Handschoenen-parade middelman! DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM SOESTERBERG KZB. Klaar terwijl U wacht Officiële mededelingen. Dr. Berghauser Pont op grootse wijze gehuldigd BEYEROL SMEERSTATION Onmisbaar voor uw wintergarderobe Per pr. 4.50 Voor de brommer Voor de fiets Per pr. 6.50 Origineel peeealeder en een populaire prijs Per pr. 11.75 Verloting Vogelvreugde Uitslagen van S.E.C. Puzzelen te paard Instuif-junior Eerste rit cyclecrosscompetitie V.V.Z. won met 6-1 Mixed Hockey Club. Vergadering Vogelvreugde Lenssen+de Wolff Olympia 2 behaalde benauwde zege Korfbal De Meteoren B.D.C. won met 5-2 Het Dorpshuis BATENBURG's Erkende Auto- en Seooterrijschool Soesterberg verpletterde Riviervvijkers met 7-1 Soesterber® door Hoevelaken met 9-0 verslagen GROEN] 59 Een huisvrol In de recreatiezaal van het sanatorium Zonnegloren is dr. J. A. W. Berghauser Pont tweemaal op grootse wijze gehul digd ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaar geneesheer-directeur van Zonnegloren is. Bij de eerste huldiging was het gehele personeel betrokken. Dr. C. Lion Cachet, voorzitter van de ver eniging Zonnegloren voerde als eerste het woord.'Hij bracht het jaar 1939 in herin nering. Toen solliciteerde dr. Pont naar de functie van geneesheer-directeur. Hij kwam van het sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven en zijn geneesheer directeur prof. Bronkhorst schreef naar aanleiding van deze sollicitatie een brief aan het bestuur van de vereniging. Die brief was toen uiteraard geheim, maar nu maakte dr, Lion Cachet bekend wat erin stond. Prof. Bronkhorst noemde dr. Berg hauser Pont een zeer bekwaam longarts en op het terrein van de diagnostiek een groot expert. Vol vertrouwen ging het bestuur dan ook met de nieuwe genees heer-directeur in zee. Dr. Lion Cachet gaf 'n overzicht van het vele werk dat in de afgelopen 25 jaar door dr Pont verricht is. Hij begon al direct in 1939 met het uitbreiden van de röntgenafdeling en na de oorlog werd er veel gebouwd en verbouwd. In 1946 promoveerde dr. Pont en hij kwam steeds meer op de voorgrond onder de longart sen. Tientallen leidde hij op tot longarts en hij bekleedde en bekleedt vele func ties op medisch gebied. Het bestuur vindt het dan ook een geruststellende gedachte dat thans ook de leiding van de zieken huisafdeling in zijn handen is. Namens het bestuur wenste dr. Lion Cachet dr. Pont geluk en hij bood hem een bedrag in enveloppe aan dat de basis is voor een reis naar Israël. Geen langdurige wachttijd daar er twee smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. BIRKSTRAAT 105 - SOEST - TEL. 3256 De heer J. van der Ploeg sprak namens het personeel, dat dr. Pont niet alleen als geneesheer en directeur, maar ook als sociaal werker, geesteüjk verzorger, leids man, adviseur en vriend kent. Die vriend eist echter wel „verdubbelde inspan ning" ten bate van de patiënten. Volgens het personeel moest aan de „zilveren" directeur een gouden plak toegekend wor den. De heer Van der Ploeg wenste dr. Pont geluk en gaf hem de verzekering dat het personeel hem graag zal blij ven helpen bij zijn werk. Van het gehele personeel ontving de jubilaris een projector. De heer H. Gunters sprak namens de pa tiënten. Hij noemde dr. Pont de loods op de pont, die patiënten met tuberculose over de breede en gevaarlijke rivier brengt die de scheiding is tussen ziekte en gezondheid. Hij dankte hem en wenste hem toe dat hij nog vele jaren loods op de pont zal mogen zijn. Dr. Buss sprak namens de staf van de ziekenhuisafdeüng en hij prees dr. Pont onder meer voor zijn werk als „bouwer". De jubilaris dankte voor de vriendelijke woorden en geschenken. Hij bracht de steun in herinnering die hij steeds van het bestuur ontvangen heeft en nog ont vangt en toonde zich hiervoor bijzonder dankbaar. Als hij erin geslaagd mocht zijn iets te doen voor de medemens dan is dat volgens dr. Pont niet de verdien ste van hemzelf. „Ik dank God, die mij in het oog hield en mij veel liet doen, zij het dat dit werk vaak gebrekkig was". ZtlKtNFONDSLEVtPHNCttK 50ESTEBBERGSESTR WEG 26 TEL 2982 Tijdens de receptie die enkele ur»n later gehouden is hebben velen de heer en mevrouw Berghauser Pont geluk gewenst. Opnieuw sprak dr. Lion Cachet en op nieuw dankte hij dr. Pont voor het be langrijke werk dat hij voor het sana torium verrichtte. De arts R. Drion sprak namens de hoofdinspectie van de tuber culosebestrijding. Hij sprak de wens uit dat dr. Pont de strijd tegen de tuber culose zal voortzetten, want er zullen nog lang sanatoria nodig zijn, ook al is de tuberculose geen volksziekte meer. Dr. D. p. Sluyter van de vereniging van artsen voor longziekten en tuberculose wees op het belangrijke werk dat dr. Pont verrichtte in de strijd tegen de tuberculose van verplegend personeel. Hij sprak de wens uit dat hij nog vele ja ren zal mogen werken als voorheen. Dr. E. H. J. Warns van de sectie sanatorium- directies merkte op dat de naam Berg hauser Pont in de loop der jaren een begrip geworden is. De arts G. Meuwese van de geneeskundige vereniging, die alle ziekeninrichtingen en verpleegtehuizen vertegenwoordigde, prees de wijsheid en de voorzichtigheid waarmee dr. Pont baanbrekend werk verricht heeft en dat 'n Chique handschoen van nylon-simplex In „Print-Desslné" Extra lang model met warme wintervoering en per- fekte pasvorm Het boordje heeft een grappige kontrastver- werking, wat een modieus-geraffineerd effekt geeft. Deze fantastisch warme en praktische nylon skiwant met ideale bontvacht voering. De elastiekverwerking aan de pols en de royale kap beschermen uw handen tegen de felste winterkou. Als anti-winter aanbieding TEXTIEL-CONFECTIE Koop nu zo'n mooie peeealeder handschoen voor zo'n extra lage prijs. Mooie kwaliteit m. chique handstiksel- afwerking. De voering is van lekker warme flanel, in sportief slipon-model. Torenstraa» 19, Tel. 2424 SOEST hij steeds met idealisme zijn werk ver richtte. „Wie Berghauser Pont zegt, die zegt Zonnegloren en wie Zonngloren zegt, die zegt Berghauser Pont", aldus de bur gemeester, mr. S. P. baron Bentinck, die dr. Pont het visitekaartje van Zonne gloren noemde. Namens het gemeentebe stuur en de Soester bevolking bracht hij hem dank voor alles wat hij deed. De heer H Schuurman bood een pick- up aan namens de vereniging van oud- patiënten, die dankbaar zijn voor het geen dr. Pont gedurende 25 jaar in het sanatorium Zonnegloren deed. Dr K. H. E. Gravemeijer sprak namens de generale synode in verband met het feit dat dr Berghauser Pont vele func ties op kerkelijk gebied bekleed heeft. Hij sprak de wens uit dat dr. Pont nog vele jaren tot eer van God en in het belang van Zonnegloren zal mogen wer ken. Ds. H. Roest bracht de grote aktiviteit van dr. Pont in herinnering toen hij ijverde voor de restauratie van de Oude Kerk. Veel heeft hij gedaan ondanks zijn drukke werkkring. De belangstelling van de jubilaris voor kerkelijke zaken ken nende bood ds Roest de boeken „Parade der mannenbroeders" en „Het rijke Roomse leven" aan. Ds E. J. Beems, oud-patiënt, bracht de tijd in herinnering waarin het mogelijk was dat hij wel eens bij de geneesheer directeur „op het matje" geroepen werd. De heer Wijsmuller wenste de jubilaris geluk namens de Rotary Club Baarn- Soest, waarvan de jubilaris voorzitter is. In zijn dankwoord bracht dr. Pont op nieuw de steun die hij steeds van het bestuur ontvangt in herinnering. Bestuur en directie hebben steeds eensgezind getracht de juiste wegen te vinden. Hij dankte alle sprekers en zijn promotor prof. De Lange voor diens aanwezigheid. Dank aan allen die werkzaam zijn in de tuberculosebestrijding en het dwingende advies te blijven strijden en de medemens te blijven steunen door eensgezind de tuberkelbacil de strijd te blijven aan doen. Hierna drukten de jubilaris en zijn echt genote vele handen en zij onderhielden zich met de gasten. Zij die de volgende nummers kregen bij de verloting van de vereniging Vogelvreugde kunnen een prijs afhalen op het adres Lange Brinkweg 49a, na 19 uur: 2731 2026 23 2408 1334 1218 2876 993 1302 757 988 17 1 517 1186 745 636 2924 2902 2929 1271 10 1997 1389 1949 13 8 2981 1851 3 1177 562 1004 2675 2914 2916 1976 681 702 1927. L.V.V. 1-S.E.C. 1 3-0. Veenendaal 2-S.E.C. 2 4-3. SEC. 3-N.S.C. 3 2-1 S.E.C. 5-B.D.C. 7 8-1. BD.C. B-S.E.C. B 1-3. S.E.C.. a-A.P.W.C. a 3-1. S.E.C- b-B.D.C. b 3-2. S.E.C. c-B.D.C d 0-1. Pupillen: S.E.C. 1-A.p.W.C. 1 3-3. S.E.C. 2-B.D.C. 2 1-0. Vijfentwintig amazones en ruiters van manege René aan de Bosstraat hebben een puzzelrit te paard gehouden. De uitslag was: 1. Anja van Soest en René Berveling, 145 punten. 2. Erna Kroon en Sonja Vonk (142). 3. L. de Winter en R. Cramer v. d. Boogert (141). In totaal kon een koppel 150 punten be halen. Voor de Instuif-junior heeft de afdeling Soest van het Verbond van Veilig Verkeer een filmavond verzorgd. Ruim 80 meisjes en jongens hebben, genoten van diverse leuke, vlotte en vooral leerzame films. In de pauze verzorgde de heer Snijders, bestuurslid van de afdeling, 'n quiz tus sen jongens en meisjes. Ze kregen ieder twee vragen op verkeersgebied te beant woorden. De meisjes toonden zich het sterkst en zij wonnen met 28-26. In to taal konden 30 punten behaald worden. De vijf meisjes die gewonnen hadden kregen ieder een boekenbon van het be stuur van de Instuif en van het Verbond van Veilig Verkeer chocola. De jongens kregen sigaretten. De heer P. Hom, leider van de Instuif, dankte de bestuursleden van de afdeling van het Verbond van Veilig Verkeer, de heren v. d. Scheer, Kraay en Snijders, voor de prettige wijze waarop deze avond van het verbond verzorgd was. Onder flinke publieke belangstelling en goede deelname van de leden is zondag in Soestduinen de eerste rit van de Tem- po-cyclecrosscompetitie gehouden. Er wa ren 15 deelnemers die in drie klassen verdeeld werden, A, B en C. In de C- klasse begon het nieuwe lid Hans van Boeyen met een overwinning. Arie Bak ker werd tweede en dat was een mooi resultaat want hij verwees Jan Willem de Lange naar de derde plaats. Cees Bokma werd vierde. Bij de B-klassers werd Jac. v. d. Berg eerste. Johnny Visser tweede, Wessel Hees derde en Rijk v. d. Kuilen vierde. Bij de A-klassers nam Gerrit Rutten- berg al direct de leiding en hij stond deze niet meer af. Hij zette al zijn con currenten op een ronde. Na de tweede ronde lag Anton Lub op de tweede plaats en Johnny Visser was derde. In de vol gende ronde verwisselden nummer 2 en 3 van plaats, maar kort daarna nam Lub weer de leiding van de renners die op een ronde achter Ruttenberg reden Hij kreeg in de laatste ronde een lap van Ruttenberg. De uitslag was: 1. Rutten berg. 2. Lub, 3. De Weerd. 4. Wout van 't Klooster. 5. Zeedijk. 6. Koenen. Harry Visser gaf de strijd op. V.V.Z. heeft zaterdagmiddag met 6-1 ge wonnen van Avance, al zag het er aan vankelijk niet naar uit dat het zo'n fikse overwinning zou worden, want Avance nam na vijf minuten de leiding toen de midvoor een corner van rechts inkopte. V.V.Z. ging sterk aanvallen nadat geble ken was dat Avance met verre trappen het eigen doelgebied voor gevaar wilde vrijwaren. De gasten speelden vrij hard en konden daardoor hun voorsprong enige tijd handhaven. Na een half uur gaf rechtsbuiten Demmers een goede voorzet en linksbinnen v. d. Bovenkamp kon scoren. Tot de rust bleef het 1-1. In de tweede helft kwam V.V.Z. hijzon der sterk opzetten en na 8 minuten scoorde v. d. Bovenkamp opnieuw uit een voorzet van Demmers. Na een half uur bracht v. d. Kraak de stand op 3-1 en uit een corner scoorde hij opnieuw. Dit was een verheugend resultaat bij zijn heroptreden na enige weken afwezigheid wegens een blessure. Linksbinnen v. d. Bovenkamp bracht de stand op 5-1 en kort daarop ondernam spil H. van Kooij een soloactie. Hij wan delde met de bal aan zijn schoen over een groot deel van het veld, passeerde enige spelers, gaf een voorzet aan v. d. Kraak en deze bracht de stand op 6-1. In de achterhoede van V.V.Z. speelde vooral Pouw een hele goede partij. Het derde elftal van V.V.Z. speelde een thuiswedstrijd tegen Hoevelaken 3 en won met 4-2. Er was zondag niet veel te doen voor de teams van de Mixed Hockey Club Soest. Alleen dames 3 speelde. Tegen Hil versum werd het een 3-3 gelijk spel. Het eerste damesteam en het eerste heren- team speelden een mixed-oefenwedstrijd, die tot een 3-1 stand leidde. De vereniging Vogelvreugde zal op don derdag 5 november de gebruikelijke con tactavond houden. Ditmaal niet in café Middelwijk maar in restaurant Zonne- heuvel dat voortaan de plaats van sa menkomst van Vogelvreugde zal zijn. Er worden dia's getoond. WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Th. H. de Goede, Rademaker- straat 73, Soesterberg op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 41 garageboxen en 2 rijwielboxen op het perceel, gelegen aan de Chr. Huy- genslaan - Prof. Lorentzlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, num mers 2952 en 2837, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in onderdelen voor gronden gelegen in en om Soester berg (uitbreidingsplan Soesterberg-dorp). Alvorens een definitieve beslissing te ne men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 3 november 1964. onroerende goederen taxaties hypotheken pBr Br assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Sportieve rivaliteit kenmerkte de ont moeting in de eerste klas tussen het 2e en 3e herenteam van Olympia. Het jongere team heeft zich tegen het geroutineerde 3e team met o.a. Frankena in de gelederen uitstekend geweerd en met 3-1 gewonnen. De le set eindigde in een 15-13 over winning voor het 2e team, maar de vol gende 2 sets waren voor Olympia 2. Lang heeft het er in de laatste set naar uitge zien dat de wedstrijd in een draw zou eindigen, want Olympia 3 kwam zelfs op 14-13. Een paar verdedigingsfoutjes de den de balans echter overslaan en de set eindigde met een 16-14 zege voor Olympia 2. Eerder op de avond had Olympia 4 zijn wedstrijd tegen Montagnards met 2-1 gewonnen. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 5 november, Sporthal Amers foort: Olympia 3-Vios 3 (dames), 19.45 uur Olympia 1-Athlon (dames), 20.30 uur Spirit 2-Olympia 2 (dames), 21.45 uur. Zaterdag 7 november, Utrecht: Cito 2-Olympia 1 (heren), 15.30 uur Het eerste team van de korfbalvereniging „De Meteoren" heeft tegen Samos in Utrecht gespeeld en met 4-2 gewonnen. Henk de Jong opende de score, het werd 1-1 en Miep de Jong scoorde het tweede Soester doelpunt. Bij de rust was het 2-2. In de tweede helft werd het door Riet van Drie 3-2 en door Flip Brandsma 4-2. Het tweede team speelde thuis tegen S.K.F. 3 en verloor met 1-3. Piet van Rouwendaal maakt het enige Soester doelpunt. De ruststand was 1-2. Het derde team heeft met 2-1 gewonnen van Vogel 4. Corrie van Herwaarden en Ton Meiners scoorden de doelpunten. B.D.C. heeft zondag de thuiswedstrijd tegen R.K.B.V.V. met 5-2 gewonnen. Dorrestein verrichtte de hattrick door vijf doelpunten te scoren en het eerste maak te hij na een kwartier. Na 23 minuten bracht Marcel v. d. Lugt de stand op 2-0 en drie minuten voor rust werd het 3-0. Dat was het tweede doelpunt van Dor restein. BD.C. was ook in de tweede helft ster ker en na 20 minuten werd een voor zet door Marcel v. d. Lugt ingekopt. De keeper van R.K.B.V.V. was kansloos om dat de bal op het laaste moment van richting veranderd werd. Dorrestein scoorde kort hierna het 5e doelpunt en daarna deed B.D.C. het wat kalmer aan. R.K.B.V.V. kreeg nu de kans wat los te komen en maakte twee doelpunten. Bas Bakker en Jan Westerveld waren weer in de ploeg opgenomen. Het werken voor de verkrijging van een dorpshuis in Soesterberg is al begonnen. Reeds werd bereids een actie-comité in gesteld, dat wordt gevormd door de he- hen J H. Esmeijer, H. Kuiters en Fr. Oudenes. Dit comité en de commissie Dorpshuis richt zich in een circulaire tot de ganse bevolking van Soesterberg, waarin nogmaals de noodzaak voor het bestaan van een Dorpshuis wordt be toogd, dat moet voorzien in de grote be hoefte die er bij alle verenigingen bestaat aan vergaderruimte en lokaliteit om tot een gezonde ontplooiing te komen van het verenigingsleven. Om die bouw te kunnen realiseren zal de bevolking eerst een bedrag van 15.000,moeten bij eenbrengen waarna de rijks-, provinciale- en gemeentelijke overheid voor de ver dere financiële medewerking zal zorg dragen. Voor de vorming van dit basis bedrag van f 15.000,hoopt men alle Soesterbergers in te schakelen en zal er een actie worden gevoerd om in Soes terberg en Soest aandelen ter waarde van tien gulden te verkopen. Daarnaast kan men zijn bijdrage storten op postre kening nummer 134908 van de N V. Ne- derl. Middenstandsbank te Soest, onder vermelding: Actie Dorpshuis Soesterberg Ook verwacht men dat de scholen, ver enigingen e.d. zullen helpen bij de ver koop van aandeeltjes. Ook wordt gehoopt op hulp uit Soest, dat door de bult weliswaar gescheiden is van Soesterberg, maar die met elkaar toch één gemeente vormen. A.s. donderdag. 5 november, om 8 uur 's avonds, komt de commissie Dorpshuis in cafe ,.'t Centrum" weer bijeen voor een uitvoerige bespreking van de te voeren actie voor de bouw van een Dorpshuis. 'Si GedlpL A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. VOETBAL Met een spectaculaire winst van 7-1 heelt Soesterberg in haar thuiswedstrijd ge wonnen van Rivierwijkers. Aanvankelijk zag het er echter niet naar uit dat een dergelijke triomf voor Soesterberg was weggelegd. Want het waren de gasten die bij een verrassende aanval de score openden. Vanaf dat ogenblik zette Soes terberg zich schrap en maakte midvoor Huisman uit een mooie combinatie gelijk (1-1), gevolgd door linksbuiten Veene- kamp. die de voorsprong voor Soesterberg tot 3-1 vergrootte. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft, was het weer Veene- kamp die de score voortzette 4-1. Het werd nu iedereen duidelijk dat Soester berg naar de overwinning liep, waarbij de tegenpartij niet meer aan bod kwam en er nog drie doelpunten gemaakt wer den door midvoor Huisman. Zo eindigde dan deze merkwaardige wedstrijd met een verrassende maar volkomen verdiende grote 7-1 overwinning voor Soesterberg ZATERDAGVOETBAL c Het was zaterdag een zwarte dag voor de club uit het vliegdorp, toen zij in Hoevelaken met 9-0 door de club van die naam werd geklopt. Een verdiende overwinning voor de gastheren. Het was dan ook het fors aanvallende Hoevelaken dat spoedig de score opende en binnen tien minuten na het begin reeds een 2-0 voorsprong kreeg. Een en kele wijfelende aanval van Soesterberg had geen succes en het moest zich in hoofdzaak op haar verdediging concen treren, die echter niet kon beletten dat de bal haar nog eenmaal passeerde voor de rust aanbrak. Bij felle aanvallen in de tweede helft werd het overwicht van de gastheren nog groter, terwijl het verzet daarentegen nog wankelbaarder werd. Dat had tot gevolg dat de tegen partij nog zesmaal het doel vond, zodat het einde kwam met een 9-0 overwin ning voor Hoevelaken. Op 28 oktober 1964 overleed, in de ouder dom van 77 jaar, on ze lieve man, vader, behuwd- en grootva- der, Dr Mr JOHANNIS JAN POLDERMAN Soest M. B POLDERMAN- QUAKKELAAR Den Haag H. ABLIJ- POLDERMAN P, S. J. ABLIJ Naarden M. D MENNES POLDERMAN W. G. J. MENNES Soest H. KUINDERS- POLDERMAN MARIANNE MARIJKE MARJOLEIN Soest-Zuid, Plasw. 2a. Geen bezoek. Volgens de uitdrukke lijke wens van de I overledene heeft de teraardebestelling 31 oktober in alle stilte plaats gevonden op de Hervormde begraaf plaats te Soest. Heden is vrij plotse- lig van mij weggeno men, mijn innig ge- liefde man, WILLEM BENSCHOP, op de leeftijd van 57 jaar. F. M. BENSCHOP VAN VLIET Soestdijk, 31 okt. 1964 Julianalaan 44. Geen bloemen. De teraardebestelling I zal plaats hebben op woensdag 4 november a.s., om 1 uur, op de Herv. begraafplaats aan de Veldweg te Soest. WONINGRUIL Rotter! dam-Soesterberg of oml geving. Bewoon luxf 2-3 kamer huurflat Rotterdam Centrum, mei centr. verwarming, 165| per maand, Inclusief verl warming en service. Zoel grotere woongelegenheif in Soesterberg of omgel Br. of telefoon naar J| van der Avort, ober-kei ner, 't Zwaantje, Soesteif berg 03463-1423. WONINGRUIL Aangebd den te Soest-Zuid vrijq huls, 5 kam. Gevr. een kamer flat. Br. onder ter AO 23 bur. S.Crt. TE KOOP eikenhout! tafel, 4 stoelen, kiel dressoir en divanbed i binnenveringmatras. taal f 125,-. Braamw. WERKSTER gevr. per december voor ma., di. en vrijdagmorgen, 8.30 tot 12.30 uur 30.| p. w. Hildebrandlaan Koppel goede BIGGEN I koop. Na 5 uur Industri| weg 6. PANKLAAR RODE KOOL KOOLRAAP GROENE KOOL BOERENKOOL HUTSPOT, 750 grl NYLON KOUSEN Royale THEEDOE| MOLTON DWEIL NOORSE SOKKEAl 500 gram BRUINE BONEf*

Soester Courant | 1964 | | pagina 2