OLMA WSÊ' 3AC M0URER Gemeenteraadsvergadering Veel geld nodig voor sport Buiten nat binnen droog KWAK Ons 2e Kamerlid mr Portheine Buiten duisternis binnen licht KWAK VIERDE BLAD Buiten koud binnen warm KWAK VAN BUUREN De avonturen van Gertjan en Maartje. Krabbels van Knelis DIA-PROJECTOR FoTa^ag( CENTRIFUGE ,,Een spannend jaar tegemoet". elektrische verlichting een goed horloge... een beste vriend verwarmingsapparaten Auto- en Scooterrijschool voor alle rijbewijzen. VAN BUUREN Bioscoopprogramma Geslaagd I I MODEROIE DAMES - EIM HEREN'HORLOGES <fp| I 1 I LANGESTR. 26 TEL:l<i055 AMERSFOORT De raad onzer gemeente komt in open bare zitting bijeen op woensdag, 24 ok tober, 's avonds te 19.30 uur, ter behan deling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 16 september 1964. 2 Ingekomen stukken: a Besluit van burgemeester en wethou ders van 15 juli 1964 inzake de verkoop van grond „Achter Dammers" met voor stel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 27 augustus 1964 van de heer T. Rietveld, Groen van Prinsterer- straat 2 bis, alhier, inzake het knippen van hagen bij gemeentewoningen, met Met een goede is het drogen van de was geen probleem meer. Vele soorten hebben wij tot uw beschik king. ELECTROTECHN. INSTALL.BUREAU RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51C Telef. 2379 een daarbij behorend rapport van de directeur van gemeentewerken d.d. 17 september 1964, nr. 2330-9, met voorstel adressant te berichten conform dit rap port. c Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, d. Schrijven van de directeur van ge- meentewerke d.d. 1 oktober 1964, inzake het ophalen van grof vuil, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. 3 Voorstel tot aankoop van grond gele voor het oprichten van een super ben zine en dieselolie installatie aan de Ei kenlaan, alhier; c. C. J. van der Salm, Soesterbergse straat 12, voor het oprichten van een slagerij annex rokerij aan de Soester bergsestraat, alhier; d. de Chemische Industrie Randstad, Ei kenlaan 35a, alhier, voor het uitbreiden van haar inrichting met een werkplaats voor onderhoudswerkzaamheden aan de Eikenlaan e H. A. Menning, Ossendamweg 39, voor het uitbreiden van een spuit- en moffel- inrichting aan de Ossendamweg. 12. Voorstel tot verhoging van het in de begroting 1964 opgenomen krediet voor subsidiëring van de openbare uitleenbi bliotheek in Soest. 13 Voorstel tot vaststelling van een „Ver ordening tot aanpassing van de wethou derspensioenen aan de algemene bezol digingswijziging van het rijkspersoneel per 1 januari 1964" (Aanpassingsveror dening 1964). 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouw van de berging van gymnastiekmateriaal van het gymnastieklokaal, behorende bij de R.K. school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg. 15. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding over het jaar 1963: a. op grond van artikel 103, le lid en art. 101, 4e lid der Lager onderwijswet; b. op grond van artikel 35, lid 2 van het Besluit B.L.O. 1949. 16. Voorstel tot het verlenen van een za kelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. te Utrecht voor het leggen van twee hoog spanningskabels langs de Grote Melmweg. 17. Voorstel tot huur van een bergplaats van H. W. van Asch. 18. Voorstel tot het vaststellen van een verordening inzake het verstrekken van geldleningen onder verband van hypo theek aan de gemeente-ambtenaren (Fi nancieringsregeling huisvesting ambte naren). 19. Voorstel inzake het opnemen van kasgelden in 1964 (aanvulling) en het op nemen en beleggen van kasgelden in 1965. spreekt maandagavond 19 oktober a.s., om 8 uur, in het Oranje-Hotel, over Belangstellenden zijn welkom. gen: a. aan het Kerkpad van mej. M. J. Drie; b. aan het Kerkpad van mevr. J. Bode- wes-Wanzing; c aan de Soesterbergsestraat van de fa. Houdijk en Zonen; d. aan de Soesterbergsestraat van E. C. Higler e. aan het Kerkpad van G. v. d. Hoef; f. aan de Soesterbergsestraat van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Onroerend Goed „De Schans" te Rotterdam; g Beukenlaan 92 met opstallen van P. C. Hilhorst. 4. Voorstel tot het aangaan van een rui ling van gronden gelegen: a. aan en nabij de Prins Bernhardlaan met A. Bouwhuizen; b. aan en nabij de Hildebrandlaan met K. Damsma. Uitnodiging om de pas aangevulde mo derne kollektie te bezichtigen. Maak Uw huis gezelliger met meer licht. ELECTROTECHN. INSTALL.BUREAU RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51C - Telef. 2379 5. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van enige voorzieningen aan het P.V.O.-ter rein aan de Beetzlaan. 6 Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Ringvveg 18. 7 Voorstel inzake delegatie van de be voegdheid tot benoeming van onderwij zers aan het college van burgemeester en wethouders. 8. Voorstel tot verkoop van grond gele gen: a. aan het Weteringpad aan W. H. How- son (Continental) N.V.; b. nabij de Merelweg aan N.V. P.U.E.M.; c. aan de Gentiaanlaan aan C. B. Sillevis Smitt. 9. Voorstel tot goedkeuring van de re kening 1963 van de Stichting Verzor gingshuis „De Malvahoeve". 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanbrenging van een gevelornament op de voor gevel van het gasontvangststation. 11. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan: a. N.V. Metaalwaren en Apparatenfabriek Index voor het uitbreiden en wijzigen van een fabriek aan de Van Weerden Poelmanweg, alhier; b. Total Nederland N.V. te Rotterdam 20. Voorstel tot aanwijzing van een ge deelte van de gemeente tot „beschermd dorpsgebied". 21. Voorstel tot het weigeren van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zo neverordening Hinderwet" aan: Total Nederland Aardolieprodukten N.V. te Rotterdam voor het oprichten van een benzine- en dieselolie-installatie aan de Generaal Winkelmanstraat 89. 22. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woningen. 23. Voorstel tot bet beschikbaarstellen van kredieten voor het plaatsen van een houten noodschool t.b.v. de Van der Hucht kleuterscool en de Van der Hucht- school voor U.L.O. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor het plaatsen van een noodlokaal bij de openbare kleuterschool aan de Duinweg te Soest-Zuid. 25. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de openbare school voor U.L.O. alhier. 26. Voorstel om bij H.M. de Koningin voorziening te vragen in verband met 't besluit van gedeputeerde staten waar bij is vernietigd het raadsbesluit tot weigering van medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging De School met den Bijbel en het R.K. schoolbestuur te Soest voor het be schikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van een wasmachine en centrifuge voor de onder die besturen staande scholen voor v.g.l.o. 27. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanleggen van 'n riolering in de Oude Utrechtseweg en de Sint Willibrordusstraat. 28. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor riolering en verbe tering van het eerste gedeelte van de Van Beuningenlaan. 29. Voorstel tot wijziging van het ont eigeningsplan Soesterveeen I, waarbij de te onteigenen oppervlakte van 3 per celen enigszins wordt verminderd. 30. Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1964. OLMA horloges zijn kwaliteits- produkten der Zwitserse horloge-industrie. OLMA geeft U een grote keuze in modellen, in prijzen vanaf f 56.- OLMA horloges koopt U in bij-de-tljd-zljnde zaken. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 16 OKTOBER 1964. Tijdens een bijeenkomst van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest in het gemeentehuis is gebleken dat de gemeente steeds meer geld voor de sport zal moeten uittrekken Dit jaar was een bedrag geraamd van 103.000,en voor het volgend jaar verwacht men uitgaven tot 'n bedrag van 166.000,Dit bleek bij de behandeling van de begroting door afgevaardigden van 20 Soester sport verenigingen. Een groot aantal ELEKTRISCHE kochten wij in, om zowel voor bijver warming als hoofdverwarming U van dienst te zijn. ELECTROTECHN. INSTALL.BUREAU RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51C Telef. 2379 Wethouder W. G. van Zadelhof f leidde de vergadering als voorzitter van de stichting. Hij wees op het tekort aan gymnastiekzalen in Soest. De gymzaal van de r.k. ulo is een grote aanwinst en de zaal die bij de technische school in de Molenstraat komt zal dit eveneens zijn. Als deze zaal in gebruik genomen wordt kan ook aandacht geschonken worden aan het werk van leraren in gymnastiek en heilgymnastiek en hun leerlingen. In Soesterberg zijn verhoudingsgewijs meer gymnasten dan in Soest maar in Soes terberg is slechts 1 gymnastiekzaal en dat is veel te weinig. Met de plannen voor voetbalvelden in Soesterberg worden weinig vorderingen gemaakt. Er wordt aan gedacht deze ter reinen op Zeister grondgebied aan te Personenauto, Vrachtauto en Scooter. Alleen nieuw lesmateriaal en allrlsk ver zekerd. Personenauto zowel met grond- als stuurversnelllng. SIKENLAAN 1 - TELEFOON 4685 leggen. Het is echter mogelijk dat dit niet kan door het streekplan Utrechtse heuvelrug. Dit zal onderzocht worden. De voorzitter prees de samenwerking onder de verenigingen. Zo heeft S.E.C. BD.C. met een veld geholpen en B.D.C.- handbal hielp V.V.Z. De stichting zal hulp verlenen aan het bureau voor de medische sportkeuring, dat thans door de heer J. E. Roeymans als eenling beheerd wordt. Hij krijgt veel te veel werk. Mede door de aktiviteit van de sport stichting heeft B.D.C. een oefenboek gekregen. De Hockeyvelden kregen afras tering, bij S.E.C. en de hockeyvereniging werden ballenvangers aangebracht en het handbalveld kreeg een afrastering. Er zal veel meer gebeuren, want Gede puteerde Staten hebben het krediet van de gemeenteraad ten behoeve van de sport goed gekeurd. Aan de Bosstraat komt een voetbalveld en een verhard veld. Bij de S.E.C.-terrei- nen komt een nieuwe ingang, er komt honkbalakkomodatie en het clubgebouw van de hockeyclub wordt uitgebreid. B.D.C.-handbal, V.V.Z. en de voetbalver eniging Sbesterberg krijgen kleed- bouwen. Aan de gemeenteraad is voorgesteld de subsidie voor jeugdleden van sportver enigingen van 50 cent op f 1,50 per jaar te brengen. De heer Th. M. Peet, directeur van de stichting, gaf bijzonderheden uit het rapport dat de dienst van gemeente werken over de Soester velden uitge bracht heeft. Het eerste veld van S.E.C. is goed tot matig en de bijvelden zijn matig tot zeer matig. Het zou goed zijn als het eerste veld van S.E.C. gedurende een jaar niet bespeeld werd. Het eerste veld van B.D.C. Is ma tig tot zeer matig en is ook aan een lange rustkuur toe. Het tweede veld is vrij goed tot matig. Het handbalveld is goed, het eerste hockeyveld vrij goed tot matig, het terrein van V.V.Z. goed tot zeer goed, van K.V.O. zeer goed en van de vereniging Soesterberg goed. Aan de gemeente is voorgesteld de huur prijs van de velden te wijzigen van 10-15 gulden per uur in 10,per 2 uur met een maximum van 60,— per dag. De begroting is behandeld en goedge keurd. Daarna protesteerde de heer M. Wilhelm, voorzitter van S.E.C. tegen het feit dat een terrein van zijn vereniging in het gesloten seizoen voor bedrijfssport gebruik is. Er is schade toegebracht aan de akkomodatie. Wethouder Van Zadelhoff was het met de heer Wilhelm eens dat het onjuist is een veld in het gesloten seizoen te bespelen. De heer Peet antwoordde dat dit niet anders kon omdat de bedrijfssport slechts op zomeravonden beoefend kan worden. Straks zal het verharde veld daarvoor gebruikt kunnen worden. De heer J. Coers, sportambtenaar van de provincie, sprak hierna over de verhou ding tussen de overheid en de sport. Voorheen verlangde de sport alles van de overheid en de overheid alles van de sport en er gebeurde nagenoeg niets. Nu gaat het een stuk beter. De heer Coers prees de gang van zaken in Soest, waar de overheid met de sportstichting slechts overkoepelend orgaan wil zijn en niet aanstuurt op gemeentelijke sport verenigingen. Langzamerhand krijgt de sport de waar dering van de overheid die zij verdient. Dit voor een groot deel omdat sportver enigingen de jeugd opvangen. De over heid is dan ook tot grote investeringen bereid als goedgeleide verenigingen voor gezonde vrijetijdsbesteding zorgen. Ijverig zat Maartje aan tafel te naaien en haar naaide vloog op en neer door de stof terwijl Wiekebol aandachtig toe keek. „Zo'n jasje zou Wiekebol ook best willen hebben," en begerig streek hij met zijn vingertje over de wollen lap. „Maar enfin," zuchtte hij, „het past me toch niet. Nascar is wel driemaal zo dik als Wiekebol, denk je ook niet Barend!" „Nou vast en zeker," lachte deze plagend, „ik denk dat Nascar jou wel in zijn zak kan stoppen. Alleen die grrote neus van jou zal dan wel in de weg zitten, maarr die kun je dan wel doorrr een knoops gat steken." Lachend luisterde Maartje naar het gebabbel van Wiekebol en Ba rend, terwijl ze met rappe vingertjes de mouw dichtnaaide. In de keuken werd intussen ook hard gewerkt. Gertjan '^0*5. draafde van het kastje naar de muur om Kokkie te helpen met de bereiding van de soep. „Zo Gertjan, wil jij nu eens even de kruiden aangeven?" en hij zette de grootste pan die er te vinden was op het fornuis. Ooef, wat was het warm in de keuken en met verhitte gezichtjes mengden ze de kruiden en het water, en stookten het vuur op. As je 't ming vraogt dan mok zeige dat 't d'r bar met eens bin dattie Amsterdamse annemer teuge vier- hongderdvieftug man zee jullie kriege gin opslag en kenne van ming 'n schup ongder je jeweetwel kriege en toeng gaftie die schup en die manne stinge op straot. Persies wat zullie motte hebbe, waant die baos- jes houwe heul nie van werreke en noeng hoefde zullie nie te werreke want ze waore ontslaoge. Veur de oorlog was 't netuurlek heul niks. Nie verdiene wajje mos hebbe om rongd te komme of heul niks verdiene en van de steun trekke, maor noeng binne d'r ok dinge die heul nie deuge. Noeng motte die manne nie zeige da zullie d'r nie van kenne komme omdat alles zo duur is, waant das groot flau wekul. Die manne wille allegaor autorieje van de kinderbieslag en allegaor tillevisie en allegeaor heul wiet weg mit de vekaansie en weet ikke wat zullie nie allegaor meer wille. Daorin hebbe die manne groot ge- liek en ikke zal de leste weeze die zal zeige da gun ikke die baosjes nie, maor die manne wille alsmaor meer sentë en alsmaor minder uure warreke. Veural me meer as veertug uure in de week. Das netuurlijk veul te gek mit al dat gebrek an huuze. En veural nie op zaoterdag, waant dan motte zullie net zo laang op d'rluu auto's poetse totter gin lak meer opzit. Mit alsmaor meer loon en mit alsmaor minder ure warreke gaon wullie mit me- kaor de bietebrug op, wat ikke brom. Daorom hettie Amsterdamse anneemer groot geliek dattie die manne de straot opgejaocht heb. Waor of nie? Een regen van meteoorstenen treft de aarde en nagenoeg alle bewoners worden blind door hun uitstraling. De meteoren zorgden ook voor de aanvoer van plan ten, Triffids, die zich kunnen verplaat sen, mensen aanvallen en hen doden. Bill Masen, een Amerikaanse zeeman is niet blind geworden omdat hij een oog operatie ondergaan had en met verbon den hoofd in het ziekenhuis lag. Het meisje Susan is ook niet blind omdat ze zich in een spoorwegwagen verstopt had als spijbelende leerlinge. Samen trekken ze weg naar een oord waar de Triffids geen macht hebben en ze bele ven avonturen die de toeschouwer m het City-theater de haren te bergen zullen doen rijzen. „De Triffids komen", draait daar van heden tot en met zondag. Zondagmiddag „De Plunderaars" met Jeff Chandler. Het is het verhaal van vier verbitterde jongelui die zich meester maken van een dorp. De scheriff durft hen niet aan maar Jeff Chandler als Sam Christy wel. Met de bewoners van het dorp maakt hij een einde aan de ter reur van het viertal, waarvan er drie het loodje leggen. Van maandag tot en met woensdag „De onweerstaandare lady." Deze lady is geen meisje maar een auto die het middelpunt is van een bijzonder gezellige film. „Heldencommando" draait in de donder dagcyclus. Het is het verhaal van Alex- andra Basregar, de Mata Hari van de tweede wereldoorlog. Mata Hari viel voor een vuurpeloton en Alexandra wordt aan het eind van de film door een Amerikaanse soldaat neergeschoten als hij ontdekt dat zij een verraderlijke rol gespeeld heeft. VOOR UW BRAUN PAXIMAT TRIUMPH N 12 SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burgem. Grothestraat 45 Tel. 3917 Voor het rijbewijs A of BE zijn geslaagd de dames en heren: M. Parlevliet, J. Sanchez Baena. V. van Ham, M. A. H. Huinder-Menning, R. A. van der Drift en P. M. van den Berg. Zij werden opgeleid door Auto- en scoo terrijschool „De Witte Pompen", Steen- hoffstraat 25, Soest.

Soester Courant | 1964 | | pagina 13