten deze teams zullen nog drie dames- en heren teams van de Soester Volleybal Vereni ging aan de kompetitie deelnemen. Inplaats van vijf teams zoals in het sei zoen 1963-1964 zullen in het komende seizoen niet minder dan 8 teams de kleuren van de vereniging in de kom petitie hooghouden. De grote uitbreiding van het ledental van het afgelopen jaar heeft tot uitbreiding van dit aantal teams geleid. n i..-;,- Wat Gertjan allemaal te vertellen had, kon ik niet verstaan Hij fluisterde zo zachtjes, dat alleen zijn vriendjes be grepen, wat hij bedoelde. Ja, hij moest natuurlijk erg voorzichtig te werk gaan, want verbeeld je eens, dat Nascar alles te weten zou komen. Maar Nascar dom melde nietsvermoedend in zijn stoel en droomde van zijn nieuwe jasje, dat Maartje voor hem zou naaien. „Nou, hoe vinden jullie mijn plannetje?" vroeg Gertjan voldaan, terwijl hij triomfante lijk in het rond keek. „Meesterrrlijk, meesterrrlijk!" riep Barend enthousiast uit en kneep hardhandig in de schouder van Kokki, die een pijnlijk gezicht trok. Dus jongens," vervolgde Gertjan ge wichtig, nu gaan we allemaal hard aan de slag. Kokkie, jij kookt dus de soep, ik zal je wel helpen, anders vergeet ie het slaapdrankje misschien," en hij knipoogde schalks. „Maartje, maak jij nu gewoon het jasje af en loop af en toe eens naai' binnen om te laten zien dat je bezig bent, want Nascar mag vooral geen argwaan krijgen!" BOUWVAKARBEIDER. Mag een jon gen van 14 jaar als hulp in de bouwvak werken? Antwoord: Dat mag inderdaad, want wanneer een jongen de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt, mag hij rechtens m loondienst werken. KIJK- EN LUISTERGELD. Kunnen invaliden vrijstelling krijgen van kijk- en luistergeld? Antwoord: Inderdaad kunnen invaliden vrijstelling krijgen van kijk- en luister geld. Daartoe dienen zij aan het post kantoor een formulier te halen, dat zij moeten invullen. Elk geval wordt indivi dueel bekeken. Dat impliceert dus dat niet alleeen 't inkomen bepalend is. Ook de graad van invaliditeit is een crite rium. In elk geval raden wij u aan een dergelijk formulier te (laten) halen. WEDUWENUITKERING. Mag een we duwe, die weduwenuitkering plus 'n pen sioenbedrag ontvangt, in loondienst wer ken? Antwoord: Een weduwe die weduwenuit kering krijgt alsook een klein pensioen bedrag van haar man, mag rustig in loondienst werken en op die manier trachten haar inkomsten te vergroten, zonder dat zulks gevolgen heeft voor de veduwenuitkering. V •i4.' ploeqgarantie Soesterbergsestraat 51A t.o. busstation. In haar thuiswedstrijd tegen Austerlitz heeft Soesterberg weer een goede beurt gemaakt. Het won met 3-1. wat enigszins het grote verlies redresseert, dat vorige week gele den werd. Ai direkt bleek dat Soesterberg de vaste wil had om dit keer te winnen. Dat bracht haar overwegend in de aanval, waarbij zich soms goede kansen voorde den, die echter niet werden benut. Ook de verdediging van de gasten droeg er het hare toe bij om doelpunten te voor komen. Evenwel na veertig minuten ge lukte het linksbinnen Bontsema de score voor Soesterberg te openen 1-0. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft was het weer Soester berg dat overwegend in de aanval kwam. Een goede voorzet van Odijk bracht de bal bij rechtsbuiten Huisman, die hard inschoot en de stand op 2-0 bracht. Daarna trad er bij Soesterberg een ver slapping in, waardoor de tegenpartij de kans kreeg om een tegenpunt te maken (2-1). Maar toen herstelde de thuisclub zich weer en was het rechts binnen Piet Geers, voor de eerste maal in 't eerste elftal spelend, die zijn de buut maakte en met een treffer de over winning voor Soesterberg met 3-1 ver grootte. In deze stand kwam geen ver andering meer. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld dat het gebruikelijke spreekuur van de Burgemeester te Soesterberg op, morgen, woensdag 7 oktober, aanvangt te 14.30 uur. EUMIG P8 NOVO In zijn ondoorgri God plotseling het Sakrament Sakrament van ze lieve man en PETRUS S' VA; I l I Soest, 4 oktober 1 Steenhoffstraat Rozenkransgebed in de parochiek Paulus te Soest, quiemmis zal wc dag 7 oktober, i debestelling op C Heden overleed Genademiddelen tijd van 81 jaa: vader, broer, groc JOAN MA N: Soest-Zuid, 4 okti De Genestetlaan De plechtige gei zal voor zijn donderdag 8 okt parochiekerk var waarna de bij ze het R.K. kerkho Soest, pl.m. 12.15 Ps 68 10 Hij schenkt uit heid zonder peil o eeuwig, zalig lev Heden is in Jezus, Zaligmaker, ontsl; mijn innig gel man en mijn zorgzame vader, ABRAHAM VAN DEN BRA? in de ouderdom 81 jaar. Soest T van den Bram Hagei Dahomey iW.-Afri Annie van den B (met verlof te S Soest, 2 oktober 19 Braamweg 106. De teraardebeste heeft heden plaatc had op de Hervo; begraafplaats aan Veldweg te Soest. Mijn Papa en M zijn vrijdag aanst 9 oktober 12% jar trouwd. Gelegenheid tot fe tie, 's middags van JENNY W Troelstrastraat 50. Flink MEISJE gec voor huishouding e kei, voor dag of d nacht. E J. Wigg huizen, Beetzlaan 8E Te koop gevraagd KELZAAGMACHINE onder no. 411 bur Te koop RENAULT phine, in prima Smitsweg 43A. Gevraagd flink MEI WERKSTER voor h halve dagen, wegen welijk der tegenwoc Birkstraat 153, Soes lefoon 03490-14415. TE KOOP een tw lige aanhangwagen 1 meter, nieuw, con Kinderwagen in pr half Engels, 2 kl Nieuweweg 38. TE KOOP T.V beeld, eventueel m fel, Dalweg 157. So< Burg. Grothestraat 45 Telefoon 3917

Soester Courant | 1964 | | pagina 2