HET OOG GERICHT OP DE DOODSTRAF Van der Hucht kleuterschool geopend «n l1 li ni i Tuinbouw en Plantkunde Beloning voor S.E.C.-jeugd Veteranen Legioen bijeen Afscheid Aan gemeentewerken Ruitersuccessen Duinkikkers Avonnen S.E.C. verloor met 3-0 Bal voor Corrie Wegpiraat Nieuw raadslid Vereniging van Bijenhouders. Waardeloze buit Geluk gehad J.B.T.B. vergaderde Eiermarkt S.V.V.-volleybal Ruitersport DINSDAG 3 NOVEMBER 1964. 43c JAARGANG No. 84. 5 OESTER (I) OURAN1 SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT ZIA SOEST TELEFOON 2566 De heer Sj. Kiestra, leraar aan de Mid delbare Tuinbouwschool te Hoorn, zal op donderdag 5 november een avond ver zorgen in gebouw De Rank voor de leden van de afdeling Soest der Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde Hij spreekt over het onderwerp „Van wilde plant tot cultuurplant". Honderdtien jeugdige leden van S.E.C. gaan woensdagavond per bus naar het Olympisch Stadion in Amsterdam. Zij mogen de wedstrend D.W.S.-Sky Og Lyn bijwonen als beloning voor de ijver waarmee ze, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van S.E.C. de lucifer-ver- koop actie tot een succes maakten. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post I 2.15. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT De afdeling Eemland van het Veteranen Legioen Nederland hield in La Bordelaise een bijeenkomst, die grotendeels verzorgd werd door de V L.N.-filmdienst met het draaien van films die tijdens de viering van koninginnedag en herdenkingsplech tigheden opgenomen zijn. De afdeling is kortgeleden opgericht na dat een onderafdeling van de afdeling Hilversum, die in Baarn gevestigd was, het niet volhield. Het bestuur van de afdeling Eemland is echter van plan het wel vol te houden. Overste De Stoppelaar uit Utrecht sprak over de geestelijke weerbaarheid die ons volk nodig heeft in de strijd tegen het communisme en over de doelstellingen van het legioen dat deze weerbaarheid versterken wil. De bijeenkomst werd bijgewoond door de heer A. Sporrèl, voorzitter van 't gewest, en de heer P. de Jong, tweede secretaris van het gewest. Binnenkort zal de heer C. Klaui, be stuurslid van de afdeling Eemland, be ginnen met een serie van drie causerieën, die het communisme tot onderwerp heb ben. Tijdens de vergadering bracht de heer D. de Winter rapport uit van de alge- men ledenvergadering welke in Leeu warden gehouden is. Het ligt in de bedoeling van de afde ling in het voorjaar een sterrit voor le den en niet-leden te organiseren die Soestdijk tot eindpunt heeft. De heer Th. P. van Fulpen heeft in het St. Josephgebouw afscheid genomen van de dienst van gemeentewerken omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. Bij dit afscheid was het voltallige per soneel van gemeentewerken aanwezig. De scheidende magazijnmeester van de dienst is bijna 25 jaar in dienst van de gemeente en wethouder Van Zadelhoff bood hem namens het gemeentebestuur een geschenk aan. Hij wees er op dat de heer Van Fulpen zijn werk altijd trouw en met zorg verricht heeft. Directeur H. J. v. d. Pussen bood de heer Van Fulpen een bedrag in enveloppe aan, het geschenk van de overheid. Hij kreeg de indruk dat het magazijn onder de heer Van Fulpen uitstekend liep, want hij kreeg nooit aanmerkingen te horen en dan gaat het gewoonlijk heel goed. Hij sprak de wens uit dat het weg vallen van zijn werkkring geen groot ge mis voor de heer Van Fulpen zal zijn. De heer J. Gerritsen bood namens het kantoorpersoneel een horloge aan en hij sprak de wens uit dat het vele jaren ten dienste van de heer Van Fulpen zal staan. Mejuffrouw Lankamp sprak namens de plantsoenarbeiders te Soesterberg. Zij noemde de heer Van Fulpen onmisbaar op velerlei gebied en zij wenste hem nog vele goede jaren toe. Ook de heer F. Posthumus hanteerde de dichtvorm om afscheid te nemen van de heer Van Fulpen. De heer H. Lammerse haalde herinneringen uit de „maga zijntij d" van de heer Van Fulpen aan en hij sprak de wens uit dat hij nog vele jaren in gezondheid met zijn kinde ren zal mogen doorbrengen. Oud-directeur J. Th. van Noesel sprak over de jaren van „tobben" in de oor log en kort daarna. De heer Van Fulpen is hem in die tijd altijd tot grote steun geweest. Hij dankte hem voor alles wat hij deed en voor de wijze waarop hij het deed. want niets was hem ooit te veel. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeij- er, de waarnemend korpschef van poli tie, sprak over de contacten die het korps met de heer Van Fulpen had. On der meer was hij de trouwe man van de vlaggenafdeling. De heer A. Kuijer gaf de verzekering dat hij altijd voor de heer Van Vulpen klaar zal staan, want hij stond altijd voor zoveel mensen klaar. De voorzitter van de personeelsvereniging en voorzitter van het jubileumfonds de heer A. Lagerwerf, bood een geschenk aan, waarna de heer Van Fulpen dankte voor de vriendelijke woorden en de ge schenken en de wens uitsprak dat het werken bij gemeentewerken even prettig zal blijven als het altijd geweest is. Ascha en Paul Wilten hebben deelge nomen aan wedstrijden van de Gooise jachtvereniging. Paul werd op Fiola eer ste in de samengestelde wedstrijd A en Ascha werd op King Master vierde. Bij het springen A won Paul op Fiola de eerste prijs en in de samengestelde wed strijd B werd hij derde met Schwadron- neur. Bij het springen werd Ascha op King Master vijfde na een barrage. Zij reed een foutloos parcours maar kreeg een kwart tij dfout. Het herenteam van de zwemvereniging De Duinkikkers heeft tegen het Baarnse Lage Vuursche gespeeld en een 8-5 over winning behaald. De vierjarige Shirley Mol was de be langrijkste persoon bij de opening van de Van der Huchtkleuterschool, want zij mocht het lint doorknippen dat de toe gang tot de deur versperde. Zij deed dit vakkundig en trots. Het verkeersbord met de naaldhak was niet voor Shirley bestemd maar voor gro tere dames die daaruit begrepen dat ze niet met naaldhakken naar binnen mochten om te voorkomen dat ze de vloer zouden beschadigen. De heer H. J. Beekman, voorzitter van 't schoolbestuur bracht dank aan allen die het mogelijk maakten dat zo'n fraaie school gebouwd was. In het bijzonder dankte hij het college van B. en W. de directeur van gemeentewerken, de heer H J. v. d. Dussen en de firma's die de bouw van de school verzorgden. Mevr. Remmelts bood namens de ouders een bel aan. Zij noemde de opening van de school een historisch moment omdat de Van der Huchtschool nu twee gebouwen ter beschikking heeft. Zij sprak de wens uit dat spoedig een derde S.E.C. heeft zondag in Laren verloren van L.V.V. met 3-0. Dat lag niet aan de achterhoede van de groenwitten, want die was goed op dreef maar aan de voorhoede die vrij futloos speelde en geen kans zag te scoren. Na drie minuten speelde Leo van Breu- kelen heel gevaarlijk op keeper Van Es sen terug, maar deze wist te voorkomen dat het een doelpunt werd. Met een goed genomen vrije trap van 20 meter af stand wist de S.E.C.-keeper eveneens goed raad. L.V.V. was aanvankelijk sterker, maar de strijd werd wat meer gelijk opgaand en nog was niet te merken dat het een fikse nederlaag voor S.E.C. zou worden. Na 30 minuten werd een corner geno men nadat Krijt goed, ten koste van een hoekschop, gered had. De bal werd weg gewerkt en kwam bij spil Boegschoten die scoorde. Na 40 minuten mocht S.E.C. de eerste corner nemen maar deze leverde niets op. In de tweede helft nam S.E.C. drie cor ners kort na elkaar. Die leverden even min resultaat op. Aan de andere kant werd plotseling een schot op het S.E.C.- doel gelost dat Van Essen te machtig was en daarmee had L.V.V. een 2-0 voor sprong. Na 20 minuten had Van Essen meer succes en op fraaie wijze stopte hij een schot van de linksbinnen. Bijna had Dorrestein succes toen hij uit een corner prachtig inkopte, maar de bal werd gestopt. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd werd volledig over het lot van S.E.C. beslist toen uit een scrimmage het derde doelpunt van L.V.V. gescoord werd. Corrie van Herwaarden heeft zaterdag morgen haar korfbalvereniging „De Me teoren" vertegenwoordigd tijdens de ra dio-uitzending Djinn. De programma-naam „1 2 3 wie wint de bal" was voor haar een aansporing de bal te winnen die beschikbaar gesteld was. Zij moest hiervoor het S.E.C. lid Martin Voskuilen met het maken van prognoses voor de toto verslaan en zij deed dit keurig. gebouw geopend zal worden en dat de mensen de stem van de Van der Hucht school zullen verstaan als de bel van de kleuterschool luidt. Mevr. Ten Bosch, die onderwijzeres van de Van der Huchtschool geweest is, bood een vlag aan. Wethouder K. de Haan zei dat de ge meente de school graag ter beschikking gesteld had in de overtuiging dat er goed onderwijs in het nieuwe gebouw gegeven zal worden. Ook hij sprak de wens uit dat de Van der Huchtschool spoedig de beschikking zal hebben over een derde gebouw. „Wij doen ons best", aldus de heer Beek man, die de aanwezigen uitnodigde de kleine expositie te bezichtigen die ter ge legenheid van de opening van de school en het jubileum van ulo, lagere school en kleuterschool ingericht was. Het nieuwe schoolgebouw heeft drie lo kalen. Twee zijn er in gebruik voor kleuters en het derde voor een klas van de lagere Van der Huchtschool. Op de rijksweg te Soesterberg deelde de automobilist W. F. B. de politie mee dat hij kort tevoren ter hoogte van de Van Weerden Poelmanweg geramd was door een auto die van tegengestelde richting kwam en die op de linker weghelft reed. Hij was doorgereden en de heer B. had hem achtervolgd, maar was het spoor van de wegpiraat bijster geraakt. De heer W. G. Bouwman kwam in aan merking als opvolger van de heer J. E. Erouwer, die door drukke werkzaamhe den geen zitting meer kon hebben als V.V.D.-raadslid, maar hij heeft bedankt. Nu zal de heer A. S. Westra lid van de gemeenteraad voor de V.V.D. worden. De afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt heeft een bijeenkomst gehouden in restaurant Zon- neheuvel. De heer C. Pater, bestuurslid van de landelijke vereniging, heeft ge sproken over het zogenoemde „Plan Bun- nik", dat samenwerking tussen de im kers en de fruittelers beoogt. Het ligt in de bedoeling dat fruittelers voor hun rekening kasten in hun boomgaarden zetten en dat imkers ervoor zorgen dat deze door bijen bevolkt worden. Dit zal zes jaar achtereen gebeuren. De kasten blijven drie jaar eigendom van de fruit telers en zijn daarna voor de imkers. Er werd ook gesproken over het verschil in imkeren met Hollandse bijen en met Kaukasische bijen en carnicas, die uit Zuidslavië komen. De Kaukasische bij en worden thans op Terschelling ge bruikt en de Carnicas op Ameland. Het is prettig te imkeren met deze bijen omdat ze niet steeklustig zijn. Er is echter nog niet bekend of ze het in op brengst kunnen opnemen tegen Holland se bijen. In februari zal begonnen worden met een cursus voor beginners. Er zullen 4 theo rielessen en 12 praktijklessen gegeven worden. Thans zijn er al zes aspirant- imkers die zich voor de cursus opgege ven hebben, maar er zijn er 14 nodig om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen. De leerlingen zullen door „imker- vaders", leden van de afdeling, op dreef geholpen worden en ze zullen spoedig merken dat verstandig imkeren geen geldt kost maar geld opbrengt. De heer R. W. had- zijn auto geparkeerd op de Rubenslaan en die stond daar eni ge uren. Een onbekende heeft uit de wa gen een katrol met 25 meter touw ge stolen. In de flauwe bocht van de Soesterbergse- straat bij de Van Beuningenlaan raakte de automobilist R. W. G. in moeilijk heden. Blijkbaar nam hij de bocht met te grote snelheid. Hij remde, slipte en kwam tegen een boom terecht. Zijn auto werd totaal vernield, maar hij mankeerde zelf niets. 5 .1 De afdeling Soest van de J.B.T.B. hield de jaarvergadering in het St. Josephge bouw. De heer W, van Roomen, die tien jaar voorzitter van de afdeling geweest is, trad af als bestuurslid. Hij werd voor zijn werk ten behoeve van de vereniging bedankt door de geestelijk adviseur, pastoor R. G. Lommerse en door de technisch adviseur, de heer G. L. A. Nij- huis. Van het bestuur waren nog over de heren P. van de Hengel, C. Logtensteijn en. G Hilhorst. De heren A. Hagen en D. v. d. Heuvel zijn tot bestuurslid ge kozen. Er werden mededelingen gedaan over volleybal en gymnastiek, maar niet over cursussen, want die zullen niet meer door de afdeling georganiseerd worden omdat er geen belangstelling voor is. Wel zullen er cursussen door de kring georganiseerd worden. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks in prijzen van 13,tot 13,75. Middenprijs 13,25. Prijs per kg 2,14. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. GIRO 126156 U bent waarschijnlijk tegen de doodstraf, want dat is modern, maar ik ben er he lemaal voor. Mensen die in de war zijn en een mede mens vermoorden verdienen die doodstraf niet maar wel de vele schoften die geen stuiver voor het leven van de naaste geven en die daaraan zonder gemoedsbe zwaar een einde maken omdat ze door onze slapheid volkomen verzorgd worden. Niet vanaf de wieg, maar wel tot aan het graf, maar meestal komt het zover niet want alle schurken worden altijd vroeg tijdig ontslagen omdat ze zo best opge past hebben. Vlak bij Maastricht ligt het Belgische plaatsje Reken. Daar is een kindersana torium en twee gemaskerde en gewapende mannen pleegden daar een overval. Vol komen kolder natuurlijk, want in een kmdersanatorium kun je hoogstens een paar spaarpotten met centen aantreffen. Een verpleegster werd neergeschoten en ze is levensgevaarlijk gewond. Haar col lega's en de kinderen waren natuurlijk totaal overstuur. Mag ik misschien de mening toegedaan zijn dat mannen van dergelijk kaliber zonder omhaal uit de weg geruimd moe ten worden? Nu moet u niet zeggen dat statistieken uitgewezen hebben dat de doodstraf niet „helpt", want dan zijn die statistie ken met juist. Als deze twee bandieten grondig verdwijnen dan kunnen we er tenminste van verzekerd zijn dat zij nooit meer zo'n schurkenstreek uithalen en dat is al winst. KANTMAN. Het eerste damesteam van S.V.V. had kennelijk geen inspiratie geput uit het feit dat het tweede en derde damesteam donderdagavond in de nieuwe sporthal beide hun wedstrijden in winst hadden omgezet. De wedstrijd tegen S.O.S. 2 in Utrecht ging verloren met 3-0. Ook het derde herenteam van de Soes- ter Volleybal Vereniging slaagde er niet in zijn eerste wedstrijd in winst om te zetten, zij het ook dat in de lagere klassen voor iedere gewonnen set een punt wordt toegekend, zodat zij met hun 2-1 nederlaag toch nog beslag legden op een puntje. Het le damesteam slaagde er in de wed strijd tegen S.O.S. 2 niet in zijn normale vorm te vinden. Verdedigend heten zij nogal eens een steekje vallen, terwijl zij de aanval verzwakten door teveel ballen rechtstreeks aan de tegenpartij te geven. De S.O.S.-dames wisten hier wel raad mee en hoewel de Soester-dames enkele malen een achterstand wisten in te lopen ging de wedstrijd in drie sets verloren. De setstanden waren: 11-5 10-15 en 8-15. Het tweede damesteam deed in de wed strijd tegen S.S.S. 1 goed werk door de volle winst mee naar huis te nemen. Met 15-7 en 15-10 wisten zij de eerste twee sets op hun naam te brengen, waarna de derde set door de dames uit Barneveld met 15-6 gewonnen werd. In de vierde set stelden de rood-witte dames de zege veilig door deze met 15-8 te winnen. Het derde damesteam ontmoette in de wedstrijd tegen S.S.S. 2 alleen in de eer ste set tegenstand van betekenis. In de tweede en derde set kwamen de S.S.S.- reserves er niet meer aan te pas. De setstanden waren: 15-9, 15-0 en 15-1. Het derde herenteam van de Soester Volleybal Vereniging wist de eerste set tegen S.S.S. 2 met 15-10 te winnen. Hier mee hadden zij evenwel hun kruit ver schoten en met 12-15 en 10-15 moesten zij de andere sets aan hun tegenstanders laten. Het programma voor aanstaande don derdag vermeldt de volgende wedstrijden: Dames: S.V.V. 1-M.V.C. S.V.V. 3- V.V.A. 3. Heren: S.V.V. 1-Spirit 2. Wilhelmina 2-S.V.V. 2. V.V.A. 1-S.V.V. 4. De jonge ruitersportvereniging „Soest dijk", die op 15 oktober opgericht is, heeft succes gehad met een bliksem- donateurswervingsactie van twee weken. Deze actie werd gewonnen door mevr. C. Schmidt, die gisteren f 225,aan de penningmeesteresse van de vereniging afdroeg. Zij heeft 40 donatrices en do nateurs geworven. De tweede plaats was voor de heer M. Feitz met 7 en de derde plaats werd gedeeld door mevr. J. Laseur en de heer L. P. Timmers, elk met vijf. Op 26 november zal de Nederlandse Hippische Sportbond een ruitersportavond voor leden en donateurs van de vereni ging verzorgen. De vereniging heeft thans 61 leden. Na een plotselinge aanval van communistische strijdkrachten in Zuid-Vietnam op een Amerikaans vliegveld is er een verhoogde activiteit van de strijdkrach ten te constateren. De opmerkingen van een Amerikaans legerofficier, dat de Zuid-Vietnamezen niet meer in zich zelf geloven en er ook niet meer voor vechten, doet de toekomst voor Zuid-Vietnam hopeloos worden.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1