S 25-jarig bestaan van de parochie van de H. Familie te Soest-Zuid HET OOG GERICHT OP OLYMPISCHE SPELEN iittiHumnmtitittmm Teraardebestelling Jan Willem Wilten Vereniging van Huisvrouwen Wel St. Nicolaasintocht Spreekuur Burgemeester. Bejaarden gingen uit Auto in modder en zand Kerkconcert N.C.V.B. Soest-Zuid Najaarswandeling Grote opbrengst voor Dierenbescherming Friese Vereniging C.D.N.-S.E.C. 2-2 Geslaagd B.D.C. won met 3-2 Twaalf goed Zilver Tetra Nieuwe Skoda Klaverj astour nooi Meisj isje aangereden Eiermarkt DINSDAG 13 OKTOBER 1964. 43c JAARGANG No. 78. SOESTER OURANT Abons. p. kwart, 2.40 - per post 2.75. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 21A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Van woensdag 7 tot en met zondag 11 oktober is in de parochie van de H. Fa milie te Soest-Zuid het zilveren jubileum uitsluitend kerkelijk gevierd. Een uitstekend geslaagd veertigurenge bed, dat geleid werd door de bekende pater Peeters, vond zijn bekroning in de herdenking op zondag 11 oktober. van Hal de gevoelens van dank en liefde voor de parochieherder vertolkte. Aan mejuffrouw A. Stijdveen, die gedu rende 25 jaren de huishouding op de pastorie voert, werd een cadeau onder couvert aangeboden, terwijl de pastoor haar het hem aangeboden herinnerings bord van delfts blauw aardewerk spon- De door de parochianen in grote getale bij gewoonde hoogmis met assistentie, werd gelezen door de jubilerende pastoor der parochie, de ZeerEerwaarde heer R. G. Lommerse, terwijl als diaken en subdia ken pater Peeters en kapelaan Weersink fungeerden. De feestpredicatie met ge lukwensen aan het adres van de pas toor werd gehouden door pater Peeters. Ook het 's avonds gehouden danklof vormde een der hoogtepunten van de feestviering. De leiding van het versterk te zangkoor was in handen van de diri gent, de heer Chr. van Schaick. Des middags vond in besloten kring de huldiging van de jubilarissen plaats. Aan de jubilerende pastoor, die er de voorkeur aan had gegeven het feest uit sluitend kerkelijk te vieren, werd een radio aangeboden, waarbij de heer H. J. taan overhandigde. De koster-suisse van de kerk, de heer B, J van der Linden, die zijn taak geheel vrijwillig de afgelopen 25 jaren heeft vervuld, werd een prachtig gouden arm bandhorloge aangeboden. De heren J. Hilhorst, W. Hilhorst, J. H. Holtus en R. Wantenaar ontvingen even eens het herinneringsbord als dank voor hun werk gedurende de afgelopen 25 jaar in hun functies als kerkmeester en armmeester. Bijzondere aandacht werd geschonken aan het feit dat de heer N. Kortekaas zijn zilveren jubileum als koorzanger vierde. Ook hij werd in het bezit gesteld van het jubileumbord. De parochiegemeenschap van Soest-Zuid kan met voldoening terugzien op dit kerkelijk gevierde feest. Sober en stijlvol en daardoor zeer in drukwekkend vond zaterdag de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van Jan Willem Wilten, de jeugdige Soester ruiter, die vorige week tijdens een oefenrit op zestienjarige leeftijd aan een hartaanval overleed. Bijzonder groot was de belangstelling vooral uit ruitersportkringen, want de overledene was jeugdkampioen van Ne derland. Achter de auto met het stoffelijk over schot reed de enige volgauto, geheel ge vuld met bloemen en daarachter liepen de paarden King Master en Fiola, waarop Jan Willem Wilten zoveel successen be haald heeft. Zij werden geleid door twee ruiters, onder wie Paul Wilten, de broer van de overledene. Lopend begaven zich de familieleden en de vele belangstellenden van de Ferdi- nand Huycklaan naar de begraafplaats aan de Veldweg. In de aula sprak de heer J. Wilten, vader van de overledene. Hij sprak over de handicap van zijn zoon, die zijn dood op zo jeugdige leef tijd veroorzaakte. Ondanks die handicap had hij al veel bereikt in zijn geliefde sport. Voor vele juryleden reed hij, tot hij geroepen werd voor het Hoogste Ju rylid te verschijnen. Een oom van de overledene, de heer M. Snoeck wees op de plichtsbetrachting die Jan Willem Wilten getoond had en hij sprak met grote waardering over de hulp die hij van zijn ouders ondervonden had. Ds H. Roest sprak naar aanleiding van Klaagliederen 3 vers 21 en de volgende verzen. Hij wees onder meer op de vra gen die het leven en sterven van de jonge Jan Willem bij zijn ouders wak ker roepen. Aan het graf bad ds Roest het Onze Vader waarna de heer Wilten voor de belangstelling dankte. Zij was hem en zijn vrouw tot troost, want de komst van zovelen had aangetoond dat men van de overledene gehouden had. Een bijzonder woord van dank sprak de heer Wilten tot de heer G. M. Duiser, de trainer van wijlen zijn zoon, die hem ondanks zijn handicap al ver gebracht had in de ruitersport en die hem daar door in staat gesteld had zich „gewoon" te voelen. Onder hen die aan de jeugdige ruiter de laatste eer bewezen bevonden zich de na tionale springkampioen Jan Maathuis, de nationale jeugdequipe 1964, bestaande uit de jongelui Schoenmaker, Kouwen- berg, Zegwaard, Westerhof en mej. L. Drogenbroek uit Roozendaal, de heer B. Artz namens de Nederlandse Hippische Sportbond, de heer J. Westerhof namens de Vereniging van Springruiters, de heer A. J. Pot, het echtpaar Mos, het echt paar Mouw, mevr. Van Donk, afgevaar digden van de Gooise Jachtvereniging, de heer J. Holterman van de Stichtse jachtvereniging, kolonel P. Ootmar en ritmeester V. Lichtenvoort Cats, namens de commissie samengestelde wedstrijden en een afgevaardigde van de vereniging van dressuurruiters. Op 19 oktober gaan leden van de afde ling Baarn-Soest van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen naar de gewestelijke middag in Tivoli te Utrecht. Op 23 oktober is er een korte ledenver gadering in het Anna Paulownahuis, ge volgd door een demonstratie van huis- houdapparaten. Op 3 november wordt een bezoek ge bracht aan het kantoor van de E.E.G. in Den Haag, op 4 november is er een koffiebijeenkomst in De Kleine Witte, op 6 november een ochtendexcursie naar Bensdorp en op 13 november een cause rie door Henri Knap over „Kwakzalverij en andere bijgeloven". Op 26 november is er een middagexcursie naar de Hollan- dia Tricotagefabriek in Veenendaal. Op l december wordt er een Sinterklaasmid dag gehouden, op 9 december is er een koffie-ochtend in Baarn en op 22 decem ber een kerstmiddag. Het gevaar dat er geen St. Nicolaasop- tocht gehouden zal worden is geweken, want tijdens een ledenvergadering van de Soester Winkeliersvereniging bleek dat de leden er mets voor voelden deze attractie voor de jeugd te doen verdwij nen. Wel zal de intocht op soberder wijze gehouden worden omdat de kosten in de afgelopen jaren erg hoog waren. Voor kinderen tot zes jaar zal er een St. Nicolaasfeest in de zaal van restau rant Eemland zijn en voor kinderen die ouder zijn is er een filmmiddag in het City-theater. De bonnenactie zal onge wijzigd gehouden worden. Het spreekuur van de Burgemeester wordt deze week niet gehouden op woensdag, doch op donderdag, 's mor gens te 11 uur. Met twee bussen zijn ruim 70 bejaar den, die lid zijn van de afdeling Soest van de Bond van Bejaarden, gezellig uit geweest. Eerst werd naar Rotterdam ge reden waar in restaurant De Piasmolen de koffie gebruikt werd. Rotterdam werd vanuit de bus bezichtigd en vervolgens werd naar Schiedam gereden. Een tocht door het Westland.bood heel veel te zien wat men in de omgeving van Soest niet ziet en dat gold ook voor Hoek van Holland waar de Nieuwe Waterweg de speciale aandacht van de bejaarden had. Na de koffiemaaltijd opnieuw door het Westland waar het bestuur op druiven tracteerde. Wateringen, Rijswijk, Den Haag, Voorburg en vervolgens langs het Marinevliegkamp naar Katwijk, Noord- wijk-binnen en Noordwijkerhout, waar opnieuw een pleisterplaats aangedaan werd. Om zes uur werd aan de tocht naar huis begonnen. Deze werd door de Haar lemmermeer gemaakt. Aalsmeer, Hoofd dorp, Uithoorn, Vinkeveen, Vreeland en over Hilversum naar Soest dat om half acht bereikt werd. De voorzitter van de afdeling heeft op de laatste pleisterplaats de deelnemers aan de tocht opgewekt tot het maken van propaganda voor de bond, die steeds op de bres staat voor verhoging van uit keringen aan bejaarden. Slechts met aandrang op de regering komen verho gingen tot stand. Zondagavond kwamen twee auto's de Prins Bernhardlaan afrijden in de rich ting van de hoofdweg. De eerste raakte klem in het gat dat zich aan het einde van de Prins Bernhardlaan bevindt om dat men met graafwerkzaamheden bezig is en kon door politiemankracht op de berijdbare straat gezet worden. De twee de verdween tot de carrosserie in zand en modder en nu moest een kraanwa gen hulp bieden. De bestuurster, mevr. W. J. H. V. kon de reis voortzetten. In de serie maandelijkse kerkconcerten in de Oude Kerk te Soest zal op zater- terdag 17 oktober een concert gegeven worden door het Haags Motet- en Ma- drigaalkoor onder leiding van Adriaan C. Schuurman met medewerking van de organist Nico v. d. Hoven. Uitgevoerd wordt een programma van oude en mo derne koorwerken, o.a. van Sweelinck, Bach, Distier en Pepping. Gezien de reputatie van de dirigent mag verwacht worden dat het een uitstekend concert zal worden, dat de moeite van het beluisteren tenvolle waard is. Het is een goede gedachte van de leiding van de Nederlandse Cantorij geweest nu eens niet zelf te concerteren, maar anderen daartoe in de gelegenheid te stellen. De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen-Vrouwenbond houdt op woensdagavond 14 oktober een bijeen komst in gebouw Eltheto. Mevr. D. Roethof-Ensink uit Voorburg zal spreken over vrouwenverenigingen op Curagao en het sociale werk dat daar verricht wordt. Er worden dia's getoond. De Natuurbeschermingswacht Eemland organiseert een najaarswandeling op za terdag 17 oktober of op zondag 18 okto ber als het op zaterdag slecht weer mocht zijn. De heer W. A van Elmpt is de leider van deze tocht. Het punt van samen komst is op de hoek van de Insinger- straat en de Wieksloterweg. Daar wordt om 14 uur gestart. De wandeling, die niets kost, zal 2 a 2% uur duren. De collecte voor de Dierenbescherming heeft dit jaar in Soest bijna 400, meer opgebracht dan het vorig jaar. De totale opbrengst was 1935,49. De Friese Vereniging heeft de jaarver gadering in „De Gouden ploeg" gehou den. Secretaris H. J. de Boer ontbrak omdat hij in het ziekenhuis ligt. Hij werd herkozen tot bestuurslid, evenals de heer Twerda. De voorzitter, de heer J. H. de Jong, deelde mee dat de vereniging thans 110 leden heeft. Een vrij gering aantal van hen bezocht de vergadering. Over 14 dagen gaan leden van de ver eniging naar Hilversum voor het bijwo nen van een cabaretvoorstelling van het gezelschap van Tetman de Vries. Het ligt in de bedoeling dat de toneel groep de komende winter weer optreedt, maar men heeft nog niet voldoende speelsters en spelers. S.E.C. heeft een goede wedstrijd in Driebergen tegen C.D.N. gespeeld en vooral de achterhoede met Ruttenberg als grote man deed het bijzonder goed. Keeper Van Essen speelde een verdienste lijke wedstrijd, maar hij moet er steeds aan denken dat hij keeper en geen voetballer is. Trappen kan voor een doel man wel eens nodig zijn, maar hij trapt te veel en dat kostte ditmaal een doel punt. Een fel S.E.C. was voor de rust beter dan C.D.N. en na een kwartier hadden de groen-witten al een 2-0-voorsprong. In de tweede helft werd het 2-2. S.E.C. begon overrompelend en na vijf minuten viel het eerste doelpunt. Rechtsbuiten Dorrestein gaf een voor zet naar Verhoeve, die linksback Bies passeerde en de bal naar E. Brouwer plaatste. Deze passeerde keeper Achter berg met een boogbal. Verhoeve kreeg nu opnieuw de bal maar hij kon hem niet onder controle krijgen. Keeper Van Essen raakte geblesseerd maar hij kon doorspelen en in de der tiende minuut hield hij een goed schot van rechtsbinnen Donkervoort. Na een kwartier spelen gaf Duijst een voorzet. De keeper wilde de bal onderscheppen maar miste en back Biest deed het nog slechter door in eigen doel te schieten. In de 22-ste minuut kreeg Verhoeve een mooie kans maar hij schoot in het zij net. Even later gaf hij de bal aan v. d. Broek, die back Smoorenburg omspeelde en een schot loste dat op een corner uitliep. Van Essen moest weer een goede red ding verrichten toen de bal uit een vrije schop net onder de lat terecht kwam. Dit leidde een fiks offensief van de gast heren in en de defensie van S.E.C. werd onder sterke druk gezet. Een uitstekend schot van rechtsbuiten Kooij werd door Van Essen gestopt, maar er hing een doelpunt in de lucht. Voordat dit ge maakt werd viel Verhoeve uit. Hij was geblessseerd en moest zich laten vervan gen door Aalberts. Een kogel van middenvoor De Koning kwam tegen de lat en even later werd Van Essen gepasseerd. Ruttenberg stond echter op de doellijn en hij redde. Het verwachte doelpunt werd voor de rust niet gemaakt. Bijna had S.E.C. ge scoord toen v. d. Broek doorgebroken was maar hij werd achterhaald. In de tweede helft moest Van Essen ak- tief blijven. Schoten gingen net langs de paal en over de lat, terwijl hij vele corners en vrije schoppen te verwerken kreeg. Tenslotte moest hij zwichten en het was helaas zijn spil Ruttenberg die in eigen doel scoorde. In de 32-ste mi nuut scoorde De Koning, die de bal door Van Essen over zijn voet geschopt kreeg. Een felle strijd om de leiding volgde, maar de defensies bleven de baas over de voorhoedes. Mej. Gré Engel, instructrice van autorij school Engel is in Amsterdam geslaagd voor het V.A.M.O.R.-examen, dat auto rijden, theorie en motorkennis omvat. Het blijft goed gaan met B.D.C. dat de competitie met drie nederlagen begon maar nu tweemaal achtereen gewonnen heeft. Het heeft er naar uitgezien dat het bezoekende P.V.C. uit Utrecht een veel grotere nederlaag zou lijden, want B.D.C. nam een 3-0 voorsprong. Tegen het einde van de wedstrijd is een gelijk spel echter heel dicht in de buurt ge weest. Reeds na drie minuten spelen kreeg J. v, d. Lugt een goede schietkans. Hij schoot over. Na 10 minuten schoot hij echter raak. Na een half uur benutte Dorrestein een voorzet van M. v. d. Lugt en het was 2-0. Nog in de eerste helft werd het 3-0 door Dorrestein, die uit een pass van M. v. d. Lugt inschoot. Kort voor de rust ontstond er een enorm misverstand in de achterhoede van B.D.C. en het werd 3-1. In de tweede helft ging de strijd aan vankelijk gelijk op, maar alleen P.V.C. doelpuntte. De middenvoor kwam na enig geharrewar voor het doel van B.D.C. voor een volkomen verlaten goal te staan en hij scoorde. De spanning werd nu bijzonder groot en de druk op het B.D.C.-doel eveneens. Gros toonde zich echter zeer aktief en hij bracht de bal steeds weer naar vo ren. Vlak voor het eindsignaal kwam Van Megen heel dicht voor het doel maar zijn schot faalde. Twee Soester ingezetenen, A. van Kooij en R. van Soest kwamen gisteren tot de ontdekking dat zij twaalf uitslagen van de toto goed hadden. Zij gaan dus een prettige week tegemoet. Het is te hopen voor deze gelukkigen dat het er geen honderden zijn die even gelukkig waren met het invullen van hun toto-formulier. Vorige week is een enquête gehouden en aan Jan en alleman is gevraagd hoeveel medailles wij wel zouden gaan winnen bij de Olympische Spelen in Tokio. Er kwamen krankzinnige cijfers uit de bus en zelfs waren er mensen die heel se rieus rond de twintig schatten. Volkomen kolder natuurlijk, want ieder mens met enig gezond verstand kan het vrij gemakkelijk uitrekenen. In Rome hadden we er twee, dus nu zullen we er ook twee of drie halen en beslist niet meer. Waarschijnlijk is die drie al optimistisch, want de start is niet zo best geweest. Klenie Bimolt was nergens en Rob Groen ook niet. Naarmate de spelen vorderen zullen we steeds meer merken dat we nergens zijn en dat we mogelijk alleen iets ver wachten kunnen van Tiemen Groen, An- ton Geesink en de roei-dubbel. In Rome viel het allemaal erg tegen en in Tokio zal het ook allemaal erg tegen vallen. Dat is heel begrijpelijk voor ie mand die een beetje in de sport thuis is. Dertig jaar geleden leden we al aan de kwaal waaraan we nu nog lijden, zelf overschatting. Toen liep heel Nederland te zingen dat we naar Rome zouden gaan om daar even het wereldkampioenschap te behalen maar in de eerste wedstrijd was het al mis. Nu weten we precies te vertellen dat Klenie Bimolt, Rob Groen, Anton Gee sink en wie dan ook een medaille gaan winnen, maar om te beginnen kwamen Klenie Bimolt en Rob Groen in het hele stuk niet voor. Zij zullen echt niet de laatsten zijn die falen, want er zijn meer Nederlandse atleten die onder een veel te zware druk aan de spelen deelnemen omdat ze in de vaderlandse pers reeds lang als Olym pisch kampioen aangewezen zijn. Nee, het worden echt geen 20 medailles, maar twee of drie en heel misschien vier. KANTMAN. Het bestuur van de aquariumvereniging Zilver Tetra zond de leden een convoca tie, waarin stond dat de jaarvergadering op woensdag 19 oktober gehouden zou worden. Dat was een vergissing. Het moet woensdag 14 oktober, dus morgen zijn. Er is een volkomen nieuwe Skoda op de Nederlandse wegen verschenen en wie daarmee wil kennismaken kan bij garage Alblas in de Van Weedestraat terecht. De heer Alblas nodigde ons voor een proefrit uit en op de Soesterbergsestraat haalde hij met de nieuwe auto capriolen uit die veel andere auto's tegen een boom zouden doen belanden, terwijl de Skoda zelfverzekerd haar weg ging zon der zich door slipranden of bermbob- bels uit het evenwicht te laten brengen. De motor, die achterin zit, is krachtiger dan voorheen ondanks een iets kleinere cyhnder-inhoud. De prijs is verbluffend laag en kan dit zijn omdat de auto en massa in een geheel nieuwe fabriek in Tsjecho-Slowakije vervaardigd wordt. In deze fabriek staan nagenoeg uitsluitend Amerikaanse en Westeuropese machines. Het is de moeite waard eens een proef rit te maken, en kennis te maken met vele moderne snufjes en een verbluf fende wegligging. De paren C. van Wijngaarden-Geijten- beek, echtpaar Kuiper, J. Wouters en J. Bosboom, H. Tent en J. v. d. Geld heb ben zich vrijdagavond in restaurant Zonneheuvel voor de halve finale van het klaverj astournooi om het Gouden Glaasje geplaatst. De eerste prijs in deze halve finale is t 250,De eerste prijs in de finale is 500,plus een extra prijs van 250, en een gouden glaasje. Toen het negenjarige meisje A. de G. zondagavond plotseling de Birkstraat overstak had ze pech, want er kwam een auto uit de richting Amsterdam waardoor ze gegrepen werd. Ze had ook geluk, want ze viel, werd door een voet ganger overeind geholpen en rende hui lend weg, uitroepend dat ze niets man keerde. De bestuurder van de auto was de heer J. H. C. uit Amsterdam. Hij had getracht door hnks uitwijken een botsing te ver mijden maar dat was niet gelukt. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 150.000 stuks in prijzen van 12,50 tot 13,25. Middenprijs 12,70. Prijs per kg 2,05.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1