Jeugdi Doortrekking Biltseweg niet voor 1967 te verwachten. De Olympische prestaties MARCHAL «HAARMODE Y.Y.Y.-nieuws. DEUX-PIèCES L0CHTENBERG TWEEDE BLAD WASSERIJ GELRIA EDE Meningen van lezers. Voor al uw rijbewijzen „VAN BUUREN" Grootse plannen met Colenso. Fa. C. J. v. d. Wiel j.B.T.B. houdt jaarvergadering 53.50 J. Hoppenbrouwers Zeepost Olympia Volleybal Bekroond in fotowedstrijd Bridge-uitslagen Nederland kwam vooral in ploegverband goed voor de dag Onrustige Zenuwen? ^Sport-acjenda Jeugdprogramma van B.D.C. Hockeyprogramma Voetbal programma puistjes Hees en V.V.Z. Jeugdprogramma van S.E.C. Korfbalprogramma Auto- en Seooterrijschool ATTENTIE Als eerste kennismaking GRATIS Openbare Bibliotheek. Hotel „Trier" is, zoals bekend, afgebro ken en het braak liggende terrein, waarin met de franse slag wat gras is gezaaid, wacht op een nieuwe bestem ming. Volgens het investeringsschema van de provincie Utrecht zal het die echter pas na 1967 krijgen: dan zal n.1. een deel van het terrein opgeofferd moeten wor den voor' de doortrekking van de Biltse weg naar Rijksweg 1 (Eemnes-Hoevela- kenl, en voor de daarmee samenhan gende verbreding van de Amsterdamse Straatweg. Tot die tijd echter blijft het terrein onbenut; zelfs auto's mogen er niet parkeren, want een greppel scheidt het van de weg. Bilthoven-Soestdijk. Naast de grond van het voormalige hotel Trier ligt het park Colenso waarmee men grootse plannen heeft. Op grond van Trier en Colenso zal een groot flatgebouw met dertig woningen komen. Hieraan verbonden wordt een restaurant gebouwd. Ten behoeve van dit restaurant zal een groot deel van de grond van Trier parkeerruimte worden. De provincie en de gemeentebesturen van Soest en Baarn voelen blijkbaar veel voor dit plan. De architecten die de plannen uitwerk ten zijn de heren Brand, Buistra en Kok te Enschede. Ontwerper is de heer J. Bol te te Utrecht. Aanvankelijk gingen de plannen van de eigenaar van het Trier-complex uit naar herbouw van zijn hotel, doch toen hij vernam, hoeveel grond hij voor de wegaanleg zou moeten afstaan, zag hij van zijn plannen af en verkocht hij het hele zaakje voor 485.000,aan de provincie, die daarop onmiddellijk de afbraak van het letterlijk en figuurlijk besmeurde hotel gelastte. Een 11 meter brede strook aan de Praamgrachtzijde zal t.z.t. deel gaan uitmaken van de door te trekken pro vinciale weg nr. 15 (Bilthoven-Soest dijk), terwijl aan de zijde van de Am sterdamse Straatweg een 20 meter brede strook voor de verbinding van Rijksweg la benodigd zal zijn. Het overblijvende MAKELAAR Soest, Vredehofstraat 19, tel. 4551 A'dam, Herengracht 226, tel. 241093 Zowel direct als via AMSTERDAM vraag naar Eengezinswoningen, Villa's en Bun galows in Soest en omgeving. Ook voor uw VERZEKERINGEN directe verbinding met de Beurs in Amsterdam. 0 terreingedeelte vertegenwoordigde een waarde van 250.000,a 300.000, zodat na de verkoop daarvan een inves tering van f 185.000,a 235.000, voor de wegaanleg resteert. De voltooi ing van grondwerken ter plaatse gaat naar schatting ongeveer 670.000,kos ten, terwijl Ged. Staten verder hebben voorgesteld, om f 480.000,op de begro ting uit te trekken voor het aanbrengen van verharding op dit wegdek en voor enige verbeteringen aan het weggedeelte We staan alweer aan het begin van de maand november. U weet het, dat bete kent: voorbereidingen voor het Rendez vous met Sinterklaas en daarna de na derende Kerstdagen. De decembermaand heeft veel te bieden en u kunt ermee doen, wat u zelf verkiest. Feestvieren of liever stemmig de dagen meeleven? Of er op uit trekken? Ook dit is persoonlijk, omdat ieder op de hem eigen manier op de voor hem geschikte tijd op reis wil gaan. Soms viert men Kerstmis liever ergens anders dan thuis, een vlucht voor de herinneringsdagen, die weemoedig stemmen, vooral voor wie alleen achterblijven. Anderen hebben af keer van de drukte rond dit feest en vinden het overal elders beter dan in de eigen omgeving. Voor deze „weg-trekkers" liggen op ons kantoor een tweetal brochures van de de reisbureaux Lindbergh en Ebato. Wij kregen deze zomer enthousiaste me ningen te horen over beide firma's, zo dat wij u de winterprogramma's die zij u bieden, warm kunnen aanbevelen. Om u een enkel ding te noemen: wat zegt u van een driedaagse Kerstreis naar Brussel met een bezoek aan de kunst steden Gent en Brugge? Maar u kunt ook vier dagen doorbrengen in het eigen land in Ootmarsum met van daaruit een trip naar Münster. Er is keuze genoeg. Nieuw-ingekomenen van Soest, weet u, dat wij u graag helpen met de vragen, die u op het hart heeft? Wij kunnen u van dienst zijn met adres sen, die u nodig heeft: opasdiensten, sportverenigingen, paard- of autorij lessen, of wilt u misschien biljarten in clubverband of volksdansen? U vindt ons tegenover het Raadhuis. V.V.V. Soest, Het flatgebouw zal zes woonlagen op een onderbouw van betonnen palen krij gen. Dertig ondergrondse garages zullen ervoor zorgen dat geen enkele bewo ner zijn auto in de openlucht zal laten overnachten. Het ligt in de bedoeling dat aan het flatgebouw monteurs verbonden zullen zijn die dag en nacht ter beschik king staan. De entree naar het restaurant zal een brug worden over de vijver van Colenso. De bomen van het park zullen zoveel mogelijk gespaard blijven. De entree van Soest is jarenlang de risee van het land geweest. Wie langs het pa leis reed zag rechts het fraaie vorsten verblijf en links een puinhoop die lang stand hield. Daaraan is nu gelukkig een einde gekomen en als de plannen rond Colenso en de grond van het afgebroken hotel Trier verwezenlijkt zijn dan zal het een genoegen zijn Soest van de Baarnse zijde binnen te rijden. Rechts het paleis, links een fraai flatgebouw en direct daarna rechts opnieuw een bij zonder mooi flatgebouw. Lang hebben Soest en Baarn zich ge schaamd voor hotel Trier dat tot voor rechtbanken genoemd werd, maar straks zal er sprake zijn van trots om een heel mooi punt, dicht bij het paleis, dat een belangrijk visitekaartje voor Soest en Baarn zal zijn, zoals het paleis zelf dit al zo lang is. De afdeling Soest van de J.B.T.B. houdt vanavond de eerste bijeenkomst van het seizoen 1964-1965 in het St. Josephge- bouw. Er zullen jaarverslagen uitgebracht worden en bijzonderheaen over cursussen en kaartavonden gegeven worden. De contributie wordt vastgesteld en er is bestuursverkiezin g. De heer W. van Roomen treedt af en hij is niet herkiesbaar. Het bestuur zal op vijf leden gebracht worden en de heren D. v. d. Heuvel en T. Hagen zijn kandi daat gesteld. Grote sortering o.a. Tweka - Wolkam v.a. Van Weedestraat 80 Soestdijk Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië, ms „Rio Corrientes" 3 nov. en ms „Cap San Antonio" 5 nov. Australië, ss „Rijndam" 4 nov. Brazilië, ms „Aludra" 3 nov. en ms „Cap San Antonio" 5 nov. Canada, ms „Pr. Joh. W. Friso" 4 nov. Chili, ms „Wiesbaden" 1 nov. en ms „Ravnanger" 4 nov. Indonesië, ts „Essen" 5 nov. Kenya, Oeganda, Tanganjika, ms „Pierre Loti" 1 nov. Ned. Antillen, ms „Chiron" 3 nov. Nieuw-Zeeland, ss „Rijndam" 4 nov. Suriname, ms „Nordica" 4 nov. Verenigde Staten van Amerika, ms „Ker- kedijk" 4 nov. Z.-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika, ms „Pendennis Castle" 1 nov. en ms „Slo- terkerk" 4 nov. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketenen geven de post kantoren. Het dames- en het herenteam van Olym pia moest dinsdag aantreden tegen M.V.C. Beide teams uit Gouda staan aan de kop van de ranglijst. Het was dus geen eenvoudige opgave. Geen van de twee teams is er dan ook in geslaagd de wedstrijd in winst om te zetten. De dames speelden in de hun onbekende zaal een pover spelletje. M.V.C. daaren tegen demonstreerde een fris partijtje volleybal. Geen van de Soester aanval- sters kon in deze wedstrijd een voldoende halen. De setstanden waren 15-10, 15-8 en 15-9. De heren die goed van start gingen na men onmiddellijk een ruime voorsprong (11-5). Toen namen de Goudse heren het initiatief volledig in handen en werd Olympia van het veld geveegd. Volkomen verrast en gedeprimeerd begon men aan de tweede set. De Soesters hadden niet voldoende veerkracht om terug te ko men. Een subliem spelend M.V.C. over klaste Olympia en won de tweede set met 15-7. De derde set was slechts nog een forma liteit. Olympia was reeds een verslagen ploeg. Met 15-15 ging ook deze set verloren. Het spel dat de Olympianen ten toon spreiden was geen moment een af spiegeling van de kwaliteiten die deze ploeg ontegenzeggelijk bezit. Deze wedstrijd was, laten we hopen, een dieptepunt in de nog jonge overgangs klasse geschiedenis van de Olympia he ren. Bij de jurering der Agfacolor-wedstrijd „Keukenhof '64" is aan de heer P. F. Kagenaar, Talmalaan 10, alhier, een prijs van 50,toegekend. Aan deze wed strijd waaraan fotoamateurs uit binnen- en buitenland meededen won de heer Kagenaar in de 3e groep. Zijn foto's werden uitgezocht en verzorgd door Foto Swager, Burg. Grothestraat 45. In de tweede ronde van het district Gooi en Ommeland van de Nederlandse Bridgebond speelden teams van de brid geclub „Ontspanning na Inspanning" de volgende wedstrijden: 2e klasse B ONI 1-Hoogerheide 6 2-4. D ONI 4-Hoogerheide 8 0-6. C ONI 3-Hoogerheide 9 5-1. G ONI 2-Hoogerheide 10 0-6. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B G.G 02950-17727 3e klasse A ONI 5-B.C.O.B. 5 6-0. B ONI 6-B.C.O.B. 6 0-6. C ONI 7-Santbergen 2 1-5. D ONI 10-Santbergen 3 0-6. E ONI 8-Santbergen 4 6-0. F ONI 9-Santbergen 5 6-0. Hoewel enkele olympische cracks de Nederlandse sportliefhebbers hebben te leurgesteld, mag men toch gerust zeg gen dat onze landgenoten zich in Tokio over het algemeen uitstekend geweerd hebben. De oogst aan medailles was be duidend groter dan vier jaar geleden in Rome en in het bijzonder op het water hebben de Nederlanders zich zeer behendig en bekwaam getoond. Vooral het teamwork bleek bij verschillende Ne derlandse ploegen bijzonder hecht en dientengevolge hebben wij de meeste me- daillles in ploegverband behaald. Het water speelt in de geschiedenis van onze natie een zeer belangrijke rol en het is daarom niet zo verwonderlijk, dat wij op het gebied van de watersport ons mannetje staan. Vooral onze roeiers zijn in Tokio schitterend voor de dag geko men met een zilveren en twee bronzen plakken, terwijl het kano-duo Geurts- Hoekstra eveneens een zilveren plak wist te veroveren. Deze successen overtroffen stellig de verwachtingen, die men vóór de olym pische spelen ten aanzien van onze wa tersportcracks koesterde want over het algemeen zou men met één of hoogstens twee medailles al blij zijn geweest. Teleurstelling. Merkwaardigerwijs liet alleen Rob Groen, van wie men veel had verwacht, het nogal alweten en datzelfde kan men zeg gen van zijn naamgenoot Tiemen Groen, voor wie de meeste sportliefhebbers al een gouden medaille in hun boekje had den opgeschreven. De wereldkampioen achtervolging liet het echt lelijk afweten. Hij bleef ver beneden zijn normale prestaties en dit geeft aan leiding tot de veronderstelling, dat deze Fries de psychische druk, die op hem werd uitgeoefend, niet goed heeft kunnen verwerken. Tiemen Groen is een wielren ner van formaat, die op zijn nummer de sterkste van de wereld kan zijn. Maar hij fietste onder de druk van alle ver wachtingen die men ten aanzien van hem koesterde. Hij wist, dat men in Neder land zelfs al teleurgesteld zou zijn, als hij brons haalde. Aller ogen waren op deze 18-jarige knaap gericht. Is het dan vreemd, dat zo'n jongen tegen een der gelijke psychologische belasting niet was opgewassen? Wielerploeg verrassing! De Nederlandse zwemploeg heeft in To- MljnhardF» Zenuwtabletten kio met wisselend succes gestreden. Ada Kok die men evenals Geesink op zijn ter rein tot onze grote „individualisten" kan rekenen, haalde zilver en voorts wisten de damesploegen twee maal brons te be halen. Eén naam dient hier vooral met ere te worden genoemd - die van de Haagse Erica Terpstra. Werd zij in haar indi viduele nummer vierde, in ploegverband zwom zij fantastisch en de bronzen me dailles moge dan de vrucht zijn van uit stekend teamwork, het was toch vooral zij die door haar spectaculaire verrich tingen heeft bijgedragen tot die verheu gende resultaten. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 Pupillen: A.P.W.C. 1-B.D.C. 1 1.45 uur. K.V.V.A. 2-B.D.C. 2 1.45 uur. S.E.C. 2-B.D.C. 3 1.45 uur. Aspiranten: B.D.C. a-IJselmeervogels a 2.45 uur. S.E.C. b-B.D.C. b 2.45 uur. S E.C. c-B D.C. d 4 uur B.D.C. c-Hoogland b 2.45 uur. B.D.C. ee-H.V.C. 1 1.45 uur. A.P.W.C. c-B.D.C. f 2.45 uur. Junioren: B.D.C. D-B.D.C. C 1.45 uur. B.D.C. A-H.V.C. B 4 uur. B.D.C. B-S.E.C. B 4 uur. Voor zondag zijn slechts twee hockey wedstrijden te spelen door teams van M.H.C. Soest. Het zijn: Hilversum 6-Dames 3, 11 uur. Heren 1-Dames 1 (mixed wedstrijd) 2 u. Niet opgewassen. Het is ook duidelijk geworden, dat Ne derland op athletiekgebied internationaal gezien moeilijk meekomt, al hebben Ger- da Kraan en Frans Luitjes nog aardige prestaties op enkele nummers geleverd. De fysieke en mentale conditie van som mige deelnemers bleef bepaald ver bene den olympisch peil. Dat kan men ook zeggen van de spelers van onze volleybal- ploeg, waar men op grond van vroegere resultaten meer van had verwacht. Daar entegen heeft onze hockeyploeg, ondanks een onnodige nederlaag tegen Duitsland, zich goed geweerd en slechts aanvecht bare arbitrale beslissingen stonden een zege op het machtige India in de weg. Wie de Nederlandse resultaten van deze olympische spelen nog eens wil ver gelijken met die welke behaald werden tijdens de andere naoorlogse olympiades, kan dit doen aan de hand van deze re- sul tatenstatistiek Londen 19485 gouden medailles, 2 zilver, 8 brons. Helsinki (1952): 5 zilveren medailles. Rome (1960): slechts 1 zilveren en 2 bronzen medailles. EEN VRAAG AAN EEN RAADSLID Hoewel een paar jaar geleden reeds beslo ten werd tot verbetering van de Becke- ringhstraat, Eikenhorstweg en Koningin- nelaan, worden andere straten weer eer der onder handen genomen. Thans weer de Molenstraat, Eikenlaan, Oude Utrecht- seweg en omgeving, alle wegen met be trekkelijk weinig verkeer, althans in vergelijking met de Koninginnelaan, een der voornaamste toegangswegen tot onze gemeente. Na het gereedkomen van de Koningsweg, blijft de Koninginnelaan in een belabberde toestand liggen, hoewel De seniorenteams van de Soester voetbal verenigingen spelen de volgende wedstrij den: L V V. 1 (Laren)-S.E.C. 1 2.30 uur. Veenendaal 2-S.E.C. 2 2.30 uur. B.D.C. 1-R.K.B.VV 1 2,30 uur. B.D.C. 2-K.V.V.A. 3 12 uur. S.E.C. 3-N.S.C. 3 2.30 uur. B.D.C. 3-Gooische Boys 3 12 uur. B.D.C. 5-H.V.C. 5 2.30 uur. K.V.V.A. 5-B.D.C. 8 12 uur. S.E.C. 5-B.D.C. 7 12 uur. PUROL-POEDER Hees speelt zondag, om 4 uur, een thuis wedstrijd tegen Hertha en V.V.Z. speelt thuis tegen Avance. Hees 2 speelt uit tegen V.V.V.M. 2. V.V.Z. 3 speelt thuis tegen Hoevelaken 3. De jeugd van V.V.Z. speelt een uitwedstrijd tegen C.J.V.V. d. De jeugd van S.E.C. speelt de volgende wedstrijden: B.D.C. B-S.E.C. B 4 uur. S.E.C. a-A.P.W.C. c 4 uur. S.E.C. b-B.D C. b 4 uur. S.E.C. c-B.D.C. d 2.45 uur. Teams van de korfbalvereniging „De Me teoren" spelen de volgende wedstrijden: Zaterdag: Meteoren 2-S.K.F. 3 3.30 uur. Meteoren 1-Samos 7 2 uur. Meteoren 3-Vogel 4 12 uur. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 de heer Beckeringh daarvoor reeds lang een strook grond heeft afgestaan. Het schijnt wel dat dit weggedeelte met zijn gevaarlijke flessenhals bij Eiken horst en geheel zonder trottoirs, geheel aan de aandacht der raadsleden ont snapt. Althans die indruk krijgt men als men de raadsverslagen leest en geen der raadsleden het blijkbaar de moeite waard acht om bij de behandeling der agenda- naar Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 Soest Onze wagens zijn all-risk verzekerd. EéN RIJLES (60 min.) EéN THEORIELES (120 min) punten een vraag of opmerking te ma ken. Steeds luidt het verslag „conform besloten", tot vervelens toe „conform besloten". Gesproken wordt er blijkbaar niet. Nu mijn vraag. Als er wederom sprake is van wegverbetering voor andere straten, zou een der raadsleden niet eens willen interpelleren omtrent de reden van het trainieren bij de Koninginnelaan? Ik maak mij de tolk van alle weggebruikers die hieromtrent gaarne zouden worden ingelicht. Met dank voor plaatsing, C. M. Nieuwe aanwinsten. Romans. Baldwin, Niet door water maar door vuur. Gijsen, Zes van Marnix Gijsen. Marquand, Dank U, mr. Moto. Matti en Spekking, De executie. De Ridder, Pensioenhuis in de Galg. Si- menon. Het eerste onderzoek van Mai- gret. - Maigret in New York. - Maigret met vacantie. Streuvels, De oogst. Romans in vreemde talen. Simenon, L'homme au petit chien. Görres, Das grosse Spiel der Maria Ward. Heusche- le, Am Abgrund. Barstow, Joby. Bushnell, Molokai. Cleary, A flight of chariots. Gallico, The hand of Mary Constable. O'Connor, I was dancing. Smith, When the lions feeds. Wil- lock, The animal catchers. Boeken over allerlei onderwerpen. Am sterdamse effectenbeurs in 1963. Booy, Het is stil op het Loo. Brion, Zo leef den de Weners ten tijde van Mozart en Schubert. Calis, Gesprekken met dich ters. Carson, Dode lente. Daniels- son, Eilanden der liefde. Dix, Uw tuin een lusthof. Den Doolaard, Prinsen, priesters en paria's. Euwe en Meiden, Meester tegen amateurs. Fischer, Ge schiedenis van Europa. Greitemann, Oostenrijk. Van Hall-Nijhoff, Tien po litici. Hartung, Draad en weefsel. Hatch, De onbekende de Gaulle. Van Helsdingen, Ziek en toch bezig. Kooi man, Philippus Melanchton. Montagu, De man die niet opstond. Newby, De laatste graanrace. Postma en Kleyn, Op zoek naar de natuur; wandelgids. Van Reyendam, Dat is nu radio. Schilstra, Koekplanken. Shakespeare, De storm. Van der Steen, Ja knik ken tegen Drenthe. Stehli, Verzamelen en prepareren van dieren. Stéve, Langs de wegen van de bijbel. Vos en Zilr- cher, Spel zonder snaren; enige beschou wingen over Zen.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5