m Onze voorhoede /EEN WEEK GRATIS VAKANTIE! VAN BUUREN DOORSMEREN ei e y b esc hui t tot ziens in het jeugd- vakantiekamp >av;- DIA-PROJECTOR 199- VOLVO Veilig LUXE AUTOVERHUUR ZONDER CHAUFFEUR De stokoude hond Firma G. van de Pol DERDE BLAD Klaar terwijl U wacht GARAGE BOSBOOM De avonturen van Gertjan en Maartje. Hebben wij geen voorwaartsen PARKGARAGE A. v. d. Hoef Leerlingen van Ida Reinink Jongsma speelden Loodgieters werkzaamheden. BEVEROL SMEERSTATION Bioscoopprogramma De tentoonstelling „van stoom tot stroom" verlengd. Grammofoonplaat Bartiméuskoor Verkoop van grond Die kans heb je als je direct de vakantie-bonnenpAKA^'5E-B°"]gaat sparen die je op elke rol Van der Meulen Beschuit vindt. Doe je best, dan kun je volgende zomer een week lang heerlijk ravotten en fijne avonturen beleven in een prachtige omgeving. Lees de verdere bijzonderheden op elke rol Van der Meulen Beschuit. „Hadden we Wilkes of Lenstra nog maar Deze verzuchting werd de laat ste avond van september j.1. in duizen den Nederlandse huiskamers geslaakt, toen de volslagen machteloze aanvals- linie van ons nationale voetbalelftal tot verbijstering van heel televisie-kijkend Nederland keer op keer in de buiten- spelval van de Belgische defensie liep met een hardnekkigheid, die herinnerde aan de spreekwoordelijke ezel, die als maar zijn hoofd tegen de zelfde steen stoot. Geen der oranje-voorwaartsen bleek bij machte met een snelle individuele actie deze tactiek van de Rode Duivels af te straffen. Denis Neville en zijn mannen van de keuze-commissie menen echter in volle ernst dat er op dit ogenblik geen sterkere voorhoede op de been is te bren gen en zij hebben dit met zo'n nadruk verkondigd, dat menigeen geneigd is dit onvoorwaardelijk te geloven. Maar is het werkelijk zo, dat wij verplicht zijn ons abonnement op Piet Kruiver tot in de lengte van dagen te continueren en dat wij een Hollander op de linker flank moeten zetten, omdat wij geen betere Nederlander hebben VOOR UW BRAUN PAXIMAT XRIUMPH N 12 SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burgem Grothestraat 45 Tel. 3917 Eeuwige Kruiver. Het Engelse elftal, dat in 1956 tijdens de wereldkampioenschappen in Stock holm door een ongunstige loting al di rect tegen Rusland en Brazilië moest aantreden, zorgde die zomer voor een „lachertje" door op de middenvoorplaats te opereren met een harkerige, trage, nogal agressieve jongeman. Derk Kevan was zijn naam. Hij had tijdens de juist beëindigde competitie van de Engelse league menig doelpunt voor zijn club West Bronwich Albion gescoord en, zo meenden de mannen der Engelse keuze commissie, dat zou hij dan in het En gels elftal ook wel doen. Kevan viel echter in het veld voornamelijk op door zijn ontstellend gebrek aan techniek en vanzelfsprekend had hij tegen de tech nisch begaafde Russen en Brazilianen geen enkele gelegenheid zijn gevreesde schot te doen losbranden. Toen de En gelsen nog een extra-wedstrijd tegen de Russen moesten spelen, had men Kevan wijselijk niet meer opgesteld. rechtvaardigen met het argument „We hebben er geen betere I" Waarom geen topscorer Terwijl de linksbuiten Hollander van D.W.S. linksbuiten werd in de nationale ploeg, werd op de veel begaafder, veel schotvaardiger rechtsbuiten van D.W.S. Geurtsen, wèèr geen beroep gedaan. En Amalialaan 19/21 Baarn Telefoon 02954 - 2323 EIKENLAAN 1 - SOEST - TELEF. 4685 De speeltrant van Kevan deed veel den ken aan die van onze internationaal Piet Kruiver, in wiens voetbaltalenten langzamerhand geen enkele voetbalken ner meer gelooft behalve de bonds- coachs, die hem hardnekkig iedere keer weer in het nationale team opstellen, ondanks alles. Meestal beroept men zich dan op de ervaring, die deze geboren Zaankanter en getogen Feijenoorder zou hebben, hoewel die ervaring grotendeels uit een respectabel aantal mislukte po gingen bestaat om in de voorhoede van ons nationale elftal meer dan alleen maar een pover figuur te slaan. Het zou onredelijk zijn alleen Kruiver de schuld te geven van het povere aan- valsspel van onze voorhoede tegen de kampioensploeg Anderlecht. Maar men kan toch moeilijk de opstelling van de ze voetballer en enkele andere spelers dit terwijl men Bergholz op links had kunnen zetten (vroeger bij M.V.V. speel de hij linksbuiten) en nu eindelijk Geurtsen eens de kans had kunnen ge ven, waar deze topscorer recht op heeft. Bovendien achten wij zelfs een middel matige Mouüjn nog altijd beter dan een Hollander en zou men voor deze plaats ook aan Fransje Bouwmeester kunnen denken. Ondanks zijn kanonskogel in het begin van de tweede helft kwam Van Nee ook techniek en voetbalintellect te kort om er eens in zijn eentje tussen uit te trekken of een intelligente combinatie op te bouwen. 4-2-4. Uit bittere noodzaak speelde Nederland weer het 4-2-4-systeem waarbij de op bouw van de aanvallen aan Van Wis sen en Muller werd toevertrouwd. Daar door speelde de toch al zwakke voor linie met vier man. Dit 4-2-4-systeem achtte de bondscoach de beste mogelijk heid „omdat Nederland op het ogenblik geen binnenspelers van formaat bezit". Natuurlijk beschikken wij niet over een Abe Lenstra en een Faas Wilkes, maar wie zou nu in volle ernst willen beweren dat een Josje Vonhof of de technisch zeer begaafde Huub Lenz (voortgekomen uit de technisch zo bekwame ploeg van Rapid J.C.) minder geschikt zijn om als aanvallers te fungeren dan een Kruiver of een Van Nee Ook een Tonnie van der Linden die op de zelfde avond dat Nederland van Bel gië verloor in het tournooi om de jaar beursbeker, de Denen nog eens liet zien wat een intelligent midvoor vermag, zou zeker eerder voor een come-back in aan merking komen dan een Kruiver. Men vraagt zich af of het met mogelijk is om Coen Mouüjn en Tonnie van der Linden, wellicht onze technisch meest begaafde voortwaartsen, mentaal zo op te vijzelen dat zij zich in een interland werkeüjk zullen inzetten. Juist zulke spelers heeft men in de Oranjeploeg nodig, want het was primair het ontstellend gebrek aan techniek, wat onze voorlinie demon streerde. En de jeugd Er rijzen nog andere vragen. In de laat ste jaren heeft het Nederlandse jeugd- elftal bijzonder spectaculaire resultaten behaald in het internationale vlak met zeer opbouwend voetbal. Het was hart verwarmend wat vorig seizoen bijvoor beeld een Van der Vall (Feijenoord), Chris Hartjes (Graafschap) en Van der Kuilen (P.S.V.) lieten zien. Onze jonge ren halen op het internationale vlak steeds een zeer redelijk niveau en de vraag rijst waarom dan het officiële Ne derlandse elftal vooral voetbaltechnisch soms zo ver ligt beneden het peil, dat het jeugdelftal relatief gezien wél be reikt. In elk geval zal Neville binnenkort weer voor een moeilijke taak staan om een elftal samen te stellen, dat de hard- tackelende ploeg van Albanië op afstand kan houden. Het grote probleem vormt, hierbij andermaal de voorhoede. Wij kunnen slechts hopen dat de bondcoaeh en zijn adviseurs de moed zullen heb ben andermaal enkele nieuwe krachten te proberen en dat dit zal leiden tot een vermeerdering van onze aanvalskracht. Leerlingen van mevr. Ida Reinink-Jongs- ma hebben in gebouw Credo hun kunnen op de piano en andere instrumenten ge toond. Na een welkomst- en openings woord van de lerares begon het aantrek kelijke programma, waarvan we van elke groep de beste prestatie noemen. Dat was van de eerste groep Heleentje Kamp horst met twee uit het hoofd gespeelde stukjes van Duvernoy en Bach. Van de volgende waren de blokfluiten met pia nobegeleiding van Annemieke van Schaik zeer goed. Ook haar zusje Ingrid deed het prima. Een zelfbedacht balletstukje van Ellen van Beurden met mooie bege leiding van Carla Hilhorst was alleraar digst. Van groep drie noeihen we een vlot ge speelde sonate doop Henny Schippers. Verdienstelijk speelde Wim Butzelaar als begeleider van zijn vader, die een Han delaria zong. Na een foutloos gespeeld Schubertmelodietj e van Cora Rips brach ten de zusjes Irma en Anita Hilhorst een ballet op muziek van Mozart en zij deden dit goed. Technisch zeker niet vlekkeloos, maar prachtig was de prestatie van Truus Kragt toen zij het eerste deel van Haydn's A-dur-eoncert speelde. De or kestpartij werd vervangen door een tweede piano. Muzikaal werden de vlugge en langzame foxtrott van Hengeveld ge speeld door Ineke en Ciska Scheele. Janny Samsom speelde bijzonder goed en met prettige aanslag klonk de Sol- feggio van Mieke Higler. Haar zusje Ria speelde „Für Elise" uit het hoofd. Noemenswaard is ook het mooie Andante van Beethoven, gespeeld door Iemy Kamphorst. Daarna speelde Adri de Wolf met zijn vader onder grote stilte een deel uit een sonate van Mozart voor viool en piano, waarna het programma beslo ten werd door Geert Smid, die niet ai- leen de meest gevorderde leerling bleek te zijn, maar zeer muzikaal het eerste deel van Beethovens eerste pianoconcert speelde. U kunt het geloven of niet, maar er zijn mensen die niet op tijd hun hondebe lasting betalen en die zelfs niet tijdig de gemeente op de voorgeschreven wijze verwittigen, dat zij hun woning delen met een hond. Er zijn zelfs mensen, die een hekel hebben aan hondebelasting en die vinden dat men liever de poesen maar eens moet belasten. Maar daar hebben we het nu niet over. Het niet voldoen van de hondenbelas ting is een misdrijf. En wie niet op tijd betaalt is dus een misdadiger in de zin der Wet. Want men kan heel gemakke lijk een misdrijf doen door iets niet te doen. Steenhoffstraat 63 - Telefoon 2432 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 Na de pauze vormde een sprookjesach tig verlicht kasteeltje de entourage voor het zangspel „Een oud sprookje" van Hendrika van Tussenbroek. Tot tweemaal toe werd dit gespeeld door twee ridders, een prinsesje en een tweestemmig kin derkoor. De heer M. de Wolff dankte namens de velen in de ondanks de regen goed ge vulde zaal. Hij noemde deze avond his torisch, want het was niet alleen de 28-ste maar waarschijnlijk tevens de laatste leerlingavond van mevr. Reinink, die echter doorgaat met lesgeven. Na mens de leerlingen bood de heer De Wolf een bloemstuk aan. De rechter kan met de getroffen ge meenten meevoelen. Hij pleegt de eige naren van clandestiene en illegale hon den bij verstek vijf of tien gulden boete op te leggen. Want meestal verschijnen deze lieden niet. Zij hebber er geen snip perdag voor over, want een halsmisdrijf is het niet. Toch was er vandaag een gekomen. Hij stond er een beetje zenuwachtig bij. Want ook zijn hond had rondgelopen, zonder dat de overheid haar rechtmatig deel had kunnen opeisen. „Ik was ziek geweest," vertelde hij, „en zo was ik in financiële moeilijkheden gekomen. Daar door kon ik die hondebelasting niet op tijd betalen. Ik zeg tegen mijn vrouw: dat moeten we dan later maar doen." De rechter kon dat niet begrijpen. „Neem dan geen hond," zei hij, „ik wil ook geen hondebelasting betalen. Daarom heb ik geen hond." ..O nee," zei de verdachte, ,jnijn geval ligt heel anders. Ik heb die hond al achttien jaar." „Achttien jaar," peinsde de rechter. „Maar dat is toch veel te oud voor een hond? Dan was het misschien verstan diger zo'n beest maar een spuitje te ge ven. Want dat kan toch niet veel meer zijn, zo'n hond van die leeftijd." Daarmee was de oppositie in de rechts zaal losgebroken. De officier, de verdach te en zelfs de griffier waren daar tegen. „Je wordt toch gehecht aan zo'n beest," vond de officier. „Juist meneer de raads heer, of bijzit," zei de verdachte, die niet wist, hoe hoog hij het zo gauw moest zoeken. En de griffier fluisterde achter zijn hand: „Ik denk, dat u ook niet om een spuitje vraagt als u erg oud bent." „Ho maar, ho maar," deed de rechter bezwerend. „Meneer de grootedelachtbare," verklaar de de hondenbezitter. Mijn zoon heeft die hond gekregen toen hij drie jaar was. En nou is'die jongen 21. Die zou het nooit goedvinden. En mijn vrouw ook niet. En ik trouwens ook niet. Dan maar een sigaretje minder. Maar dat beest zal een goede oude dag hebben, zolang hij nog gezond is. Al is het niet veel meer, want hij ligt haast de hele dag op de divan," „In dit speciale geval: vier gulden of een dag," eiste de officier, daarmee een gul den afwijkend van de rituele straf. „Als ik thuiskom gaat hij altijd nog even van de divan af om me gedag te zeggen," zei de verdachte. „Conform," zei de rechter. En daarmee kreeg deze man de kleinste straf, die „sinds mensenheugenis" voor dit mis drijf is opgelegd. „De Charge van de Blauwe Brigade" heet de film die van heden tot en met zondag in het City-theater draait. Deze blauwe brigade wordt ingezet tegen de Indianen die rond fort Dilevery moeilijkheden ver oorzaken, Zij roeien een afdeling cava leristen uit en het ziet ernaar uit dat ze de gehele blauwe brigade zullen uit moorden. Dit weet luitenant Matthew Hazard door onderhandelingen te voor komen. Voor het zover is moet er heel wat gevochten worden. Hazard weert zich hierbij zo goed dat hij tot commandant van het fort benoemd wordt en een hoge onderscheiding krijgt. Zondagmiddag „Messalina", de beruchte keizerin, die uit berekening met keizer Claudius trouwde, gespeeld door Belinda Lee. Zij wil haar man uit de weg laten ruimen en vindt Lucius bereid zijn kei zer te verraden en hem te doden. Hij trekt zich echter terug en schaart zich onder hen die genoeg hebben van het geïntrigeer van Messalina. Nu smeedt zij zelf een complot tegen de keizer maar dat loopt op niets uit en zij wordt vermoord. Van maandag tot en met woensdag „De zwarte panter", het verhaal van vier gangsters die een overval plegen op een bank. Zij ontsnappen met een grote buit en er ontketent zich een mensenjacht van groot formaat. Voor moord dreigen de gangsters evenmin terug en een meis je wordt het slachtoffer. Een nieuwe overval levert niets op maar de jacht van de politie wel en na heel veel schie ten wordt de bende opgerold. In de donderdagcyclus kan. men grieze len bij „De Vloek van Frankenstein" met Peter Cushing in de hoofdrol. „Zo jongens", sprak Gertjan, „als aiies meeloopt, zijn we beslist morgen thuis „Hoera hoera riepen ze allen uit, „we gaan naar huis, we gaan naar huis Juichend pakten ze elkaar beet en dans ten uitbundig in het rond. Kokkie zwaaide vervaarlijk met een pollepel bo ven zijn hoofd en de klompen van Ba rend klepperden, dat horen en zien ver ging. Wat hadden ze een pret en opge togen zongen ze Met z'n vijven zijn we blij Over een dag-je zijn we vrij. Nascar zal wat gaan beleven Hij moet ons de vrijheid geven. Het was een oorverdovend lawaai en ze vergaten dat Nascar lag te slapen. Met teen ruk schoot hij wakker en luisterde ingespannen waar dat lawaai vandaan kwam. „Wat drommel", gromde hij, het lijkt wel of die belhamels alles afbreken. Daar moet ik meer van weten", en geërgerd greep hij naar de bel. Tingeling-tingeling, schalde het door de kamer. Geschrokken keken ze elkaar aan en ontzet rende Wiekebol naar de deur. c De tentoonstelling is in UTRECHT. Nu nog tot 11 oktober. U weet dat deze tentoonstelling er wordt gehouden i.v.m. het 125-jarig bestaan van de Nederlandse Spoorwegen. VAN DAM'S SCHOENEN wil niemand op „stoom" jagen (zelfs de col lega's of concurrenten niet) maar de stroom van aanbiedingen in schoenen is OVERWELDIGEND. Zo veel en zo goed treft U tot in de verre omtrek maar zelden. (Adv.) Het Chr. Instituut voor blinde en slecht ziende kinderen „Bartiméus" te Zeist heeft een miljoen gulden nodig voor de bouw van een modern gebouw voor meervoudig gehandicapte kinderen, dat zal verrijzen op een groot terrein tus sen Driebergen en Doorn. Eén van de acties, waarmee men geld tracht bijeen te brengen om deze plannen te kunnen verwezenlijken, is een grote grammo- foonplatenverkoop. Deze grammofoonplaat met twaalf lie deren, gezongen door het Bartiméus koor kost J 8.90 (L.P. 30 cm.) In Soestdijk is deze plaat te bestellen per briefkaart bij de correspondente Mej. D. van Arkel, Julianalaan 32, Soestdijk. rote collectie HORLOGES Ga NaapSP'JKER TEL.2982 50E5TERBERG5E5TR.26 W. H. Howson (Continental N.V.), Ko ningsweg 20 te Soest, heeft verzocht een stuk grond van 970 meter te mo gen kopen dat gelegen is aan het Wete- ringpad. Het college van B. en W. heeft geen bezwaar tegen de verkoop /oor 8,25 per m2, zodat deze grond voor 8002,50 verkocht zal worden. Aan de Provinciale Utrechtse Elektrici teitsmaatschappij P.U.E.M. zal 25 m2 grond verkocht worden voor 20,per m2. De grond is gelegen aan de Merel- weg. De heer C. B. Sillevis Smitt, Karei Door manlaan te Utrecht, heeft verzocht 2560 m2 grond te mogen kopen welke gelegen is aan de Gentiaanlaan. De prijs van de grond is 51.200,Op deze grond zal een bungalow gebouwd worden.

Soester Courant | 1964 | | pagina 13