is het om sparen gaat ra Gemeenteraadsvergadering DOORSMEREN Voor uw BRUIDSREPORTAGE Klaar terwijl U wacht! GARAGE BOSBOOM D. ENGEL FaTo^ag' De avonturen van Gertjan en Maartje. VOLVO - Veilig Afscheid van V.V.D.-raadslid J. E. Brouwer REVEROL SMEERSTATION UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool J. Hoppenbrouwers PARKGARAGE A. v. d. Hoef MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Woensdagavond is de gemeenteraad in vergadering bijeen geweest onder voorzit terschap van de burgemeester, mr. S. P. baron Bentinck. De openbare vergadering werd gevolgd door een besloten bijeenkomst waarin deskundigen inlichtingen gaven over wo ningwetwoningen op de Eng, waarover klachten binnengekomen zijn en waar over het V.V.D.-raadslid J. K. de Bruin vragen stelde die nog steeds niet beant woord zijn. De VOORZITTER deelde bij de aanvang van de vergadering mee dat hij een brief ontvangen had van het raadslid J. E. Brouwer, waarin deze meedeelde dat hij om persoonlijke redenen wenste te be danken als lid van de raad. Ook was er een schrijven binnengekomen van de heer J. K. de Bruin, die niets te gen een besloten bijeenkomst had maar wel tegen een besloten bijeenkomst na een openbare vergadering, omdat daarin het plan Soesterveen I en de gebreken aan de woningen op de Eng behandeld zouden worden en deze onderwerpen vereisen meer aandacht dan gegeven kan worden na een openbare vergadering, als de tijd begint te dringen. De heer DE BRUIN nam het 't college van B. en W. hoogst kwalijk dat hij nog steeds geen antwoord ontvangen had op de drie vragen die hij bijna een jaar geleden over de woningen op de Eng ge steld had. Naar zijn mening hadden B. en W. hem „in de kou laten staan". De VOORZITTER antwoordde dat dit beslist niet het geval was en dat er slechts sprake zou zijn van kou als het college van B. en W. maar het een of andere antwoord op deze vragen gesteld had. Uit de behandeling van deze vra gen in een besloten bijeenkomst blijkt immers dat ze bijzonder serieus genomen worden. De heer DE BRUIN kon geen vrede heb ben met dit antwoord en hij vond het afkeurenswaardig dat er nog steeds niets gebeurd was nadat tijdens de raadsver- Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 gadering van april meegedeeld was dat het rapport over de woningen op de Eng klaar was en dat 't in mei behandeld zou worden. Het is echter nooit behan deld. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 16 september 1964. Zonder bemerkingen goedgekeurd. 2 Ingekomen stukken: a Besluit van burgemeester en wethou ders van 15 juli 1964 inzake de verkoop van grond „Achter Dammers" met voor stel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Schrijven d.d. 27 augustus 1964 van de heer T. Rietveld, Groen van Prinsterer- straat 2 bis, alhier, inzake het knippen van hagen bij gemeentewoningen, met een daarbij behorend rapport van de directeur van gemeentewerken d.d. 17 september 1964, nr. 2330-9, met voorstel adressant te berichten conform dit rap port. Conform besloten. e Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Schrijven van de directeur van ge meentewerken d.d. 1 oktober 1964, inzake het ophalen van grof vuil, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. e. Begrotingswijziging 1963, rekening dienstjaar 1963, begroting dienstjaar 1965 en eerste wijziging begroting 1965 voor de A-kring Utrecht van de Bescherming Bevolking, met voorstel deze voor kennis geving aan te nemen. Conform besloten. f Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 7 oktober 1964, afd. 5, nr. 1743/2462, tot goedkeuring van het raads besluit d.d. 17 juni 1964, afd. I, nr. 3040, strekkende tot vaststelling van het par tieel uitbredingsplan in hoofdzaak, re gelende de bestemming van gronden ge legen in Soesterveen 1, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3 Voorstel tot aankoop van grond gele gen: a. aan het Kerkpad van mej. M. J. Drie: b. aan het Kerkpad van mevr. J. Bode- wes-Wanzing; c aan de Soesterbergsestraat van de fa. Houdijk en Zonen: d. aan de Soesterbergsestraat van E. C. Higler e. aan het Kerkpad van G. v. d. Hoef; f aan de Soesterbergsestraat van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Onroerend Goed „De Schans" te Rotterdam: g Beukenlaan 92 met opstallen van P. C. Hilhorst. Alle aankopen goedgekeurd. Bij het ter sprake komen van de Soes terbergsestraat merkte mevr. MUURLING (prot. chr.l op dat het naar haar mening juister geweest zou zijn bij de nieuwe Kopakzaak meer parkeerruimte en min der trottoir aan te brengen. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat de gehele Soesterbergse straat een nieuwe indeüng zal Itrijgen en dat het hele verkeer in Soest be keken zal worden. 4. Voorstel tot het aangaan van een rui ling van gronden gelegen: a. aan en nabij de Prins Bernhardlaan met A. Bouwhuizen; b. aan en nabij de Hildebrandlaan met K. Damsma. Beide voorstellen goedgekeurd. 5. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van enige voorzieningen aan het P.V.O.-ter rein aan de Beetzlaan. Conform besloten nadat mevr. MUUR LING (prot. chr.) erop gewezen had dat een afrastering aan de achterzijde meer noodzakelijk zal zijn omdat het terrein van P.V.O. daar aan een speeltuin grenst. Wethouder DE HAAN antwoordde dat het afrasteren van speeltuinen volgens een apart plan zal geschieden. Op verzoek van de heer GRIFT (P.v.d.A.1 zal onder zocht worden waar het puin vandaan komt dat op 't terrein van P.V.O. ligt 6. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Ringweg 18. Conform besloten. 7. Voorstel inzake delegatie van de be voegdheid tot benoeming van onderwij zers aan het college van burgemeester en wethouders. Conform besloten. 8. Voorstel tot verkoop van grond gele gen: a. aan het Weteringpad aan W. H. How- son (Continental) N.V.; b. nabij de Merelweg aan N.V. P.U.E.M. c. aan de Gentiaanlaan aan C. B Sillevis Smit. Alle verkopen goedgekeurd. 9. Voorstel tot goedkeuring van de re kening 1963 van de Stichting Verzor gingshuis „De Malvahoeve". Conform besloten 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanbrenging van een gevelornament op de voor' gevel van het gasontvangststation. Conform besloten. 11. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordemng Hinderwet" aan: a. N.V. Metaalwaren en Apparatenfabriek Index voor het uitbreiden en wijzigen van een fabriek aan de Van Weerden Poelmanweg, alhier; b. Total Nederland N.V. te Rotterdam voor het oprichten van een super ben zine en dieselolie installatie aan de Ei kenlaan, alhier. c. C. J. van der Salm, Soesterbergse straat 12, voor het oprichten van een slagerij annex rokerij aan de Soester bergsestraat, alhier; d. de Chemische Industrie Randstad, Ei kenlaan 35a, alhier, voor het uitbreiden van haar inrichting met een werkplaats voor onderhoudswerkzaamheden aan de Eikenlaan. e H. A. Menning, Ossendamweg 39, voor het uitbreiden van een spuit- en moffel- inrichting aan de Ossendamweg. Alle aanvragen goedgekeurd. 12. Voorstel tot verhoging van het in de begroting 1964 opgenomen krediet voor subsidiëring van de openbare uitleenbi bliotheek in Soest. Conform besloten. 13. Voorstel tot vaststelling van een „Ver ordening tot aanpassing van de wethou derspensioenen aan de algemene bezol digingswijziging van het rijkspersoneel per 1 januari 1964" (Aanpassingsveror dening 1964). Conform besloten. 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouw van de berging van gymnastiekmateriaal van het gymnastieklokaal, behorende bij de R.K. school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg. Conform besloten. 15. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding over het jaar 1963: a. op grond van artikel 103, le lid en art. 101, 4e lid der Lager onderwijswet; b. op grond van artikel 35, lid 2 van het Besluit B.L.O. 1949. Beide voorstellen goedgekeurd. 16. Voorstel tot het verlenen van een za kelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. te Utrecht voor het leggen van twee hoog spanningskabels langs de Grote Melmweg. Conform besloten. 17. Voorstel tot huur van een bergplaats van H. W. van Asch. Conform besloten. 18. Voorstel tot het vaststellen van een verordening inzake het verstrekken van geldleningen onder verband van hypo theek aan de gemeente-ambtenaren (Fi nancieringsregeling huisvesting ambte naren). Conform besloten. 19. Voorstel inzake het opnemen van kasgelden In 1964 (aanvulling) en het op nemen en beleggen van kasgelden in 1965. Conform besloten. 20. Voorstel tot aanwijzing van een ge deelte van de gemeente tot „beschermd dorpsgebied". de raad en G.S. beslissen en niet „de andere instanties". Wel zal in het uitbrei dingsplan voor dit beschermd gebied er voor gewaakt moeten worden dat wat nieuw is niet vloekt met het oude. Het bleek dat de hele materie van be schermd 'dorpsgebied nog nieuw is en er werd dan ook besloten om het gebied in Soest voorlopig zo klein mogelijk te houden en af te wachten hoe deze nieu wigheid zich ontwikkelt. De heer DIJKSTRA was hiertegen, maar het voorstel van de heer Hilhorst werd aangenomen. 21. Voorstel tot het weigeren van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zo neverordemng Hinderwet" aan: Total Nederland Aardolieprodukten N.V. te Rotterdam voor het oprichten van een benzine- en dieselolie-installatie aan de Generaal Winkelmanstraat 89. Conform besloten kapt huishoudschoolonderwijs gegeven wordt, in het belang van de toekomst van de kinderen moet iets gedaan wor den. Mevr. Polet (P.v.d.A.) wilde deze zaak doorzetten om te wete» te komen wat in hoogste instantie beslist zal worden. Alle gemeenteraden van het gehele land zijn daarmee gebaat. Wethouder K. de Haan (P.v.d.A.) achtte het gewenst dat nu eens duidelijk door de kroon uitgemaakt wordt waar de grens ligt tussen v.g.l.o en huishoudschool. Daarmee zijn ook de schoolbesturen ge baat. Het argument van hen die beweren dat de inspecteur het ermee eens is dat er wasmachines en centrifuges voor v.g.l.o.-scholen aangeschaft worden is niet steekhoudend, want hij is inspec teur van het lager onderwijs, waaronder de v.g.l.o.-seholen, en niet van het huishoud- en nijverheidsonderwijs, dus waarom zou hij ertegen zijn. De schoolbesturen willen dit tot in de hoog ste instantie „uitvechten", dus het kan helemaal geen kwaad als de gemeente dat ook doet. Het gaat hierbij niet om de knikkers maar om het spel. De heer VERHEUS (prot. chr.) vindt het niet juist dat v.g.l.o.-onderwijs en huis houdschoolonderwijs met elkaar verge leken worden, want beide scholen dienen het onderwijs op geheel andere wijze. Met elf tegen tien stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. 27. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanleggen van 'n riolering in de Oude Utrechtseweg en de Sint Willibrordusstraat. Conform besloten. SPECIALIST OP FOTO- EN FILMGEBIED Burgem. Grothestraat 45 Tel. 3917 De VOORZITTER lichtte toe dat het aan wijzen van een gebied van Soest tot be schermd dorpsgebied niet inhoudt dat er helemaal niet meer gebouwd mag wor den. Er komen echter strenge voorschrif ten om te voorkomen dat de historische waarden van dit gebied aangetast wor den. Binnen een jaar moet voor dit ge bied een uitbreidingsplan klaar zijn. De heer HILHORST (K.V.P.) toonde zich weinig tevreden met het zich mengen van diverse instanties in Soester Zaken en hij vond dat het gebied zo klein mo gelijk gehouden moest worden. Mevr. POLET (P.v.d.A.) wilde het juist zo groot mogelijk hebben opdat men het bouwen wat aan banden zou kunnen leggen. De VOORZITTER trachtte de heer Hil horst gerust te stellen door te antwoor den dat over het uitbreidingsplan slechts Wollen herentruien Kies met plezier én succes uit onze mooie collectie truien. Sportieve modellen in moderne kleuren. 29.75 Van Weedestraat 80 Soestdijk 22. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woningen. Conform besloten. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van kredieten voor het plaatsen van een houten noodschool t.b.v. de Van der Huchtkleuterschool en de Van der Hucht- school voor Ui.O. Conform besloten. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor het plaatsen van een noodlokaal bij de openbare kleuterschool aan de Duinweg te Soest-Zuid. Conform besloten. 25. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de openbare school voor U.L.O. alhier. Conform besloten. 26. Voorstel om bij H.M. de Koningin voorziening te vragen in verband met 't besluit van gedeputeerde staten waar bij is vernietigd het raadsbesluit tot weigering van medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging De School met den Bijbel en het R.K. schoolbestuur te Soest voor het be schikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van een wasmachine en centrifuge voor de onder die besturen staande scholen voor v.g.l.o. Naar de mening van de heer HILHORST (K.V.P.) had deze zaak al teveel voeten in de aarde gehad. Naar zijn mening hebben de v.g.l.o.-seholen evenzeer een taak als nijverheids- en huishoudscholen, al zou men kunnen wensen dat de v.gl.o.- scholen minder belangstelling trekken. Deze scholen zijn er echter, ze worden bezocht en of er nu al dan niet ver- BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 „Nou, een kommetje soep lust ik wel," en met hongerige blikken keek hij in d<' pan, die stond te pruttelen op het for nuis. „Maar Barend," riep Gertjan uit. „Je weet toch, dat er een slaapdrankje in zit voor Nascar." Ja, dat wist Barend ook wel, maar hij had zo'n verschrik kelijke honger, dat. hij niet na kon la ten de deksel op te tillen. „Hm, hm," mompelde hij," dat ruikt lekker." Hij stak z'n neus haast in de pan, maar oo, wat voelde hij zich plotseling raar. Alles zag hij dubbel. Twee Kokkie's stonden eer in de keuken en Gertjan zag hij ook 'tweemaal. Angstig greep hij naar zijn hoofd en wankelend liet hij de deksel kletterend op de grond vallen. Geschrok ken rende Gertjan en Kokkie naar hem toe. „Haal water, vlug Kokkie," en Gert jan zette Barend op een stoel. Gelukkig viel het erg mee en knapte Barend spoe dig op. Mevr. MUURLING (prot. chr.) vroeg naar het „lijstje" dat de gemeenteraadsleden van het college van B. en W. zouden krij gen. Daarop zou staan hoe het met de riolering in de gemeente is. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordde dat het niet om een lijstje gaat maar om een kaart die gereed is en reeds in een commissie ter inzage gege ven is. Alle raadsleden zullen deze kun nen raadplegen. Conform besloten. 28. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor riolering en verbe tering van het eerste gedeelte van de Van Beuningenlaan. De heer ORANJE (V.V.D.) spreekt de wens uit dat dit begin van de werkzaam heden op de Van Beuningenlaan later de gehele laan ten goede zal komen. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) vindt het bijzonder onbevredigend dat slechts een deel gedaan wordt. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordt dat er geen geld is om meer te doen. Dit gedeelte wordt gedaan om straks riolering te kunnen aanleggen in een groot deel van de Vosseveldlaan. Conform besloten. 29. Voorstel tot wijziging van het ont eigeningsplan Soesterveen 1, waarbij de te onteigenen oppervlakte van 3 per celen enigszins wordt verminderd. Conform besloten. Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954 - 2323 30. Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1964. Conform besloten. Voordat de besloten vergadering begon dankte de VOORZITTER de heer Brou wer (V.V.D.) voor het werk dat hij als gemeenteraadslid van 1958 gedaan heeft. Zijn wens zich terug te trekken moet gerespecteerd worden omdat zij ingege ven wordt door het onbevredigende ge voel dat het werk voor de gemeente door persoonlijke omstandigheden niet voor 100 verricht kan worden. De VOORZITTER prees de wijze waarop dokter Brouwer steeds zijn belangstelling voor Soester belangen toonde en hij sprak de wens uit dat hij deze belang stelling zal behouden, ook nu hij geen lid van de gemeenteraad meer is. De heer BROUWER, die met een korte onderbreking tijdens de bezetting, al meer dan 40 jaar in Soest woont, dankte de burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en het college van B. en W., de raadsleden, de hoofden van dienst en de ambtenaren voor de prettige wijze waar op zij de belangen van de gemeente be hartigen en de goede samenwerking. „Hartelijk dank en ik hoop dat deze sa menwerking in het belang van de ge meente zo goed zal blijven. Het ga U alle goed", alsdus dokter Brouwer tijdens de laatste raadsvergadering die hij als lid van de Soester gemeenteraad bijwoonde.

Soester Courant | 1964 | | pagina 13