J. J. Koelman ridder Balletvereniging gaf goede uitvoering HET OOG GERICHT OP KINDERZEGELS SOESTERBERG Verkeerspiraat ingerekend S.V.V.-volleybal Eiermarkt Toneel van Kerkebuurt Vereniging van Bijenhouders B.D.C. won met 2-1 Schaaknieuws Aanbesteding Nieuwe voorzitter Oranje Comité Cursus Veilig Verkeer Amerikaan gewond Zilver Tetra B.D.C.-handbal. Korfbal. A.G.A.V.S. in actie voor een schoon Soesterberg Bejaardensociëteit Katholiek Vrouwengilde Opbrengst collecte Soesterberg met 8-1 verslagen DINSDAG 17 NOVEMBER 1964. 43e JAARGANG No. 88. SOESTER Abonn. p. kwart, 2.48 - per post 2.75. Verschijnt Iedere dlnsdaf en vrtjdaf. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT ZIA SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 De paus heeft de heer J. J. Koelman benoemd tot ridder in de orde van St. Silvester omdat hij 25 jaar kerkmeester van de parochie Soest is. Alleen voor dit feit zou hij deze hoge onderscheiding waarschijnlijk niet gekregen hebben, maar hij is tevens 25 jaar directeur van de Raiffeisenbank, 17 jaar voorzitter van de r.k uitleenbibliotheek, vele jaren voor zitter van de St. Vincentius vereniging en leider van het retraitewerk. In het jeugdgebouw deelde pastoor mgr. S. Th Visser de heer Koelman mee dat hem de onderscheiding toegekend was en hij overhandigde deze aan mevr. Koel man, die haar opspelde. Hierbij was on der anderen plebaan Koelman van Gro ningen, een broer van de nieuwe ridder aanwezig. Pastoor Visser dankte de heer Koelman voor het vele werk dat hij in het be lang van de parochie verrichtte en nog steeds verricht. De heer J. H. Hom sprak namens het kerkbestuur. Hij dankte de heer Koel man voor de vele adviezen die hij op velerlei gebied gegeven heeft. In de paro chie is men zeer erkentelijk voor alles wat hij deed. De heer Hom sprak de wens uit dat de heer Koelman de onder scheiding nog vele jaren in gezondheid zal mogen dragen. De heer J. Th. van Noesel sprak als vice-voorzitter van de r.k. uitleenbiblo- theek. Mocht de heer Koelman ertoe ko men functies neer te leggen, dan is het volgens de heer Van Noesel te hopen dat hij dit met het voorzitterschap van de r.k. bibliotheek als laatste doet. De heer J. C. Brouwer sprak als vice- voorzitter van St. Vincentius. Naar zijn mening heeft de heer Koelman de hoge onderscheiding alleen al voor dit werk verdiend. Vorige week werd de Amsterdammer J. P. uit het huis van bewaring te Arnhem ontslagen. Hij ging naar Amsterdam, nam daar een auto weg en reed naar Utrecht. Daar zette hij de auto die hem blijkbaar niet beviel, neer en met een andere gestolen auto ging hij naar Arn hem. Daar stal hij voor de derde maal een auto, waarmee hij naar Doorn reed. Hij zag een wagen met een Engels num merbord die hem wel leek en opnieuw verwisselde hij van auto. Daarmee reed hij naar Soest, want een Soester meisje had geschreven op een huwelijksadver tentie, die hij direct na zijn ontslag uit het huis van bewaring geplaatst had. Hij trok er zich niets van aan dat hij mid den in de nacht aankwam om een bezoek aan het meisje te brengen. Hij bevond zich in Baarn, dacht dat hij in Soest was en vroeg de weg aan een automobilist die langs de kant van de weg stond. Niet ver daar vandaan stond een agent die de zaak niet vertrouwde. Hij vroeg J. P. naar zijn rijbewijs en deze gaf het af. Andere papieren kon hij niet tonen en de agent gaf hem opdracht naar het bureau van politie te rijden. Voor hij echter kon instappen ging de autodief er snel van door. De agent vroeg de automobilist die de vluchteling de weg gewezen had de achtervolging in te zetten en deze deed dit. Op de Burgemeester Grothestraat kreeg hij echter een klapband en hij moest de strijd opgeven. Terwijl de agent en de automobilist mis moedig bij de onklare auto stonden kwam een auto met grote snelheid uit de richting Amersfoort. De agent gaf een stopteken met een rode lamp, maar de automobilist raasde door. Het was de ge zochte. De agent kon het vege lijf slechts door een zijsprong redden. In Amsterdam kon de wegpiraat aange houden worden. De gestolen auto werd in beslag genomen. Er bevonden zich ar tikelen in die waarschijnlijk van diefstal afkomstig zijn. De heer G. Hilhorst sprak namens de Raiffeisenbank. Hij prees de voorzichtig heid en het rustig beleid van de heer Koelman. Mede hierdoor kwam de bank tot grote bloei. Hij sprak de wens uit dat hij nog lang in vele functies werkzaam zal mogen zijn. De heer Koelman zei dat hij naar het jeugdgebouw „gelokt" was met de uitno diging voor een bijeenkomst waar pater Henri de Greeve zou spreken. Pater de Greeve was er echter helemaal niet, maar wel vele bekenden. De heer Koelman toonde zich bijzonder verheugd dat hij deze onderscheiding ontvangen had, maar naar zijn mening had hij deze eigenlijk niet verdiend om dat zij verleend is voor werkzaamheden die hij steeds met veel genoegen deed. Hij dankte voor de prettige samenwer king waardoor het mogelijk geweest was met genoegen te werken en hij gaf de verzekering dat hij nog lang zal willen werken als hem de gezondheid daartoe gelaten wordt. Slecht twee damesteams van de Soester Volleybal Vereniging moesten afgelopen week in touw komen voor het spelen van kompetitiewedstrij den. Het eerste damesteam moest het in de overgangsklas opnemen tegen de dames van Valbovol. Het werd voor de rood- witten na een 2-0 achterstand toch nog een verrassende overwinning met 3-2. Speelden zij in de aanvang te krampach tig om met succes het Woerdense reser ve-team te kunnen weerstaan, toen dit team in de derde set enkele steken liet vallen was dat voor onze plaats genoten aanleiding om het initiatief over te nemen. Naarmate de wedstrijd vor derde gingen zij beter spelen en een ver diende 3-2 overwinning was dan ook het resultaat. De setstanden waren 9-15, 9-15, 15-9, 15-7 en 15-5. Het tweede damesteam stelde in haar wedstrijd tegen Spirit 2 wel bijzonder te leur door deze wedstrijd met 3-1 te ver liezen. Was de eerste set een Amersfoort- se overwinning, in de tweede set daaren tegen waren het de S.V.V.-dames die de setwinst voor zich opeisten. Slecht spel van enkele dames had tot gevolg dat zowel de derde als de vierde set verlo ren werden, waardoor twee kostbare pun ten verloren gingen. Voor aanstaande donderdag staan voor de teams van de Soester Volleybal Ver eniging de volgende wedstrijden op het programma: S.V.V. 4-Wilhelmina 2 (dames), 21.45 uur. B.G. S.V. 1-S.V.V. 1 (heren), 19.45 uur. S.V.V 2-S.V.V. 3 (heren), 21.45 uur. B.G. S.V. 2-S.V.V. 4 (heren), 21.45 uur. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van 13,50 ot 14,25. Middenprijs 13,80. Prijs per kg 2,22. Van de acht toneelverenigingen die Soes- terberg en Soest enkele jaren geleden hadden zijn er nog maar een paar over „Kerkebuurt" behoort daarbij en dat is maar gelukkig, want deze vereniging slaagt er steeds weer in met een alleraar digst stuk voor het voetlicht te komen. Dat was ook het geval met „In een klein hotelletje", dat tweemaal in „De Gouden Ploeg" opgevoerd is. De eerste maal kwam de zaak niet zo best uit de verf, maar de tweede maal ging het uitstekend en het werd een bijzonder goede opvoering. Het stuk speelde in Tirol hetgeen de ge legenheid bood voor bijzonder aantrekke lijke decors en kleding te zorgen. Deze gelegenheid is dankbaar aangegrepen. Een rijke jongen die voor kelner speelt, een kelner die voor rijke jongen door gaat, de dochter van de directeur die zich voor zijn secretaresse uitgeeft en de secretaresse van wie iedereen denkt dat zij de dochter is, zorgden voor heel veel verwarring en vrolijkheid, maar daar was het juist om begonnen. Kees Hilhorst en Theo Roelofsen waren het best op dreef, maar Piet Hage, Paula Van Rouwendaal-Hovius, Mattie Becker- v. d. Hoef, Ben v. d. Pol, Lenie Koppen- Venhof, Marja Fugers, Julia Roelofsen en Kees Ouwens deden het ook prima, zodat het pubüek genoten heeft. Martin Hofman had de regie in handen. Op vrijdagavond 20 november komen de leden van de afdeling Soest der Vereni ging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland in restaurant Zonneheuvel bij een. Dan spreekt de heer W. A. van Elmpt over het onderwerp „Bont allerlei uit het bijenleven en de imkerpraktijk". Nico Gros van de vereniging B.D.C. had zondag een hele goede dag. Hij stond reserve, moest invallen voor Theo v. d. Mast die geblesseerd geraakt was, stichtte veel verwarring in de achterhoede van Veense Boys, het t£-am dat bij B.D.C. op bezoek was, en maakte tien minuten voor het eindsignaal met een kopbal het win nende doelpunt. B.D.C. had een sterk gewijzigde ploeg en deze wijzigingen bleken verbeteringen. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de gastheren een grote overwinning zouden behalen, want de druk op het doel van de gasten was bijzonder zwaar. Na 12 minuten werd dit beloond met een doel punt. Roest kopte als middenvoor de bal over de keeper van Veense Boys heen en het was 1-0. De gasten kwamen nu naar voren maar ze werden niet gevaar lijk. Toch maakten ze na een half uur gelijk toen v. d. Mast de bal onjuist op keeper Smink terugspeelde en de rechts binnen van Veense Boys snel tussenbeide kwam en scoorde. Na de rust had B.D.C. de beste kansen. Tweemaal schoot Roest beheerst in en tweemaal stopte de keeper de bal. Na 35 minuten scoorde Gros het winnende doel punt. Het vorig jaar vroeg het bestuur van de De heer N. L. Pouw, die de avonden opende en het vijfjarig bestaan in her innering bracht, dankte na afloop de da mes Irene Destree-Haeck, Gabrielle Des tree, de heer Boucinski, de families v. d. Bij en Lustenhouwer en alle ouders die zich verdienstelijk maakten met het ver vaardigen van costuums. Aan de meisjes die prijzen gewonnen hadden bij de jubileum-tekenwedstrijd van de vereniging werden deze door de heer Pouw uitgereikt. De deelneemsters hadden „de groene vogel" uitgebeeld. vijfjarige balletvereniging Soest aan de weduwe van de schrijver Antoon Coolen toestemming voor het opvoeren van zijn sprookje „De Groene vogel". Deze werd verleend en het lag in de bedoeling mevr. Coolen uit te nodigen de opvoering bij te wonen. Dit kon echter geen doorgang vinden omdat zij overleden is. Tweemaal is het sprookje in het St. Josephgebouw opgevoerd en tweemaal was het succes groot. Zeer terecht, want de leerlingen van mevr. Irene Destree- Haeck hebben het uitstekend gedaan en in bijzonder aantrekkelijke costuums hebben zij voor prima uitvoeringen ge zorgd. De uitvoering vond plaats op muziek van S. Prokofieff, verzorgd door de heer Boucinski van Philips-Baarn. Gerlach Jan van Gent verzorgde de proloog en de vertelster was mejuffrouw E. de Jong. „De Groene vogel" is een sprookje in 15 taferelen. Prinses Maruzza is de hoofdpersoon. Als voorspeld wordt dat ze niet ouder dan elf jaar zal worden sluit haar vader haar op in een toren, waar ze goed verzorgd wordt en naar de mening van de vader minder kans heeft jong te sterven. Ze krijgt bezoek van een groene vogel die in werkelijkheid een prins is. Als het prinsesje elf jaar is wordt ze door haar vader uit de toren gehaald. Zij zorgt ervoor dat de vogel een prins wordt, maar deze „moet" haar niet om dat hij haar niet knap genoeg vindt. Ze wordt door elfen keurig opgeknapt en dan wordt de prins verliefd op haar. Nu moet ze hem echter niet. Ze is niet om te kopen met juwelen en een kroon, maar zwicht tenslotte toch en dan leeft ze nog heel lang en heel gelukkig met haar prins. Namens de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest is door architecten bureau P. Beekman, B.N.A. en H. H. Beekman de bouw van een christelijke kleuterschool aan de Driehoeksweg on derhands aanbesteed. De volgende inschrijvingen kwamen bin nen E. Karselsen, Soest, 145.100,—. Aannemersbedrijf Gebr. Schuur, Soest, 143.600,Firma Kamerbeek en van Muijen, Amersfoort, f 140.550,H. W. van Asch, Soest, 135.700,W. Groene- steijn, Soest, 132.500,Firma Chr. Uijland en Zoon, Soest, 131.870,J. Mets, Soest, 118.000,De bouw werd opgedragen aan de laagste inschrijver, de heer J. Mets. Namens het bestuur van de Hervormde Gemeente te Soest heeft het architecten bureau Beekman het bouwen van een wijkgebouw met kosterswoning aan de Regentesselaan te Soestdijk opgedragen aan aannemersbedrijf firma Wed. H. van Breukelen. Vrijdag j.1. werd de belangrijke compe titiewedstrijd verspeeld tussen Soest 1 en Denk en Zet 1 uit Waverveen. De laatste club heeft zich een reputatie verworven in de landelijke schaakwereld. De vereni ging telt slechts 13 leden, maar namen als die van de Gebr. Teeuwen en die van de Gebr. van de Plas worden overal met respect genoemd. Het was dus niet verwonderlijk, dat voor zitter A. G. Hilhors in z'n openingswoord reeds zei, dat Soest 1 met een gelijkspel reeds erg tevreden zou zijn. Temeer om dat Waverveen de competitie begonnen was met een duidelijke overwinning op het toch lang niet zwakke Baarn 1. Het begon niet erg hoopvol voor Soest, want A. van Dijk, die door omstandighe den vroeg moest vertrekken, stond al heel snel verloren 0-1. C. Blokpoel zag echter kans in een snelle partij, de stand weer op 1-1 te brengen. A. J. Gaasbeek behaalde reeds in de opening kwaliteits voordeel, wat beslissend bleek te zijn, 2-1 De heer Huiser zorgde voor een vreed zame remise, waardoor Soest haar voor sprong behield 2%-l%. Hierna kwam voor Soest één van de hoogtepunten van de avond: C. Samsom, die aan het le bord reeds achterstond, deed een magi strale loper-zet. Zijn tegenstander had toen de keuze uit drie even slechte voort zettingen en streek dan ook spoedig de vlag. Dit onverwachte winstpuntje be zorgde Soest een 3%-l% voorsprong. Met een hierna won Van Zuijlen z'n partij ook, door een sterke gecombineerde ko- ningsaanval: 4%-l%. Zowel C. van Dijk als J. van Zijtveld accepteerden remise in een hoopgevende positie. Dit deden ze echter, om de stand op 51/2-2% te bren gen, waardoor Soest deze competiewed- strijd in ieder geval gewonnen had. Ver volgens zag voorzitter Hilhorst kans om in het eindspel door sterke zetten met z'n paard een achterstand van één pion om te buigen tot een doorslaggevende tegenaanval. Soest kreeg hierdoor een 61/2-2% voorsprong. Dat J. Timmer door tijdnood z'n partij nog moest verliezen was niet belangrijk meer voor de eindzege Met deze 6%-3% overwinning heeft Soest 1 bewezen dat ze in de hoogste klasse haar partijtje zeker kan meeblazen. Soest 1-Denk en Zet 1. C. Samsom-P. Teeuwen 1-0. A. van Dijk- C. Teeuwen 0-1. J. K. van Zijtveld- J. van de Plas 1/2-%. C. Blokpoel-J. de Bier 1-0. J. Timmer-D. v. d. Plas 0-1. W. Huiser-E. Schreurs %-%. C. van Dijk- M. Smit %-%. A. van Zuilen-J. Smit 1-0. A J. Gaasbeek-H. Kroon 1-0. A. G. Hil- horst-S. Bijma 1-0. Vrijdag a.s. speelt Soest 2 een thuiswed strijd tegen Gooise Toren 2. Als men in staat is om volledig uit te komen, zijn er winstkansen. De burgemeester van Soest heeft Luit- Gen. B. D. C. Giebel geïnstalleerd als voorzittter van het Oranje-Comité. Hij heeft deze funktie overgenomen van de heer J. J. J. M. Festen, die bijna 10 jaar voorzitter geweest is. De heer A. Weeda heeft het secretariaat van de heer Th. M. Peet overgenomen De heer M. H. A. van Veeren is penningmeester. Hij volgde de heer W. Groenendijk op, die om ge zondheidsredenen heeft bedankt. De heer Peet blijft lid van het comité. De overige leden zijn mevr. M. B. E. Kloet-de Man, mej. A. M. E. Jirris en de heren J. D. Bouwens, P. van de Bree- mer, H. J. van der Dussen, M. A. Herm- sen, L. Overhoff, H. G. Scholtmeijer, W A. Veldhuizen en F. Verpoort. Gisteravond is in „De Gouden Ploeg" 'n nieuwe cursus Veilig Verkeer begonnen, waaraan 30 cursisten deelnemen. Zij krijgen 5 A 6 lessen van de heer B Snijders, bestuurslid van de afdeling Soest van het Verbond voor Veilig Ver keer Daarna leggen ze een examen af. De 22-jarige Amerikaanse militair C. R. H. reed zaterdagavond op de Laanstraat in de richting van de Beckeringhstraat. Plotseling werd hij door een tegenligger verblind. Hij merkte daardoor een gepar keerde auto niet op en botste ertegen. Hij kreeg een hoofdwond en is na behan deling door dokter Stroband per auto naar zijn woning in Soestdijk gebracht. Voor de leden van de aquariumvereniging Zilver Tetra hield de heer A. van Nieu- wenhuizen een bandlezing in restaurant Zonneheuvel. Hij sprak over reptielen en amfibieën. Aan de hand van dia's wer den achtereenvolgens slangen, padden, salamanders en hagedissen onder de loep genomen. De opnamen voor de dia's zijn gemaakt in de reptielenzaal van artis. Op verzoek van het comité dat jaarlijks de verkoop van kinderzegels en kinder- kaarten in 't postkantoor verzorgt, heeft de verslaggever van de Soester Courant vanmorgen, als vertegenwoordiger van de plaatselijke pers, de le zegels gekocht. Hij werd hierdoor in staat gesteld het goede voorbeeld te geven dat de navolging van iedereen verdient, want de extra opbrengst van de zegels en de kaarten komt ten bate van het kind. Als u dus in de buurt van het postkantoor komt dan moet u beslist even naar binnen gaan. Voor het kopen van zegels hoeft u tot eind december niet bij een loket te zijn, want achter een tafel zitten de dames M. C. Kruik-De Man, M. C. F. van Bol- huis-Lukkien, J. C. Wessels Boer-Van Mens, of anderen die graag enige uren per week ten bate van het kind beschik baar stellen. De genoemde dames vormen het U.V.V.- comité dat ieder jaar de verkoop ter hand neemt en ieder jaar met meer suc ces. Enige jaren geleden kreeg het comité een fikse slag te verwerken, want 'n meneer die elk jaar aan de tafel verscheen en voor 500,aan kinderzegels kocht, overleed. Het kostte dan ook moeite tot een hoger bedrag te komen dan het jaar tevoren. Het vorig jaar kon 1964,93 ten bate van het kind afgedragen worden, dus het is zaak dat wij allen dit jaar voor het ruim overschrijven van de 2000,zor gen. Het kind zal er wel bij varen. KANTMAN. Het damesteam van B.D.C. heeft met 0-5 verloren van Atleta 2. Heren 1 speelde tegen D.E.S. 1 en won met 11-3. Heren 2 won met 14-2 van Celeritas 3. De meis jes-aspiranten wonnen met 5-2. Alleen het eerste team van de korfbalver eniging „De Meteoren" heeft gespeeld. Alle andere wedstrijden werden wegens het slechte weer afgelast. Tegen Tovers 4 werd met 2-0 gewonnen. Riet van Drie maakte de doelpunten. Los van de actie „Opgeruimd staat net jes" en „Houdt uw stoep schoon", die binnenkort door de gemeente zal wor den gevoerd, hield de drumband van A.G.A.V.S. zaterdagmiddag een propa- gandatocht langs verschillende wegen van het dorp. De opzet was dat de vereni ging met al haar afdelingen zou deelne men, maar dit moest wegens de regen worden afgelast. Na de start op het dorpsplein, onder tromgeroffel en met spandoeken „Opge ruimd staat netjes", sloten velen zich bij de stoet aan. In verband met de werkzaamheden voor de bouw van een Hervormde Kerk kan het hervormde jeugdclubhuis niet meer voor de bejaardensociëteilt beschikbaar worden gesteld. De algemene bejaarden sociëteit wordt nu vanaf donderdag a.s. voorlopig in de consistoriekamer van de Gereformeerde kerk gehouden. De afdeling Soesterberg van het Katho liek Vrouwengilde gaat vrijdagavond a.s. een excursie maken naar De Graaf's Bakkerijen in Spakenburg. Deelnemers krijgen tijdig bericht over uur van ver trek. De klaprooscollecte heeft alhier het mooie bedrag van 461,opgebracht. ZATERDAGVOETBAL. Het is zaterdag een zwarte dag gewor den voor Soesterberg. Met 8-1 werd van Veense Boys uit Nijkerkerveen verloren. Voor de rust zag het er voor Soesterberg nog niet zo slecht uit. Nadat de gasthe ren de score hadden geopend, maakte kort daarna midvoor Willems de stand gelijk (1-1). Nog voor de rust aanbrak maakten de Boys er 2-1 van. In de tweede helft werd de situatie voor Soesterberg wanhopig, daar men op het slechtste gedelte van 't veld kwam te staan dat praktisch onbespeelbaar was. Dat maakte dat de Boys nog zes maal konden scoren. Met 8-1 kwam het voor Soesterberg droevige einde van deze on gelijke wedstrijd.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1