k Gemeenteraadsvergadering Officiële mededelingen. Zonder commentaar. De avonturen van Gertjan en Maartje, MET RAAD EN DAAD U kunt niet alles weten Groot mum voor Autobezitters Drogisterij-Verfhandel Kraal flinke jongen halfwas monteur. Automobielbedrijf Bosboom ZAKDOEKEN voor dames en heren in BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool C. J. v. d. Wiel R.K. Openbare bibliotheek. Geslaagd P^TiViin BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL 4444 P.T.T. Soest won Sikkens TfleXaj Auio-Flex Lak 400 echte autokleuren. Soester Courant Reclame-krant De raad onzer gemeente is in openbare zitting bijeengeroepen tegen woensdag, 18 november, te 19.30 uur, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare en besloten vergadering gehou den op 21 oktober 1964. 2. Ingekomen stukken. a Schrijven van het hoofd van de cen trale afdeling postexploitatie van het staatsbedrijf der P.T.T., d.d. 27 oktober 1964 inzake het postagentschap Soest- Zuid, met voorstel dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. V.WEEDESTBBflT Sa-b TEL 250* SOESTDÜK b Besluit van de voorzitter van het centraal stembureau ter benoeming van de heer A. S. Westra tot lid van de raad dezer gemeente, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen, c Mededeling van de voorzitter van het centraal stembureau dat de heer A. S. Westra de benoeming tot lid van de raad dezer gemeente heeft aangenomen, met voorstel deze mededeling voor kennisge ving aan te nemen. d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, e Schrijven van burgemeester en wet houders met bijlage inzake de bouw van woningwetwoningen in plan Eng I, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Verkoop Maatschappij- N.V. te 's-Graven- hage; c. het oprichten van een garagebedrijf op het perceel Amersfoortsestraat 4 door Shell Nederland Verkoop Maatschappij N.V. te 's-Gravenhage. 8. Voorstel tot weigering van Ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zone verordening Hinderwet" voor: a het uitbreiden van een bestaande ben- zine-installatie aan de Parklaan 4 door Gebr. Broere N.V. te Dordrecht; - b. het oprichten van een aftapinrichting met ondergrondse opslag van 6000 liter petroleum op het perceel Bosstraat 63, alhier door Van Blanken-Bos N.V. te Scherpenzeel. c het oprichten van een autoplaatwer kerij aan de Ferd. Huycklaan 38, alhier door H. Donk te Soest. 9. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid van de schoon heidscommissie. 10. Voorstel tot het verlenen van een za kelijk recht van weg aan de N.V. Maat schappij van Onroerende Goederen „Het middenstandshuis" te Amsterdam. 11. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de O.L. Vrouwe Stichting te Amersfoort voor de inrichting van het speellokaal in de R.K. kleuterschool te Soest-Zuid tot speelwerklokaal. 12. Voorstel tot het afgeven van een ver klaring van geen bezwaar tegen toetre ding tot de gemeenschappelijke regeling regionaal woonwagenkamp. 13. Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding ten behoeve van het perceel Birkstraat 126a op grond van de regeling betreffende bijdragen in de drinkwater voorziening van super-onrendabele per celen. 14. Voorstel tot verkoop van een perceel grond gelegen-"aatr de Beatrixlaan aan mevrouw M. van Schadewijk-Hartman. 5^. 6* a eo Gedlpl. A.B.A.N.-Instrncteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) D wordt gehaald en gebracht rattenbestrijding Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat in de 'periode van 10 tot en met 18 december 1964 wederom van gemeentewegen de rat tenbestrijding ter hand zal worden ge nomen. Teneinde een inzicht te verkrijgen om trent de omvang van de rattenplaag in deze gemeente en de daartegen even tueel te treffen maatregelen, worden be langhebbenden uitgenodigd ter gemeen tesecretarie (in de bodekamer), respectie velijk op het hulpsecretarie te Soester- berg, schriftelijk inaam en adres) aan gifte te doen van de aanwezigheid van ratten in of nabij hun percelen en wel vóór 27 november a.s. Soest, 17 november 1964. MAKELAAR Soest, Vredehofstraat 19, i tel. 4551 A'dam, Herengracht 226, tel. 241093 Te koop gevraagd boerderij of bungalow tot pl.m. 200.000.-. Tevens villa pl.m. 70.000,-. Nieuwe boeken. Voorleesboeken voor kinderen. Bruna, Nijntje. - Nijntje aan zee. - Nijntje in de dierentuin. Bruijn, Prins Langneus. - Het wonderpaardje. C'ocagnac, De blindgeborenen. - De genezing van de lamme. Krijbolder, Frats de clown. Mitgutsch, Die Stoere Hans. Sprookjes uit 1001 nacht. Toen, Peter de jonge leeuw uit Afrika. 6-9 jaar. Falk, Anika en juffertje onge duld. - Annika en Lotje ruilen van Mam mie. - Annika's kersfeest. Hesj er-Sint, Joop is dwars - Trein op hol. Latti- more, Jocko, het aapje van Crofton. - Melinda v. WEEDESTR, 40 TEL 4361 Aanbieding overeenkomstig de „Gemeen schappelijke regeling" met betrekking tot de Bescherming Bevolking in de A-Kring Utrecht c van dc nieuwe begroting dienstjaar 1965, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van naadloze vloerbedekking en het aan schaffen van meubilair ten behoeve van de Mariakleuterschool te Soestdijk. 4. Voorstel inzake de ombouw van indu- striële en commerciële gastoestellen. du. T*. u-u - RtiOjztUlt öJc-v-dÜ wl. t G-wis - 5 Voorstel tot verhuur van een perceel grond gelegen nabij de Bosstraat aan de stichting tot behartiging der belangen van de te Soest gevestigde padvinders- groepen. 6. Voorstel tot aankoop van grond gele gen aan de Soesterbergsestraat van de Rotterdamsche Bank N.V. 7. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zo neverordening Hinderwet" voor: a. het oprichten van een malerij, men- gerij en perserij door de Coöp Landbouw- vereniging „Soest" aan de Torenstraat 16: b het uitbreiden van een benzine- en gasolie installatie door Shell Nederland 15. Voorstel tot het verlenen van een ga rantie ten behoeve van een kerkconcert tegeven door het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor in de R.K. kerk te Soest dijk. 16. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid de heer A. S. Westra. 17. Voorstel tot benoeming van enige le den in de verschillende commissies. 18. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding als bedoeld in artikel 101 bis der Lager-onderwijswet (vakonderwijzers) over het jaar 1963. 19. Voorstel inzake het opmaken van een plan voor de bouw van woningwetwonin gen in Soesterveen 1. 20. Voorstel tot het herbenoemen van de leden van de commissie ex artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. 21. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van 12 bejaar denwoningen op een terrein aan de Korte Hartweg, Schaepmanstraat en Beeke- ringhstraat. Voor het rijbewijs A en B-E slaagden de volgende dames en heren: D. E. van Amerongen, H. J. van Burgste den-van de Woltshaer. W. Esser, R. P. J. Hoebee, J. Noorlander, K. Remmelts, P. van Schayk, G. Voskuilen, G. Wesel- Hoogeboom, A. Artz, H. J. Barrink, M. A. Barrink-de Maayer, A. Burger, C. H. de Jong, G. Hodgêweg, G. M. Renooy, J. C. W. Koudijs. J. D. van de Arend, W. M de Graaf-Zimmermann, A. L. Massop, A. van Brummelen, C. H. van Brummelen, W A. Egtberts, S. P. B. Martens, H. J van Woerkom-van de Hoek. F. K. van den Berghe, B J. van Brienen, J. Hoogen- doorne, J. H. A. Hoogeveen, G. Vos-Reu- len, A. J. M. Henneberque, M. E. Ket, W. J. M. van Hall, G. Glaasken, A. N. Sang- ster en M. Uiland. Zij werden opgeleid door auto- en scoo terrijschool D. Engel, Bosstraat 5. Go nqopS P'J KER 501 TEL.2982 E5TERBERGSESTR.: 26 9-12 jaar. Dahl, Beesten aan boord. Van Duijsen Stomps, Ha! Die Barbara! De Roos, Vakantie met de Kameleon. Scott, De Cherry's van River House. Setala, Het verloren geheim. Stoop, Jan en Barend doen aan puzzels. Vis ser, Robie en de tovenaar. Wahlstedt, Het kwam door die koekoeksklok. Zonderland, Professor Zegellak en Lode- wijk Losbol. 12-14 jaar. Blinxma, Kansas-Kidd en de gouden totempaal. Bruinhof, De ver dwenen miljonairszoon. Hamori, Sja- lom gaat naar Israël. Norel, Voor de mast. Reinshagen, Loes in het para dijs. Scheffer, Stad zonder tijd Winterfeld, Caius is een ezel. Volgens een Unesco-rapport is 't aan tal krantenlezers in Engeland het grootst n.1. 51 kranten per 100 inwoners. Er zijn in totaal 300 miljoen kranten, 400 mil joen radio-ontvangers en 130 miljoen televisie-ontvangers. Er zijn voorts ruim 212000 bioscopen. Een inwoner van het Westduitse plaatsje Lampertheim heeft zich uitge roepen tot wereldkampioen kleinschrij- ven. Hij heeft (naar zijn zeggen) tien maal de tekst van het „Onze Vader" op de achterkant van een postzegel geschre ven en „duidelijk leesbaar voor goede ogen". Definitie de belangrijkheid van een funktionaris kunt U afleiden van de hoogte van de hakken van zijn secre taresse. Dat was toch wel een heel mooie gedach te van Maartje, vinden jullie ook niet? Want eigenlijk had Nascar het niet ver diend. „Wiekebol zal 't toch maar niet doen, hè Maartje?", zei het kaboutertje „Wat niet doen, Wiekebol", vroeg ze, ter wijl ze hem over zijn mutsje streek. „Nas car z'n -baard afknippen, nee, dat doet Wiekebol toch maar niet", mompelde hij zachtjes voor zich heen. „Je mag nooit kwaad met kwaad vergelden, Wiekebol, vergeet dat niet. Kom nu vlug mee naar binnen." Gertjan stond al te wachten, de sleutel in zijn hand. „Nu houdt ik jullie gevangen", lachte hij, „want ik bewaar de sleutel". Maartje liep al vlug naar bin nen om te kijken hoe Nascar het maakte. Juist opende hij langzaam zijn ogen en kreunde: „Wat heb ik toch een ver schrikkelijke nare droom gehad, o, ik ben er nog moe van. Hu, hu!", hij geeuw de nog eens, maar bleef soezend voor zich uitkijken. KAMERVERHUUR. Als ik twee kamers wil verhuren, hoe kan ik dit dan het bes te doen in verband met de belasting, ongemeubileerd, gemeubileerd of met pension, vraagt mevr. B. de V. Antwoord: Voor de inkomstenbelasting maakt een en ander niet uit. Hoe meer u bijverdient, des te meer inkomstenbe lasting u moet betalen. In het algemeen zal men met verhuur mét pension na tuurlijk meer verdienen (bruto-opbrengst minus de kosten) dan 'Dij kamerverhuur alleen. Voor de personele belasting wor den de verhuurde kamers als een apart perceel beschouwd. Verhuurt u die onge meubileerd en ongestoffeerd, dan wordt de huurder daarvoor belastingplichtig Anders blijft u zelf de gebruiker en als zodanig belastingplichtig. In elk geval moet u de verhuur opgeven voor de per sonele belasting. Het geeft in elk geval reductie. De P.T.T. Soest heeft op het K.P.S.-ter rein tegen de Baarnse P.T.T. gespeeld en maar liefst met 11-1 gewonnen. Na vier minuten doelpuntte Mastwijk voor de eerste maal en al spoedig bleek dat hij er zin in had want uit een pas van Sen- gers scoorde hij het tweede doelpunt. Weer schoot Mastwijk in en het was 3-0. Het ging steeds beter met de Soester PTT. en in de achterhoede bouwde E. Westerveld en A. Staal aan gevaarlijke aanvallen. Uit zo'n aanval scoorde Sen- gers het vierde doelpunt en in de 39-ste minuut werd het door J. Hodde 5-0. Twee minuten voor de rust bracht Sengers de stand op 6-0. In de tweede helft werd het al gauw door Mastwijk 7-0 en na een snelle uit val van v. d. Veer stelde deze Sengers in staat het achtste doelpunt te scoren. In tussen deden de Baarnse P.T.T.-mensen alle moeite een tegenpunt te scoren. Dat lukte nadat J. Grift de stand op 9-0 ge bracht had. B. Huizinga passeerde keeper Woning en het was 9-1. Het werd 10-1 en tenslotte 11-1 door Sen gers en daarmee had Soest een wel wat geflatteerde maar verdiende overwin ning behaald in een leuke wedstrijd die goed geleid werd door de heer J. van Steendelaar. Een kring, ontstaan door het plaatsen van een warme theepot op een gepo litoerd presenteerblad, kunt u verwijderen door met een brandende lucifer over die kring te gaan. De vlam mag echter het gepolitoerde voorwerp niet raken. Laat één van de bloemen in de vaas het kopje hangen Steek een tandenstoker (of puntig geslepen lucifer) door het hartje van de bloem in de steel als steun. Bij kleine bloemetjes kan een speld dienst doen. Heden is na veel lij den van ons heenge gaan onze lieve moe der en oma, ELIZABETH JANNEKE BRIL, sedert 24 april 1963 weduwe van Sjouke Brouwer, op de leeftijd van 65 j. E. A. M. DE JONG- BROUWER H. TH. DE JONG GERBEN RUDI ANNELIESJE Hilversum, 14 nov. '64. Condoleance-adres 't Harde 15. De overledene is opge baard in de rouwka mer Van den Brink, Spoorstraat 4 te Hilver sum. Bezoek aldaar maandagavond en dins- avond van 7-8 uur. De crematie zal plaats hebben woensdag 13 november a.s., in het Crematorium te Velsen, na aankomst van trein 11.33 uur, halte Drie- huis-Westerveld, THUISWERK gezocht door echtpaar. Onver schillig wat. Br. onder letter V 12 bureau S.Crt. Te koop SPARTA met gr tank en buddyslt. T.e.a b. Koninginnelaan 82. Dames en heren gevraagd voor schoon en licht THUISWERK. Goederen worden gebracht en ge haald. Brieven onder no. 447 bur. S.Crt Mevr. Nieuwenhuis, Van Weedestraat 23, vraagt HULP in de huishouding en in winkel, van 8.30- 13.30 uur. TE KOOP B.M.W. 700 L S. Luxus, juli 1962,41.000 km, iz.g.st. Inlichtingen Dorresteinweg 46, tele foon 4890. TE KOOP Philips stof-7 zuiger, 1 jaar oud. Ga rantiebewijs aanw. f 75.-. Kunstschaatsen, maat 39 22.50. Christinalaan 9, Soestdijk Te koop aangeb Koelstra KINDERWAGEN, z.g.a.n. Van Lenneplaan 16 Te koop JONGENSFIETS (10-12 jaar). P. C. Hooft- laan 1. Nette WERKSTER gevr. Mevr. Quelle, G Pelsweg 11, Soest. Te koop KINDERWAGEN, merk Dollyflex, geheel op vouwbaar (koffermodel). Prijs 95,-. 's Avonds na 8 uur. Talmalaan 20, Soestdijk. Nu kunt U zelf uw auto lakken of bijwerken en nog wel met de originele Nu ook in handige kleine busjes. Bij ons hebt U keuze uit Ook voor alle GEREEDSCHAPPEN en wat belangrijk is DESKUNDIG ADVIES Van Weedestraat 20 - Soest - Telefoon 2374 MEISJE gevr. voor 3 of 4 ocht. p. week, van 8.30- 12.30 uur 2,- per uur. Hildebrandlaan 23, Soest- Zuid. Te koop blanke, uitschuif- bare, ronde EETTAFEL 42,50. Buntweg 13, Soest, tel. 3776. TE KOOP luxe autostoel tje, loopfietsje, royale moderne ronde box. Alles in prima staat, tegen hal ve prijs Van Weedestraat 20, tel. 2374. Drachtige ZEUG te koop Beetzlaan 63. Te koop prima STAL MEST. Mesthandel E Westeneng, Heuvelweg 14 of Nieuwew. 33, tel. 3606 Gevraagd een flink MEIS JE voor halve dagen, bo ven de 16 jaar, of een nette werkster voor 3 of 4 halve dagen p. week. Br. onder letter EO 12 bu reau S.Crt. Voor ONDERHOUDS WERK, o.a. timmer- en metselwerk, reparaties en nieuwbouw. Tel. 5073. Gevraagd voor ons nieuw service-station of Prettige werkkring. - Hoog loon. BIRKSTRAAT 105 - SOEST Ora icauJf fc rer»fien VAN WEEDESTRAAT 5A-B TEL. 2504

Soester Courant | 1964 | | pagina 2